Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) St3ven válasza #19708160 (#600) üzenetére


St3ven
addikt

Én nem tudok még főzött romokról, ahhoz még túl új szerintem a teló. De mi a baj egyébként a gyárival?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#602) #19708160 válasza St3ven (#601) üzenetére


#19708160
törölt tag

Sok játéknál van kényszeritett bezárás.Gondolom a 256mb ram miatt.

[ Szerkesztve ]

(#603) Alex_ válasza #19708160 (#602) üzenetére


Alex_
tag

csak 256 mega lenne egybe. a keresztfiamnak e ketyere és egy galaxy y között kellett választania, s a gaalxy y-t választotta, főleg azért, mert sokkal több szabad memóriája van elinduláskor.
a huaweit- én már rootoltam, az sd particionálva link2sd felrakva, egy kicsit kipucolva az automatikus indítás, és egy két gyári szoft, így már aránylag használható a hely.
egyenlőre olyan baromságok zavarnak, hogy a gyári zeneleátszó widgetje miért foglal 3 sornyi helyet :-)

(#604) #19708160 válasza Alex_ (#603) üzenetére


#19708160
törölt tag

köszi.Akkor én is megrootolom. :)

(#605) P.mini válasza #19708160 (#604) üzenetére


P.mini
aktív tag

ha tényleg jobb lesz, akkor én is rootolom :)

(#606) Alex_ válasza P.mini (#605) üzenetére


Alex_
tag

azért csak majd csínján az app törlésekkel.
én először jegelem a link2sdvel, s ha minden oké, még akkor is átmásolom az sdre egy mappába s csak utána törlöm a ghost commanderrel. valami rendszercuccos kitörlése után képes nem elindulni, úgyhogy csak ésszel, s csak annak aki szeretné.
hja s játék nem nagyon van fennt rajta, tehát nem tudom azok jobban mennek-e

[ Szerkesztve ]

(#607) DS39 válasza Alex_ (#603) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kevered a RAM-ot a belső tárhellyel? mert a link2sd-vel a belső tárhelyből szabadítasz fel, a RAM az fix, ami programod épp fut, azt használja, független attól hogy belső tárhelyen van, vagy SD-n.

(#608) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Nem nagyon szoktam játszani, de azt tapasztaltam, hogy gyári állapotban pl. az Angry Birds Space gyakorlatilag élvezhetetlen, 2-3 percenként kilépeget. Rootolás és egy kis takarítás után most már egyszer sem lép ki játék közben.

(Viszont érdekesség, hogy még rootolás előtt, ha kikapcsoltam a mobilnetet és a wi-fi-t is, akkor szintén nem volt kilépés. Valószínűleg a háttérben időnként elinduló, szinkronizáló programok okozták a galibát.)

(#609) Alex_ válasza DS39 (#607) üzenetére


Alex_
tag

nem keverem max slendriánul fogalmazok. bocsánat.
link2sd vel a belső tárhelynek nevezett memóriaterületről szabadítok, az appok automatikus indításból való kiszedésésvel pedig a RAM ból szabadítok fel.

számomra nehezen értelmezhető pl hogy van a hopdice kis egyszerű logikai játék, annak miért kellene automatikusan elindulnia. persze a programozója nem véletlen írta így meg, de nekem ez így nem kell, így több memória marad az appok futására.
még egy droidwall kell, s lassan ok.

(#610) DS39 válasza Alex_ (#609) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, köszönöm a kiegészítést, így már világos :)

nekem ilyen a Google+ meg a Maps, ami érthetetlen minek indul el mindig.

