Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zsofiona


zsofiona
csendes tag

Sziasztok! Én is a karácsony előtti leárazást várom de fontos lenne a gps.Tulajdonosokat kérdezném, hogy milyen a gps?Gyorsan talál műholdat?Pontos?

(#102) davidsz válasza zsofiona (#101) üzenetére


davidsz
őstag

Tökéletes a GPS. Pikk-pakk talál jelet, pontosan navigál, tömbök közötti kis utcákban sem kever össze.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#103) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jó telefon. Remélem a "nagy" gyártókat árversenyre fogja kényszeríti. Mikor lesz itthon kapható?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#104) Dwayne Hicks


Dwayne Hicks
tag

...ami az NFC-t illeti, én minden nap használom kényelmi okokból (1.wifi be+hangerő fel+fény le; - 2.adat be+fény fel+rezgés be; meg néhanapján fénykép átküldés). Amíg nem volt nfc, vagy nekem nem volt nfc-s telefonom, addig természetesen nem hiányzott.
...de ugyanez a helyzet pl. a térképpel is, vagy ahogy valaki fentebb írta, a kamerával.
Nemrég még ott lapult mindig a táskámban egy térkép, egy kis fényképezőgép, és egy kis zseblámpa...

(#105) b.daniel


b.daniel
senior tag

Én G2-rol váltottam H7-re, és nagyon nem bántam meg. A kamera szerintem szebb képeket lő, a rendszersebesseg is jobb egy kicsit, és a fém ház minőségileg kirohogi a G2-t, amit nem mellesleg imádtam, 2 évig használtam.
Összességében én nagyon elégedett vagyok a telefonnal így 1 hónap távlatában.

(#106) Kékes525 válasza b.daniel (#105) üzenetére


Kékes525
félisten

A fémház a térerőt hogyan befolyásolja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107) davidsz válasza Kékes525 (#106) üzenetére


davidsz
őstag

Honor 7 vs. Samsung Edge+
Honor több Wifit lát, mint az Edge.

A Mobil háló ugyan az. Tökéletes. (Vodafone - független telefonok)

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#108) Kékes525 válasza davidsz (#107) üzenetére


Kékes525
félisten

És a mobilhálózat (telefon, internet - 3G, 4G)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#109) icp1970


icp1970
senior tag

GPU miatt ennyiért felejtős. "a P8-ban pedig nincs se ujjlenyomat-olvasó, se infra. " na ez azami a felhasználók 995-át eggyáltalán nem érdekli.

(#110) James67 válasza Kékes525 (#103) üzenetére


James67
aktív tag

Már kapható itthon.

Redmi Note 8 4/64

(#111) Rolanddd válasza icp1970 (#109) üzenetére


Rolanddd
tag

Az ujjlenyomat olvasóról könnyen el tudom képzelni hogy sokan vágynak rá hiszen nagyon gyorsan fel lehet vele oldani a telefont pötyögés nélkül, ráadásul más dolgokat is le tudsz biztonságosan zárni vele. Az infra viszont szerintem sem annyira fontos, de ha valaki sokat TV-zik, annak könnyen jól jöhet. A GPU szerintem csak azért nem tűnik olyan kecsegtetőnek mert van nála gyorsabb is (és így az ember mivel látja a jobbat, akarja a jobbat), de ha a használhatóság szempontjából nézzük, akkor bőven elegendő ez is.

(#112) b.daniel válasza Kékes525 (#106) üzenetére


b.daniel
senior tag

Tökéletes a térerő. Pesten sok helyen mozgok, mindenhol erős 4g.

(#113) zsofiona válasza davidsz (#102) üzenetére


zsofiona
csendes tag

Ez jó hír, köszi

(#114) feketepeti válasza icp1970 (#109) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Mindenkinek más a fontos, de azért ne nyilatkozz a felhasználók ilyen nagy százalékának nevében :)

Az én környezetemben pl 20 ból 1 ember játszik néha, bármi máshoz meg tökéletesen elég a GPU.

A nagy akksi fontosabb sokkal.

Az ujjlenyomat olvasó pöpec, személy szerint én az infrát is imádom, irodai klíma, otthoni klíma, tv egyebek beállítva, nem kell keresgetni a távirányítókat, kényelmes.

Jó a telefon mérete, nincs a felület túlcsicsázva, szerintem nagyon jó, nem bántam meg a vételt.

