Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#201) lolal válasza janeszgol (#200) üzenetére


lolal
senior tag

Jah így már értem. Hát érdekes tag az biztos. Nem bántom a sonyt jó telókat (flagshipeket) gyárt, de nem meghatározóak. Mindenben hoznak egy erős szintet, de semmiben sem kiemelkedőek.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#202) Snowy_owl válasza nyisziati (#179) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Minden stimmel, kivéve a rawot, mert rawot azt nem tud.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#203) janeszgol válasza lolal (#201) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a kialakításukat nagyon csípem. Régi Sony telóim vannak csak (pl Z1C, M2, V, E). Anno többre is ráízleltem, de a végén mindig megtartottam a pár lépés távolságot (XA, XA1, XA2, Z5C, XZ2C - utóbbi szerintem a világ legjobb kidolgozású telefonja).
Aztán jött az Xperia 10, de bizony túl lett árazva, illetve a hangfelvétel még mindig nem üti meg a mércét. Pedig alig használtan 50 ezerért a cégnél, ahol dolgoztam is el tudtam volna hozni (most is árulják, hetekig lesegettem). Nekem fontos a videó közbeni hangfelvétel minősége.

Csak kicsit felpöccint, hogy itt egy Huawei P40 Lite (de a Samsungoknál is ezt csinálta). Látszik, hogy dolgoznak rajta, jó a telefon (azért a kamerán kellene javítani), és akkor legagyizza? Meg igazából csak ilyeneket nyög be.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#204) Postas99 válasza janeszgol (#89) üzenetére


Postas99
senior tag

Aki Samsungot vesz magára vessen.. Ne nyissunk azon vitát hogy ide EU-ba miért a retekebb processzorral szeret modellt küldik a ferdeszeműek..
Az Apple meg úgy b@ssza át a usereit hogy azok még örülnek is neki.

A Lite az lite, mindegy hogy kóla, szedvics, guminő, bakancs vagy telefon..

(#205) lolal válasza janeszgol (#203) üzenetére


lolal
senior tag

Én is szoktam f*szságokat írogatni, múltkor a realme alatt szabadult el velem a ló, de ebben egyetértek, hogy a huawei-t bántani erősen ostobaság, mert szerintem androidos fronton ők az egyik leginovatívabb gyártó. Igaz frissítésekkel néha gondban vannak, illetve videózás terén van mit tanulniuk még mindig, de alapvetően egyéb másban profik. Sony meg hiába óriásvállalat, de mobilos és telekommunikációs szinten a huawei-t csak teleszkóppal nézheti, per pill. Természetesen erről tehenek a japánok is bőséggel... meg így is alakult. Apple user létemre érdekel ennek a HMS-nek az alakulása, így lehet csak "funból" beruházok egy ilyen "pénegyven lájtra" legalább kapok egy órát is.. :DDD illetve ahhoz képest nem akkora anyagi ráfordítás ezekért az eszközökért együtt, ha meg nem kell akkor eladom.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#206) Fuxosbömis válasza lolal (#205) üzenetére


Fuxosbömis
tag

“mert szerintem androidos fronton ők az egyik leginovatívabb gyártó.”
Na ezen elnevetgéltem egy ideig. ;]

(#207) WhiteWalker válasza Giovan! (#175) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor a gugli miért is akarta magát térden csúszva vissza kérni magát a Huawei készülékre? :U
Nem véletlenül :P
Elég napellenzővel látod a dolgokat , vagy csak szimplán nyomod a süket szöveget , a saját szavaiddal élve.

(#208) Giovan! válasza WhiteWalker (#207) üzenetére


Giovan!
addikt

Azt hiszem ide az én tudásom már kevés lesz...
Mindegy is, aki képes értelmezni két egymást követő összetett, magyar nyelvű mondatot, az megértette, mit akartam mondani, neked pedig további jó fórumozást :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#209) Mezcal


Mezcal
addikt

Ez így nagyon kevés. Huawei Kínán kívül halott.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#210) <Lacy85> válasza Postas99 (#204) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért, a Huawei verzió miért jobb?
Ők ugyan hozzák ide a legdurvább SoC-t, csak épp rendre gyengébb, mint a retek Exynos.
Ebben mi a jó biznisz? :D

(#211) SzChriss95


SzChriss95
csendes tag

Ebben van desktop mód?

