Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#801) LeMarci válasza Ferenczi Áko (#800) üzenetére


LeMarci
tag

Persze, ez csak a kamera ikonok újrarendezése

(#802) LeMarci


LeMarci
tag

Hivatalos emui 13 frissítéstábla
A mate 40 szeptemberben kapja

(#803) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#800) üzenetére


rdt89
addikt

A P30 Pro hasonlóval debütált, majd szépen kiherélték onnan, szóval simán adott a technikai háttér.

LeMarci:
Akkor az már majd csak jövőre :))

(#804) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#803) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jaaa, akkor vágom már :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#805) dualcore


dualcore
őstag

Én jobban örülnék a 3D fotó funkciónak, de ugye azzal a céggel is megszünt a kapcsolata a huaweinek.

(#806) rdt89 válasza dualcore (#805) üzenetére


rdt89
addikt

Tényleg még emlékszek a Mate 9 Pro-ba volt ilyen finomság, huhh de imádtam. Én azt hittem simán csak kidobták belőle.

(#807) LeMarci válasza rdt89 (#806) üzenetére


LeMarci
tag

Csek ezért felélesztettem a Honor 8amat, nekem még rajta van, nem szedték ki belőle. Régen hogy én mennyit szórakoztam azzal móddal..

(#808) rdt89 válasza LeMarci (#807) üzenetére


rdt89
addikt

Most, hogy mondod a Mate 9 Pro-n én is imádtam, kár, hogy kivették, nincs alternatív app se gondolom akkor :( Még az előlapi kamerával is tudta, az nagyon állat volt.

[ Szerkesztve ]

(#809) dualcore válasza rdt89 (#806) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem a Mate 20 pro még gyárilag azzal jött ki, majd egy frissítés után eltünt.
De ha hiányzik, akkor Fyuse appként le lehet tölteni. Nekem megy! :K

(#810) rdt89 válasza dualcore (#809) üzenetére


rdt89
addikt

Hatalmas köszönet érte. :R
Mikor én vettem a Mate 20 Pro-t, már nem volt benne.

(#811) dualcore válasza rdt89 (#810) üzenetére


dualcore
őstag

Igazán nincs mit. :R

(#812) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Újabb fejlemény a Youtube Vanced-del kapcsolatban (hátha érdekel valakit):

Az általam korábban említett YT appot telepítettem, ez az app pedig felrakta a Vanced micorG és a Youtube Vanced appokat (előtte engedélyezni kellett, hogy a YT telepíthessen appokat, a Youtube Music Vanced is telepíthető, de az nekem nem kellett) .

Tegnap délutánig minden szép és jó volt. Aztán az Optimizáló app jelezte, hogy a microG app fertőzött, magas kockázatú vírust tartalmaz.

Az Optimizáló app nem sokkal előtte frissítette a vírusdefiníciókat és a microG hirtelen vírusos lett. Leszedtem az egészet, aztán újratelepítettem. a microG apk-jában a víruskereső semmit nem talált, de amint feltelepült, rögtön jött megint a figyelmeztetés, hogy nagyon veszélyes az app.

Nem tudom, hogy ez most esetleg hamis riasztás (false positive), vagy a Google így akarja teljesen ellehetetleníteni a Vanced-et. A családban van egy HarmonyOS-t futtató Huawei tablet, ott a víruskereső nem jelez semmi problémát. Pár nap múlva majd megint ránézek, hogy a víruskereső még mindig veszélyesnek tartja-e az appot vagy tényleg csak hamis riasztás az egész.

Az AppGallery tele van szórva rengeteg Vanced nevű app-pal, ezekben lehet youtube videókat nézni úgy, hogy nincsenek reklámok, viszont maga az app tele van reklámokkal és nincs lehetőség a Google-fiókba bejelentkezni, se arra, hogy a videót megosszuk. Lehet, hogy a GSpace marad. A GBox egy rakat f**, a Google-fiókba bejelentkezés után bármelyik appot szerettem volna felrakni, az az üzenet fogadott, hogy az app jelenlegi verziója nem kompatibilis az eszközzel (mármint a Mate 40 Pro-val).