(#115) Rolanddd válasza feketepeti (#114) üzenetére


Rolanddd
tag

Tudnál postolni (vagy bárki akinek megvan a teló) néhány teszt fotót? Ami konkrétan érdekelne:
- ugyanarról a témáról ugyanonnan egy 20 MP-es és egy 8 MP-es (tehát mindkettő 4:3-as) fotó, optimális esetben állványról vagy valahova lerakva, hogy minél jobban össze lehessen őket hasonlítani
- szelfi aránylag sötétben vakuval és vaku nélkül (mindegy hogy ki van a képen)

(#116) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

szerintetek Honor7 vagy LG G4??

melyiket érdemesebb??

köszi

(#117) Sebestyen01 válasza petya2012 (#116) üzenetére


Sebestyen01
őstag

G4...

(#118) petya2012 válasza Sebestyen01 (#117) üzenetére


petya2012
őstag

az miért jobb,mint ez a Honor7?

Rolanddd

ez az újjlenyomatolvasó mire jó egyébként??

[ Szerkesztve ]

(#119) Rolanddd válasza petya2012 (#116) üzenetére


Rolanddd
tag

Ha nem zavar hogy tepsi és hogy nem fém, és nem hiányzik az ujjlenyomat olvasó, akkor G4 :)

(#120) Sebestyen01 válasza petya2012 (#118) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Cam, soc, anyag az mindenkinek más, kijelzo, etc.

(#121) VaDy válasza b.daniel (#105) üzenetére


VaDy
tag

Szia, nekem is G2-m van es erosen gondolkozom h levaltsam h7-re!
Akksiban es a zenei kepessegekben is jobb a honor?!

(#122) davidsz válasza petya2012 (#116) üzenetére


davidsz
őstag

Volt mindkettő. Egyértelmű számomra, hogy a Honor 7.
Akkuidőben lazán veri a G4-et. A fém ház szintén. G4 billeg az asztalon is.

A G4-el való siralmas akkuidők miatt számomra megváltás volt Honor 7-re váltani. Kijelzőt észre sem vettem, hogy valami különbség lenne.

G4-ben hiába a QI töltés, és cserélhető akku, ez nudli, mert a Honor 7 enélkül tudja, azt amit kell.
G4 munkára elvérzrett nálam.

Amit a G4 nem bír: telefonhívás alatt kihangosítva beszélsz, és közben pl. böngészel, árat keresel, adatokat veszed fel jegyzettömbbe stb. - ilyenkor a G4 úgy merül, hogy más ilyet nem képes produkálni.

Ami még érdekes:
G4 erős 200e Ft-tal kezdett, már 130e-nál jár.
mindenki szerint "kurvajó" közben meg az apró tele vele és mindenki szabadul tőle... érdekes...

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#123) petya2012 válasza davidsz (#122) üzenetére


petya2012
őstag

köszi az értékelést

(#124) Rolanddd válasza petya2012 (#118) üzenetére


Rolanddd
tag

Arra, hogy lezárt képernyőnél ne kelljen kódot beírni vagy ilyesmi, hanem odaérinted az ujjad az olvasóra és már fel is oldotta a képernyőt. Ezen kívül be tudod állítani hogy például valami app-ot csak akkor tudj megnyitni ha odatetted az ujjad, vagy be tudsz állítani olyat is hogy egy bizonyos mappában lévő dolgokhoz csak akkor férsz hozzá ha előtte hitelesíted magad az ujjelenyomatoddal. Mindemellett nagyon gyorsan működik, gyorsabban mint a többi telefonon.

Szerk.: a tapipadként való használatról nem is beszéltem, de megtalálod mindezt az infót a cikkben :)

[ Szerkesztve ]

(#125) davidsz válasza petya2012 (#123) üzenetére


davidsz
őstag

Egy dolog kimaradt:
Ami miatt a honor 7 nem maradt nálam, pedig kiváló telefon: a hívásrögzítés nem működött fizetős appokkal sem. (jelenleg Root-tal sem megoldható).

