Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Andi-74 válasza KTU (#500) üzenetére


Andi-74
tag

Oksi, köszi :)

(#502) Andi-74


Andi-74
tag

Eszembejutott még pár kérdés amin szoktam filózni.
- Sokszor és sokhelyen olvasom ill. ti is írtátok már, hogy vannak olyan programok amiket "kilövitek", hogy ne frissítsen, hogy ne növelje a frissítésekkel a helyet. Ezt hogyan csináljátok és mondanátok rá példát, hogy melyek ezek a progik, amiket "nem érdemes " frissíteni?
- Másik a facebook... Ami fenn van a telcsin, vagy én tettem fel, már nem is tudom... azon nem lehet csicseregni/csetelni, mint a PC-s facén... ott alul, hogy kiválasztom aki ott van és írok privátban neki online... Rosszat tettem fel, vagy azt telcsin ne is várjam, hogy lehessen?
- Aldiko Book Reader-t használja valaki?

Na ezt jól megmagyaráztam.. :P :U Ha valamelyikőtök értette amit én itt összehoztam kérdésekként, annak előre is megköszönöm a megtisztelő válaszát :K

[ Szerkesztve ]

(#503) DS39 válasza Andi-74 (#502) üzenetére


DS39
nagyúr

az elsőben tudok segíteni, kilőni a futó programokat kell, ha zavar hogy mindig elindul, a programok listájáról eléred a kényszerített leállítást. szintén itt lehet eltávolítani egy program frissítéseit is. amúgy maguktól (ha csak ki nem választottad ezt a letöltésnél) nem frissítenek, csak jelzi a Play hogy van frissítés. és azt nem célszerű frissíteni amit nem használsz, pl én a Google+-t, a Search-öt, ill, ami feleslegesen nagy, a Maps; ami rajta van alapból az is tökéletes, street view is jó, stb.
ill. egy vmit ajánlok hogy ne frissíts, az a Documents to go, mert ha nem veszed meg, de lefrissíted a PDF fájlokat, nem nyitja meg, de ha az alap, telefonon talált verziót használod, az megnyitja.
(na persze lehet mást is használni erre a célra)

u.i.: face kliens nem volt rajta alapból a telón.

[ Szerkesztve ]

(#504) Andi-74 válasza DS39 (#503) üzenetére


Andi-74
tag

Értem meg van, amiről beszélsz a Advanced Task Killer ér valamit?
Már nem emlékeztem mit tettem fel, így akkor biztos a facét is... de lehet leszedem..

(#505) DS39 válasza Andi-74 (#504) üzenetére


DS39
nagyúr

kipróbáltam, de nálam nem ment az automatikus alkalmazás kilövés, így töröltem.
max arra jó, hogy egyszerűbben elérheted őket, mint a gyári menüből.

(#506) Gylard


Gylard
csendes tag

azt meg tudja nekem mondani valaki hogy ha felrakom a zeam luncher akkor a készenléti képernyőről eltűnik az a "különleges" feloldó mechanizmus... vagy ezt le lehet valahogy szedni??? mert nekem csak az nem jön be a telefonba...

(#507) htom127 válasza P.mini (#497) üzenetére


htom127
tag

a rootolás részletes leírását én is megköszönném

" Bazinga !"

(#508) Goatmoon válasza htom127 (#507) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Magyar leírás a rootoláshoz.

http://pastebin.com/mu9YSTmp

(#509) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Szerintetek érdemes lecserélni a 2.3-as droid-ot frissebbre, és ha igen melyik verzióra?
Nagyon kezdő vagyok android terén, úgyhogy bocs, ha nem "illőt", vagy butaságot kérdezek, de a szolgáltató "függőség" az a root-olással nem szűnik meg, csak ha új OS-t rakok fel ugye?
Még hogy pofátlan is legyek egy ajánlott OS felrakáshoz leírást tudna valaki linkelni? :B

Köszi!
Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#510) Goatmoon válasza ZeUS2140 (#509) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Gyárilag 2.3.6-os Android van a telefonon, ennél újabb változat nincs hozzá. A hivatalos Ice Cream Sandwich frissítés gyakorlatilag kizárható a kevés RAM miatt. Tudtommal még custom ROM-ok sincsenek.