(#611) Alex_ válasza DS39 (#610) üzenetére


Alex_
tag

igen. a google + az amit először jegeltem le, és tuti nem kell (mármint nekem), a maps az más tészta, annak utána olvastam, hogy ha programozok, s meghívok egy rutinkönyvtárat amivel lehet gps adatokat lekérni akár geologiai statisztikához, saját részemre, a progi betöltődésénél automatikusan elindul a maps, attól független, hogy a program nem kéri.
vagyis azt csak akkor lehetne jegelni, törölni, hogyha semikor nem szeretnéd használni. :(

[ Szerkesztve ]

(#612) Alex_


Alex_
tag

ha valaki megtudja, hogy hogyan lehet a touchpal progit eltávolítasni az ossza már meg legyen szives. a /cust/tmobile/hu/app alatt van, de nem engedi törölni :(

(#613) Goatmoon válasza Alex_ (#612) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Ha jól emlékszem, írásvédett volt a könyvtár. Root Explorerben át kellett állítanom Mount R/W-re.

(#614) St3ven


St3ven
addikt

A mai naptól már 30.510 Ft-ért adja a telónkat a T-Mobile, szóval emelkedett az árfolyama. :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#615) St3ven


St3ven
addikt

Akit érdekel, itt írnak magyarul a rootolás menetéről.

Huawei Ascend Y200 rootolása

Csak saját felelősségre...

forrás: [link]

- Töltsd le a fórumból a két szükséges zip fájlt:
[link]
[link]
- Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez az USB kábellel.
- Meg fog jelenni egy új CD meghajtó a Sajátgépben. Menj be a Drivers mappába, és telepítsd fel az adb_drivert.
- A root...zip fájlt csomagold ki valahova a számítógépeden.
- A Superuser...zip-et másold fel a telefonra, a microSD kártya gyökérkönyvtárába - de ne csomagold ki!
- Kapcsold ki: beállítások > alkalmazások > gyors bootolás
- Kapcsold be: beállítások > alkalmazások > alkalmazásfejlesztés > USB hibakeresés
- Csatold le a telefont az usb kábelről, majd kapcsold ki a telefont.
- Tartsd _egyszerre_ lenyomva a bekapcsolás gombot és a hangerőszabályzók közül a halkítást kb. 10 másodpercig.
- Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez. (Ha driver települ a csatlakoztatás után, várd meg, amíg lefut a telepítés.)
- Indítsd el a korábban kicsomagolt root...zip fájlban található mappából a root...bat fájlt.
- Ha minden rendben zajlik, néhányszor entert kell nyomni a batch fájl futása során, más teendő nincs.
- Miután lefutott a batch fájl, csatold le a telefont az usb kábelről, és vedd ki az akkut.
- Tartsd lenyomva a hangosítás hangerőszabályzót és a bekapcsolás gombot, ÉS miközben lenyomva tartod őket, helyezd vissza az akkut. A gombokat közben ne engedd el egészen addig, míg a képernyőn azt nem látod, hogy...
- a recovery mode-ba jutottál. Itt a hangerő le-fel gombokkal tudsz navigálni, a bekapcsolás gombbal tudsz okézni.
- Válaszd az "install zip from sdcard"-ot.
- Válaszd ki a Superuser...zip-et
- A következő menüben válaszd a "Yes - Install..."-t
- Ha végzett, válaszd a reboot opciót.
- Miután újraindult és bebootolt a telefon, töltsd le a Google Play áruházból a Root-Checker alkalmazást. Ezzel ellenőrizheted a rootolás sikerességét.

Unrooting:
Elvileg van rá lehetőség, de nem próbáltam:
[link]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#616) DS39 válasza St3ven (#614) üzenetére


DS39
nagyúr

visszább vették a webshop kedvezményt az alap 10%-osra. (asszem 21%-os volt eddig)

(#617) P.mini válasza St3ven (#615) üzenetére


P.mini
aktív tag

roootoltam a telót, de hogyan tudok törölni gyári appokat?

(#618) BigT válasza P.mini (#617) üzenetére


BigT
senior tag

Kicsit vissza olvasol és kiderül [link]

Samsung S7 edge

(#619) P.mini válasza BigT (#618) üzenetére


P.mini
aktív tag

ezt olvastam is, de azon kívül, h titaniummal kell törölni, azon belül nem tom h kell...mert a műveletetknél találtam olyat h törlés, rámentem h törölje a google+-t de nem csinált semmi, és azt írja h törölve lett

(#620) BigT válasza P.mini (#619) üzenetére


BigT
senior tag

Ilyet sosem láttam még... Superuser adott engedélyt a titaniumnak?

