Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) Ferenczi Áko válasza dualcore (#650) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nekem sem csinálja..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#652) dualcore válasza Ferenczi Áko (#651) üzenetére


dualcore
őstag

Most visszagondolva ezt nekem szinte 1. perctől csinálta. Szinte minden este kikapcsolom őket, hogy ne csipogjon míg alszok. Régen azt hittem hogy véletlenül érek hozzá, és kikapcsoltam mielőtt magát kapcsolta ki.

[ Szerkesztve ]

(#653) bontabela73 válasza dualcore (#648) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Nekem sem csinálja ezt a telefont. Szerintem valamelyik háttérben futó alkalmazás csinálhatja ezt. Milyen appok futnak a háttérben, illetve mely appok kivételek az akkukímélés alól?

Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások > jobb felső sarokban lévő menü > speciális hozzáférés > Akkumulátor optimalizálása. Itt vannak appok a 'nem engedélyezett' csoportban?

Nálam nincs egy app sem, mert elegendő a Beállítások > Akkumulátor > Alkalmazásindítás menüben beállítani, hogy melyik app fusson a háttérben.

Da pacem, Domine!

(#654) dualcore válasza bontabela73 (#653) üzenetére


dualcore
őstag

Szinte minden app engedélyezve van az ukkukimélés, ami nincs az a Microsoft 365. Na azt is betettem, kíváncsi leszek rá. Arra gondolok, hogy van egy okosóra-időjárásállomás (bitzwolf) annak kellett a gps hogy a helyi időjárást betöltse, lehet az kavar be.
Már amúgy is terveztem egy FR-t, lehet előrébb hozom, aztán meglátom.

(#655) bontabela73 válasza dualcore (#654) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Lehet, hogy az az app lesz a hunyó. Nálam az Egészség app kiabál néha, hogy gps kell neki. Mivel ez az app nem fut a háttérben (legelső bekapcsolás, illetve gyári visszaállítás után az Egészséf app alapból be van téve az akku optimalizálás kivételekhez), nem kapcsolja be a gps-t automatikusan.

Da pacem, Domine!

(#656) bontabela73


bontabela73
aktív tag

A My Huawei appon keresztül megjött a 2023. februári biztonsági frissítés.

Da pacem, Domine!

(#657) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#656) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Király!

Nekem meg a Nillkin Camshield tok jött meg, ami nagyon passzentos, viszont küldöm is vissza mert ugyan az az anyag mint a Nillkin frosted case.. Nem csak nekem, hanem másnak is reped a sarkoknál stb.. Bemegy alá a por..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#658) npnp válasza bontabela73 (#656) üzenetére


npnp
tag

Szia

Nálam semmi, 12.0.270 vagy ilyesmi.
Hol nézzem meg?

köszönöm

(#659) bontabela73 válasza npnp (#658) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

A My Huawei appot kell megbyitni, alul a Támogatás fülre kell koppintani. Ott a jobb szélen, fent van egy Frissítés feliratú ikon. Ha erre koppintasz, bejön a szoftverfrissítés menü.

Érdekes, hogy a Beállítások > Rendszer és frissítések > Szoftverfrissítés menüpont nem jelez semmit. A P30 Pro-nál pl. az EMUI 12 frissíítéstől kezdve mindig a My Huawei appon belül jöttek a frissítések.

Az is lehet, hogy bizonyos felhasználóknál nem jön sokáig frissítés, aztán egyszer csak jön egy jó nagy méretű frissítőcsomag. A napokban olvastam, hogy egy P40 Pro tulajjal ez történt. [link]

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#660) npnp válasza bontabela73 (#659) üzenetére


npnp
tag

Szia

Nem ott, de egy "gyors szolgáltatások" pont alatt találtam Frissítés gombot, de a megszokott rendszerfrissítéshez visz, ott pedig a 12.0.0.290 a legfrissebb

:(

p

(#661) bontabela73 válasza npnp (#660) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, a gyors szolgáltatásokat kifelejtettem.

