Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) CarTom


CarTom
csendes tag

Sziasztok!

A Wipe törlés folyamata meddig tart? Átlagosan?
Nekem jelenleg kb 15 perce teker a robot hasában a kék geometriai alakzat és közben alul a formatting.. felirat van.

A Samsungon ha jól emlékszem ez gyorsan meg volt.

A Teló L10 és B133 Otán jött rá a vásárlás napján, december elején.
Gyári T-mobilos és független.

Az összefoglalóban talált Huawei magyar oldalról töltöttem le a ROM-ot, 1,1GB.
Az SD-n csak a Dload és a vendor mappák vannak. Bár itt még nem tartok.

Valkainek ötlet?

Mivel lehet ezt a műveletet megszakítani, illetve mivel járhat?

Előre is köszönöm.

Szerk: Mire megírtam, befejezte! Kb. 20 perc! :D

Viszont a dloadba tallózva üresnek látszik! azaz nem talál csomagot!
Pedig ott van!

[ Szerkesztve ]

(#4502) #86973952 válasza CarTom (#4501) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez az adatmennyiségtől függ, de azért 20 perc elég komoly idő. :D Nálam közel sem tart ennyi ideig.

Hogy frissítesz? Hogy értve üres a dload? Konkrétan nincs benne semmi? Nincs mérete sem?

Szerk.:
Csak a dload mappa kell, benne az update.app fájllal.

3 gombossal indítod ezután a telefont, akkor automatikusan frissíteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#4503) myself45850 válasza philoxenia (#4482) üzenetére


myself45850
tag

Nekem sem megy

(#4504) #86973952 válasza myself45850 (#4503) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem nagyon láttam ilyen problémát. Meg kellene nézni másik kábellel, mert szerintem ott lesz a probléma.

Az előbb egy másik telefonnal is összekötöttem és úgy is jó volt. Még töltöttem is egy másik telefonnal a P7 -es akksit OTG -n.

[ Szerkesztve ]

(#4505) CarTom válasza #86973952 (#4502) üzenetére


CarTom
csendes tag

Üdv!
Nos felment a 3 gombossal.
Előtte bekapcsoltam és benne volt az ap, de recoveryből tallózva nem látszott semmi.
Viszonylag gyorsan felment a rom, kb 7-8 perc, utána megint formázott, felkészültem ismét 20 percre, de gyorsan végzett.
Most a biztonsági vissza állítás fut.
Én maradtam a 2.3 EUI-nál.
Annyit már most észrevettem, hogy a pc-hez (win 8.1) nem akarta a belső memóriát felcsatolni, csak a külső SD-t
Előtte ment, úgy mentettem le minden állományt, plusz a HIsuitos mentés. :DD Tutira mentem.

Közben végzett a vissza állítással, most kérte a restartot.

(#4506) CarTom válasza CarTom (#4505) üzenetére


CarTom
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Sajnos nem igazán kerek a dolog.
A mentés nem tett mindent vissza.
Az kijelölt alkalmazások vissza települtek, de pl. időképnek nem voltak widgetek (mini alkalmazások), a fiókok nem álltak vissza: Google a Viber és a FB Massanger.
A hálózati használatot ismét kellett konfigurálni, tehát melyik app melyik hálózaton kommunikálhat.

A legzavaróbb mégis az, hogy kerül fordul kiírja, hogy a Google Play szolgáltatás leállt.
Az időkép sem tud lokáció alapján frissíteni, mivel nem elérhető szerinte a Google play service.

Szóval most úgy döntöttem bevállalok egy újabb 20 perces Wipe-ot aztán kézzel újra rakom a telefont :((

Érdekesnek találtam azt is, hogy a recovey menüből tallózva wipe után a dload mappa üres volt.
3 gombos strat után rögtön elkezdett frissíteni!
Persze előtte bekapcsoltam a telefont és megnéztem a dload mappában belső fájlkezelője látta az update.app állományt kb. 2,01GB mérettel.

Szóval Restart! :))

(#4507) #86973952 válasza CarTom (#4506) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert nem .zip. Recovery -ből zip -pel dolgozik, csak úgy látszik sikerült kivágni egy bekezdést a szerkesztés után az összefoglalóból.