Mindenesetre a rootolástól vagy egy custom ROM-tól nem lesz független a telefon.

(#511) htom127 válasza Goatmoon (#508) üzenetére


htom127
tag

Kösz a részletes leírást, ha lesz időm megpróbálom, idegesít az állandó helyhiányra panaszkodása.

" Bazinga !"

(#512) KTU


KTU
addikt

csak halkan megjegyzem
amíg az unroot nem biztos, meg aki nem tudja visszaállítani az eredeti szoftveres állapotot,
ez nagy valószínűséggel garancia vesztéssel jár
A Libra topikba drheppb fórumtárs evvel küzd

igaz nem láttam az E-care-nél a Huawei-t, de szerintem más szerviz is hasonlóképpen vélekedik :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#513) Gonoszpók válasza KTU (#512) üzenetére


Gonoszpók
csendes tag

lusta volt visszarakni a gyári romot, pedig megtehette volna?
ez így elég nagy butaság volt a részéről.

(#514) royalka


royalka
őstag

Én tegnap el aléltam az aku időn. :Y 1 óra híján egyszerre vettük le a telókat töltőről. Míg az én ACE-em 11% pötyögött Haver Y200-asa 55% on kb megegyező használat mellett.. Sőtt neki a képernyő fényereje 50% volt enyém meg 15-ön. A képernyő,hanghívás, üzemidő, szinte teljesen azonos volt.. :Y Brutál kis teló ez.. :R

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#515) KTU


KTU
addikt

Szilikon tokot talált már valaki hozzá?
esetleg jobb fóliát mint a talán 6 darabos, amit én is vettem
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#516) P.mini


P.mini
aktív tag

Én Ebay-en néztem, egész jókat, de én netről nem rendelek igazán, főleg nem külföldről. Ebay, csak ez már lejárt.

(#517) DS39 válasza P.mini (#516) üzenetére


DS39
nagyúr

ez nem lenne rossz, csak ez a kínai verzához van, nekünk nem vízszintesen egy csík a hangszóró, hanem függőlegesen kettő és kamera körüli rész is más, bár ha az objektív pont "kinéz" rajta, akkor ez nem gond.

(#518) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Van valami mód arra, hogy az alap androidos billentyűzetet átállítsam qwerty-ről qwertz-re?

(#519) KTU válasza Goatmoon (#518) üzenetére


KTU
addikt

AnySoftKeyboard, sokféle bill. kiosztással van benne amit keresel, HU kiegészítés, másik magyar pack hozzá

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#520) mobilbuzi


mobilbuzi
csendes tag

Sziasztok! A hagyományos hálózati töltő és adatkábel jár hozzá, vagy egy adatkábel és egy hálózati töltőfej, amihez csatlakoztatható az adatkábel?

(#521) DS39 válasza mobilbuzi (#520) üzenetére


DS39
nagyúr

egy adatkábel és egy hálózati töltőfej

(#522) mobilbuzi válasza DS39 (#521) üzenetére


mobilbuzi
csendes tag

Rendben, köszi a választ!

(#523) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok!

Ma délután hozzájutottam egy ilyen telefonhoz, és hát..... rég csalódtam ennyire kellemesen. :)

A teszt meg a hozzászólások alapján sejtettem, hogy jó kis készülék lesz, de igazából az elvárásaimat bőven fölülmúlta. Első meglepetés a mérete volt, videón valahogy kisebbnek látszott. A sebessége bőven kielégítő, megakasztani még nem tudtam, pakolom rá föl a progikat, de simán visz mindent, a kevés RAM ellenére is. (és egyenlőre még SD kártya nélkül használom) Hangminősége kifogástalan, zene is szépen szól rajta, pörög ahogy kell. Szövegbevitelnél is csak a szélső gomboknál van néha félreütés, de ez szerintem csak megszokás kérdése. Egy szóval tökéletes vétel volt! :) (na jó, ez három szó :) )