A YT fejlesztőjéről nincs semmilyen kontaktinfó, az AppGallery-ben küldtem egy visszajelzést.

Da pacem, Domine!

(#813) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Update:

Nagyon úgy néz ki, hogy a víruskereső tévesen riasztott, újra felraktam a Vanced microG és a Youtube Vanced appot és a víruskereső most nem jelzett!

Da pacem, Domine!

(#814) dualcore válasza bontabela73 (#813) üzenetére


dualcore
őstag

Illetev az is lehet a háttérben, hogy a YT keresi a kiskapus megoldásokat használókat, így aki különböző alkalmazásokon keresztül lép bevagy reklám blokkolót használ, azokat vagy tiltja vagy bolokkolja állítólag.

(#815) bontabela73 válasza dualcore (#814) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Épp ma olvastam, hogy a gugli decemberben nagyon sok inaktív, régen nem használt fiókot készül majd törölni. Mondjuk, engem nem zavar, ha esetleg törlik a gugli-fiókot. 2019-ben, amikor az usa tiltás bejelentése után a gugli azonnal beállt a sorba, elkezdtem eltávolodni a guglitól és alternatívákat kerestem. Tudom, hogy a távozásom a guglitól nem nyom sokat a latba, de számomra akkor is fontos lépés.

A gugli elég meszire jutott az eredeti szlogenjétől ("Don't be evil.")

Da pacem, Domine!

(#816) dualcore válasza bontabela73 (#815) üzenetére


dualcore
őstag

Az még érthető is,hogy az inaktívat törli, hisz kell az 5 Gb tárhely annak ,aki használja, és lehet tőle adatokat kinyerni a reklámoknak és egyébb zavaró dolgoknak. :U
Abban igazdvan, hogy az eredeti szlogen már rég érvényét vesztette.
Én is hanyagolom a google fiókot, de napi szinten a driwe miatt nem tudom a cég miatt nélkülözni. Telefonnal már más a helyzet, ott köszönöm nem kell.

(#817) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Megjött a májusi biztonsági frissítés.

Da pacem, Domine!

(#818) LeMarci válasza LeMarci (#775) üzenetére


LeMarci
tag

Újra itt, már remélhetőleg több ideig maradok. Eddig nagyon baba a teló

(#819) Ferenczi Áko válasza LeMarci (#818) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Na, mit sikerült végül intézned? Ez most már frankó teló?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#820) LeMarci válasza Ferenczi Áko (#819) üzenetére


LeMarci
tag

Innen, hardverapróról animatrixtól, 1-2 minimális sérülés van rajta, szerintem reális áron is vettem meg 150 ezerért.
Már be is laktam, sokat segített a Huawei cloud benne.
My Huawei szerint még egy évig garis is :Y

[ Szerkesztve ]

(#821) LeMarci


LeMarci
tag

Valaki más is 320-on ragadt? My huawei és a rendes software update sem találja a 328-at

(#822) bontabela73 válasza LeMarci (#821) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Ha C432 (európai) a firmware, akkor valószínű, hogy nem 328-as lesz a következő. Nálam 328, de a telefonomon Egyesült Arab Emírségek régiós firmware van.

Azt vettem észre, hogy az én telefonom viszonylag hamar megkapja az akutális havi biztonsági frissítéseket, a C432-es telefonok 3-4 héttel később.

A P30 Pro-nál (pedig azon európai firmware van) többször előfordult, hogy jóval később kaptam meg, mint mások. Szóval, türelmesnek kell lenni.

Esetleg annyit meg lhet tenni, hogy a Huawei ügyfélszolgálatnál meg lehet emailben érdeklődni, hogy az adott készülékre várható-e a közeljövőben frissítés. Azt, hogy lesz-e a közeljövőben frissítés, meg tudják mondani (sorozatszám és IMEI alapján), de azt, hogy mikor, nem. A frissítéseket egy zárt és automatizált rendszerben tolják ki régiónként és IMEI alapján.

