Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) orbit76 válasza #86973952 (#5450) üzenetére


orbit76
tag

Nincs rá frissítés. Olvasok tovább. Köszönöm a rám fordított időt és energiát! :R Ha megtaláltam a megoldást, megosztom itt is, hátha valakinek jól fog jönni.

(#5452) #86973952 válasza orbit76 (#5451) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt megköszönöm, mert belekerülne az összefoglalóba. Még ha kevés embert is érinthet, fontos lehet. Sőt, fontos is.

[ Szerkesztve ]

(#5453) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

boot hang ereje kisebbre vehető valahogy?

#?*@&!

(#5454) #86973952 válasza zeon.hu (#5453) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem ha lecsökkented az .ogg fájl hangerejét. Én töröltem, nekem nem kell boot hang.

Szerk.:
Nem próbáltam még a hangerő csökkentést, de talán az a legegyszerűbb. Viszont ha módosítgatsz néhány dolgot, akkor legyen bekészítve a B609. :D

Lehet, hogy van egy fájl, ami a hangerejét állítja, és csak egyszerűen vissza lehet venni. Nem néztem még, mert engem már a hang is zavar. :)

[ Szerkesztve ]

(#5455) zeon.hu válasza #86973952 (#5448) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a defect reportra ennyit találtam hirtelen,de nem tudom, hogy működik-e:

"edit file /data/cust/prop/local.prop and change ro.config.hw_showTestInfo=true to false, or if you dont have this file write this to /system/build.prop"

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5456) zeon.hu válasza #86973952 (#5454) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hol van az ogg fájl?
szám van megadva hangerőnek?

#?*@&!

(#5457) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

talán mehetne majd az összefoglalóba kiegészítésként, hogy a hívásrögzítő a "kibontás" gomb megnyomásával lesz látható, "felvétel" néven.

#?*@&!

(#5458) #86973952 válasza zeon.hu (#5456) üzenetére


#86973952
törölt tag

Itt írtam.

A boot hang kikapcsolását törléssel (azt is, hogy hol van a fájl), meg a fényképező hangjának a megszűntetését is. Ezt ki is egészíteném így:

Fényképező hangjának kikapcsolása (ROOT):

Csak saját felelősségre, az eredeti fájl PC -re mentése után!

Ennek csak EMUI 2.3 alatt van jelentősége. Vodafone 2.3 és EMUI 3.0 FW -nél állítható, sima 2.3 FW -nél nem!

Root Browser -rel megnyitod a system/media/audio/ui/ mappát, és a benne lévő camera_click.ogg -t töröld ki.

Nyomj egy újraindítást, és már nem lesz exponálási hang a fényképezésnél.

FONTOS!, ezt a fájlt használja a készülék a screenshot -nál is. Tehát ha ezt törlöd, akkor annak sem lesz hangja. Így, ha valaki a screenshot hangját szeretné törölni, akkor ezzel is számoljon.

------

Majd megy bele az összefoglalóba, csak egy kérnék majd egy visszajelzést EMUI 2.3 -at használótól, hogy a fényképező hangos rész rendben működik -e nála is. ÉS a fájl annál is ott van. Persze csak saját felelősségre.

------

(#5457) zeon.hu:
Igazad van, ezt majd beleírom.

Szerk.:
Természetesen boot hangnál:
/system/media/audio/animationsounds

[ Szerkesztve ]

(#5459) #86973952 válasza #86973952 (#5458) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jó lenne, ha valaki ezeket EMUI 2.3 alatt is megerősítené. Leginkább azt, hogy a fájlok ott vannak -e annál az UI -nál is. Bár én 99,99% -ra veszem, hogy igen (mert a rendszer és a hozzá tartozó fájlok nem módosulnak - de láttam már csodát...), de jól jönne egy visszajelzés, hogy nyugodtan be tudjam tenni az összefoglalóba. Ez idáig nem történt meg. Természetesen csak saját felelősségre. Esetleg Krisz? :D

Visszaállítás során természetesen érdemes figyelni a fájl jogosultságára, tehát rw-r--r--.

[ Szerkesztve ]

(#5460) zeon.hu válasza #86973952 (#5458) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ok, de nekem nincs a systemben audio mappa :)
system/media/audio az elérése.

azt nem tudom, hogy csökkenthetném a hangerejét.

