Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1101) bontabela73 válasza pgemil (#1100) üzenetére


bontabela73
aktív tag

És hogy tetszik? A My Huawei-ben nézd meg, hogy esetleg elérhető-e már az októberi biztonsági frissítés. My Huawei > Támogatás fül > Gyors szervizmegoldások > Frissítés.

Da pacem, Domine!

(#1102) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Da pacem, Domine!

(#1103) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#1102) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm, viszont kívánom ;)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1104) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Megkérdezem itt is, hátha előbb választ kapok.. Lenne lehetőségem egy Harmony OS-el felszerelt P50 Pro-ra.. Ez előny vagy hátrány lenne eladás szempontjából? Mint ha úgy rémlene, hogy előny.. A p50 topikban is kérdeztem, de nem nagyon pörög(az sem)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1105) LeMarci válasza Ferenczi Áko (#1104) üzenetére


LeMarci
tag

Előny, mivel az kap frissítéseket nem úgy mint a global piac + rá lehet rakni a google-t, nagyobb mók nélkül(nem kell rollback mint a p40/mate30on), az benne a kérdés, hogy hmos2-n ragadt c432 készülék vagy c00ra átbrandelt.

[ Szerkesztve ]

(#1106) Ferenczi Áko válasza LeMarci (#1105) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azt passzolom.. holnap megírom ha nálam lesz :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1107) Ferenczi Áko válasza LeMarci (#1105) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Harmony 4 fut rajta, 2023 decemberi biztonsági javítással :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1108) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#1107) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem meg a Mate !0 Pro-n még mindig az Emui 12 van Augusztusi biztonsági javítással. C432-es a kódom, nem tudom miért rekedtem meg a frissítésekkel, Hisuite se segített, meg a szervízközpontos frissítése se

(#1109) bontabela73 válasza rdt89 (#1108) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nem vagy egyedül. Tegnap olvastam egy hozzászólást (december 27.) a huaweiblog.de oldalon, a Mate 40 Pro EMUI 13 frissítéséről szóló cikk alatt. A hozzászóló felvette a kapcsolatot a Huawei ügyfélszolgálattal, ahol azt mondták neki, hogy Németországban egyelőre nem érkezik az EMUI 13.

Ha a build-számot és a sorozatszámot elküldöd emailben a Huawei ügyfélszolgálatnak, talán tudnak információt adni.

Da pacem, Domine!

(#1110) rdt89 válasza bontabela73 (#1109) üzenetére


rdt89
addikt

Köszi szépen, érdekes, hogy visszatartják. :R

(#1111) dualcore válasza rdt89 (#1110) üzenetére


dualcore
őstag

Ez nem hiszem hogy visszatartás lenne, hanem egyszerűen olyan kevesen vagyunk, hogy nem érdekük a további támogatásuk, sajnos.

(#1112) rdt89 válasza dualcore (#1111) üzenetére


rdt89
addikt

Eddig 1-1.5 havonta rendszeresen jöttek a frissítések, így nem hiszem, hogy ez lenne a háttérben. Valamint már kész van a készülékre hónapok óta a teljesértékű új rendszer, így már beleölték az energiát, nem sok értelme lenne ezekután visszatartani.

(#1113) LeMarci válasza rdt89 (#1112) üzenetére


LeMarci
tag

Nem tudom hogy vagy ezzel az 1-1,5 hónappal, de nekem szeptember óta nem jött semmilyen havi biztonsági frissítés

[ Szerkesztve ]

(#1114) dualcore válasza LeMarci (#1113) üzenetére


dualcore
őstag

rdt89

Egy évvel kb ezelőttig tényleg így volt, de mára jó ha negyedévente kapunk frissítést sajnos.
Tudom hogy kész a szoftver, de valamiért mégsem tolják kifelé, és nem hiszem hogy a szerverek kapacitása miatt.