És amit majdnem kihagytam, üzemidőre is elég izmosnak néz ki. :) Első töltéssel szinte folyamatos kijelzőhasználat mellett, nyomkodással, állandó wi-fi használattal és zenehallgatással nyüstölöm legalább 3 órája, de még mindig 90% fölött van! :C

Kérdésem csak annyi lenne, hogy létezik e a készülékhez valamiféle PC-n használható program, a frissítésekhez meg egyebekhez, mint SE-nél a PC Companion vagy a SEUS? Meg hogy Chromium böngésző valamilyen verziója elérhető rá? Gépen azt használom, így jó lenne szinkronizálni, de a Marketben nem találtam rá megoldást.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

szerintem

(#524) Goatmoon válasza KTU (#519) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Na de pont az lenne a lényeg, hogy nem külön appot rakok fel, mert nekem megfelel a stock keyboard.csak az y-t és a z-t szeretném rajta megcserélni.

(#525) KTU válasza littlebuddha (#523) üzenetére


KTU
addikt

Üdv a klubban!

"Kérdésem csak annyi lenne, hogy létezik e a készülékhez valamiféle PC-n használható program, a frissítésekhez meg egyebekhez"

inkább csak az egyebekhez vagy még azt se használom mert mindent le tudsz menteni kártyára azt meg át lehet rámolni akár kártyakivétel nélkül ezekkel:
WiFi File Transfer vagy WiFi File Explorer

de ha szinkronizálgatni akarsz:
Myphone Explorer PC-re telepíted meg a telefonra és akár SMS-t is írhatsz, hívást fogadhatsz / indíthatsz stb.
már nem használom :U , de jó kis progi

erre telefonra sajna még nincs Chrome, csak ICS-re béta

és az akku idő tényleg brutálisan jó :K

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#526) Med1on


Med1on
aktív tag

Egy kérdés a nagyérdeműhöz. (Az ötleteket, javaslatokat előre is köszönöm.)

A leírások alapján találtam egy egész jó autós játékot (Raging Thunder 2 - FREE), ami még a Samsung Galaxy Mini-n is fut, de nálam indítás után kilép. Egy kép polarbit felírattal és utána már megint a menüben találom magam. Próbáltam újraindítani a cuccot, de az sem segített. Mégiscsak karcsú hozzá a cucc, vagy van erre valamilyen praktika? :DDD

A hozzászólások alapján még a kenyérpirítón is elfut, a Huawei-be meg "csak" a memória a karcsú.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#527) Yooha


Yooha
aktív tag

No, az előbb betéglásodott a drága! Gyors aksi ki-be, és 1 perc alatt feléledt, csak szólok hogy ilyen is van.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#528) P.mini válasza Med1on (#526) üzenetére


P.mini
aktív tag

nekem tökéleresen fut, akadozás nélkül a racing thunder 2

(#529) Med1on válasza P.mini (#528) üzenetére


Med1on
aktív tag

Köszönöm, akkor nálam van valami. :U

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#530) csaba1203


csaba1203
addikt

Két hét használat után az első problémámra szeretnék segítséget kérni.Valami oknál fogva a home gombra nyomva nem a megszokott főoldalt hozza be hanem ami kettővel mellette van.A beállítások közt nem találtam megoldást.Hogyan lehetne visszaállítani,hogy az a panel legyen rajta?

(#531) csaba1203 válasza csaba1203 (#530) üzenetére


csaba1203
addikt

Probléma megoldva :)
Csak azt nem értem,hogyan állítódott el?

(#532) littlebuddha válasza KTU (#525) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Inkább a frissítések miatt kerestem valami progit, a többi dolgot valóban könnyen meglehet oldani máshogy is.

Azt lehet amúgy tudni, vagy valahol követni, hogy terveznek-e frissítést, vagy várni kell custom ROM-okra, ha lesznek egyáltalán? Nem mintha baj lenne a gyárival, csak szeretem szétbuherálni a telefonjaimat. :)

szerintem

(#533) DS39 válasza Med1on (#526) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam megy simán, bár körönként egyszer tuti beakad, főleg amikor áthaladok a célvonalon, de szerintem ez inkább játék bug (hisz majdnem mindig ott).
egyébként gyro sensor-os irányítás meg 3d graf miatt durván eszi az aksit :D

(#534) kisbibor


kisbibor
csendes tag

Sziasztok!

