Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) GSPLR


GSPLR
senior tag

Hali!

Akik közülünk használják az EMUI3.0-át, azok erről mit tudnak? LINK

Köszi

nagyon várom már a hivatalos Vodás EMUI3.0-át, igaz az picit odébb van még :K

porterocka: ránéztem ismét és végigolvastam az összefoglalót, hatalmas köszönet érte, terjedelmes és kielégítő lett, nagyon hasznos ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#4802) linterrobert


linterrobert
csendes tag

nálam megjelent az updateben a B609

(#4803) #86973952


#86973952
törölt tag

Én majd akkor teszem fel, ha lesz normális update, nem csak a szutyok OTA. Rendszer frissítésnél azért ez nem mindegy.

(#4804) barmar válasza linterrobert (#4802) üzenetére


barmar
aktív tag

Ez a hivatalos 3.0? Az enyém még nem találja. Milyen szoftver van neked fent?

(#4805) KKrisz751 válasza castor84 (#4797) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

88e lenne a T-nél, plusz talkband?
Akkor lényegében drágán veszem 82ért kártyafüggetlenül, standard dobozában. :D

Vagy azért egyre olcsóbb, mert a kisebb boltok viszik a vevőket, vagy mert jóval olcsóbban beszerezhető kínából, mivel ez kínai telefon. :D

Tegnapi értekezésre visszatérve.
Húgom utána kérdezett. A bolt korrekt más shopok szerint is.

De a lényeg, hogy pl ahova húgom is bedolgozik(nem publikus) ott is vannak telefonok. (Csak hát huawei ből csak 1-2 típus, p7 nem). Náluk szintén minden szűz, dobozban árulnak. A lényeg, hogy buknak rajta 10-20e esetenként, de a TV, házimozi és egyében, pláne az "apróságokon" mivel a vevő betér mást is megnézve, nyernek sokkal többet.

Egyik ok: Amit még megtudtam, hogy az olcsóbbat, árukereső, stb oldalakon megbízhatónak jelöltek azok is.
Mivel a (nem tudom milyen szerződés, hivatal stb) jelenti ezeknek az oldalaknak (elvileg) ha a bolt bárkivel inkorrekt, és azt kidobják a listából, és (elvileg) vissza se kerülhet. Vagyis többet bukik, mint egy szervíz költség.

Másik ok: Mivel sokan nem bíznak a kis boltokban, így tudnak versenybe szálni a nagyokkal. Ha ugyan annyiba kerülne senki be se nézne mert megvenné a nagyoknál.

Ennyi infót sikerült beszerezni.
Sokkal nyugodtabb nem lettem.

Viszont Húgom, mivel ő intézi a garanciás részt náluk, megnyugtatott. Bármi nem tetszik, létezik egy 14 napos visszavásárlási garancia. Törvényt nem tudok fejből.
Ha a készülék nem sérült, és a doboza, kellékei sem sérültek, akkor köteles visszavenni indoklás nélkül.
Persze körülményes a golog de mivel a készüléket nem kapod a boltba a kezedbe és nem tudod megnézni kézbe fogni stb,
Ez egy boltban csak 3 nap.

Szóval most várakozok, holnapig, míg ideér a futár.

Kollégám behozta az övét a műhelybe. összevetve totál ugyan az a két telefon. Kernel, buildszám (B133) legalul a custom.. is ugyan az.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#4806) #86973952 válasza barmar (#4804) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem B133 -ra ajánlotta fel neki. Gondolom vissza is kell térni hozzá, mert ugye B602 csak béta.

Ez persze nem azt jelenti, hogy mindegyik P7 azonnal megkapja. Lehet több hét különbség is.

DE azért egy change log -ot szívesen látnék róla.

KKrisz751:
Én leírtam sok mindent ezzel kapcsolatban, (meg sok mindent nem is fogok), és meggyőzni nem akarok senkit. Akit ez megnyugtat, az tegyen úgy. Egyébként a néhány nappal ezelőtt említett történet, amikor letiltásra került a készülék, az is ilyen megbízható bolttól került ki.