(#212) DraXoN válasza erahurka (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

beltérben problémás lehet egy 2-3x zoom kamera (általánosan is), nincs neki elég fény, oda makro lencse kell, csak a szenzorméret itt még "gyermeteg".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#213) #88470784


#88470784
törölt tag

Amúgy a facebook már megcsinálta a letöltési linkjét a saját oldalán.
Erre fog átírányítani az appgallery amikor beírod pl hogy facebook és szedi le onnan az apk-t.
Gondolom így tudják azt kikerülni az amerikai szaknciókat, végülis semmi sem tilthatja, hogy a saját oldalán elhelyezzen egy letöltő linket.
[link]

Erről beszélt a huawei vezér, amikor azt mondta fentlesznek az appgalleryben a face, insta stb appok.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#214) Sgr_A válasza gombasm (#149) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ezzel én is így vagyok
fel árban egy p40 lite netet osztani kiváló lesz

(#215) Sgr_A válasza hibavissza (#153) üzenetére


Sgr_A
addikt

Na én ezért kerülöm a samsungot, mert a melóhelyemen csak a huawei és az iPhone rendelkezik normális vodás térerővel, az s8 elérhetetlen volt
ja az a70 snapdragon procis próbálj ki egy exynost aztán nyilatkozz a térerőről

[ Szerkesztve ]

(#216) laci666


laci666
senior tag

Tudja valaki hol lehet előrendelni? meg milyen színben lesz elérhető?
Mert 30k értékben egy jó kis okos Huawei karpántot adnak az előrendelőknek.
Amúgy meg tetszetős a tesztet olvasva. Az asszonynak lenne a csere, a régi samsung s8-át cserélném le, de samsungot nem akar többet.
A GMS meg nem érdekli, semmit nem használ max youtubet arra meg van alternativa.Meg Viber legyen.
Fényképezni szeret ezért kérdés hogy eddig google felhőbe fotózót ( még ezt használja), Huawei felhő van amibe lehet menteni?
Telefonszámok,sms-ket át lehet szinkronizálni?
Amúgy én is cserélem a Mate 8-amat (nagyon jó telefon már 5 éve használom, semmi probléma nem volt vele csak hát már az idő elment mellette) várom a P40 Prot és utána döntök hogy Mate 30 pro vagy az.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#217) #88470784 válasza laci666 (#216) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mindenhol azt írják elősször a telekomnál lesz elérhető március 20-tol utána telenor és vodafone, de a szolgáltató ajánlathoz nem adnak Huawei Brand 4 Pro -t.
Elvileg, Éjfekete, Sakura Rózsaszín és Smaragdzöld szinekben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#218) Jeanne d'Arc

Nem értem , külsőre miért kell ennyire más gyartó(kat) utánozni. :(

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#219) dutrás válasza laci666 (#216) üzenetére


dutrás
őstag

A HMS-el van saját ingyenes felhőszolgáltatás. Névjegyek sms-ek naptári bejegyzések mind áthúzhatóak a régi telefonról. A viber fent van a Huawei saját AppGallery nevű alkalmazásboltjában.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#220) lolal válasza laci666 (#216) üzenetére


lolal
senior tag

Ahogy írták a többiek a szolgáltatóknál, de elvileg a SHOPMARK-ban lévő hivatalos HUAWEI Storeban is lehet előjegyzést leadni és akkor kapod az órát . Számomra csak az nem világos, hogy mikor is kapja meg az ember a készüléket.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#221) #88470784


#88470784
törölt tag

Közben néhányan azt találták ki, hogy az appgalleryben található alkalmazások valójában nem is igaziak és azt a paaajtizájnoook töltötték fel.
Komolyan amikor már azt hiszed mindent láttál, de nem. :DDD

(#222) laci666 válasza dutrás (#219) üzenetére


laci666
senior tag

az szuper
még annyit hogy nekem van MsOffice365 előfizetésem és a-hoz van one drive amit használok is,elméletileg az megy nem?
Mert a mate8-on megy.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#223) dutrás válasza laci666 (#222) üzenetére


dutrás
őstag

Már ha a tabletre gondolsz amit jelenleg használsz akkor igen.