Amúgy ki is írja, amikor recovery -ben mászkálsz, hogy .zip állományt keres a frissítéshez (menü név).

Ilyen FB, Viber, meg ilyeneket nyilván nem fog visszatenni. Egy backup nem menti minden program beállításait, nem is fogja soha. Ahogy egy játék mentett állásait sem. Ez nem custom recovery mentés.

Google Play -nek meg távolítsd el a frissítéseit, nyomj egy újraindítást és próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

(#4508) #86973952 válasza #86973952 (#4507) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amúgy ezzel a Play -es dologgal szinte állandóan találkozom. P7 -en még nem volt hozzá szerencsém, de szinte minden márkánál előjött ez a gond. Főleg, mióta ez az új és fantasztikus áruház van.

Szerk.:
Biztonsági mentés után egy újraindítás sem árt. DE nekem frissítés után is az első dolgom a wipe szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4509) CarTom válasza #86973952 (#4508) üzenetére


CarTom
csendes tag

...sikerült kivágni egy bekezdést a szerkesztés után az összefoglalóból.

Igen, ott az volt írva, hogy A letöltött, tömörített fájlban lévő dload mappát a benne lévő UPDATE.APP -vel másold át az SD kártya gyökerébe.
Én ezt úgy értelmeztem, hogy gépen kibontom a .zip állományt és annak tartalmát másolom be a memória kártya dload mappájába.

Mindegy, mert végül felment a cucc.

Szerintem a vissza állítás tolt el valamit.
Idő közben el kellett egy kicsit menjek, tehát még nem nyúltam hozzá a telefonhoz az utolsó hozzászólás óta.
Kiderült, hogy a csengő hangot sem állította vissza, pedig ott van ahol eddig (SD1/ringtones)

Az tiszta, hogy nem állítja vissza a FB és a Viber adatokat, de mégis!
Nos mindkettő meg van, az előzményekkel csoportokkal együtt, működik is, de nincs fiók!
Ezt viszont nem igazán értettem!
/dl/upc/2015-01/04/461595_dlvp26f4gysqvhjn_screenshot_2015-01-04-10-48-39_1.thumb.jpg

A messengerről nem töltök képet, de működik.
No mindegy.

Neki esek megint, éjszaka kicsit lapos lehettem már hozzá :DDD

Igazából majd azokra a beállításokra leszek kíváncsi, amikkel nektek tapasztalt felhasználóknak megy 2-3 napig.
Nekem sajna max másfél, pedig nem gyötröm. Lehet a Messenger, meg a Viber?
Tompie is írta már a nagy fogyasztású alkalmazások kapcsán, hogy nem védettre jelöl egy appot és mégis sokat fogyaszt.
Én a Google kereséssel, meg a google zenével, könyvel mozival vagyok így.
Hiába tiltanám ott van és fogyaszt.
A többit nem google appokat tudom szabályozni.
Gondolom root kéne hozzá, de azt nem szeretnék.
A fórumban jelenleg 4365. hozzászólás körül járok, elnézést ha azóta a fenti témákban született válasz.

(#4510) #86973952 válasza CarTom (#4509) üzenetére


#86973952
törölt tag

Így fog maradni a recovery menü, ahogy B602 bétánál, akkor ennek sok jelentősége nem lesz. Vélhetően így lesz...

Pl. a Viber is biztonsági okból úgy van beállítva (maga az app), hogy minden esetben újra kell magát aktiválnia.

"Igazából majd azokra a beállításokra leszek kíváncsi, amikkel nektek tapasztalt felhasználóknak megy 2-3 napig." Ezt nem értem. :D Kifejtenéd?

Attól még sokat fog fogyasztani, ezen nem fog változtani. ROOT hiányában max. tiltani tudod az alkalmazást. Ez a Google áldásos hatása, a sok szermét.

Már így is elég szépen növeli a gyári szemét számát a Google, és ennek még közel sincs vége. Ráadásul egyre nagyobb összefonódások vannak a rendszer más elemeivel, funkcióival. Így egyes kényelmi funkciók megtartása végett érdemes kompromisszumot kötni, vagy másik app -ot választani. Néha fizetőset...