DE sok szerencsét hozzá, őszintén kívánom.

[ Szerkesztve ]

(#4807) #86973952 válasza #86973952 (#4806) üzenetére


#86973952
törölt tag

Leját a szerkesztési, bocsi...
Ja és XXL megbízható boltnak van írva, meg tuti frankó. (Elég fájdalmas olvasni róla a véleményeket a neten) Aztán amikor emberünk be akarta vinni a központi szervizbe granciáztatni a készüléket, akkor a TeleMax áthúzta a garanciát. Persze az XXL szerint nem úgy van az, nem jól tudják, a garanciát meg ők intézik, minden tök tuti. Ez a történet viszont innen a fórumról származik, rá lehet keresni.

Na de zártam részemről. Én leírtam sokszor a véleményem (de legfőképp a tapasztalataimat), nem azért mert nekem ezért valaki fizet.

Aki talál egy change log -ot az új FW -hez, az dobja már fel, mert most nincs időm keresgetni. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4808) bubus66 válasza KKrisz751 (#4805) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs de az enyém is Telekomos és független..

(#4806) porterocka

Teljesen egyetértek, pont ez az bolt volt az ahol a LG-vel befürödtünk..

(#4809) castor84

Igen küldik a mobil akku töltőt én is kaptam hozzá, igaz csak azt.

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4809) castor84


castor84
csendes tag

Én is sokalltam az árát, az ingyenes házhoz szállítás meg egyenesen felháborított. :D A nagy T oldalán kártyafüggetlenként van feltüntetve. TalkBand meg önmagában elég húzós, kérdés mennyire jól használható, illetve lesz e egyáltalán igényem arra, hogy használjam. amire igazán kíváncsi leszek, hogy küldik e a mobil akutöltőt. Annak jobban látom az értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#4810) KKrisz751 válasza #86973952 (#4806) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Azt nem láttam sehol, hogy beszéltetek volna róla.

Imei átírás, és ezeknek az eladása bűncselekmény(pár év börtönnel büntetve), használtan és újként is. Rendőrségen be kell jelenteni.
(Valamikor 90es évek végén polgárőrként voltam ilyen emberek elfogásán, (akik átírták,, klónoztak, stb.) egyszer, hatósági tanúként)

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#4811) #86973952 válasza bubus66 (#4808) üzenetére


#86973952
törölt tag

TalkBand -et 30 körül szokták adni itt PH! -n, de 20 -ért is simán megveszik. Az már legrosszabb esetben is -20k, ami 68.000 HUF új készülékért, 2 év gyártói garanciával. Szerintem innen nézve nem rossz ár egy új P7 -ért. ÉS ugye hűség nélkül, mert feltöltős.

Arra kíváncsi leszek, hogy független -e, de szerintem még mindig azok. Akkor viszont bitang nagy biznisz, saját használatra.

KKrisz751:
Ez már nem rajtam múlik, az ismerősöm hülyesége az egész. Egyébként úgy néz ki az lesz belőle, mert elvileg talált még egy ilyen esetet a neten az egyik fórumon, vagy nem tudom hol. DE én már mérges vagyok rá, mert semmiben, soha nem hallgat rám és állandóan befürdik/befürdetik.

[ Szerkesztve ]

(#4812) #86973952 válasza castor84 (#4809) üzenetére


#86973952
törölt tag

Annak lesz a legkevesebb értelme a veszteség miatt. :D

TB jópofa dolog. Mondjuk az én öltözködésemhez nem passzol, de használható BT fülesként is a kijelző rész, kipattintva. Hasznos kis kütyü tud lenni, és még nincs olyan fogyasztása, mint egy okosórának, amit kb. minden nap tölthetsz.