Amúgy igen sok kis gond áll elő egyre többször. Pl tegnap az AOD-ok között akartam keresni, de konkrétan eltünt a keresési opció.Csak az van amit ő ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#1115) rdt89 válasza LeMarci (#1113) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem is kb. szeptember elején, augusztus végén érkezett az augusztusi biztonsági szint és azóta semmi /C432/

#1114dualcore:
Nekem most Augusztusig szinte havonta jött a frissítés, sose maradt ki, ennyire meg pláne

(#1116) dualcore válasza rdt89 (#1115) üzenetére


dualcore
őstag

Ezért írtam, hogy kezdik elengedni au európai piacot. Szigorúan csakis szerintem!

(#1117) bontabela73


bontabela73
aktív tag

A Huawei Central-tól kaptam még október vége felé egy olyan választ, hogy nem tudják követni az EMUI frissítéseket, hiába kérdezek tőlük, nem tudnak mit válaszolni, a HarmonyOS frissítésekkel kapcsolatban viszont megvan nekik az egyértelmű és világos ütemterv.

Valamelyikőtök írta, hogy lehet, hogy egy emberre van bízva az egész, EMUI frissítési projekt, inkább erre tippelnék én is. Kínán kívül igencsak meghúzta a Huawei a nadrágszíjat a 2019. évi tiltás óta, leépítések voltak, most arra összpontosítanak, hogy Kínában megint ők legyenek a piacvezetők. A felhasználókat nem hagyják cserben, ha megígértek egy frissítést valamelyik modellre, azt ki fogják tolni.

Da pacem, Domine!

(#1118) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Sikerekben gazdag, boldog és békés új évet kívánok!

Da pacem, Domine!

(#1119) dualcore


dualcore
őstag

Boldog Új esztendőt kívánok mindenkinek!

(#1120) LeMarci válasza dualcore (#1119) üzenetére


LeMarci
tag

Úgyszint mindenkinek

(#1121) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Lassan 2 hónapja fut a telefonon az EMUI 13, ezért úgy gondoltam, hogy írok egy pár sort a tapasztalatokról.

Összességében nagyon tetszik az Android 12 alapú rendszer, gyorsabb, mint az előző verzió (appok megnyitása, ujjlenyomattal, illetve arcfelismeréssel való feloldás). Az új service widget-ek közül többet is igen hasznosnak találtam eddig.

Az akku üzemideje nem változott, a kameránál sem vettem észre változást, a képek továbbra is nagyon szépek, élesek (AI ki van kapcsolva). A Bluetooth-párosítás is nagyon gyors. A turbótöltésnél a telefon éppen csak langyos.

Az appok is rendben futnak, a frissítés után a rendszer 1 appot távolított el, mivel az nem kompatibilis az új verzióval. Az appok esetében 2 területen van olyan érzésem, hogy a rendzser az előre telepített, alapértelmezett appok használatát preferálja. Az egyik a böngésző, a másik az email app.

EMUI 12-n a Huawei böngészőt le lehetett tiltani. Több böngészőt is kipróbáltam, de leginkább a Chrome-t használtam. EMUI 13 esetében a Huawei böngészőt nem lehet letiltani még a gyári verzióría történő visszatérés (frissítések eltávolítása) után sem. Kipróbáltam a Chrome-ot az új rendszeren is és nagyon jól fut, csak egyetlen bökkenőt találtam. Bizonyos weboldalakon a videókat nem tudja lejátszani a Chrome (a Brave sem, de az Edge igen). Úgy gondoltam, hogy maradok a Huawei böngészőnél és mostanra már megszoktam. Nagyon könnyen kezelhető, gyorsan fut, az oldalakat gyorsan betölti, és egyes weboldalakon lehetőség van az oldalon beágyazott videó letöltésére is. Ez utóbbi funkció nagyon tetszik. Mivel sokáig nem a Huawei böngészőt használtam, nem tudom, hogy ez a funkció új-e, vagy már korábban is tudta ezt a böngésző.

