Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) Botigta válasza Botigta (#17147) üzenetére


Botigta
aktív tag

És a második nyűgömte valaki?
Az még idegesítőbb...

(#17152) nullpoint válasza Botigta (#17151) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az eddig google feature volt, úgy látszik a waze-nak is megtetszett hogy "nehogymárafelhasználóválasszonútvonalat". :W

Akkukimélő mód nekem még soha de soha nem működött, bárhogy masszíroztam a waze-t...

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17153) Somatom válasza nullpoint (#17152) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt én nem tapasztaltam a Mapsen. Mutatja az alternatív útvonalakat és ha valamelyikre rábökök, akkor átvált rá és azon navigál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17154) nullpoint válasza Somatom (#17153) üzenetére


nullpoint
senior tag

Én csak ott ültem amellett aki használta, és pislogtam hogy hiába választ, pár másodperc és átugrik.

Hiába választgatott másikat, mindig visszaállt arra amit a maps gondolt. Azt hogy waze-ba miért kerülnek be a szar dolgok a mapsből, a mapsbe meg ami wazeban jó az miért nem kerül át oda, rejtély.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17155) Somatom válasza nullpoint (#17154) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem meg a Waze→Maps irányban van némi átjárás. A Google azért vette meg a Waze -t, mert kellettek neki a Waze helyi közösségei. Pl. a közösség által jelzett forgalominfók (baleset, stb.) megjelennek a Maps -ben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17156) Oldman2 válasza Somatom (#17155) üzenetére


Oldman2
veterán

És ezeket a Google Maps-ban lehet bejelenteni?

(#17157) Somatom válasza Oldman2 (#17156) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom. Az eseménynél az volt, hogy forrás: Waze. Tehát a Maps vesz át infót a Waze -től.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17158) Oldman2 válasza Somatom (#17157) üzenetére


Oldman2
veterán

Okés, csak így baromság az egész.

A Maps-et használjam, de csak a Waze-ben tudok bármit bejelenteni?
:W

(#17159) Somatom válasza Oldman2 (#17158) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom. Én nem szoktam bejelentgetni. Egyébként a Maps a BKK infóit is használja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17160) Oldman2 válasza Somatom (#17159) üzenetére


Oldman2
veterán

Mégjobb...
:C

(#17161) fant0mi válasza Oldman2 (#17156) üzenetére


fant0mi
addikt

Mapsben is lehet jelenteni.

(#17162) Somatom válasza fant0mi (#17161) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg. EZT dobta a kereső.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17163) Rick4 válasza Logitech (#17104) üzenetére


Rick4
félisten

Mindig mikrofonra nyomással diktálok címet, sokszor menet közben is, ilyen soha nem jött elő. Sok éve volt a gépelésre duzzogás utoljára, ha jól emlékszem, egy "utas vagyok" gombra kattintással ki lehetett lőni a cirkuszt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17164) axioma válasza Rick4 (#17163) üzenetére


axioma
veterán

mar az se muxik mindig jol... cim bemond, nincs talalat, mig beirva ugyanazt megy
igaz csak egy xiaomi-n van ilyen nyugje, a sajatomon nem jellemzo

(#17165) Rick4 válasza axioma (#17164) üzenetére


Rick4
félisten

Tegnap mentem 1050 km-t, volt jópár cím, mondhatni tényleg véletlenszerű, mikor megy és mikor nem... Sőt, sokszor elmegy a net a waze-nél, miközben a tunein meg szól a háttérben, 10-15 perces puffer csak nincs... :U
Ja, és a legfrissebbel 3-4 hete nekem olyan szinten fagyott, hogy nem tudtam címet beírni, visszatettem egy februári verziót, azóta pattog gombnyomásra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17166) blueye válasza Rick4 (#17165) üzenetére


blueye
veterán

Ha jól emlékszem max. 30 perc a puffer tune-in app-ban.

(#17167) Rick4 válasza blueye (#17166) üzenetére


Rick4
félisten

Furcsa, de ránézek, nem hinném, hogy elállítottam volna az alap beállítást, de ez a kisebbik indok, a nagyobb az, hogy mikor nincs net, akkor home gomb, chrome, google.hu, és persze azonnal bejön, egyszóval a készüléken van net, a waze nem használja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17168) merqree válasza Somatom (#17155) üzenetére


merqree
őstag

Nem feltétlenül vennék mérget arra, hogy a Waze jelentései alapján dolgozik a GMaps.
Más navigációkat használok, ott is vannak forgalmi adatok, és pontosak. Értsd: TomTom 400 méter dugót jelzett, majdnem annyi is volt.

(#17169) Nikaré válasza merqree (#17168) üzenetére


Nikaré
őstag

Más navigációk is vehetik a Waze adatait.

(#17170) merqree válasza Nikaré (#17169) üzenetére


merqree
őstag

Igazad van, a Waze az első az igazi a valódi és egyetlen navigáció.
Minden más csak ócska másolat.