Samsung S7 edge

(#621) P.mini válasza BigT (#620) üzenetére


P.mini
aktív tag

igen, ezért nem értem én sem.

(#622) NoMagix válasza St3ven (#614) üzenetére


NoMagix
addikt

ha, jól láttam, akkor nem csak ennek emelték az árát...

(#623) St3ven válasza NoMagix (#622) üzenetére


St3ven
addikt

Én csak erre a telóra koncentrálok már több mint egy hete. :DDD Szerencsére még időben sikerült megrendelnem. :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#624) BigT válasza NoMagix (#622) üzenetére


BigT
senior tag

Más programot tudtál törölni? Fagyasztásra mit reagál?

Samsung S7 edge

(#625) Alex_ válasza Goatmoon (#613) üzenetére


Alex_
tag

köszi. ghost explorerrel próbáltam de, az csak a systemet tudaj remountolni rw módban, a /custot nem. úgyhogy tényleg néznem kell valami más progit. sima parancssori terminál is ideális lenne

(#626) NoMagix válasza BigT (#624) üzenetére


NoMagix
addikt

Sajna már nincs meg, így ebben nem tudok segíteni.

(#627) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok!

Találkoztam egy kissé zavaró problémával a telefonban, és nem tudom, hogy gyári hiba lehet, vagy egyéni. Az érintett terület a multitouch. Ha képet vagy weboldalt vagy bármit szeretnék nagyítani, akkor úgy tűnik, hogy a telefonnak nem mindegy, hogy ezt milyen irányba teszem. Ha függőlegesen próbálom, akkor pontosan azt teszi amit szeretnék, de ha vízszintesen, akkor az esetek döntő többségébe, nem reagál, vagy ha igen, akkor is kiszámíthatatlan. Megnéztem Multitouch Visualiser-rel is, hogy mi történik, és ott is arra jutottam, hogy ha két, függőlegesen egy vonalba lévő pontot érintek, akkor úgy reagál, ahogy elvárható, de ha mondjuk a telefon két szélén érintem a képernyőt, akkor az érintést valahol a képernyő közepe fele érzékeli, és azt se mindig két ponton.

Valaki más is találkozott már ezzel a problémával, vagy a hiba az én készülékembe van?

Köszönöm a válaszokat előre is!

szerintem

(#628) Goatmoon válasza littlebuddha (#627) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Erről az esetleges multitouch hibáról a német fórumon is írnak. Személyesen viszont nem tapasztalom. Korábban én írtam, hogy az Operában problémás a zoomolás, de annak más oka lehet, mert a gyári bögészőben vagy pl. a Google Mapsben minden rendben vele.

http://translate.google.hu/translate?sl=de&tl=en&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.android-hilfe.de%2Fhuawei-ascend-y200-forum%2F242380-huawei-y200-multitouch-aussetzer.html

[ Szerkesztve ]

(#629) DS39 válasza littlebuddha (#627) üzenetére


DS39
nagyúr

egy-két játékban tapasztaltam ilyen nehézséget mintha nem menne rendesen, viszont más progiban játékban meg tökéletes, és böngészők is különbözően kezelik ezt Opera Mobile tök jó, meg a gyári is, a Dolphin kicsit nehézkes, meg a O. Mini is.

de majd megnézem azt a testert amit írtál.

