Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Dicker válasza Dictator^ (#31850) üzenetére


Dicker
őstag

Fent volt folyamatosan minden frissítés, úgyhogy nem volt ugrás.
Az előző rontott sokat rajta, de ez kb. visszahozta legalábbis a készenléti időt biztos.

Ezt nem akartam feltenni, de éjjel fogta magát, és újraindult az akaratom ellenére...

(#31852) majdnemkocka


majdnemkocka
tag

BLA-09, ma végre megjött az EMUI 12 (illetve hát azt majd meglátjuk, mennyire "végre", a P30 Pro-n nem utálom).
Ami furcsa volt, hogy először csak magát frissítette a System Update (valami 4,5 MB) és csak utána találta meg a rendszerfrissítést (4,25 GB). Gyanús, hogy néhányan azért nem kaptuk meg eddig a 12-t, mert volt valami gubanc a System Update-tel, amit ki kellett kalapálni előbb.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#31853) snake1977


snake1977
őstag

Nekem egy hónapja jött az emui 12, az eddigi tapasztalataim nem túl fényesek, a névjegyzékben az Y betűig jelenik meg oldalt az abc, a ZS betűnek csak a teteje látható ez azért szarvas hiba persze együtt lehet élni vele de...a fényerő beállításnál az automatikusra tétel nem egyértelmű. Az üzemidőt kicsit kevesebbnek érzem, gyorsabban merülök mint eddig, bár így is a nap végére még 30% felett vagyok az általános használati szokásaimmal.
Kicsit úgy érzem hogy kettőt előre egyet hátra lépett ezzel a készülék.
Lassan jó lenne lecserélni, de nem sok alternatívát látok normális áron hasonló tudás mellett.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31854) intuicio válasza snake1977 (#31853) üzenetére


intuicio
aktív tag

plussz szerintem a kamerát is elbaszarintották, mert az eddigi éles képek helyett egy szoftveresen felturbózott szemcsés f0st lehet fotózni.. Vicc hogy ezt a telót is azért frissítik, hogy sz@rabb legyen, és vegyél jobb új telót... Az eddigi alkalmazásaim, ami még frissítés előtt jól működtek, azok bugosak lettek, pár játéknál iszonyatosan belaggolnak, amikkel nem voltak gondok.. Kuka lett az egész . Lehet ha elkap a hév, akkor csinálok egy gyári visszaállítást, hátha visszaszívom, amiket itt leírtam mint tapasztalat.

(#31855) Dictator^ válasza intuicio (#31854) üzenetére


Dictator^
veterán

Akartam is kérdezni, hogy ezeknél a bugoknál nyomtatok-e factory resetet, hogy frissen indulva is elő jönnek-e, vagy sem, de ezek szerint akkor nem :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31856) snake1977 válasza intuicio (#31854) üzenetére


snake1977
őstag

Ha csinálsz egy visszaállítást írd meg légyszíves, én egyelőre nem akartam mert van olyan regisztrált app pl. netbank stb, amit macerás lenne vissza tennem.
A kamerával nekem nincs gondom, már a droid 10-el is rendesen sz@r volt, most se lett rosszabb, a telepitett cuccok nem bugolnak, viszont megesik hogy az alsó nem tudom mi a hivatalos neve, tehát vissza-home-appváltó gombsor eltűnik, egy lezárás-feloldás a ki-be kapcsoló gombbal és visszatér, jellemzően ha hívás közben vagyok kinyitom a képernyőt és nem minden esetben jelenik meg. Kettőt előre egyet hátra, de lehet fordított az arány egyet előre kettőt hátra? :DDD
Dictator^: Play áruházas alkalmazásokban különösebb bug nálam nincs, legalábbis még nem futottam bele. Ha muszáj lesz akkor tolok egy resit, de ha nem létkérdés akkor nem szeretnék mert jól be van lakva már a készülék.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31857) intuicio válasza Dictator^ (#31855) üzenetére


intuicio
aktív tag

Dehogy volt reset. Nem gondolnám (és nem volt jelezve hivatalosan) hogy alap készülékre kell feltenni az új szoftvert. Ezért bátran tettem fel én is, ha már frissítés, gondolná az ember, csak jobb lesz minden :D :W
snake1977: Nem vagyok egy nagy fotós bevallom, de érezhetően jobb volt a régi szoftverrel a kamera. Most az AI auto-focus is annyira lassú, hogy eldobom az agyam.
Nem ígérem, hogy mostanában fogom visszaállítani, mert nekem is rengeteg cucc van rajta, de ha nagyon felcsesz, akkor megírom, mire jutottam.