Szerk.: Bár nekem van egy profi BT fülesem, amit soha nem használok. Nem szeretem az ilyen fülbenyomogatós dolgokat, vezetés közben meg érdekes lenne fejhallgatót hordani. Szóval sanszos, hogy én inkább eladnám, vagy a fiókban landolna.

Unokaöcsémnek akartam venni, végül egy G7 -et kapott Szülinapra, Karácsonyra és Névnapra együtt.

[ Szerkesztve ]

(#4813) castor84 válasza bubus66 (#4808) üzenetére


castor84
csendes tag

Jupiii. Köszönöm az infót!

Igen én is úgy számoltam, hogy jobban megéri így megvenni, mint pl az LG G2 minit a TDK-s fülessel. Ha nem jön be a TalkBand, még mindig el lehet adni.

Ugyan ebben az árban volt a CAT B15q, ami szerintem baromi szép, de nagyon túlárazták a márkát...

a mobiltöltővel kapcsolatban írt "veszteség" alatt mit értesz?

Karperecként biztos h nem fogom hordani a TB-et, annyira nem vagyok jampi sem, hogy állandóan a fülembe lógjon. 1-2 nap alatt kijátszom magam vele, aztán mehet a piacra

[ Szerkesztve ]

(#4814) Zotya21


Zotya21
senior tag

már majdnem megijedtem hogy 88 a t nél aztán jobban megnézve előfizetéssel annyi szóval 101 ezer simán

de már nem sajnálnám rá ezek után XD

https://500px.com/slayer_art

(#4815) linterrobert válasza barmar (#4804) üzenetére


linterrobert
csendes tag

B602 van fenn, és igen a hivatalos, letöltöm, bár elég lassan jön le. Fel most lehet nem rakom fel, mert stock recovery kéne 3.0-hoz és nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#4816) zeon.hu válasza castor84 (#4813) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha nem jön be,10-ért megveszem a TB-t :)

#?*@&!

(#4817) #86973952 válasza castor84 (#4813) üzenetére


#86973952
törölt tag

CAT frankó készülékeket gyárt, és bár lehet túlárazottnak mondani, de egyrészt a márkát is meg kell fizetni (ami tényleg minőség ez esetben), másrészt meg egyéni preferencia kérdése. Aki valódi védelmmel keres telefont, annak a tucat márkák nem lesznek kielégítők. Az általános védelemmel ellátott készülékek vízellenállása is a vicc kategóriába tartozik, és akkor még az ütésállóságról nem is beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#4818) bubus66 válasza #86973952 (#4811) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Arra én is kíváncsi leszek, hogy tényleg független-e mert a G620s-k azok nem függetlenek.

(#4815) linterrobert

Neked már jön lefelé? nekem még nem is jelezte.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4819) barmar válasza linterrobert (#4815) üzenetére


barmar
aktív tag

Ha feltetted írj legyszi róla egy pár sort!

(#4820) linterrobert


linterrobert
csendes tag

changelog

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/13/228905_vqzd8iikbbmmzl7f_screenshot_2015-01-13-20-47-01_3.thumb.jpg

tudna vki adni egy stock recovery 3.0 linket?

[ Szerkesztve ]

(#4821) castor84 válasza zeon.hu (#4816) üzenetére


castor84
csendes tag

:D simán! + 1 Tibi csoki :D

(#4822) #86973952 válasza bubus66 (#4818) üzenetére


#86973952
törölt tag

Abból egyik sem volt az, de fura módon olcsóbb készüléknek ez ritkábbnak is mondható. Nálam azért volt független, mert nem szolgáltatótól származott, aminek apám örült a legjobban, mert az övé lett.

linterrobert:
Azért arra kíváncsi leszek, hogy a bétában található extrák bent lesznek -e, mert ezeket szeretik elfelejteni EU -s FW -knél. Bár az is igaz, hogy a legutóbbi frissítéssel már a G7 -nél is minden meg van. Alapban (mert ugye EMUI 3 -mal indult már) néhány dolog hiányzott a P7 -es B602 -höz képest.

