Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Merseyside


Merseyside
tag

Akit esetleg érdekel, utánajártam a videófelvételnek. Felhívtam a Huawei ügyfélszolgálatát és azt a választ kaptam, hogy gyárilag van letiltva a 2 GB-ot meghaladó videó készítése. Hogy hardware vagy software által, azt nem tudták (akarták) megmondani. Ez azt jelenti, hogy FHD-ben 11 perc, HD-ben 18 perc a max felvételi idő egyhuzamban. A VGA-t most nézem. Elképzelhető, hogy másik kamera alkalmazással megoldható a dolog, ha a software tiltja le felvételt.

YNWA

(#4102) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

3.0 alatt most először futtattam a telefon kezelőben a gyorsítást, utána kb fél percre lefagyott minden.
Másnál is csinált ilyet?

#?*@&!

(#4103) #86973952 válasza Merseyside (#4101) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, ezt írtuk mi is. :)
Sanszos, hogy szoftveresen, tehát némi mókolással biztos lehet oldani. Ez a biztonsági rés szinte minden telefonnál bent lehet, csak ugye kis kamera felbontásnál nem tűnik fel, mert kicsi a fájl mérete is, meg nem meríti annyira az akksit.

ctibor:
Köszi.

L00 -ban a gyárilag hozzá járó kis "fiók" már alkalmas volt SD és SIM kártya használatára, vagy külön kellett hozzá rendelni? Gondolom az előbbi. Természetesen a 2. slot -ra gondolok, ami GSM/SD.

L10 -nél csak SD fér bele a fiókba, olyan a kialakítása.

zeon.hu:
Nálam nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4104) Merseyside válasza #86973952 (#4103) üzenetére


Merseyside
tag

Igen úgy van ahogy írod. Felteszem a Snap Camera progit, megnézzük mit alkot

YNWA

(#4105) #86973952 válasza Merseyside (#4104) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem maga a szoftver nem fogja engedni, de kíváncsi vagyok az eredményre.

Pl. ilyen volt a kamera hang levételének a lehetősége 2.3 alatt (kivéve Vodás FW -k). 30 fényképező app -ból 1 vagy 2 -nél jó ha működött, hiába volt meg a programban a lehetőség rá.

(#4106) #86973952


#86973952
törölt tag

Mivel sok itt a Telenor előfizető, így:
"2014. december 24. és 26. között minden aktív adatcsomaggal rendelkező előfizetőnk díjmentesen internetezhet belföldön.
Ezen időszak alatt a szolgáltatás/tarifacsomag adatkeretét sem csökkentjük, és az előfizetőink az adatcsomagjuknak megfelelő sebességgel internetezhetnek."

Telekomnál és a Vodánál nem találtam ilyet, ami persze nem zárja ki azt, hogy nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4107) tomtombat


tomtombat
tag

Ti találtatok lehetőséget arra hogy a béta 3.0 alatt tapasztalt hibákat hogy és mi módon lehetne a tesztet indítók tudomására hozni.
Nálam például a widgetek újraindítás utáni nem működése nem oldódott meg oly módon sem, hogy visszatelepítettem a 2.3-at (133) 3 gombossal és ezután rögtön a beüzemelés után OTA-n felajánlott 3.0.-t feltoltam, és előtt, közben, utána, nem spóroltam a wipe data / factory reset alkalmazásától.
A gyári (Huawei) widgetekkel nincs gond, nálam a gmail, gogle naptár, és poweramp widget lesz üres
És ez biztos való probléma attól függetlenül, hogy porterocka fórumtársnál nem jelentkezik.
Mint a gyorsítás utáni fagyás egy darabig Zeon.hu fórumtársnál.

