Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) sto1911 válasza csabám (#18150) üzenetére


sto1911
veterán

Valoszinuleg, megnezem majd, koszi!

@(#18149) FeRkE: ez mind system app, ha uniinstallalja az tobb problemat okozhat, mintha csak letiltana.

(#18152) Laccy0224 válasza FeRkE (#18149) üzenetére


Laccy0224
újonc

Úgy tudtam, ezeket a beépített alkalmazásokat nem tudom uninstallálni.
Tévedek? Ez az első Android az életemben és eddig csak ezt a módját láttam egy alap program kilövésének.

Hol tudom ezeket végleg törölni?
Köszönöm.

Látom sto1911 írta(d), hogy gond lehet az uninstallálással?
Miért? Van különbség? Ha tiltva van, akkor sem használja a rendszer, csak foglal egy kis helyet, nem?
Igaz, figyelmeztetett, hogy lehetnek gondok, ha tiltom őket, de ott sem vettem észre eddig semmit.

[ Szerkesztve ]

(#18153) sto1911 válasza Laccy0224 (#18152) üzenetére


sto1911
veterán

Rootolni kell, appoknal adatok torlese, es a /system/app-bol kitorlod ami nem kell. Aztan ujrainditod. Es ha mazlid van, akkor nem toroltel ki semmit, ami kellhet (akar kesobb is). Szoval reszemrol nem ajanlott, foleg, ha elso androidod. Az a par mega hely, amit nyersz vele, nem zavar sok vizet.

@(#18157) fatty & (#18154) csabám: muhahahaha ;]

[ Szerkesztve ]

(#18154) csabám válasza Laccy0224 (#18152) üzenetére


csabám
addikt

Ha rootolva vagy, akkor bármelyik erre szánt appal a playből.
Én személy szerint Root Explorerrel kitörlöm a system/app és a data/app mappából a felesleges appokat.

Megelőztek :)

fatty: Egy csöppet csak :P :D

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18155) TripleB válasza Laccy0224 (#18152) üzenetére


TripleB
senior tag

Root kell hozzá és egy Titanium backup pl, azzal tudsz törölni, de csak óvatosan vele:)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18156) Laccy0224 válasza sto1911 (#18153) üzenetére


Laccy0224
újonc

Köszönöm, akkor maradok így a tiltásnál. Nekem a lényeg igazából, hogy ne fusson a program fölöslegesen.
Igazad van, az a pár mega hely nem oszt, nem szoroz már :)

(#18157) fatty válasza Laccy0224 (#18152) üzenetére


fatty
aktív tag

Uninstallalni nem lehet, root system/app mappabol torolheto, de ez nem minden google alkalmazasnal szerencses.

csabám: engem is :)

[ Szerkesztve ]

(#18158) Laccy0224 válasza fatty (#18157) üzenetére


Laccy0224
újonc

Köszönöm Nektek a gyors válaszokat!
Segítőkész csapat van ám itt :)

(#18159) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Sziasztok! Ajandekba szeretnek N7-t adni GPS helyett, mert arbeli kulonbseg elhanyagolhato es akkor mar sokkal tobbet tud:) szoval ki milyen offline navit hasznal? Vagy eleg a gmaps save offline funkcioja netkapcsolattal indulas elott? Nem egy geeknek szanjuk szoval minel egyszerubb megoldas kellene:)

(#18160) sto1911 válasza bejgli86 (#18159) üzenetére


sto1911
veterán

Sygic, nalam bevalt.

(#18161) fatty válasza bejgli86 (#18159) üzenetére


fatty
aktív tag

OsmAnd+ akcios, de van ingyenes verzio is.
Be-on-road is egesz hasznalhato.

(#18162) Rocko007


Rocko007
aktív tag

stock 4.4 kernel-t honnan leet varazsolni? xda-rol szedtem egyet, de flash: OK utan is M-kenrel-t ir. :D

(#18163) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, 4.4 Kitkat esetén hogy lehet a régi billentyűt visszaszerezni? :( A betűknél ha hosszan nyomom, most számok vannak, nem az ékezetes betű...
PL: e helyett az é volt eddig, most meg a 3 :W

[ Szerkesztve ]

(#18164) sto1911 válasza Rocko007 (#18162) üzenetére


sto1911
veterán

A factory imageben kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#18165) bAtt001


bAtt001
addikt

valaki esetleg hogy 4.3-hoz melyik Mkernel a jó? látom van már 4.4-hez is de nekem még 4.3 van fent :B :R

(#18166) Rocko007 válasza sto1911 (#18164) üzenetére


Rocko007
aktív tag

koszi!

