Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#612) Roleq


Roleq
csendes tag

Sziasztok!
Kisebb kompromisszumokkal ugyan, de elégedett használója vagyok én is egy ilyen telefonnak. Honor 7-et váltott, tudatos választás volt, így amiket leírok az nem a készülék "fikázása", csupán egy szubjektív vélemény. Gondolkodtam Xiaomi MI A1-en, Honor 7X-en, de ez lett a befutó. Ami jó lett volna ebben is, vagy hiányzik, de nem vágom fel miattuk az ereimet: aktív dual SIM (privát és céges kártyám is van), ac-s wifi, "duplakoppos" ébresztés (hátha egyszer tudni fogja ez is) és a navigációs gombok automatikus elrejtése, "Hello Honor!" hangutasítás és készülékkeresés lehetősége. Viszont ami mindezekért kárpótol: nagyobb kijelző, osztott kijelző (a Samsung Note 2-m óta hiányzott), elforgatható homescreen.
Nálam nem volt érzékelhető a bluetooth+wifi közös használata miatti lassulás (Xiaomi Mi Band 2-t használok) és az én felhasználói magatartásom nem igényli az ac-s wifit. Amit észrevettem, de nem tudom, hogy egyedi jelenség-e az a következő: a töltő-/adatkábel - annak ellenére, hogy bedugni és kihúzni sem könnyű - jobbra-balra elmozdul. Töltés és adatátvitel rendesen működik. Üzemidőt és SOT-ot egyelőre nem tudom mondani, mert még elég sokat nyomkodom ismerkedésképpen, ez a felhasználás nem tekinthető általánosnak, de így is ki tudok hozni belőle másfél napot. Két SIM kártya, állandó mobilnet és wifi, állandó bluetooth kapcsolat, két levelezőkliens, sok hívás a munka miatt, stb. A hangzás minőségi (Xiaomi Hybrid Pro felhallgatóval), de ezt már a Honor 7-nél is megszoktam, és a kamerája sem jobb vagy rosszabb, mint abban a 20 megapixeles szimpla.
A gyári fóliában bízom, a Honor 7-et is még a gyári védi több mint 2 év után. Tokot Aliexpressről rendeltem, MSVII fekete, érdes tapintású.
Egyelőre ennyi, a fórumot követem a továbbiakban. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.