Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) joey04 válasza Lami66 (#46) üzenetére


joey04
titán

na de miért rontsák el?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) p2pp válasza #68270080 (#35) üzenetére


p2pp
őstag

A Google, Facebook, meg a többi szted mit csinálnak?
Itt mindenki kémkedik!!!
Sajnos megint Amerika, mint anno a Nokia.
Még mindig csodálkozok rajra, h ezt így hadják............
Szeretnék mindentől függetlenül egy ilyen telót.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#53) Horsee


Horsee
csendes tag

Helyreigazítás: nincs OIS a Mate 40 és Mate 40 Pro főkamerájában, azt csak a Pro+ kapta meg.

(#54) Aryon87 válasza Horsee (#53) üzenetére


Aryon87
félisten

Hol olvastad ezt a marhaságot?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#55) k-adi válasza #90305280 (#40) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Sajnos, nagyon sok olyan app van, amit gyaníthatóan nem fog senki sem átültetni, hogy az továbbra is megkapja a dedikált engedélyt - és nem csak a gúglitól."

Ha tényleg elfogynak a chipek stb.. külföldi piacon, stb. akkor a guglis, gms-re támaszkodó appok HMS-re való app írása is leáll, nem? Mármint motiváció nem lesz rá az tuti. :F

(#56) doooo válasza Aryon87 (#54) üzenetére


doooo
veterán

Kedvenc oldalatokról: "It appears Huawei camera engineers have kept very busy after the launch of the P40 Pro earlier this year in order to make the Mate 40 Pro’s camera even better, despite the lack of optical image stabilization in the primary module." DXOMark

(#57) janeszgol válasza Horsee (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez ígx van, legalábbis a hivatalos oldal szerint is.
Mate40 és Mate40 Pro: csak a telephoto kapta meg.
A Plusnál megkapta a tele, a super macro és a főkamera is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#58) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Egyébként azt olvastam, amikor befektettem a legnagyobb kínai chipgyártóba (SMIC), hogy nekik a 7 nm-es chip mindenhez elég. Egyetlen kivétel van, a flagship készülék, de a közép kategóriára, meg az 5G tornyokba, stb elég a 7 nm-es technológia. És majd dolgoznak a fejlesztésen, meg, hogy csak egy generációval legyenek lemaradva. Kb 10 év alatt tervezik a felzárkózást.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#59) Horsee válasza Aryon87 (#54) üzenetére


Horsee
csendes tag

A hivatalos bemutatón a prezentáción csak a plus változatnál írták oda az OIS-t. A külföldi hírportálokon is megtalálható ez az infó.

(#60) Roland861010


Roland861010
addikt

Amúgy lehet, hogy nem is baj ez a Google mentesség!
Kicsit unalmas, hogy rá keresel valamire és onnantól már a yt ,face,instat, weben is mindenhol azt látod...
Pedig aztán én eléggé le korlátoztam a googlet de még így is nyomja a pofámba a hirdetéseket....

(#61) dutrás válasza sNake^ (#50) üzenetére


dutrás
őstag

Vagy akár 100-ért is :U

P50 pro/P40 Lite

(#62) tesz-vesz123 válasza Roland861010 (#60) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Persze, 2020-ban kit érdekel, hogy az appok fele nem működik, sem banki appok, fizetni sem lehet vele? Nincs egy normális app áruház. Senkit sem érdekel! Minden megy böngészőből, mert ez a jövő! Kapja be a Google, nincs rá szükség egy Google rendszeren!

[ Szerkesztve ]

(#63) #90305280 válasza tesz-vesz123 (#62) üzenetére


#90305280
törölt tag

Jaja, pontosan!
És az desktop-a-like browser belépésnél kapod a belépési engedély kérő (fizetsz), majd az engedély megadó (fizetsz) kódot.
És ha nem figyelsz, akkor vagy havi díjként, vagy csomag díjként, vagy alkalmankénti díjként kifizetsz egy valag pénzt, éves szinten 10ezreket.
Jaja, pontosan!
Persze, ehhez is kell ész.
Ha meg alig, vagy semmit sem fizetsz, akkor vagy
- csókos vagy;
- szar a bankbiztonságod.
Jaja, pontosan!

