Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, régebben az Android 9-es hangrögzítő képes volt működni Android 10-en is, ha updatelve frissítetted az Android 10-et, ha viszont utána egy hard (factory) resetet csináltál, akkor már nem lehetett a régebbi call recordert használni (max rollback 9-re és ugyanezt végigcsinálni).
Most már natívan megy Android 10-en a call recorder? Mert látom, hogy a Huawei is közzétetette az oldalán közvetlen a 10-es verzióhoz a Call recordert.
Magyarul ha updatelek 10-re (9-ről), akkor ha véletlen factory resetelnem kéne, akkor natívan már menni fog az új call recorder (9-re váltás nélkül)?

Illetve érdemes 9-ről 10-re váltani? (Még a 12-es nem jött ki nekem)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31802) -Fly- válasza Dictator^ (#31801) üzenetére


-Fly-
tag

Én EMUI 10 alá az XDA-ról tettem fel a callrecordert. És most az EMUI 12 frissítés után is -mindenféle downgrade vagy reset nélkül...

(#31803) Dictator^ válasza -Fly- (#31802) üzenetére


Dictator^
veterán

10-nél volt Factory reseted, vagy a 9-re rátelepítettél szimplán? Mert akkor elvileg megmarad a régi is.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31804) GEIL


GEIL
addikt

Feleségem P30 lite-ja (6/256) is megkapta tegnap az Emui 12-t......inkább nem mondok semmit :O .....tudom....itt is adni kell pár napot amíg "beáll" :DDD a teló a szokásainkra stb.... :W :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#31805) Kiskutya válasza GEIL (#31804) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam semmi gond nincs vele!

hmm...

(#31806) krics


krics
tag

Mivel kíváncsi vagyok erre az új emui12-re, úgy döntöttem, előveszem a telót a fiókból, ahova azért került, mert vagy fél éve töltés közben megadta magát. Hiába nyomkodom, nem kapcsol be sem. Official Huawei szervízbe mikor vittem, levettek négyezerrel, mint bevizsgálási díj, ajánlottak 80-ért új alaplapot a telóhoz, szóval kösz nem. YouTube-on van egy csatorna T&T Informatikai Kft [link] , nagyon profin javítja a számítástechnikai kütyüket, telókat, pc-ket stb. Srácot megkérdeztem, életet tud-e lehelni a készülékbe, aszonta megpróbálja, úgyhogy nemsokára viszi is a telgát hozzá a futár. Majd beszámolok, mire jutott. Még az is lehet, hogy ha érdekes lesz az eset, csinál erről is egy videót.

[ Szerkesztve ]

(#31807) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Már nekem is egy 2 hete az uj rendzerrel megy.
Szoval. Elotte volt baj a telefonnal, wifirol nem akart át állni mobilnetre. Ez, nem tudom hogy, de megoldodott. Viszont, mivel volt ez a gondom, mondom várok, nem cseréltetem ki az aksiját, ami lassan kezd behalni.
Ugyhogy most szar aksival van egy uj rendszeres telefonom :D
Amugy, mppát továbbra sem lehet csinálni ugye, ha menusre van beállitva ?

(#31808) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Akinek dual SIM-es készüléke van: korábban, ha hívtam egy számot, megjelölte melyik SIM kártyával hívtam legutóbb. Ez a feature kikerült az új EMUI-ból?

Elején nem is vettem észre, mert az egyik SIM kikapcsolt állapotban volt :D

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#31809) Exelsior24 válasza P1eTr0 (#31808) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!
Nekem írja, vagyis jelzi, hogy melyik SIM-ről volt a legutóbbi hívás az adott szám felé. Az adott szám vagy elmentett név alatt ott egy kis SIM kártya jel, 1-es, vagy 2-es számmal, mögötte pedig hogy Magyarország, tehát hogy hazai telefonszám.
Vagy nem erre a jelzésre gondolsz?

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31810) Bubaaa válasza P1eTr0 (#31808) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nálam írja,most megnéztem,kimenőnél is és bejövőnél is. Viszont a hívásnál sztem nem írja,eddig feldobta hogy utoljára a 2sim kártyáról hívtam az adott számot.

