Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Pinyo16689 válasza fornettisuti (#850) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Néztem azt is csak nem hiszem, hogy jelentősen jobbak lennének ezek a telefonok. Talán a H20 pro igen, az OIS, 8gb rám és a 250 GB tarhelyi miatt, de ahogy a fotókat nézem, igazából az optikai zoom az egyetlen, ami nagyobb változást hozna. Nem jobbak annyival az egyéb fotók, vagy ugyanolyanok.

(#852) fornettisuti válasza Pinyo16689 (#851) üzenetére


fornettisuti
veterán

elvileg jobb a lecse és van ois, a nem pro-hoz képest

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#853) Pinyo16689 válasza fornettisuti (#852) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

A H20 pronak jobb a lencseje? Nem gondoltam volna. Aztt hittem, hogy a főkamera - az OIS-t leszamitva - ugyanaz. Azt tudom, hogy van ois a főkamerán is, nem csak a telefoton.

(#855) Timeola válasza #46372352 (#854) üzenetére


Timeola
aktív tag

Ha ugyanúgy van minden mint a novánál akkor itt. Kezdőképernyő csippentéssel összehúzva, ott találod.

[ Szerkesztve ]

(#857) Timeola válasza #46372352 (#856) üzenetére


Timeola
aktív tag

Novánál ilyen lehetőségeket hoz fel:

És mivel azt mondják, hogy a 2 teló dettó ugyanolyan, ezért gondolom hogy u.azt tudja az is.

(#858) bubus66 válasza Timeola (#857) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia nem dettó ugyan az a Nova5T mint a Honor20.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#859) bubus66 válasza #46372352 (#856) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia igen van a Honor 20-ban 5x5-ös ikon kiosztás, is igaz a képen a Honor 20 Pro-é de a 20-ban is benne van és a Beállításokból is elérhető, nem csak a képernyő összecsippentéssel.

Beállítások/Főképernyő és háttár/Főképernyő beállítások.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#860) Timeola válasza bubus66 (#858) üzenetére


Timeola
aktív tag

Miben másabb? Én ebből indultam ki: link

(#861) bubus66 válasza Timeola (#860) üzenetére


bubus66
nagyúr

Írtam privátot.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#863) bubus66 válasza #46372352 (#862) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Honor 20 MAGIC3.0 (és találkoztam olyan témával mai EMUI10-re készült és nem futott el a Honor 20-on) a Nova5T EMUI10 a többi különbség, meg hw-ben van, ami csak a boxal látható.

Amúgy a kamera lencse csiszolás, a Nova 5T Leica kamerarendszer.
Az ujjlenyomat érzékelő kidolgozása, és gyorsasága, nekem a Nova5T-jé gyorsabb volt.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#865) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Friss tulaja lettem egy Honor 20-nak. Az elmúlt pár évben Xiaomi vonalon voltam, most pedig egy Redmi Note 9S-t váltott. Reggel óta használom és nagyon pozitív a kialakult kép. Baromi gyors a telefon és jó a hangja is a fülhallgatómon. A kijelző is rendben van. A lényeg, hogy nem bántam meg a cserét és a Miui rendszer sem hiányzik.

Xiaomi 14

(#866) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Valaki találkozott már WiFi hotspot problémával? Egyszerűen nem látja sem a laptop, sem másik telefon. Eddig nem volt gond..
Előre is köszönöm a segítséget.

(#867) dunc válasza Mátésum (#866) üzenetére


dunc
nagyúr

Ellenőrizd a beállításokat, pl, nézd meg 2.4, vagy 5 re van állítva. Lehet a teszt eszközök nem bírják az 5 GHz t.

(#868) Cyborg válasza osonte (#865) üzenetére


Cyborg
őstag

Hogyhogy leváltottal egy viszonylag friss telefont egy tavalyi modellre?
Mi nem tetszett a redmiben, esetleg miben látod a külöbnségeket, ami miatt pozitív a kialakult kép a Honor 20-nál?