(#66) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Olvasom itt a kommenteket, hogy "Jó ügynök volt, kár érte, nincs GMS, stb...", és nem értem, hogy miért kellene temetni a Huawei-t, mint mobiltelefon gyártót. :)
Elhiszem, hogy sok embernek fáj a GMS hiánya és mindenkinek más-más igényei vannak, de azt érzem, hogy sokan utána sem néztek ennek az egésznek csak mennek a tömeggel. (Tisztelet a kivételnek).
Mikor megjelent a P40-es széria, erősen gondolkodtam, hogy kipróbálom, de előtte utánanéztem, hogy magában a HMS-ben, milyen appok találhatóak és mik azok, amiket én minden nap használok és szükségesek.
Nos a végeredmény az lett, hogy semmi olyan alkalmazás nem hiányzott a HMS-ből, amire szükségem van (Bank, GPS, stb.)
Így azt javaslom azoknak, akik félnek a Google-mentes Huaweitől, hogy előbb nézzenek utána, mi az amire szükségük van és, az megtalálható-e az AppGallery-ben. :)

Végül iPhone lett, de nem azért mert sz@r a Huawei, csak így alakult. :DDD

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#67) weberzolee válasza WhiteWalker (#39) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Idézek neked:

Kémkedés (bűncselekmény): Egy jogi meghatározása szerint a kémkedés az a tevékenység, amikor polgári vagy katonai személy titokban az egyik hadviselő fél területén értesüléseket szerez azért, hogy azokat a másik féllel közölje.

Amikor elfogadod az EULA -t önként átadod az adataidat. ÖNKÉNT vs TITOKBAN. Nagy különbség... Mellesleg ha nem tetszik az EULA akkor dönthetsz úgy hogy kösz, nem. Az USA is így döntött, megspékelve azzal hogy a SAJÁT technológiájával sem támogatja a Huaweit a mindennapi életben. Ennyire egyszerű. Unalmas már hogy ez minden Huawei cikknél előjön...

[ Szerkesztve ]

(#68) atike válasza weberzolee (#67) üzenetére


atike
nagyúr

Aham, és akkor mesélj már arról, hogy pld a FB hogyan csinál "árnyékprofilokat" azokról, akik nincsenek is regisztrálva és hogyan követi őket is...? :U Ne hidd azt, hogy "csak" az EULA elfogadása vagy nem elfogadása dönt abban, hogy követve vagy.... Lásd: [link]

Szóval elég nagy tévedésben vagy ezzel az önként vs titokban dologgal...

(#69) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Simán venném ezt is vagy a P40-et, de, Simple érintéses fizetés megy e?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#72) siege5 válasza weberzolee (#67) üzenetére


siege5
aktív tag

Eléggé túlzó az önként elfogadás, ha a neten akarsz böngészni konkrétan rá vagy kényszerítve vagy sok helyen nem is tudod tovább böngészni a tartalmat. Vagy máshonnan közelítve meg a dolgot, túl részletesen sem tudod szabályozni, hogy kinek és mit engedsz meg. Azért ez annyira mégsem önkéntes, vagyis a Huawei felé lopok vagy nem lopok adatot (meg mindig nem mutatott senki érdemben bizonyítékot kompromitáló adatok lopasáról), verziótól ez annyiban jobb, hogy csatlakozok-e nethez vagy sem. A legtöbb embert itt biztosan lehallgattak feltették a képeket közösbe stb... Nem kell minden bulvárnak bedölni ez nem a vv hogy lehet rajta csámcsogni, és az Usat sem kell félteni.

Ui:ha már annyira benne vannak, aláírom mint a legtöbb országban valószínű itt is adatátadási kötelezettséggel tartoznak a kormány felé (ez sehol sincs másképp), ők emiatt (USA) a főbb kormányhivatalokban korlátozzák őket ez is ok, de hol a logika a komplett infrastruktúra leépítésére? Miért jó, ha nem engedik a kereskedést, miben szolgáltatja ez ki az átlag usert? Egy Gmail feltétele a telóra egy kijelző átadása majd beépítése a készülékbe, milyen adatot ad át amit eddig nem adtunk?