(#31858) snake1977 válasza intuicio (#31857) üzenetére


snake1977
őstag

Én elég sokat fotóztam vele, mert a telefon mindig kéznél van. Makrónál érzékelem illetve a közeli tárgyak fotózásánál hogy az AF nincs a helyzet magaslatán néha, a minőségről komoly viszonyítási alapom nincs mert amikor vettem a telefont akkor már 9-es droid volt rajta, ekkor már butítottak a kamerán az elmondások szerint. Igazából szeretem a telefont mert hálás jószág és semmilyen gondom nem volt még vele, idén decemberben lesz 3 éve hogy nálam van, eddig még egyetlen telefon se tartottam ki, és még mindig teljesen patika állapotú, mintha most csomagoltam volna ki. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31859) Kiskutya válasza snake1977 (#31858) üzenetére


Kiskutya
veterán

Így vagyok vele én is!

hmm...

(#31860) sonye válasza snake1977 (#31858) üzenetére


sonye
senior tag

Na én ezért cseréltem le, meg a béna videós minőségétől és a kifagyós szoftvere miatt.
Szomorú, de eljárt felette az idő.

(#31861) Dictator^ válasza sonye (#31860) üzenetére


Dictator^
veterán

Mire cserélted?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31862) snake1977 válasza sonye (#31860) üzenetére


snake1977
őstag

Fagyni nem fagyott le még soha (koppkoppkopp). De azért nem mai darab az tény.
Engen is érdekelne mire cserélted le? :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31863) Kiskutya válasza sonye (#31860) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem mai darab az tény de nekem nem fagyott meg soha és az akku is simán bír 1 napot még a gyári! Egy jó 120hz-es oled teló engem is érdekel. Játszani nem játszok a lényeg hogy stabil legyen meg valamivel jobb kamera legyen mint ebbe. 3-400-át viszont kitárt hogy kiadók egy telefonra!

hmm...

(#31864) deka10


deka10
senior tag

Én is cseréltem, egy Samsung Galaxy S 20 FE snapdragonos lett az utód. Megszokható, de az infra távirányító hiányzik. Azért samu mert az óra is az amit korábban vettem (Samsung Galaxy watch 4 classic). A teló 160000, az óra 50000 volt. Annó a Huawei Mate 10 pro volt 220000, igaz azt megjelenés után nem sokkal vettem, szerintem elég jó váltás volt.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#31865) Kiskutya válasza deka10 (#31864) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez meg árban nekem is beleférne. 200-bál többet nem adok telefonra.

hmm...

(#31866) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Az alábbi beállítás inaktív, nem tudom módosítani.

Valakinek ötlete?

Előre is köszönöm! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#31867) dashed válasza Iomega (#31866) üzenetére


dashed
senior tag

Kapcsold ki az energia takarékos módot. Írja is, be van kapcsolva ezért nem tudod állítani

(#31868) Iomega válasza dashed (#31867) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm Dashed! Figyelmetlen voltam. 🙂

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#31869) edward2 válasza Gabesz25 (#31815) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem a kerekített kijelző miatt nálam a p30pro alapból tiltólistás.
Sima P30at nézem épp.

#31836sonye
#31837keselyü57
Pont egy realmet küldtem vissza ami a cserére volt hívatott. Mindenben visszalépés volt a mate10prohoz képest. Papíron elméletileg mindenben jobb.

Amúgy lekerekített kijelző miatt jelenleg a telefonok 90%-a nálam nem játszik sajnos így marad addig ez.