Amúgy az AppGalkeryben is jelen vannak a Microsoft irodai alkalmazásai.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#224) Tetsuo válasza papi77 (#10) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én pl. általában onnan indítom. ;)

(#225) k-adi válasza #88470784 (#221) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ameddig pl. a bank nem igazolja vissza hivatalosan az appot és a weboldalukon sincs kint az app AG linkje se, addig poénkodhatsz napestig is akár felőlem... az hogy fent van az appgalleryben még csak 1 dolog. ;)
én értem, hogy szeretnéd minél jobb lenne a hms, meg az ag (képzeld én is örülnék neki ha tényleg jó lenne), de arra még várni kell... majd remélem a p40 topikba is jössz elvakultan védeni a márkát.

(#226) spect80 válasza #88470784 (#221) üzenetére


spect80
senior tag

Igen, mert kínaiaktól eredendően messze áll más tulajdonának jogosulatlan felhasználása, lemásolása. Ilyen még soha nem fordult elő, nem is értem másnak ez hogyan juthatott eszébe

(#227) Tetsuo válasza spect80 (#226) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nos igen, lehetne sorolni a népeket A-től Zs-ig, kihez mennyire áll közel a lopás, csalás és hazugság; a kínaiak nem különösebben lógnak ki a sorból.

[ Szerkesztve ]

(#228) spect80 válasza Tetsuo (#227) üzenetére


spect80
senior tag

Egyetértek, kivéve azzal, hogy nem lógnak ki a sorból. szerintem másolásban toronymagasan vezetnek.

(#229) nyisziati válasza Tetsuo (#227) üzenetére


nyisziati
veterán

"a kínaiak nem különösebben lógnak ki a sorból"

Év viccének jó lesz. :C

(#230) Giovan! válasza Tetsuo (#227) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez így van, viszont a törvényi szabályozás nem viszonyul mindenhol olyan megengedően az eszmei tulajdon eltulajdonításához, mint Kínában.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#231) Postas99 válasza <Lacy85> (#210) üzenetére


Postas99
senior tag

Azt monodm, hogy sz@r.. csak szépen fogalmazva.. és azt is hogy ennyi pénzért ez a modell drága és nem éri megvenni max -40%-al olcsóbban.
De nekem így sem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#232) jUUh


jUUh
addikt

Ez így ebben a formában szvsz. nem elég. :(

Samsung Galaxy S23+

(#233) #30610944


#30610944
törölt tag

Vegig olvastam ezt a forumot de meg senki nem tette ezt be:
[link]
Nezzetek meg a srac videoit. Van P40 Lite kicsomagolas, van video az appgalery-rol is amit Mate 30 Pro-n mutat be.

(#234) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

Eddig sem vonzott ez a márka de ezután biztosan senkinek sem ajánlom. Pont amiatt, mert a sima google alkalmazásokat sem értik meg sokan. Így hogy lehetne elvárni, hogy ezeket értsék. Minden nap hívogatnának. Kösz nem.

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#235) DraXoN válasza Georgexy_hun (#234) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Gyáva vagy, valld be, félsz a kihívásoktól, ez a bátrak telefonja lesz akik nem félnek a váratlan élményektől ;]

P.S. hasonlóan teszek egyébként, ajánlani én se fogom (pár ismerősöm most vett P30 Lite-ot, bár nem kérdeztek meg, csak hívni szoktak segítsek "áttelepedni" az újra... remélem nem lesz hirtelen egy ökoszisztémán kívüli mobil.. bár tippre, szolgáltatóknál nem lesz favorit ez a modellcsalád.. hacsak nem kapnak pár váratlan nokiás dobozt (hehe.. lehet huaweis doboz lesz az) a főnökök, hogy az az "ajánlott készülék").

