Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Black&White válasza Soltee (#900) üzenetére


Black&White
addikt

Már az első válaszomban is írtam, hogy a 3 gombos frissítés kell neked.Keress rá a topicban, szerintem sokszor volt tárgyalva. :)

(#902) paolinho válasza Soltee (#895) üzenetére


paolinho
őstag

elkéstem

Pedig ahogy kezdted, az teljesen jó volt egészen addig, hogy visszaraktad a stock recovery-t.
(Én mondjuk a bootloader-t még sosem zártam vissza, mert később is szükségem van a nyitott állapotra a frissítések miatt.)
De utána csak annyit kellett volna tenned mind a B130, mind a B140 esetében, hogy vagy a belső memóriára, vagy a microSD-re létrehozol egy "dload" nevű mappát, abba beteszed az OTA zippeket (én átneveztem őket mind két esetben csak simán "update.zip"-re), és aztán a Beállítások/Frissítő//Menü/Helyi frissítés alól indíthatod is a telepítést.
Ha kész, akkor ADB-ből vissza a custom recovery (TWRP), majd TWRP alól vissza a root, és kész is a ügy.

Már nem tudom pontosan, hogy mi volt az alap rom a telómon, amivel érkezett B100, vagy B121, de tekintettel arra, hogy a B121 is egy teljes alap rom, azt a három gombos módszerrel fel tudod tenni, vagy ha a B100-as tetted fel így, akkor az OTA B121 a fentiek szerint frissíthető.

Szerintem ne csak a system.img-t babráld, hanem takaríts le mindent a három gombos módszerrel, a frissítések pedig tutira menni fognak a korábban írtak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#903) Soltee válasza Black&White (#901) üzenetére


Soltee
tag

Köszönöm a segítséget!
TWRP megléttel sikerült frissítened a rendszert? Gond nélkül feltelepítette?
Nekem sajnos sehogy sem ment, visszaraktam a gyári recovery-t, és még úgy sem frissült, mert telepítés közben sikertelenséget írt ki. Ezután belső teljes frissítéssel végeztem el (a rendszerben, azaz nem a 3 gombos hard reset módszerrel) és azzal frissült is a rendszer. Érdekes ezzel viszont törlődött a root jogosultságom (kizárólag reklám blokkolás céljából van rá szükségem).
= HUAWEI Ascend P6= =HUAWEI Honor 7 64GB =

Csak ezt találtam, de nekem ebből nem derül ki, hogy kell... :(

(#904) paolinho válasza Soltee (#903) üzenetére


paolinho
őstag

NEM! Nem "TWRP-vel" frissítettem, mert arra azt írták, hogy bootloop lesz a vége. Azért írtam, hogy amit csináltál a gyári recovery vissszapakolásáig az jó volt.
Utána töltsd le és tedd fel háromgombossal a B121-et, így kapsz egy gyári csupasz alap romot, arra frissíts rá, ahogy azt az előző írásomban leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#905) Soltee válasza paolinho (#904) üzenetére


Soltee
tag

De honnan tegyem rá a b121-et ezt nem tudom...
sd kártya dload/update.app, vagy honnét?

Bocsi ha nem értem, de konkrét leírást sehol nem látok csak utalást, hogy "tudod azzal a módszerrel" :F

Ja most olvasom most jelent meg amit írtál....

[ Szerkesztve ]

(#906) Soltee válasza paolinho (#902) üzenetére


Soltee
tag

Próbáltam a 3 gombos módszert, de úgy hogy nincs pc-hez kötve ezt se írják sehol....
De mindig hibát ír... csak 1 piros felkiáltó jel és reboot system now. Ennyi.

(#907) Soltee válasza Soltee (#906) üzenetére


Soltee
tag

Minden verziót próbáltam.... 3%-nál megáll hibával...
Egyenlőre feladom..
Nem is tudom megmondani hány telefont flasheltem már de ilyen körülményessel még nem találkoztam... :(
Az iphone-t sem egyszerű, de az legalább működik...

Azért nagyon köszönöm segítséget! :R

(#908) Golota válasza Ateess (#896) üzenetére


Golota
aktív tag

2 hónapja használom a telefont. A kidolgozás minősége abszolút prémium. Az illesztések rendkívül precízek, masszív, nem nyikorog és az egészen látszik, hogy nagy gondot fordítottak rá, hogy a legmagasabb kategóriában is megállja a helyét. Elég sok telefont láttam már közelről, ennek egyik márkával szemben sem kell szégyenkeznie. Ami fémnek látszik az az, a felületkezelés is első osztályú.