(#31811) grafnet válasza P1eTr0 (#31808) üzenetére


grafnet
veterán

Nem állt át fix SIMre a hívás indítás?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31812) Bubaaa válasza grafnet (#31811) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nem állt át,tényleg nincs meg ez az opció. Feldobja a két kártya lehetőséget hívás indításakor,de eddig kiírta hogy utoljára melyik kártyáról hívtad ezt a számot.

(#31813) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ! A kérdések miatt pontosítom a leírást:

Amikor kijelölök a névjegyzékből egy személyt és a telefonszám melletti ikonnal indítom a hívás, a felugó ablakban valóban ott van, melyik SIM-ről hívtam legutoljára.

Ami funkciót én hiányoltam, amikor a tárcsázóval kerestem ki a nevet, alul van két zöld gomb (SIM 1, SIM 2). Ezek közül az egyik világosabb volt, mégpedig az, amelyikről a legutóbbi hívást kezdeményeztem.

Remélem most sikerült pontosabban megfogalmazni.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#31814) pityaa23


pityaa23
senior tag

Dual simes készülék, factory reset nélkül upgradeltem Emui12-re. Nekem néha fogja magát és újraindul a telefon. Másnál nincs ilyen gond?

(#31815) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok,
mit gondoltok, P30 Pro-ra még megérheti a váltás? Maradnék Huawei készüléknél, amin még van Google Services, mivel Huawei okosórát is használok. Igazából nem terveztem lecserélni a Mate 10 Pro-t, de családban tönkrement teló és ezt örökölné meg az illető. Én meg venném a 30 Pro-t. Esetleg valami más, újabb készülék amire érdemes cserélni a Mate 10-et?

(#31817) GEIL válasza Gabesz25 (#31815) üzenetére


GEIL
addikt

P30 pro :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#31818) Dictator^


Dictator^
veterán

Utolsó kérdés mielőtt döntenék..
Aki váltott anno Android 9-ről 10-re, annak pozitív tapasztalata lett a 10-es használatával?
Illetve aki Emui 12-re váltott, azoknak mi a véleménye idáig?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31819) Dictator^


Dictator^
veterán

Másik kérdés. Dual simes a telefon, eddig egy kártyát használtam.
Most van egy fő sim, amiről telefonálok (yettel) és van rajta mobilnet is (1.5 Gb). A VoLTE elérhető volt, így bekapcsoltam, és ment a telefonálás közben a net is.

Lett egy második SIM kártyám, ami egy csak adat kártya (hívás nincs) a vodefone-tól, viszont ha telefonálok a SIM1-en (yettel), akkor elmegy a mobilnet a Vodáról (SIM2).
Ez miért van?

(Két kártyás 4G opció bekapcsolva - Bár itt csak annyi villan fel, hogy a 4G engedélyezve az első SIM-en.)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31820) ystuc válasza Dictator^ (#31819) üzenetére


ystuc
tag

Mert a telefon csak így tudja kezelni a két kártyát. Ráadásul ha telefonálsz és éppen nincs VoLTE, mert gyengébb a térerő, akkor baromira belassul a mobilnet is. Sokszor kéne megnéznem a neten valamit telefonálás közben és ha éppen nem WiFin vagyok, rendesen meg tudja nehezíteni a dolgomat...

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#31821) Exelsior24 válasza Dictator^ (#31819) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Véleményem szerint azt, hogy a 2. Vodás SIM-en maradjon az adatkapcsolat csak úgy tudnád elérni, ha a VoLTE hívás funkciót kikapcsolnád az 1-es Yettel-es SIM-nél.

Nem tudom te melyik EMUI rendszert használod, nekem az EMUI 12 van fent, ennél úgy van, ha bemegyek a Beállítások -> Mobilhálózat -> SIM-kezelés menükbe, ott található olyan beállítás, hogy Alapértelmezett mobiladat és kiválasztható, hogy 1. SIM vagy 2. SIM.
Illetve legalul van egy olyan beállítási opció csúszkával, hogy "Váltson adatkapcsolatot hívás közben" , tehát ha esetedben ez is be van kapcsolva és hívnak téged az 1. SIM-en akkor a mobiladat át fog váltani a hívás időtartama alatt az 1-es SIM kártyára.