1-2 alkalmommal ezt már "elljátszottam" és pár nappal később megjelent a frissítés. Érdekes, hogy EMUI 12 óta csak a My Huawei appon keresztül.

Da pacem, Domine!

(#823) LeMarci válasza bontabela73 (#822) üzenetére


LeMarci
tag

Bocsi, elírtam 325 ös, csak a tiedet is láttam és az ragadt meg a fejemben

(#824) dualcore válasza LeMarci (#823) üzenetére


dualcore
őstag

Én még 320-an vagyok. :)

(#825) LeMarci válasza dualcore (#824) üzenetére


LeMarci
tag

P40?

(#826) dualcore válasza LeMarci (#825) üzenetére


dualcore
őstag

Mate 40 pro.

(#827) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Sziasztok!
Nem tud valaki gyári honor tárcsázó apk-t? Vagy huawei tárcsázó apk ami megy android 13-on.

(#828) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Megérkezett a júniusi biztonsági frissítés.

Da pacem, Domine!

(#829) LeMarci válasza bontabela73 (#828) üzenetére


LeMarci
tag

C185ön :))

(#830) bontabela73 válasza LeMarci (#829) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, a régió: Egyesült Arab Emírségek.

Da pacem, Domine!

(#831) LeMarci válasza bontabela73 (#830) üzenetére


LeMarci
tag

Emui 13 bétába próbáltál jelentkezni, vagy már kivárod azt a 2 hónapot?

(#832) rdt89 válasza LeMarci (#831) üzenetére


rdt89
addikt

Bármilyen régiós telefonnal lehet jelentkezni? Vagy már lecsúsztam a határidőről?

(#833) LeMarci válasza rdt89 (#832) üzenetére


LeMarci
tag

Szerintem még lehet, csak sajnos európában csak németben lehet. Egy próbát szerintem megér

(#834) rdt89 válasza LeMarci (#833) üzenetére


rdt89
addikt

A Beta Tester program már a bejelentkezésnél azt mondja, hogy takarodj már innen :C Mindegy kivárom még kijön a kiforrott verzió :)

(#835) LeMarci válasza rdt89 (#834) üzenetére


LeMarci
tag

Nekem eddig működött a beta program, de fondoltam átváltom a régiót németországra, de utánna már bejelentkezninsem engedett

(#836) bontabela73 válasza rdt89 (#832) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Itt azt írják, hogy Európában csak Németországban lesz bétatesztelés és csak kis számú résztvevővel.

A Beta appban a bejelentkezés nekem sem megy.

Da pacem, Domine!

(#837) bontabela73 válasza LeMarci (#831) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Megvárom a stabil verziót. A Huawei Central-on olvastam, hogy csak a németeknél lehet majd bétatesztre regisztrálni Európában, és csak keveseknek adatik majd meg ez a privilégium.

Utoljára a G8-ra tettem fel bétaverziót (Android 6/EMUI 4) 2016-ban, de azt is azért lehetett, mert valaki regisztrált és lementette a telepítőcsomagot, majd kirakta az internetre. Nem volt nagy szám az a bétaverzió, pl. csak 3-4 gyári téma volt csak elérhető. Aztán simán vissza tudtam rakni a stabil, gyári Android 5-ös ROM-ot.

Da pacem, Domine!

(#838) wwhy


wwhy
veterán

Járt már úgy valaki, hogy 5x zoom felett kifehéredik a kijelzo, és nem látni semmit :F ha nagyon óvatosan húzom 5x fölé, akkor pár pillanatig megmarad a zoom, de utána pillanatok alatt el/kifehéredik, mintha csak fehér háttér lenne. Egyik napról a másikra.... :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#839) LeMarci válasza wwhy (#838) üzenetére


LeMarci
tag

Nekem még p30 pron volt ilyesmi, de ott bármit csináltam ez volt, akkor a 3d tof kamerám ment ki, de neked úgy látszik, hogy a telefotó kamerád ment ki(csak egy tipp)

(#840) LeMarci


LeMarci
tag

Sikerült jelentkeznem béta tesztre, 21.étől letölthető az emui 13, ha valakit érdekel majd írok véleményt.

