Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) sto1911 válasza csabám (#18598) üzenetére


sto1911
veterán

Nem azert irtam, hanem azert, mert mar mondtam neki, hogy keressen ra. Mar reg meg lenne oldva a baja.

De egyebkent rakjuk az elso hsz-be, koszi!

@mataj: nem kell toolkit, azt kovesd, amit leirtunk, es lesz egygyari, uj kornyezeted. ersze a mostani programok nelkul.

(#18602) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Az ASUS honlapja katasztrófa... :((( De ahogy nézem az ASUS is. Beregisztrálnám a gépet, erre kiírja hogy a megadott gyári szám hibás. Pedig már úgy is csináltam, hogy összedugtam a géppel és úgy bemásoltam a sorozatszámot. Gyárból lopottat vettem volna az edigital-tól? :D Az úgy köszi... Valakinek valami ötlet? :(

Valaki tudna abban segíteni, hogy miért nem lehet a záróképernyőn már új alkalmazásokat kitenni? 4.3-nál oda tudtam tenni az e-mail fiókom, de a 4.4.2-nél már nem lehet. Vagy csak nálam nem?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#18603) sto1911 válasza dajkapeter (#18602) üzenetére


sto1911
veterán

A 8-as lehet B, a 0 meg lehet o... :) Es tenyleg katasztrofa, IE alol csinald.

(#18604) winger válasza student (#18564) üzenetére


winger
csendes tag

A Dolphin is kitűnő választás. Jetpack bekapcsolva. Felhasználói ügynök Ipad. Flash-lejátszó kikapcsolva. Nagyjából ezzel a kombinációval éred el a legjobb eredményt.

iPhone 7 plus, Nexus 10

(#18605) fatty válasza dajkapeter (#18602) üzenetére


fatty
aktív tag

beallitasok / biztonsag Modulengedelyezes pipa

(#18606) mataj válasza sto1911 (#18601) üzenetére


mataj
csendes tag

Akkor leszeded innen a megfelelo imaget (2012, csak wifi vagy mobil)

Ezt Total Commanderrel kicsomagolod egy konyvtarba.

Leszeded az adb es fastboot programokat.

Ezt szinten kicsomagolod, es a a fajlokat bemasolod az elobb kicsomagolt fajlok melle.

Ha nincs fenn driver, akkor ezt telepitsd.

Beirod a commander aljaba, hogy cmd, majd enter. A tabletet radugod a gepre, majd beirod a flash-all.bat parancsot, enter, es varsz kb. 2 percet. (ha megall a folyamat a waiting for device-nal, akkor valszeg nincs driver).
A vegen ujra kell indulnia.

Ha barmi baj van, akkor ird be amit abban az ablakban kirt a program.
Akkor ezek szerint igy csináljam ugye,kérdés a tabot fastboot modban dugjam a gépre?Ja és a drivert nem tudom telepiteni help!

(#18607) mataj


mataj
csendes tag

Driver telepitve! Most akkor frisitem!

[ Szerkesztve ]

(#18608) mataj


mataj
csendes tag

Na akkor most ténleg HELP ADB essel megcsináltam de nem indult újra és nem is kellet 2 percet várni de menet közben megkérdezte bootloader nyitást a tab kijelzön igen adtam neki és utána még volt pár parancssor aztán megált.Újra inditás után google felirat és csak a fastboot menü jön be semmi más ott is csak start és power müködik,akkor most mi van kinyirtam az új tabom??4.2.1 re akartam4.4.2 ezt felteni fel megy egyáltalán?Bal ferlső sarok booting failed.

[ Szerkesztve ]

(#18609) mataj


mataj
csendes tag

Na 4.2.2 fel ment akkor csak sorba mindent ugye?

(#18610) Marcika80 válasza mataj (#18608) üzenetére


Marcika80
tag

Heló! Nem biztos hogy kinyirtad a tabod! Nekem most windows alol kellet ujra telepítenem a gépet, mert csak félig sikerült az ubuntu telepítése, unlockolásig eljutottam, el kellene indítanod úgy a géped, hogy hangero minusz plusz egyszeri megnyomása közben a bekapcs gomb, ha ez után előjön egy infos ablak fönt start menüvel akkor nincs nagy gáz, mert innen ez még újra telepíthető, én is innen estem neki újra.

link
[link]
válaszd ki a neked megfelelő firmwarét,
ha meg van csomagold ki pl adb mappába.
és szintén csomagold ki az adb fájlokat az adb mapába
[link]
Remélem tudtam valamit segíteni!