(#4108) drift007


drift007
csendes tag

Sziasztok !
Több kérdésem is volna.Friss Androidosnak mondhato emberke vagyok,idáig windows alapú készülékeket használtam. Elösször is azt kéerdezném hogy Huawei G700-U10 telefonhoz milyen magyar nyelvü programot ajálnátok,pc-vel való szinkronizáláshoz. Valamint az érdekelne még mivel ez kint vásárolt készülék tudok e magyar nyelvet rá tenni? Válaszotokat elöre is köszönöm. :)

(#4109) #86973952 válasza tomtombat (#4107) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam egyik probléma sincs, ettől még az nem azt jelenti, hogy nem létezik/létezhet.

drift007:
G700 egy teljesen más telefon, nem hinném, hogy itt bárki is tudna ebben segíteni.

Meg kellene nézni a ROM -okat a neten. Végső esetben marad a MIUI. Azt elég könnyen lehet magyarítani, csak jBart kell hozzá. MIUI -hoz meg ROOT és custom recovery. Szóval neked ez elég komoly vállalkozás WP után.

Talán valamerre van olyan ROM, ami tartalmaz magyar nyelvet is. Pl.: XDA, vagy egyéb honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#4110) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Sziasztok.

Aki még nem kapkodta el a P7 vásárlást...
[link]
Én is a T-nél vettem és ami érdekes, független és nincs benne semmi T-s app. :C

[ Szerkesztve ]

(#4111) bubus66 válasza Zsoltg4s (#4110) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Én is Telekomnál vettem és az enyémben sincs T-s app

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4112) #86973952 válasza #86973952 (#4109) üzenetére


#86973952
törölt tag

HiSuite. Ez még lemaradt. Gép-Telefon közötti szinkronizálásra.

Zsoltg4s:
Elég jól árazták, végre kezdenek bemozdulni a szolgáltatók...

[ Szerkesztve ]

(#4113) drift007 válasza #86973952 (#4109) üzenetére


drift007
csendes tag

Tudnál nekem linkeket küldeni esetleg? Vagy lehet hogy merész vállalkozás lenne valóban részemröl. Ha valakinek volna rám valamikor 1 kis szabadideje megköszönném. köszönöm.

(#4114) sanyee75 válasza Zsoltg4s (#4110) üzenetére


sanyee75
tag

Nincs két hete, hogy vettem 100 ft-al olcsóbban de óra nélkül....

Huawei Pulse, SE Arc, THL T100s, Jiayu G4SL, Huawei P7

(#4115) Zsoltg4s válasza #86973952 (#4112) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Hát igen jó az ár.
Én belefutottam egy 20%-os online kedvezménybe, így 69.990.- volt.
De most nagyon jó az ár, ha azt nézzük, hogy a "karperec" magában 40.000.- körül mozog. :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4116) #86973952 válasza drift007 (#4113) üzenetére


#86973952
törölt tag

Itt a G700 logout fóruma. Leírás és maga a fórum is.
[link]

Ott lenne érdemes körülnézni, kérdezni. Nagyon nem mozogna a téma, akkor vadkörte -re írj rá (ő a cikk írója), neki még mindig van G700 -asa.

Zsoltg4s:
Igen, főleg okoskarkötővel. Jópofa, okos darab, de szerintem közel sem ér annyit. Mármint a karkötő.

[ Szerkesztve ]

(#4117) drift007 válasza #86973952 (#4116) üzenetére


drift007
csendes tag

Köszönöm :R :R :R

(#4118) tsabeekaa válasza #86973952 (#4082) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Köszönöm!!! :R

(#4119) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

zene:
a gyári lejátszó, és a google zenelejátszója nem ismeri fel az ékezetes betűket. a VLC playernek ez nem okoz problémát.
de mivel a fentről lehúzható status bar (vagy, hogy hívják) világos, és a vlc és google zenelejátszók itt megejelnő widgetében a gombok szintén világosak, így némitúlzással fogalmazva, használhatatlan ez a funkció :)
(illetve továbbra sem értem, hogy a gyári lejátszó miért abc sorrendben listázza az egy albumon belüli számokat)
ki mit tanuácsol?

