Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) fornettisuti válasza Predator2 (#1100) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem tudom, hogy segít-e, nekem van egy "Eszközök" mappa, amiben van két "SIM eszközök", nézd meg, hátha.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1102) Predator2 válasza fornettisuti (#1101) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem is van ilyen mappa. De az említett ikon nincs benne :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1103) Orgi válasza baly81 (#1098) üzenetére


Orgi
őstag

Tegnap jött meg nekem.

(#1104) gretzky77 válasza fornettisuti (#1095) üzenetére


gretzky77
veterán

Független vagy esetleg Telekomos? Van esetleg valaki Telekomos és már megkapta? Gyereké még semmit nem jelez, Novemberi patch-en van! Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1105) fila válasza gretzky77 (#1104) üzenetére


fila
senior tag

Pár napja megjött nekem is. Telekomos.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1106) atosan válasza gretzky77 (#1104) üzenetére


atosan
addikt

Feleségemére is megjött, Telekom

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1107) fornettisuti válasza gretzky77 (#1104) üzenetére


fornettisuti
veterán

Telekomos gyári független, pár éve már így árul a Telekom.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1108) gretzky77 válasza atosan (#1106) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi, közben néztem Dec 1. A patch úgyhogy valamelyik este frissült csak nem észleltem :Y

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1109) Predator2 válasza fornettisuti (#1101) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Tudnál róla képet mutatni kérlek?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1110) Orgi válasza Predator2 (#1109) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem is ott van kezdetektől ez a két ikon, független Mediamarktos telóm van. Küldtem mailt!

[ Szerkesztve ]

(#1111) baly81 válasza Predator2 (#1109) üzenetére


baly81
aktív tag

Itt találod.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1112) Predator2 válasza baly81 (#1111) üzenetére


Predator2
addikt

Igen, ezt akarom kirakni az asztalra, hogy egyszerűbb legyen az elérés.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1113) baly81 válasza Predator2 (#1112) üzenetére


baly81
aktív tag

Keress egy alkalmazást (widget) a play-ben. pl: keresőbe:
dual sim widget; Sim On/Off widget; vagy hasonlót.
Ugye widget-nek hívjuk, amely alkalmazást a kezdőképernyőre ki tudsz tenni, és vagy információt ad, vagy vezérelni tudsz vele...
Én pl. ilyet találtam hirtelen, de nem próbáltam:
Dual SIM Switch Widget.
Ha valamelyik alkalmazás működik Honor 20-on, kérlek írd be a fórumba a program nevét, hogy mások is megtalálják! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1114) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Olyan problémám támadt a készülékkel, hogy elkezdett gyorsabban merülni, mint eddig és nem tudom, hogy mi az oka. Két dologra gondolok, az egyik hogy nemrég kaptam egy HSM core frissítést és az akasztott össze valamit, a másik pedig, hogy vettem egy Baseus 30W gyorstöltőt és netán az kavar be neki valamit. Kipróbáltam, a gyári töltőjével és mintha ott nem merült volna annyira, de azt meg lehet csak beképzeltem :D.

Nektek volt/van hasonló problémátok?

Segítségetek előre is köszönöm!

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#1115) Orgi válasza koszos91 (#1114) üzenetére


Orgi
őstag

Én nem tapasztaltam ilyet még sose, de mire gondolsz mint összefüggés az új töltő és a gyorsabb merülés között? Szarabb árammal tölti vagy mi? :)
Nyomnék egy gyári visszaállítást...

(#1116) baly81 válasza koszos91 (#1114) üzenetére


baly81
aktív tag

Valamelyest lehetséges amit írsz, de csak egy része és kis mértékben…
Egyrészt valamivel azért tisztában kell lenni. Nem lehet büntetlenül nagyteljesítményű töltőket használni. A telefonokban található (Li-Ion és Li-Polymer) akkuk is ugyan úgy, ahogy egy sima mezei 18650-es, az ajánlott 1C-s maximális rátára vannak beállítva, meg ez valamelyest a lítium kémiára épülő cellák hozadéka is, ez az elterjedtebb.
Ez azt jelenti, hogy a gyorstöltés 1C, azaz 1-Capacity, azaz az akkucella névleges kapacitása. Tehát, mondjuk egy 3500mAh-ás (3,5Ah) akkut ajánlott maximum 3,5A-el tölteni. Ettől fölfelé is el lehet térni valamelyest, de kevés gyártó van aki ezt meg is teszi. Egyrészt azért, mert már nagyon melegszik az akku, másrészt nem is egészséges neki, idő előtti kapacitásvesztéshez /avuláshoz vezet.

