Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#701) TODI1111 válasza rdt89 (#700) üzenetére


TODI1111
addikt

Vagy ez is azt mutatja hogy a huawei már a kutyának sem kell. ;]

(#702) rdt89 válasza TODI1111 (#701) üzenetére


rdt89
addikt

Ez is igaz, nem tudok vitatkozni veled. De ez meg annak a kevés embernek akinek kell, meg jó hír, mert harmad áron kap Flagship killert :C

(#703) dualcore válasza Ferenczi Áko (#699) üzenetére


dualcore
őstag

Bátyám akar telefont venni, őt beszélném rá egy Mate 40 re, de neki csak eszköz a telefon nem akar annyit rászánni. :F Közben állandóan rinyál, hogy a mostani telefonja milyen keveset tud, meg lassu. Mondtam neki, valamit valamiért! ;]

Viszont kicsit nem értem az utolsó mondatodat. Megvan a Mate 40 pro és az S22 ultra is. Utóbbit szereted jobban, de csak azért adod el, mert nagyon jó árban vetted? Majd újra veszel egyet feltehetően drágábban? Nem lenne egyszerűbb simán megtartani?
Tisztetelttel kérdezem, nem kötekvésnek szánom! :R

(#704) dualcore válasza rdt89 (#702) üzenetére


dualcore
őstag

Ha a párom nem rinyálna a google miatt, már rég lecsaptam volna egy Mate 40 pro-ra neki!
Most xiaomi 12 Pro kellett neki a huawei után, és siránkozik, hogy hamar merül, meg nem olyan jó mint a huawei.

(#705) rdt89 válasza dualcore (#704) üzenetére


rdt89
addikt

Én egyszerűen nem tudok megvállni tőle, mindig mikor párom szüleinél vagyunk otthon és ott az aktuális Fold és S csúcs széria van és fotózások jönnek mindig toronymagasan /főleg beltérben/, a Huawei megmutatja miért állították félre.

(#706) dualcore válasza rdt89 (#705) üzenetére


dualcore
őstag

A múltkor baráti társaságban xiaomi 11T pro, iPhone 12 pro, és Mate 40 pro lett összehasonlítva. Mindenben a Mate volt a nyerő. A xiaomi macro módban talán egy hajszállal ha jobbnak tűnt.

(#707) Ferenczi Áko válasza dualcore (#703) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem veszem kötekedésnek.. Mint látod az értékeléseimnél, telefonokat(is) adok-veszek.. Amolyan fizetés kiegészítés..Van egy kis faházam egy szerény telekkel, arra teszem félre a plusz pénzt, hogy fel tudjam pofozni..
Ami a telefonokat illeti.. Picit már unom a Huawei-t.. És nem azért mert problémám lenne vele, csak már annyira kivülről tudom, hogy mi hogy, hol van rajta, hogy belefásultam.. A Samsung meg akár hányszor van nálam, mindig újdonságot hoz magával.. De van egy plafon, ami felett nem költök mobiltelefonra, ami a saját használatot illeti.. Nekem jó lesz fél év múlva is, közelebb a 200.000 ft-hoz, 2 év garanciával :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#708) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#707) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Teljesen érthető és respektálható az álláspontod a telefonokkal kapcsolatban. Mondjuk én pont az ellenkezője vagyok az általad leírtaknak. Nekem 2015 óta Huawei telefonjaim vannak (a Honor 9 is még a Huawei-érából volt) és valahogy nem tudom megunni őket és engem pont megnyugtat az, hogy tudom, mi hol van, melyik beállítást hol kell keresni. Az újdonságok is érdekelnek persze, de akárhányszor nézegetek más márkájú telefonokat, mindig a Huawei-jel hasonlítom össze azokat. Aztán végül mindig arra jutok, hogy maradok a megszokottnál. Azért igyekszem újabb modellt kinézni magamnak. Ha nagyon nem lenne olyan újabb Huawei készülék, amelyik jó lenne, akkor esetleg elgondolkodnék másik márkán.

Az árakat illetően a plafon nekem is kb. ugyanott van. Remélem az S22 Ultra jól beváliik majd Nálad.