[ Szerkesztve ]

(#4511) CarTom válasza #86973952 (#4510) üzenetére


CarTom
csendes tag

" "Igazából majd azokra a beállításokra leszek kíváncsi, amikkel nektek tapasztalt felhasználóknak megy 2-3 napig." Ezt nem értem. :D Kifejtenéd?"

Persze.
Itt a finom beállításokra gondolok, amit korábbi hozzászólásaitokban olvastam.
Pl. te is többször említetted, hogy egy napos a készülék, mert rendesen igénybe veszed. Viszont többször tettél fel olyan képet, amelyik a hétvégi merülést mutatja.
Ráadásul beszámoltatok már néhány 1-2% éjszakai merülésről úgy, hogy nem flight mode-ban volt, vagy ultrában.

Nekem kb most egy hónapos a telefon, valamikor dec elején vettem.
Eddig úgy voltam vele, hogy várok az aksira, hagyok neki időt.

De kb idő szerű volna hasonló eredményeket produkálnia, pláne, hogy hétvégén java részt csak készenlétben van.
Próbáltam, hogy csak 2G-3G -re állítom, hátha a 4G meríti nagyon, de nincs változás.
A munkahelyemen vettem egyedül észre, hogy az aulában, ahol a Samsungal (Sdvanced S) simán tudtam telefonálni ezzel szakadozik, talán fix 2G-3G-n nem annyira.
A lényeg, hogy a fogyasztásom nem változott.

Most az elmúlt 8 órás alvási ciklusban is merült 10%-ot kikapcsolt kijelzővel.
Nálam a Wifi és a mobil adat kapcsolat állandóan be van kapcsolva, természetesen a megfelelő az aktív.
BT, NFC, GPS stb. nincs bekapcsolva.

Mint írtam a telefon gyári T-s, viszonylag kevés kiegészítő appot használok, nem vagyok egy play áruház fun aki mindent kipróbál ami piscit is szimpatikus.
Nekem a funkció a fontos, a használhatóság és az akadás mentes böngészés, felhasználás,
Ezt eddig hozta a P7 :DD

Remélem marad is.
Már csak akkor tudom újra wipe-olni ha a gyerkőc elment délutáni sziesztára.... :)

Bár nem rég töltött le 14 frissítést...

(#4512) #86973952 válasza CarTom (#4511) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert valamilyen app fogyaszt a háttérben. Ez nem telefon error.

Nem bántásnak szánom, de amikor alszol mi a sz...nak van bekapcsolva a net? :D (meg gondolom a szinkronizálás is) Ezt sosem tudtam megérteni. Nálam nagyon fontos, hogy mindig online legyek, későn is szoktam dolgozni (nincs kötött munkaidőm), de amikor alszom nem használom, így teljesen felesleges, hogy zabálja az akksit. Éjszakára meg nem szeretem töltőn hagyni, lefekvés előtt teszem mindig fel.

Még ha a szinkronizálást ki is kapcsolod, a goolgle alkalmazások és az FB is ott fog ezerrel virítani és ébredni.

Nálam egy hosszúhétvége elmegy töltés nélkül. Munkában nálam folyamatos a szinkronizálás, net, mail, egyéb írkálás....stb. Így használva egy telefon sem bírja 2 napig. HA már lemegy 50% alá az akksi, akkor az már 1 napos.

(#4513) CarTom válasza #86973952 (#4512) üzenetére


CarTom
csendes tag

Nem bántasz! :)
Nem állítottam hogy készülék error!
Biztos vagyok/voltam benne, hogy első sorban user error.
Csak nem tudtam hogy mi a trükk!
De leírtad! :DD

Az ágyam mellett az éjjeli szekrényen töltöm, amíg alszom.
Nem egy felelősség teljes dolog, elismerem, illetve munkavédelemből 1-es, de korábban a szokásaim alapján nem szoktam tölteni, csak ha muszáj.

A szinkronizálásra jogosan nekem sincs szükségem amíg alszom de arra sosem gondoltam, hogy kikapcsoljam éjszakára! :P

Viszont most megcsináltam a wipe-ot ismét, 3 perc! :D

Most másznak vissza az appok a google helyreállítás segítségével.
A telefon rendszer mentést most kihagyom, azt a pár dolgot kézi munkával elintézem.
A ME widgetet amúgy is elvarázsoltam korábban úgy hogy nem tudtam vissza állítani....