(#31870) snake1977 válasza edward2 (#31869) üzenetére


snake1977
őstag

A lekerekített szél nálam is nagy probléma, nemrég volt a kezemben a P30 pro, tetszetős gyors készülék de fogásváltásnál már hozzáértem a kijelzőhöz akaratlanul többször is. :N
Ugyanez volt a Samsungoknál is, öcsémnek csak samsung telefonjai voltak/vannak és majdnem mind lekerekített, nem értem miért kell miért erőltetik, állítom a júzerek kissebb részének tetszik a kerekítés mint akinek nem.
A Galaxy Note 20-al szemezek, de az meg messze túl van a kereten amit max. rászánnék.
A mélykínai gyártók modelljeitől meg félek, Xiaomi-Redmi, Realme, etc. még a oneplus ami szimpatikus de ott is akadnak problémák.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31871) keselyü57 válasza edward2 (#31869) üzenetére


keselyü57
tag

Nem érzem visszalépésnek annak ellenére sem, hogy a Mate10 prot nagyon szerettem. Villámgyors a készülék és a töltés. Jözel két hónap használat alatt semmi negatív tapasztalat. A rendszer más mint a Huawei meg kell szokni. A vízállóság, az infra hiánya nálam nem volt szempont. A kamera szerintem jobb mint a Mate-é. Sajnos eljárt felette az idő.

(#31872) Kiskutya


Kiskutya
veterán

200 alatt van valami jó telefon ami előre lépés lenne? Szívesen megnézném ha tudtok ajánlani! Igazából semmi gondom vele és csak akkor cserélnék ha tényleg megéri.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#31873) edward2 válasza keselyü57 (#31871) üzenetére


edward2
addikt

Lehet a GT2 jobb mint a 9pro+, de nekem az nem tetszik ha a gyártó kb ugyanazt a hardvert ajánlja drágábban és akkor arra jobban megírják szoftvert meg algoritmust? Ha az algoritmus meg a szoftver ugyanolyan akkora meg inkább kerülném továbbra is :)

(#31874) wrrs


wrrs
tag

Ezer éve nem írtam ide. (Pedig de! :) )

Kb. a megjelenéskor vettem a telefont, makulapatika még most is.
Anno, az első fotók készítésekor le kellett ülnöm. Ha ma visszanézem is elcsodálkozok.

Ma volt egy kis erdőjárás. Panorámával, és sima fotóval rögzítettem. Azt kell mondjam, ezt a telefont sikerült az alsó polcra rakni, DIREKT! Bizonyos részeken vállalhatatlan a kép, egy maszlang. Hiába fluid minden, terhelhető a hardver, minden porcikája még bőven elég, 128GB tárhely, stb. ezt így látni valami förtelem.

Nincs valami kamera app, ami 8-as verziós képminőséget rögzít? Vagy ezt alapvetően sikerült herélni? Eddig nem volt vele bajom, de ma sokkolt ez a legújabb frissítés hozta újdonság.

Én tuti nem veszek másik telefont, míg ez el nem rohad. Nekem Samu nem kell, van a családban nem egy, köszi... Egy tábla csokiért meg nem adok annyit, mint egy bika VGA-ért, vagy laptopért, vagy tükrös fotómasináért. Fel kéne mókolni egy Cyanogen-t... :)

(#31875) Dictator^ válasza wrrs (#31874) üzenetére


Dictator^
veterán

Melyik frissítést raktad fel nemrég, amiben vállalhatatlanok a képek?
Már egy jó ideje Android 10 van, bár én is még 9-en állok, de ha az utolsó frissítést tetted fel, akkor gyanítom már 10-en voltál, csak EMUI 10-el, igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31876) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Vajon hol lehet még flippes gyári tokot kapni?