Valóban a rendszerfrissítés menü jön be, de valamiért nálam a My Huawei appon belül van frissítés, a Beállítások> Rendszer és frissítések> Szoftverfrissítés nem jelez frissítést.

Nálam 301 a build szám vége, a telefonon C185 firmware van (Egyesült Arab Emírségek), az európai firmware (C432) számozását nem ismerem. Mikori a biztonsági frissítés szintje?

Da pacem, Domine!

(#662) dualcore


dualcore
őstag

Nem olyan régen írtam, hogy a Wifi-BT- mobiladat kikapcsolásakor néhány Mp re bekapcsol a gps.
Na a hétvégén újrahúztam a telefont, teljes FR, és láss csodát a szűz telefon benne sim (4G), rácsatlakozva a wifire, és BT-n az órára, a trió kikapcsolásakor újra bekapcsol a GPS néhány másodpercre. :))
Szóval lehet ötletelni mi csinálja. Én személy szerint az egésszégappra gyanakszom, mert állandóan kurjongatott a helymeghatározásért.

(#663) Zototh64 válasza dualcore (#662) üzenetére


Zototh64
őstag

Nem lehet, hogy a telefon megkeresése funkció megy?
Abban meg ugye van olyan, hogy az utolsó elérhető hely.
Lehet ezért azonosítja be gyorsan a gps-en keresztül is a helyet.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#664) dualcore válasza Zototh64 (#663) üzenetére


dualcore
őstag

Az lehet, az be van aktíválva.

(#665) Zototh64 válasza dualcore (#664) üzenetére


Zototh64
őstag

Akkor kapcsold ki mindenhol, aztán próba.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#666) bontabela73 válasza dualcore (#662) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Az Egészség appnál kell a wifi+bluetooth+gps, amikor valamilyen eszközt (okosóra, okoskarkötő stb.) párosítunk.

Nálam nincs ilyen jelenség. Nem kapcsol vissza a gps, pedig a Find Device is be van kapcsolva. Szerintem azt kellene megnézni, hogy milyen alkalmazások vannak az akku optimalizálásnál hozzáadva a 'nem engedélyezett' listához. A nem engedélyezett appok esetében nincs engedélyezve az, hogy a rendszer az adott appo(ka)t egy idő után bezárja, vagyis ezek futnak tovább a háttérben. Ez a Doze mód, amely az Android 6 óta van meg minden androidos telefonon.

Bdállítások > Alkalmazások > Alkalmazások > jobb felső sarokban a menüben Speciális hozzáférés > Akkumulátor optimalizálása (legfelső menüpont). Itt alapból a nem engedélyezett appok listáját lehet látni. Ha rákoppintunk egy app nevére, alul bejön egy ablak, itt lehet kiválasztnai, hogy engedélyezzük-e az akku optimilalizálást (az app egy idő után be lesz zárva), vagy nem engedélyezzük.

Android 6 óta megmaradt ez a beállítás, de az EMUI 11 óta már az akkubeállításokon belül, az alkalmazásindítás menüpontban is be lehet állítani, hogy melyik app futhat a háttérben.



Nálam nincsenek appok a 'nem engedélyezett' listában, csak az alkalmazásindításnál állítottam be appokat (Viber, Outlook stb.) és minden rendben működik.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#667) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Még esetleg azt lehetne megnézni, hogy a Beállítások > Adatvédelem > Jogosultságkeuelő > Hely menüben van-e olyan app, ahol a hely mindig engedélyezve van. Ha igen, akkor az app nevére koppintva érdemes az engedélyezés használat közben opciót választani.

Da pacem, Domine!

