Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fateless válasza Fuxosbömis (#50) üzenetére


fateless
veterán

:F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#52) Graphics válasza Fuxosbömis (#50) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit szeretnél mondani? Jól megalapozott szakmai kommentednek facebookon a helye.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Erre sem cserélem le a honor8-at. Szép meg jó meg minden, de nekem valahogy nem tetszik. Van még a piacon telefon sima, nem lekerekített fhd kijelzővel, kameralyuk vagy sziget nélkül, nem kiálló hátsó kamerákkal, infrával?

[iTX-or-GtfO!]

(#54) csakzolcs


csakzolcs
tag

Szörnyűek azok a fotók :( :( :(

(#55) nrg_52 válasza mjani1172 (#45) üzenetére


nrg_52
addikt

[link]

Ajanlom figyelmedbe a 2017-es, 2018-as evet.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#56) szkaroly válasza Indy1 (#49) üzenetére


szkaroly
senior tag

A mate 10 pro kiváló telefon, de a Pie frissítés lerontotta a fotók minőségét így sokan visszamentek a 8-ra.

Poco X3 Pro

(#57) mjani1172 válasza nrg_52 (#55) üzenetére


mjani1172
addikt

?

(#58) fateless válasza mjani1172 (#57) üzenetére


fateless
veterán

Huawei kapcsolat

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó kis telefon. A kamera eléggé mos, ezt leszámítva frankó.

(#60) nrg_52 válasza janeszgol (#59) üzenetére


nrg_52
addikt

Nekem is tetszik, a kameran meg javithatnak, bar en nem vagyok erre tul erzekeny. Mondjuk nehezen tudnek a mi9 es ekozott valasztani.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#61) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem akarjátok lecserélni ezt az elavult táblázatot az összegzésnél? Telefonkönyv kapacitás, meg ébresztés kap külön sort (igaz már 10 éves semmi haszna nincs egyik adatnak sem), de azt vadászni kell, hogy pl.: van-e Qi-töltés vagy nincs...haladjunk a korral, kérem, haladjunk. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#62) Atomgeszi válasza nrg_52 (#60) üzenetére


Atomgeszi
veterán

160-ért gyengébb fotós és videós képességek, ugyanolyan vagy netán szarabb akksi. Gyengébb kijelző(SAMOLED után soha többet IPS, főleg a dark módok után, de épp elég, ha este többet nyomkodod, utána az IPS még kamerázás közben is (ugye ahol natívan sok a fekete részlet) zavarni fog a fekete). Nincs Infra sem.
Vezeték nélküli töltőről sem olvastam a cikkben. Esetleg akinek számít, és kényelmesebb a kijelző alá rejtett ujjlenyomatolvasó, nekem asztalon és kocsiban tartóban is sokkal kényelmesebb, illetve egyből kézre áll, mert jobb kézbe megfogom, jobb hüvelykujjal oldom a kijelzőn, és már tapicskolom is. Ehhez képest az oldalsó az plusz 1 mozdulat.

(#63) DanielVon


DanielVon
csendes tag

Szerintem a cikknek az kellett volna legyen az alcíme, hogy az ára a legnagyobb gyengéje, már ha valóban annyiért fogják adni, mint ahogy beharangozták......
A legnagyobb konkurenciája a telefonnak a fél éve megjelent Honor view 20, és az egyre olcsóbbá váló P30, Mate 20.

Ugyanaz lesz a sorsa, mint a Huawei P20- Honor 10 páros esetben. Mire én megvettem a H10-et majdnem ugyanannyiba került, mint a P20, nem mentem utána kellő módon a dolgoknak, és puszta márkahűségből vettem, mert a korábbi modelleket imádtam.

Ehhez képest a P20 mindenben verte a H10-et. A párommal egyszerre vettük, ő vett egy P20-at.

