Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) 485 válasza zoleeno1 (#26800) üzenetére


485
aktív tag

Nem, egyik sincs bekapcsolva.

BLA-L09
8.0.0.115 (c432) van most rajta

ezt felajánlatta, hogy frissítsem: 8.0.0.157 (c432) full

[ Szerkesztve ]

(#26802) robee19 válasza ΞΔGLΞ (#26794) üzenetére


robee19
tag

Már kezdesz nagyon zavarosan beszélni... Mi köze lenne. Google-nek a programokhoz? Ők csak a Play áruházat biztosítják hozzá, amit éppen készül lecserélni a Huawei. Ha pedig nem használja majd a Play áruházat, akkor milyen fejlesztést engedne használni a Google neki?

(#26803) ΞΔGLΞ válasza robee19 (#26802) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

mivaaan? :DDD
Mármint én...
Már bocs, de nagyon nem értem mit szerettél volna most mondani/írni?

-----------

Te nem használsz semmi olyasmit, ami a guglihoz fűződik?
Lehet a huawei-nek, akármilyen frankó OS fejlesztése (de szerintem ilyen nincs), ha azon nem fog működni normálisan, a yt, gmail, drive, chrome és a többi etc etc etc...
Kb, ami meghatározza ma a szrádát. Ha ezalatt ezt értetted.

[ Szerkesztve ]

(#26804) eurolac válasza 485 (#26801) üzenetére


eurolac
senior tag

Makrót hasonlóan késziti mint a portrét. Pie alatt van kimondottan super makro mod is, ott is mossa a hátteret igy emeli ki a témát.
Ha ezt a mosást nem szeretnéd, javaslom töltsd le az Open Camera alkalmazást, ingyenes. Abban van kimondott makro mód, és úgy emlékszem az nem mossa a hátteret. Kis alkalmazás érdemes kipróbálni szerintem makro fényképezéshez.

Eurolac

(#26805) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#26803) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ettől függetlenül, én pont az ellenkezőjét szeretném, ha a huawei nem a pöcegödör alján végezné, mielőtt bárkinek ezt jött volna le. De napi szinten jelennek meg pontosan olyan hírek, ami mind arról szól, hogy nem egyszerűen azt akarják, hogy eltakarodjon, hanem a földdel egyenlővé akarják tenni amihez csak köze volt ennek a cégnek.
Hogy mi a valós oka, a ló...sz tudja, már írtam azt is, hogy azt sem zárnám ki, ha az egész csak egy durva figyelemelterelés lenne egy jóval nagyobb "problémáról". Nekem aztán tökmindegy, hogy mi lesz ennek a vége, csak ne valami idióta politika/katonai elterelő f..ság legyen a háttérben.
:R

(#26806) robee19 válasza ΞΔGLΞ (#26805) üzenetére


robee19
tag

Drive-ot nem használok, chrome-ot igen, bár egy rakat fos. Minden másra van alternatíva. Természetesen én is azt szeretném hogy talpon maradjon a Huawei, mert megjártam szinte mindent az Omniától kezdve idáig. Akármilyen flott rendszer készül évekig tele lenne gyermekbetegségekkel.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy szerintem sokkal többet látsz bele ebbe a dologba mint ami valójában. Véleményem szerint semmi nem fog itt történni, mint Korea ellen sem, csak megy az erődemonstráció.

(#26807) Blero2 válasza ΞΔGLΞ (#26803) üzenetére


Blero2
tag

Nekem speciel nem hiányoznának a gugli alkalmazások. Driveot nem használom, chrome egy rakat fos, ráadásul hamarosan kinyírják a reklámblokkolókat, így gépen is cserés lesz, youtube 1000x jobb Hermiten keresztül, gmailt használok egyedül, de azt meg bármely e-mail kliens kezeli, talán még jobban is (pl: Typeapp).
Rühellem, hogy állandóan nyomon követ, értélekljem merre jártam és mit csináltam... uh felőlem eltakarodhatnak a búsba.
Próbálják elhitetni, hogy megkerülhetetlenek, de ahogy a való életben is, itt is mindenre lehet találni alternatívát, csak keresni kell.

Huaweinek amúgy is a legkisebb gondja az android, ha nem tud chipeket gyártani és tervezni az ARM meg a Synopsys támogatás hiányában, akkor úgysem lesz min futtattni akármilyen OS-t.