Az emailek kezelésére EMUI 12-n más appokat használtam (Outlook, Spark), az értesítések (értesítési terület, zárképernyő, értesítési pötty, illetve szám az app ikonján és a hangjelzés) rendben megvoltak. EMUI 13-nál viszont csak az előre telepített Email app esetében vannak meg a fent említett dolgok. Az általam korábban használt appoknál (bár ugyanúgy lettek beállítva, mint korábban, hogy fussanak a háttérben), nincs értesítés az értesítési területen és a zárképernyőn sem, hangjelzést sem hallani. Pedig az értesítések be vannak állítva. Sőt mi több, a Spark app egy idő után az értesítési beállítások menüben azt írja ki, hogy az értesítések le vannak tiltva.

Mindezeket nem tartom negatívumnak, csak hozzá kellett ezekhez szokni. Nem állok vissza EMUI 12-re, bár a HiSuite engedné, hogy az utolsó EMUI 12-es build-re visszaállítsam a telefont.

Da pacem, Domine!

(#1122) dualcore válasza bontabela73 (#1121) üzenetére


dualcore
őstag

Köszi a beszámolót.

(#1123) rdt89


rdt89
addikt

Ma adtam le az igényt szervízre, el is fogadták, jönnek a kicsikéért. Érdekes, hogy a telefon SN száma szerint február 14ig garanciás a készülék /s írja is, hogy kiterjesztett garancia/, a jótállási jegyen meg augusztusig :C

[ Szerkesztve ]

(#1124) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#1123) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én ezzel kapcsolatban egyszer megkérdeztem, hogy mi az álláspont és az a hivatalos, amit a telefon ír..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1125) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#1124) üzenetére


rdt89
addikt

Pedig kiterjesztett garancialevél van, mindegy, most megjavítják és ennyi. :D

Annyi még, hogy a leadott szervízigényt tudom módosítani, a hibához még írni? Akksi és kijelző cserét kértem csak és balga módon elfelejtettem a töltőcsatlakozót is beleírni :R

(#1126) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#1125) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azt látod passzolom.. :))

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1127) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#1126) üzenetére


rdt89
addikt

Majd visszaküldöm megint, más hibával, had örüljenek nekem :C

(#1128) LeMarci válasza rdt89 (#1125) üzenetére


LeMarci
tag

Milyen kifogással kértél kijelzőcserét? Ha meg lehet kérdezni

(#1129) rdt89 válasza LeMarci (#1128) üzenetére


rdt89
addikt

Persze nem titok. Azt írtam, hogy:
"A telefon akkumulátor ideje sokat romlott, a kijelző fényereje halványult"

(#1130) LeMarci válasza rdt89 (#1129) üzenetére


LeMarci
tag

Lehet akkor én is valamikor beküldöm, néhány nagy karccal vettem meg, ezzel akkor tudnánk orvosolni.
Bár mint Ákos írta az számít hivatalosnak amit a telefon ír, de ha számlát nem adott az előző tulaj akkor is él?

(#1131) Ferenczi Áko válasza LeMarci (#1130) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A Telemax oldalán kell leadni a rendelést, ott kérik.. Máshogy még nem intéztem gariztatást..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1132) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Adott egy Huawei mate 50 pro, amin demo szoftver van, tehát bemutató darab volt.. Lehet erre tenni rendes romot?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1133) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#1132) üzenetére


rdt89
addikt

Én is szemeztem vele :C
Ez egy jó kérdés, de amúgy láttam én már 130-ért is HA!-n Mate 50 Pro-t amit nem kellett mókolni :)

Egyébként ma jött vissza a szervízből a csomagom, de hála a remek Magyar postának nem tudom péntekig átvenni... Imádom, hogy még üzemel ez a sz.r szolgáltatás...

(#1134) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#1133) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ha egy romcsere megoldás lenne, simán vinném..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1135) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#1134) üzenetére


rdt89
addikt

Szerintem ez nem ilyen egyszerű, nem hiába kínálják eladásra. De hátha valaki nálam jobban vágja a témát, én is nézegettem, de már nem mernék nekifogni, mint régen ezeknek a moddolásos dolgoknak.