[ Szerkesztve ]

(#73) weberzolee válasza atike (#68) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Követ valakit, de amíg nincs emberhez kötve addig csak egy adat. Ha lesz név meg egyéb személyes adat onnantól információ. Kb annyi értéke van mint mikor a pénztáros kér egy irányítószámot...De tegyük fel hogy mégis személyes információt is gyűjt a FB a számítógép felhasználó beleegyezése/tudta nélkül, akkor az EU hibája hogy nem elég tökös hogy szankcionálja. Az USA meg merte lépni hogy a saját érdekében szankcionálja a Huaweit. Az EU meg leszarja a FB -t mert nem érdeke szankcionálni. Ettől még a Huawei nem lesz tiszta...

(#74) MikeWazowski válasza Aryon87 (#54) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sajnos ez nem az. Teljesen jól írta Horsee.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#75) atike válasza weberzolee (#73) üzenetére


atike
nagyúr

"Ettől még a Huawei nem lesz tiszta"

Azaz...? Tudsz valamit amit mi nem? Mármint konkrétumot... Nem az "az a gyanú", "tuti van ilyen, de nem mondjukmegpontosan mi is az" és társaira gondolok... :)

De mindegy, ezt nem akarom újra előhozni, sokszor volt már vita és "vita" tárgya... :)

(#76) weberzolee válasza atike (#75) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nem tudom ismered-e a Huawei történetét, de olvasgasd kicsit a netet. Egy Kínai cég ami lopásból (pl Cisco -tól) lett gigavállalat és a Kínai Kommunista Párt irányítja (mint amúgy mindent Kínában, ne legyenek kétségeid...). Ez a lista pl érdekes: [link]

Ok, fordítsuk meg. Te határozottan ki mered jelenteni, hogy a Huawei nem szerzett/szerez információt Kínának sem most sem máskor? (csak mondom, egy olyan cégről beszélünk egy olyan országban ami/aki a lopással tart ott, ahol) Ugye hogy nem. Innentől ez egyértelműen nemzetbiztonsági kockázat. Ha tudod hogy mire jó az 5G akkor könnyen beláthatod hogy Kínának nem szabad világuralomra törni ez 5G hálózatban. Nem véletlen hogy a Brittek, Svédek és India is bannolja az 5G -ből a Huaweit. Ha tehetnék, akkor gazdaságilag is odacsapnának Kínának gondolkodás nélkül. Ezt jelenleg csak az USA tudja megtenni, és meg is tette. Ha a FB EU -ban nemzetbiztonsági kockázat lenne, akkor ez ellen csak az EU tehetne. Minden nemzet megvívja a saját gazdasági háborúját azzal az eszközzel amivel teheti. Ennek most kinek sajnos kinek nem, a Huawie is az áldozata lett. Kína megteheti hogy holnaptól nem gyárt az USA -nak semmit, és a döntése ugyanúgy jogos lenne, de nem teszi mert gazdaságilag neki nem lenne jó. Ilyen ez a világ.

[ Szerkesztve ]

(#77) mbotnd válasza HawerKing (#11) üzenetére


mbotnd
tag

+1, megjegyzem, az amerikai Google sokkal több adatot tárol a felhasználókról.

(#78) atike válasza weberzolee (#76) üzenetére


atike
nagyúr

Semmit sem állítottam és állítok, de ilyenbe nem akarok belemenni. Értelmetlen. Jön az, hogy ki igen, ki nem, ki és miért, de ez nem baj hogy igen, de ez meg nagyon baj. Sehova nem vezet.

(#79) #24536576 válasza atike (#78) üzenetére


#24536576
törölt tag

Választ kaptál, erre megy a terelés, hogy nem akarsz belemenni, nem fontos. :DD Viccesesek a Huawei nagykövetek.

(#80) #24536576 válasza mbotnd (#77) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem a felhasználók "biztonságáról" van szó, hanem a nemzetéről. Nem értem, ennyi titkotok van? Engem spec nem érdekel, hogy mit tudnak meg rólam, nincs takargatnivalóm.

(#82) atike válasza #24536576 (#79) üzenetére


atike
nagyúr

"Ok, fordítsuk meg. Te határozottan ki mered jelenteni, hogy a Huawei nem szerzett/szerez információt Kínának sem most sem máskor"

Aham, válasz.

(#83) 7Heads Drago válasza RoBos (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:)) [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#84) #95462144 válasza jaszy91 (#66) üzenetére


#95462144
törölt tag

"nem értem, hogy miért kellene temetni a Huawei-t, mint mobiltelefon gyártót."

