Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Dimond G válasza bubus66 (#500) üzenetére


Dimond G
senior tag

Egy Technika 24-lf-91324 led tv-t akarok vele működtetni, azaz be és ki kapcsolni!
Mást igazából nem kell, hogy működjön.
Elromlóban van a távirányítója és amíg nem jön meg a másik, gondoltam kihasználnám a telefon infraportját!

(#502) atosan válasza Dimond G (#501) üzenetére


atosan
addikt

Ennek a telefonnak nincs infraportja. Ebből kimaradt.

Maine coon

(#503) Dimond G válasza atosan (#502) üzenetére


Dimond G
senior tag

Aha... :DD
Nem is néztem...csak úgy természetesre vettem. :DDD

(#504) atosan válasza Dimond G (#503) üzenetére


atosan
addikt

Sokáig még a teszt oldalak is infrának hitték a mikrofon melett jobbra lévő valamit, mert úgy is néz ki. Az a közelségérzékelő.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#505) Dimond G válasza atosan (#504) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ezért olvastam a tesztek során, hogy nincs infra. Viszont sok teszt videóban meg mondják. Szóval tényleg megtévesztő!

(#506) Dimond G válasza Dimond G (#505) üzenetére


Dimond G
senior tag

Apropó!
Mindig is Google messenger volt az sms app?

(#507) fornettisuti válasza Dimond G (#506) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ez előtt sosem használtam, de így két hónap után megbékéltem vele.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#508) atosan válasza Dimond G (#506) üzenetére


atosan
addikt

Már a P20 proban is az volt.

Maine coon

(#509) Dimond G válasza atosan (#508) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem Mate 10 Pro-m volt. Ott mintha lett volna! :F
Na mindegy. Majd csak ne lesz bajom vele! :DD

(#510) Dimond G


Dimond G
senior tag

Első blikkre a telefon kellemes csalódás volt a Honor 20!

Van egy RN 8T is és ott ugye nagyobb a kijelző nehezebb is súlyra a teló, de a H20 kicsi, könnyű, karcsú. A kijelző szép IPS, jó volt rajta videót nézni! Nem hiányolom az Amoled kijelzőt. Nem hiányzik a környezeti kijelző! okos óra és a led értesítés pótlolja!
Az aksi is kellemes meglepetés volt! Pénteken vettem, most tettem rá töltőre! (igaz volt pc-re kötve, de nem sokat. Épp amíg felraktam rá egy app-ot, képet, videót.) A töltés villámgyors! Gyorsabbnak éreztem, mint az RN 8T-nél, de ezt nem teszteltem!

5x6 képarány nem igazán tetszik. Mondjuk, ha kicsik lennének az ikonok, az jobb lenne. Akkor nem kellene a Nova launcher.

Kommunikáció! Nos, ez is kellenes csalódás volt. Wifi, gyors, bluetooth is szépen csatlakozik!

Teljesítmény. Játszom mostanában egy Defender játékkal, amihez wifi is kell....30 perc alatt kb 5%-ot vesz le. Nekem ez jó! :DD
Minden app szépen fut rajta!

Kamera. Na ez az ami kényes nekem! Sokat fotózom. Így nem mindegy mivel teszem ezt!
Az RN 8T-nél kellett a GCam. Itt ezt nem érzem...bár vannak esetek, amikor elvérzik a kamera...ahogy a tesztekben is van!

Nekem jó kis telefonnak tűnik és szerintem sokáig kitart nálam!
Köszönöm, ha elolvastátok!

(#511) atosan válasza Dimond G (#510) üzenetére


atosan
addikt

Egyetértek azzal amit írtál 👍

Maine coon

(#512) Dimond G


Dimond G
senior tag

Győzött a kíváncsiság és a kutató munka!!

Működő Gcam Honor 20-ra!

[link]

Beállítottam és ha a kész képbe belenagyítok, akkor is tisztább, mint a gyári!
Ez a verzió, nem mindent tud! Ha beállítod és előveszed egy fotó erejéig, akkor kiváló!
Nincs éjszakai mód, de más azért akad!
:DD

(#513) Imlos


Imlos
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Beletettem fotoallvanyba a Honor 20at es kidobta az allvany a hatlap alja kicsit megrecsent nem vészes. Valaki szervizeltette mar így gyári szervizbe? Es ha igen milyen arra lehet kb szamitani? Vagy neztem az Ifixity szervizt de nem tudom mennyire buknam a garit ha ott csinaltatnam meg?

(#514) atosan válasza Imlos (#513) üzenetére


atosan
addikt

Részvétem! Segíteni nem tudok, személyes tapasztalatom nincs ilyenekkel.

Maine coon

(#515) Imlos válasza atosan (#514) üzenetére


Imlos
csendes tag

Köszönöm☹️

(#516) Imlos


Imlos
csendes tag

Sikerült egyeztetni a márkaszervízzel(Shopmark) és nem mondtak olyan vészes összeget! Szóval szombaton megy is szervizbe!

(#517) ftc


ftc
nagyúr

314eur-t megér 2 év garival?