(#17171) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni. Holnap megyünk nyaralni és az út egyik felét ismerem a másik felét viszont nem. És rámentem az utazás tervezésére telefonon (iOS) ahol beírtam az induláshoz azt a települést ameddig ismerem az utat, a célhoz pedig azt a helyet ahova el szeretnénk jutni. Hozzá is lett adva az út, viszont utána rámentem az útvonalakra hogy mégis merre fog majd vezetni, de ott már onnan kezdte el tervezni az utat ahol most vagyok.
Miért van ez? Hol lehet olyat beállítani mint Google Maps-on hogy megadom az indulás helyét, a célállomást, és akkor onnan tervezzen? Ne pedig onnan ahol épp vagyok.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#17172) Chris0321 válasza jozsi252 (#17171) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Miért gond ha onnan tervez ahol jelenleg vagy? Attól, hogy ismered az utat lehet baleset, útfelújítás, trafi, bármi amit jó ha jelez a rendszer.

(#17173) fant0mi válasza jozsi252 (#17171) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem tudom a UI hogyan néz ki ios alatt, de valóban csak trükkösen lehet más helyről tervezni.
Kikutatod térképen, honnan akarsz indulni. Nyomsz egy hosszút a térképen, feljön egy buborék, annak a sarkában lesz egy három pöttyös gomb. Megnyomod, majd a Hely előnézete. Ott is lesz egy három pöttyös gomb, megnyomod. Aztán lesz az Indulási pontként jelöl című gomb.

Vagy.

Ha POI-ként ismeri a Waze a helyet, akkor a keresőbe beírva, ott a helyre rányomva felfobja a hely adatlapját és mehet a három pöttyös gomb, majd az Indulási pontként jelöl.

(#17174) Somatom válasza merqree (#17168) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem a Waze -től szerzi, akkor az esemény részleteinél miért írja azt, hogy "forrás: Waze"? :F Persze, nem csak a Waze -től szerez forgalominfókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17175) jozsi252 válasza fant0mi (#17173) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm! Az első megoldás tökéletesen működik! :R

Chris0321
Mert nem arra tervez amerre ismerem az út egyik részét. És tudom hogy az nem annyira forgalmas, plusz pár km-el hosszabb csak az út.

iPhone 13 Pro Max

(#17176) zeon.hu válasza jozsi252 (#17175) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Adsz egy köztes pontot és máris arra fog tervezni :D

#?*@&!

(#17177) Chris0321 válasza jozsi252 (#17175) üzenetére


Chris0321
addikt

Az nem gond ha nem arra tervez, te egyszerűen az ismert úton vezetsz és kész.

(#17178) viktorhu válasza merqree (#17168) üzenetére


viktorhu
veterán

Két külön dolog. Egyik sem (a Waze sem) a jelentések alapján számolja a dugót. Ilyen szempontból az útlezárás jelentése kivétel, ha ilyet jelentenek, akkor nem tervez arra egy ideig.

Viszont a Google tényleg kiír Waze-ből jelentett információkat (balesetek).

A dugónál a kritikus tömeg számít, hogy legyen elég felhasználó az adott területen ahhoz, hogy valós idejű információt kaphass az útvonalról.

(#17179) viktorhu válasza jozsi252 (#17171) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha viszont mégis használnád már az út elejétől, akkor azzal másoknak segítenél forgalmi információkkal. Ez egy dugóelkerülő app főleg, és ha ismert útvonalon nem használjuk, akkor a lényegét veszíti el.

(#17180) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

A #17140 hozzászólásomban leírtakat jelentettem a Waze fejlesztőinek. Felvettem velük a kapcsolatot, s jelentkeztek is. Az kérik tőlem, hogy készítsek fotót/videót a hiba reprodukálásáról.

Sajnos a hiba nem gyakori, de mikor előjön, akkor kellemetlenséget okoz.

Azt szeretném kérni, hogy akinek ez a hiba előfordult már az vegye fel velem a kapcsolatot privát üzenetben. Előre is köszönöm.

Szerintem ez mindenki érdeke (aki használja a Waze-t Android autó alatt), hogy javítsák ezen hibát.

Várom a jelentkezéseteket.

(#17181) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Változott mefint valami a Wate-ben, hogy nem viszfel fizetős útra a navigáció?
Szeretnék Pestre menni Debrecenből, de nem akarna felvinni a pályára.
Autópálya matricák: Vignette AT (állítólag ez az országos), meg van Hajdú-Bihari matricám.

Természetesen nincs bekapcsolva az auópálya elkerülése és a fizetős utak elkerülése gomb.

Mit csináltam rosszul?

Köszönöm!

