Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#951) pgemil válasza pgemil (#949) üzenetére


pgemil
aktív tag

Meg van....

(#952) pgemil


pgemil
aktív tag

Viszont kellene telepítenem a Google play áruházat, mert a Samsung Galaxy Watch5 nem akar nélküle elindulni ( Huawei Mate 20Pro n ment minden. Lejárt az egy hónap és újra kellene kalibrálni a vérnyomásmérő miatt is.)
Néztem [link] , de törölték.
Más működő javaslat?

(#953) bontabela73 válasza pgemil (#947) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Üdv!

A Huawei gyári hívásrögzítő appja. Korábban ez előre volt telepítve több Huawei telefonra is, de az EMUI 10 megjelenésével a legtöbb régióban már nincs előre telepítve a telefonokra. Jogi szabályozásokra hivatkoztak. A törököknék meg az indiaiaknál még EMUI 11-nél is elérhető volt. Valaki lementette az apk-t, aztán megosztotta a neten. EMUI 11-nél és a korábbi EMUI verziókon minden EMUI verziónak volt külön verziószámú hívásrögzítő appja. EMUI 12-nél nem adtak ki újabb verziót, az EMUI 11-eset (11.0.0.109) lehet feltelepíteni. Teljesen jól működik és mindkét fél hangja halllható.

Ha esetleg érdekel, innen le tudod tölteni. A hívásbeállításokban (Telefon app > jobb felső sarok menüjében Beállítások) be lehet állítani, hogy a hívásokat automatikusan rögzítse-e az app. Alapból ez ki van kapcsolva.

Egyébként ez a hívásrögzítő app az előre telepített Hangrögzítő appot egészíti ki, vagyis a Hangrögzítő mindenképpen kell hozzá. Ja, és a telepítés után egy telefon-újraindítás jól jön.

A hangfájlokat többféle módon is el lehet érni:

1. A Hangrögzítő appot megnyitva, lesz egy Hívások nevű mappa, abban lesznek a felvett beszélgetések m4a formátumban.

2. A Telefon appban a hívásnaplóban a hívott/hívó neve/száma melletti 3 pöttyre koppintva megjelennek a hívások részletei. Az időpont mellett lesz egy kis lejátszó gomb, ahol megint csak meghallgatható a hívás. (Ehhez azonban a Névjegyek appnak meg kell adni a Tárhely engedélyt, mert alapból ez le van tiltva. Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások > Névjegyek > Engedélyek és itt a Tárhelyet kell engedélyezni.)

3. A fájlkezelőben a Sounds/ CallRecord mappában vannak a rögzített beszélgetések hangfájljai.

Da pacem, Domine!

(#954) pgemil válasza bontabela73 (#953) üzenetére


pgemil
aktív tag

Köszi!

(#955) dualcore


dualcore
őstag

Valakinek van valami jó AOD témája. Használjátok e egyáltalán?

(#956) LeMarci válasza dualcore (#955) üzenetére


LeMarci
tag

Én ezt használom

(#957) dualcore válasza LeMarci (#956) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, én is sokáig ezt használtam, jó kis gyári téma.
Most az alábbi témát használom, nagyon jó a háttere az alkalmazásokon, jól olvasható. Az AOD-nak pedig a kis robotot. :)

(#958) LeMarci válasza dualcore (#957) üzenetére


LeMarci
tag

Én is nézegettem ilyen témákat, de az nagyon nem tetszik hogy a betűstílust és az ikonokat is változtatja, így maradok a gyáriaknál

(#959) dualcore válasza LeMarci (#958) üzenetére


dualcore
őstag

Ezen a témán jók az ikonok, de ha mégsem, akkor be lehet tenni a gyári ikonokat.