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#126) paolinho


paolinho
őstag

Az oly gyakorta emlegetett GPU kapcsán tudna valaki valami konkrétat is mondani, amely működésében látszólagosan is érzékelhető az itt oly sokak által felrótt negatívuma a telónak? Ezt most tényleg komolyan kérdezem. Az NFC, az ujjlenyomat-olvasó, vagy az infra kapcsán vannak pro és kontra vélemények ugyanis, de a GPU-val kapcsolatban az egyetlen negatív kritika csak annyi, hogy az kevés. De mihez kevés? - És most tényleg nem kötegszem, csak érdekelne, ha erről is kaphatnék valami infót.

(#127) Sebestyen01 válasza paolinho (#126) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Idejét múlt cucc, ezzel mindent elmondtam.

(#128) davidsz válasza paolinho (#126) üzenetére


davidsz
őstag

Játékra egyáltalán nem használtam.
Munkára használt. Ablakok közti váltás, böngészés, skype, email... smooth. VS LG G4-nél meg volt akadós érzésem.
Honor 6-nál is GPU-t hozták fel sokszor, bár 9 hónap használatnál soha nem vettem észre hogy valami nem lenne jó

Szóval a GPU dolog kb e pénisz ebben az esetben, ha jobb lenne benne.
vagy kb mint processzorban a 2600 k vs 6700

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#129) #82729984 válasza davidsz (#122) üzenetére


#82729984
törölt tag

"G4 erős 200e Ft-tal kezdett, már 130e-nál jár.
mindenki szerint "kurvajó" közben meg az apró tele vele és mindenki szabadul tőle... érdekes..."

Értem én hogy utálod a G4-et de hülyeséget nem kéne róla terjesztened. Persze 130-nál jár, GSM boltokban, ugyanitt Samsung S6 meg 140-nél jár, pedig az meg 250e-rel nyitott. Akkor az milyen sz@r lehet már nem?

Minden androidos mobiltelefon k.rva nagyon veszt az értékéből a megjelenést követő pár hónapon belül, vagy úgy is mondhatnám hogy a hülyéknek k.rva drágán adják az első pár hónapban.

(#130) #03372544 válasza paolinho (#126) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ismered az adreno320-at? Az van a snapi s4pro SoC-ben és a snapi600-ban is, lásd Xperia Z, Nexus 4, HTC One (m7).
Na ez a GPU ettől erősebb a mérések alapján, de az adreno330-tól gyengébb, lásd Nexus 5, Xperia Z1 (snapi800 SoC).

Az adreno320 sem gyenge, FHD-ben visz mindent normálisan amit eddig próbáltam.

Szerintem sehol nem fogod ezt gyengének találni, akik fikázzák azoknak gondolom mindenkinek aktuális snadragonos vagy exynosos zászlóshajója van, amik valóban jobb számokat tudnak produkálni.
A mostanában divatos snapi615-öt simán lekörözi, az is kb. az adreno320 szintjén van GPU-ban.

[ Szerkesztve ]

(#131) davidsz válasza #82729984 (#129) üzenetére


davidsz
őstag

Konkrét tényeket írtam le. Egy sem hülyeség. Sértett LG-s önérzetet máshová!
szolgáltatóknál is 200e nyitott ...

Másik tény , hogy Honor 6 nem vesztett ennyit az értékéből.

Mellesleg volt összehasonlítási alapom konkrét használatukkal: G4 , honor 7, Honor 6, Samsung Edge+.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#132) paolinho válasza Sebestyen01 (#127) üzenetére


paolinho
őstag

O.K. elfogadom. De mi az amit nem kezel a maga ideje múltságával? Csak egy példát légyszi, hogy tudjam, hogy ez nálam milyen hiányt fog jelenteni? Nem megy valamelyik játék majd rajta akadás mentesen? Vagy netán másként fog hibaként felbukkanni?

(#133) Sebestyen01 válasza paolinho (#132) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mint ahogy a tesztben is elmondása leírás nem nem fog... De ha után a olvasol akkor tájékozódhat z, minden szót csak nem kell a szádba rágni!

(#134) Darth11 válasza davidsz (#125) üzenetére


Darth11
aktív tag

A kínai verzióban tökéletesen működik

(#135) paolinho válasza Sebestyen01 (#133) üzenetére


paolinho
őstag

Csak annyi picit kellett volna a "számbarágni", amit kérdeztem, de végül is nekem ez a válasz is megfelel. Köszi!