(#4120) Merseyside válasza #86973952 (#4105) üzenetére


Merseyside
tag

Hát nem jött össze a dolog, a Snap Camera sem segített. Pedig hs szoftveresen van letiltva a dolog nem létezik, hogy ne lehetne valamilyen szoftverrel kilőni a letiltást.
VGA módban 40 valahány percig ment egyfolytában, aztán meguntam és kikapcsoltam.

YNWA

(#4121) Zsoltg4s válasza pixelmester. (#4119) üzenetére


Zsoltg4s
tag

És még majd most fogsz belefutni a gyári video lejátszóba, hogy nem viszi a DivX-et. :DD

(#4122) #86973952


#86973952
törölt tag

Vannak ékezetes betűk:

DivX -re meg ott a Google Play.

(#4123) tsabeekaa válasza pixelmester. (#4119) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Nekem nincs gond az ékezetekkel...

[ Szerkesztve ]

(#4124) zeon.hu válasza #86973952 (#4106) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Eddig egyszer se használtam el a havi 110gb-ot, most majd ingyen nem használom el :)

#?*@&!

(#4125) #86973952 válasza zeon.hu (#4124) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem jól jön, mert most így egyszerre 4 nettel tudok letölteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4126) tomtombat válasza pixelmester. (#4119) üzenetére


tomtombat
tag

Nekem előző telefonom volt úgy hogy bármilyen zenelejátszóban az ékezetes karaktereknél kínai ákom-bákom figurákat jelenített meg.
Kaptam ötleteket, hogy az ID3 tag kódolással, meg a bánat tudja mivel van baj nálam.
Egy ideg erőlködtem átírogattam, szerkezgettem, átkódoltam, de nem változott semmi. :) Majd hagytam úgy ahogy van és kész.
Most ugyan az az SD került ebbe a telóba, majd ugyan azok a zenék is.
Itt hála istennek nincs ez a probléma, nincs kínai karakter.

[ Szerkesztve ]

(#4127) #86973952 válasza tomtombat (#4126) üzenetére


#86973952
törölt tag

"Rendes" helyről vásárolt készüléknél nem is szabad hogy legyen. Szolgáltató, multi hálózat.

Ilyennél általában a GMS bolt a ludas.

Nem tudok róla, hogy normális helyről származónál ilyen probléma van. Ott akkor nem jól ment fel a szoftver.

Szerk.: Persze ha kínából vásárolok néha előfordul ilyen, de onnan is ritka. Attól is függ milyen cég, vagy hova szánták a készüléket.

Nálad melyiknél volt gond? Milyen felület volt rajta?

[ Szerkesztve ]

(#4128) Tompie válasza pixelmester. (#4119) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem is van ékezet, még hosszú ő is :)

(#4129) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Hali... Összefoglaló bloghoz.

Ahol a rootolás rész van.
A B133as verziónál nálam nem működött.

Vagyis:
Minden szép és jó a terminál emulátoros részig.

Ott van ez a sor, hogy:
mount –o wr,remount /system

Na ez nem működött az istennek se. Keresgéletm és xda-n javasolták ilyenkor ezt:
mount -o remount,rw /system

Azért szólok mert B121es verzió alatt a felső megoldással ment, vagyis az is jó, de B133 alatt nem ment, csak az alsó verzióval. Gondolom valamilyen változtatás történt valahol.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54475578&postcount=586

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#4130) Tompie


Tompie
őstag

Tudja valaki mi az a közelségérzékelő a tárcsázó hívásbeállítások részben?

(#4131) Newlachka válasza Tompie (#4130) üzenetére


Newlachka
őstag

nem az akar lenni,hogy ha csörögsz és felemeled a telót a füledhez akkor felveszi automatikusan?