(#960) Ferenczi Áko válasza dualcore (#943) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Hát ezt már nem fogjuk megtudni :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#961) LeMarci válasza Ferenczi Áko (#960) üzenetére


LeMarci
tag

Mi lehetett a tiltás oka? :((( :((( :((( :(((

(#962) rdt89


rdt89
addikt

Mit szóltok a Mate 60 Pro-hoz?
Amiket olvastam róla eddig:
- a 12 magos processzort 8-nak látja még a geekbench
- a GPU-t még nem ismeri fel a GB
- Lesz 5G és ezáltal vbisszatér a Kirin processzor 9000S verzióval
- Dinamikus szigetre hasonló megoldás az előlapon a 3 "lyukhoz"
- LTPO amoled 120hz-s panel

Remélem a hátsó széleskamera már kiveheti a 4k/60fps videókból a szerepét, mert szomorú, hogy a Mate 40 Pro volt az utolsó nagyobb felbontásó ultraszéles optika a Huawei-nél, viszont az indulóára kifejezetten barátságos, pláne, hogy ez le fog csúszni fél éven belül 200-ra. Most a Mate 50 Pro-t arukereson 230-ért láttam.

(#963) LeMarci válasza rdt89 (#962) üzenetére


LeMarci
tag

teljesítmény ha tényleg az amit az antutu mutat akkor ez a telefon felejtős

(#964) rdt89 válasza LeMarci (#963) üzenetére


rdt89
addikt

A GPU-t és a Cortex magok egy részét se ismerte fel, s úgy lett ilyen a teljesítménye, viszont amiket láttam videókat ott dicsérték milyen rohadt gyors. Optimalizálásban a Huawei nagyon ott szokott lenni.

(#965) LeMarci válasza rdt89 (#964) üzenetére


LeMarci
tag

Majd meglátjuk a hivatalos bemutatóban+ az utána lévő reviewokon

(#966) rdt89 válasza LeMarci (#965) üzenetére


rdt89
addikt

Így van én reménykedek benne, az ára elég barátságos induláshoz képest.

(#967) Ferenczi Áko válasza LeMarci (#963) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én ezeket a teljesítmény tesztelő programokat már a Samsung Galaxy s3 idejében elengedtem.. Annak hiszek és arra alapozok amit a mindennapi használat során tapasztalok :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#968) dualcore


dualcore
őstag

Szerintem most a Huawei elengedte kicsit a mate 60 pro val. Gondolom az ericcsonnal kötött szerződés a jövőben jobb készülékeket fog szülni. Én megvárom a jövő évet, addig marad a mate 40.

(#969) LeMarci válasza Ferenczi Áko (#967) üzenetére


LeMarci
tag

Ha flagship árat kérnek el egy telefonért akkor ne középkategóriás processzor legyen benne...
Eközben kijött amúgy egy új geekbench teszt a mate 60ra és a kirin 9000 felett van a teljesítménye ezúttal, ami azért elég jó azt tekintve hogy ez az első proci amit maguk gyártottak

(#970) rdt89 válasza LeMarci (#969) üzenetére


rdt89
addikt

Ezt a procit már félbe hagyták anno, s pont beütött a szankció, akkor parkolópályára került, s most lett befejezve :)

(#971) bontabela73


bontabela73
aktív tag

A Mate 60 Pro-val kapcsolatban:

Itt azt írják, hogy a Mate 60 széria várhatóan nem lesz kapható a globális piacon, vagyis Kínán kívül.

Da pacem, Domine!

(#972) rdt89 válasza bontabela73 (#971) üzenetére


rdt89
addikt

Akkor majd a sufni gsm-ek ontják ki magukból :C

(#973) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

A Youtube vancedet megint kilőtték..?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#974) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#973) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Új verzió van: 3.1.3. [link]

Da pacem, Domine!

(#975) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#974) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszi :R Lassan több nyűg lesz hetente 2x telepíteni, mint a YouTube-on reklámot nézni 🤣

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#976) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#975) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, meg a gugli-fiókból kipucolni az előző "készüléket".

Már jó ideje a NewPipe nevű appot használom és nagyon bevált. A honlapról kell letölteni, mert az AppGallery tele van silány utánzatokkal, illetve régebbi verziók vannak fent.

