Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Tex válasza #86973952 (#5629) üzenetére


Tex
senior tag

Nekem a 602-re nem akar felmenni a 609, majd megpróbálom b133-ra, de nem ma.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#5652) #86973952 válasza Tex (#5651) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én a B602 -re tettem fel. General verziót.

(#5653) Tex válasza #86973952 (#5652) üzenetére


Tex
senior tag

Lehúztam a 609 OTA-t azt még megpróbálom ma.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#5654) Tex válasza Tex (#5653) üzenetére


Tex
senior tag

Így már felment. :C

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#5655) JDMKid válasza Newlachka (#5644) üzenetére


JDMKid
tag

ezen megakadt a szemem: már miért lenne a torrentezés tilos? A torrent meg a warez nem ugyanaz

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#5656) Cunaja válasza #86973952 (#5650) üzenetére


Cunaja
addikt

porterocka ezer köszönet, mindig is tetszettek az írásaid, de most rájöttem, milyen mafla vagyok. 3 órát kísérleteztem, pedig voltam a navi menüben.
Amúgy már nagyon várom a téma fájlt, amiben sok minden módosítható. A 2.3-as téma nem alakít át sok mindent. A navi sáv is tetszett a te témádban, de nem alakítja át, a beállítás ikonjait sem.
Köszönöm az infót!
:R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#5657) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Aki szeretne az értesítési sávra widgeteket, annak javaslom az Elixírt.
Persze sok mást is tud ezen kívül.
Rendszer ablakokat is ki lehet tenni vele (képen az USB felirat a tárhelyhez visz egyből), de akkor kell hozzá a Quick Short Cut is.
Elixirrel 9 widget tehető ki az értesítőre.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5658) daveh


daveh
tag

Sziasztok!

Ilyenkor mi a teendő? Hogy tudok innen kilépni? (P7 mini)

(#5659) daveh


daveh
tag

Próbáltam felfrissíteni a telót, rámásoltam a dload mappát a belső tárhelyre, mert nem használok sd-t, elindítottam 2 gombossal (pwr , vol+) bejött a menü, de az apply data update from sdcard-nál nem volt sdcard0/ (azaz belső tároló) lehetőség, így próbálkoztam mással, rányomtam erre az adb-re, azóta így néz ki a teló....

Az a baj, hogy a P7 mini inkább a G6 témába illik, de ott jóformán nem sok segítséget kapok, (nincs ilyen frankón leírva minden mint itt) így kénytelen vagyok magam próbálkozni.. most ez az eredménye :(

[ Szerkesztve ]

(#5660) daveh


daveh
tag

Közben megoldottam, de a frissítést továbbra sem tudom hogy kellene feltegyem :(

(#5661) fogkefe1


fogkefe1
csendes tag

Rajtam kívül találkozott még valaki azza a problémával, hogy bármit megnyitok a teló kiírja, hogy "a hely nem található", de ezen kívül ugyanúgy megnyílik és működési hiba sem áll fent.

(#5662) KKrisz751 válasza zeon.hu (#5657) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Zeon
Ez melyik téma? Tudom hogy 3.0 de mi a neve?
Jól néz ki. Nincs több képernyőképed, pl beállítások, értesítési ikonok?
ebből lehetne építkezni.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5663) KKrisz751 válasza daveh (#5658) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nemtudom mennyiben hasonlít a mia a P7 hez.

Alapok szerintem ugyan az lehet.
Mi lenne a cél? Frtissíteni a romot?

Akkor szerezz be egy SD kártyát, mert nekem még egyszer sem sikerült belső sd-ről feltenni.
Azon egy dload mappa és benne az update.app file. Amit a hivatalos oldalról leszedsz.
Vagy ha van neki is emui 3.0-ja akkor annak a lelőhelyéről leszeded.