A Play ismét megállt, mármint a szolgáltatás... de majd be frissül ismét.
Ahogy írtad, play frissítések törlése után helyre jött még az utolsó wipe előtt.

Belakom megint néhány nap alatt :)) és tesztelem.
Aztán majd megírom pár hét múlva a tapasztalataimat.

(#4514) repvez válasza CarTom (#4511) üzenetére


repvez
addikt

Nem csak te vagy ezzel igy nálam is rendesen csökken az akksi egy éjszaka alatt és nem értem hogy miért, kb 6 alkalmazás van fenna gyáriakon kivül. és mivel nem tudom beállitani a gyáriakat hogy ne szinkronizáljon soha vagy leszedni öket igy olyanok is megjelennek amiket még soha el sem indittottam amióta megvan a telefon.

Tegnap elött volt olyanom, hogy 31% on tettem le este a telefont nem raktam töltőre és reggelre nem tudtam bekapcsolni,mert 10% on kikapcsolt a telefon.
Nálam is wifin van itthon folyamatosan a telefon, pont az miatt, hogy ha valamelyik app ép ugy gondolja, hogy márpedig ő valamit csinálni szeretne akkro ne a mobilnetemet egye meg. és mivel nálam szara térerő van hogy kiirja, hogy nincs zsolgáltató, igy legalább neten tudjanak elérni ,mert elvileg bármikor elérhetőnek kell lennem.

Ugyhogy már én is várnék egy olyan beállitásra amivel 1000% biztonsággal leállithatom örökre a nem használt programokat. Mert az ilyen killer programok is csak arra voltak jók, hogy még egy app lett a telefonom ami ébreszgette a telefont és ette az akksit, de a programok ugyan ugy visszatöltödtek .

Álltalánosságban elmondhatom, hogy eddig a telefon ugy 2 napos nálam, hogy reggel levesem a töltöröl este nem töltöm ,de másnap 5-6 táján már 30% körül van és töltenem kell és olyan 30-40perc képernyő idővel , max 1 hivás vagy az sem , és talán 15 perc net. Otthon wifi melóban meg mobilnet folyamatosan bekapcsolva és a FB, gmail, szinkronizál amiről tudok, mégis mindig jelez a fogyasztásra a telefon, hogy a bitcasa , billentyüzet, google kereső és egyéb általam nem használt progik sokat fogyasztanak.

Vagy ha már ilyen "balf@szul" csinálták meg az androidot legalább lenne olyan álapota az appoknak mint a TV-ken a készenléti állapot amikor csak pár wattot fogyasztanak , mert most a háttérbe ugyan ugy teljes erővel dolgoznak a kis geciek.

(#4515) #86973952 válasza CarTom (#4513) üzenetére


#86973952
törölt tag

Persze, de ezt írtam. Sok volt a szutyok, azért volt annyi idő. Nálam néhány percnél tovább sosem tartott. :)

Play -t sosem igyekeznek normálisan javítani. Kb. mire helyreáll, megoldják a problémákat, addigra jön egy újabb verzió, aminél ha nincs szerencséd, akkor kezdheted előlről.

Engem nem nagyon érdekel, hogy mi mennyit és hogyan fogyaszt (bár tudom, hogy ez most aktuális téma, meg hogy ezt, meg azt le kell kapcsolni a takarékosság, egyebek miatt), de bárki bármit is mondd, én nem tartom túl jó dolognak, hogy folyamatosan 1 százalékokat töltöget vissza a telefon. Mivel ugye 100% -nál lekpacsol, majd ha lemegy 99% -ra, akkor újra elkezdi tölteni 100% -ig....és így tovább, egész éjjel. Ez olyan esetben érdekes dolog, amikor valakinél elmerülget néhány százalékot egy éjszaka alatt. Ez is ugye felhasználás függő.