(#668) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

No, már egy jó ideje Mate 40 pro-m van, ma megtaláltam a gyenge pontját.. Vettem egy Jbl Flip 6-ot. A neten mindenhol áradoznak róla, hogy milyen szépen szól stb.. Hát,nekem pont az ellenkezője lett a véleményem.. Majdnem meg is hirdettem, hogy eladom, aztán került hozzám egy S22 ultra, amit tesztelgetek.. Jbl párosítva, és láss csodát, a hangszóró olyan gyönyörűen szól, hogy öröm hallgatni.. Ugyan azokkal a beállításokkal.. A Huawei-el kb közepes a hangminőség, a Samsunggal hallhatóan jobban szól.. Szóval a Huawei ebben alulmaradt az S22 Ultrához képest..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#669) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#668) üzenetére


rdt89
addikt

Mivel a Huawei nem tamogathatja az aptx hd-t, meg pár Qualcom technológiát, sajnos csak ezért. Nekem pl a JBL fejhallgatóm a Mate 40 Pro-val szól a legszebben /vezeték nélküli/ :)

(#670) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#668) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Na, de az S22 Ultra az jóval később lett kiadva, mint a Mate 40 Pro, ezért a vas is újabb. A JBL Flip 6 mikor jött ki?

Nekem a Freebuds 3i-vel nagyon jó minőségű a hang.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#671) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#670) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A flip 6 az tavalyi modell..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#672) dualcore válasza Ferenczi Áko (#668) üzenetére


dualcore
őstag

Töltsd le a Mate 40 pro-ra a Poweramp alkalmazást (ha a rajta tárolt zenéket akarod hallgatni) azzal lényegesen jobban szól.
Igaz, hogy a Huawei dac igen gyenge.

(#673) Ferenczi Áko válasza dualcore (#672) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Pont ezt akartam írni, hogy azzal lehetett rajta azért reszelni lényegesen :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#674) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Tudnátok olyan programot ajánlani, amivel időzítve be lehet kapcsolni a sötét módot, mint a Samsung telefonoknál? Pl napnyugtakor automatikusan kapcsoljon be, ne kézzel kelljen kapcsolgatni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#675) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#674) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Tasker (by joaomgcd) vagy IFTTT, mindkettő fent van az apkpure oldalon, a Petal Search-ön keresztül le lehet tölteni. A Tasker fizetős, de nagyon jó automatizáló app, régebben sokat használtam.

Da pacem, Domine!

(#676) dualcore


dualcore
őstag

Nektek is jött frissítés?

(#677) bontabela73 válasza dualcore (#676) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, nemrég jött meg a márciusi biztonsági frissítés a My Huawei appon keresztül:

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#678) rdt89 válasza bontabela73 (#677) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem a februári jött meg tegnap :C

(#679) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Sziasztok!

A Mate 40 Pro-hoz próbálok meg gyári, 66W töltőt és hozzá tartozó kábelt beszerezni. Sajnos, az aliexpress-en rendelt termék nem érkezett meg, az ebay-en rendelt termék sem nagyon akar ideérni. Magyar webáruházakban is max. kábelt láttam. Tudtok esetleg olyan webáruházat, ahol ezeket be lehet szerezni? Esetleg van olyan fórumtárs, aki eladna ilyet? Köszi előre is!

Da pacem, Domine!

(#680) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#679) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szia! Próbálj meg hirdetést feladni a hardverapro.hu-n, hogy ilyet keresel, az elmúlt hónapban láttam többször is eladót.. Pl ha valaki eladja a Rejoy-nak a telefonját, a dobozt és minden tartozékok megtarthat belőle. Így szokott lenni 66 w-os töltő néha-néha..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#681) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#680) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Köszi a tippet! Fel is adtam egy hirdetést.

Da pacem, Domine!

(#682) dualcore válasza bontabela73 (#681) üzenetére


dualcore
őstag

A marketplace-n láttam aki hírdetett.. Ott is kereshetsz.

(#683) bontabela73 válasza dualcore (#682) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nagyon köszönöm. Meg is találtam egy ilyet. Nincs fb fiókom, de az öcsém fiókjával beléptem és üzentem az eladónak.