Itt is most már a piacon lévő modelleknek szépen esik az ára, és mire ez megjelenik, addigra a házon belüli konkurensek 3-6 hónapja piacon lesznek. Ez nem csak azért lényeges, mert olcsóbbá válnak, hanem mert elérhető lesz hozzájuk több száz/ezer felhasználói tapasztalat.

Ha tavaly novemberben rendesen utána olvastam volna a H10-nek, biztosan soha nem veszem meg. Az elődökhöz képest szerintem gyengébb ltt egy csomó olan funkcióval, ami még nem forrt ki. Kinek házon belül volt korábbi készüléke, az pontosan tudja mik ezek...totál inkompetens ujjlenyomatolvasó, kamera, stb..

Félek, hogy itt is bele lehet szaladni majd hasonlókba. Hiába a szépnek tűnő specifikációk, a felhasználói élményen ez nem biztos, hogy meg fg látszani.

Ha valakit érdekel, akkor nagyon szívesen mutatok H9 - H10-el készített fotókat és a kettő közti elképesztő különbséget.
-------------------
No de, ha jól értelmezem, akkor a P30 -H20 az alábbiakban tér el:

-P30 Némileg kompaktabb
-P30 Oled kijelzős
-Akksi ugyanaz, hardver ugyanaz
-Felhasználói élmény és összeszerelési minőség alapján a H10-P20-at alapul véve biztosan a P30 a nyerő
-Akár hol is nézem, 160 körül lehet kapni a P30-at
-Április óta a piacon van, és egy rakás 1-2 hónapos készülék van aa piacon, mert nem jött be, Iphonet vesz, stb, stb. meglehetősen jó áron.
--------------------
Honor View 20-al összehasonlítva.
View 20-nak vaskosabb az akksija
Midenmásban gyakorlatilag megegyezik
120 e Ft kötül már mindenhol kapható, így egy 40 e Ft-tal olcsóbb.
Mivel 6 hónapja a piacon van, így nagy meglepetések már nem érhetnek a funkcióival kapcsolatban, mert meglehetősen sok felhasználói visszajelzéás van.
-------------------
Ha valóban 159900 lesz az ára a H20-nak, akkor miért venne bárki ilyen telefont?????

(#64) nrg_52 válasza Atomgeszi (#62) üzenetére


nrg_52
addikt

Foto, video, nagyjabol nem erdekel, amennyit en kattintgatok mindegy. Samoled szinten hidegen hagy. Infra az van, az mondjuk pont egy olyan funkcio ami erdekel is. H8 utan H9-em van jelenleg, 2 ev utan nem erzem, hogy le kellene csereljem. A H10 pont ezert kimaradt, ha nem tortenik valami a H9-el akkor ez is ki fog, de ha szukseges lesz a csere, nekem ez lehet az egyik befuto.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#65) Atomgeszi válasza nrg_52 (#64) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mint fentebb a kolléga is írta, egy P30 is jobb vétel lehet.

(#66) nrg_52 válasza Atomgeszi (#65) üzenetére


nrg_52
addikt

Lehetne, tetszik is nagyon, tehat az is stimm, viszont abban nincs infra ami nekem viszont fontos.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#67) janeszgol válasza DanielVon (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

Essenek. Nekem tetszik a Galaxy A70, de azon agyaltam, hogy 100 ezerért a P20 marha jó vétel.

(#68) DanielVon válasza janeszgol (#67) üzenetére


DanielVon
csendes tag

De bezonyam, hogy nagyon jo, kicsivel többért meg view 20, de az meretre mar sokkal nagyobb.

(#69) mjani1172 válasza fateless (#58) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, de ezt én mondtam.