(#31877) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !
Hol van a menüben a AI ki es be kapcsolasi lehetősége mint " régebben" ?
Egyszerűen már nem találom meg. 🤔🥴😡

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#31878) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Nálatok is szokott böngészés közben egy kis időre lefagyni a Mate 10 pro?
Nálam a 9.1 Android óta ezt csinálja. A mai napig nem jöttem rá,hogy mitől lehet ez?
Próbáltam már több böngészőt,teljesen vissza állítottam már gyári beállításokra a telót is.Azóta már felraktam az új 10 es droidot meg az emui 12-t is. Service menüben is próbáltam már cache resetet is,sajnos az se oldotta meg ezt a freeze gondot. Elég zavaró,pedig anno 8-as android alatt ilyet nem csinált a telefon.

(#31879) jovás válasza pistabyte (#31878) üzenetére


jovás
aktív tag

Nálam is szokta ezt csinálni, bár én még nem csináltam vele semmi ilyesmit. Annyit szoktam, hogy kinyomom a képernyőt, újlenyomattal egyből feloldom, és már jó is. Egyébként tényleg egy picit bosszantó.

(#31880) pistabyte


pistabyte
tag

Én is kikapcsolom olyankor a képernyőt és újból feloldom a telefont mert máshogy nem reagálna a telefon. Kár hogy a 8-as Android óta így elcseszték ezt a telefont. Legszívesebben vissza tenném a 8-as droidot ,az volt a legjobb.

(#31881) snake1977 válasza pistabyte (#31878) üzenetére


snake1977
őstag

Nálam egyedül a chrome játssza ezt, kicsit megáll, ilyen a háttérbe küldöm majd vissza és onnantól jó, megnyitásonként csak egyszer játssza ezt el, utána hibátlanul fut, egyéb anomáliát nem tapasztaltam, firefoxxal és operával nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31882) Exelsior24 válasza snake1977 (#31881) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Ugyan ez, Chrome néha mintha lefagyna a kép, görgetni sem lehet. Ilyenkor én is leteszem háttérbe és vissza teljes képernyőre és tökéletesen működik tovább. Együtt tudok élni vele, ha csak ki nem javítják majd egyszer.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31883) fejesg2


fejesg2
aktív tag

Jaja, nálam is csak Chrome alatt, néha.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#31884) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Nálam is ezt csinálja.

(#31885) dashed


dashed
senior tag

Galaxy s10 plus-on is csinálja, nem teló specifikus hiba szerintem

(#31886) snake1977 válasza dashed (#31885) üzenetére


snake1977
őstag

Lehet akkor a chrome miatt, hm érdekes hogy még nem javították.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#31887) deka10 válasza dashed (#31885) üzenetére


deka10
senior tag

Samsung Galaxy S 20 FE nem csinálja nincs fagyás, korábban a Mate 10 pro-n nálam az opera is fagyott, a be ki kapcs megoldotta de eléggé idegesített engem is..

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#31888) norby_42 válasza fejesg2 (#31883) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nálam is van, gesztusvezérléssel lentről felfelé húzva bejön a task-váltó, ott ugyanazt kiválasztva már működik.

Eat pasta, run fasta

(#31889) Ádyka


Ádyka
őstag

Nálam is. Aztán háttérbe rakom majd vissza, majd oda ugrik, ahova scrolloztam. Én így is szeretem :))

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#31890) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Örülök (?), hogy nem csak nálam ilyen. Mondjuk engem már nem zavar. Én is gesztusvezérléssel használom, azzal +2mp, ha jön a probléma, az nem sok :D

Apropó, Budapesten a Blahánál lévő Huawei "pont" megszűnt? Ha akksi cserében gondolkodik az ember, hova érdemes vinni? Ha az adatok "véletlenül" megmaradnak, az sem lenne baj. Meg legyen gyors is... Tudom, sokat akarok :D

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#31891) atesz117 válasza P1eTr0 (#31890) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hali
[link] Megszünt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#31892) Vovi1


