Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) Faterkam válasza pvt.peter (#17648) üzenetére


Faterkam
addikt

Ugyan ez nálam is :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17652) pvt.peter válasza Faterkam (#17651) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi a válaszokat, akkor előbb-utóbb majd javításra kerül :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#17653) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok!
Bejelentkezés után nem tudom állítani a sebesség túllépés határát (speeding treshold) Fix 5 km/h és inaktív. Ha kilépek akkor be tudom állítani bármire, de visszalépés után ismét visszaáll 5 km/h értékre és inaktívvá válik. Tudjátok mitől van ez?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#17654) whbear válasza whbear (#17653) üzenetére


whbear
senior tag

Az lett a megoldás, hogy a "Show trip suggestion" opciót vissza kellett kapcsolni. Utána ismét aktív lett a sebességhatár állítás menü.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#17655) nullpoint válasza whbear (#17654) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ügyesek ott a waze-nél.
Tehát egy olyan menüben kell állítani valamit, aminek semmi köze a sebességkorláthoz, ráadásul olyat kell bekapcsolni amire mondjuk nincs is szüksége az embernek.

Komolyan már tényleg igazi majmok csapkodják ott a billentyűzetet? :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17656) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, másnál is vacakol a waze hangja? Csak annyit mond, hogy 400 méter múlva. Meg, hogy 100 méter múlva. De hogy mit kell csinálni, azt már nem, félbehagyja,

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#17657) Winner_hun válasza pvt.peter (#17652) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam az utóbbi napokban már nem volt gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17658) pvt.peter válasza Winner_hun (#17657) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nálam még mindig problémás sajnos.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#17659) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
A 4-es főúton az M4 építése miatt a Kisújszállás után Pest felé (és onnan visszafelé is) levették a 110-es korlátozó táblákat. Plusz egy mellékútnál még csökkentették a sebességet. Aktualizálná valaki a korlátozásokat?

(#17660) Winner_hun válasza pvt.peter (#17658) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bétát használok, előbb jött a javítás. Nem nagyon követem hogy mikor milyen verzió van fent.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17661) Hordozóóóóóó


Hordozóóóóóó
csendes tag

Sziasztok!

1-2 hete érdekességet tapasztaltam a legújabb verzióban. Régebben, ha menet közben voltam, haladtam a kocsival, nagyjából középen tartotta az autó ikont, amint az adott pozíciómmal mozogtam a térképen. Viszont a legújabb verzióban bármilyen, szó szerint bármilyen figyelmeztetést érzékel és jelez ki az út során (veszély, kátyú, félreállt autó, traffipax), akkor abbahagyja a "középen tartást" és totál megáll a térképen a követésem. Akkor tér magához, ha bármilyen módon reagálok az üzenetre (Megerősít / elvet). Biztosan nem GPS hiba, hanem megint a Waze szórakozik = szoftverhiba.

Más is találkozott ezzel a jelenséggel? Gondolom, az egyetlen megoldás a downgrade lenne pillanatnyilag... ez nálam sajnos kilőve, mert céges teló és a policy miatt nem lehet csak úgy tenni-venni alkalmazásokat tetszőlegesen / tárhelyről / akárhogyan.

Az utóbbi 1-2 évben olyan blődségeket, hibákat képesek benne hagyni, beleszerkeszteni, teszteletlenül, hogy az idő előrehaladtával egyre kevesebb kedvem van használni, pedig nagyon hasznos elképzelés. De ezekkel a folyamatosan belekerülő bugokkal, folyamatos átszerkesztgetéssel egyre ortopédabb. :(

(#17662) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Én inkább cirkálás módban használom Waze-t a traffipaxok miatt, ritkán navigálok, de én is úgy látom, hogy csökken a színvonal. Vannak fejlesztések amik jók, de általában hoz magával egy idegesítő bugot is :D

Viszont nincs helyette semmi ami kiváltaná Waze-t, szóval örüljünk, hogy van ez nekünk és bár időnként szivatja a felhasználókat, de azért tűrhetően működik.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#17663) Márton válasza Usgyi (#17662) üzenetére


Márton
nagyúr

Egyet előre, kettőt hátra.. mint sok minden mással :o

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17664) Szirtimorc válasza Usgyi (#17662) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem cirkáláskor a traffi-k jó részét nem jelzi, csak akkor szól előre, ha tervezett útvonalon vagyok.

(#17665) Usgyi válasza Szirtimorc (#17664) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Nekem mindig jelez előre, viszont (ha jól emlékszem) hanggal csak akkor szól előre ha gyorsan hajtok.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#17666) Szirtimorc válasza Usgyi (#17665) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi, majd ennek tudatában is tesztelem.