XDA -n nézd meg, talán van fent. Miért, lecserélted TWRP -re vagy CWM -re?

[ Szerkesztve ]

(#4823) bubus66 válasza #86973952 (#4822) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

A P7-nél csak a Telekomos független? Vagy a másik két szolgáltatóé is az?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4824) zeon.hu válasza castor84 (#4821) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

akkor ezt megbeszéltük.
ok, 1 sör is belefér :)

#?*@&!

(#4825) #86973952 válasza bubus66 (#4823) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vodánál és a Telenornál lévők is. Szerintem még mindig.

(#4826) zeon.hu válasza bubus66 (#4823) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az enyém eredetileg telenoros és független.

#?*@&!

(#4827) linterrobert


linterrobert
csendes tag

https://mega.co.nz/#F!YJ0l1aBJ!pJK-HOmAiQSNQDK4SmFPpQ

akit érdekel innen leszedheti az updatet..:)

(#4828) bubus66 válasza zeon.hu (#4826) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

porterocka zeon.hu

Oké köszi nektek.

linterrobert

Ha felteszed nézd meg légyszíves, hogy a kamara beállítások elfordulnak-e ah elfordítod a telefont?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4829) #86973952 válasza linterrobert (#4827) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy az esetleges hibák (akár későbbi) elkerülése érdekében ajánlott megvárni a nagyobb verziót, ami majd hivatalos oldalról is elérhető lesz. Meg ha B133 -ra felmegy (ami valószínűleg igaz), akkor érdemesebb arra, mint bétára.

Szerk.: Wipe mellőzése továbbra sem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#4830) JDMKid válasza #86973952 (#4829) üzenetére


JDMKid
tag

Hmmm...kár, hogy most nincs időm feltenni :(

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#4831) #86973952 válasza JDMKid (#4830) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam semmi,

de remélhetőleg a general verzió lassan felkerül a hivatalos oldalakra, ami jobban piszkálja a fantáziám. Németekhez valószínűleg hamarabb.

(#4832) zeon.hu válasza JDMKid (#4830) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam is megjelent.

#?*@&!

(#4833) #86973952 válasza zeon.hu (#4832) üzenetére


#86973952
törölt tag

Látom mindenki ezt az egyszerű betűtípust használja a telefonján. :D

(#4834) zeon.hu válasza #86973952 (#4833) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van kb 20-25 letöltve, de azokat a HS-ekhez,widgetekekhez használom.
A menüben jó ez is :)

#?*@&!

(#4835) #86973952 válasza zeon.hu (#4834) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem nagyon tetszik ez, ami fent van (fenti képen is látszik), szerintem az óránál, meg egyéb helyen is jól néz ki. Amúgy én is inkább az egyszerűbbet szeretem betűtípusból. Valahol ott elveszett nálam ennek a varázsa, amikor bejöttek ezek a dolgok jópár éve.

(#4836) barmar válasza zeon.hu (#4834) üzenetére


barmar
aktív tag

Bocs de hol lehet betutipusokat letolteni?

(#4837) #86973952 válasza barmar (#4836) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akár Play -ből, meg máshonnan is. Ezeket még témába is lehet integrálni, nem egy ördöngős dolog. Na meg ugye EMUI 3 témákban már van néhány, azt is külön lehet változtatni, csak kell egy újraindítás neki.

EMUI 2.3 -ban ez alapban nem volt meg, csak olyan témáknál, amit más csinált, másodkézből. ÉS nem is nagyon működött.

[ Szerkesztve ]

(#4838) zeon.hu válasza barmar (#4836) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

dafont.com
Widgetekhez elég a ttf fájlt a belső tárhely-fonts mappába tenni. Persze kell egy widget szerkesztő.
Ha az egész teló betűit akarod cserélni, ahhoz playről keress egy "font changer-t".