(#630) DS39


DS39
nagyúr

na megnéztem kettővel is, csak 2 ujjat érzékel, és a nagyítási mozdulat rendben van, viszont, ha stabilan ráhelyezem a két ujjam és körözök, a 2. ujjként érzékelt ábra/kör időnként villog, tehát mintha felemelném közben az ujjam kicsit pedig nem. maga a nagyítás folyamata ettől még megtörténik, függetlenül attól hogy szélen vagy középen, vagy átlósan csinálom (szépen méri az távolság növekedését-csökkenését). ha két ujj közel kerül egymáshoz, már csak egyet mutat (kvázi egy közöset).

nincs összehasonlítási alapom más multi-touchos telóm nincs, de alapvetően szerintem nincs gond ezzel, pusztán nem tökéletes. (böngészési nagyításnál és pdf-be is megy a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#631) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Köszi a válaszokat! :) Ezek szerint nem teljesen egyedi problémáról van szó. Mondjuk nálam nem csak egyes esetekbe viselkedik így, hanem mindig. Home screenen, amikor be akarom hozni mind az 5 lapot, képek nagyításánál, böngészésnél (dolphin), játékokba. Mondjuk megszokható, csak nem tudtam, hogy mennyire általános ez a dolog.

szerintem

(#632) DS39 válasza littlebuddha (#631) üzenetére


DS39
nagyúr

dolphin érzékelése alapvetően nehézkesebb, az Opera Mobile olyan smooth hogy szinte hozzá sem kell érni a kijelzőhöz már is könnyedén görgeti, Dolphinnál tökre le kell tapizni a kijelzőt hogy érzékelje akár az egy ujjas görgetést is.
az 5 lap behozással és a galéria képnagyítással nekem nincs gond, az simán megy, bár az elején egy hétig szoktam hogy hogyan is kell multi-toucholni, azóta könnyen megy már. (előző telóm egy rezisztív, egy ujjat érzékelő telefon volt, ott kb fizikailag kellett nyomni a kijelzőt, kapacitívnél meg elég csak "megsimogatni") :D

[ Szerkesztve ]

(#633) littlebuddha válasza DS39 (#632) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Szerintem ez ízlés kérdése is. :)

Sok böngészőt próbáltam már, de nekem a dolphin az, amit a legjobban tudok használni. A multitouch-os dolgot leszámítva a kezelésével se volt soha semmi gondom. Bár Opera-t rég használtam, akkor nem tetszett, de lehet hogy azóta fejlődött már, lehet hogy teszek vele egy próbát.

szerintem

(#634) royalka válasza littlebuddha (#633) üzenetére


royalka
őstag

Nekem az opera viszi a prímet.. Mobilnettel a O. Mobilt.. Otthon meg a simát.. persze ez csak az én véleményem.. :U

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#635) Andi-74


Andi-74
tag

Sziasztok!
Miért van az - és mit lehet ellene tenni? -, hogy beszélgetés közben ne tegyem le a telefont.. Na jó belátom ezt így elég gagyin fogalmaztam meg. :D :D :DDD Szóval most már sokadszorra veszem észre hogy beszélgetés közben hozzáérek a telefonhoz a fülemmel és hallom is hogy megnyomódik és megszakad a vonal. Most már határozottan tudom, hogy nem az újjammal nyomom meg , mert már nagyon figyelek rá. Ennyire érzékeny?? :Y

Másik:
Használ valaki pl. az sms íráshoz tollat?

Nálam a nagyítás minden írányban tökéletesen működik ;)

[ Szerkesztve ]

(#636) St3ven válasza Andi-74 (#635) üzenetére


St3ven
addikt

A közelségérzékelő jól működik? Azaz ha a füledhez teszed, elalszik a kijelző?

Tollal (stylus-szal) nem fog működni az sms írás, ez nem rezisztív kijelző, hogy meg kelljen nyomni a felületét, hanem kapacitív, azaz csak meg kell érinteni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#637) Andi-74 válasza St3ven (#636) üzenetére


Andi-74
tag

Igen elalszik.

...