Da pacem, Domine!

(#709) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis segítséget kérek: legfrissebb HiSuittel tegnap csináltam egy biztonsági mentést, most állítanám vissza, de az adott könyvtárban - habár fájlkezelő szerint ott vannak a fájlok - nem talál semmit, és azt mondja, hogy nincs mit visszaállítani :W Mi a fészkes fene van?
M40p, EMUI 12

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#710) rdt89 válasza wwhy (#709) üzenetére


rdt89
addikt

Próbáld meg a hisuit programot újratelepíteni, vagy a gépről töröld le és a telefon verzióját had telepítse fel. Remélhetőleg ez a baja és nem az, hogy sérült fájlt készített.

(#711) wwhy válasza rdt89 (#710) üzenetére


wwhy
veterán

A Suite nem csinálta meg az *ini fájlt :W
Semmit sem tudok visszaállítani, pedig 1001%, hogy végigvitte, és a végén "Done" -nal fejezte be.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#712) rdt89 válasza wwhy (#711) üzenetére


rdt89
addikt

Huhh én duplán szoktam menteni, egyszer mindent is kimásolok gépre, egyszer meg ez a hisuite dolog, pont emiatt nem bízok benne. S nincs valami videó, hogy ini file nélkül, hogy lehet kicsomagolni, mert ha amit készített csomag nagy terjedelmű tuti benne vannak a cuccok.

(#713) bontabela73 válasza wwhy (#709) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nekem is volt valami hasonló probléma, de sikerült megoldani. Kiderült, hogy a biztonsági mentés útvonalát (mappáját) még tavaly a külső tárolóra állítottam be. Akkor a meghajtó betűjele G volt. Időközben a csodálatos vindóz valamiért megcserélte a meghajtó betűjelét, és most a G meghajtó egy pendirve.

A HiSuite-n belül, a beállításokban van egy olyan rész, hogy biztonsági mentls, ott lehet az elérési útvonalat módosítani. A jövőbeni komplikációk elkerülése érdekében beállítottam a Dokumentumok/HiSuite/backup mappát.

Da pacem, Domine!

(#714) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Szerintetek mit lehet kérni egy ilyen telefonért? 190.009 ft-ért árulom, de nem ír rá senki.. Néztem a marketplace-en, 140-150ezrekért adják, de olyan emberek akiktől egy doboz gyufát nem vennék szívesen..
Meg vagyok lőve.. A Rejoy ajánlata 191.000 ft, viszont lehet hogy csak egy hónap múlva látnék belőle pénzt, ha nem tudják eladni..
Nyakamon lesz 2 db S22 Ultra, az egyiket most már tuti megtartom, csak nem akarok egy hónapig várni arra, hogy a Mate árát átutalják..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#715) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#714) üzenetére


rdt89
addikt

Sajnos sokaknak az van, hogy hávéj nincs google nem jó és emiatt nem veszik meg. Speciel én megvenném az általad árult áron, ha már nem lenne egy példányom belőle. Egy kérdést a fotó topikban is megérne, feltéve ha nem ütközik szabályokba, mivel akik telefonon imádnak fényképezni, azoknak a Mate 40 Pro különleges készülék, nem sok kihívója van még most se. :R

(#716) dualcore válasza Ferenczi Áko (#714) üzenetére


dualcore
őstag

Sokan megilyednek a GMS hiánya miatt, nehéz lesz eladni. Ahogy telik az idő, ez sajnos csak rosszab lesz. Pedig egy brutál jó készülék. Egyik másik tanítványom érdeklődik utána, de csóróság van náluk.

(#717) Ferenczi Áko válasza dualcore (#716) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

De pl egy P40 Pro-t pár nap alatt elkapkodnak bármikor.. Mondjuk majdnem olyan áron mint egy P30 Pro-t.. De akkor is.. 2 hete adtam el egy Mate 30 pro-t is..
Akkor valószínűleg marad a Rejoy..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#718) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#717) üzenetére


rdt89
addikt

De a P40 Pro 80-110 körül mozog, s valaki felcsapja a gsm arena-t megnézi mit tud a telefon és azt a k.rva effektel már veszi is megfele, nem törődve azzal, hogy van rajta vagy nincs GMS.