(#518) atosan válasza ftc (#517) üzenetére


atosan
addikt

Szerintem meg, főleg ha nem kell eurót váltanod. Xiaomi is kezdi felnyomni az árakat, Samu A51 is drágább. Végül is ez a Honor felső kategóriás készüléke.

Maine coon

(#519) nolan42 válasza ftc (#517) üzenetére


nolan42
tag

Igazából azt tudnám mondani, hogy semmit nem tudok róla mondani. Ez azért jó, mert teszi a dolgát gond, röccenés nélkül. Nem kell aggódni, figyelni rá, csesztetni, csak működik, ahogy meg van írva. Nálam játék nincsen, üzleti a felhasználás szegmense, e-mailek, rendelések, kommunikáció, fényképezés fedik le a használatot. Szeretem.

(#520) ftc válasza nolan42 (#519) üzenetére


ftc
nagyúr

Valós üzemidő? Céges telomat váltanám ki(Iph.. SE) illetve saját kártyám is menne bele..

(#521) atosan válasza ftc (#520) üzenetére


atosan
addikt

Gondolom akkor Neked állandó email szinkronizálás lesz. Nekem az ki van kapcsolva, viszont Honor band 5 állandó bt kapcsolat az van. Tegnap szabadnapos voltam, sokat babráltam a telót, de így is estére (10 körül) még 25% volt benne, közel 6 órás sot-tal.

Maine coon

(#522) fornettisuti válasza ftc (#520) üzenetére


fornettisuti
veterán

Felhasználás függvénye, mindenkinél más.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#523) ftc válasza atosan (#521) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor azt hiszem tökéletes választás lesz. Wifi, BT kilőve - 4G megy csak nálam.

Sztem nem keresek tovább telót.. a Pro ára nem hiszem hogy lejjebb megy...

(#524) Cunaja válasza ftc (#523) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Honor 20-ról nem tudok nyilatkozni, de egyforma a Nova 5T-vel.
Gmail, Android email céges, és BlueMail folyamatos szinkron. A kezemen folyamatos kapcsolatban van a MiBand 4.
Sokat nyomkodom, nyelvtanulás online és rengeteg böngészés. Közben kB. Napi 50 kép készítés és zenehallgatás is. Hajnalban elindulok 100%, este 7-kor 50 és 60 között. Ha közben megnézek 2 filmet is, akkor 40 és 50 között. Szerintem nagyon bírja az 🔋 akku.
Persze még csak 3 hónapos teló.
Megjegyzés: nem a saját töltőjével pumpálom az energiát, hanem 1A-os Huawei tölti. Lehet ez is számít. Lassú töltés és nem gyors.
Ui:
Se Facebook, se Messenger, se Viber.
Telefonálás viszont van bőven.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#525) Cunaja válasza Cunaja (#524) üzenetére


Cunaja
addikt

Lejárt a Szerk idő.
Azt elfelejtettem, hog, hogy a fő keretrendszerem a HMS és nema GMS(Google).
Persze a Google is jelen van, csak jobban tetszik a HMS. (Huawei Mobil Service)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#526) atosan válasza Cunaja (#525) üzenetére


atosan
addikt

Azt hogy? App gallery-ban én is mindig frissíttem a HMS-t. Letiltod a google cuccokat és mindent az app gallery-ből telepíttesz?

Maine coon

(#527) Cunaja válasza atosan (#526) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt!
Minden felesleges Google eltávolítva.
Ami maradt.
Google Play; Gmail; YouTube.
A többi mind Huawei.
Rengeteg alkalmazás nincs még meg az APPGallery-n, ezért a Play kell.
Természetesen azért a Google keretrendszer is van, mert a Play nem menne.
Az összes Google szerver tiltva van, akkor engedélyezem, mikor hetente 1x megnézem a Play áruházat, hogy van-e frissítés az alkalmazásoknak, ami onnan van telepítve.
Próbálok Google nélkül élni, amennyire tudok.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#528) nolan42 válasza Cunaja (#527) üzenetére


nolan42
tag

Miért rossz, ha van Google?

(#529) Dimond G válasza Cunaja (#527) üzenetére


Dimond G
senior tag

Google mentesség?
Elég szépen le lehet redukálni, bár érdekelne milyen sms app fut nálad? Mivel a Google messenger-t még letíltani se lehet, max nem állítod be alapértelmezettnek
You Tube helyett nemek You Tube Vanced van fent!
Email alternatíva nem lenne rossz.
Nekem Amazfit Verge Lite van összekötve a Honor 20-al és egy Notify & Fines for Amazfit app megy a háttérben.
Az aki nagyon jól bírja és a rendszer is nagyon gördülékeny. Amikor előveszem és elindítok egy app-ot, teszi a dolgát!
A gyári fólia viszont borzalom! Összeszedett minden szutykot a zsebemben! Rakattam rá egy másikat! Ez antistatikus és nem szedi össze a port, piszkot a zsebben! Húzós volt az ára, de megérte!