De vannak ilyen kapacitív érintőceruzák, nem az való ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#638) KTU


KTU
addikt

Ezt találtam német lidli oldalon

Einschätzung: Huawei Ascend Y200
Mit einem Preis von unter 100 Euro erzeugt das Huawei Ascend Y200 bei Lidl einen ähnlichen Kaufimpuls wie im Herbst 2011 das gleich teuer angebotene Ideos X3, dessen Preis sich bei Tchibo zwischenzeitlich sogar halbierte – allerdings mit SIM-Lock. Auf Gigahertz-Prozessoren und die neueste Android-Version 4.0 müssen Sie in der Einstiegsklasse genauso verzichten wie auf eine gute Kamera. Angesichts der Ausstattung und der Verarbeitung geht der Preis absolut in Ordnung, allerdings sollten Sie das Geld für eine Speicherkarte einplanen. Das Samsung Galaxy mini 2 ist von Ausstattung und Funktionen mit dem Huawei Ascend Y200 vergleichbar, mit 170 Euro laut idealo allerdings deutlich teurer.

Aki jól tud németül nézze már meg :U
de lehet csak elírás a 4.0

mod:

Á megtaláltam:
Als Betriebssystem kommt Android 2.3.6 (Gingerbread) zum Einsatz. Ein Update auf Ice Cream Sandwich wird es nicht geben.

gugli fordítás:
Android operációs rendszer 2.3.6 (Mézeskalács) használják. Egy frissítés az Ice Cream Sandwich, ez nem fog megtörténni. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#639) DS39 válasza KTU (#638) üzenetére


DS39
nagyúr

256 rammal esélytelen az ICS.

amit kiemeltél azt nem értem mire vonatkozik hogy gigahertzes proci és android 4 kell. bla bla, mert az említett 3 telefon közül egyikben sincs meg ez. (a Mini 2 sem fogja megkapni, Samsungéknál ezek a készülékek nem fontosak)

(#640) St3ven


St3ven
addikt

Nem tudom, figyeltétek-e, de ez a TouchPal folyamatosan tanulja, hogy adott szó után milyen szavakat írsz be legtöbbször, és ez alapján teszi meg a következő szóra vonatkozó javaslatait. :C

Marhajó. :DD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#641) St3ven


St3ven
addikt

Aki fóliát szeretne a telójára, én ezt javaslom, 6 db-os csomag, 600 Ft-ért.

Ma kaptam meg, az eddigi vaterás rendeléseim közül ez érkezett a legigényesebb csomagolásban és tájékoztatóval, kiváló minőségben.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#642) bognarandras


bognarandras
csendes tag

Sziasztok!

Gyorsan végigpörgettem a fórumot és lenne pár kérdésem: Amennyiben én rendszeresen frissíteni szeretném a rendszert/gyári alkalmazásokat, akkor meddig elég a 160 MB-os belső tárhely (ami ha jól olvastam már alapból kevesebb)? Az egyszerűség kedvéért most vegyük úgy, hogy nincs memóriakártya és alkalmazásokat sem telepítek sehova. Vásárlást és első frissítést követően már durván lemenne belőle vagy esetleg X hónap után fogyna el? Ennél a készüléknél a (nem használt) gyári alkalmazások frissítésének letiltása lenne a kompromisszum?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#643) DS39 válasza bognarandras (#642) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak pár alkalmazást teszel fel, meg frissíted a gyáriakat, akkor elég lehet egy ideig, de ha folyton az ember kíváncsiságból kipróbálgat egy-egy újabb appot (és meg is tartja őket), SD nélkül esélytelen, mert hamar elfogy. (de ugyanez a helyzet a népszerűbb modellekkel is Gio, Ace)

(#644) bognarandras válasza DS39 (#643) üzenetére


bognarandras
csendes tag

Rendben, köszönöm a választ!