Nem érted? Olvastál híreket az elmúlt időszakban? Itt már nem az AG hiányosságaival van csak gond. Hanem a totális alkatrészellátással. Nincs miből eszközöket gyártani. Megveszel egy ilyen Mate 40 pro-t és ne adj isten elromlik fél-egy éven belül, akkor hogy javíttatod meg, ha se ram se kijelző se cpu stb. nincs vagy csak korlátozott számban? Ha rendelni is tudnak pótalkatrészeket az is idő, megnövekedik a javíttatási időintervallum. Az elmaradozó bevételek pedig arányosan csökkentik a szoftveres supportot is, mert nincs miből kitermelni.

#71ish4d0w

És írod mindezt egy olyan telefonteszt alá, amelyiknél a gyártó évek óta tiltja a BL nyitást...

#21Aryon87

Jó lenne megnézni, vagy esetleg egy Gcam-ot ráereszteni, mit is hoz ki belőle.

(#85) Silenzio válasza siege5 (#33) üzenetére


Silenzio
addikt

Dolgoztam a HW-nek, meglepett, hogy mennyi potenciális (értsd: kettős felhasználású nyilatkozattal vámolt) hadianyag megy egy Budapest melletti raktárból keletre. Ma már nem csodálkozom rajta, csak akkor volt furcsa, hogy ebbe belecsöppentem. Ma már nem vagyok naiv, és igen, értem, amit írsz, de szerintem a hsz-em elejét vette a tiédnek, mert leírtam, hogy nem a hadiipari összefonódásokkal, hanem magával Kínával van probléma, és azt is, hogy úgy néz ki, mások sem mentesülnek az IT-ló péniszének behatóbb ismeretétől a jövőben. Szóval szerintem nem vitatkozunk semmin, maximum abban nem értesz velem egyet, hogy Kína különösen veszélyes, globális hegemóniára törő ország. Nem állítottad, hogy szerinted nem, de a szavaid alapján egyivású az USA-val, pedig hát az IT-lónak a péniszét az. Kína számtalan olyan dolgot csinál, ami példátlan még a huszadik századi történelemben is: állami támogatással a világ összes országába telepítteti a honfitársait, pénzt pumpál közép-afrikai térségekbe, amikbe a kutya nem invesztálna nyugaton, satöbbi. Jó oka van rá, csak még nem tudjuk pontosan, mi.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#86) Fred23 válasza atike (#82) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kínai csúcsvállalat, és ennyi szerintem mindent elmond átlagos értelmi képességű embereknek. Nem kell bebizonyítani, hogy a tisztának tűnő istálló területén időnként van -e lósz@r; mindenki tudja a választ.

(#87) k-adi válasza #72445440 (#81) üzenetére


k-adi
nagyúr

mit beszéljünk a teloról?
erős hw, gyenge sw + ide mutatóba jön 2 karácsonykor és annyi.
P40 tulaj is kb 3 van a fórumon, ebből 0 lesz, mert ha akarnának venni akkor se fognak tudni a kirin hiány miatt..

ez is olyan mint a mate30 esete, az béta volt, ez meg chiphiányos

(#88) 7Heads Drago válasza joey04 (#19) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szóval már nem csak a Dxo van lefizetve? :))
Sok a lé náluk és nincs mire költeni. [link] [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#89) Juhaszatti válasza jaszy91 (#66) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én is így tettem, körülbelül az alkalmazásaim kétharmada hiányzott az Appgallery-ből. Azért ez nem túl jó arány, még ha a többségét nyilván össze is tudtam volna szedni alternatív store-okból vagy AKP-kból.
Így azért ez nem pálya.

