Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) gyulus08 válasza Marcika80 (#18900) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Szerintem nem értesz. :)
Nem lehet elérni USB-n keresztül a tabletet ha be van kapcsolva (nem vesz fel töltést, gép nem látja, olyan mintha be se dugnám a kábelt)
Recovery ADB sideload sem megy, Fastbootban sem működik az USB kapcsolat.
Egyedül csak kikapcsolt állapotban működik az USB annyira, hogy lehet tölteni.
Valószínűleg viszont nem megoldható probléma, mivel több embernek is van ilyen baja külföldi fórumokon, nekik csak a garanciáztatás segített. Pl [link1] vagy [link2] és sorolhatnám még...
Próbáltam már mindent, akksit lecsatlakoztattam, szalagkábelt mozgattam, de semmi se segít.
Vinném gariba, de a bootloader ugye nyitva és nem tudom visszazárni.. :W

szerk: Szóval köszönöm amúgy a segítséget, de szerintem nem hülye vagyok hozzá, csak szimplán meghalt benne valami szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#18902) Marcika80 válasza gyulus08 (#18901) üzenetére


Marcika80
tag

Jaaj, én nem is úgy értettem hogy hülye lennél hozzá. akkor ott tényleg gond lehet, szerintem nem zavarja őket hogy nyitva van a lakat, az csak szoftveres, szerintem őket csak a hardver része érdekli, az hogy mi van rajta az mind1 de csak szerintem.

(#18903) gyulus08 válasza Marcika80 (#18902) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Tudom, csak így volt a legérthetőbb. :)
Esetleg valakinek van tapasztalata?

(#18904) Loboka85


Loboka85
újonc

Sziasztok!
Olyan problémában kérném segítségeteket, hogy a második generációs Nexus 7-el szeretnék csatlakozni iPhone4 hotspotra, de sehogyse akarja látni.
Esetleg van valakinek ötlete, hogyan lehet megoldani?
Köszi

(#18905) lafaty80 válasza Loboka85 (#18904) üzenetére


lafaty80
őstag

Az 1. generációs nexus 7-el (2012) megy, most próbáltam ki. Szerintem itt tedd fel a kérdésedet:
Nexus 7 (2013)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#18906) rsn_792


rsn_792
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég vásároltam két Nexus 7-est.
Az egyiket sehogy sem bírom összekötni a számítógépemmel. Tölteni lehet, de nem érzékeli se a gép se a tablet a másikat.. Kipróbáltam másik számítógéppel is, de ez sem működött.
Esetleg valaki tudna segíteni? Németországból vannak a készülékek így nem tudom, hogy a garanciában tudom e itthon javíttatni, meg remélhetőleg elég valami kis okosság, hogy működésre bírjam. :)

(#18907) dombila válasza rsn_792 (#18906) üzenetére


dombila
senior tag

Linux-on nem tudod kipróbálni? Nálunk két Nexus 4 van, és azok csináják ezt. Az egyikkel semmi gond, a másikat egyszerűen nem veszi észre a Windows. (Több gépen sem) Ubuntu alól szépen működik az is.
Teljesen egyforma a két telefon, valahogy a Windows mégsem látja egyformának őket. Nem tudom Windows driver vagy telefon hiba-e. :(

Ha linux alól sem látszik - egy Ubuntu live CD-t vagy USB-t gyorsan lehet csinálni -, akkor gariztatni kellene (esetleg visszaküldeni Németországba).