(#645) bognarandras


bognarandras
csendes tag

Még nem tudom, hogy megvegyem-e, főleg most, hogy felment az ára. Igazság szerint ennyiért már van jóval több memóriával is másik készülék, csak annál QVGA kijelző van (és még pár dologban picit gyengébb, de azok számomra nem annyira fontosak). Még mindig tetszik az Y200, csak ez a memória dolog necces számomra. Nem telepítenék fel túl sok alkalmazást, ha azt mondom lenne 10, akkor még sokat is mondtam, ráadásul ezek is SD-re mennének. Viszont - ahogy írtam is - én rendesen frissíteni szeretném a rendszert/gyári appokat (mert többségüket használnám is) és nem szeretnék néhány hónap vagy fél év után úgy járni, hogy elfogy a belső tárhely, azért, mert rendesen használom a készüléket. Rootolni sem szeretném emiatt.
Szóval ha mondjuk tudnám, hogy nagyjából 10 SD-re telepített alkalmazással, illetve rendszeres frissítésekkel (mindent frissítenék) 2 évig elég a belső tárhely, akkor lecsapnék rá. De ha nagyon kockázatos így a dolog (ami azért vicces lenne) és egy idő után csak a gyári appok frissítésének visszatartásával/törlésével lehet elegendő tárhelyet felszabadítani, ami elég a normális működéshez is, akkor inkább bámulok egy QVGA kijelzőt, vagy gyűjtögetek még a Galaxy Mini 2-re, hosszú távra egyikkel se tervezek (1-2 év). Őszintén szólva én már attól is félek, hogy ha megvenném és nyomnék egy frissítést, azután csak pár MB maradna a belső tárhelyből. Még nem tudom mi legyen...

(#646) DS39 válasza bognarandras (#645) üzenetére


DS39
nagyúr

hát két évig biztos nem elég, amilyen ütemben a google frissíti a szarjait és egyre nagyobbak lesznek. pl nemrég frissítették a play áruház szoftverét, vagy 4 MB-tal lett nagyobb, nem tudom mire, és ezt még csak nem is tudom megakadályozni hogy frissítse magát, mert ha törlöm, újra letölti a legfrissebbet ahogy elindítom. persze most nem azt mondom hogy nem fér el, csak felesleges, appokat letölteni és telepíteni a gyárilag telepített 2,83 MB-os is tud kiválóan, minek nekem 8,75 MB belőle, csak hogy Google Play-nek hívják :D

és az a szánalmas az egészben hogy úgy odavannak hogy az Androidtól hogy egyedire szabható, közben a google mindent lekorlátozott, a gyári szoftverekhez legálisan nem is lehet nyúlni, még ha nem is rendszer szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#647) St3ven válasza DS39 (#646) üzenetére


St3ven
addikt

A Play-t még egyszer sem indítottam el, minden apk-t a régi telómról küldtem át, frissíteni meg minek, ha jól működnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#648) Eman Kcin válasza bognarandras (#645) üzenetére


Eman Kcin
csendes tag

Bár én nagyon jól megvagyok a kis Y200-assal, ez esetben mégsem ajánlanám neked. Amikor megvettem, rögtön elkezdtem rá telepítgetni meg frissíteni a gyári alkalmazásokat, és 1 nap alatt elfogyott a belső tárhelyem. 2 év úgy, hogy mindent frissítesz, telepítesz saját alkalmazásokat és nem rootolod... Szerintem necces.
Én rootoltam, így kigyomláltam néhány fölösleges dolgot; mindent, amit tudtam, áttettem SD-kártyára, a gyári alkalmazásokat pedig nem frissítem. Így túl lehet élni. A leggyengébb pont azonban szerintem egyértelműen nem a tárhely (mert hisz ezzel lehet ügyeskedni) hanem a RAM. Ugyanis, tudomásom szerint, ezen semmit nem lehet változtatni.

(#649) P.mini


P.mini
aktív tag

valaki tudna adni egy linket, hogy honnan lehet letölteni a gyári zenelejátszót? vagy ha az azonosítját le tudnátok írni. köszi :)

(#650) htom127 válasza P.mini (#649) üzenetére


htom127
tag

Huawei zenelejátszó verzió:3.0.36
csak ennyit ír az alkalmazásadatoknál

" Bazinga !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.