Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #4544 üzenetére

    Mondjuk az lehet. Nem gondolkoztam rajta.

    Egy fiókot használok mindenre(gugli, fb, dropbox stb.. Különben kellene vagy 10 külön fiók.), és mivel más telókon, vagy Cm7 vagy 10-en is helyreállításkor mindíg egyesével be kellett állítani (Már ha nem nand vagy cwm backup volt), de a P7es mentésénél nem, gondoltam ez a mentő funkció "jó" ságát jelzi, hogy nem kell begépelgetnem.

  • KKrisz751

    aktív tag

    válasz #86973952 #4544 üzenetére

    [link]
    Hogy ne kelljen végig olvasni..
    Li-Po aksira szintén igaz a Li-ion töltésére érvényes szabály.

    "A lítium-alapú akkumulátorok a legdinamikusabban fejlődő típust képviselik. Kis tömeg mellett szolgáltatnak relatíve sok energiát, emellett élettartamuk is hosszú. A lítium-ionos akkumulátorok nem igényelnek formázást, de nem tűrik jól a túlmerülést és a túltöltést, így a töltőelektronikából biztonsági okokból kihagyják a csepptöltő funkciót. Ezért nem is szabad csak saját töltővel tölteni, akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.(Ma már ez a védelem a telóban benne van ezért tudod szinte bármelyik töltövel tölteni)
    A lítium-ion technológia kényes, de bizonyos szabályok betartása mellett biztonságos. Ennek érdekében az akkumulátorokat - bár ez kívülről nem látszik - ellátják különböző védelmi rendszerekkel. A teljes töltést a töltőáram folyamatos csökkentése mellett érik el. A feszültség maximumának eléréséig az akkumulátor megkapja a töltés nagy részét, a maximum töltöttség elérése viszont lassú folyamat. Ezért becsapós az, amikor bizonyos gyorstöltőknél azt ígérik, hogy a lítium-ion akkumulátort 1 óra alatt feltöltik. Ilyenkor az történik, hogy az akkumulátor-töltő elérve a maximum feszültséget "kész" állapotot jelez, valójában a töltöttség ilyenkor az elérhető 70%-a csak. A maradék 30% nagyjából kétszer ennyi ideig tart. (ez a csepptöltés)

    Ma már egyre több mobil készülékben találkozhatunk a Li-ion utódjával, a lítium-polimer (Li-polimer) akkumulátorral. Hatalmas előnye, hogy nem vagy csak nagyon kis mennyiségben tartalmaz folyékony elektrolitot, helyette speciális polimer választja el az anódot és a katódot. Ez nagyon vékony és nagyon rugalmas cellákat eredményezhet, mivel nem kell vastag falú burkolattal védekezni a folyadék kifolyása ellen.

    Annak ellenére, hogy az akkumulátorok kezelési útmutatójában használati hőmérsékletnek elég széles tartomány van megjelölve, tölteni csak szobahőmérséklet közeli állapotban szabad, a hideg akkumulátor töltés esetén tönkre is mehet."

Új hozzászólás Aktív témák