(#70) mjani1172 válasza Atomgeszi (#62) üzenetére


mjani1172
addikt

De egyetlen egy, viszont hatalmas nagy különbség, a szoftver.
A Huawei stabil mint a beton, a Xiaomi meg egy napi tákolást igénylő valami. Minden Xiaomi topicban ez megy és mindig. Elég végignézni hogy pl MI9 nél a szoft verziók felsorolása sem ment elsőre, és a többi pedig ezután jön. Root, twrp, global, dev, felmegy, nemmegy, ugyanaz a verzió mégis más az kamerán az ikonok száma is, stb....
A Mate 9 et meg 3 hetente újra indítom és ennyi.
Annak aki nem akar bütykölni nem való Xiaomi, még (5 majd 3éve ugyanezt mndtam)

[ Szerkesztve ]

(#71) fateless válasza mjani1172 (#70) üzenetére


fateless
veterán

Az ugye megvan, hogy akik bütykülni akarnak, azok felpakolgatják a különféle romokat (máskor ROM-okat), akik pedig stabilan akarják használni, azok használják stabilan. Csak épp a cserélgetők írnak be, a boldogan használók pedig nem.
Nem kell ROM-olgatni, használható stabilan. Ráadásul évek óta.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#72) Csapoati válasza mjani1172 (#70) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Soha nem bütyköltem a Xiaomijaimat (volt már 3) és mégis tökéletesen működtek. Még újra se szoktam indítgatni, max ha frissítés jön rá. Nahát.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#73) mjani1172 válasza fateless (#71) üzenetére


mjani1172
addikt

Tudtam hogy ez lesz.
Akkor viszont nem értem, a a MI topicban miért írnak mást?
Hülyék vagy magukat szivatják?
És miét (szinte) csak ott?

(#74) fateless válasza mjani1172 (#73) üzenetére


fateless
veterán

Ha tudtad, akkor nagyszerű. Az a gond, hogy az alapját nem tudtad.

A Xiaomi alapvetően szoftverrel indult neki a mobilos ismertségnek, saját MIUI rendszert tudtál tenni különféle gyártók mobiljaira. Összefonódott a ROMolás a névvel. Sokan azért is vesznek ilyen telefont, mert ezt szabadon megtehetik.
Emellett ott van az a tény, hogy vagy a ritkábban jövő stabil ROM-ot használod a MI telefonodon, vagy élvezed a változtatásokat és a heti weekly update-eket választod, részt véve a bétatesztelésben. Te többnyire ez utóbbiról olvasol, és ezt véled tévesen úgy, hogy a Xiaomi telefonokat folyton ROMolgatni kell.
Ezt a felhasználók egy elhanyagolható része választja, de ők írogatnak tapasztalataikról, hiszen ennek a választásnak pont ez a része.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#75) nrg_52 válasza mjani1172 (#73) üzenetére


nrg_52
addikt

Felesegemnek immar masfel eve van szijamijauja. Sose butykolte, global stable rom van rajta. Megerdemli a nevet, atomstabil, szuperul mukodik, meg egyszer nem hallottam panaszkodni ra. Jol optimalizalt, porgos, pedig nem nagy cucc a telo, egy redmi note 4. Kinek, hogy, en az emuit is szeretem, meg a miui is tetszik. Samu utan feludules. 😄

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#76) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Feleségemnek épp telefonkeresésben vagyok, és hát nem nagyon győzött meg ez a Honor20, az ára a legnagyobb problémája szerintem is.
Jelenleg a Telekomnál a Mate 20 88e Ft-ért elhozható, előfizetés mellé.. vagy ha már ekkora az összeg akkor kicsivel többért OnePlus7, ami kb. mindenben jobb, és főleg, hogy nem kell szenvedni az EMUI-val.

(#77) DanielVon válasza -FreaK- (#76) üzenetére


DanielVon
csendes tag

:R

(#78) DanielVon


DanielVon
csendes tag

Jól mutatja a készülék iranti érdeklődést, meg ugy mostanaban a Honorok irantit a csoportban lévő nagy csend....