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#236) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Google nélkül kuka... 😔👎

(#237) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát, szerintem 3 féle ember van/lesz:
- tudja, hogy mi a helyzet, és ennek ellenére megveszi, mert a gugli appok hiánya/böngészős használat/stb. nem zavarja
- nem tudja, hogy mi a helyzet, de annyira nem ért se a telefonokhoz se semmihez, hogy fel se tűnik neki, hogy nincsenek gugli appok
- nem tudja, hogy mi a helyzet, és a kicsomagolástól számított 1 órán belül már viszi is vissza a készüléket, mert a gugli appok nélkül számára használhatatlan a telefon

és szerintem az utolsó csoportban NAGYON sokan lesznek, akik ráadásul tökre átverve fogják érezni magukat (jogosan), és biztos, hogy az életben nem vesznek soha semmit, amin a Huawei neve van

(#238) #88470784 válasza K0vasz (#237) üzenetére


#88470784
törölt tag

+1 teljesen egyetértek, szerintem fontos lenne kiemelni azoknak akik ilyen telefont választanak, hogy nem gms van a telefonon, és a kedvenc facebookjukat pl csak a facebook oldaláról tudják csak letölteni.
Vagy adni nekik vmi ismertetőt amiben ez le van írva, vagy ott élőben bemutatni nekik az appgalleryt (szolgáltatóknál) bár így is kétségeim vannak megértik-e majd vagy az eladók veszik-e majd a fáradtságot erre.

(#239) nyisziati válasza K0vasz (#237) üzenetére


nyisziati
veterán

Egyetértek.
Már most gyanús, hogy a mobilszolgáltatók házatáján nagy a csönd, semmilyen infót nem kommunikálnak a H. balhéról.

Lesz itt még jópár cikk a Tékozló Homárról és társairól, úgy érzem.

(#240) dutrás válasza Georgexy_hun (#234) üzenetére


dutrás
őstag

Kösz hogy tudattad velünk hogy GMS el se ajánlottad volna ezt a márkát.

P50 pro/P40 Lite

(#241) #88470784 válasza dutrás (#240) üzenetére


#88470784
törölt tag

:DDD
Olyan vagy, ezt a kis örömöt is elveszed tőle.

[ Szerkesztve ]

(#242) laci666 válasza k-adi (#225) üzenetére


laci666
senior tag

Nem tudom mit nem értesz ezen egy pl néztem meg csak [link]
de azért le írom a gyengébbek kedvéért:
"Az alkalmazás futtatásához az alábbi feltételek megléte szükséges:
Android vagy iOS okostelefon (Android: 4.1-nél magasabb, iOS: 8.0 verziószámú operációs rendszertől elérhető) Aktív internetkapcsolat (mobil- vagy wifikapcsolat)"

Tudtommal a Huawei androidot használ?
Tudtommal az app galleriben lévő alkalmazások is ellenőrizve vannak?

Nem kell itt hülyeségeket írni vagy csak riogatni akarod az embereket úgy is az a trend manapság :W

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#243) #88470784 válasza laci666 (#242) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nekem tegnap.frissült az appgalleryből az Erste mobilappja.

(#244) Samott válasza laci666 (#242) üzenetére


Samott
addikt

Te is ilyen feligazsagos csoka vagy mint a masik?

parancsolj, itt az erste aszf-je

3.2.6.2. A Számlatulajdonos az Erste MobilBank Szolgáltatás igénylését az Erste MobilBank applikáció AppStore és Google Play alkalmazás áruházakon keresztül történő letöltésével kezdeményezheti.

10.22.1. Az iOS (iPhone) és Android operációs rendszerrel rendelkező mobiltelefonokra letölthető Erste MobilePay fizetési alkalmazás segítségével a Kártyabirtokosnak a Bankkártya
szerződés keretében lehetősége nyílik az Erste MobilePay bankkártyás fizetési szolgáltatásainak igénybevételére. A Kártyabirtokos az Erste MobilePay alkalmazást az AppStore-ból és a GooglePlay-ből töltheti le, mellyel az Erste MobilePay szolgáltatás igénybevételét kezdeményezi.


12.1.3.2.MobilBank esetén: Android és iOS operációs rendszerű okostelefonokra
tölthető le az alkalmazás a GooglePlay-ből és az AppStore-ból. A minimálisan szükséges verziószám megtalálható a bank honlapján, annak Erste MobilBank oldalán

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#245) #88470784


#88470784
törölt tag

Az Erste bank Aszf első oldala, még ki is emelték színessel a pdf-ben a gyengébbek kedvéért mi az ami módosult a 2019-es kiadáshoz képest:

A módosítások az ÁSZF alábbi pontjait érintik, melyeket az ÁSZF dőlt vastag betűvel kiemelve tartalmazza.