Hogy tudom beállítani, hogy a fényképező rögtön micro sd-re mentse a képeket, ne a telefonra? ( van olyan opció, hogy tárhely be, de azt bekapcsolva sem micro sd-re ment) Illetve, hogy tudom ezeket a képeket megnyitni számítógépen, mert nem találom őket? Köszi!

(#535) Weather


Weather
csendes tag

Sziasztok.
Offline (!) navigációra és wifi netre kellene. Szerintetek az IGO 8 -van androidra- menne rajta úgy hogy azért még marad memória a netezéshez vagy 1-2 akármihez, szólal mellette használható marad ? Használ valaki IGO-t ilyenen ?
Másik: Régebbi SE telóm van, hogyan lehet erre átrakni a kapcsolatokat, hogy minden átmenjen (lakcím,megjegyzések, stb) ?

(#536) P.mini válasza Weather (#535) üzenetére


P.mini
aktív tag

én igo-t használok és tökéletesen megy.

(#537) htom127 válasza Weather (#535) üzenetére


htom127
tag

iGOMyWay_8.4.3 simán megy rajta, bár a Jáksó hangját nem sikerült beállítani, de a többi magyarhangokkal semmi gond

" Bazinga !"

(#538) Weather


Weather
csendes tag

Ok, köszönöm ! És a névjegyzék(kapcsolatok, mindenestől) átvitel hogy megy ?

(#539) KTU válasza Weather (#538) üzenetére


KTU
addikt

gugle fiókba úgy is elmenti, ahogy bejelentkezik a fiókodba szinkronizál és kész!

persze el tudod menteni a memkártyára vcf fájlba meg vissza is tudod állítani, semmi progi nem kell hozzá!
ill. a guglefiókból szinté tudsz menteni vagy visszaállítani vcf fájlból PC-n

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#540) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Ilyen teló vásárlásán gondolkozom, hogy közel két év után végre megszabaduljak az LG GT540-em minden nyűgétől. (Pl. bejövő hívás esetén 10-15 mp-ig csak rezeg fekete képernyő mellett, mire kiírja a számát a hívónak, majd újabb 10 mp múlva a nevét is; duplán kapom meg az sms-ek 30-40%-át; és a kontaktokhoz rendelt egyéni csengőhangokat is csak véletlenszerűen játssza le stb.)

A kérdésem az, hogy azt írja a specifikáció:
Szabadon felhasználható belső tárhely 160 MB

Na most ez tényleg 160 MB, amikor kibontom és elindítom a telót, vagy csak a szokásos kamu, és ebből már mondjuk 60 megát telepakoltak mindenféle felesleges appal?

Tehát röviden: mennyi volt a szabad, rendelkezésre álló tárhelyetek, mikor elkezdtétek belakni a telót?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#541) DS39 válasza St3ven (#540) üzenetére


DS39
nagyúr

jó kérdés, én nem néztem. :D (de más biztos majd kisegít ebben)

viszont ha ez segít, pontosan 165 MB az a belső tárhely ahova telepíteni lehet (ill. van egy 17,96 MB-os belső SD, amit akkor használ a telefon ha nem raksz bele rendes SD-t)

nekem van telepítve 30 app jelenleg, amit lehetett SD-re átpakoltam. így van most 40 MB szabad helyem a 165-ből. sajnos nem írja külön az általam telepítettek összegét de ha nagyjából összeadom olyan 50-60-at foglalhatnak. a gyári appokra meg az a tippem hogy aminél nem fontos ott törölni kell a frissítéseket és akkor nem foglalnak annyi helyet.

[ Szerkesztve ]

(#542) Med1on válasza St3ven (#540) üzenetére


Med1on
aktív tag

Nem emlékszek rá pontosan, de 160 MB szabad hely egészen biztosan nem volt. Sajnos tényleg tele van felesleges appokkal (bár kinek mi a felesleges ugyebár), a belső tárhely meg elég kicsi. Nálam kb. 20 app van, minden az sd kártyán és így van 45-47 MB hely.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#543) St3ven válasza DS39 (#541) üzenetére


St3ven
addikt

&Med1on:

Akkor ha a 60-hoz hozzáadjuk a 40 mega szabad helyet, kb. 100 megára jön ki a felhasználható terület. Az azért necces, még ha tud is alapból az SD-re telepíteni.