(#79) Graphics válasza DanielVon (#78) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebből ilyet leszűrni... Nagy statisztika egy fórum alapján ezt eldönteni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#80) Aryon87 válasza Graphics (#79) üzenetére


Aryon87
félisten

Egy Honor 8 es 9 indulo teszt topik ilyenkor mar javaban 1000 feletti hozzaszolassal birt...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#81) nrg_52 válasza Aryon87 (#80) üzenetére


nrg_52
addikt

Olxan jol sikerultek, hogy nem akarjak meg oket cserelni. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#82) Aryon87 válasza nrg_52 (#81) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is csodalom:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#83) DanielVon válasza Graphics (#79) üzenetére


DanielVon
csendes tag

A view 20 7 honapja piacon, alig valami hozzaszolas. A nemzetkozo portalokon is alig foglalkoznak ekek kozul barmelyikkel az emberek. Ilyenkorra mar ezervel kene jonniuk a hozzaszolasoknak, fogyasztoi ertekeleseknek, osszehasonlitasoknak. Vagy nezz csak meg egy Gear S3 okosorat, majdnem 6000 hozzaszolas, egy mobil marka zaszloshajojatol az ember tobbet var. Alattam hozza szolok. Igem, a Honor 8 _9 nagyon jol sikerultek, en banom, hogy a 9et 10re csereltem.

[ Szerkesztve ]

(#84) PietPunto


PietPunto
tag

Most vagy én vagyok finnyás, de amióta Honor 8-at használok, egyszerűen nem találok olyan (szintén Honor) alternatívát amire a jelenlegit lecserélném.

Itt van ez a Honor 20-as is. Szép, szép de nem érzem benne azt a hú b.meg ez ütős lett dolgot.

(#85) DanielVon


DanielVon
csendes tag

A 9ces szeria is nagyon jo lett. A 8 is. Nagy elorelepes nem volt, inkabb dizajn es ujjlenyomatolvaso elore helyezese. De amit tudott, azt hibatlanul tette. Szerintem az akkori piac legjobb es legpontosabb ujjlenyomatolvasoja, a kamera valami elkepeszto volt. A 10 es szeria ujabb, de felhasznaloelmenyben gyengebb lett, meg egyszer nem valasztanam. Szerintem ha meg vagy vele elegedve ne vegyel mast egyelore.

(#86) #95763968


#95763968
törölt tag

Nekem nagyon bejön. :C Vagy ez vagy P20/Pro... Sokáig keresgéltem készüléket. A legjobb kamerája egy Lumia 950-esemnek volt, amivel nem mellesleg gyorsan tudtam fotózni, méltó utódja nincs. .. Korábban volt egy Xiaomi Redmi 4X-em, de az első telefonom volt, aminek betört a kijelző üvege, pedig volt egy pár, mindenféle tok, Gé glass és plusz üveg nélkül, de így nem jártam... Bár MIUI 9 után meg is utáltam a MIUI-t, de anyám sincs jóban a Redmi 4A-val... Aztán lett egy Meizu 15-öm, ami Super Amoledes, de nem szeretem... Ha olvasok valamit, amiben sok fekete, vagy sötét sáv van, akár a billentyűzetem, akkor olyan árnyékot húz maga után mintha egy nazgul vonult volna el, de... A hab a tortán, hogy a jack csatija már halott, és mivel itt is egy év gari volt, bukta... Elég volt az 1 év gyártói garis készülékekből... Huawei-m, vagy Honorom még nem volt, na majd ha lehet kapni Ténél :D

Egyébként, ha valaki ma szolgáltatótól vesz készüléket, már nem számít, mint régebben, nem szolgáltató által belehákolt OS kerül rá, ami miatt később jönnek frissítések, ugye?