(#18611) mataj válasza Marcika80 (#18610) üzenetére


mataj
csendes tag

Köszi fel ment rá a 4.2.2 ujrainditás után már fel is frisitette 4.3ra most ez döcög.

(#18612) mataj


mataj
csendes tag

Na most meg már frisiti is 4.4.2re köszi mindekinek a segitséget nagyon király az oldal!

(#18613) Marcika80 válasza mataj (#18611) üzenetére


Marcika80
tag

Na akkor tudtunk valamit segíteni ez a lényeg, a linkeket mensd el mert kitudja hogy mikor fog megint ujra kelleni. nekem is 4.3mas van rajta most. Én Hajazok az ubuntu touch felé, de még össze kel szednem az infókat, fájlokat hozzá, nem akarom mégegyszer el fuserálni, meg hát ha lehet akkor dualboot megoldást szeretném beállítani rajta. mert ha már a bootloader nyitva van, akkor elvben szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

(#18614) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hali, hogyan működik ez a titanium backup? Igazából a játékok mentéseit szeretném vele megmenteni kizárólag.

Az a gondom, hogy a 4.4.2 frissítésnél dob egy hátast a robot és kiírja, hogy HIBA. Gondolom, hogy toolkittel felrakhatnám majd, vagy legalább a tiszta 4.2-t mert a 4.3 frissítést is így kellett felraknom legutóbb, de akkor sajnos törölt mindent és a gyerekeknek elölről kellett kezdeni a játékokat :S (pl: Plants vs zombies 1.-2.)

Szóval lementeném az állásokat valahogy, tolnék egy full resetet és felraknám a stock 4.2-t és azt szeretném majd frissíteni, vagy ha időközben megjelenik a 4.2.2. a toolkitre, akkor rögtön azt. És ezután mehet a root neki.

Tehát a titanium backupra kellene valami gyors ismertető vagy valami másik backup progira (játékmentések only) - step by step for dummies :D - köszi

(#18615) #41133696


#41133696
törölt tag

Mindig TV frissült, immáron kompatbilis a 4.4.2-vel.

(#18616) Marcika80 válasza #41133696 (#18615) üzenetére


Marcika80
tag

egyébként dvb-t usbvel is megy a mindigtv tv-nézés tabon, csak így jelzek :).

(#18617) csabám válasza leslieke (#18600) üzenetére


csabám
addikt

+ sto1911: Bekerült az összefoglalóba :K
Tudom, hogy nem azért írtad ;)

mataj: Csak megoldottad :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18618) sto1911 válasza csabám (#18617) üzenetére


sto1911
veterán

Kiraly! :R

Az uj Dolphinnal mintha nem erzekelne a flasht az indavideo, de ha atvaltasz ipad vagy desktop agentre, akkor hibatlanul megy.

Par video megy android agenttel is. Szoval fogalmam sincs :-D

(#18619) sto1911 válasza sto1911 (#18618) üzenetére


sto1911
veterán

Erdekes ez, a 10.2.0-as Dolphinban mar be van epitve a Jetpack. Leszedtem a standalone appot, indavideo teszt, elindul a video, be is tolt szepen. Eszembe jut, h ipad agenten hagytam, atvaltom androidra, lapfrissites, ugyanaz a video 2 mp utan megall, plusz a hang is recseg. Probaljatok ki!

Szerk. A chrome meg mindig nem jo...

[ Szerkesztve ]

(#18620) x64emulator válasza #41133696 (#18530) üzenetére


x64emulator
tag

De biztos azért működött neked a Miracast mert 2013-as nexusod van vagy mert rootoltad :)
Viszont ha nem akkor esetleg lennél szíves leírni hogy te hogyan tükrözöd a tv-re?
Mert érdekelne hogyan állítod be hogy működik?

(#18621) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Tegnap a tabom random újraindult és azóta nem tölti be az op. rendszert. Eljut a 4db színes karikáig és ott mindig újraindít. Ezt addig csinálja amíg le nem merül az akkumulátor. El lehet valahogy indítani adatvesztés nélkül?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#18622) #41133696 válasza x64emulator (#18620) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem ezt nem nekem írtad :) 2012-es Nexusom van, és sohasem rootoltam.

(#18623) student válasza akipapi (#18621) üzenetére


student
őstag

ezeket talán megprobálhatod

1. Plug device into supplied AC charger.
2. Immediately hold only the volume down button.
3. This is what I did differently that worked: Hold that volume down button for a long, long time.
4. If the spirits are with you you will get to the boot loader screen.
5. Use the volume controls to cycle through the menu till it says Turn Off. (Protip: Mine was unresponsive when the boot loader first came up. Give it a few seconds until the volume buttons scroll through menu)
6. Press the power button to select Turn Off.
7. As soon the device is off, unplug power, count to 5, plug it back in.
8. You will now see that big beautiful battery charging indicator on the screen.