(#18908) rsn_792


rsn_792
csendes tag

Megpróbálom ubuntuval, hátha működik. Csak még fel kell azt is telepítenem. :)
Köszönöm a segítséget! :)

(#18909) agyhalal válasza Loboka85 (#18904) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Cégesnek egy iPhone 4S-t használok és nagyon sokszor van, hogy nem tudok hozzá csatlakozni más típusú telefonokkal sem. Konkrétan a többi eszköz nem látja a hotspotot. Általában a hotspot ki-be kapcsolása után már működni szokott. Ha elsőre nem menne, akkor próbáld még párszor.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#18910) godzsy2 válasza agyhalal (#18909) üzenetére


godzsy2
senior tag

Ha már iPhone user vagy érdeklődnék, hogy azon is van az az idegesítő akadás, lagg, ami az androidot jellemzi? Egy kollégám most vett egy Sony Z1-et, bika gép és azért meg tud röccenni az is, mint ahogy a Nexus 7-em is, hiába KitKat van rajta. A menüje mindig azt csinálja és akkor, amikor te akarod és rányomsz? Nem kell mondjuk egy telefonkönyv megnyitásnál másodperceket várni, mint mondjuk az Xperia U-mon?

(#18911) rollaz válasza godzsy2 (#18910) üzenetére


rollaz
tag

Bár nem engem kérdeztél, de van tapasztalatom ezen a téren. 4S-en nagyon-nagyon ritkán tapasztalható akadás, az sem veszélyes. Ilyen téren ténylegesen jobb, mint a droid, de én 1 hét használat után passzoltam a 4S-t és mentem Note 2-re. Engem az iOS kicsinált, nem tudtam megszokni, viszont az összkép abszolút pozitív a készülékkel kapcsolatban. Minőségi holmi, kétség sem férhet hozzá.

(#18912) fatty


fatty
aktív tag

Probaltam tobb, play-rol letoltott kamara indito alkalmazast, ami elvileg mar 4.4 kompatibilis, de inditaskor "Nem lehet csatlakozni a kamerahoz" szoveget dobja. Nalatok mukodik rendesen a dolog?
2013.11.26 datummal van egy fenykep, ezert gondolom, hogy a 4.4.2 vagta haza a dolgot.

(#18913) Dolphine


Dolphine
addikt

Úgy tűnik, hogy Google Chrome önálló életet él!
Már nem először fordul elő, hogy fogja magát és folyamatosan szívja az aksit, pedig nem is használok Chrome-ot! Hogyan lehet ezt kilőni? Fogalmam sincs, hogy mi indítja el ezt a böngészőt, mivel Dolphine-t használok! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18914) aizen92 válasza Dolphine (#18913) üzenetére


aizen92
addikt

beállítások---alkalmazások---chrome---- letiltás.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#18915) fatty válasza Dolphine (#18913) üzenetére


fatty
aktív tag

Valami nalam is beagadt a napokban, usemon progival latszott, hogy ket mag 100%on porog meg alvo allapotban is. Vegul nem tudom mitol volt, par uninstall, letiltas(chrome is) , restart utan jo lett.

(#18916) potcz8


potcz8
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Töltési problémám van. Kb 8-9 óra alatt tölt fel tökéletesen 15%-ról. Régen is voltak ilyen gondok, de nem mindig. Most eljutottam odáig, hogy folyamatosan ezt csinálja. Próbáltam többször a gyári beállítások visszaállítását is többször, de nem segített. Mikor rootolva volt a gép, otg kábelen akkor sem mindig ismerte fel a pendrive-ot. 10 csatlakoztatásból kb 3x működött, volt olyan is hogy felismerte de nagyon lassan másolt. Próbáltam több otg kábellel is. Töltőt nem tudtam másikat kérni, csak telefon töltőt de az csak 500mA-t tud. Még garanciás a gép.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#18917) Polllen válasza potcz8 (#18916) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos ez visszatérő issue, ahogy látom. Az enyém is ezt csinálja.

Talán itt olvastam, amit érdemes lehet kipróbálni:

- 5-7 percig töltöd gép USB-ről gyári kábellel
- gyári töltő, gyári kábel és elméletileg 10 perc után normálisan fog menni a töltés

Egy próbát megér.