[ Szerkesztve ]

(#530) Cunaja válasza Dimond G (#529) üzenetére


Cunaja
addikt

Miért ne lehetne törölni az SMS alkalmazást?
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.messaging
A felhasználótól törli, de a rendszerben megmarad, de csak FR-után jön vissza.
Messages alkalmazás az Appgalleryből.
A YouTube-t még nem néztem, de majd kicserélem azt is.
Üvegfólia van rajta.
nolan42: Fogja a telót.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#531) fornettisuti válasza Dimond G (#529) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az meg van, hogy alapból kettő fólia van a kijelzőn?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#532) hangyász2 válasza Cunaja (#530) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nem kell FR. Van install is rá.

(#533) Dimond G válasza fornettisuti (#531) üzenetére


Dimond G
senior tag

Az megvan, hogy nem vagyok ilyen amatőr?
Amikor lehúztam a felső réteget, - tudod, amin van az a fül, ami azt jelzi, hogy levehető - na az után gyűjtögette be a koszt!

(#534) ftc válasza ftc (#517) üzenetére


ftc
nagyúr

A végén megrendeltem 305EUR összegért. Hétfőn átveszem...

(#535) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Kicsit körüljártam a témát, hogy hogyan is lehet Google nélkül használni a Honor 20-at. Lehetőleg úgy, hogy semmilyen app, ami Google licencel, ne legyen a telefonon. Természetesen az alternatív app-ba be kell jelentkezni és azok átvihetnek a google oldalára, de csak bejelentkezés erejéig!
Nálam nem sok google termék van fent, mert jobbára töröltem, vagy tiltottam!
Ez a cikk adta az ötletet : [link] ...de tovább mentem a témában!

Mivel nem jelentkeztem be a google fiókomba, így Play áruház sincs! Letöltéshez kerestem alternatívát:
[apkpure] - itt lehet megtalálni az app verzióját is. Közvetlen: [app]
Az app-al jobban járunk, mivel vannak úgynevezett XAPK file-ok is, amiket ha nem az app-ból töltesz le és telepítesz, akkor a letöltött file hibásnak mutatkozik!
[XAPK magyarázat]

A másik letöltő app az F-Droid: [link]

Természetesen az ApkMirror [link] is sokat segíthet beszerezni az app-at. Androidra: [link]

Amit nem is akartam eltüntetni az a Google sms. Tiltani nem lehet, vagy csak mókolás árán. Ezt nem is próbáltam! Azért sem, mert egy különálló app! Nem kell bejelentkezni, ahhoz, hogy sms-t küldjek! Ebben is ki lehet lőni, hogy csak sms küldő legyen!

Kb. ennyi.
Ha kérdése van valakinek, az írjon!

(#536) nolan42


nolan42
tag

Sms alkalmazás. Textra jónak látszik, nem reklámos, sokat tud.

(#537) nolan42 válasza Cunaja (#530) üzenetére


nolan42
tag

Szia. Nem volt teljesen tiszta, hogy kell törölni a Google sms alkalmazást? És pontosan hogyan fogja a telot?

(#538) bubus66


bubus66
nagyúr

Egy kis segítséggel a Nova5T is frissült. Készül a segítség leírása, és természetesen tesztelve van, általam (bubus66) és cunaja által.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#539) nolan42 válasza bubus66 (#538) üzenetére


nolan42
tag

Erősen várjuk.

(#540) bubus66 válasza nolan42 (#539) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Azt szabad.. :P ;)

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#541) Cunaja válasza bubus66 (#540) üzenetére


Cunaja
addikt

:P Tessék felgyorsulni, mert más is csinálná.
Tovább tart a visszaállítás, mint maga a folyamat.
Mindenki szánjon rá bő 2-órát legalább.
Ha lassú a WiFi hálózat, több órát is igénybe vehet.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#542) bubus66 válasza Cunaja (#541) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így van és addig nem kell a készüléket piszkálni.

[Huawei eRecovery-n keresztüli frissítés.]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#543) ftc


ftc
nagyúr

Én még csak most ismerkedek máris új frissítés :D

De tetszik a rendszer- iphone SE-hez képet felüdülés - gyors a héten már talán sikerül befognom melóra is

(#544) Cunaja válasza bubus66 (#542) üzenetére


Cunaja
addikt

Tökéletes munka!
Így már átláthatóbb. :R :C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#545) bubus66 válasza Cunaja (#544) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így van a nagy részéért neked a köszönet.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#546) nolan42


nolan42
tag

Köszi mindenkinek. Éjjel nekiesem.

(#547) bubus66 válasza nolan42 (#546) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia nem kell neki esni meg kell csinálni..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#548) nolan42 válasza bubus66 (#547) üzenetére


nolan42
tag

Úgy. Ja.

(#549) vieri2000


vieri2000
tag

Honor 20 vagy Huawei P20 között vacilálok? 90e lenne a p20-as.
Szerintetek?

(#550) Norbi. válasza vieri2000 (#549) üzenetére


Norbi.
őstag

Honor20.
Mindenben is jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.