(#869) osonte válasza Cyborg (#868) üzenetére


osonte
senior tag

Előtte Redmi Note 8 Pro telefonom volt, azon minden jól működött. Gondoltam, hogy attól csak jobb lehet, ha váltok egy újabbra és így lett a 9S. Sajnos már pár nap után a közelségérzékelő szarakodott, illetve a wifit is ledobálta (erre jött ki közben frissítés). Próbáltam kalibrálni, meg különböző romokat rátenni, de 3-4 hetesen szervíz lett belőle és kb. ennyi ideig marad is még ott. A kijelző is visszalépés volt, mert kisebb fényerőt tud, illetve minimum fényerőn is eléggé világít a fekete. Rosszabb a beszélgetés minősége is és a vicc, hogy tettem a 9S-re egy custom romot és azon tökéletes volt a hangja a telefonolás közben. Kicsit olyan érzésem volt, hogy kiadták a 9S-t és majd a felhasználók teszteljék a szoftvert, egyszer úgy is jóra sikerül. Pedig a 8 Pro-t is a megjelenése után vettem és annál nem voltak gondok a szoftverrel. A lényeg, hogy már csak egy használható szoftverrel rendelkező telefont akartam és akkor akadtam rá a Honor 20-ra, mert itt nincs tele a fórum a szokásos Xiaomi nyűgökkel. Ezt a telefont csak az elején beállítottam és azóta minden működik rajta. A fényképezőt érzem egyedül visszalépésnek, inkább beltérben, ami lehet nem az optika hibája, de sokszor agyontömöríti a jpeg fájlt és nagyon kásás lesz tőle a kép. Ebben jobbak voltak a Xiaomi telefonok, de ennyi kompromisszumot tudok kötni azért, hogy stabilan működjön a telefon. A legközelebb is maradok Honor/Huawei vonalon és akkor egy magasabb árkategóriában tuti a fényképek is jobbak lesznek. Amúgy ha visszajön a szervizből a 9S megtartom navigációnak, webkamerának, arra jó lesz.

Xiaomi 14

(#870) sniper112


sniper112
aktív tag

Másnak is jött ma egy 220 kB frissítés? Ami utána kért újra indítást ami gyorsan le is zajlott. Nem láttam változást.
A szoftver vetrziom is maradt 9.1. 0.154

(#871) Orgi válasza sniper112 (#870) üzenetére


Orgi
őstag

10.0.0.198 az aktuális, arra nem jött semmi.

(#872) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Szeged éjszaka😀
[link]

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#874) szkaroly válasza #46372352 (#873) üzenetére


szkaroly
senior tag

Csak egy tipp:

[link]

Poco X3 Pro

(#876) pulffy


pulffy
őstag

Nekem néha közben be fagy a böngésző a chrome. Mások is tapasztalták ?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#877) atosan válasza pulffy (#876) üzenetére


atosan
addikt

Chrome hiba, más készülékeken is panaszkodnak.

Maine coon

(#878) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Tud esetleg valaki működő gcam apkról, ami 6os vagy 7es?

(#880) osonte válasza #46372352 (#879) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Nekem is törölte az apk fájlokat és utánaolvastam. Amikor frissítettél Android 10-re, utána volt gyári alaphelyzetbe visszaállítás a telefonon? Valakinek ez oldotta meg.

Illetve én nem csak az Optimáció -> (Beállítások ikon) -> Intelligens optimalizálás és Fájlszemét automatikus eltakarítása -t kapcsoltam ki, hanem a Beállítások -> Alkalmazások - Alkalmazások -> (jobb felül 3 pötty) -> Speciális hozzáférés -> (Az összes helyen rákeresel az Optimalizáló-ra és ahol van találat, ott minden engedélyt elveszel tőle).