A videóknál nem lehet lájkolni és hozzászólni, de a videókat meg lehet osztani, a videókat MP4 formátumban le lehet tölteni a telefonra. Nem kell hozzá gugli-fiók, a feliratkozásokat el lehet menteni fájlba és később vissza lehet importálni. Az appon belül lehet ellenőrizni, hogy van-e újabb verzió (a legfrissebb a 0.25.2). Az appon belül nincsenek hirdetések, a videókat sem szakítják meg az idióta reklámok. Van kép a képben, illetve ha lezárjuk a képernyőt a lejátszás megy tovább (ha esetleg valami miatt kilépünk az appból, akkor megjegyzi, hogy hol hagytuk abba a nézést és onnan folytatja a lejátszást).

Da pacem, Domine!

(#977) dualcore válasza Ferenczi Áko (#975) üzenetére


dualcore
őstag

Vagy előfizetel rá, és nem kell vele bajlódni. ;)

(#978) bontabela73 válasza dualcore (#977) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Akkor is lenne vele nyűg, mert a hivatalos Youtube app nem működik (habár az app telepítése sikeres).

Korábban, amikor használtam a Youtube Vanced-et, én is tapasztaltam, hogy egyszer csak nem lehetett egy videót sem lejátszani. Mint kiderült, a fejlesztő kiadott egy új verziót és azt kellett telepíteni, hogy megint rendesen menjenek a videók.

Da pacem, Domine!

(#979) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Ez a cikk azt írja, hogy le lehet tölteni a Huawei gyári hívásrögzítő app apk-ját EMUI 12-höz és 13-hoz.

Nos, felraktam egymás után mindkettőt. NINCS SEMII ÚJ, ugyanaz a verzió (11.0.0.109), mint amelyik eddig is volt az EMUI 11 óta. Szóval, ha már fent van a hívásrögzítő, nem kell bolygatni, mert a cikkben említett appok nem újabbak.

Da pacem, Domine!

(#980) dualcore válasza bontabela73 (#978) üzenetére


dualcore
őstag

De böngészőből megy a YT. Nekem a gyerek így nézi, emgem nem igazán érdekel. A párom használja főleg, az otthoni eszközökön, ezért fizetek elő rá.

(#981) bontabela73 válasza dualcore (#980) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Teljesen igaz, a böngészőre hirtelen nem is gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#982) LeMarci


LeMarci
tag

Továbbra is erősen gondolkodom HaemonyOsre váltáson. Xda-n olvastam, hogy p50en egysuerűen megcsinálták azt, hogy a dload mappát(hmos) rárakták egy OTG-s pendrivera, a teló felismerte és ráfrissítette. Megvan az oldal is, ahol fent van az összes mate 40 dload mappa. Az itt a kérdés, hogy mekkora az esélye, hogy a teló felismeri, elkezdi frissíteni magát és közben rájön, hogy ez nem neki való és brickeli magát? Valaki csinált már ehhez hasonlót?

(#983) dualcore válasza LeMarci (#982) üzenetére


dualcore
őstag

Elvileg ősszel hivatalosan jön a harmony OS, nem akarod megvárni?

(#984) LeMarci válasza dualcore (#983) üzenetére


LeMarci
tag

Úgysem lesz belőle semmi. Amúgy hol olvaatad ezt?

(#985) bontabela73 válasza LeMarci (#982) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

A dload mappás frissítést még a G8-asnál csináltam, de az még az Android 7 előtt volt. Android 5 volt a telón, felrakták a netre az Android 6 béta csomagot. a dload mappa módszerrel simán felment. Aztán ugyanígy, minden egyéb mókolás nélkül, vissza tudtam rakni az Android 5-öt.

A P9-nél volt, hogy Firmware Finder-ből ráfrissítettem a telóra (ez már Android 7 volt), majdnem brick lett, a DC Phoenix programmal sikerült helyrehozni a dolgokat (pár ezer forintom bánta).

Nekem is pont ez a félelmem, hogy esetleg valami esetleg nem úgy alakul, ahogy kellene, ezért már évek óta nem mókolok. A P9-nél még annyit megcsináltam, hogy az előre telepített telekomos romot (C150) lecseréltem általános európaira (C432). A Mobilaréna P9 fórumán (akkor még nem volt tiltva a mókolások közzététele) még olyat is olvastam, hogy hogyan lehetett európai régióról kínaira váltani (Európában nem, Kínában megkapta a P9 az Android 8-at). Már a T-s rom lecserélése is annyira összetett volt. A régióváltás meg már rémálom.