(#719) bontabela73 válasza dualcore (#716) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Talán a P30 Pro fórumon írta valaki azt, hogy a rejoy-nál lehet kérni azonnali kifizetést is, de az összeg kevesebb lesz, mint amennyit felajánlanak.

Da pacem, Domine!

(#720) bontabela73 válasza rdt89 (#718) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Vagy csak az árat nézik. A nagybátyám pl. vett egy P40 lite-ot, mert a szolgáltatónál azt adták kedvező áron, kedvezményes készülékváltás keretében, 2 év hűségre. Aztán meglepődött, hogy nincs rajta GMS. Tőlem kért tanácsot. Akkor még a GSpace nem volt ismert, egyéb módszerek nem működtek, de valaki időküzben szólhatott neki, mert amikor legközelebb találkoztunk, már fent volt a GSpace és jó pár guglis app is.

Da pacem, Domine!

(#721) rdt89 válasza bontabela73 (#720) üzenetére


rdt89
addikt

Én valamiért nyugisabbnak érzem az életem GMS nélkül, konkrétan beszélgetés közben nem fossa tele a fosbukot reklámmal a gép, meglepő.

(#722) dualcore válasza rdt89 (#721) üzenetére


dualcore
őstag

Ugyanígy vagyok én is. Sokkal jobban érzem magam GMS nélkül, sőt már nem is akarok visszatérni rá.

Ferenczi Áko
A P40 Pro lényegesen olcsóbb, valszeg az az oka. Közelében nincs egy Mate 40 pro-nak.

(#723) bontabela73 válasza rdt89 (#721) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Így vagyok ezzel én is. Nagyon ráuntam a guglira. 1-2 guglis appot kipróbáltam és működnek a Mate 40 Pro-n. Csak azért nyavalyognak néha, hogy jelentkezzek be a gugli-fiókba. Nagyon örülök, hogy nem tudnak nyomon követni és elmenteni minden előzményt.

A többi appot, amelyet a korábbi telefonon használtam, mind megtaláltam és mindegyik hibátlanul fut. Még fut 2-3 guglis app előfizetés (éves előfizetések), ezek év végén lejárnak és utána lehet, hogy törlöm is majd a gugli-fiókomat.

Da pacem, Domine!

(#724) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Azért fotózásban/kamera képességekben még mindig a Huawei a top.. [link]

Viszont az S22 Ultra+gcam kombó is odaver rendesen.. [link]
A Xiaomi 13 Ultra is elég szép.. [link]

Én azt a következtetést vontam le, hogy a Huawei anno bőven meghaladta a korát mindenben, amikhez más gyártóknak +3 év kellett..
Ma lesz nálam egy S22 ultra, feldobom rá a gcam-ot és ha gondoljátok dobok fel pár összehasonlító képet..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#725) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#724) üzenetére


rdt89
addikt

Én szeretettel várom, a durva, hogy a Huawei Mate 40-nek nincs szüksége gcam-ra, hogy a jelenlegi mezőnyt is megfingassa :C

(#726) dualcore válasza Ferenczi Áko (#724) üzenetére


dualcore
őstag

Ez a teszt úgy lenne szép, ha te csinálnál fotót ugyanazon viszonyok között mindkét telefonnal! Megvan még a Mate 40 pro?
A mate 40 pro-ban nem csalódok, mobilhoz képest nagyon is jó, pláne úgy, hogy 2 éves technikát hasonlítunk a majnem mai technikához.
Jó a xiaomi, de nagyon látszik a filter.
És a Mate 40 pro ahogy rdt89 is írta, gcam nélkül tudja amit tud.