Az LG-men is ez volt egyébként a helyzet, ott 138-at írtak, aztán valójában 100-ról indult. Sajnos ott nem segített a gyári appok törlése, mert más partíción voltak. A felhasználói progikat a data partícióra tette, a gyáriak pedig a system-en voltak. Utóbbiról meg hiába töröltél, arra nem tudtál telepíteni, max. csengőhangot pakolni rá, de az meg az SD-n is elfért...

A system meg ráadásul tök feleslegesen 240 megás volt, de szerencsére joestone fórumtárs csinált olyan 2.3-at, amiben fel volt cserélve szoftveresen a két partíció. Így a rendszer ráment a 138-asra, és ott volt 240 mega a progiknak, amiből 200-ra tudtál is telepíteni. Nomeg az SD.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#544) csaba1203 válasza St3ven (#543) üzenetére


csaba1203
addikt

A Samsung Galaxy Mini 2 a te telefonod akkor,mert abban van alapból 2Gb ha jól tudom:-))
Nekem és az itt lévő fórumtársaknak tökéletesen megfelel ilyen "kevés" memóriával is :)

(#545) St3ven válasza csaba1203 (#544) üzenetére


St3ven
addikt

Na, most excelben kB-ra pontosan összeadtam, és nagyon meglepődtem: kerek 41 MB-ot foglalnak a feltelepített alkalmazásaim! :C

Már csak a RAM mérete miatt vacillálok. Nem csukogatja be túl gyakran az elindított alakalmazásokat a teló?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#546) DS39 válasza St3ven (#545) üzenetére


DS39
nagyúr

nem szokta. nekem ilyen csak akkor volt, ha olyan oldalt néztem ahol volt flash-es tartalom és mondjuk lejátszottam a beágyazott videót az meg kicsit túlterhelte a kicsikét, akkor a böngészőt bezárta magától. de ez is a szarul optimalizált flash hibája, nem a telefoné.

egyébként Te döntsd el mi a fontos, mert ha rászánsz plusz 13 ezret akkor 38 ezerért ott a Galaxy Mini 2. aminek csak egy hátránya van ezzel szemben, hogy kisebb kijelzője.

(#547) St3ven válasza DS39 (#546) üzenetére


St3ven
addikt

Látod, annyit nem szánok rá... :N

A becsukogatás alatt azt értem, hogy mondjuk küldtem egy sms-t, elkezdek chatelni gTalk-on, megnyitok egy linket Opera Mini-vel, és utána az Operáról a kezdőképernyőre lépve majd be az sms appba újra el kell indítania azt. Majd amikor végeztem ismét Opera, de nem a félbehagyott oldalt hozza be, hanem újra betölti a böngészőt a kezdőlappal.

Tehát hogy mennyire alkalmas a teló a multitask-ra.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#548) DS39 válasza St3ven (#547) üzenetére


DS39
nagyúr

változó, legtöbbször működik Opera Mobile/Mini vagy Android browser és mondjuk Gmail app, azt vissza a böngészőbe és ott folytathatod. én játék közben is szoktam ezt csinálni hogy kezdőlap gombbal kilépek, majd böngésző, azt vissza. szóval többnyire működik, de előfordul hogy "elfelejti" (gondolom néha az elfogyó memót így üríti, szabadítja fel) és újra betölti a böngészőt, de ilyenkor az utoljára nézett oldalt is beszokta tölteni magától, nem kell nekem az előzményekből kikeresnem.

(#549) St3ven válasza DS39 (#548) üzenetére


St3ven
addikt

OK, köszi, pont ezekre a gyakorlati tapasztalatokra van szükségem a döntéshez. :K

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#550) St3ven


St3ven
addikt

Jól megrágtam a dolgot, és végül megrendeltem. :C
Most alig bírom kivárni, hogy hétfő legyen, és kézbe vehessem! :DD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.