A HarmonyOS Kínán kívül eddig csak tableteken jelent meg, nem tudom, hogy telefonok esetében a HarmonyOS ki fog-e lépni Kínából.

Da pacem, Domine!

(#986) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Lehet, hogy mégis csak kapható lesz a Mate 60 széria Kínán kívül is? [link]

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#987) dualcore válasza LeMarci (#984) üzenetére


dualcore
őstag

Ma alkoholba fojtom bánatom, és holnap megkeresem a külföldi linket! :K Buli van.

(#988) LeMarci válasza dualcore (#987) üzenetére


LeMarci
tag

Köszi, várom

(#989) fakekorom válasza bontabela73 (#910) üzenetére


fakekorom
tag

newpipe: ha jól látom, a .neten lévő link átvisz az F-droidra, tehát sztem közvetlenül a honlapról nem lehet letölteni

(#990) dualcore válasza LeMarci (#988) üzenetére


dualcore
őstag

Nos a cikk amiben írták az egy külföldi fórumban volt feltéve. A FB csoportban linkelt cikk már nem elérhető, és hozzászólók írták, hogy nem jelenik meg egyenlőre európában a Harmony OS. Viszont elviekben ha kínai régóra állítod a telefont akkor frissülhet az op rendszer, de a magyar nyelv valószínüleg nem támogatott.

(#991) LeMarci válasza dualcore (#990) üzenetére


LeMarci
tag

Az a régió átállítás sajnos csak malajziai telefonokon működik, C432-n nem megy :( . A magyar nyelv hiánya nem lenne probléma, jelenleg is angolra van állítva a teló

(#992) dualcore válasza LeMarci (#991) üzenetére


dualcore
őstag

A régiót nem tudtam pontosan, ezért írtam, hogy frissülhet.
Sajnálom pedig én is, nekem tetszik a HMS működése.

(#993) dualcore


dualcore
őstag

A birodalom visszavág.

(#994) bontabela73 válasza dualcore (#993) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Úgy bizony! 😁 A sárkány felébredt!

Da pacem, Domine!

(#995) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Nagyon nagy a csend az EMUI 13 körül. A Huawei Central oldalán minden hónap elején közlik, hogy az aktuális havi frissítés milyen sérülékenységeket javít majd. Ezt már a múlt hét végén közölték. 2-3 nappal később közzé szokták tenni, hogy az adott hónapban mely telefonok kapnak havi, illetve negyedéves frissítést. Ez utóbbi eddig még nem jelent meg. Lehet, hogy készül valami?

Da pacem, Domine!

(#996) pgemil


pgemil
aktív tag

Sziasztok!
Ez normális, hogy az esti képek ilyenek?
Mit, hol kell állítani, hogy jó legyen? :W

(#997) Ferenczi Áko válasza pgemil (#996) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nincs a lencse előtt valami? Átlátszó védőfólia stb.. Esetleg a fénnyel festés nincs bekapcsolva?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#998) pgemil válasza Ferenczi Áko (#997) üzenetére


pgemil
aktív tag

Ákos, nincs rajta semmi...
Beállítások
Este: automata, leica élénk színek
Foto: Leica élénk színek,
Pro: M (.), ISO autó., S autó, EV 0, AF-C, WB* AWB
(Mivel használtan vettem másfél hőnapja, nem tudom, hogy hardveres hiba, vagy csak én vagyok a béna. :W)
HM20Pro nem emlékszem, hogy ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#999) pgemil válasza pgemil (#998) üzenetére


pgemil
aktív tag

Kerestem képeket :HM20Pro .

(#1000) dualcore válasza pgemil (#996) üzenetére


dualcore
őstag

Ott valami fehéregyensúly hiba van. Próbáld sima fotó módban, az AI-t kapcsold ki. Ilyet tud a mate 40 pro.


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.