(#727) Ferenczi Áko válasza dualcore (#726) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Pontosan ezt írtam.. Hogy bőven megelőzte a korát.. Meg van még mind a kettő, úgy volt, hogy ma adom fel a Mate-t, de aztán holnap fogom.. Csinálok majd képeket 😎

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#728) dualcore válasza Ferenczi Áko (#727) üzenetére


dualcore
őstag

Megértettem.
Azért írtam, hogy azonos körülmények közötti fotókat szeretnék látni, mert tudom hogy megelőzte korát. Pusztán csak azt szeretném látni, hogy van-e minőségi javulás, vagy csak mennek oldalra azóta. :R
Én biztosan nem cserélem le míg szuperál. :C
Samsung és szifon fóbiám van!
A többit hagyjuk! :U

(#729) Ferenczi Áko válasza dualcore (#728) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ahh nem tudtam képeket csinálni, mert el kellett már vinnem a telefont feladni.. :/
Amit írtatok, hogy a Mate 40 Pro Gcam nélkül tudja amit tud igaz.. Elékpesztő minőségben lehet vele fotózni..
Az S22 Ultra javára az szól, hogy Gspace nélkül tudja amit tud :D
Én a legtöbb Googe appot amúgy kukáztam is: Fotók, Dive, Gmail, Térkép, Youtube stb stb.. A Samsung gyári email kliensét használom most, meg a Petal térképet.. Majd meglátjuk idővel, hogy sikerül-e megszeretni a telót.. A Huaweit egyébként végig EMUI 11-el használtam, talán ha 2x próbáltam ki a 12-t, de nem jött be..
Összességében azt mondom, hogy a legjobb telefonom volt idáig. (190.000 ft.ért vitték el úgy, hogy 2-3 hétig hirdettem. A marketplace-n volt 4-5 aukciófigyelő, 600 megtekintés, és pár érdekődő. Akmikor megvették, aznap viszont rajta kívül még egy ember írt, hogy vinné..Csak támpont, hogy mennyiért lehet eladni)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#730) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#729) üzenetére


rdt89
addikt

Az nem rossz pénz érte, pláne, hogy ma néztem, hogy 301 ezerre csuszott le a M50 Pro ára újonnan.

(#731) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#730) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A rejoy ajánlata is ennyi volt, ha nem vették volna meg akkor hétfőn elviszi a futár.. Van még pár Mate 40 pro a Marketplace-n, de inkább hagyjuk, hogy kik árulják.. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#732) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#731) üzenetére


rdt89
addikt

Én se mertem onnan venni a koszlidércektől, megvártam még HA! - n lesz elérhető :C

(#733) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#732) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:DD :DDD

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#734) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nem akarok részletekbe menni, de másfél nap "szenvedés" után visszaszereztem a Mate 40 Pro telefonomat.. Még jó, hogy foxposttal adtam fel és holnap lenne rekesz ürítés..
Egyszerűen olyan jó ez a telefon, hogy aki megvette(volna) visszautaltam neki az árát kamatostól, az S22 ultrát meg nemskára dobom fel eladni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#735) rdt89 válasza Ferenczi Áko (#734) üzenetére


rdt89
addikt

Nagyon szabadulni akarsz tőle, de ő nem enged. Pláne egy Samsunghoz, üdv ismét itt :))

(#736) Ferenczi Áko válasza rdt89 (#735) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azért ami a legnagyobb gyomros volt, az a töltés.. 20 százalékról majdnem másfél óra mire telepumpálja az akksit.. Ami az én felhasználói szokásaim miatt sajnos elég lassú.. A Mate-et is lemerítem, de legalább hamar feltölt stb stb.. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#737) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#734) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Welcome back!!! :D

Da pacem, Domine!

(#738) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#737) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#739) dualcore válasza Ferenczi Áko (#734) üzenetére


dualcore
őstag

Ne vedd rossz néven előre elnézést kérek!
Ha az elmúl időt veszem figyelembe, amit írtál, abból már le lehetett szűrni, hogy te nam akarsz megválni a telefontól és ő sem tőled! Vágyol az újabb (talán jobb) készülékre, de nem kapsz!
Úgyhogy űljél le szépen a popódra és használd megelégedéssel a MATE 40 PRO-t :R
Tisztelettel egy boldog tulaj! ;)

(#740) Ferenczi Áko válasza dualcore (#739) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:DDD :R
Nem veszem rossz néven, nyugi 😃

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#741) dualcore válasza Ferenczi Áko (#740) üzenetére


dualcore
őstag

Nemrég írtam, hogy Samsung és Iphone fóbiám van. Most már talán megérted miért van ez. Egyszerűen nem üti meg a szintet egyik sem.