A VoLTE hívást továbbá a Beállítások -> Mobilhálózat -> Mobiladat menüpont alatt is be - ki lehet kapcsolni külön SIM kártyánként, az 1. SIM-nél is van egy csúszka, hogy VoLTE hívások (4G LTE adatforgalom használata HD hívásokhoz) , és alatta a 2. SIM beállításinál is megtalálható ugyan ez a beállítási opció.
Ha itt is kikapcsolod a VoLTE hívást az 1-es SIM-eden akkor nagy valószínűséggel a 2. SIM-en marad az adatkapcsolatod.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31822) Dictator^ válasza Exelsior24 (#31821) üzenetére


Dictator^
veterán

Szia!

Az első ötleted szuper, az nem volt bekapcsolva, hogy váltson -e adatkapcsolatot hívás közben, (így a SIM2 adatkapcsolat visszaválthat SIM1-re) így viszont túl tudom élni azt az időszakot, amikor a Yetteles számonon hívnak és eldobná a SIM2-es netet.

Viszont a Vodafoneos kártyánál nincs VoLTE beállítás (csak a Yettelesnél..).

Jelenleg amúgy Android 9, Emui 9.1.0 -t használok (még), ezért is tettem fel a kérdés tegnap, hogy kinek mi volt a tapasztalata hosszabb távon.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31823) wrrs


wrrs
tag

Sziasztok!

BLA-L09, Telekom, 2022.09.09, este 23:30, jelez a drága, hogy lehetne megújulni.
Lassan 5 évesek leszünk. Karcmentesen (eredeti sima fólia a kijelzőn ami szintén makula!), akksi pöpec, sosem dillemmáztam mi menjen fel, mi nem, így ezt is engedtem, sőt, már vártam.
Nova-t is használok, Premium, megvéve...

Reggel aztán megpörgettem. Nincs ezzel az felülettel semmi baj. Sem az új sávval, semmivel. Még jól is esik, mert itt is múlik a kényszer, hogy újítsak készüléket. Minek? Milyen áron? Ezt hova tegyem? Legyen belőle gyerekjáték, vagy aszsonyphone?! Na azt már nem!

Kiváló lett (nekem), de én alapvetően nagyon vigyázok a dolgaimra.
Akksit majd meglátom mit mutat pár hét múlva. Ha jobban merül, majd jobban töltöm...

Minden alkalommal amikor M.Markt-ban járok összefogdosom a flagshipeket. Nem mondom, hogy nem esne jól egy toptop, de aztán rájövök, hogy a böngésző az böngésző, az xy app az ugyanaz, a fotókba azért ha nem zoomolsz bele 10x (mi értelme annak kis...) sok difi megint nincs (a kompozíció/pillanat vagy jó vagy nem), mert mind tűszenzor, meg egy telefon amúgy is egérmozi.

Nagyon odafigyelek, hogy az átvert fogyasztói társadalomban akkor újítsak, mikor ebből már kiszaladt a lélek. Addig jön velem mindenhova, évek óta örökíti meg a családi eseményeket, és még mindig jönnek a kérdések, hogy wow, ezt vagy azt a képet milyen telefonnal készítetted? Volt már használva videókészítésre is, készült a nyersanayagokból bő órás kreatív munka is, stb.

Szerintem nincs és nem is volt másik olyan ketyerém, amit ennyire kihasználtam volna. Van sok vackom, aminek már mindnek van utódja, azok meg csak a házi lommúzeum darabjai. Nagyon rossz lesz egyszer váltani egy lyukaskijelzős, szigetes, lomha ujjlenyomatos, bumszliszenzoros, vágósszélűs lapátra. De azért várom... :)

(#31824) Ádyka válasza wrrs (#31823) üzenetére


Ádyka
őstag

Engem is nyaggat reggelente, h fel akar mászni, de még nem mertem.
A hangrögzítő megmarad utána? Kb ezért sem cseréltem még le a telót. Mindkét fél hangja hibátlan vele, még más tipusoknál ez nem igazán kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#31825) -Fly- válasza Ádyka (#31824) üzenetére


-Fly-
tag

A hangrögzítőre van megoldás. Frissítés után a régi leszed, új felrak és ennyi. Ide is belinkeltem...

(#31826) kisyoda


kisyoda
csendes újonc

Sziasztok!
Lányom örökölte meg szuper Mate 10 Pro telefonomat.
Keresnénk hozzá "lányosabb" tokot.
Tudtok ajánlani helyet, hol tudnék beszerezni?
Eddig 1 órás keresgélés után is van olyan hely ahol nincs raktáron, de a legtöbb helyen vastag tok van, vagy egyszínű, vagy vékony átlátszó szilikon....
Köszönöm előre is.