Da pacem, Domine!

(#684) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Ti mit használtok a Play Áruház helyett? Én az Aurora store-t, szerintem a legjobb app ami kiváltja az Áruházat..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#685) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#684) üzenetére


rdt89
addikt

Én a P40 Pro óta Aptoide-t, nekem 3 éve tökéletesen teszi a dolgát.

(#686) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#684) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Nekem az AppGallery, a Petal Search és pár lementett apk minden olyan appot biztosít, amelyeket használok. Kivéve persze a guglis appokat, de az AppGallery-ből letölthető YT appon keresztül megvan a Youtube Vanced, de fent van a Google Maps és a Translate (Petal Search).

Da pacem, Domine!

(#687) bontabela73 válasza dualcore (#682) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Megvan a töltő+kábel a marketplace-eől. Még egyszer köszönöm a tippet!

Da pacem, Domine!

(#688) dualcore válasza bontabela73 (#687) üzenetére


dualcore
őstag

Igazán nincs mit. :)

(#690) dualcore válasza Ferenczi Áko (#684) üzenetére


dualcore
őstag

Az a legnagyobb cumi, hogy a kollegám xiaomi, a másiknak a samsung telefon volt olyan app hogy egyik készülék sem hozta fel a play storban. Én szegény GMS nélküli ( :DD :DD :DD ) Mate 40 Pro-val leszedtem a kívánt appot, amit átküldtem nekik, hogy tudjanak élni! :K

(#691) dualcore


dualcore
őstag

Azt nem tudjátok, hogy ez a skin és háttér csak a HarmonyOS rendszerre érhető el?

[ Szerkesztve ]

(#692) bontabela73 válasza dualcore (#691) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Jó kérdés. Az a probléma, hogy nincs róla több infó. Az is előfordulhat, hogy a téma, illetve a háttér HarmonyOS-hez köthető, de lehet, hogyEMUI-téma, mert bizonyos régiók esetében vannak plusz témák a készülékeken. Pl. az én Mate 40 Pro-mon C185 firmware van (Egyesült Arab Emírségek) és van egy-két olyan téma előre telepítve, amelyet más régiókban nem lehet megtalálni a telefonon, illetve, ha a netről letölthető gyári témák között nem szerepel. Mint pl. ez:

A téma neve Dubai Font, a betűtípus is eltér az alapértelmezettől.

Da pacem, Domine!

(#693) Omis válasza bontabela73 (#677) üzenetére


Omis
senior tag

ezen ""még csak "" emui 12 van hogy hogy?

(#694) bontabela73 válasza Omis (#693) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nekem is EMUI 12 van fent, csak a firmware nem európai. A kolléga azt kérdezte, hogy az általa linkelt téma/háttérkép a HarmonyOS-ről származik-e. Ezt igen nehéz megállapítani, mivel a rövid videóhoz semmilyen információ nincs mellékelve. Lehet, hogy HarmonyOS, vagy esetleg valamielyik régióban előre van telepítve a téma, vagy valamelyik régióban a Témák app-ban esetleg elérhető (téma vagy élő háttérkép). Tényleg csak találgatni lehet.

Nem tudom, hogy Kínában a Mate 40 Pro-n milyen op rendszer fut: EMUI vagy HarmonyOS? Ahogy olvasom a cikkeket több oldalon is, a HarmonyOS-t nem nagyon engedik Kínán kívülre. Hírek vannak arról, hogy bizonyos csúcskészülékekere, amelyeken már a HarmonyOS 2.0 fut, elindult a 3.0 illetve a 3.1 verzió tesztelése, valamint csak néhány készülék esetében az EMUI 13 tesztelése. De ez mind Kínában van.

Érdekes, hogy a családban van egy Huawei tablet, amelyik tavaly nyár elején EMUI 10.1.1-ről HarmonyOS 2-re frissült.

Da pacem, Domine!