#?*@&!

(#5461) #86973952 válasza zeon.hu (#5460) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, ezt írtam neked a hozzászólás szerkesztésében. :) Elrontottam, és ez a helyes:

"Szerk.:
Természetesen boot hangnál:
/system/media/audio/animationsounds"

(#5462) Tompie


Tompie
őstag

Airdroid-ot használok Telefon - PC közötti vezeték nélküli adatmozgatásra, beállítottam, hogy SD kártya az elsődleges tárhely, most így csak az SD kártyát látja az airdroid azaz látja a belső tárhelyet de ugyan azt jeleníti meg mint ami a külsőn van.
Ha a belsőre akarok másolni valamit akkor előbb SD aztán telefonon áttesz belsőre.

Nem tudom ez mitől van, attól, hogy SD lett beállítva elsődlegesnek, eddig belső volt beállítva és nem csinált ilyet. Viszont akkor külsőre nem nagyon engedett írni :)

(#5463) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

hívásrögzítést próbáltam.
hívás végén kitette az értesítési sávra, de a felvételek között nincs egyetlen fájl sem.

meglett:
külső sd-re menti a "record" mappába.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5464) #86973952 válasza zeon.hu (#5463) üzenetére


#86973952
törölt tag

MOD (hogy tisztább legyen):

Hívásrögzítő funkció EMUI 3.0 tárcsázó alatt (ROOT kell hozzá) (by mikesa):

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Letöltöd és telepíted EZT.
Majd /system/build.prop - ban szerkeszted vagy bírod a következőt:
ro.config.hw_voicerecord=true
Reboot.

A hívásrögzítő funkciót hívás közben a Kibontás gomb után érheted el. A rögzítés befejezése után a fájlt az SD kártya /record/ mappájában találod (amennyiben az SD kártya az elsődleges mentési hely).

FONTOS! A telefonbeszélgetés rögzítésével a Magyar törvények értelmében adatkezelővé válsz. A rögzített beszélgetésről tájékoztatni kell a másik felet. Ha ezt nem teszed meg és (vagy) a másik fél nem járul hozzá és közzé teszed, számíthatsz bírósági eljárásra!

[ Szerkesztve ]

(#5465) #86973952 válasza orbit76 (#5451) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt se vedd készpénznek, hogy nincs rá jelzett frissítés. :D Erősen változik ez attól is, hogy honnan van a készülék. Mivel nem egyszerre szoktak minden frissítést megkapni a telefonok, így eltrések lehetnek egyes szolgáltatói, vagy független készülékek között. Ezért használják sokan az egyes hivatalos oldalakról a general verziós, azaz nagyobb méretű FW -ket.

Még egy fontos kérdés, ami ennél a készüléknél nem mindegy. Single SIM -es L10 -ről van szó ugye?

(#5466) mikesa


mikesa
tag

Amit kiposztoltam témát, még ne tegyétek fel!!! (működési zavarokat okozhat. (framework-res-hwext...))

(#5467) #86973952 válasza mikesa (#5466) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem már kb. 3-4 hete nincs időm helyrehozni a legutóbbi témát, amit csinálok. Majd jó lenne egy szabad délután... :)


Meg a manuális téma szerkesztést is már frissítenem kellene a blogom alatt az EMUI 3.0 miatt IS, amire pár témában már jelezték, hogy várnak.

(#5468) orbit76 válasza #86973952 (#5465) üzenetére


orbit76
tag

Igen. 1 sim, 1 mem. card. Szerintem felteszem majd a general B133-at. Aztán meglátom, mi lesz.
Ha lefagy tőle a gép, a mentéssel helyreállítható?

[ Szerkesztve ]

(#5469) Heyter


Heyter
újonc

Nekem most jön a 3.0 rendszerfrissítés.

(#5470) #86973952 válasza orbit76 (#5468) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezen belül vannak még különböző típusok P7 -ből, és az FW felhasználása előtt érdemes ezeket tisztázni.

Az összefoglalóban benne van, hogy milyen típusok léteznek, ebből melyik 1 vagy 2 SIM -es. Külföldről származó termékeknél érdemes ezt megnézni (akár Kína, akár más EU -s ország). Pl.GSM boltos termékek is származhatnak (és sokszor származnak is) külföldről.

