Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Marcika80 válasza Marcika80 (#18800) üzenetére


Marcika80
tag

LOL fel tudtam ubuntu alatt telepíteni a qemulatort, az alatt meg fel rakom a windowst, és age of empirest ki próbálom :DDD .

(#18802) Ereshkigal válasza Mtomasz81 (#18799) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én boat browsert használok (gyors, letisztult böngésző, bár egyeseknek túl minimalista lehet). Kipróbáltam az említett oldalt, azt is viszi rendesen.

(#18803) sto1911 válasza Mtomasz81 (#18799) üzenetére


sto1911
veterán

Dolphin (Jetpack aktivalva) + Kitkates flash palyer, es menni fog. (Esetleg a useragentet ipadre kell allitani a beallitasokban)

(#18804) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, régen voltam itt fent.
A tabomon még mindig a gyári 4.3 van fent Franco kernellel.
A kérdésem, hogy honnan tudom leszedni az új gyári 4.4.2-t és milyen lépéseken kell átmenni az install elött. Köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18805) zolikaDB válasza sto1911 (#18803) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen flash player? Tudnad linkelni?

(#18806) sto1911 válasza zolikaDB (#18805) üzenetére


sto1911
veterán

Hogyne tudnam, parancsolj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548001

(#18807) zolikaDB válasza sto1911 (#18806) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezer hala es koszonet!

(#18808) Marcika80 válasza zolikaDB (#18807) üzenetére


Marcika80
tag

So.S, kellene ez a progi, hogy tudnám innen letölteni?
[link]

(#18809) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, sikerült megtalálnom, hogy honnan tudom letölteni a 4.4.2-őt, de azt nem tudom, hogy rakjam fel.
Valaki tudna segíteni.
Innen szedtem le a ZIP-et.

Valaki legyen szíves segíteni, hogy hogyan rakjam fel. A 4.4.2-re van ROOT ? És ha igen azt hogy kell csinálni ?
PLS. segítsetek. Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18810) Polllen válasza Jano_023 (#18809) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a helyedben innen leszedném a gyári image-t és szépen az első hsz alapján adb-ből felraknám. Root van rá, a supersu 1.88 jó hozzá.

A letöltött zip-t egyébként sztem recovery-ből install zip.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18811) TomPack válasza Nexus7 (#18774) üzenetére


TomPack
őstag

Szerintem felejtős, mégha fel is lehetne heggeszteni! Volt Ray-em, lehet miért szeretni, de csakis GB-el.

(#18812) Jano_023 válasza Polllen (#18810) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, köszönöm. Az érdekelne, hogy ha a leírás szerint csinálom az nem lesz gond, hogy nekem nem gyári kernel van fent ?Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18813) Polllen válasza Jano_023 (#18812) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha csak upgrade-t nyomsz, én visszaraknám a gyári kernelt arra az időre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18814) Jano_023 válasza Polllen (#18813) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem upgradet nyomok. A teljes 380Mb-os ROM-ot szedtem le. Az baj ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18815) Polllen válasza Jano_023 (#18814) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, de ha adb-vel tolod fel, úgyis lesz reset.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18816) Jano_023 válasza Polllen (#18815) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm a segítséget, root-ot hogy lehet rajta elérni?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18817) Polllen válasza Jano_023 (#18816) üzenetére


Polllen
nagyúr

Recovery-ből feldobod a supersu legújabb változatát.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18818) Marcika80


Marcika80
tag

Helo! Az lenne a kérdésem felétek, hogy milyen bluetooth-os és egeres billentyűzetet vegyek amit a Nexus7 felismer és támogat? Tokom van, csak jó lenne bluetoothos bill meg egér, így szabad volna a micro usb csati, amire rá kötném a 8gb pendrive-omat, filmekkel. :) 10,000ft-ból lehet már ilyet vásárolni?

(#18819) sto1911 válasza Marcika80 (#18818) üzenetére


sto1911
veterán

Ebayen van az sztem ezerotszazert is, vegyel egy legolcsobbat, legalabb nem fogod a fejed a falba verni, ha rajossz, hogy negsem kellett volna :-) Szerintem ami BT-s, az menni fog vele.

Mas: van-e olyan virtualis billentyuzet, amin en valogatom ossze a gombokat?

(#18820) Marcika80 válasza sto1911 (#18819) üzenetére


Marcika80
tag

Hm, tehát ami bluetootos, akkor az támogatja? :) . Nem biztos hogy a fejem, verném bele, ill darabokra szedném szét mérgembe a billentyüzetet, hisz az lenne a tervem, hogy így szabad lenne a micro usb csati, így tudok rá dugni pendriveot, sd kártyát stb, hely probléma megoldva, na meg hát, beállt a rend a táblagépemnél,
dualbootban van ubuntu 10.4 és android. Ubuntu alól emulálva játszanék windowsos játékokkal, míg a többit Android alól intézném el. Ha bele gondolok, már eleve ilyen gépet kellet volna vegyek, eddig egy Pipo s1 táblagépem volt, sok nyomkodás után pixelesedett. elötte meg egy allwinner táblagépem... mind2őtöl azonnal elváltam.. Na de ettől nem fogok.

