Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#908) Golota válasza Ateess (#896) üzenetére


Golota
aktív tag

2 hónapja használom a telefont. A kidolgozás minősége abszolút prémium. Az illesztések rendkívül precízek, masszív, nem nyikorog és az egészen látszik, hogy nagy gondot fordítottak rá, hogy a legmagasabb kategóriában is megállja a helyét. Elég sok telefont láttam már közelről, ennek egyik márkával szemben sem kell szégyenkeznie. Ami fémnek látszik az az, a felületkezelés is első osztályú.

Általánosságban véve kijelenthető, hogy remek kidolgozású, stabil, kiforrott szoftverű gép, mentes a gyerekbetegségektől.

Részletes leírást most nem fogok írni, de lapozz vissza, elég sok vélemény elhangzik. Inkább összeszedem az általam fontosabbnak gondolt jellemzőket:

Pozitívumok:

- Remek akksi idő (normál-intenzív használat mellett is kibír 24 órát, "hétvégi használat" mellett többet. Nekem most 11 órát ment, 79%-on áll, 45 perc képernyő, 30 perc GPS tracking mellett, néhány telefonhívással)

- Antennák erőssége: a legtöbb telefont messze felülmúlóan remek vétel wifin és mobil hálózaton.

- Hanghívás minősége kiváló.

- Nagyon kiegyensúlyozott teljesítmény: nem lassul, nem laggol, nem fagy, stb)

- Az ujjlenyomat olvasó nagyon penge, hasznos biztonsági kiegészítő és ha a marshmellow natívan fogja támogatni, akkor még magasabb szintű biztonságot ad.

- Villámgyors GPS és stabilan tartja a jelet

- Okos hardveres gombok, amik tényleg hasznosak Általában véve is jó ergonómia: minden ott van, ahol lennie kell, jó a fogása, jó a mérete, minden jól ki van találva.

- Kiforrott és ügyes a szoftver. Nincs tele szeméttel, ellenben igen szigorúan bánik az akksi zabáló programokkal, sokkal jobban van ez a rész optimalizálva, mint más márkáknál.

- Remek DAC (digital-analog converter). Ennek köszönhetően egy normális fül/fejhallgatóval egészen meglepően jól szól.

- Strapabíró: én zsebben hordom és már sajnos ejtettem is el, kőre. Szinte semmi nem látszik belőle, kifogástalan állapotban van.

Negatívumok

- A fényképezője szoftveresen nem hozza azt, amit a hardver alapján tudnia kellene. Ebben egy elég komoly Sony optika van, zafírkristály-üveg, kutyafüle. Alap beállításon a színek mosottak, a világos részek ki vannak égve. Lehet vele nagyon jó képet is csinálni, de nem zsebből előkapva, automatán. Ez egy komoly hiányosság. A "jó hír", hogy valószínűleg szoftveres a probléma, mert más gépekben ugyanez a hardver sokkal jobban teljesít (még szép). Elvileg javítható és reméljük, hogy javítani is fogják. (ez a leírás a gyári 120-as és 1.30-as szoftverre vonatkozik, mással nincs tapasztalatom).

- Az állapotjelző led teljesen használhatatlan, funkcióját nem tölti be, ugyanis nem látszik nromálisan!!!. Ezt majd egy olyan szoftverrel lehet orvosolni, ami tudja villgotatni az első vakut. Jut eszembe: nem tud valaki ilyet...?

Összefoglalva: nem hibátlan, de amit tud, azt remekül tudja és ebben a kategóriában elég best buy gyanús. Az egész telefon időtállónak látszik hardveres és szoftveres szempontból egyaránt.
- A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.