[ Szerkesztve ]

(#26808) 485 válasza eurolac (#26804) üzenetére


485
aktív tag

A háttér elmosásával semmi probléma, az nem ok, hogy amit makrózok, nem szupermakró, csak olyan 10-12 centi távról fotózva, ott magát a tárgyat nem élesíti be egészben, csak egy részét, ő kiválaszt egy pontot, kb a tárgy 30%át , a többi meg le van szarva. ezt hogy lehet orvosolni?

(#26809) ΞΔGLΞ válasza Blero2 (#26807) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na ez oké, hogy te/ti nem használod, de ez nem ilyen egyszerű, ahogy leírtad, leírtátok, az remélem tiszta.

(#26810) Blero2 válasza ΞΔGLΞ (#26809) üzenetére


Blero2
tag

Nyilván. A felhasználók 95%-a elkényelmesedett, nem szívesen használ mást, ha valami addig működött, ez érthető.
De attól még gugli nélkül is van élet :)

(#26811) eurolac válasza 485 (#26808) üzenetére


eurolac
senior tag

Értem!
Akkor át kell gondolnod az előny-hátrányt a Pie esetében. Sajnos tényleg úgymond romlott a 9el a normál fotó mód, ( mi mester..) de a supermakro megjelenésével a közeli képek szerintem javultak. Neked pedig ez fontos ha jól értem.
Továbbra is javaslom számodra az Open Camera és a Manual Camera alkalmazásokat a makro, közeli képekhez. Manuális koppintással a képernyöre nagyon jól ráfókuszálnak a tárgyakra amennyiben makrora vannak állitva. Az előbbi ingyenes az utóbbi fizetős ha jól emlékszem.
Ha esetleg váltanál majd 8ról Pie-re, kérhetnélek h készítenél teszt képeket mindkettővel közel azonos témáról azonos körülmények, fényviszonyok mellett? Szerintem többünket érdekelne....

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#26812) 485 válasza eurolac (#26811) üzenetére


485
aktív tag

ok, köszi kipróbálom az alkalmazásokat, bár mindig mindenből a gyári szeretem, mert ott nincs kompromisszum. de érthetetlen, hogy miért lesznek ennyire rossz képek, mikor több ilyen telefont próbáltam és mindig leesett az állam, hogy mennyire jó képeket lő

(#26813) quint válasza 485 (#26812) üzenetére


quint
aktív tag

Egy ritka eset, amikor elégedett voltam a kamerával. Ez is kábé 10 cm-ről készült. A relé típusa érdekelt, az viszont az elfogadható erősségű környezeti fény mellett nem látszott volna elég jól, ezért a vaku be volt kapcsolva. A kamera automata és normál fénykép módban.
(L:/dl/upc/2019-06/04/31657_tusp1q5rxwhgfobj_img_20190525_194719_omron_g2r_pici.jpg)(/L)

(#26814) 7Heads Drago válasza ΞΔGLΞ (#26771) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Arm jó pár napja bedobta a törölközőt rájuk. Sztem semmi új sincs benne. Persze a PH-n minden késve jelenik meg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26815) golyós válasza kali (#26746) üzenetére


golyós
őstag

Most jön a 246 lefelé, megnézem, de nekem mindig kevés a tárhelyet ír, hónapok óta.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26816) golyós válasza mirci18 (#26783) üzenetére


golyós
őstag

Az utolsó előtti( hálós ) tetszik. Az utolsó botrány rossz, nekem is ez a gondom sokszor, világos van, szabadtér és gyakorlatilag vállalhatatlan a kép.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26817) 7Heads Drago válasza ΞΔGLΞ (#26803) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól hogy te nem tudsz róla még létezik rá alternatíva. (mármint a gooles alkalamzásokra)
Kicsit túl sztárolod a googlet.
Én magam is gmailos emailt használok, de rengeteg értelmes alternatíva van még rá. Amire pl én se gondoltam hogy a youtubet is ki lehet váltani. És ugyanúgy a youtubet nézed, csak az app nem googles és nulla reklám van, fut a háttérben kikapcsolt kijelzővel is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26818) mirci18 válasza ΞΔGLΞ (#26790) üzenetére


mirci18
addikt

Ne is mond évekig én is wp-s voltam.
Az lennék ma is ha nem cseszték volna szét.
Imádtam a csempe dizájnt a jó kamerákat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#26819) golyós válasza 7Heads Drago (#26817) üzenetére


golyós
őstag

Youtube Vanced :)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#26820) ΞΔGLΞ válasza 7Heads Drago (#26817) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Örülök, hogy ennyire átment a lényeg. Ja nem...