Általánosságban elmondható, hogy a NORMÁL TÖLTÉS 0,5C -s rátával teljesül.
Tehát egy 3500mAh-ás (3,5Ah-ás) akku 0,5C rátával töltése:
Névleges akku kapacitása, azaz C=3,5 Ah
Normál töltési ráta: 0,5C >>> 3,5 * 0,5 = 1,75 A
Töltési idő: 3,5Ah ÷ 1,75 A = 2h

Ugyan ez 1C gyorstöltési rátával:
Gyorstöltési ráta: 1C >>> 3,5 * 1 = 3,5 A
Töltési idő: 3,5Ah ÷ 3,5 A = 1h

A telefon vezérli az akkumulátor töltését, ha túl van merülve (1-3%-ra), vagy túl meleg, akkor a töltésvezérlő nem engedi nagy áramerősséggel tölteni. Általában ezt a funkciót soft, vagy lágytöltésnek hívjuk. Ha az akku töltöttsége elért egy bizonyos szintet (észrevételeim szerint 8% körül, de ez készülékfüggő), és vissza is hűlt (max ~40°C) akkor felemeli az áramerősséget is. És itt jegyezném meg, hogy nem az a sok idő, amíg az akku feltöltődik, hanem a töltési fázis lezárása. Ez a lezárási fázis azt jeleni, hogy a töltő a feszültséget tartva, az áramerősséget lecsökkenti, így kerül a cella megfelelően feltöltött, azaz lezárt állapotba. Ez termination fázisnak is szokták nevezni. Ez vesz arányában igénybe több időt…
Szóval, ha te felteszed a telefont tölteni kb 20%-on, akkor egy normál 1,5 A-es töltőfejjel és megfelelő kábellel is fel tudod tölteni 2 óra alatt 99% körülre, de ezután jönne a befejező lezárási fázis. Ha ez nem történik meg teljesen, akkor nincs 100%-ra feltöltve az akku! Sőt, itt jön egy csavar a Honor 20-nál. Ugyanis 100%-os akkutöltöttség mellett is kb 1,5 órát még kb. 0,1 - 0,2 A-el tölt a telefon! Ezt a korábbi Sony-jaimnál nem tapasztaltam, átlagban kb 10-15 perc után 0 Amper átfolyást / töltést mértem. És ezt azért jegyeztem meg, mert ha a pluszban vásárolt, gyorstöltőd nem képes megfelelően alacsony áramerősség leadására, akkor a telefonod hiába ír ki 100%-os töltöttséget, az nincs teljesen feltöltve (lezárva), így az akku teljesítményének csökkenését akár meg is érezheted! De ez nem olyan eget rengető eltérés, kb órákban mérhető egy kisütési ciklus során.

Ha tanácsolhatom: Ha van időd a töltésre, akkor inkább felejtsd el a gyorstöltőket. Rakd fel egész estére egy normál ~1,5A -es normál töltőfejre! Sokkal hosszabb ideig fogja a kondiját tartani a telefonod akkuja!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1117) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Más is tapasztalta már, hogy ha a telefon 4G helyett wifit használ akkor lassabban merül?
Miért van ez így?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1118) Orgi válasza Predator2 (#1117) üzenetére


Orgi
őstag

Én úgy tudom hogy a wifi kevesebb energiát igényel jóval.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1119) fornettisuti válasza Orgi (#1118) üzenetére


fornettisuti
veterán

Jól tudod. Sőt a 4G kevesebb energiát használ, mint az 5G vagy akár a 3G is, ugyan olyan térerő esetén.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1120) koszos91


koszos91
tag

Köszönöm a Válaszokat Orgi és baly81!

Akkor amit leírtál, azt majd figyelembe veszem.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#1121) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A bekapcsoló gombhoz lehet esetleg plusz funkciókat hozzárendelni?
Honor8-nál be lehetett állítani, bekapcsolja a "lámpát".