[ Szerkesztve ]

(#18821) Polllen válasza Marcika80 (#18820) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ilyen igények mellett egyszerűbb lett volna egy win 8 pro-s tabot venned.;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18822) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ami érdekes 4.2.2 és legújabb Dolphin alatt:
- tegnap akárhányszor akartam a Debrecen topikra ugrani, leállt a böngésző
- PH fórumra belépéskor kéri a jelszavam, és mikor beírom, meg is kérdezi, h megjegyezze?
- van a jobb alsó sarokban egy gomb, h ugrás az oldal tetejére - csak nem mindig...
Szóval, elég beta még.

(#18823) Marcika80 válasza Polllen (#18821) üzenetére


Marcika80
tag

100.000ft ért? :D

(#18824) fatty válasza zolikaDB (#18822) üzenetére


fatty
aktív tag

Dolphin 10.2.1nalam is osszeomlik neha, es jetpack bekapcsolt allapotban, nehany oldal nem jon be. Eddig ilyen gondok nem voltak.

[ Szerkesztve ]

(#18825) Polllen válasza Marcika80 (#18823) üzenetére


Polllen
nagyúr

70-80k 8", 4 magos új atom, widi támogatás, 7-8 órás üzemidő, Windows asztali környezet.

Nem sokkal több, mint egy új 7"-s nexus. Az új atomok bitang jók.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18826) Marcika80 válasza Polllen (#18825) üzenetére


Marcika80
tag

Ok, majd jövőre lehet szerzek 1et, csak még a manit kel összekaparászni hozzá, Szerintem azoknak az ára is szépen megy majd lefele addigra.

(#18827) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziazstok, próbálom feltenni a 4.4.2-t a tabra.
Segítsetek mert nem megy.
A készüléken gyári 4.3 van rootolt és a bootloader nyitva ha jól tudom.
A custom recoveryből nem tudom feltenni a letöltött updatet mert hibát dob a gép.
A nexus 7 leírásban szereplő adb módszer sem megy mert nem látja a készüléket.
Azt irja ADB DEVICES-ra hogy offline a gép.
Most mit csináljak ? Valakinek van ötlete ?Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18828) cselt válasza Jano_023 (#18827) üzenetére


cselt
senior tag

Másik usb port, gép resi, driver újratelepítés ilyesmikkel próbálkoznék a helyedben.
A custom recovery-t meg töltsd le újra, lehet hibásan jött le.

(#18829) Jano_023 válasza cselt (#18828) üzenetére


Jano_023
őstag

Sajnos igy sem megy ... már nem tudom mit csináljak. Valaki aki 4.3-ról manuálisan állt át 4.4.2-re irja meg kérem hogy hogyan csinálta.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18830) Jano_023


Jano_023
őstag

Ezt a hiba üzenetet kapom ha megpróbálom az új ROM-ot flasshelni:

E: Error in /sdcard/0/...a update file neve.zip (Status 7) install aborted.

Na ezzel mit kezdjek ?

Szerkesztve:

ha bekapcsolom a Verifying updatet akkor az kiakad, hogy : faild to verify whole - file signature

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18831) Marcika80 válasza Jano_023 (#18830) üzenetére


Marcika80
tag

Nálam egy pipo s1 tabletnél szokott ez előfordulni, ilyenkor én nagy undorral, teljesen áramtalanítani szoktam a gépet, azaz aksi ki, aksi vissza, "kábel vágás" majd össze kötés" és utána helyre állt a rend, nem e tudom, hogy a tiéden is segítene e, ez a megoldás.

(#18832) Jano_023 válasza Marcika80 (#18831) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi, már többször újra indítottam és széthúztam.

Már az unrootot megcsináltam lehet a bootloadert is be kellene zárni ? vagy azt nyitva kell hagyni ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18833) Jano_023


Jano_023
őstag

Most TWRP ezt a hibaüzenetet kaptam:

"/system/vendor/lib/hw/power.grouper.so" has unexpected contents.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18834) dombila válasza Jano_023 (#18833) üzenetére


dombila
senior tag

Ha a factory image-et töltötted le, az nem fog felmenni recovery-ből.
Az általad megadott linken csak update-ek vannak, teljes ROM nincs (leaglábbis én csak OTA letöltéseket találok rajta), így nem tudom milyen teljes ROM-al próbálkozol.

Innen szedd le a megfelelő factory image-et! (3G vagy wifi)

Telepítsd fel a driver-eket (ha eddig nem lennének fenn), egy adb-t és indítsd el a factory image-ben találató flash-all.bat file-t.