(#26821) ΞΔGLΞ válasza mirci18 (#26818) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A legjobb lehetett volna...

(#26822) eurolac


eurolac
senior tag

.246 frissítés fent van a telómon, most jött le. "Csak" biztonsági frissítés. (azért ennek is örülni illik) Nincs elég tárhely még ott virít. Vicc kategória, hogy fél éve javítás nem jön a - ki lehet mondani, a 8-hoz viszonyítva - bugos Pie-re!
A Huawei-nek nem a hétvégi ingyen fóliára meg a -20%-al olcsóbban számított Cloudra kellene koncentrálnia, hanem arra, hogy foltozzák a problémákat. A fentiekkel nem fogják megtartani az ügyfeleket a "gyomros" után, téves kép, ha azt hiszik.

Eurolac

(#26823) kazanka válasza eurolac (#26822) üzenetére


kazanka
őstag

Nekem is itt van Media Marktos dual

[ Szerkesztve ]

(#26824) maci25 válasza ΞΔGLΞ (#26821) üzenetére


maci25
aktív tag

Lehetett volna, csak lehet az ms kicsit meg gondolta magát mikor szoltak neki, hogy még téged is a földel egyenlővé lehet tenni. Erre már példa is van. Lehet csak az okok lettek volna mások amivel letakarják a felhasználók szemét.
A 640 xl még ma is használja apum. Köszöni szuperul van. Akku mint amikor kibontottam a dobozból. de érdekes , vannak telefonok amik 1 év után akku cserések brrrrr.

(#26825) ΞΔGLΞ válasza maci25 (#26824) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég jól ismerem a Microsoft témát is, azt is tudom, hogy mi volt az oka, okok a bukáshoz, sok időn át kísérleteztem ki, hogy lehet a wdrt-vel a rendszert szinte bugmentessé és gyorsabbá is tenni, több helyre ki is került ez az (le)írás, macerás, volt, de aki pontokban végigcsinálta, annak lett egy jóval frankóbb rendszere a mobilján, szerintem még a 640-es topik összefoglalójában is ott van, ha már említetted.

Viszont, nem tartom magam hülyének, de ebből a hsz-ből egy kukkot nem értek. Majd privátban írd meg légy szíves, ne ide.

(#26826) wwhy


wwhy
veterán

Ezekre a Huawei telefonokra jött új kezelőfelület

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26827) GEIL válasza wwhy (#26826) üzenetére


GEIL
addikt

Mate10 Pro hogyhogy nincs a listában ? :U :F

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#26828) wwhy válasza GEIL (#26827) üzenetére


wwhy
veterán

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26829) GEIL válasza wwhy (#26828) üzenetére


GEIL
addikt

pfuu....vak vagyok meg reggel van meg telóról lestem....köszi ! :O :DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#26830) hanti válasza wwhy (#26826) üzenetére


hanti
senior tag

Ezt már decemberben megkaptuk, itt mindenki a 9.1 - re vár! Vagy fél év csúszás vagy fogalma sincs hogy miröl ír?

(#26831) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok , jelenleg ez a legfrissebb verzió ugye?

Zolka, Galaxy A5

(#26832) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Elég félrevezető cikk. Sajnos a 9.1et még kínaban is béta tesztelik a régebbi telefonokon ha jól tudom. Ha a 8.1 -ből és a mostani helyzetből indulunk ki mi soha nem kapjuk meg. Pedig az aod miatt még érdekelne is.

Más: Soha nem csináltam még ilyet ezért lehet tok hülye kérdés, de ha feltettem a huawei browsert a telomra és appon belül a frissítésre megyek frissültet vagy újra fel kell tennem az apk-t ha kijön egy új verzió?

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#26833) deka10


deka10
senior tag

Szerintem a szerző a 9.1 EMUI-ra gondolt. Amit korábban az ügyfélszolgálattal folytatott levelezésben is megerősítettek.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#26834) xZer0kidx válasza deka10 (#26833) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nehéz megállapitani h mire gondolhatott mert a gpu turbo 2.0 és a többi ficsör már emui 9.0 alatt is megvolt.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#26835) Gerybut válasza xZer0kidx (#26832) üzenetére


Gerybut
tag

A 10et betatesztelik,a. 9.1 már elérhető, a honor 10 1 hónapja már megkapta...