(#695) dualcore válasza bontabela73 (#694) üzenetére


dualcore
őstag

Igen ez a probléma, hogy nincs infó a témáról sehol.
Az említett YT linken is kérdeztem kommentben, de nem érkezett eddig válasz róla.
Ahogy te is írod, Kínán kívül nem igazán engedik a Harmony OS-t eddig.
Nekem tetszik a HOS.
Írtad hogy a tablet arra frissült. Mi a tapasztalat róla, bejön az op rendszer?

(#696) bontabela73 válasza dualcore (#695) üzenetére


bontabela73
aktív tag

A tabletet nem én használom rendszeresen, de néha ránézek, ha megkérdezik, hogy bizonyos értesítések mit jelentenek. Kinézetre szinte ugyanolyan a HarmonyOS 2, mint az EMUI 12. Nagyon gyors, jól kezelhető, főleg akkor, ha valaki korábban EMUI felületet használt. Az AppGallery-ből és a Petal Search segítségével elég sok app telepíthető, de nem annyi, mint egy telefon esetében (az appok fejlesztői nem mindig gondolnak a tabletekre). GMS nincs, mivel a tablet 2021-es kiadás. Volt rajta GSpace, de aztán a Petal Search és az AppGallery segítségével sikerült sok appot telepíteni, így a GSpace már nem kell.

Összességében nagyon jól hasznáható, böngészéshez, videók nézéséhez teljesen jó, 10.4 colos a kijelző átmérője.

Da pacem, Domine!

(#697) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Van egy fura jelenség.. Az én telefonom meg egy Huawei P40 Pro is valamiért recsegve szólaltatja meg a Flip 6-ot.. De csak ha 15 centinél közelebb megyek vele. Olyan mint ha kimennék a hatótávolságból és szakadozik. De csak ezzel a Flip 6-tal. De a kollégáim Huawei P10, Samsung, Iphone telefonjával hibátlan. Viszont a Charge 4-el meg az enyém is hibátlan, meg az összes többi JBL-el.. Mint ha konkrétan ez a hangszóró és a saját telefonom nem szeretnék egymást.. Nem is láttam még ilyet.. Volt már Flip 6-om, azzal is hibátlanul működött..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#698) dualcore válasza bontabela73 (#696) üzenetére


dualcore
őstag

Köszi az infót. :R A tableten tényleg nincs annyi app mint a telefonon, gondolom szándékosan.
Nekem tetszik a HOS kinézete.

Ferenczi Áko
A JBL appon belül lehet fríssíteni a hangszóró szoftverét, azt nézted már?
Nekem nem csinál ilyet, próbáltam több JBL hangszóróval, legtöbbször közvetlen mellette van a telefon, de van amikor a telefon mozog a hangszóróhoz képest.
Látom meghírdetted a telefont, csak nem kell?

(#699) Ferenczi Áko válasza dualcore (#698) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jbl clip 4, Charge 4, Flip 6 ezekkel ment gond nélkül. Múlt héten volt egy Flip 6-om, ugyan ezzel a legfrissebb firmware-el, mint a mostanin, és azzal sem volt gond. Próbáltam már mindent, a Bluetooth adatokat is töröltem, a JBL-t Hard reseteltem, de semmi.. Hangszóró szoftver frissítés előtt előtt nem volt gond.. Emui 11 van a telefonon. Próbáltam egy P40 Pro-val, legfrissebb emui 12-vel,ugyan ez a helyzet. Viszont minden más telefonnal hibátlanul kommunikál.
Mint ahogy a telefonom meg minden más hangszóróval :D
Érdekes..

Árulom, mert egy S22 ultra lesz az utód, de mindig az S22 ultra-t viszik el előbb és a Huawei marad meg😅
Most is van az S22 ultra-ra vevő, és olyan áron vettem, hogy buta lennék nem eladni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#700) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#699) üzenetére


rdt89
addikt

Mert a Huawei nálad akar maradni és azt akarja, hogy jobb legyen neked is. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.