HA nem merül éjszaka a telefon, csak 1-2 % -ot (ami a normális fogyasztás akar lenni), akkor nincs értelme. HA bekapcsolom a netet, akkor van, bár éjszaka meg nem használom, tehát értelmetlen.

repvez:
Ilyen sosem lesz. ÉS olyan sem, hogy nem fognak adatokat gyűjteni. Csak annyit kell megnézni, hogy net alatt mennyi sz...ság ébred fel. Olyan is, amit talán az ember az életben nem fog használni.

Én abban sem vagyok biztos, hogy a helymeghatározást nem lövi ki az "éterbe"szinte állandóan egy droidos készülék. ÉS abban sem, hogy az a GPS is mindig tényleg ki van -e kapcsolva... DE ez már egy más téma.

[ Szerkesztve ]

(#4516) Tompie


Tompie
őstag

Estére oda tettem tölteni kikapcsolva ma önkényesen megváltoztatta az értesítés hangját. :)

(#4517) CarTom válasza repvez (#4514) üzenetére


CarTom
csendes tag

Hát igen, egyet értek.
Mondjuk nekem annyira nem fontos, hogy 0/24-ben elérjenek, max egy két esetben, de egyik sem munka! Abból már kinőttem, illetve leszoktattam őket....

FB-ből csak a Messengert tettem fel, ha nagyon közösségi hálót akarok nézni arra ott a Chrome. nekem bevált. A Doplhint, a CM-et néztem de nekem nem jött be.
Samun volt firefox, az is jó volt, ezen még nem használtam.

A gmailt nem is hagytam auto szinkronon, akkor frissített amikor kértem.
Gyakorlatilag a play áruház, a Viber, az FBMessenger és az időkép widget szinkronizált automatikusan.
Azok sem az alap időközönként.

Porterocka:

Engem is azért érdekel, hogy mi mennyit zabál, mert felcsigáztatok az akku idővel még bőven a vásárlás előtt.

Abban hasonlóak lehetünk, hogy a hozzászólásaid alapján rajtad is vélek egy kis üldözési mániát felfedezni, volt egy munkaköröm 5 éven át és bizony kissé paranoid lettem tőle, na nem egészen, csak épp annyira, hogy eszembe jussanak olyan dolgok amik addig nem.
Kissé a windowshoz tudom hasonlítani a droud működését, csak épp nem Redmondba kommunikál, hanem a Google valamelyik főhadiszállására...
Nem szeretem ha nem tudom mit mikor miért csinál egy eszköz.
Na a win pont ilyen az esetek nagy részében, de a droid is.
Sokat hallani a gyárilag telepített kém alkalmazásokról, főleg a kínai telók esetében...
Próbáltam már a routeren is elemezni a kifelé menő forgalmat, de nem sok sikerrel, mobilneten meg ugye esélytelen.
Ez van, ezért kell minimális infókat megosztani magunkról, az ilyen dolgok miatt kerülöm a felhő alapú adattárolást is, de ez az én bajom....

(#4518) #86973952 válasza CarTom (#4517) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem üldözési mánia, mert nem arra gondolok, hogy a CIA vizslatja a tranzakcióimat. :D

Inkább marketing és statisztikai adatgyűjtésre. Ami már elég általános dolog. Pl. ezért van az, hogy google keresés vagy térkép használat után irányított és magyar nyelvű reklámokat, vagy fake oldalakat kapsz külföldi oldalon is. Akár FB -on is. Ez az egyik fő eleme az Google -nek, hogy jegyzi a kereséseket, a használati szokásokat, a helymeghatározást, hogy megfelelő találatot tudjon szolgáltatni. Ezek meg súlyos pénzeket érnek marketing szempontból. Vagy akár azt is, hogy egy oldalt mikor és hányszor látogattál meg a keresőből (ezt ugye neked is jelzi).

Vannak olyan FB alkalmazások is (tehát beépülők), amik adatok kérnek szavazás előtt. Pl. név, mail cím.