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#26836) xZer0kidx válasza Gerybut (#26835) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Átugrottam a Honor 10 topikjába a legutolsó elbeszélés a 9.1-ról az a belinkelt "plakát" amin vastag kínai betűkkel hirdetik a frissítési ütemet. Ezek szerint ott sem tiszta, hogy mi az európai helyzet. Nem tudom mennyire hiteles de pl. a Redditen levő Huawei közösség legutolsó kommentjei alatt valaki levelezett a céggel és azt a választ kapta, hogy nem tervezik a 9.1et kiadni Európában, ahogy nem tették a 8.1-el sem.

Szeretném, hogy ne így legyen, és lehet béna módon de bárhogy túrom a netet egy deka hivatalos álláspontot nem találok ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#26837) deka10 válasza xZer0kidx (#26834) üzenetére


deka10
senior tag

Igen, én is azon tűnődtem mintha a 9.1-ben 3.0 lenne.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#26838) Gerybut válasza xZer0kidx (#26836) üzenetére


Gerybut
tag

Akkor viszont vannak olyan retardáltak, akik egy sima bizt.frissitest 9.1nek mondanak :C .
Engem igazából már nem érdekel, ősszel búcsút intek a huaweinek, az elmúlt 2 hét eseményeitől függetlenül.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#26839) xZer0kidx válasza Gerybut (#26838) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem csak az itt fentebb belinkelt oldalon hanem valami kisebb tech portálon is ezt a hírt olvastam. Kicsit félrecsúszott ez a hír mert egyértelműen a 9.0 terjedéséről szólt az eredeti, csak a 24.hu kaliberű oldalak átértelmezték kicsit :)

Na h-h csere???

Én is bizonytalan vagyok kicsit, mert nem szeretek ilyet írni egy adott telefon topikjába de úgy érzem az s7edge-et jobb telefonnak tartom még mindig. Nem is tudom talán szerethetőbb és stabilabb "ökoszisztéma" épül köré... pedig kisebb tárhely lassabb működés és mégis...

(#26837) deka10 Igen, nekem is az rémlik :K

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#26840) 485


485
aktív tag


Na két nap próbálkozás után sikerült egy elfogadhatót lőnöm.
De ez sem tökéletes, mert egyszerűen nem tud mindenhol élesíteni és ebben szar a huawei, hogy ő dönti el, mi legyen éles.

[ Szerkesztve ]

(#26841) kazanka


kazanka
őstag

Valaki tud olyan fórumot a Hardveraprón belül ahol az ember elmondhatná a véleményét a szolgáltatónál vásárolt, gusztustalan telefoneladásokról.?

[ Szerkesztve ]

(#26842) duckymusic04


duckymusic04
csendes tag

Miért nem tudok visszamenni 8.0-ra? A hisuit nem kinalja fel a lehetoseget, de miert? az otg adapterem meg uton van, de mas lehetoseg nincs?

(#26843) Gerybut válasza xZer0kidx (#26839) üzenetére


Gerybut
tag

14 óta csak huawei/honor van, és unom, plusz nekem kicsi ez a telo akarnilyen vicces is.
Nem akartam huaweit de aztan megtetszett ez, mert pl ennek még nem lekerekített a képernyő, plusz csak 18:9 a képarány.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#26844) kali válasza duckymusic04 (#26842) üzenetére


kali
legenda

Melyik verzióról próbálsz?
Nem mindegyikről lehet.

(#26845) fdisk


fdisk
őstag

Van piac az USA-án kívül is a Huaweinek.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#26846) emvy válasza fdisk (#26845) üzenetére


emvy
nagyúr

Oroszorszag vasarloereje elhanyagolhato az USA-hoz kepest.

while (!sleep) sheep++;

(#26847) mouzrr válasza duckymusic04 (#26842) üzenetére


mouzrr
őstag

A rendszerfrissitesre nyomj, ott talalod majd meg hogy visszaallas regebbi verziora.

(#26848) duckymusic04 válasza kali (#26844) üzenetére


duckymusic04
csendes tag

.246-os, a rendszerfrissitesnel nem kinalja fel a lehetoseget.

(#26849) koxx válasza kazanka (#26841) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

HA-n semmiképp, de logout bejegyzést írhatsz róla ha értelmesen összeszedett és nem csak fröcsögés.

(#26850) Gyugyu1987 válasza duckymusic04 (#26848) üzenetére


Gyugyu1987
tag

De igen. Én is arról jöttem vissza

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.