A build -szám -ból amúgy hamar kiderül. Az FW mindig úgy kezdődik, amilyen a telefon típusa. Pl.:
- P7 L10
- P7 L00
- P7 L05
...stb.

(#5471) sinak


sinak
tag

Üdv!

Bocs ha már volt, de nem olvastam végig a topikot. Az érdekelne, hogy az értesítési terület hátterét lehet-e változtatni mindenféle ROOT és egyéb mókolás nélkül. Nekem a készülék témája sötét alapú de az értesítési terület pedig fehér :(

köszi előre is

(#5472) #86973952 válasza sinak (#5471) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen van lehetőség, de csak EMUI 3.0 alatt. 2.3 -nál sajnos alap szinten lehetetlen, sőt, komolyabban is.

EMUI 3.0 -nál a különböző témák módosítják. Illetve lehet komolyabb mókolás nélkül saját témát is összehozni. Csak szabadidő kérdése.

Pl. így (ez egy gyári téma 3.0 -nál):

Természetesen az értesítési felület is így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#5473) Heyter


Heyter
újonc

Nahh lejött a 3.0-ás! Ez egyszerűen csúcs!! Új telefonom lett.
KB 45 perc kell neki.

(#5474) jegenye77 válasza Heyter (#5473) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem is most jön le.(Németország)
Valamelyik nap pont olvastam a Huawei.de-n,hogy megköszönték a béta tesztelőknek a részvételt.
Gondoltam,hogy nemsoká meg is kapjuk a véglegest.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5475) orbit76 válasza #86973952 (#5470) üzenetére


orbit76
tag

Összefoglalót 5-6-szor átolvastam, változásokat figyelem. Normál EU-s P7-L10.

[ Szerkesztve ]

(#5476) #86973952 válasza jegenye77 (#5474) üzenetére


#86973952
törölt tag

B609 már végleges, de biztos érkezni fog még rá néhány frissítés, javítás.

B602 -vel nem nagyon érdemes már foglalkozni, csak akkor, ha valaki kipróbálás szinten akarja megnézni. Mármint hogy érdemes -e áttérni 2.3 -ról. Persze ez is csak részben igaz, mert B602 és B609 között is vannak különbségek. Mint a stat bar ikon elrendezés legördítéskor.

B602 -ről mondhatni egy gombnyomással vissza lehet térni, B609 -ről ez már komolyabb művelet. Illetve B609 már javítani is képes (general verzió) az elcs...tt telefont, mint akár a B133 is.

orbit76:
Az már jó jel.

Egyelőre érdemesebb a blogomba mutató linket követni, mert mostanában rengeteg a változás, és értelmetlen lenne egyből frissíteni a fejléc többi részét.

Ez kb. 1 héten belül lezárul remélhetőleg.

Szerk.:
A MIUI ROM -mal kapcsolatos infók a héten mindenképp fel fognak kerülni. Illetve néhány apróság is hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#5477) jegenye77 válasza #86973952 (#5476) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez érdekes.A telepítés nem sikerült.
Most megpróbálom újra.De minek tölti le újra?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5478) #86973952 válasza jegenye77 (#5477) üzenetére


#86973952
törölt tag

OTA -t telepítesz? Saját frissítő alkalmazásból? Melyik FW? B609?

Szerk.:
Gondolom B133 -ra, ha már magától ajánlotta fel?!

[ Szerkesztve ]

(#5479) jegenye77 válasza #86973952 (#5478) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen úgy próbálom.B609 igen.
133 volt előtte.
Most se sikerült :(
Telepítés közben megáll.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5480) orbit76 válasza #86973952 (#5476) üzenetére


orbit76
tag

Természetesen a blogodban található összefoglalóra gondoltam.

(#5481) #86973952 válasza jegenye77 (#5479) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet a letöltésnél sérült a fájl. Ilyenkor érdemes újra leszedni.

Egyébként ajánlott a nagyobb verziót feltenni, ami fent van a huaweiblog.de link gyűjetménye alatt is (meg az összefoglaló folyamatosan frissülő linken). Itt fent van amúgy az OTA és a general verzió is.