Ez a jövő, hogy személyre szóló/szabott reklámokat kapj. Ahogy pl. azt is tesztelik komolyabb intézetek, hogy tv -s reklámoknál hova néz legtöbbet a szem, hogy úgy helyezzék el az adott információt, meddig képes feldolgozni, mennyi ideig kell kint lennie. Hogy az egy kockányi bevágásokról ne is beszéljünk, amit az agy feldolgoz, csak te nem tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#4519) CarTom válasza #86973952 (#4518) üzenetére


CarTom
csendes tag

Persze, első sorban én is erre gondolok, a hétköznapi embert ez zavarja a leginkább.
Bár ezen a vonalon ha elindulsz és - úgy veszem észre szakma beli lehetsz - végig viszed a szálakat, akkor nem nehéz levonni a következtetéseket...
Sőt, ha nem is a szervektől tart az egyén, hisz nincs mit takargatnunk legtöbbünknek, ott vannak a csupa "jó szándékú" emberek, akik a megszerzett személyes adatainkból akarnak ügyeskedve hasznot húzni..

Vagy ha bevezetik itthon is a TB helyett a piaci alapú beteg biztosítást...
Ezen begyűjtött adatokból simán fel lehet építeni egy személyiségi profilt ami alapján mondjuk többet kell fizetnem az orvosi ellátásért mint másnak, csak mert pl. dohányzom, dohányoztam, alkohol problémáim vannak, voltak, esetleg drog... ezek miatt magasabb kockázatot jelentenék, így drágább az ellátás.

Ezekbe itt ne menjünk bele mélyebben, mert sosem lesz vége :DDD
Ilyen ez a világ.

Ettől a telefon még tuti és remélem az is marad, nem szeretnék úgy járni vele mint a samuval....

(#4520) #86973952 válasza CarTom (#4519) üzenetére


#86973952
törölt tag

CM -ot ezért szeretik sokan, mert általában ki van pucolva a ROM. Persze van más dolog is, amiért szimpatikus az embereknek.

Egyelőre ez még csak "start" módon áll, még talán a custom kernel sem lett kész teljesen, de a felület biztos nem. P7 esetében.

(#4521) philoxenia válasza repvez (#4514) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam: [link][link][link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4522) JDMKid válasza philoxenia (#4521) üzenetére


JDMKid
tag

milyen fényerőn használod?

nemsokára lesz nekem is üzemidős képen, csak megvárom, hogy 8% alá menjen :DD

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#4523) repvez válasza philoxenia (#4521) üzenetére


repvez
addikt

[link]
[link]
[link]

Ez meg nálam reggel fél 10 kor vettem le a töltöröl.

[ Szerkesztve ]

(#4524) philoxenia válasza repvez (#4523) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gyenge térerő miatt állandóan keresi a hálózatot szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4525) philoxenia válasza JDMKid (#4522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Általában 50% alatt, csak napsütésben, erős fényben veszem föl, de itt kevés a képernyőhasználat aránylag az egész időhöz képest. Tegnap 4 óra körüli képernyőhasználattal kiszorozva (30%esés x70% képernyőhasználat) kb. 20%-ot esett. Olvastam egy regényt. (FB Reader)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4526) repvez válasza philoxenia (#4524) üzenetére


repvez
addikt

Ez azóta van itthon amióta az uj fém tokot használom,de előtte sem volt jobb a helyzet , városon nincs a térerővel sem gond.

(#4527) philoxenia válasza repvez (#4526) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mobilnetet kikapcsolva sincs térerő?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4528) repvez válasza philoxenia (#4527) üzenetére


repvez
addikt

Nem tudom még a mobilnetet nem kapcsoltam ki rajta,de sztem a kettő összefűgg tehát ha nincs térerő akkor mobilnet sincs és forditva ha van akkor van mindkettő.

De néha láttam azért furcsaságot,mert van hogy 1 pálcika sincs a térerő jelzésnél ,de a 4g kint van és a szolgáltató név is látszik és van, hogy van 2 pálcsika is,de csak segélyhivás lehetséges.
De csak is itthon, nagyobb városokban simán van jel mindenen

És akkor jönnek itt a reklámaikkal, hogy igy a hypernet meg igy 4g, mikor az adótoronytól légvonalban 5km-re nincs térerőm, hogy egyáltalán a GSM vonalat használni tudjam.

(#4529) Newlachka válasza repvez (#4528) üzenetére


Newlachka
őstag

vedd le a 4g-t csak 2g-3g-re és jó lesz. nálam dettó ugyanez a helyzet pedig városban lakom...