Vovi1
aktív tag

Sziasztok
Most 5 éves a telefon, 3 éve a nejem használja teljes megelégedésére. Egy éve volt akkucsere, egyébként semmi baja, mintha új lenne. A legújabb szoftvereket fel szoktam tenni. A meglepetésem most az, hogy a fényképek minősége mintha visszaállt volna a 8-as szintjére. Van összehasonlítási alapom, több ezer korai és néhány mostani fotó alapján. Évekig valóban gyenge volt a kötyü. A Mate 20 pro-m régebben mindent vitt, azt most rontották (?) el. A múlt héten ugyan olyan körülmények között, aut. módban jobb volt a 10-es. (nagyíthatóság, színhűség, mélységélesség, fókusz pontossága stb - persze ez mind szubjektív megítélés szerint)

(#31893) fejesg2 válasza Vovi1 (#31892) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Én is azt tapasztalom, hogy az EMUI 12-vel sokkal jobb lett. Nekem is 5-ik évébe lépett de még az első akku van benne, bő egy, másfél nap használati idővel.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#31894) Vovi1 válasza fejesg2 (#31893) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Nem volt kényszerű az akkucsere, de gondoltam nem fog ártani. 4. alkalomra sikerült a szervíznek (nem Samsung gyári) megcsinálnia. 4 alkalommal kellett Pestre utaznom emmiatt! Már a kártérítésen gondolkodtam... Most sem az igazi, de amíg a nejemnek megfelel nem erőlködöm.
Más. Az S22+ internet sebessége nem éri el - meg sem közelíti - a Mate 10P és 20P-t ugyanabban az otthoni, magas teljesítményű WIFI hálózatban.

(#31895) Ádyka


Ádyka
őstag

Nekem is 5 éves a gyári akkuval. Tesztek szerint még 3100 mAh t tud, azaz kb 75%. 2 napokat bír 3 óra kijelző idővel. Azelőtt 3G n használtam, mert sebességre az is elég volt, de sokkal jobban kímélte az akkut. Úgy kb 5-6 órákat bírt két naponta töltve.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#31896) theooracy


theooracy
aktív tag

Elköszönök a tisztelt társaságtól. A mai napon a telefon új gazdára talált. ;)

(#31897) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Aki mostanában cseréltetett akkumulátort a készülékben, azt hol tette meg? Azt látom, hogy van hivatalos "viszik-hozzák" a készüléket opció a Huawei-nél, de szívesebben vinném be egy megbízható helyre, ahol - viszonylag - gyorsan megcsinálják. Egyébként ha Huawei, akkor törlik az adatokat a telefonról? Illetve, ha van tapasztalat, mennyi idő, amíg a teljes folyamat lezajlik? Napok, hetek?

Egyelőre ilyen boltokat dobott ki a net budapesti szervízekre:
Huawei Mobil Szervíz, Fixity, Okostelefon Szervíz

Hála égnek (kopp-kopp) még nem púposodik az akksi, ellenben üzemidőben érezni a 4 évet. A 2 simes készülék naponta kér már "enni", bár az is igaz, intenzívebben használom, mint az elején (folyamatos net, BT - kb. 3 óra kijelző idő, sötét témával).

Viszont imádom a telefont, mert nekem bőven elég mindenre :D

Köszönöm előre is a válaszokat.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#31898) keselyü57 válasza P1eTr0 (#31897) üzenetére


keselyü57
tag

Két éve a hivatalos szervizben cserélték. Vidékről ez volt a legegyszerűbb. 3 vagy 4 nap volt. Azóta is remekül működik.

(#31899) ystuc válasza P1eTr0 (#31897) üzenetére


ystuc
tag

Szia!

A Hegedűs Gyula utcában nem cserélik, nincs nekik aksi hozzá és nem is nagyon akarnak foglalkozni vele, azt tapasztaltam. Viszont a Jókai tér 2. szám alatti bolttal telefonon beszéltem, ők pár óra alatt megoldják, én oda tervezek menni. Csak még nem tudom mikor.

Korábban volt egy funkció, karbantartási mód a neve, mikor anno egyszer gariban cserélték a töltőcsatlakozót, akkor ezt kapcsoltam be, de a frissítésekkel ez a lehetőség eltűnt, legalábbis én nem találom. Ez a funkció megvédett minden adatot.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#31900) snake1977 válasza ystuc (#31899) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, árat mondtak az akku cserére?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.