#?*@&!

(#4839) #86973952 válasza zeon.hu (#4832) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért a ROOT -olásra, nyitásra kíváncsi leszek. Főleg Se7en miatt. Remélhetőleg a Huawei nem fog elmenni abba az irányba, mint a Sony. Bár ehhez még egy FW talán kevés. (csak utóbbinál még a frissítések is el....ttek, Huawei -nél kevésbé lenne zavaró)

A KNOX fajta hülyeséget persze semmi nem veri.

[ Szerkesztve ]

(#4840) zeon.hu válasza #86973952 (#4839) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem is teszem fel addig, amíg biztos info nincs róla.
A knox tényleg durva, volt samum, mondjuk tettem rá, szerencsére azt semzavarta, aki megvette.

#?*@&!

(#4841) #86973952 válasza zeon.hu (#4840) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mivel mást is akarok feltenni még nyitás után, így fontos, hogy stabil legyen a ROM. Én meg az OTA -ban nem igazán bízom. Így amíg nem lesz hivatalos nagy verziós, addig szépen megvárom a sajátomon. Ezzel a telefonnal nincs annyi kedvem bohóckodni, mint mással, mert ez folyamatos munkára kell.

Kár érte, mert a Sony erősítőket, TV -ket nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#4842) Tompie


Tompie
őstag

Ma arra lettem figyelmes, hogy az email értesítő hangot megint önkényesen átállította másra és megint ugyan arra doorbell-re. Gondolom egy újraindítás után de ez sem biztos.
Ha megjön az új sd kártya (azért csak akkor mert akkor kezdem majd újra belakni a telefont, amiket felpakolok app-okat és ír az sd kártyára akkor már arra írjon :) ) akkor nyomok egy full wipe-ot remélem ezek az anomáliák megszűnnek :)

(#4843) zeon.hu válasza Tompie (#4842) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam a hangouts és viber hangok szálltak el, de csak egyszer, viszont nem egyszerre.
Az egyik visszaállt alapértelmezettre,a másik meg az utoljára játszott zenét állította be.

#?*@&!

(#4844) myself45850


myself45850
tag

Mivel tudok olyan biztonsági mentés csinálni, ami másik telefonhoz is jó?

(#4845) barmar


barmar
aktív tag

Az új romot ugyanúgy tudom feltenni mint a bétát? Wipe utána meg a frissítő programból?

(#4846) #86973952 válasza myself45850 (#4844) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szinte bármelyik Backup app -pal a Play -ről. Akár pl. Super Backup, semmi ROOT vagy egyéb dolog nem kell hozzá, nem is bonyolult. Viszont programnál ezek csak apk -t mentenek, a hozzá tartozó frissítéseket nem. Pl. egy Asphalt 8 -nál vagy bármilyen más nagyobb programnál ez fontos lehet.

barmar:
Igen, bár én nem tettem fel (egyelőre nem is fogom), de biztos így alkalmas.

(#4847) barmar válasza #86973952 (#4846) üzenetére


barmar
aktív tag

Fura h a béta jóval nagyobb mint ez.. Remélem a béta alól is simán felmegy, nem kell neki vissza a b133...

(#4848) #86973952 válasza barmar (#4847) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem csak arra:

"Um das Update mit der oben verlinkten Update.zip durchführen zu können, müsst ihr eine der folgenden Firmwares installiert haben:

V100R00C00B133SP01
V100R00C00B157
V100R001C00B602"

(#4849) barmar válasza #86973952 (#4848) üzenetére


barmar
aktív tag

én felraktam, egyelőre semmi különbséget nem fedeztem fel...

(#4850) repvez válasza #86973952 (#4848) üzenetére


repvez
addikt

és ha nálam mégcsak a 121 es verzió van akkor nem is tudom egyből ezt feltenni vagy értesités sem jön róla mig nem teszem fel a 133ast?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.