(#18167) |AP|


|AP|
veterán

a 4.4 frissítés utáni indavideo fagyás miatt nyomtam egy FR-t. Most fagyás nincs, csak recsegés :) Haladunk...

(#18168) lafaty80 válasza |AP| (#18167) üzenetére


lafaty80
őstag

Akkor még jó hogy nem csináltam FR-t, az lett volna a következő, de látom az sem segít :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#18169) lafaty80 válasza bAtt001 (#18165) üzenetére


lafaty80
őstag

M kernel lista. Egyébként 57-63.1-ig a 4.3 :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#18170) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

hallo hallo
tegnap kinlódtam itt a nexusommal, nem ismerte fel a gép stb.
most felismrte. nyomtam egy fastboot devices, és ki írt valami szásorozatot és mellé írta fastboot
Ezután, akkor jöhet a flas-all.bat ? És utána ?
Már a gép ismeri a táblát is, valahogy sikerült megoldani.
Csak itt most megint elakadtam egy csöppet.

(#18171) FeRkE válasza sto1911 (#18151) üzenetére


FeRkE
őstag

A Drive meg a G+ miota lett system app? Korábban ezeket kulon kellett feltennem ROM ujratelepites utan.

(#18172) sto1911 válasza FeRkE (#18171) üzenetére


sto1911
veterán

4.4 ota :-)

@sterilzona, irtam privatot!

(#18173) FeRkE válasza sto1911 (#18172) üzenetére


FeRkE
őstag

Érdekes. Ennyire kell erőltetnie a Googlenek saját appjait? Én ami letoltheto Playbol, azt nem veszem system appnak :)

(#18174) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sracok nektek meddig birja az aksi? Harmadik napja hasznalom,de nem vagyok teljesen megelegedve.Most 1nap 2 orat birta nem tudom ebbol mennyi volt a hasznalati ido,de annyira azert nem sok.ki van kapcsolva a gps es minden folosleg,csak a wifi ment de ejszakara azt is kikapcsoltam.
Az akumulatornal neha irja hogy egy-egy jatek fogyaszt 3-5%-ot,ezeket h lehetne kivenni,mert a kenyszeritett leallitassal nem veszi ki?

(#18175) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Felraktam a 4.4-et.
Rootolni szeretném megint. Megvan a legújabb Tookit donation verziója. A gondom az, hogy nem ismeri fel a Nexust a gép ha be van kapcsolva az usb hibakeresés opció. Ha kikapcsolom akkor megjelenik Médiaeszközként, ha bekapcsolom akkor pedig azonnal eltűnik. 4.3 alatt rendesen működött. Mi lehet a gond?

(#18176) fatty válasza Szaszabond (#18175) üzenetére


fatty
aktív tag

Huzd le geprol, inditsd ujra, lepj fastboot menube, dugd ra gepre, varj amig telepiti drivert, utana nekem ment a dolog.
Bar en csak twrp-t raktam fel toolkit-tel, utana zip-bol telepitettem supersu-t, es kesz a root.

[ Szerkesztve ]

(#18177) bAtt001 válasza lafaty80 (#18169) üzenetére


bAtt001
addikt

hmm ezt én is észre vehettem volna... köszi :DDD

(#18178) KGellért válasza KPistike (#18144) üzenetére


KGellért
Műholdas

Ez a Brando már csak a tervezése miatt is nagyon érdekes. Tényleg bele tudod állítani a táblagépet és stabilan ott marad? Utána meg tokként is használható, ha jól látom. Rajta marad a táblagépen összecsukott állapotban? Mennyi re meríti pluszban a táblagép akkuját, ha a használod a billentyűzetet? Egyáltalán használható, megéri ilyen kiegészítőt venni? :) Remélem van elég türelmed hozzám és köszönöm előre is a válaszokat.