Ha nem, próbálkozhatsz gariztatással.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18918) agyhalal válasza godzsy2 (#18910) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Ha már a telefonkönyvet említetted, azt le is teszteltem és villámgyors volt. Azt azért tudni kell, hogy összesen talán 10 telepített appom van rajta amiből egyet sem használok annak ellenére, hogy mindig frissítem őket szorgalmasan. A telefon megvan, de telefonáláson, iMessage-en kívül csakis akkor használom, amikor a Nexusom már lemerült. Sports Tracker, Hangouts, Chrome

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#18919) potcz8 válasza Polllen (#18917) üzenetére


potcz8
csendes tag

Köszönöm. Ezt kipróbálom.

(#18920) brownus


brownus
veterán

hy,

ha netán valaki keres autós játékot, nekem most ajánlották, és tök jó:d real racing 3

(#18921) godzsy2 válasza agyhalal (#18918) üzenetére


godzsy2
senior tag

Köszi szépen az infót... neked is, rollaz. :R

Sokat gondolkodtam hogy iPhone-ra váltsak, persze nem a legújabbra, nekem még a sima 4-es is megfelelne. Egyedül a szoftverkötöttség zavar, ami orvosolható lenne a jailbreak-kel... bár van pár program, ami androidon jobb, mint iOS-en.

(#18922) V.Jozsef válasza margithid (#2) üzenetére


V.Jozsef
újonc

en amig a mac nem lesz a tablagepekbe hasznalvan mint op rendszer adig nem lesz az igazi a velemenyem a win 8rol a mac linux kozelebe se erhet a majkrosoft reszerol az en szemembe megbukot ;]

(#18923) Polllen válasza V.Jozsef (#18922) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ilyen trollkodás egy nem új cikknél teljesen felesleges. :U

A helyesírásod meg csak azért nem cikizem, mert látom Szlovákiában élsz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18924) lcdtv válasza Polllen (#18917) üzenetére


lcdtv
aktív tag

hát nekem is ez volt a hiba, szívtam is eleget miatta mert lemerült majd kb. 5 óra töltés után is csak 30% volt az akku töltöttsége.
több órás keresgélés után ezt találtam
[link]
nagy nehezen de sikerült is megcsinálnom, azóta kb 4-5 óra alatt feltölt a gépezet

(#18925) Polllen válasza lcdtv (#18924) üzenetére


Polllen
nagyúr

A forrasztásokkal mókoltál? A gépe még garis, mókoljon vele az Asus. Bár nincs vele tapasztalatom, hogy mennyi ideig ülnek rajta.

Lehet amúgy pont itt olvastam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18926) halisa válasza lcdtv (#18924) üzenetére


halisa
tag

Hát igen én ezért utálom az ólom mentes forrasztást. Sajnos a gyártóknak át kellett, hogy álljanak.
Ólom mentes forrasztást = silány minőség.

(#18927) lcdtv válasza Polllen (#18925) üzenetére


lcdtv
aktív tag

az enyém is garis de minden nap használom nélkülözni nem tudom, nem azért vettem hogy több hétig a szervizbe legyen, amúgy meg weller páka meg vékony hegy meg ónszívó szalag (egy profinak 5 perc lett volna én elvoltam vele 30 percet) és bevált tényleg gyorsabban tölt.

(#18928) Polllen válasza lcdtv (#18927) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tiszta sor, de pl én sült bolond vagyok hozzá, soha sem csináltam. Pedig már sokszor szükségem lett volna rá. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18929) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Tudnátok ajánlani valami jó wifi erősítőt a tabhoz?A másik kérdés.:lan kábel van a szobában, nem lehet valamilyen kütyüvel csatlakoztatni?

(#18930) dombila válasza xcsaba1975 (#18929) üzenetére


dombila
senior tag

OTG + USB-Ethernet átalakítóval meg lehet csinálni:
xda fórum
Youtube video

Nagyon úgy tűnik stock ROM-on megy. Döbbenet! :Y
A video-ban lévő eszköz szimpatikusabb, mert kisebb. :K

[ Szerkesztve ]

(#18931) aizen92 válasza dombila (#18930) üzenetére


aizen92
addikt

Ez nagyon durva..... :Y ilyen tényleg van? stockon ráadásul... Egyszer kipróbálom..