(#90) 7Heads Drago válasza tesz-vesz123 (#62) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én raiffeisen-es vok azoknál még csak az Apple pay az engedélyezett. Nekem nem esik nehezem előkapni a bankkártyát és pötyögni a kódot. Csak ezért nem érdemes iphonera váltani sztem. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#91) 7Heads Drago válasza weberzolee (#67) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint ilyen "kémkedést" csak a kínaiak csinálnak?
Illetve a médiában megjelenő amcsi cég botrányok amikor egy rakás user adata szivárog ki, vagy férnek hozzá a fejlesztők azzal mi van? Mert abba nem egyezel bele az EULA-val.
Mellesleg engem se az amcsi, se a kínai, de még a magyar állam se lopjon meg. Én se tehetem mert büntetik, tegyék ugyanezt velük is.
76# : Mert az Apple, vagy bármelyik nagy cég előélete az teljesen makulátlan? :DDD :DDD :DDD
Ugyan már. Most is ez megy. Ha valakinek van lehetősége a technológia ellopására meg is fogja tenni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#92) weberzolee válasza atike (#78) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Már hogyne állítanál. Azt állítod, hogy a Huawei biztonságos. Én meg belinkeltem egy listát ami nem győzött meg az állításodról. Olvastad? Ajánlom figyelmedbe a Security exploits címsor alatti részt. Szerinted ez nem elég indok a nemzetbiztonsági kockázat megállapítására? Ha netán tényleg durva biztonsági rést találnának egy telekommunikációs hálózatban ami egy egész országot (világot) érint szerinted nyilvánosságra hoznák hogy mi az? Nyilván nem...

@ #91 7Heads Drago

Nem állítottam ilyet. Ha a FB kémkedik akkor b@ssza meg az EU, ahogy írtam is csak átsiklottál felette. Ha egy cég kiszivárogtatja az adataim (mint pl. a 1+), azt is rúgják seggbe ha amcsi ha kínai. Az állam pedig minden állampolgárt meglop :DDD , mindegy hogy hol élsz, és az állam sehol nem bünteti magát .

[ Szerkesztve ]

(#93) atike válasza weberzolee (#92) üzenetére


atike
nagyúr

"Azt állítod, hogy a Huawei biztonságos. "

:F

Hol?

(#94) mbotnd válasza #24536576 (#80) üzenetére


mbotnd
tag

Bankkártyád adatait, személyes ügyeidet gondolom azért nem bíznád rá mindenkire.

(#95) tesz-vesz123 válasza 7Heads Drago (#90) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Hogy jön ide az iPhone? :DD

(#96) doooo válasza #72445440 (#81) üzenetére


doooo
veterán

Arról aztán nem fogsz sokat olvasni... tudod... nem kapható még Kínán kívül, és ha az is lesz, 2 tulajnál többet nehéz elképzelni, aki esetleg írna ide. Minden más a Huaweihez kötődik, és persze ehhez a telefonhoz is, hisz ha nem lenne téma a "nemzetbiztonság", akkor most nem lenne olyan a helyzet, hogy "HMS", meg "utolsó Kirin", utolsó "Mate", "utolsó Huawei mobil", meg stb.

[ Szerkesztve ]

(#97) weberzolee válasza atike (#93) üzenetére


weberzolee
aktív tag

idézek:

Én: Ettől még a Huawei nem lesz tiszta
Te: Azaz...? Tudsz valamit amit mi nem? Mármint konkrétumot... Nem az "az a gyanú", "tuti van ilyen, de nem mondjukmegpontosan mi is az" és társaira gondolok... :)

Ez akkor most mi? Állást foglalsz vagy csak vitatkozol a semmibe? Ellenkezel de valójában nincsenek ellenérveid? Most akkor szerinted van kémkedés vagy nincs kémkedés? Amíg ezt nem tisztázzuk kár belemenni komolyabb témákba... :F

(#98) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... a tartalmak vagy a sorok legeleje pedig néha torzítva látszik a széleken ... "
"... Bluetooth 5.2-es (A2DP, LE, SBC, AAC, LDAC) ... " → nincs aptX ... és jack se.
Sok boldogságot annak aki ezek után egy fillért is kiad ezért a telefonért.

(#99) szkaroly válasza mbotnd (#94) üzenetére


szkaroly
senior tag

Még soha nem hallottam volna hogy egy telefoncég miatt valakinek bankkártya adataival vagy egyébbel visszaélés lett volna. Ellenben multkor az OTP miatt (is) szívott valamilyen ügyfél, tucatszor kerültek már ki innen-onnan jelszavak, ICloud hack, Cambridge Analytica, egészségügyi adatok kezelése nálunk, etc.

Poco X3 Pro

(#100) andor80 válasza joey04 (#19) üzenetére


andor80
senior tag

Butaság hiszen ő még soha nem írt tesztet...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.