(#18179) cairojack


cairojack
aktív tag

2 órája frissítettem 4.4-re a 2012-es Nexus 7 Cellularom, és azóta kétszer fagyott ki gyári alkalmazás.
Kezdődött úgy, hogy a frissítés után azonnal feltettem egy dropboxot, majd ezek után USB kábelről elkezdtem a PC-mről visszamásolni a frissítés előtt lementett fájlokat, és a másolás egy hibaüzenettel leállt.
No ez egy. Most már feltelepítettem pár alkalmazást, de messze még a vége, gondoltam lecserélem a hátterem, mert a gyári ronda.

Erre a háttér bellítása közben kifagy a progi... Borzalom. 11 hónapja és 21 napja van meg a cucc, összesen nem fagyott ennyit... Eddig egyszer állt le valami progi kb 3 hónapja.Az is Third Party volt. Erre most itt ez a "csodás" 4.4, és egy hulladék.

Aki frissíteni akar rá, javaslom várjon még vele pár hetet.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18180) sto1911 válasza cairojack (#18179) üzenetére


sto1911
veterán

Factory reset volt?

(#18181) cairojack válasza sto1911 (#18180) üzenetére


cairojack
aktív tag

őőő... most frissítettem. Mármint úgy frissítettem, hogy előbb factory reset, majd a "legyalult", "tiszta" OS-re ment fel a 4.4. Ez volt kb 2 órája.
Frissítés után is nyomjak egy factory resetet? Megpróbálhatom. Majd jelzem mi lett belőle. THX a tippért.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18182) sto1911 válasza cairojack (#18181) üzenetére


sto1911
veterán

Ha mar ugyis FR van, akkor megeri a 4.4 factory imaget felrakni. Bar nekem is fagyott le ma a bongeszo, aztan valami mas is, raadasul boot utan, de azota jol megy.

(#18183) cairojack válasza sto1911 (#18182) üzenetére


cairojack
aktív tag

Köszi a tippet, az FR megvolt, most elkezdem felmásolni a cuccaimat, meg telepítgetek egy órácskát, aztán látjuk. THX még egyszer.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18184) Szaszabond válasza fatty (#18176) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát meg se nyikkanik, szerint telepítve vannak a driverek, mert csippanik egyet, illetve ha kikapcsolom az eszközön az usb hibakeresést akkor normálisan felismeri és működik, viszont usb hibakeresés nélkül meg nem tudom a toolkitbe betölteni és rootolni. Fastboot módban sem kezd el telepíteni. Az ADB drivereket is leszedtem már és toolkitből ujra telepítettem, de ez sem használt. További ötlet esetleg?

(#18185) fatty válasza Szaszabond (#18184) üzenetére


fatty
aktív tag

Hmmm nem nagyon van otlet. Egyszer kabel miatt szivtam, esetleg masik usb port, pc restart.

(#18186) sto1911 válasza csabám (#18150) üzenetére


sto1911
veterán

Nem ez az, nekem xboxos iranyitohoz kell, ez meg playstationos :-(

(#18187) Szaszabond válasza fatty (#18185) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Na végülis megoldottam. MTP módból átváltottam PTP módba (ekkor kameraként csatlkozik a számítógéphez) de így megmarad az usb debugging is és végre felismeri a toolki-t is. Érdekes, eddig (4.3) ment MTP módban is a dolog.

(#18188) juhiimi válasza juhiimi (#18174) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Valaki erre?

Kezdem azt hinni,hogy lathatatlanok a kommentjeim :Y

(#18189) Bozek válasza juhiimi (#18174) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én írtam múltkor, hogy használat nélkül még 2 nap 7 óra múlva is 100%-on volt az akksi. :) Egyébként meg lehúzod a jobb oldalt, ahol a kis beállítás ikonok vannak és rányomsz az akksira, akkor kiírja, hogy mennyit volt bekapcsolva a kijelző. Kb. annyit volt használva a tablet.