(#136) davidsz válasza Darth11 (#134) üzenetére


davidsz
őstag

Tudom. Sajnos a Honor 7 EU verzió volt. Chigontól rendelt Honor 6-on simán ment.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#137) Rolanddd válasza Darth11 (#134) üzenetére


Rolanddd
tag

Egy lista alapján a Telenornál 3-as band az LTE. Meg tudod erősíteni, hogy működik is a kínai verzióval?

(#138) Zotyman válasza b.daniel (#105) üzenetére


Zotyman
újonc

Én pontosan ugyanezt tervezem: a G2-röl (és egy Samsungról) váltanék erre.

Külön köszönet a szerzönek, hogy a cikkben meg lett említve a 2 SIM-Slot hálózati képessége külön-külön, mert gyakran hiányzik a teszteknél, hogy a 2. SIM-slot 3G/4G képes-e. Sokan vannak hasonló cipöben, mint én, hogy nincs hosszú ö ill. ü betüjük és hogy a két SIM kártyás telefon a sok külföldre járás miatt kell. Mivel természetesen mindkét országban szükségem van legalább 3G-re, amihez nem szeretném cserélgetni a kártyákat, ez a funkció alapvetö elvárás számomra és nem sok telefon teljesíti (LG Dual-ok vagy Lenovok jó része pl. nem...)

Kérdéseim, hátha valakinek van az alábbiakkal kapcsolatban tapasztalata:

- A G2 nekem többek között a remek ablakos tok miatt jött be, de arról nem találok információt, hogy a Honor 7-nél ez hogy müködik: lezár-e a telefon, ha lecsukom az ablakos tokot és felébred-e, ha kinyitom?
- A másik kérdésem, hogy vannak-e külön alkalmazások, amik müködnek becsukott tokkal a kis ablakban (pl. mint a zenelejátszó az LG G2-ben).
- Milyen információ van a késöbbi szoftveres frissítésekkel kapcsolatban? Számítotok-e rá, hogy megkapja a készülék a 6.0-ás androidot? (A G2 elvitathatatlan elönye volt, hogy 2 évvel a piacra dobás után is kijött hozzá gyári frissítés.)

Ha már regisztráltam ennyi év passziv hír-, teszt- és fórumolvasgatás után, akkor megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem az eddigi évek során átadott információkat a szerkesztöségnek és a fórumozóknak. Annak ellenére, hogy sosem szóltam hozzá, 8-10 éve elégedett napi szinten visszajáró olvasója vagyok a mobilarenának és az is maradok. :)

(#139) #82729984 válasza davidsz (#131) üzenetére


#82729984
törölt tag

És akkor nem lehet hogy nálad van a baj? 4 flagshipet használtál fél éven belül (lévén a H6-on kivül egyik sem régebbi ennél) és ezek szerint egyik sem volt jó neked...
Amúgy meg, ha neked a megjelenéshez képesti áresés mutatja a minőséget akkor 5000 forintos butatelefont kéne venned, az alig veszít az értékéből :)

Egyébként meg olvasgass bele a g4 fórumában itt a mobilarénán, csupa csupa elégedett ember. Persze nem alkalmas arra hogy napi 12 órát aktivan használd, mint ahogy egyik flagship akksija sem birja ezt, de akkor neked nem okostelefon kell, ahogy feljebb utaltam rá :)

(#140) csabibmx válasza Goxi (#76) üzenetére


csabibmx
tag

Ott a pont! Bár nekem így is 90k (210£ vMall megjelenés előtti rendelés) körül volt még a mostani árfolyamon is. :)

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#141) #03372544 válasza Rolanddd (#137) üzenetére


#03372544
törölt tag

Úgy tudom vidéken a B20-at használja mindhárom szolgáltató, na azt nem szokták tudni a kínai verziók.
Azért lehet ez érdekes, mert vidéken ahol eddig nem volt rendes 3G sem, ott azt már nem fejlesztik, csak a B20-as 4G-t. Azaz ha azt nem tudja a teló akkor marad a 2G, ha egyáltalán az elérhető.

(#142) Rolanddd válasza #03372544 (#141) üzenetére


Rolanddd
tag

Hm, az szívás, pedig kell a 64 GB... Lehet arról tudni valamit, hogy lesz-e európai kivitelben 64 gigás változat?

(#143) davidsz válasza #82729984 (#139) üzenetére


davidsz
őstag

Konkrétumot írtam hogy milyen használat mellett nem vált be a G4. Emellett a qi töltésről is írtam tapasztalatokat.
Konkrét szakmai dolgokat írtam. Összehasonlítási alapom megvolt.