Általánosságban véve kijelenthető, hogy remek kidolgozású, stabil, kiforrott szoftverű gép, mentes a gyerekbetegségektől.

Részletes leírást most nem fogok írni, de lapozz vissza, elég sok vélemény elhangzik. Inkább összeszedem az általam fontosabbnak gondolt jellemzőket:

Pozitívumok:

- Remek akksi idő (normál-intenzív használat mellett is kibír 24 órát, "hétvégi használat" mellett többet. Nekem most 11 órát ment, 79%-on áll, 45 perc képernyő, 30 perc GPS tracking mellett, néhány telefonhívással)

- Antennák erőssége: a legtöbb telefont messze felülmúlóan remek vétel wifin és mobil hálózaton.

- Hanghívás minősége kiváló.

- Nagyon kiegyensúlyozott teljesítmény: nem lassul, nem laggol, nem fagy, stb)

- Az ujjlenyomat olvasó nagyon penge, hasznos biztonsági kiegészítő és ha a marshmellow natívan fogja támogatni, akkor még magasabb szintű biztonságot ad.

- Villámgyors GPS és stabilan tartja a jelet

- Okos hardveres gombok, amik tényleg hasznosak Általában véve is jó ergonómia: minden ott van, ahol lennie kell, jó a fogása, jó a mérete, minden jól ki van találva.

- Kiforrott és ügyes a szoftver. Nincs tele szeméttel, ellenben igen szigorúan bánik az akksi zabáló programokkal, sokkal jobban van ez a rész optimalizálva, mint más márkáknál.

- Remek DAC (digital-analog converter). Ennek köszönhetően egy normális fül/fejhallgatóval egészen meglepően jól szól.

- Strapabíró: én zsebben hordom és már sajnos ejtettem is el, kőre. Szinte semmi nem látszik belőle, kifogástalan állapotban van.

Negatívumok

- A fényképezője szoftveresen nem hozza azt, amit a hardver alapján tudnia kellene. Ebben egy elég komoly Sony optika van, zafírkristály-üveg, kutyafüle. Alap beállításon a színek mosottak, a világos részek ki vannak égve. Lehet vele nagyon jó képet is csinálni, de nem zsebből előkapva, automatán. Ez egy komoly hiányosság. A "jó hír", hogy valószínűleg szoftveres a probléma, mert más gépekben ugyanez a hardver sokkal jobban teljesít (még szép). Elvileg javítható és reméljük, hogy javítani is fogják. (ez a leírás a gyári 120-as és 1.30-as szoftverre vonatkozik, mással nincs tapasztalatom).

- Az állapotjelző led teljesen használhatatlan, funkcióját nem tölti be, ugyanis nem látszik nromálisan!!!. Ezt majd egy olyan szoftverrel lehet orvosolni, ami tudja villgotatni az első vakut. Jut eszembe: nem tud valaki ilyet...?

Összefoglalva: nem hibátlan, de amit tud, azt remekül tudja és ebben a kategóriában elég best buy gyanús. Az egész telefon időtállónak látszik hardveres és szoftveres szempontból egyaránt.
- A

(#909) pietrrr válasza Golota (#908) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Másik, alternatív kameraszoftverrel sem jobb a fényképező?

(#910) Soltee válasza Golota (#908) üzenetére


Soltee
tag

Mondjuk nekem pont nagyon tetszik, hogy szolidabban jelez.
Nekem asztalon van és eddig messziről szólt mindenki, hogy villog a telefonom... :W
Most ha ránézek én pont látom, másnak nem kell!!!

(#911) Ateess válasza Golota (#908) üzenetére


Ateess
tag

Köszi szépen a leírást. Még annyit tudnál segíteni, hogy az USB tudja azt, hogy HDMI-ként is funkcionáljon?

(#912) Soltee válasza paolinho (#902) üzenetére


Soltee
tag

Most már kezdem a pc-m hibáztatni...
Melyik ADB toolkit-et használjátok mert már videókat is néztem, de nekem nem egészen az van...
Azt írták google segít tölts le egyet... úgy is tettem az elsőt amit kiadott, de most nézegetem újra, egy rakás féle fajta van... Bakker most akkor melyik az?
Van valamilyen JAVA telepítős is... az kell?