Szerk.: Milyen hibát ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#5482) jegenye77 válasza #86973952 (#5481) üzenetére


jegenye77
addikt

Az online frissítésnél nem teszi a dload mappába amit letölt?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5483) #86973952 válasza jegenye77 (#5482) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem, egy tömörített fájlban jön le a frissítés.

A dload mappát 3 gomboshoz mindig manuálisan kell létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#5484) jegenye77 válasza #86973952 (#5483) üzenetére


jegenye77
addikt

Ami az összefoglalóban van végleges 609-es az ugyan ez lenne mint amit most itt nekem letölt de nem sikerül telepíteni?
Mert akkor egyszerűbb lesz a helyi frissítést választanom.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5485) #86973952 válasza jegenye77 (#5484) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a nagyobb verzió, huaweiblog.de -re mutató linkre irányít az is. (nem az OTA -sra) ~1.2 giga a csomagolt fájl, kibontva ~2 giga. Szokásos dload mappás másolgatás, és 3 gombossal felmegy. A nagyobbik az több fájlt tartalmaz, stabilabbnak tekinthető. Illetve pl. ROOT és egyebekhez is ajánlottabb.

(#5486) fogkefe1


fogkefe1
csendes tag

Miért lehet az, hogy amióta frissítettem a telefon bealszik? Szó szerint. Otthon vagyok, de nem kapom meg az értesítéseket pedig eddig megkaptam. Amikor pedig feloldom a telót, kiírja h most csatlakozott a wifihez és egyből jönnek az értesítések.
Ez beállítás baki lehet vagy az új szoftver miatt vagy mi lehet szerintetek?

(#5487) jegenye77


jegenye77
addikt

Sikerült :)
Alapbeállításnál a zárképernyőn mindig más háttér van.Ezek hol vannak?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5488) KKrisz751 válasza #86973952 (#5458) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Igen, ha kitörlöm akkor nincs kamerahang.
Se screenshot nál nincs hang.

Régen így cserélgettem még a samsungon is a rendszerhangokat.
PL: Darth Wader légzés volt mikor feloldottam a kijelzőt. :D

Lehet vak vagyok de a boot hangot nem találom.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5489) #86973952 válasza KKrisz751 (#5488) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi a visszajelzést. Örülök, hogy 2.3 -on is működik.

Itt keresd, a korábbi hozzászólásomban elírtam:
system/media/audio/animationsounds/

-------

A végleges tehát így néz ki, és most már az összefoglalóban is megtalálható:

Boot hang kikapcsolása (ROOT):

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Az eredeti fájl PC -re mentése után ajánlott!

Root Browser -rel megnyitod a system/media/audio/animationsounds/ mappát, és a benne lévő bootSound.ogg -t töröld ki.

Nyomj egy újraindítást, és már nem lesz hang boot -nál.

Fényképező és a screenshot hangjának kikapcsolása (ROOT):

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Az eredeti fájl PC -re mentése után ajánlott!

A fényképező exponálási hang törlésének csak EMUI 2.3 alatt van jelentősége. Vodafone (EMUI 2.3 egyedi) és EMUI 3.0 FW -nél állítható, sima 2.3 FW -nél nem! Screenshot viszont egyik FW -nél sem kapcsolható ki, csak fájl törléssel.

Root Browser -rel megnyitod a system/media/audio/ui/ mappát, és a benne lévő camera_click.ogg -t töröld ki.

Nyomj egy újraindítást és kész.

FONTOS! A fényképező exponálás és a screenshot azonos hangfájlt használ. Tehát nem választható külön.

[ Szerkesztve ]

(#5490) GSPLR


GSPLR
senior tag

Áááá gyerekek, annyira türelmetlen vagyok már, hogy nem igaz. Legszívesebben raknám fel a 133-at aztán az EMUI3.0-át... Sajnos viszont nem tudni hogy a jelenlegimre felrakható-e a 133 (ha jól emlékszem akkor előbb vissza kell lépnem valamerre és úgy 133 aztán az EMUI verzió, ez meg már macerás). Remélem a magyar Voda összeszedi magát, mert a német Voda már ráküldte a telóira az EMUI3.0-ás verziót... :((

(#5491) porterocka: igen, ez a másik problémám...