(#17667) Guba4


Guba4
tag

Bocs, máshová

[ Szerkesztve ]

(#17668) barcaforca


barcaforca
tag

Sziasztok. Kérdés: pl. mondjuk egy körforgalomból kihajtva azt mondja a Waze(és írja is) hogy hajts ki az első kijáraton az S22 felé.
De a táblán ez nem szerepel,hanem mondjuk az hogy Lienz,Graz.
Mindíg így mutatta vagy csak most tűnt ez fel nekem? Mondjuk országon belül is fura,hogy hajtsak ki a Petőfi Sándor útra,de a táblán Budapest van írva.
Nyilván nem tévedek el,de néha beszélgetés közben hallom mit mond, viszont ha oda nézek a képernyőre nem azt látom.

(#17669) gulyasa


gulyasa
őstag

A ma reggeli frissítéssel már a stabil verzió is tudja Android Autóval az osztott képernyős módot.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17670) Usgyi válasza gulyasa (#17669) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Roxy Rádió? WTF? :D

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#17671) Winner_hun válasza Usgyi (#17670) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17672) Usgyi válasza Winner_hun (#17671) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Bele hallgatok, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

Kösz az infót és bocsánat az offért, befejeztem...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#17673) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Xiaomi 13, azaz Android 13, Miui 14.
Csilla letöltve, de angol csajszi dumál.
Samsung S20-on még jól működött, pedig ott is android 13 van.
Van rá megoldás?
Köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#17674) gulyasa válasza Usgyi (#17670) üzenetére


gulyasa
őstag

MyOnlineRadio alkalmazást használok, abban országosan elérhető internetről a Roxy. Elvileg van már saját Android Auto kompatibilis alkalmazásuk is.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17675) Usgyi válasza gulyasa (#17674) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Igen, közben megtaláltam, köszi :)

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#17676) realist


realist
őstag

Érkezett egy Waze frissítés és azóta AA alatt nem jelenik meg a Waze csak a Térkép. Skoda Columbus fejegység. Másnak is van hasonló problémája?

(#17677) gulyasa válasza realist (#17676) üzenetére


gulyasa
őstag

Az S-Cross-ban reggel nekem is először a (Google) Térképet rakta ki a lejátszó mellé, de a menüből el tudtam indítani a Waze-t.
A #17669-es hozzászólásomban látható képen a kijelző bal alsó sarkában a "3x3 pötty"-re nyomva be lehet jutni az alkalmazásindító menübe. Én onnan indítottam el a Waze-t (újra).
Ha nálad ott nincs, akkor a telefonon az Android Auto beállításaiban meg kell nézni, hogy az "Egyéni alkalmazásindító"-ban a Waze be van-e jelölve.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17678) realist válasza gulyasa (#17677) üzenetére


realist
őstag

Nem volt ott a Waze sajnos a - "pöttyös" menüben sem. Viszont töröltem a beállított AA kapcsolatot, felvettem újra és azóta rendben működik :)

(#17679) gulyasa válasza realist (#17678) üzenetére


gulyasa
őstag

Valószínűleg az egyik legutóbbi AA frissítés után kellett volna egy újraindítás...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17680) nyesix válasza gulyasa (#17669) üzenetére


nyesix
senior tag

Nekem egész eddig is tudta az osztott képernyős módbot. Pont az volt a bajom, hogy ha nem hallgattam spotify on semmit, akkor is osztott volt a kép. A mostani frissités óta ki tudom tenni csak a Waze t teljes képernyőre. És sokkal jobb lett a felület is

(#17681) simico válasza retesz147 (#17673) üzenetére


simico
aktív tag

Ugyanez van nálam is Samsung A54-en. Csilla letöltve, kiválasztva, a hangfelvevő menüben szépen le is játssza az összes hangot, mégis angulol dumál navigációkor.

Más.
Észak felől déli rányba menve a Váci útról a Róbert Károlyra balra kanyarodó sávok lezárása miért szűnt ment a térképen? Mert a valóságban ma is le van zárva, jól be is szivatott a waze, hogy ott akart balra vinni a Róbert Károlyra.

(#17682) Somatom válasza simico (#17681) üzenetére


Somatom
veterán

Az fincsi, ha beszopod, mert jó nagyot és forgalmasat kell hozzá kerülni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17683) retesz147 válasza simico (#17681) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, dettó! Hangfelvevőben nekem is lejátsza Csillát, de navi közben nem.
Nem lehet meghackelni?
Nem élet ez így... :D

Xiaomi 13 eu dev...