Ja amúgy kikapcsoló folymatos nyomása álatlában minden telefonon vészleállítás. (bár vn kivétel ha jól tudom, pláne amiből aksit ki lehet venni)

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5664) daveh


daveh
tag

Igaz, még mindig P7 mini téma (amit a G6 témában is kérdeztem)...
A következő problémába ütköztem:
Feltettem az (#1003) hozzászólásban linkelt B118 frissítést a P7 Mininkre ami eddig így nézett ki.. Viszont most, hogy rátettem a B118-at (ami után a következő lépés lenne a 3.0-t feltenni) már azt írja a teló, hogy G6L11 , ez mennyire egészséges dolog? Pl ha egyszer elszeretném adni, nehogy megkavarodjon itt az egész és vita téma legyen , hogy mi is a telefon pontos típusa... Érdemes folytatnom vagy valamilyen módszerrel inkább downgrade-eljek? Van e egyáltalán erre mód? Jelenleg így nézünk ki:

(#5665) KKrisz751 válasza daveh (#5664) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

googli a barátod.

Amivel utána néznék, nincs-e B118as frissítés a P7 minire.
XDA máris kidobja:
http://forum.xda-developers.com/ascend-p7/help/huawei-p7-mini-4g-firmware-t2965109

Amin azt írják, hogy nincs B118 p7 minire, de a g6-L11 hibátlan.

Vagyis hagyd így, mehet rá a frissítés.

Ha el akarod majd adni akkor nézz körbe, szintén googli, hogy vissza lehet-e majd később téárnia gyári romra.
A b118 előttire, vagy legalább a b118ra, és onnan az előtte lévőre.

És csak ez után állj neki a 3.0-nak.

Ha nem lehet vissza térni akkor dönteni kell, átlépsz-e az újra, vagy maradsz a réginél és úgy el tudod adni. De abban senki nem tud segíteni.

(Bár szerintem 1-2 év múlva használtan 3.0 val is el tudod adni, úgysem lesz más, és minenen ez lesz, vagy már 4.0 ha lesz.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5666) daveh válasza KKrisz751 (#5665) üzenetére


daveh
tag

Köszönöm!
És a leírásban utána továbbra is G6-L11 néven fog szerepelni?
Vagy ez egyáltalán mennyire probléma?

(#5667) KKrisz751 válasza daveh (#5666) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Ez neked kell tudni mennyire gond.

Engem pl nem érdekel mi van oda írva, nem akarom eladni a telefont később.
(Én gyújtögető vagyok. Van még 2110es nokiám is ami múködik, csak nem találom a töltőjét :D.)

Használat esetén szerintem teljesen mindegy mi van ott.
Lehet csak a google play ismeri fel ez alapján g6-nak. De mivel hasonló a hét teló, tök mindegy szerintem.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5668) Newlachka válasza daveh (#5666) üzenetére


Newlachka
őstag

amúgy ha felmásolod belsőre a dload mappát akkor vol+vol+ power gomb nyomásával az updater indul el

(#5669) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Infót szeretnék.

NFC file küldés. Még sose próbáltam, jó lenne ezt is kipróbálni.
Program hozzá van valahol? Vagyis tippet tudna adni valaki, mi jó program?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5670) zeon.hu válasza KKrisz751 (#5662) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ez a "free" téma.
ugye én launchert használok, (nova), de az csak a főképernyőket és az app drawert érinti.
nemsokára csinálok pár képet.

#?*@&!

(#5671) zeon.hu válasza KKrisz751 (#5662) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pár kép:
(porterocka egyszer már tett fel képet belőle)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5672) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Sziasztok! Nekem a B609 Emui 3.0 van fenn! Ha le húzom az értesítési panellt, akkor a jobb oldali parancsikonok résznél semmi nem található! Teljesen üres! Hogy tudok oda gyors kapcsolókat be állítani? Wifi, net, gps, stb.! Köszi előre is!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#5673) zeon.hu válasza PeteePeti (#5672) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

üres??
egyel fentebb van a kép, azoknak kell ott lennie (illetve a felének, mert a maradék lenyitható).
az utolsóra (jobb alsó) klikkelve lehet a parancsikonokat szerkeszteni.

egy screenshotot tudsz csinálni?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5674) PeteePeti válasza zeon.hu (#5673) üzenetére


PeteePeti
őstag

Igen, tök üres! Semmi nem található ott! És ha le nyitom a kis nyilacskával akkor is üres marad!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#5675) zeon.hu válasza PeteePeti (#5674) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hogy tetted fel a B609-et?

#?*@&!