(#4132) Atlantisz48 válasza Tompie (#4130) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Hogyha elindítasz egy hívást, és a füledhez emeled a telefont, akkor a közelségérzékelő észleli, hogy van ott valami, így kikapcsolja a kijelzőt, hogy nehogy véletlenül az arcoddal megszakítsad a hívást, vagy elindítsál valamilyen alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#4133) Tompie válasza Atlantisz48 (#4132) üzenetére


Tompie
őstag

Mi értelme lenne akkor ezt kikapcsolni? :)

(#4134) #86973952 válasza Tompie (#4130) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem az a képernyő lesötétítése (illetve érzékelés levétele), amikor érzékeli pl. a fejed, kezed. Az előlapon van a képernyő felett.

KKrisz751:
Köszi, beírom akkor majd ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#4135) Tompie válasza Newlachka (#4131) üzenetére


Tompie
őstag

Passz azért kérdeztem :)

(#4136) #86973952 válasza Tompie (#4133) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akinek nagyon eláll a füle, és még kicsi is, annak nem hasznos. :D

[ Szerkesztve ]

(#4137) Tompie válasza #86973952 (#4136) üzenetére


Tompie
őstag

:D

(#4138) #86973952 válasza Tompie (#4137) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amúgy ha olyan tok van rajta, akkor érdemes lehet kikapcsolni. Vannak ezek a hiper-szuper por-, víz-, ütésálló tokok. Abból nem mindegyiknél jó ez a funkció.

Vagy ha sokat mozog telefonálás közben a fejed (mert mást is csinálsz, vagy mész közben), akkor sem igazán ér sokat. Én rendszeresen kapcsolgatom a fülemmel a mobilnetet, egyebeket. Szóval ilyenkor a legjobb az oldalán megnyomni a gombot.

Másik dolog, ami miatt zavaró lehet, az az alkalmazás zároló funkció. Ennek az a lényege, hogy csak egy helyes kóddal tudja használni a telefon egyes funkcióit, programjait a felhasználó (Pl.: SMS, telefon, SuperSu, böngésző). 3. személy esetében is jól jön, vagy ha eltűnik a telefonod. Ilyenkor programtól függően különböző feloldási kódok vannak. Be lehet azt is állítani, hogy X számú rossz kód után csináljon egy fényképet a próbákozóról, amit el is tud küldeni neten keresztül.

Na de hogy visszatérjünk a lényeghez:
Általában ezek a programok nem csak a szimpla megnyitáskor zárnak, hanem akkor is, ha elsötétedik a képernyő. Tehát ha különböző műveleteket szeretnél csinálni telefonálás közben (pl. megnézni egy számot, naptárba bejegyezni valamit, elolvasni egy mail -t...stb.), akkor visszazár, és újra oldhatod fel. Ami nagyon zavaró és kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4139) Solad válasza #86973952 (#4127) üzenetére


Solad
őstag

Nalam vodafonetol vasarolt (p6 helyett cserekeszuleknek kapott) telefon vodafoneos rommal csinalja, szoval nem hiszem hogy ebben a formaban igaz.

Persze frissiteni meg mindig b.sztam szoval befogom :D

Boldog karacsonyt mindenkinek!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4140) ctibor válasza #86973952 (#4103) üzenetére


ctibor
senior tag

"L00 -ban a gyárilag hozzá járó kis "fiók" már alkalmas volt SD és SIM kártya használatára, vagy külön kellett hozzá rendelni? Gondolom az előbbi. Természetesen a 2. slot -ra gondolok, ami GSM/SD."

Természetesen gyárilag.

Megpróbáltam közelről lefényképezni, hogy látható legyen, hogyan oldották meg. Ha hosszában teszed bele, akkor SD card, ha pedig keresztben, mint a képen, akkor nano SIM.