Majd beszámolok róla, hogy nekem úgy marad -e. Én viszont csináltam gyári alaphelyzetbe állítást a főverzió frissítés után.

Xiaomi 14

(#881) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje érik a Redmi 3 cseréje, most úgy néz ki, a Telekomtól egész korrekt kedvezmény kapnánk otthoni csomag váltása miatt. Nagyon megörültem mikor láttam hogy van nekik Redmi Note 9 Pro, mivel azt néztem ki magamnak, de feltűnt hogy a Honor 20 is hasonló áron van. Mit gondoltok, melyik érné meg jobban? Kisebb kijelző előny lenne, de kamera (papiron), bővíthetőség, frissebb kiadás Redmi mellett szól. Viszont ha jól sejtem ennek jelentősen jobb a procija.
Ez a teló 60 lenne, a Redmi 74. Melyik lenne jobb választás? Legalább 2-3 évre terveznék vele. Köszi!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#883) osonte válasza #46372352 (#882) üzenetére


osonte
senior tag

Én is kb. 2 hete vettem, ment rá 3-4x frissítés és bár üres volt a telefon, de mivel főverzió változott így nyomtam egy gyári alaphelyzetbe visszaállítást és utána laktam csak be a telefont. Tud sajnos érdekes dolgokat okozni, ha ez a lépés nincs meg. Ettől függetlenül meg valaki nem csinálja meg és minden hibátlan.

Jelzek mindenképpen. Neked mennyi idő után állítódik vissza? Csak, hogy mennyi idő múlva nézzek rá.

Xiaomi 14

(#884) dunc válasza Titmouse09 (#881) üzenetére


dunc
nagyúr

Redmi Note 9 Pro!!!

(#886) osonte válasza #46372352 (#885) üzenetére


osonte
senior tag

Akkor tuti gond van, nekem tegnap óta ahogy kivettem a pipákat, minden kikapcsolva maradt és az apk fájlok közül sem törlődött semmi.

Sajnos a megoldás a gyári alaphelyzetbe állitás lesz: Beállítások -> Rendszer és frissítések -> Visszaállítás -> Telefon visszaállítása -> TELEFON VISSZAÁLLÍTÁSA.

Minden törlődni fog a belső tárhelyről is, olyan lesz, mintha most vetted volna újonnan a telefont. Ezért érdemes mindent lementeni előtte. Viszont cserébe jól fog működni utána.

Most néztem, ahol Te írod ott nem lehet elvenni az engedélyeket, csak a "Speciális hozzáférés" menüben, ahogy pár hsz korábban írtam ennek a helyét. Persze ez nem változtat azon, hogy nem szabad elfelejteni a telefonnak, ha valamit beállítasz...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#888) osonte válasza #46372352 (#887) üzenetére


osonte
senior tag

Amit az utolsó mondatban írsz, ha ott nem teszi vissza, akkor jónak kell lennie.

Xiaomi 14

(#889) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok találkozott-e már valaki fullHD és hbogo lejátszási hibával 5ghz-en? Csak a telefonon jön elő a jelenség: miszerint 3-6perc lejátszási idő után megszakad a stream. Hbogo-nál wifi ki be és megjavul újabb 5 percre. Nas lejátszásnál újra kell indítani a videot mert a vlc kidob. Ilyenkor 0kb-ra vissza is esik az adatforgalom. Android10...198.
Mi lehet wifi modul vagy apk beállítás?
Valamint ami idegesítő hogy közelség érzékelő telefonálás közben nem értékel és többször megszakadt a beszélgetés. Mondjuk evvel nem lehet mit tenni...