(#5676) PeteePeti válasza zeon.hu (#5675) üzenetére


PeteePeti
őstag

Egyszer csak fel dobta a frissítés lehetőségét! Wifin keresztül frissítettem!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#5677) zeon.hu válasza PeteePeti (#5676) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Itt lesz a gond!
OTA frissítés B609 esetén nem ajánlott.
Fent nyisd le az összefoglalót, megtalálod benne a helyes felrakást.

#?*@&!

(#5678) zeon.hu válasza PeteePeti (#5676) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Inkább itt keresd, folyamatosan frissül:
P7 összefoglaló

#?*@&!

(#5679) PeteePeti válasza zeon.hu (#5678) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszi a segítséget, de sajnos ez nekem kínai! :(

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#5680) zeon.hu válasza PeteePeti (#5679) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem vészes pedig!
Tedd vissza a B133-at, azután szedd le PC-re a linkelt B609-et, utána az ajánlott módszerrel tedd fel a telóra.
Ha bármi gond van, kérdezz bátran.
Ami most van rajta, ne maradjon semmiképpen.

#?*@&!

(#5681) #86973952 válasza daveh (#5660) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem kivehető akksinál (sőt, a többinél is) úgy tudod kikapcsolni, illetve újraindítani, ha folyamatosan nyomod a power gombot. Tehát mindenből ki lehet lépni, akkor is, ha befagy egy frissítés.

fogkefe1:
Nem használsz olyan alkalmazást, ami áthelyezi az app -okat? Nem cseréltél, vagy formáztál mostanában SD kártyát?

PeteePeti:
Ennél egyszerűbben nem lehet leírni. Szinte csak azt hagytam ki az összefoglalóból, hogy milyen színű volt a felsőm, amikor azt írtam.

A B609 -et tedd fel, ami az összefoglalóban is van. A letöltött fájlból a dload mappát a benne lévő fájlal másold rá az SD -re, majd indítsd el a telefont 3 gombossal, amíg meg nem jelenik az automata frissítő menü. Végig fog haladni a telepítés, kicsit vár 100% -nál, újraindul a telefon, frissít, és kész is vagy.

(#5682) zeon.hu válasza #86973952 (#5681) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az OTA féle 609-re ráteheti a véglegest?

#?*@&!

(#5683) daveh


daveh
tag

Sziasztok!
Mint említettem, frissítettem a P7 mini firmware-ét B111-ről B133-ra, azóta G6-L11-nek ismeri fel a telefont (gondolom a firmware miatt..) kérdésem az lenne, hogy lehet valahogy downgrade-elni? Visszarakni rá a gyári cuccost..

(#5684) #86973952 válasza zeon.hu (#5682) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az gyógyít, general verzió. OTA -ra is tették itt már fel. Sokan ugye egyből frissítettek, csak kevés ember van rajtam kívül, aki várt vele néhány napot.

daveh
Bétát tetted fel? Mert akkor nagy valószínűséggel lehet. G6 FW -k otthon vannak a gépemen, fejből nem tudom hogy vannak.

HA nem, akkor elég necces ügy.

[ Szerkesztve ]

(#5685) zeon.hu válasza daveh (#5683) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Miért baj?
P7 mini és G6 ugyanaz, nem?

#?*@&!

(#5686) Tompie


Tompie
őstag

B133 alatt készített biztonsági mentés B609 alatt helyreállítható?

(#5687) PeteePeti válasza #86973952 (#5681) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszönöm, meg próbálom így akkor!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#5688) #86973952 válasza Tompie (#5686) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy emlékszem, hogy valaki már visszajelzett erről, és sikerült. Nem vagyok otthon, de ha holnapig vársz, akkor megnézem. Otthon van régi mentésem is.

B602 -n biztos nem működött, B609 -en szerintem már jó.

Ki tudod amúgy te is próbálni. Csak 1 programra nyomj rá, a többi cucc alatt ne legyen pipa.

(#5689) daveh válasza zeon.hu (#5685) üzenetére


daveh
tag

Elvileg igen. Engem csak az zavar, hogy eddig a teló menüjében P7-nek írta, most már G6 L11-nek.. Egyenlőre nem tervezünk ilyet, de ha eladásra kerül a sor, ebből nem lehet galiba?