(#31827) wrrs válasza kisyoda (#31826) üzenetére


wrrs
tag

Szia!

[link]

(#31828) keselyü57 válasza kisyoda (#31826) üzenetére


keselyü57
tag


Nekem van 2 jó állapotban, alig használt szívesen átadom ingyenesen Veszprémben.

[ Szerkesztve ]

(#31829) kisyoda válasza wrrs (#31827) üzenetére


kisyoda
csendes újonc

Köszönöm!

(#31830) kisyoda válasza keselyü57 (#31828) üzenetére


kisyoda
csendes újonc

Szia!
Köszönöm a felajánlást, nagyon kedves Tőled!
Veszprém felé nem járunk és postára meg nem akarlak elküldeni, még úgy sem természetesen, hogy elutalom a díját.

(#31831) ystuc


ystuc
tag

Az utóbbi pár napban egyre halkabb a telefonom hangszórója. Telefonálás közben sokszor nem értem mit mondanak, pedig korábban teljesen jó volt. Ki lehet valahogy takarítani? Gondolom el van tömődve így 4 és fél évesen.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#31832) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

tapasztalt valaki olyat az EMUI 12-es update után, hogy eltűntek az adatok a naptárból? Pontosabban lehet, hogy az adatok megvannak, de a naptár nem indul el. Sajnos backupkor is szürkén mutatja a naptárat.

köszi

(#31833) Exelsior24 válasza p_zsolt (#31832) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Nem tudom nyitottam-e már meg EMUI 12 update óta a naptár appot, de most megnéztem és nekem tökéletesen, ugyan úgy működik mint régen. Mutat minden féle kiválasztott naptárt és eseményeket, születés és névnapokat amik esetleg hozzá vannak adva.
Nem tudom nálad sajnos mi baja lehet, a Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazások -on belül keresd meg a Naptár applikációt, azon belül Tárhely opcióra kattintasz és ott bent töröld a gyorsítótárat a "Gyorsítótár törlése" gombbal, vagy ha még az sem segít akkor, felette "Adatok Törlése" gomb-al az adatokat is, viszont ennél elveszhetnek a nem felhőben tárolt naptárba felvitt információid.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31834) versionen válasza ystuc (#31831) üzenetére


versionen
csendes tag

Az enyém is ilyen volt.
Gyenge hangerő és minőség.
Teljes visszaállítás megoldotta a gondot.
Ráadásként felraktam a Speaker Boost Pro appot.
Ezzel még nagyobb hangerőt lehet beállítani.

(#31835) ystuc válasza versionen (#31834) üzenetére


ystuc
tag

A legújabb frissítés után jött ki a hiba nálad?
Találtam egy Speaker Boost Pro appot a Play áruházban, 11000 Ft évente. Vagy alternatív forrásból "vetted"? :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#31836) sonye válasza wrrs (#31823) üzenetére


sonye
senior tag

Hááát azért az android 10 már nem valami friss.
Én leváltottam a telefont, de mai napig azt mondom, hogy egy jól összerakott darab.
Viszont az utód egy realme lenyűgözően gyors, élesebb, kijelző és még fotóban is jobb. Én is azt mondtam, hogy nincs fejlődés, de van.

(#31837) keselyü57 válasza sonye (#31836) üzenetére


keselyü57
tag

Én is cseréltem. Realme GT2. nem bántam meg. Azért még visszajárok nosztalgiázni.

(#31838) Gabesz25 válasza keselyü57 (#31837) üzenetére


Gabesz25
tag

amennyibe a gt2 pro kerül, inkább egy galaxy s21 ultra. annak lehet tartósabb lesz a supportja is mint a realme-nek.

[ Szerkesztve ]

(#31839) keselyü57 válasza Gabesz25 (#31838) üzenetére


keselyü57
tag

A Realme 3 főverzió és 4 év biztonsági támogatást ígért. A többi apróság már csak ráadás, mint a tartozékok a dobozban, tényleges 65w gyorstöltés. Akcióban jó vétel volt.

(#31840) sonye válasza Gabesz25 (#31838) üzenetére


sonye
senior tag

Néztem én is a samut, de az nem annyiba van. Az S21FE van annyiért kb.
A support meg a szoftver más kérdés.
A helyzet az, hogy az értesítési ledet leszámítva ugyanazt kaptam, amit a mate 10-ben szerettem, csak frissítve.