(#841) Ferenczi Áko válasza LeMarci (#840) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Még szép, hogy érdekel😎 :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#842) rdt89 válasza LeMarci (#840) üzenetére


rdt89
addikt

Ne tartsd magadban :R

(#843) bontabela73 válasza LeMarci (#840) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Gratulálok! :C Itt azt írják, hogy az egyes telefonmodellek esetén 200-200 felhasználó kerül be a tesztelésbe egész Európában. Szoktál lottózni? :D

Da pacem, Domine!

(#844) LeMarci válasza bontabela73 (#843) üzenetére


LeMarci
tag

Nem szokásom a lottózás. Szerintem annyira nem volt nehéz, a huawei európai népszerűségcsökkenését tekintve. Mikor jelentkeztem 73an voltunk a beta teszt csoportban, azóta ez csak 80ra emelkedett, szóval annyira nincs nagy tolongás

(#845) bontabela73 válasza LeMarci (#844) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Értem. A Beta app-ban nálam nem engedi a Huawei ID-val történő bejelentkezést sem. Az app legújabb verzióját raktam fel.

Remélem, hogy nem okoz majd gondot Nálad a béta verzió. Én kivárom a stabil verziót. A havi frissítések így is jönnek. Épp délelőtt olvastam, hogy a Mate 40 Pro továbbra is a havonta frissülő készülékek listáján van Ha marad az eddigi ütemezés, akkor lehet, hogy már a héten megjön a júliusi patch (eddig pont 4 hetente jött).

Da pacem, Domine!

(#846) LeMarci válasza bontabela73 (#845) üzenetére


LeMarci
tag

Nekem is néhány próbálkozásomba beletellett, hogy működjöna beta, ezekre jöttem rá:
-A huawei ID régiójánák és a teló régiójának ugyanannak kell lennie
- A Beta alkalmazást annak az országnak az oldaláról kell letölteni amilyen régión van a telód(én mindent németre állítottam és így beengedett a német emui betaba)

A frissítéseket tekintve az én telóm megragadt a májusin, a lehet c432re csak ezt adták még ki de a tiédhez képest biztos lemaradásban vagyok

(#847) bontabela73 válasza LeMarci (#846) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Ez igen hasznos info, köszönöm. Akkor most már értem, hogy nálam miért nem lesz elérhető a bétatesztelés. A Huawei ID régiója Magyarország, a telefonon is Magyarország van beállítva, viszont a firmware Egyesült Arab Emírségek (C185).

Da pacem, Domine!

(#848) LeMarci válasza bontabela73 (#847) üzenetére


LeMarci
tag

Kezdődik

(#849) rdt89 válasza LeMarci (#848) üzenetére


rdt89
addikt

Ez az. :D Majd kérünk beszámolót is :D :R

(#850) LeMarci válasza rdt89 (#849) üzenetére


LeMarci
tag

Amit így gyorsan ki tudtam deríteni:
Vééégre androidos alapokat is frissítettek, android 12 fut az emui 13 alatt [kép] [kép] .
Az animációk sokkal fluidabbak
Sok alkalmazás az andoid frissítés miatt máshogy néz ki, köztük az üzenetek is.
Valamiért a notification bar elrendezését megváltoztatták, mostmár a jobb sarok helyett a bal szélen van az óra [kép]
Aki gboardot használ, annak elég nagy változás lesz, mind kinézet mind használat terén.
Megjelentek az alkalmazás alatti csíkok, ugye amit fel lehet húzni, ezt nem sokat fogom használni mert csak agyári alkalmazások tudják és abból sem sok.
A group widgetekről majd beszámolok ha rájöttem hogy működnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.