(#913) Black&White válasza Soltee (#912) üzenetére


Black&White
addikt

(#914) Golota válasza pietrrr (#909) üzenetére


Golota
aktív tag

Én csak a Google camet hazsnáltam, azt is csak pár kép erejéig, de nem láttam érdemi javulást. Egyébként a natív kamera app elég jó funkciókkal bír, tehát célszerű lenne azt használni, ha jó képeket lőne.

@Soltee

Igen, de így meg közelről, 90 fokban kell bámulni, várva, hogy "hátha felvillan". Ennyi erővel fel is kapcsolhatom a képernyőt, az a biztos. Egyébként meg minek nézegetik a telefonod a kollégák...?

@Ateess

Nem tudom, nem próbáltam. Azt viszont tudom, hogy a Samsungok támogatják, de nekem még soha, egyiket sem sikerült rábírnom, bármilyen kábellel próbáltam. Kiforratlan dolog ez.

(#915) apezka


apezka
tag

Sziasztok!

A PLK-AL10-es verzió 1 hét használata után elégedett vagyok, de felmerült pár kérdésem amire eddig sehol nem találtam választ. :(

1. Ki lehet kapcsolni a hírolvasót (bal szélső oldal a kezdőlapról lapozva) valahol vagy esetleg lehet választani nem kínai tartalmat?
2. Hogyan lehet szinkronizálni a a telefonkönyvet facebook fiókkal. a gmail sikerült, de facebook fiókot nem tudom felvenni, és a facebook alkalmazásban sem találom a régebbi Sync contacts menüt (vagy mi volt az...)
3. Más is tapasztalta, hogy a gyári fájlkezelő indításkor fehér képernyővel megjelenik, majd le is áll? Függetlenül, hogy 1 vagy 2 kártya illetve van vagy nincs benne sd kártya.
4. Ha a Messenger alkalmazásban engedélyezve van a "Chat-fejek", a kezdőlapon akkor sem jelennek meg, illetve a Messenger bezárása után rögtön el is tűnik, így csak az értesítési sávon lehet látni, hogy meg van nyitva. Találkozott már valaki ilyennel?
5. Hogyan lehet kikapcsolni a Huawei app áruházában az automatikus frissítések keresését? Igaz, hogy ott gyakrabban frissebb verzió van, pl. a youtube-ot nem tudja frissíteni, így állandóan emlékeztet, de frissíteni nem tudja
6. Néha a feloldást követően a kezdőlapot mintha alkalmazáskén jeleníti meg. Ez alatt azt értem hogy vezérlő gombok fekete sávban jelennek meg, nem működik a jobbra balra lapozás csak miután a vissza (bal szélső) gombra nyomok. Ekkor eltűnik a fekete sáv és m inden rendben van. Volt már másnál is ilyen?

Várom a tapasztalatokat, és persze a megoldásokat is! :)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#916) paolinho válasza Soltee (#905) üzenetére


paolinho
őstag

Húzd le innen a PLK-L01C432B100 Upgrade Software romot
A letöltött fájl-t csomagold ki (pl. a Total Commanderrel), és csak a dload mappát (az update.app fájllal) másold fel a belső vagy külső tárterületedre a gyökérkönyvtárba.
Ennek fel kell menni a 3 gombossal. Még egyszer, az mellékes, hogy az SD-re vagy a belső memóriára teszed.

Ami az ADB-t illeti, tényleg mindegy hogy honnan és melyiket teszed fel, de tekintettel arra, hogy tettél már fel TWRP-t ezzel nem lesz/lehet gondod, képben vagy.

[ Szerkesztve ]

(#917) Hawk02 válasza paolinho (#916) üzenetére


Hawk02
tag

Segítséget kérnék!Nem tudom mivel lehet a gond,mert a leírtak szerint tettem fel a romot,de 90%-on mindig meg áll telepítéskor.Próbáltam már roottal és root nélkül,de mindig meg áll. Recovery gyári.Lehetséges,hogy vissza kellene tenni a TWRP-t?