(#31841) Gabesz25 válasza sonye (#31840) üzenetére


Gabesz25
tag

hát nem tudom. lehet rossz összehasonlítást néztem, de a realme se ip68 se vezetéknélküli töltés se HDR, gyengébb kamera stb az S21 ultra-hoz képest. plusz még eléggé Noname ez a brand a piacon. egyébként meg nem új árakat nézek itt kinn németben, de használtan még sok garanciával szinte egy árban adják a realme 2 pro-t és az S21 ultra-t. úgy meg nem kérdés melyiken venném. újat nem veszek sosem, egyszerűen azokat az árakat nem éri meg kifizetni. Mate 10 pro is 4 hónaposan hibátlanul került hozzám. és ma sincs semmi baja. de kellene már frissítés helyette :)

(#31842) versionen válasza ystuc (#31835) üzenetére


versionen
csendes tag

Nem az új felület telepítése után csináltam visszaállítást.
Még a régi 10-es felület alatt csináltam.
Speaker Boost Pro alternatív megoldás.
Egyébként a 12-es felület telepítés után jelentős hangminőség javulás
történt és hangerő is növekedett.
Most nagyon jó a hang kezelése.
A beszélgetés felvétele is jó hangos.

(#31843) Kripke


Kripke
tag

Sziasztok!
Használ itt valaki HBO Max-et? Én használnék, de nem tudok :(
Azt írta hogy frissítsem a legújabb verzióra, ha nézni szeretnék valamit... A play áruház ismeretlen hibát írt ki a frissítés során, és azt írta hogy töröljem le és telepítsem újra. De ha letörlöm, visszarakni már nem tudnám, mert:

Valamiért bannolva lett a mate 10p vagy mi? :W

(#31844) Kiskutya válasza Kripke (#31843) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam működik. Próbáld meg az Huawei app galleryböl letölteni.

hmm...

(#31845) Exelsior24 válasza Kripke (#31843) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Hát ez felettébb érdekes mert pár hete még simán frissítettem, most play áruházban rákeresve fel sem dobja a HBO MAX applikációt, a telepített alkalmazások között ott van, és valóban nekem is azt írja, hogy nem kompatibilis ezzel az eszközzel.

Fogalmam sincs, hogy elállítottak-e valamit, vagy mi történhetett. Az Android 10 nem hinném, hogy ne lenne kompatibilis vele. Érthetetlen miért lett letiltva. :F
Ahogy @Kiskutya is írja szerencsére ott az AppGallery abból simán letölthető vagy frissíthető.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31846) Kripke


Kripke
tag

Köszi a tippet, töröltem és feltettem appgalery-ből. Csak ez azért érdekes. Ezer éves android oreós tableten meg fel tudom rakni a play áruházból, és frissít is :F
Eddig próbáltam kerülni az appgaleryt, mert falra mászok a reklámtól amit néha feldob megnyitáskor :O

(#31847) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Ma rákerestem a HBO Max support oldalán és ezt találtam, mind a magyar, mind az angol nyelvű support oldalon:

”Az HBO Max telepítése a hivatalos Google Play Store-on kívül máshonnan nem támogatott. A Huawei telefonok és táblagépek már nem támogatottak."

Mondjuk ez annyiból érdekes, hogy a Huawei AppGallery-ben is benne van, hiába írják, hogy csak a Google Play Store-ból letöltött a hivatalos és támogatott, és furcsállom ezt, hogy egyik napról a másikra minden Huawei eszközön letiltották. :F

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#31848) krics


krics
tag

Az HBO Max problema a cimlapra is kikerult: [link]

(#31849) Dicker


Dicker
őstag

Nekem szerintem jobb lett az akksi idő. (kivételesen) Igaz nem rég tettem fel.
HBO egyelőre működik.

[ Szerkesztve ]

(#31850) Dictator^ válasza Dicker (#31849) üzenetére


Dictator^
veterán

EMUI 12, vagy most váltottál Android 9-ről 10-re?
Esetleg ha régebben váltottál 9-ről 10-re, akkor mik voltak a tapasztalataid a váltásnál.
Még mindig Android 9-en vagyok, de gondolkozom a váltáson, viszont visszaolvasva vegyesek voltak a tapasztalataitok..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.