A képen nem látszik, de szépen beleillik, nem csúszkál, kis hornyok fogják meg a keret szélein a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#4141) #86973952 válasza Solad (#4139) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezért írtam ezt:
"Nem tudok róla, hogy normális helyről származónál ilyen probléma van. Ott akkor nem jól ment fel a szoftver."
:D

Ott a Vodához kell bemenni. Nem tudom, hogy náluk maga a Vodás egyedi FW okozza -e a hibát, vagy nem jól ment fel a szoftver. Voda ba..ta el, akkor újra kell tenni (Nekik). Eddig nem írta senki, szóval ez is lehet. DE ha megnézi más Vodás is, akkor hamar kiderül. Maga a ROM nincs rendesen magyarítva, akkor azt a frissítés nem hiszem, hogy meg fogja oldani.

ctibor:
Köszönöm. Azért kérdeztem, mert láttam pár L00 -t, ahol konkrétan kijelentették, hogy nem kezel SD -t, ami kicsit fura ennek a ténynek a tudatában...

Alapvetően nem használok dual SIM -et, de időnként nagyon hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4142) #86973952 válasza #86973952 (#4141) üzenetére


#86973952
törölt tag

Esetleg ha megnézné más Vodás, hogy nála van -e ilyen gond, az jó lenne. B123 vagy B129 alatt, ezt kérlek jelezzétek. Illetve ha B129 -en nincs, akkor előtte volt -e ilyen B123 -on. Vodának ilyen az FW -je, akkor azt érdemes jelezni az összefoglalóban, de szerintem ez csak egyedi hiba. Majd kiderül...

------

A gyári kernel másnál is nagyon alacsony sebességgel jön le? Én már több nettel is megpróbáltam, és mindegyiknél csiga volt.

[link]

Jó lenne, ha meglenne az eredeti, ha esetleg update -elném...

[ Szerkesztve ]

(#4143) Tompie


Tompie
őstag

Nekem egyetlen helyen van kínai írásjel, beállítások / alkalmazások kezelése / összes és ott a legalsó, az ikonon emotion felirat van.

(#4144) #86973952 válasza Tompie (#4143) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az más. :) Az rendszer app, ami kínai. Másra nincs hatással, csak a neve az. Ez olyan, mint ha kínai lenne az UI neve.

(#4145) Tompie válasza #86973952 (#4144) üzenetére


Tompie
őstag

Engem nem zavar igaz lehet tiltom a p*csába :) Egyelőre az ilyen google film és társai vannak tiltva :)

(#4146) #86973952 válasza Tompie (#4145) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem biztos, hogy ajánlatos letiltani. Max. ha rákerestél, hogy mi az. Rendszer alkalmazásként problémákat is okozhat (ha egyáltalán engedi).

(#4147) Tompie válasza #86973952 (#4146) üzenetére


Tompie
őstag

Neked erről mi a véleményed? :)

(#4148) #86973952 válasza Tompie (#4147) üzenetére


#86973952
törölt tag

A Samsung kártya az oké, de én netről nem rendelnék ilyet, külföldről. :)

TRANSCEND és a Maxell kártyákért én nem vagyok oda. Sok rosszal találkoztam belőlük. Az is izgalmas volt, amikor nyaraláson kb. 800 kép után halt meg a kártya a fényképezőben. Adatmenteni már nem lehetett normálisan... Javítás utána meg folyamatosan gondok voltak vele, elszállt a kártya állandóan. Legutóbb ext2 partícionálás után, de sima használattól is.

(#4149) Tompie válasza #86973952 (#4148) üzenetére


Tompie
őstag

Én arra fel akarok innen mert memóriakártya fórumban már többen rendeltek tőle megelégedettséggel, meg ott a SanDisk, Transcend kártyát ajánlották persze Samsung mellett. A SanDisk Ultra mellett inkább ajánlották a Transcend Preimumot. Ez az első eladó garantáltan megbízható és eredetit ad.
Inkább most csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a másik eladó ki lehet? ugyan az a név kb., az is 99,6%-os meg több mint 60.000 eladása volt. Mert utóbbinál másabb kártyák is vannak azért érdekelne, hogy ő is szóba jöhetne-e.

[ Szerkesztve ]

(#4150) #86973952 válasza Tompie (#4149) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudom. Kártyát, vezeték nélküli töltőt, meg hasonlókat én nem rendelek ilyen helyről. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.