(#18190) KPistike válasza KGellért (#18178) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Gyakorlatilag egy akkora vágat van a számok felett, amekkora a hosszabb élére állított Nexus 7 - illetve egy kicsivel szélesebb, hogy a tablet behelyezésekor némi szöget zárjon be. Ilyenkor szinte netbook hatása van a készüléknek.
A tabletet pofára fektetem, mikor készenlétbe kapcsolom, erre 3 "karom" lett kialakítva a klavi szélén - ezekkel kapaszkodik a tabletre.
A használatból adódó plusz fogyasztást nem tudtam igazából mérni - a klavi is energiatakarékos, 5 vagy 10 perc használatlanság esetén bontja a kapcsolatot, ha ekkor valamelyik billentyűt lenyomod, szinte azonnal kapcsolódik. Tabletem szinte percre ugyanannyit bírt egy töltéssel, mikor a klavival használtam, mint amikor kicsit félretettem a klavit. Bár az tény, teljes mértékben sosem használom ugyanúgy, mint előző nap :)
Hogy van-e értelme? Én úgy érzem, van - bár az tény, fizikai billentyűzet mániám van, ezért van Nokia E6-00-m :)
Ha sikerül kitapasztalnod, melyik kombinációval váltasz angol és magyar kiosztás között, nagyon hasznos kiegészítőre teszel szert :)

K. P.

(#18191) fatty válasza juhiimi (#18188) üzenetére


fatty
aktív tag

jelenleg:


[ Szerkesztve ]

(#18192) maki12


maki12
senior tag

Sziasztok!

Leejtettem szegénykét,és ahogy nézegettem egyáltalán nem éri meg a panelcsere.. :(
Mi a véleményetek? Én 30k-ért láttam displyt,hát annyit biztos hogy nem akarok beleőlni szegénykébe :/

Esetleg van valami olyan variáció hogy csak a külső üveglapot cserélem vagy valami?

Köszi a segítségetek! :R

HTC U11 & Nikon D5300

(#18193) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Koszonom a valaszokat,akkor figyelni fogom legkozelebb mennyit volt bekapcsolva a kepernyo.
Egyelore 82% 1ora 25 perc hasznalattal.

Amugy most is van egy jatek ami azt irja az aksira kattintva,hogy 10%-ot eszik,pedig kenyszeritett leallitast is adtam neki.Ezek realis adatok?mert ha igen azert az nem keves.

(#18194) Bozek válasza juhiimi (#18193) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az azt jelenti, hogy az 18%-nak a 10%-át ette meg a játék. Tehát 1,8%-ot merült, miközben játszottál.

(#18195) juhiimi válasza Bozek (#18194) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Jah oke akkor megnyugodtam :)

(#18196) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Üdv! Lehet, hogy közismert, amit most leírok, de hátha segít valakinek. Van egy első generációs Nexus 7-em, ami úgy egy hete elkezdett olyat játszani, hogy iszonytatóan lassan töltődött, a gyári töltővel és kábellel a lemerülttől a száz százalékig vagy 15 óra volt kikapcsolt állapotban, ami nem kóser :)

Gondoltam biztos szar a töltő, elmentem egy barátomhoz és az ő gyári töltőjével ugyanez volt, a töltőm meg prímán töltötte az ő Nexusát, szóval nem.

Ezután két dolog történt és a probléma megoldódott:
-lekaptam a hátlapot és lehúztam az akkut, kivettem, megnézegettem, majd visszatettem <- szerintem ez oldotta meg a problémát
-poénból kipróbáltam valamit, amit a haverom talált a neten, ez kb annyi volt, hogy lépj be a bootloader menübe (power+vol. down gombokkal bekapcsolni) és ott nyomj egy switch off-ot <- szerintem ennek semmi köze nem volt a dologhoz, csak azért csináltam, mert igazából nem tudtam, mi fog történni, még a bootloader menüben se jártam eddig :B

Ha lehúzom az akkut, az ugye a full áramtalanítás. Én el tudom képzelni, hogy ez változtatott valamin.

(#18197) Jason19 válasza maki12 (#18192) üzenetére


Jason19
senior tag

Tudtommal nincs, mert az üveglap egybe van a kijelzővel.

(#18198) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Valami jo kis cipzaros, szovet tokot tudtok ajanlani?Tehat amiben nincs mindig, csak ha nem hasznalom.

(#18199) MurdR válasza juhiimi (#18198) üzenetére


MurdR
veterán

A MM-ban van Hama zippzáras univerzális tok, 2000 körül. De Auchanokba is láttam ilyet.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18200) csabám válasza sto1911 (#18186) üzenetére


csabám
addikt

Akkor passz. Én csak ezt ismertem kontroller konfigurátorként.

Szerk.: Ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.