You can also try holding both Power and Volume Down to get to boot loader, which is what many forums recommend, but I got to it by only holding Volume Down. Forever. Like about 2 minutes.

(#18624) mataj


mataj
csendes tag

Sziasztok 4.4.2 rootolása nem müködik még?Toolkit csak 4.2 ig támogatja,otg kábelt akarom megcsinálni hogy müködjön.Stick mountot már leszedtem láta is a küső pent de megnyitni még nem tudom semmivel.

(#18625) csabám válasza mataj (#18624) üzenetére


csabám
addikt

Ezzel rootold. Costum recovery kell hozzá.
Toolkit helyett pedig ezt használd. Ezzel már tudod rootolni, nem kell a fenti módszerrel.
De amelyik szimpatikusabb :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18626) mataj


mataj
csendes tag

Ez csak 4.4.0 ig támogatott nekem 4.4.2 vant fent és custom recovery sincs még.

(#18627) csabám válasza mataj (#18626) üzenetére


csabám
addikt

Ne foglalkozz vele, ha a 4.4-et választod, akkor is tudod kezelni a 4.4.2-t...

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18628) mataj válasza csabám (#18627) üzenetére


mataj
csendes tag

Oké köszöntem rajta vagyok! :R

(#18629) mataj válasza csabám (#18627) üzenetére


mataj
csendes tag

Valimi lokaciot akar letölteni kiválasztottam a 4.4.0 utána ezt adta be 3 lehetöség van.

(#18630) csabám válasza mataj (#18629) üzenetére


csabám
addikt

Ez nekem nem ismerős...
Első körben megkérdezni, hogy akarod-e ellenőrizni a frissítést a programhoz, második körben ki választod a tábla/telefon típusát, majd utoljára a rom verziót. Aztán ellenőrzi a program a dolgokat, majd beenged a főmenübe, ami egyezik az előbb használt Toolkit menüjével.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18631) fatty válasza mataj (#18629) üzenetére


fatty
aktív tag

N7 / Android kivalasztasa utan letolti a legfrisebb TWRP, CWM, SuperSu verziokat.
Uatanna jon a menu:
6. flash recovery

keszuleket fastboot modba teszed, ha eddig nem volt es radugod pc-re (kikapcs utan, hangero le + bekpcs gomb egyszerre)

Kivalasztod CWM, TWRP, vagy gyari recovery-t
nalam pl. TWRP van fent akkor 2-es

ROOT-hoz felmasolod tablara a supersu-t, es recovery-bol installalod

[ Szerkesztve ]

(#18632) mataj válasza csabám (#18627) üzenetére


mataj
csendes tag

Megcsináltam minden mükszik rootolva otg is jó!

(#18633) akipapi válasza student (#18623) üzenetére


akipapi
tag

Köszi, kipróbálom.

(#18634) thomikaf1


thomikaf1
tag

sziasztok,

pár hete sikeresen felraktam egy romot meg egy másik kernel-t. igazából annyira nem vagyok vele megelégedve.
érdeklődnék, hogy tudnátok valami jó kombinációt ajánlani nekem?

köszi szépen előre is!

(#18635) havri1 válasza thomikaf1 (#18634) üzenetére


havri1
félisten

Gyárival mi a gond?

havri

(#18636) Marcika80


Marcika80
tag

HAli mindenkinek! Most én is kérnék egy kis segítséget, van egy Nexus7es tabletem 2013as verzió, szeretném rá felrakni az ubuntu touchot, "mert sok oldal szerint lehet" nekem addig sikerült eljutnom hogy unlockoltam a készüléket, és már minden bekapcsoláskor egy kinyílt lakat jelenik meg, eddig jó. ubuntu linux is van a gépemen, mert linux alol lehet telepíteni a touchot. már csak azért is jó volna rá nekem egy touch, mert akkor még is szabadabb lenne a gép, felismerne sokkal több mindent usb-n keresztül stb. Na meg SDR Rádiózáshoz is jól jönne. Aki tudna segíteni, az írjon, pm-t vagy itt. Tudom hogy ez nem a touch fórum, de hova írjam? :DD

[ Szerkesztve ]

(#18637) cselt válasza Szaszabond (#18614) üzenetére


cselt
senior tag

Esetleg tudom ajánlani titanium helyett az android beépített mentési megoldását: [link]

Talán az összefoglalóba is mehetne :)

(#18638) cairojack


cairojack
aktív tag

A Cool Reader nevű programmal kapcsolatban tudna valaki segíteni nekem? Állandóan önkényesen átformázza az általam készített RTF doksikat, és az őrületbe kerget.
Aki tud segíteni, plz dobjon egy privit.