(#4530) philoxenia válasza Newlachka (#4529) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a mobilnet szokott kikapcsolva lenni, ha nem használom, beszélgetéshez/SMS-hez nem kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4531) #86973952


#86973952
törölt tag

Nálam mindig bent van a 4G, de elég sokszor van max. pálcikán (vagy csak 1 hiányzik). Ha esélytelen a 4G, az okozhat + merülést.

Én itthon sem szoktam piszkálni, mert mindig maximumon van a vétel, tehát nem okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

(#4532) Newlachka válasza philoxenia (#4530) üzenetére


Newlachka
őstag

itthon nekem sem megy a mobilnet.
tudom,hogy nincs itt 4G mert 1 pálcika majd semmi, nincs szolgáltatás felírat...uh jó nekem a 3G is

(#4533) repvez válasza Newlachka (#4529) üzenetére


repvez
addikt

visszatettem,de egyenlőre nem változott semmi , 3 pálcika a térerőn és csak segélyhivás.

(#4534) philoxenia válasza Newlachka (#4532) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van 4G csak kicsi a csomag és itthon wifizek leginkább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4535) repvez válasza philoxenia (#4534) üzenetére


repvez
addikt

Lefedettségi térkép szerint elvileg nálam is lenne,de van egy kis fehér paca a közelembe igy gyanus, hogy abban is beleesek,de persze az erdő mezon ött fullos,de a lakott területeken mindenhol van egy vakfolt.
Pedig nincs természetes vagy mesterséges akadály köztem és az adó között mert szinte szabad szemmel látom a viztornyot amire az antennák vannak téve.
Ennyit a technolódiáról.
Én ugy képzelem el a fejlesztést, hogy valamit akkor kezdek el fejleszteni ha a másikból már minden létezőt ki tudtam, hozni.Ez esetünkben azt jelenti, hogy mindenhol értve a legeldugodtam helyen is van térerő és 3g akkor váltok ,mert addig felesleges ha az alapdolgokat sem tudom biztositani

(#4536) #86973952 válasza repvez (#4535) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ilyen sosem lesz. :)

Néhány év és jön az 5G. Már olyan fázisban van. Tehát még ki sem fogják építeni a 4G -t, de már lesz új hálózat. A 3G -t meg azért nem fogják feljeszteni, mert már elavult lesz.

(#4537) philoxenia válasza repvez (#4535) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elképzelni el lehet így a fejlesztést, de megvalósítani üzleti alapokon szokták. Ahol sok az előfizető, oda több kell, több jut. A népesség nem mindig jelent sok előfizetőt, nem feltétlenül arányos valamely szolgáltatónál. ja én T-s vagyok.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4538) Newlachka válasza repvez (#4535) üzenetére


Newlachka
őstag

mikori a sim-ed?

(#4539) repvez válasza Newlachka (#4538) üzenetére


repvez
addikt

Most novemberbe cseréltettem ki, mert a régi telomba még nem a micro sim volt.

Egyébként én is T-s vagyok

(#4540) KKrisz751 válasza #86973952 (#4507) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

De menti.

wipe, után ha vissza van állítva az app akkor csak el kell indítani, és autómatikusan vissza állítja a fiókot is hozzá.

Egy fiókot kell csak megadni a guglis-t amikor a teló eliondul. A többit visszarakja, ha az app elindul.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#4541) #86973952 válasza KKrisz751 (#4540) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én a másodkezes programokról beszéltem. Pl. Viber, vagy játékállások. Az visszateszi, amit a google ment, ha beállítod neki. DE az nem telefon visszaállítás. ÉS játékoknál sem mindig jön össze, sajnos...így buktam el néhányat én is.

Custom recovery meg úgy visszapakol mindent, ahogy volt. Állítgatni sem kell. A legapróbb pici sz..ságig.

[ Szerkesztve ]

(#4542) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Mi ez az éjszakai töltés paranoia?

A TV-t, hűtőt, mikrót, sötőt, bojlert(ami perzse direktbe van bekötve), lámpákat is kihúzzátok? :D :D

Éjszakai töltés esetén két apróság. Szerintem hasznosabb akkor tölteni.
1., Nem merül le a telefon semennyi százalékot akár totál net, szinkron, wifi, biztonsági mentés időzítve, stb is van.
2., Az akkumlátorok töltésekor, nem tölti tele, még ha ki is írja hogy 100%. Amikor ezt eléri, csepp töltéssel tölti, vagyis kis impulzusokkal amíg teljesen fel nem töltődik.