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#18938) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !

nexus 7 2012-ből létezik csak 3g-s változat amiben nincs wifi ? vagy wifi mindenképpen van benne ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18939) cselt válasza beloadjoker (#18938) üzenetére


cselt
senior tag

Az mindenben van.

(#18940) beloadjoker válasza cselt (#18939) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi szépen ! :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#18941) csabám


csabám
addikt

Tegnap volt alkalmam megnézni, megnyomogatni egy második generációs N7-et. Azt hiszem szerelemes lettem.
Remélem jön majd a Telekomhoz vezetékes net mellé, mint anno a miénk.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18942) Tayuya


Tayuya
csendes tag

Sziasztok,

én is vettem egy nexus 7 2013-at, az LTE verziót. De sajnos nem fér bele a SIM kártya. Most tényleg van ilyen? Vagy én bénázom el? Vagy van kisebb méretű SIM kártya is, és az kell bele? Nagyon nem akar belemenni, erőltetni meg nem akarom.
A SIM kártyát kb. 2011-ben vettem, T-mobil-os, és egy ZTE MF626 stick-hez kaptam. Eddig nem volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

(#18943) KZP válasza Tayuya (#18942) üzenetére


KZP
őstag

MicroSIM kell bele.
Vagy becserélteted a szolgáltatódnál (nem lesz olcsó, valószínűleg), vagy bemész egy gsm üzletbe és kivágják neked a mostanidból megfelelő méretre. Esetleg megvágod magadnak otthon, sablon alapján.
Pl.

[ Szerkesztve ]

(#18944) Tayuya válasza KZP (#18943) üzenetére


Tayuya
csendes tag

Köszi! Ez eléggé gáz, mert a stickben is használni szeretném!

(#18945) lippije válasza Tayuya (#18944) üzenetére


lippije
tag

Van átalakító, ami a microsimből normál sim méretet csinál, szóval cseréltesd ki (elviekben egy évben egyszer ingyen cseréli minden szolgáltató), és keress hozzá egy átalakítót.

(#18946) Tayuya válasza lippije (#18945) üzenetére


Tayuya
csendes tag

Az lesz! Köszi!

(#18947) KZP válasza lippije (#18945) üzenetére


KZP
őstag

Hol van leírva ez az évi egyszeri csere? Tartok tőle, hogy sehol. Ha a szolgáltatótól veszel készüléket, akkor ahhoz ingyen cserélik a SIM-et. Egyéb esetekben 4500 Ft-tól felfelé van a csere díja.
Vagy van egy másik megoldás, ha azt mondod, hibás a SIM, és kérsz egy újat helyette, de lehetőleg microSIM méretűt.

(#18948) susu88 válasza KZP (#18947) üzenetére


susu88
csendes tag

Hát ha évente nem is, elvileg telenornál a legalább két éves kártyát ingyen cserélik:
[link]

(#18949) cselt válasza KZP (#18947) üzenetére


cselt
senior tag

Pár hete bementem a T-s szolgáltatóhoz, mivel ott vagyok kártyás és mondtam hogy vettem egy új eszközt ami már microsim-es és szeretném kicseréltetni. Szó nélkül adtak egy új kártyát, amiből ki lehetett törni a microsim-et így egyből van átalakító is, és mindezért nem kértek semmit.

(#18950) Tayuya válasza KZP (#18947) üzenetére


Tayuya
csendes tag

Én is épp most találtam meg: T-Mobil sim csere Bár azt nem írják, hogy akkor is ingyen cserélik-e a kártyát, ha nem náluk vásároltad a csak micro-SIM-el kompatibilis készüléket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.