Honor 7 , Samsung Edge+ bírja.

Előzőekben meg írtam, hogy miért váltottam Honorról. Hívásrögzítés miatt.

Nem játszom a telefonnal és nem divatozni kell. Dolgozom vele.

hozzászólásod érdembeli információt nem hordoz.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#144) #03372544 válasza Rolanddd (#142) üzenetére


#03372544
törölt tag

Aliexpress-en találtam, ott írják a 20-as bandot is a 64Gb-os verzióhoz.

(#145) #82729984 válasza davidsz (#143) üzenetére


#82729984
törölt tag

Jó ezt fejezzük mert off topic.

Konkrét szakmai dolgokat irtál mint hogy pl.:
"G4 erős 200e Ft-tal kezdett, már 130e-nál jár.
mindenki szerint "kurvajó" közben meg az apró tele vele és mindenki szabadul tőle... érdekes..."

Ez nyilván rendkivül szakmai, meg aztán az se zavar hogy az összes több flagship ára is hasonlóan alakul, lásd pl. S6, de persze az nem érdekes...

meg hogy:
"G4 billeg az asztalon is."

Hát bakker, nyilván te is láttad hogy hajlított a hátlapja (meg az előlap is), hogy mondjak egy hasonló szakmai érvet én is, és kávét főzni sem tud...

Na de, mivel ezt itt egy honor 7 topic, maradjunk annál, ha meg a g4 problémáiról akarsz beszélni akkor menjünk át a g4 topicba. Mondjuk ott még senki nem hozta fel gondnak hogy egy hajlított hátlapú készülék billeg az asztalon.

(#146) davidsz válasza #82729984 (#145) üzenetére


davidsz
őstag

G4 topikban leírtam a tapasztalataimat.

A fő probléma az, hogy a felhasználók nagy többsége nem használja úgy a telefont, hogy hanghívás közben adatforgalmat is bonyolít és több programot (pl. Böngészőt, skypot, hangrögzítést stb.) használ.
Így nem is teszteleik, tesztekben sem írnak ilyenekről. Nálam ez mindennapos. Munka. - ez határozza meg a véleményem, hogy erre jó vagy sem.

Nem csak G4 vérzett el, sorolhatnám a listát, hogy hány telefon nem bírja ezt a használatot.

G4 fórumba már nem írok. Az "elégedett felhasználók" ezt a fajta hibát nem ismerik, nem így használják, és elfogultan istenítik a készüléket.

QI töltéssel, akku cserélgetéssel kapcsolatos negatívumokat ott szintén kifejtettem.

Honor 7 egy nagyon jó készülék. Nálam előrébb szerepel a Top listában, mint a G4.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#147) Rolanddd válasza #03372544 (#144) üzenetére


Rolanddd
tag

Ez elég fura táblázat mert a MHz-nél írja a 800-at, de alatta meg írja hogy B1, B3.
B1 = 2100 MHz
B3 = 1800 MHz
B20 = 800 MHz

(#148) #03372544 válasza Rolanddd (#147) üzenetére


#03372544
törölt tag

A gsmvonal oldalán nincs b20.
[link]

Valamint itt sincs: [link]

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
TDD-LTE:B38/B39/B40/B41(2555MHz~2655MHz)
FDD-LTE:B1/B3
TD-SCDMA:B34/B39
WCDMA:850/900/1900/2100MHz
GSM:850/900/1800/1900MHz

[ Szerkesztve ]

(#149) Golota válasza #03372544 (#144) üzenetére


Golota
aktív tag

Vagy én vagyok vaksi, vagy ez a két kivitel csak a RAM mennyiségében tér el. Egyébként nem tűnik valószínűnek, hogy hardveresen másban különbözne. Gyakran szoftverből tiltják az ilyesmit, nem éri meg a gyártósort átállítani.

(#150) #03372544 válasza Golota (#149) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem RAM eltérés van, hanem a belső tárhely 16Gb vagy 64Gb.
A 64Gb-os verziónál nem írják a 20as LTE sávot, 800Mhz-est, ami itthon vidéken bukó lehet.

Gondolod mindegyik 64Gb csak a másikból szoftveresen letiltanak 48-at? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.