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#5491) #86973952 válasza GSPLR (#5490) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem az a legnagyobb probléma Vodás készüléknél, hogy felrakható -e a B133. Hanem hogy hogyan állítod vissza a gyári állapotra, ha szervizre lenne szükség. :D

Ugyanis amiket én láttam B123 és egyéb Voda -hoz hasonló FW -k, azok build számban (részben - előtag) és/vagy beállításokban (részben) eltérnek a Vodástól.

Szerk.:
Bár lehet most már van fent XDA -n jó FW is. Mostanában ezt nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#5492) Zsoltg4s válasza KKrisz751 (#5488) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Helló.
Az lenne a kérdésem, hogy 3.0-ról, mikor álltál vissza a 2.3-ra, a ROLLBACK133SP01.rar mikor végzett???
Kb 10-15 perce a háromnegyedénél jár és olyan, mintha nem mozdulna.

(#5493) #86973952 válasza GSPLR (#5490) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most nézem, hol láttad ezt? Német Vodás FW gondolom azonos az itthonival. B127 -re megy egy B609?

Mert akkor a németet is lehet elvileg használni. Azok multik mindig. Vagy lehet az már azonos az általános B609 -cel.

[ Szerkesztve ]

(#5494) GSPLR válasza #86973952 (#5491) üzenetére


GSPLR
senior tag

Én keresgéltem és semmit nem találtam ez ügyben, ami segítség lenne. Mondjuk azt azért tudnám értékelni, ha a nagy piros szolgáltató a telefonjaira ráküldött szoftvereit elérhetővé tenné (letölthető formában) webes oldalon, de ez ugye nekik már hightech... Mert az fix, hogy amíg nem muszáj, nem küldöm még csak Budaörs közelébe sem a telefonomat.

Huawei

(#5495) Zsoltg4s válasza #86973952 (#5493) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Felraktam a B609-et. Eddig is ez volt fenn roottal és CWM recoveryvel. A B609 visszaállított mindent gyári állapotra. Most felraktam mem kártyára a ROLLBACK133SP01.rar tartalmát, háromgombos indítás, ahogy az összefoglalóban le van írva. Elindult, 3/4-éig lefutott és most ott áll kb fél órája.
Most hogyan tovább?
Ötletek?

(#5496) sinak válasza #86973952 (#5472) üzenetére


sinak
tag

EMUI 3.0 van B609. De hiába módosítok bármilyen témára az értesítési terület fehér marad :(

(#5497) KKrisz751 válasza #86973952 (#5489) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

A boothang is kikapcsolható a file kicserélésével.
Most próbáltam.

Már csak keresni kellene egy zene szerkesztő programot amivel ogg ben tudok menteni és hangerőt is tudok csökkenteni. De nagyon nincs kedvem, 10-15 évvel ez előtti programjaimat előkeresni.

Nincs valakinek gyors és letölthető tippje?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5498) KKrisz751 válasza Zsoltg4s (#5495) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nekem 7-8 perc alatt végzett. Elemt 100% ig és megállt 2 percre. Azán újraindult.

Mikor vissza raktad a B609-et el is indítottad egyszer, vagy wipe volt, mieélőtt a visszatérésra nyomtál?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#5499) GSPLR válasza #86973952 (#5493) üzenetére


GSPLR
senior tag

Unokaöcsémtől. Kint él, munkatársa német vodás függő P7-re érkezett a frissítés. A gond az, hogy nem tudni mi volt előtte a telefonján, csak annyi tiszta, hogy EMUI2.3-ról EMUI3.0-ra változott... Egyelőre nem találtam infót, pár órát már eltöltöttem a keresésével, de eddig semmi hasznos.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#5500) Zsoltg4s válasza KKrisz751 (#5498) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Természetesen elindult, háromgombossal ment fel az is. Elindult, ment szépen, memóriakártya leformáz, felraktam a ROLLBACK133SP01.rar tartalmát, megnéztem, ez visszahozta gyári recoveryt, kikapcsoltam, háromgombossal ismét indultam, de még mindíg áll 3/4-énél. A B609 után nem csináltam wipet, gondolom szűz rendszernél nem kell, nem raktam fel semmit, csak rebootolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.