Mellékeltem egy kis érdekesség amit fotóztam a készülék hátulján..
Bekarikáztam a képen. :)

[Moderálva]

[ Módosította: bnss ]

(#5690) #86973952 válasza daveh (#5689) üzenetére


#86973952
törölt tag

G6 4G. Valamelyik országban G6 4G -ként került forgalomba, valahol meg P7 mini -ként. Az eredeti, korábbi G6, az a sima G6 volt, de annak mások a paraméterei, ROM, meg a SoC is, és csak 3G -t tud.

Szerk.:
Magyarországon hivatalosan nincs forgalomba a P7 mini. Tehát az csak külfödről és/vagy szürkén kerülhetett be. Tehát ezáltal nincs is rá magyarországi gyártói garancia. Csak bolti, vagy ami külföldre szól. Utóbbi általában bolti garancia szokott lenni, mert nem fogják kiküldözgetni. Csak 1-2 nagyobb cég.

[ Szerkesztve ]

(#5691) Tompie válasza #86973952 (#5688) üzenetére


Tompie
őstag

köszi, nem nekem kell nekem 609 van. csak kérdezték tőlem.

(#5692) KKrisz751 válasza Tompie (#5686) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Igen, visszaállítható. Én is visszaállítottam róla.

Viszont a képerrnyő beli eltérések miatt a megjelenésben lehet gond.
Viszont a programok gond nélkül felmennek és az sms, mms, stb is meglesz.

Kicsit rendezgetni kell a többlpos mappák miatt.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5693) daveh válasza #86973952 (#5690) üzenetére


daveh
tag

Igen, csak bolti garanciánk van rá (egy év)
Akkor azt mondjátok nyugodtan frissítsem tovább G6 L11-ként?
Nem lesz belőle probléma?

(#5694) #86973952 válasza daveh (#5693) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vissza akarod vinni garanciában (mert lehet majd elromlik), és a build szám eleje különbözik, akkor ne frissíts. Csak akkor, ha vissza is tudod állítani.

Más lenne a build szám eleje, akkor én nem frissítenék manuálisan, csak ha van rá neten eredeti szoftver. Külnben úgy fogják visszadobni a garanciát, hogy csak repül. Egy boltban ezt hamarabb megnézik, pont a szürke import miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5695) PeteePeti


PeteePeti
őstag

porterocka , zeon.hu

Sikerült! Köszi a segítséget! :C

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Huawei Watch Ultimate Expedition Black | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0T 260hp

(#5696) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Telekomos hivatalos frissítés HOTA simán fölment. B133 volt előtte szintén hivatalos.
Mostani Build: P7-L10V100R001C0B609

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5697) Tompie válasza KKrisz751 (#5692) üzenetére


Tompie
őstag

:R

(#5698) zeon.hu válasza PeteePeti (#5695) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ugye, hogy nem is volt vészes :)
Vannak még javítási/optimalizálási lehetőségek, de azokhoz root kell:
Torzításmentes hangerő növelés, hívási képernyő növelése,stb.

#?*@&!

(#5699) #86973952 válasza zeon.hu (#5698) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amit feltettem Krisz -nek tegnap este backup, abban van néhány hasznos program, amihez ROOT kell.

Xposed -et (meg a modulokat hozzá) annyira nem ajánlom, mert vannak bajok. Leginkább a téma-kezelő kilövése miatt. Többi az használható.

HA érdekel valakit! ÉS ugye már ROOT -olt.

Meg találtam 3 jópofa kis programot, egész jól teszi a dolgát tableten. Bár ezt a telefont nem nagyon kell gyorsítani, de hasznos kis alkalmazások (ROOT kell):
- Performance Booster
- RAM booster
- Battery Power

Tényleg jól működnek, nem csak úgy vannak, mint a legtöbb program.
Többi programot ettől a cégtől nem próbáltam, de itt van az összes, ha valakit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5700) zeon.hu válasza #86973952 (#5699) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

xposedet nem mertem eddig feltenni, pedig jó lenne.
hátha lesz egyszer rá olyan, ami nem okoz galibát.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.