Persze minden nap így tölteni sem hasznos. De hati 2-3 alkalom, belefér.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#4543) KKrisz751 válasza #86973952 (#4541) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Persze a nand backup az más.
vibert nem használok.

De a face, firefox sync, skype, opera sync, mind múködött. A waze mentett adatai megvoltak, de pl újra kellett telepíteni, hogy működjön.

Mindegy, annyit akartam vele, hogy előbb indítsa le az appot, és ha nem áll helyre akkor telepítsen, vagy állítson be fiókot.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#4544) #86973952 válasza KKrisz751 (#4542) üzenetére


#86973952
törölt tag

Semmi paranoia nem volt, csak értelmetlen. ÉS nem is túl jó. Csepegtetés ide vagy oda, akkor is folyamatosan ki-be kapcsolgatja a töltést, amint visszaesik a százalék. Nem az a fő lényeg, hogy hálózaton van -e vagy nem. A többivel való hasonlítást nem is értem.

(#4543) KKrisz751:
Amennyiben azonos fiókhoz van kapcsolva.

Igazából az volt a lényege, hogy nem fog olyan mély mentést csinálni, mint pl. egy CWM.

[ Szerkesztve ]

(#4545) JDMKid


JDMKid
tag

Most összejött egy ilyen, viszonlag kevés wifivel és mobilnettel.

[link]

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#4546) #86973952 válasza JDMKid (#4545) üzenetére


#86973952
törölt tag

Képen lévő navi gombokról eszembe jutva (mármint a stat bar legördítő hiányáról):
Érdekes dolog azt látni, hogy egyre több telefonon/szoftveren segítik az egykezes használatot (pl. gombok, billentyűzet oldalra csoportosítása), ugyanakkor egy jó nagy légüres teret hagynak a stat bar ikonok alatt. Ahol a BT -t, GPS -t...egyebeket lehet kapcsolgatni.

Nekem nincs kis kezem, de ha direkt egykez csoportosításra fogom a telefont, akkor a felső gombokat esélytelen kapcsolgatni, alatta meg ott a felesleges üres rész.

Szerk.: Az mondjuk pozitív dolog, hogy az értesítési és az ikonsor között simán csúsztatva tudok váltani, amit a képernyő alján is érzékel.

Szerk.2.: Akinek hiányzik a használható tudással bíró lebegő gomb 2.3 -ból, annak ajánlom a Lazy Swipe nevű ingyenes, és egész korrekt kis programot.

Én nem hasznlom, de egyik ismerősömnek kerestem, nála nagyon bevált. Ráadásul alapjáraton nem látható, az érzékelési felületét pedig lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#4547) #86973952


#86973952
törölt tag

(#4548) Tompie válasza #86973952 (#4547) üzenetére


Tompie
őstag

Mi lesz 2015. 1-ben? A ces jan. 6-9 között lesz. Akkor lesznek p8 részletek? Vagy mi lesz akkor? :)

(#4549) #86973952 válasza Tompie (#4548) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg a bemutatója. Ami nem egyenlő a megjelenéssel.

Kirin 930, 3 giga RAM, 32 giga ROM, 1080p, 5 col. Várhatóan picivel kezd a P7 induló ára felett. Majd kiderül.

Amúgy holnap lesz a sajtóesemény, tehát lehet hamarabb kiderül, mint jan. 6-9.

Viszont D8 lesz elvileg a gyártó csúcskészüléke, ami hardverben a Mate 8 -at is verni fogja. Mate 8 és P8 között pedig nem lesz akkora különbség (elvileg), mint most.

Szerk.: Kirin 930 -ban elvileg Mali T-760 lesz a GPU, de ez még bőven megerősítésre vár. Főleg, hogy elég nagy a titkolózás a SoC -ról.

[ Szerkesztve ]

(#4550) Tompie válasza #86973952 (#4549) üzenetére


Tompie
őstag

Azért Huawei elég jól belevág a lecsóba :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.