(#918) #09908736


#09908736
törölt tag

Tapasztalt már valaki olyat, hogy megy a Spotify (vagy bármely más lejátszó), és kidobja az értesítési sávból, ellenben a zene nem áll meg, emiatt hívásnál nem áll le a zene és nem is lehet leállítani, csak ha belépek hívás közben az alkalmazásba?
Spotify jelenleg védett alkalmazás

(#919) paolinho válasza Hawk02 (#917) üzenetére


paolinho
őstag

A három gombos telepítésnek nem függvénye se a root, se a TWRP recovery, mert ilyenkor minden visszaáll az alap rendszer állapotba, azaz se root, se custom recovery nem lesz a végén.
Esetedben nem tudom, hogy mi lehet a baj, viszont a Honor 6-os időszakomra visszaemlékezve, ott ha korábbi rendszert tett vissza az ember, akkor valamiféle rollback fájlt kellet elsőre telepíteni szintén a 3 gombossal, és csak arra mehetett az alaprendszer. Az ottani fórumisták között Black&White fórumtárs meglehetősen penge a témában, talán nála lehetne megpróbálni érdeklődni, hátha erre is tud megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#920) Hawk02 válasza paolinho (#919) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm!
Akkor lehetséges,hogy a frissebb 121-es romot próbálom inkább feltenni.

(#921) Soltee válasza paolinho (#916) üzenetére


Soltee
tag

Köszönök mindent!!!
Lehet az enyém egyedi eset, de megoldodott.
Másik ADB kellett 1.43 amúgy.
Ezzel már vissza tudtam rakni a system.img-t, de nem a leirás szerint kellett, tehát fastboot flash recovery recovery.img, hanem a recovery parancs helyett system.
Utána csak a 3 gombossal a b121 és onnantól rendben ment minden.
Tehát ha valakinek nem megy a 3 gombos, vagy megállnak a frissitések 3% nál igy menni fog!
Kiválló a telefon és a fórum is!

(#922) Dani811


Dani811
aktív tag

Sziasztok!
A B130-as frissítés óta a telefonon ha gyorsan írok, akkor "ghost swipingol" (vagy hogy nevezik). EZ a videó jobban szemlélteti a problémát. Több billentyűzeten is kipróbáltam, mindenhol jelen van ez. Meg olykor ha rányomok valamelyik alkalmazásra, teljesen másikat nyit meg. Mitől lehet ez? Szoftver, esetleg hardver probléma? Meg lehet oldani valahogy? :F

[ Szerkesztve ]

(#923) Rozsdinyek


Rozsdinyek
újonc

Üdv!

Olyan kezes billentyűzetet keresek Honor 7-hez, ami könnyen nagyítható és a prediktív mód kikapcsolható (tartósan is) rajta.
Találkoztatok ilyennel?

Köszönöm!

(#924) gabika318 válasza Rozsdinyek (#923) üzenetére


gabika318
aktív tag

mi az anysoft + magyar pakk billentyűzetet használjuk, kikapcsolt predektív bevitellel

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#925) Rozsdinyek válasza gabika318 (#924) üzenetére


Rozsdinyek
újonc

Köszi a tippet!

És ez nagyítható is? Otthon felejtett olvasószemüveg esetén.... :)

(#926) njnl válasza Rozsdinyek (#923) üzenetére


njnl
aktív tag

Swiftkey. Én nagyon szeretem és nagyítható is.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#927) Smuky23 válasza Rozsdinyek (#923) üzenetére


Smuky23
csendes tag

+1 a SwiftKey, beallítható a billentyűzet nagysága is

(#928) Rozsdinyek válasza Smuky23 (#927) üzenetére


Rozsdinyek
újonc

Köszönöm szépen!
Még azt elárulnátok, hogy a Swiftkey-en a prediktívet hol tudom kikapcsolni?

(#929) undersance válasza Dani811 (#922) üzenetére


undersance
tag

Nekem csak a kesztyű módot bekapcsolva, kesztyűvel swype-olva fordult elő ilyesmi. Kesztyű nélkül okés.

(#930) Dani811 válasza undersance (#929) üzenetére


Dani811
aktív tag

Nekem az nincs bekapcsolva. Ráadásul csináltam egy gyári visszaállítást, de az sem segített. Félek, hogy ennek szerviz lesz a vége.

(#931) ktomee


ktomee
csendes tag

Hali!

Immár egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy telónak. Eddig mindennel elégedett vagyok, viszont nem tudom rábírni telefonkönyvet, hogy szinkronizáljon a Facebookkal. Szerepel a fiókok között, de ott nincs semmilyen opció.
Van valami tippetek?

Előre is köszi

(#932) njnl válasza Rozsdinyek (#928) üzenetére


njnl
aktív tag

Te a prediktív alatt a csúsztatásos bevitelt érted?

ktomee

Nálunk sem működik :N

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#933) ktomee válasza njnl (#932) üzenetére


ktomee
csendes tag

Esetleg valami tipped van 3rd party telefonkönyv alkalmazason, ami a 2 SIMet is jól kezeli? Egyenlőre nem sikerült jót találnom.