(#87) fateless válasza #95763968 (#86) üzenetére


fateless
veterán

Nem, már nem nyúlnak a szoftverbe úgy a szolgáltatók

Viszont frissítés attól még előfordulhat, hogy esetleg kicsit később érkezik, volt már rá példa, de nem gyakori

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88) #95763968 válasza fateless (#87) üzenetére


#95763968
törölt tag

Köszönöm szépen :) :R

(#89) fateless válasza #95763968 (#88) üzenetére


fateless
veterán

Telekomnál pl gyakran függetlenül adják (mondanám, hogy mindig, de lehet, hogy volt már nem független Honor, csak én nem tudtam róla)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#90) jololo89


jololo89
tag

Vett már valaki ilyet? Alzán 145.000-ért nem rossz, de áprilisban pont ennyiért vettem Mate 20 pro-t :P

(#91) BiP


BiP
nagyúr

Nagy a dilemma, ártól függetlenül véve melyik a jobb? Ez a Honor 20 vagy P20 pro. Esetleg Honor View 20?
Legfőképp kamera szempontból.

(#86) Holdfény_:
Én a Nexus 5X-em utódját keresem.

(#92) Coempi válasza BiP (#91) üzenetére


Coempi
tag

Én a Honor8-ét, bár nem sürgős...nem tudja valaki, mikor lesz elérhető szolgáltatói kínálatban? Sajnos úgy néz ki, a Mate 20 Pro-ról lemaradtam, de annyira nem tetszett a lekerekített kijelző...

(#93) #95763968 válasza Coempi (#92) üzenetére


#95763968
törölt tag

Én nemrég megkérdeztem Telekomot, de a srác annyit mondott, hogy nem tudja, mert nincs magyarországi megjelenési dátuma se ezeknek a keszülékeknek, amennyire Ő tudja... NC, mert már jó ideje van gyártói garival PL Alza, meg Edigital... Pedig jó lenne tudni...

(#94) Coempi válasza #95763968 (#93) üzenetére


Coempi
tag

Én is pont most kérdeztem őket egy másik ügy kapcsán, de nincs infó...megpróbálok türelmes lenni...

(#95) espi38 válasza jololo89 (#90) üzenetére


espi38
őstag

már az alzán is 160 ezer ft akkor kellett volna megvenni :(

(#96) Atomgeszi válasza BiP (#91) üzenetére


Atomgeszi
veterán

P20 pro egyértelműen jobb kamerában, mint ez ..

(#97) espi38 válasza Atomgeszi (#96) üzenetére


espi38
őstag

Lehet,de esztétikában veri az összes eddigi honor készüléket

(#98) jololo89 válasza espi38 (#95) üzenetére


jololo89
tag

A fekete 145 még mindig:
[link]

(#99) BiP válasza Atomgeszi (#96) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi a megerősítést. Én is ezen a véleményen vagyok. Tesóm kért telóvételben tanácsot, és P20 Prot javasoltam neki. Főleg a kamerája lenne döntő szempont - általános használatra kéne neki, skype, gyerekek fotózása.
De elbizonytalanodtam, mert a Dxomark más véleményen van.[link]
Azzal nyugtattam magam, hogy a Honorban a kamera lehet, hogy jobb (ha már a P30-ból jön), többet ki tud hozni belőle egy profi, de laikusként főként az automata fényképezés minősége lenne a döntő. És az itteni tesztképek alapján ez a Honor 20 nem hozta a vártat. Nem hiszem, hogy a mobilarenások elfelejtettek volna jól fényképezni.

(#97) espi38: Valóban nagyon szép lett, (a Honor 8 óta szerintem a külalakra nem lehet panasz), de ez nekünk most sokadlagos szempont a választásban. Szerintem tokba fog kerülni. (3 gyerek mellett muszáj :) )

[ Szerkesztve ]

(#100) Atomgeszi válasza BiP (#99) üzenetére


Atomgeszi
veterán

dxomark véleményére már régóta nem adok. Nézz fototrendes képeket.

Az itteni képek meg videók egy vicc. P20 pro kiforrottabb minden tekintetben, mármint ami a szoftvert illeti. Lehet ez is eléri majd azt a szintet hónapok múlva. Ki tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.