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1122) baly81 válasza Predator2 (#1121) üzenetére


baly81
aktív tag

Bár nem próbáltam olyat, amit te vetettél fel, de nálam a camera block program van beállítva biometrikus (ujjlenyomat) azonosítású feloldásra a Bitdefender program app lock részében.
Gyanítom, hogy a bekapcsológombhoz nem tudsz más funkciót rendelni, ,max valami külső programmal. Legalábbis én még nem találtam ilyen menüpontot. Max nézz szét a fejlesztői beállításokban, hátha van ilyen beállítás.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1123) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Januári biztonsági frissítés érkezett.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1124) svgyula válasza fornettisuti (#1123) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kíváncsi vagyok javítottak-e valóban a biztonságon? Ugyanis aki még nem tudná a telefont nem lehet levédeni! A bekapcsoláskor beírandó jelszó csak a képernyőt zárja! A telefon össze funkciója üzemel a háttérben! Felmegy a wifire ha 2db sim van akkor ha oda nem állít be valaki pinkódot mert nem akarja magát szívatni akkor a hálózatokra is felcsatlakozik a telefon. Ja és a pin beírása nélkül feljön a HiSuite meghajtó a PC-csatlakozáskor. Ez eddig azt jelenti, hogy egy nem kezdő hekker simán lenyúlja az adatokat. DE! a telefonon a bekapcsolást követően a pinkód beírása nélkül is lehet hívást fogadni! Vagyis ha ellopják akkor még mindig egy elérhető eszköz marad "fél" funkcióval akkor is ha csak kidobják a sim-et és másikat raknak bele és semmit nem csinálnak a telefonnal. Már jeleztem a hüvejnek ezt a problémát.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1125) fornettisuti válasza svgyula (#1124) üzenetére


fornettisuti
veterán

A bekapcsoláskor beírandó jelszó csak a képernyőt zárja.

Nálam először a SIM pin kódo(kat)t kéri, aztán a készülék kódját. Helyes SIM pin megadása után nyilván lesz hálózat.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1126) svgyula válasza fornettisuti (#1125) üzenetére


svgyula
addikt

Pont ez a gond! Először a telefon rendszert feloldani és utána a kártyát! Mint írtam a simet kidobják és akkor is bejön a hívás, és fel is lehet venni ha nem oldja fel a kijelzőt!
A helyes sorrend az lenne
1 telefon android
2 sim
3 wifi
4 bluetooth
5 PC
DE az én engedélyem nélkül egyik sem! Most ha nem adsz meg sim pin kódot akkor minden elindul DE a sim pin kód nélkül is van wifi és egyéb hálózat! Ennyit a szuper biztonságos mobiltelefonokról.......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1127) baly81 válasza svgyula (#1126) üzenetére


baly81
aktív tag

Kipróbáltam és meg tudom erősíteni a hozzászólásodat!
Bekapcsolás után nekem is először pinkódokat kér, ha feloldom akármelyiket, vagy mindkettőt, akkor elérhető lesz a telefon a rendszer jelszavas vagy mintás feloldása nélkül is.
Azonban a hívó felet nem azonosítja be, csak a számot írja ki. Hívás közben nem lehet a telefon menüjében bolyongani mert kéri a telefon feloldását.
Tovább már nem is folytattam, nem kötöttem gépre, de biztosan ott is el lehetne követni pár dolgot...

Mindettől függetlenül, számomra érthetetlen, hogy egy évek óta javított és fejlesztett rendszer ilyen mértékű biztonsági hibával került ki! :N :((( :F

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1128) svgyula válasza baly81 (#1127) üzenetére


svgyula
addikt

Jó lenne ha minél több ember jelezné feléjük ezt a problémát. Mert nyilván egy fecske nem csinál nyarat! Ezúton megkérek mindenki, hogy egy rövid üzenetben jelezze akár a "támogatás" felületén is megteheti.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1129) Pinyo16689 válasza svgyula (#1128) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Szia!

Érdemes erről a Huaweinek írni? Szerintem is jelezni kell, de a Huawei ebben már nem illetékes, nem? Vagy mit tudom én már... Super, hogy eladta, de most ki a valaki?

(#1130) fornettisuti válasza Pinyo16689 (#1129) üzenetére


fornettisuti
veterán

Amúgy ez jó kérdés.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1131) svgyula válasza Pinyo16689 (#1129) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A telefon szoftver ügyileg még oda van az alkalmazásokkal kötve ez biztos. Nekem ők válaszoltak.Én még nem találkoztam "Honor" ügyfélszolgálattal.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#1132) Orgi válasza fornettisuti (#1123) üzenetére


Orgi
őstag

hozzám ma ért ide

(#1133) baly81 válasza Orgi (#1132) üzenetére


baly81
aktív tag

Nálunk kettő ilyen készülék van. A feleségemé fornettisuti kollégáéval együtt frissít, és így, hogy beírtad, már tudom, hogy az enyém a tiéddel együtt kapja meg a frissítést. :)
Hogy nálunk a két készülék miért tér el több mint egy héttel egymástól, azt nem tudom. Pedig egy helyről, egyszerre vásároltuk...