Szerk:
Közben meglett!
Megváltoztak a matrica nevei. :U :(((

[ Szerkesztve ]

(#17182) Oldman2 válasza kekedi (#17181) üzenetére


Oldman2
veterán

A Vignette AT nem osztrák matrica?
:F

(#17183) kekedi válasza Oldman2 (#17182) üzenetére


kekedi
senior tag

Hmmmm. lehet, bár nem tudom miért maradt benne, akkor én voltam figyelmetlen. :R

(#17184) MunezXBK válasza Oldman2 (#17182) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De.

(#17185) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Rögzítettem egy céget Waze navigációban. Ok, a hely és adatok megvannak.
Fotót viszont nem tudok hozzáadni. Hogyan kell? Akár telón, akár Windows alól?

Feltölteni nem lehet, mint a Google Maps-en?
Viszont, ha a Google Maps-en van fotó, nem kellene megjelenjen Waze-en is?

Köszönöm.

(#17186) fant0mi válasza zsoltip (#17185) üzenetére


fant0mi
addikt

Majd ha a szerkesztők elfogadják a helyet, utána a helyszínen készíthetsz képet.

Nem kellene.

(#17187) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Az M35-ösnél mikor Berettyóújfalu felől halladsz Debrecen felé, nincs lezárva a BMW lejáró csak jobbra kanyarodáskor van némi korlátozás de arra is használható.

(#17188) Rick4 válasza Chris0321 (#17187) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, de bejelentetted? Olyanok nincsenek jelölve aktuálisan, (egy hete nem volt) hogy Debrecenből a Kishegyesi út többszáz méteren fel van túrva, aszfalt 40 centi mélyen kiszedve, lámpák irányítják oda- vissza a forgalmat... És még lehetne sorolni naponta 100-asával..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17189) Chris0321 válasza Rick4 (#17188) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem jelentettem mert nem tudtam megállni csak utána a lámpánál ott meg nem akartam ezzel foglalkozni. Azóta eltünt a lezárás a térképen.

(#17190) axioma


axioma
veterán

A Waze szerint Fóton "Csér" utca van a totol delre. Utcatablan is Cser, Google maps is fixen Cser-nek tudja. Nem tul jelentos [foldut], de ugy lehet konnyen a tohoz [parkbejarathoz - az egyikhez] iranyitani a gps-eseket.

(#17191) beti


beti
csendes tag

Sziasztok !

Hogy lehetne "kilőni" azt ,hogy menet közben is elfogadja hangalapú keresést ?
Régebben ez jól működött, de mostanában nem megy, mert kiírja, hogy vezetés közben nem tudom használni.
A munkám miatt sokszor kellene menet közben is módosítani a célt. Most meg csak úgy tudom, ha megállok. Ez pedig sokszor nem lehetséges ( pl autópályán ).
Szívesen várom az ötleteket .

:C Tibi

(#17192) Rick4 válasza beti (#17191) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam sose feszkózik emiatt. Se telefonon, se androidos fejegységen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17193) beti válasza Rick4 (#17192) üzenetére


beti
csendes tag

Nálam sajnos igen

(#17194) zeon.hu válasza beti (#17191) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam csak akkor, ha egyéb média is fut éppen. Ilyenkor ugyan felismeri, amit mondtam, de vagy kiírja, amit neked is vagy egyszerüen nem csinál semmit.
(Természetesen leáll automatikusan az egyéb lejátszás, amint feljön a diktálás ablaka, mégis ilyen).
Ha leállítom/szüneteltetem a médiát (pl YouTube),akkor tudok hanggal keresést indítani és müködik is.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#17195) fant0mi válasza zeon.hu (#17194) üzenetére


fant0mi
addikt

Na ezt majd kipróbálom. Mert nekem is hisztizik, miközben a gépelést meg elfogadja. Mintha fordítva lenne bekötve.

(#17196) zeon.hu válasza fant0mi (#17195) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amúgy ja!

#?*@&!

(#17197) mikroferi


mikroferi
friss újonc

Sziasztok!

Ford Focus androidos autó médialejátszóban akármit csinálok, a waze az utasítások végét elhagyja és nem mondja ki megfelelően. Minden beállítást átnéztem és minden hangot kipróbáltam. Ez így használhatatlan, pedig ez a kedven navigációm.
Telefonon tökéletes és a másik autóban is, de itt nem jövök rá a hibára.
Esetleg van ezzel kapcsoltabn ötlet valakinek?
Mi lehet a megoldás?

(#17198) plömplöm


plömplöm
őstag

gyönyörű lista, remélem lesz, aki bepötyögi a waze adatbázisba, formabontó módon pont ezen a héten kell fel-s-alá autókázzak bp-en... :(

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#17199) Somatom válasza plömplöm (#17198) üzenetére


Somatom
veterán

Bérelj rollert! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17200) merqree válasza Somatom (#17199) üzenetére


merqree
őstag

Múltkor néztem, mennyibe kerül:
250 forint a feloldás, 60 forint/perc. :Y
Qva trendi biztos, de egy másfél órás BKK jegyet nem tud überelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.