(#1136) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#1132) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Szerintem "házilag" nem lehet, mert valamikor 2018 elején a Huawei beszüntette a bootloader nyitókódok kiadását, a Huawei oldalairól eltűntek a letölthető teljes ROM csomagok. Nem tudom, hogy a szervizben foglalkoznak-e ilyennel.

Utoljára P9-essel csináltam ROM-cserét, Telekomos romot (C150) cseréltem általános európaira (C432)

Da pacem, Domine!

(#1137) pgemil válasza Ferenczi Áko (#1132) üzenetére


pgemil
aktív tag

XDA-n kérdezd meg...

https://xdaforums.com/c/huawei-mate-40-pro.11747/
[link]

(#1138) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Ma reggel megérkezett a januári biztonsági frissítés:

Da pacem, Domine!

(#1139) rdt89 válasza bontabela73 (#1138) üzenetére


rdt89
addikt

De jó neked, én még mindig augusztusnál járok

más :
tegnap vettem át a készülékem végre a szervíztől, mindent is cseréltek.Kaptam király kijelző fóliát is. Hiányzott már nagyon ,az üzemidő parádés , a kijelző iszonyat fényes nem emlékszek ,hogy ez ennyire szép volt. :R

(#1140) LeMarci válasza rdt89 (#1139) üzenetére


LeMarci
tag

Én meg valahogy a szeptemberin vagyok, sok ember augusztusnál jár.
Valaki még szeptemberin? :U

[ Szerkesztve ]

(#1141) dualcore


dualcore
őstag

Még én is 12.0.0.6-on vagyok.

(#1142) rdt89


rdt89
addikt

Megpróbáltam a eRecovery frissítést, ami anno a P40 Pro-n segített, itt failed piros feliratos üzenetet dobott fel a frissítésnél, de látta az új updatet, nem tudom, hogy mikor engedik már ki nekünk is az Emui 13-at, de ez így elég érdekes, hogy van akinek majdnem aktuális biztonsági szinten a telefonja, s van aki még Augusztusnál döcög.

(#1143) rdt89


rdt89
addikt

Esetleg, ha valaki akarna javítani az üzemidőn :D

Ezek meg jó áron vannak, most vettem mind a kettőből:
1.
2.

[ Szerkesztve ]

(#1144) bontabela73 válasza rdt89 (#1143) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nemrég rendeltem meg ezt és ezt. Készletkisöprés van.

Da pacem, Domine!

(#1145) LeMarci válasza bontabela73 (#1144) üzenetére


LeMarci
tag

A 2. Pro Plus-hoz van, nem tudom van-e méretkülönbség köztük, de elég jó ajánlatok. Köszi az infót

(#1146) rdt89 válasza bontabela73 (#1144) üzenetére


rdt89
addikt

(#1147) bontabela73 válasza LeMarci (#1145) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Igen, Pro Plus-hoz van, csak a fekete színre figyeltem, a többi szín Pro-hoz van. Viszont tökéletesen passzol a Pro-ra ez a tok, csak a vezeték nélküli töltés nem megy vele. Az első tokkal viszont megy a vezeték nélküli töltés is. Mindkét tok elég masszív védelmet nyújt a telefon hátuljának.

Da pacem, Domine!

(#1148) bontabela73 válasza rdt89 (#1146) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Ez nagyon jól néz ki. És hogyan működ9k ez a fajta tok?

Da pacem, Domine!

(#1149) rdt89 válasza bontabela73 (#1148) üzenetére


rdt89
addikt

Amint megérkezett írok róla . De ha merül a telefon megnyomod a tokon a gombit s elkezdi a töltést

(#1150) LeMarci


LeMarci
tag


Ha a kép nem csak illusztráció, akkor még az emui 14et is megkapjuk :DD
Mondjuk egy lejjebb tekerés után, azt láttam hogy a mate 40 nincs benne a listában :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.