2020. március 2. napján történő hatályba lépéssel A pénzforgalom lebonyolításáról szóló 35/2017. (XII. 14.) MNB rendelet módosítása miatt az ÁSZF 3.4.1.a) pontjában foglalt indok alapján kiegészül - az Azonnali Forint Átutalásra, - a Másodlagos Számlaazonosítóra, - Fizetési Kérelemre vonatkozó szabályokkal.

A 2019. december 30. napján közzétett és 2020. március 2-től hatályos módosításokat az ÁSZF szürke háttérrel kiemelve tartalmazza, mely módosítások jelen ÁSZF 3.8.3.2.), pontja a 4.10.1.2.2. pontja , és a 4.10.1.2.4. pontja szerinti módosított tartalommal lépnek hatályba 2020. március 2. napján. Ezen módosítások a szürke hátteren belül vastag betűvel kiemelve.

12.5. ERSTE MOBILBANK SZOLGÁLTATÁSOK 12.5.1. Az Erste MobilBank keretében kizárólag a Számlatulajdonos az alábbi alap banki- és egyéb szolgáltatásokat veheti igénybe: 12.5.1.1 Bankszámlákhoz kapcsolódó szolgáltatások Számlainformáció o Számlaáttekintő (számlaegyenleg információ, felgyűlt kamat és tranzakciós jutalék, nyitóegyenleg, zárolt összeg, elérhető egyenleg, másodlagos számlaazonosítók megadása és törlése)

Az Aszf-et 2019-ben írták akkor még nem volt AppGallery a mobilbankban lévő módosítás amire vonatkozik az a másodlagos számlaazonosítókról szól, nem arról, hogy az Appstore-ban és a playstorból lehet csak letölteni az erste mobilappját.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#246) Samott válasza #88470784 (#245) üzenetére


Samott
addikt

Az aszf az ugy mukodik, hogy az utolso verzio az aktualis. Az aktualis vezioban nem szerepel az App Gallery. Megint csak csusztatsz ossze-vissza. F.szert nem lehet egyenesen beszelni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#247) #88470784 válasza Samott (#246) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én ezt az utolsó aszfból másoltam ki amit te linkeltél be

Ott van az aszf legelső oldalán mi az ami módosult a 2019-es verzióhoz képest, még ki is emelték összefoglalták, ettől egyszerűbben nem tudják leírni. Lehet valami villogó betűket kéne használniuk. :DDD

Az a rész amire te hivatkozol az 2019- ben iródott és az utolsó módosítás nem érintette, de attól meg a mostani utolsó változat része.

[ Szerkesztve ]

(#248) Giovan! válasza Samott (#246) üzenetére


Giovan!
addikt

Én elhiszem hogy örülne a Huawei sikerének, de miért nem lehet pusztán a valóságra alapozva előmozdítani ezt az ügyet?

Ha egyszer nincs hivatalos megerősítés egyelőre a banki appokkal kapcsolatban, akkor miért kell úgy tenni, mintha lenne? Lehet már holnap megjön a hivatalos nyilatkozat, miért nem lehet azt megvárni, mielőtt felelőtlenül ajánlgatnánk a készüléket?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#249) Samott válasza #88470784 (#247) üzenetére


Samott
addikt

Amit en ideztem, az miert nem lett meg frissitve? Mondjuk ugy, hogy "a keszuleknek megfelelo hivatalos alkalmazasboltbol"? Amit te ideztel nem cafolja, sot semmi koze ahhoz amit en irtam. Az aszf meg nem 2019-es, a legfrissebb verzio iden marcius 2-an lepett hatalyba. Abban se szerepel az App Gallery.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#250) Samott válasza Giovan! (#248) üzenetére


Samott
addikt

Ennyi, ha a bank azt mondja franko a cucc akkor nyugodtan lehetne hivatkozni ra. Igy az aszf alapjan meg ha a bank is toltotte fel tok illegalis az egesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.