Asus AC85P - DS118

(#890) fornettisuti válasza Milli82 (#889) üzenetére


fornettisuti
veterán

-5ghz miatt lehet szvsz, rosszul terjed, rovid a sugara
-rosszul tartod

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#891) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Honor 10 telefonom napsütésben nagyon béna a kijelzője.Kb semmi sem látható rajta.
Honor 20al jobb a helyzet? :R

(#892) Lifer092


Lifer092
senior tag

Én tegnap szomorúan tapasztaltam hogy (eddig számomra ismeretlen funkció) kapcsolt be a telefonon. A szituáció egy autós nyílt nap volt, belső kamerás felvétel készült volna vele, 1080p 60fps-el. Az autóban felhúzott ablakok voltak, meglehetősen meleg volt bent, de szerintem annyira nem. 5-6 perc után láttam hogy a felvétel megáll, majd kiírja hogy "Túlmelegedés". Vezetés közben a pályán nyilván nem kezdtem el nyomkodni, mondom egye fene az a felvett 6 perc is jobb mint a semmi. Mikor vége volt a menetnek, kiálltam az autóval, gondoltam megnézem azt a 6 percet. Hát. Nem volt 6 perc. Sajnos egyáltalán nem mentette el, ami azért elég bosszantó volt..... Legalább ilyen esetben megcsinálhatták volna úgy, hogy ha ki is lövi magát, akkor (ha éppen videófelvétel fut) legalább azt elmentené már...

Így szerintem szereznem kell egy Gopro-t, mert legközelebb ha megyek Júliusban akkor sem lesz hűvösebb. Kár, pedig nagyon szép felvételeket csinál.

[ Szerkesztve ]

(#893) oszi666 válasza ProEvoFan (#891) üzenetére


oszi666
őstag

hát, nekem harmatgyenge volt most hétvégén balcsin a szikrázó napsütésben. Galaxy S7-nek a közelébe nem ért

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#894) ProEvoFan válasza oszi666 (#893) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszi a választ.
Alapjában tetszik a Honor 10, de a fényerő katasztrófális... :O
Akkor ez Honor 20ban sem változott.Kár.

(#895) Pinyo16689 válasza ProEvoFan (#894) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Sztem az Oled kijelző jobb napsütésben lényegesen, mint az IPS, igaz, a P9 kijelzoje napsütésben is jó volt, pedig IPS. A H20 valóban gyenge napsütésben, főleg fotozaskor probléma, hogy nem látod a kijelzőt.. Viszont az Oled sokkal serulekenyebb is, én eddig ezt nem tudtam. Egy ismerős A51 teloja leesett úgy 1 méterről, és a kijelző meg is halt... A H20 leesett a konyvespolcrol, úgy 1,8 méterről laminált padlóra, és semmi baja. Tok nélkül. Mindegy, ezt csak úgy megjegyeztem. Mindennek van előnye, és hátránya. Az én szememnek az IPS kellemesebb.

(#896) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Engem csak az bánt, hogy a fiam 70Ks xiaomi note 8T telefonja vakító napsütésben is kitűnő a kijelző láthatósága....

(#897) dunc válasza ProEvoFan (#896) üzenetére


dunc
nagyúr

Már 60K MM be pl. És ez igaz, valóban jobb a xaomi ár/érték arányba.

(#898) pulffy


pulffy
őstag

Képernyő zárat ki lehet kapcsolni valahol? Zavar , mert most most kóddal kell kinyitni a telefont és meg elötte oldgyam fel a keperny őzárt...

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#899) Pinyo16689 válasza ProEvoFan (#896) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Lényegesen jobb a fehér fenyereje a Xiaominak:

Xiaomi: 511/709 nit
Honor 20: 434/495 nit

A P9nek is 648 nit volt a fehér fenyereje.

Sajna, Honor 20 pro sem jobb etekintetben..

(#900) gretzky77 válasza Pinyo16689 (#895) üzenetére


gretzky77
veterán

Mondjuk ebből nem vonnám le azt a következtetést, hogy az Oled sérülékenyebb! Nem mindegy hogy esett, mire esett és egyebek! Lehet a Samu rosszabb szögben kapta az ütést! Nem hiszem ,hogy az Oled miatt tört!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.