A fentebb írt adb hibaüzenet alapján valószínűleg a driverek nincsenek rendesen fenn.

[ Szerkesztve ]

(#18835) lafaty80 válasza Jano_023 (#18830) üzenetére


lafaty80
őstag

a legfrissebb cwm van fent? Olyankor szokta...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#18836) Jano_023


Jano_023
őstag

Azt tudom, hogy adb-n kereszül lenne egyszerű de úgy nem megy fel.
Nem látja az eszközt.
Melyikek a legujabbak driver és adb amit tegyek fel ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18837) Rocko007


Rocko007
aktív tag

A plants vs zombies csak nekem nem indul el 4.4.2-n? eredeti, play-bol vasarolt verzio.

(#18838) Jano_023


Jano_023
őstag

Egy flashelhető 4.2.2 linket dobjon valaki megpróbálom hátha a zip a rossz.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18839) Marcika80 válasza Jano_023 (#18838) üzenetére


Marcika80
tag

Be tudod kapcsolni a gépet, hangerö le fel és a bekapcsolo gomb megnyomásával?
ha igen, akkor onnantol kezdve, gépre dugva, fel kel ismernie a gépet, a windowsnak,
de a rá való adb, driver kel hozzá.

nexus7 driver[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18840) Jano_023 válasza Marcika80 (#18839) üzenetére


Jano_023
őstag

Most sikerült úgy hogy a bootloaderben volt a gép és úgy indítottam el a telepítést. De a sending system nél nem megy tovább pedig csak 65MB kell elküldenie.
Az 5 magát 5s alatt küldte el. Most várok.

Köszi

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18841) Marcika80 válasza Jano_023 (#18840) üzenetére


Marcika80
tag

Hm. Ha közelemben laknál, biztos segítenék benne, próbálgasd, ha nem megy holnap majd még keresek rá megoldást, LEhet hogy ez nem egyedi probléma- A bootloader verziója hányas? lehet azt is frissíteni kel.

(#18842) Jano_023 válasza Marcika80 (#18841) üzenetére


Jano_023
őstag

A bootloader 4.23.
A baj az hogy már nem is indul a Tab. A recovery nem látja az sd kártyát, így le is formáztam most látja csak üres.
A systemet nem mertem de lehet azt is le kellene. Hátha akkor tovább megy.
A bootloadert hogy frissítsem?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18843) sto1911 válasza Jano_023 (#18842) üzenetére


sto1911
veterán

Melyik sd kartyat nem latja?

Szerk: ok, vagom. De miert kell az neked? Nem onnan kell felrakni a gyari imaget, hanem geprol.

[ Szerkesztve ]

(#18844) Jano_023 válasza sto1911 (#18843) üzenetére


Jano_023
őstag

Már látja a /0 alatt ami szokott lenni.
A recovery nevezi sd kártyának.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18845) Jano_023


Jano_023
őstag

Már itt áll egy ideje.
Nektek mennyi ideig tartott ez?
Lehet tényleg formázni kellene a system et a recoveryből?

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18846) gabyka válasza Jano_023 (#18845) üzenetére


gabyka
aktív tag

...vagy esetleg el kellene olvasni amit eddig írtak a többiek...és a kezdő összefoglalót. :) Egyelőre úgy tűnik csak csinálgatsz valamit a saját fejed után, de véletlenül sem azt amit a kollégák ajánlottak. Kaptál linket a gyári image letöltéséhez is, adb-hez is, leírták, hogy használd, mi kell még? Innen gyerekjáték, még nekem is sikerült elsőre...pedig az nagy szó :))

(#18847) sto1911 válasza Jano_023 (#18845) üzenetére


sto1911
veterán

Dugd at egy hatul levo usb portba a kutyut es kezdd elolrol.

(#18848) lafaty80 válasza Jano_023 (#18845) üzenetére


lafaty80
őstag

Nézd meg hogy jó romot akarsz-e rátölteni. Nekem sikerült elsőre a 3G-s romot letölteni és felpróbálni...
Bootloader résznél és a modemnél is error-t dobott, még jó hogy elsőre sikerült rájönnöm, hogy hülyeséget akarok.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#18849) Jano_023 válasza gabyka (#18846) üzenetére


Jano_023
őstag

A linkelt kép is onnan van. Azt csinálom amit irtak, csak van ami nem megy.
Én lennék a legboldogabb ha menne.
Oké át dugom.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#18850) gabyka válasza Jano_023 (#18849) üzenetére


gabyka
aktív tag

Félre ne érts, én is Neked drukkolok :R csak fura, hogy egy bolondbiztos megoldás nem megy Nálad. Jó kis cucc ez a tablet, szeretem használni. Nem lehet, hogy az usb-kábeled nem jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.