(#742) Ferenczi Áko válasza dualcore (#741) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igaz.. Van most a Hardverapron egy Mate 50 Pro eladó, de engem pl már a Mate 20 Pro-nál is zavart a notch, meg a Snapdragon is picit visszatart.. Talán kijelenthető, hogy ez a Mate volt a legjobban eltalált telefonja a Huaweinek? A Kirin proci azért odab@sz még mindig.. Rettentően stabil..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#743) dualcore


dualcore
őstag

Igen kijelnethető, hogy ez volt a csúcsmobil a huaweinek. Nagyon sajnálom, hogy elkaszálta a usa szankció, na ugye azt még ezidáig senki sem igazolta, hogy kémkedik a huawei. Na de hogy az összes usa tech cég kémkedik az ugye normális?
Az 5G engem annyira nem érint, eddig ahol jártam bármilyen országban egyszer nem jelezte ki az 5G hálózati sebességet, de nincs is rá szükségem. Szóval ahogy írtam, hajtom ameddíg szuperál, utána meglátom hogy milyen huawei lesz a következő.

(#744) Ferenczi Áko válasza dualcore (#743) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én is ugyan ezen a véleményen vagyok a kémkedéssel kapcsolatban, de nem akarok jobban belemenni, vitát szítani..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#745) dualcore válasza Ferenczi Áko (#744) üzenetére


dualcore
őstag

Ezen nincs mit vitázni, csak a tényeket kell figyelembe venni. És akkor most készül az újabb szankciós törvény! :W

(#746) Ferenczi Áko válasza dualcore (#745) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az mit takar? Nem hallottam róla...

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#747) bontabela73 válasza dualcore (#743) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Egyetértek. az usa ugye kémkedhet, mások nem. Ősi és nagyon ócska trükk az is, hogy vádold meg az ellenfelet/vetélytársat azzal, amit éppen te készülsz elkövetni/megcsinálni.

Az, hogy kinek melyik telefonmárka jön be, egyéni ízlés kérdése, erről pedig nem érdemes vitatkozni. Nálam a Huawei már többször bizonyított, nagyon jól összerakott, megbízhatóan és elég sokáig működő készülékeket gyártanak. Január eleje óta van meg a Mate 40 Pro, remélem, hogy egy pár évig ez marad.

Da pacem, Domine!

(#748) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#746) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Fokozatosan leválasztani az EU-t Kínáról, főleg gazdaságilag. Valahogy úgy, ahogy az oroszokat. Szerintem nagyon rossz az irány. Mi lesz ebből?

Da pacem, Domine!

(#749) dualcore válasza Ferenczi Áko (#746) üzenetére


dualcore
őstag

Az usa és a németek is tiltják a huawei és zte termékeket.

Német
Usa

(#750) dualcore válasza bontabela73 (#747) üzenetére


dualcore
őstag

Ha visszaemlékszünk, hogy a huawei usa általi tiltáskor a gazdasági adatok azt mutatták, hogy a huawei több csúcskészüléket adott el az usában mint az apple az usában. Európában meg pláne. Csodák csodája, jött a tiltás. Na nem ez a legnagyobb mocsokság? Egyetértek veled.
Az apple fanok meg még mindig azt szajkózzák, hogy akkor is az iphone bevételei a többek. Na ez engem pont nem érdekel, a fanatikusok akkor is azt veszik, ha méregdrágán adják a mobiljukat.
Gondoljatok bele, technikailag ami a Mate 40 Pro-ban van, az apple 14 meg sem közelíti! Ezzel nem azt mondom hogy rossz lenne az alma, csak apránkként teszegetnek újításokat, és mégis örül az user minden apró szar....k, hogy már nekünk ez is van! Mi meg évek óta használjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.