(#17685) zavatar


zavatar
csendes tag

Sziasztok! Mostanában sűrűben utazom Romániában és azt vettem észre, hogy határátlépéskor rövidesen eltűnik az infó, hogy mikorra érek oda és felül megjelenik a "Kapcsolódás..." piros betűszínnel. Aztán ha visszaérek Magyarosrszágra akkor ismét megjelenik az útidő kijelzés. A mobilnetem rendben van Romániában is és a videók indulnak YouTube-on és más forgalmat igénylő appok is mennek. A teló Xiaomi 11 Lite 5G NE. Mit kellene tennem, hogy Romániában is lássam az útidő kijelzést?

(#17686) blueye válasza zavatar (#17685) üzenetére


blueye
veterán

Ha ujratervezed az utat nem javul meg?

(#17687) Debilon válasza zavatar (#17685) üzenetére


Debilon
addikt

Adat roaming engedélyezve van a Waze -nak?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#17688) zavatar válasza blueye (#17686) üzenetére


zavatar
csendes tag

Külföldön nem. :(

(#17689) zavatar válasza Debilon (#17687) üzenetére


zavatar
csendes tag

Igen ezeket ellenőríztem, elvileg minden engedélyezve ami kell. Ma még egy újabb jogot adtam neki: Akkumulátor korlátozást kikapcsoltam (úgy is töltőn van a kocsiban). Meglátom egy hét múlva ha utazom.

(#17690) zeon.hu válasza zavatar (#17689) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon saját topikjában kérdezted?
Esetleg az általános MIUI topik, ott van nagyágyú is.

Volt már itt ilyesmi probléma, de akkor elvileg javítva lett egy frissítéssel.
Volt akinek a wifi ki-be kapcsolás segített (nem tudom hogyan, de megoldotta).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#17691) Chris0321 válasza Chris0321 (#17659) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Esetleg erre rá tudna nézni valaki? Pár évig biztos építik a 4-est.

(#17692) gulyasa válasza Chris0321 (#17691) üzenetére


gulyasa
őstag

Úgy látszik, továbbra sem egyértelmű: Itt senki sincs a Waze-től.
Ha szerkesztetni akarod a térképet, akkor a Waze saját oldal fórumán jelezd, ott vannak minden szerkesztési joggal rendelkező jófejsrácok.
https://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=969

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17693) Winner_hun válasza Chris0321 (#17691) üzenetére


Winner_hun
félisten

Plusz egy mellékútnál még csökkentették a sebességet. Aktualizálná valaki a korlátozásokat?

Ha megírod pontosan hogy hol, mettől meddig mennyi az annyi akkor beállítom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17694) Chris0321 válasza Winner_hun (#17693) üzenetére


Chris0321
addikt

Az a baj, hogy már megint variáltak kicsit rajta, már a kisújszállási lehajtó után levették a sebességet 60-ra, majd 40-re. Nem adtak ki róla semmit, hogy milyen korlátozások vannak? Sajna már hazaértem, menet közben nem mertem jelentgetni a mobilról mert konvolyban mentünk és épp akkor fékezgettek egy futós miatt. A legnagyobb részen 90 lett a max. sebesség, csak két helyen vették még lejjebb.

(#17695) Winner_hun válasza Chris0321 (#17694) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, nem követem az eseményeket. Ha megvan hogy hol mit kell beállítani akkor beállítom, egyébre, keresgélésre jelenleg nincs időm.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17696) Chris0321 válasza Winner_hun (#17695) üzenetére


Chris0321
addikt

Rendben.

(#17697) fant0mi válasza Chris0321 (#17694) üzenetére


fant0mi
addikt

Ilyenekről nincs infó. Ha meg ennyire képlékeny a kitűzés, szerintem kár is pörögni rajta.

(#17698) blueye


blueye
veterán

M7 érdi emelkedő a Balaton felé.
Az aljától 130km/h volt, utána a feloldót felvitték az M0ig, így addig 100 km/h maradt, mostanában követte le a waze, erre ma megint volt egy feloldó az alján. Most végül mennyi az annyi?

(#17699) fant0mi válasza blueye (#17698) üzenetére


fant0mi
addikt

Azt én is észrevettem. Sőt, a világítós táblán is 100 volt. Most csak a külső sáv mellett volt feloldó. Bal oldalra nem tették vissza. (Illene pedig.) A világítós táblák is sötétek voltak.

(#17700) djnice


djnice
veterán

Sziasztok! CarPlay-en keresztül a Waze navigációs instrukciók olyanok mintha valaki egy rossz mikrofonba beszélne bele (torz, recseg). Két telefonnal is megpróbáltam iPhone 12 Pro Max és iPhone XS, mindegyiken rossz a hang, a legújabb iOS van mindkettőm. Waze újra telepítés is megvolt, nem változott.
Látom a hiba másnál is jelentkezett, de ott megoldotta az újra telepítés: [link]
Mi lehet a megoldás? Az összes többi applikáció hangja hibátlan, csak a Waze hangja rossz.
Ja az autó egy Opel Insignia B.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.