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1134) fornettisuti válasza baly81 (#1133) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ha tippelnem kellene, imei alapján kapják meg a frissítést több körben.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1135) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok
Ha honor 20amon bekapcsolom a gesztus vezerlest, a gboard billentyuzet lecsuszik teljesen az aljara a kijelzonek, mivel a vissza alkalmazas valto stb gombok eltunnek, es lecsuszik az aljara teljesen.
Google Pixelen egy ismerosnek van egy fekete sav a billentyuzet alatt es emiatt feljebb kerul az egesz cucc, sokkal kenyelmesebb hasznalni. A billentyu magassagot mar a maxra allitottam Erre van valami tipp?
A microsoft swiftkey tudja ezt de idegesit hogy nem lehet kikapcsolni a szojavaslat savot.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#1136) Orgi


Orgi
őstag

Ez jól hangzik, Magic UI 4.0, de gondolom Android 11 már nem nagyon lesz:
[link]

(#1137) oszi666


oszi666
őstag

kár hogy nem lesz android11 nekem tetszenek az új notificiationok.
Szerintem a huawei ban egyáltalán nem justifyolja hogy nem lesz android 11. Az a GMS-re vonatkozott, az android11 attól független, nyílt forráskódú, a huawei is használhatja.
Lusták simán

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#1138) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Van olyan, aki ujjlenyomat helyett arcfelismerőt állította be? Érdekelne mennyire működik jól a dolog.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1139) Energie X válasza fornettisuti (#1138) üzenetére


Energie X
őstag

Én P30-on használom az arcfelismerőt, barátnőm Nova 5T-n (ami kb ugyanaz mint a Honor 20) mindkettőn tök jól működik, ha maszkot viselsz azt nem szereti :DD

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1140) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Rendszerparaméterek frissítése érkezett.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1141) baly81 válasza fornettisuti (#1140) üzenetére


baly81
aktív tag

Köszi az "előrejelzést"! Ez mit takarna? Miben és mi változik a frissítéssel? Tudsz valami infót? Módosíthatja a szolgáltatói profilokat esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1142) fornettisuti válasza baly81 (#1141) üzenetére


fornettisuti
veterán

Csak átfutottam, valamit módosítottak a 3rd party appokkal kapcsolatban, ~10kB amúgy az update.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1143) baly81 válasza fornettisuti (#1142) üzenetére


baly81
aktív tag

Azt hittem valami komolyabb lesz... Köszi az infót! Akkor ezt nyugodtan lehet telepíteni! :B

A készülék meg lesz támogatva a Harmony OS-el is. Elvileg április közepén érkezik meg rá. Kíváncsi leszek hogy oldották meg! Ha dual Bootos, akkor már a megjelenésekor felteszem a készülékre. Bár gyanítom, hogy így oda lesz további 5-8 GB háttértár.

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1144) pulffy válasza baly81 (#1143) üzenetére


pulffy
őstag

Random kidobál alkalmazásokból, viber tiktok youtube, más tapasztalt hasonlót?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#1145) axel1995 válasza pulffy (#1144) üzenetére


axel1995
csendes tag

Hello! Nekem nova 5t-n jött elő ma, AliExpress app újratelepítés után működik pár percet, de utána megint tönkremegy.

(#1146) axel1995 válasza axel1995 (#1145) üzenetére


axel1995
csendes tag

Android web view frissítése a play áruházból megoldotta

(#1147) Energie X válasza axel1995 (#1146) üzenetére


Energie X
őstag

Jelenleg ez világ szintű probléma. Google play -> Android system webviewer frissítése és minden ok!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1148) baly81


baly81
aktív tag

Valaki használ más híváskezelő appot (tárcsázót, vagy ha úgy tetszik: Telefon alkalmazást) a gyári helyett?
Ha igen, milyet és mik az előnyei? :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#1149) fornettisuti válasza baly81 (#1148) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mi a gond a gyárival?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1150) ember


ember
csendes tag

Sziasztok,

Nekem megjött a 11-es release (11.0.0.138). MM-ban vettem anno a készüléket. :)

Üdv.: Tomi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.