Ezer köszönet!

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18639) student válasza cselt (#18637) üzenetére


student
őstag

:R

(#18640) bigsee


bigsee
addikt

FYI: nekem a NRT 1.7.9 minden zokszó nélkül újrarootolta a 4.4.2 ápdét után

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18641) Marcika80 válasza Marcika80 (#18636) üzenetére


Marcika80
tag

Na közben sikerült telepítenem rá egy teljes körü ubuntu desktopot telepítenem a Nexus7re, :DD :DD
ezen link alapján, hát ég és föld... nem laggol, nem lassu, film zene minden ok.
sőt, mennek a linuxos programok is, :P ezen a linken található weboldal sokat segített nekem.
ha esetleg más is ki szeretné próbálni akkor itt van:
http://www.noobslab.com/2013/10/review-ubuntu-desktop-on-nexus-7-and.html

A dolog működik 2013as Nexus7 gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#18642) Marcika80 válasza Marcika80 (#18641) üzenetére


Marcika80
tag

(#18643) bigsee válasza Marcika80 (#18641) üzenetére


bigsee
addikt

Öööö... és ez miért jó nekünk...? Van elég kehája az Androidnak is, még egy igát a nyakadba venni...

"Basically Ubuntu desktop for Nexus 7 is just a Ubuntu core with some applications installed by default (Any application can be installed if it is available for armhf architecture via deb/PPA), in order to make sure Ubuntu can work great on tablet devices. It is kind of developer edition and should not be use for daily work, since it has problems in it. Canonical stopped development of Ubuntu desktop for Nexus 7 for the moment and there is no latest news about 13.10 build for Nexus 7 tablet. So Ubuntu 13.04 was last build from canonical for this tablet."

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18644) Mr.White


Mr.White
senior tag

sziasztok.
van esetleg itt olyan aki szokott pokerezni nexuson?konkrétan pokerstars-ra gondolok.
mennyire fut rajta jól?hány asztalt enged használni?
köszi!

(#18645) Pow válasza cairojack (#18638) üzenetére


Pow
tag

Cool reader

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#18646) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

(#18641) Marcika80:
Ha nálad lag van, akkor ott ping probléma van. Ha úgy érted, hogy szaggatott az alap rendszer, azt viszont furcsának találom, ilyet még nem olvastam nexus 7 tulajtól.

[ Szerkesztve ]

(#18647) Pow válasza Marcika80 (#18642) üzenetére


Pow
tag

Egy kis bemutató videó esetleg? :)

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#18648) Marcika80 válasza Pow (#18647) üzenetére


Marcika80
tag

Nincs lagg, minden ok, a rendszer gyors, most fogom ki próbálni a videó lejátszást rajta, holnap lesz bemutató videó róla, ha lesz rá érdeklődő,egyébként ha komolyabban bele másznám magam, megoldható eme tableten a dualboot megoldás is, már azt nézegetem hogy hogyan, azaz lehetséges android és ubuntu rendszer egy tableten, pipo s1 tabletemen is volt rá megoldás.
Videót holnap ilyenkor tudok mutatni, munkák végeztével.
amit észrevettem, de nem akarom ezzel tele írni a topicot nem ide tartozik,
az ubuntu alatt a firefox böngésző nem szaggat, weboldalakat lehet olvasni fektetve állítva, görgetni simán lehet, flash videókkal nincsen baja, terminal ablak teljes körű, felismeri mind a 4 magos processzort, és az 1gb-memóriát. van ugyanugy tapizós billentyüzete, blutusz wifi üzemkész, elforgatás érzékelő van. ha mégsem tettszene bármikor visszavarázsolhatom rá az androidot. :) Ígérem beszámoló videó holnap! Egeret pendrivot felismeri..,. míg android alatt nyem.

(#18649) Bozek válasza Marcika80 (#18641) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mennek a linuxos programok? Akkor egy Steam-et rakj már fel légyszi. Majd akkor rájössz, hogy mégse. :D

(#18648) Marcika80: Android alatt nem ismeri fel az egeret? Akkor Te valamit nagyon rosszul csinálsz. Nekem simán működik, bár az utóbbihoz most egy BT-s egeret használok, mivel csak egy USB van a tab-on.

[ Szerkesztve ]

(#18650) csabám válasza cselt (#18637) üzenetére


csabám
addikt

Bent van!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.