(#934) Black&White válasza ktomee (#933) üzenetére


Black&White
addikt

Ha nem zavar, hogy fizetős, akkor a PixelPhone Pro az egyik legjobb.

(#935) apezka válasza ktomee (#933) üzenetére


apezka
tag

Én a True Phone-t tudom ajánlani eddig nekem bevált és persze ingyenes.
A Facebook engem is érdekelne, ha jutsz vele valamire, nekem eddig nem sikerült... :S

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#936) Rozsdinyek válasza njnl (#932) üzenetére


Rozsdinyek
újonc

Nem, hanem azt, amikor pár betű beírása után befejezi a progi a szót vagy a már beírt szót módosítja a saját szókészlete alapján. És néha elég önkényesen...

(#937) #09908736 válasza Rozsdinyek (#936) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ha jól rémlik, automatikus kiegészítés néven fut, és ott kell kikapcsolni, hogy soha ne cseréljen. Talán a szövegbevitel rész alatt?
Most nincs telepítve, nagyon jól elvagyok a Swype-pal, tetszik, hogy oldalt kinn vannak az ékezetes betűk, csak meg kellett szokni.

(#938) Tangerine válasza Tangerine (#885) üzenetére


Tangerine
senior tag

Postázás után 24h alatt ideért az UK-ból. :Y
Igaz előtte 2 hétig vártam, mire lett készlet. :DDD

:))

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#939) Markyxx válasza Tangerine (#938) üzenetére


Markyxx
tag

Szia,
Melyik webshop?
Mo.-ra?
64GB-os?
Mennyire jött ki mindenestül?

Köszi szépen. :)

Honor 90

(#940) Tangerine válasza Markyxx (#939) üzenetére


Tangerine
senior tag

Vmall.eu
16-os EU verzió, b20 sávot is tud
+tok+szállítás. 100e

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#941) Tangerine válasza Markyxx (#939) üzenetére


Tangerine
senior tag

11.11 akcióban vettem, de holnap meg black friday lesz, szintén akció
Sajnos az UK felületen, így UK töltőt kaptam. Sebaj, van átalakítóm itthon.
Inkább a németen vedd, akkor jó töltőt adnak.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#942) Tangerine válasza Tangerine (#941) üzenetére


Tangerine
senior tag

Érdemes bármit upgradelni, hekkelni, stb. a telón mielőtt beállítgatom/belakom? Csak mert nem akarom utána nulláról kezdeni.

Android verzió: 5.0.2
Aktuális verzió: PLK-L01C432B121
Egyéni verzió: CUSTC432D001

köszi!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#943) ktomee válasza apezka (#935) üzenetére


ktomee
csendes tag

A Facebook szinkronizálásra végül a Sync.Me volt s megoldás. Bár így hozzáférést kellett adnom nekik a Facebookomhoz.
Az előző telefonom valszeg túl régi volt, hogy feltűnjön a Facebook nagy újítása.

(#944) apezka válasza ktomee (#943) üzenetére


apezka
tag

Én is találkoztam ezzel a verzióval, de nagyon szívom a fogam a jogosultság adás miatt... :S

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#945) ktomee válasza apezka (#944) üzenetére


ktomee
csendes tag

Nekem sem szimpatikus megoldás.... :-/

(#946) njnl válasza Rozsdinyek (#936) üzenetére


njnl
aktív tag

Beállítások/szövegbevitel / automatikus javítás, javaslat automatikus beillesztése - pipa ki-

ktomee

Ez a Sync.Me mi is pontosan?

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#947) Forikaa


Forikaa
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A Viber üzeneteket nem kopom meg , csak ha megnyitom az alkalmazást.
( Ha nem zárom be és a háttérben fut , akkor sem ) Van valami beállítás esetleg ami ezen változtatna?
Köszönöm

(#948) kelekyle válasza Tangerine (#942) üzenetére


kelekyle
őstag

B140-es ROMot pakold fel (a megelőző updateket is fel kell rakni előtte).
Professzionális mód bekerül vele a kamerába pl. meg egyéb hibajavítások, biztonsági javítások és teljesítmény javulás.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#949) Tangerine válasza kelekyle (#948) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#950) paolinho válasza kelekyle (#948) üzenetére


paolinho
őstag

Egyébként a professzionális mód mire jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.