Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) G.Peter válasza zsírsámán (#18250) üzenetére


G.Peter
aktív tag

(#18252) lakisoft válasza G.Peter (#18251) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi az infót. :R

(#18253) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Hát ez marha jó. Pár napja írtam, hogy az iszonyat lassú töltés (100 százalékra 15+ óra) problémát megoldotta az akku lehúzása és csatlakoztatása. Meg hát, csak vissza is jött nem sokkal később. Aztán most megint lehúztam és megint megoldotta. Valami ötlet? Csináljak egy factory resetet?

(#18254) bAtt001 válasza havri1 (#18241) üzenetére


bAtt001
addikt

sztem ne :D majd ha jön a paranoid akkor lehet feltenni de eddig csak rosszat olvastam róla :DDD énis 4.3on megálltam egyelőre mert használni tökéletesen tudom ígyis :)

(#18255) havri1


havri1
félisten

Úgy döntöttem nem piszkálom, 4.2-es paranoiddal teljesen jó, és az rtlmost is megy rajta teljes képen.
Köszi mindenkinek :)

havri

(#18256) leslieke


leslieke
Jómunkásember

4.4-re frissítés közben dobott egy hátast a robot, egy komoly "Hiba!" üzenettel. Azóta nem lehet bekapcsolni.

Mit tehetek?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18257) dombila válasza leslieke (#18256) üzenetére


dombila
senior tag

És fastboot módban be tudod kapcsolni? (Hang le + bekapcs)

(#18258) leslieke válasza dombila (#18257) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Be, de onnan se jutok beljebb a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18259) dombila válasza leslieke (#18258) üzenetére


dombila
senior tag

Akkor van remény :)
Ha az adatok nem kellenek, akkor a legtisztább egy factory image flash. (Itt van egy leírás a sok közül)
Ha kellenek az adatok, akkor az OTA-t is meg lehet próbálni feltenni adb sideload-al. (ehhez gyári recovery kell, hogy legyen a tableten, különben a 4.4 bootloop-ba kerül). (Ehhez is egy leírás) Az adb sideload-hoz be kell menni a gyári recoverybe:
- hang le + bekapcs
- menüből Recovery kiválaszt
- felkiáltójeles kis robotnál bekapcs nyomvatartása mellett hang fel => erre be kell jönnie a stock recovery-nek.

[ Szerkesztve ]

(#18260) leslieke válasza dombila (#18259) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. :R Semmilyen adatot nem tartok rajta. Kár, hogy ezt Ubuntu alól nem lehet megcsinálni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18261) dombila válasza leslieke (#18260) üzenetére


dombila
senior tag

Már hogy ne lehetne! Ha felismeri a telefont, Ubuntu-ra is van Android SDK. Ott csak annyi a gond, hogy nem tudod csak az [adb, fastboot, plusz 2 dll] csomagot letölteni, hanem installálni kell a komplett SDK-t.
Onnan már működik a fastboot és az adb is. Ezek kellenek mindkét megoldáshoz.

A factory image-ben nem csak flash-all.bat van, hanem ./flash-all.sh is, azzal fel tudod tenni Linux alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#18262) leslieke válasza dombila (#18261) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt jó tudni. Mára elegem van a tabletből, félrerakom pihenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18263) eckmester


eckmester
tag

Tudja valaki, hogy melyik az az apk, ami kiírja felűlre az akkumulátor százalékát?

(#18264) MurdR válasza eckmester (#18263) üzenetére


MurdR
veterán

GSam Battery pl. (Már ha arra gondolsz hogy a stat.barra..)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18265) eckmester válasza MurdR (#18264) üzenetére


eckmester
tag

Köszönöm

(#18266) leslieke válasza dombila (#18259) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sikerült az újratelepítés! Újfent köszönöm az infókat! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18267) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni, főleg azoktól akik próbálkoztak már kontrolleres játékkal. A fórumot, ill XDA-t olvasva, eddig azt szűrtem le, hogy a vezeték nélküli kontroller használatához root és sixaxis app kell. Arról viszont nem sok infót találtam, hogy az utángyártott kontrollerek megbízhatóan működnek-e? Konkrétan erre gondolok LINK, az eredeti kontrollereket kicsit drágállom. Ha valaki próbálkozott már hasonlóval, kérem ossza meg tapasztalatait.

(#18268) ribery22


ribery22
tag

Sziasztok!

Ugye jól emlékszem, hogy a tab rootolását toolkit nélkül is meg lehet csinálni? A BL nyitva, csak nem találom a leírást. Valaki el tudná nekem mesélni, hogyan kell, ha szépen megkérem?

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#18269) sto1911 válasza Kodiak88 (#18267) üzenetére


sto1911
veterán

Pont a hetvegen teszteltem komolyabban ezt a temat, vezetekes kontrollerrel:

- ami atek tamogatja, azzal mindenfele mokolas (root) nelkul is mennie kell. Pl: GTA3
- ami nem tamogatja, ahhoz a gombokat mappelni kell. Ez a leiras talan segit, meg nem volt idom elolvasni.
- en inkabb vettem egy eredeti Xbox kontrollert (mondjuk nem kifejezetten a tablethez), mert a gagyikkal csak a szivas van/volt, pl. a fizikai gombok nem ott vannak, ahol az eredetin. Ill. nekem sokkal kenyelmetlenebbnek is tuntek. A komolyabb masolatok 7-8 korul mozogtak, az eredetit meg megvettem 10-ert.

Vezeteknelkulihez a vevoegyseget fel kell ismerie a tabletnek. A fentiekbol kiindulva nem biztos, hgoy ez magatol fog menni, akkor kelleni fog a root es a sixaxis app - es akkor se biztos, hogy egyszeruen fog menni.

Szoval az en ajanlasom:eredeti es vezetekes.

@(#18268) ribery22: Telepites toolkit nelkul - valaki berakhatna az osszefoglaloba.

[ Szerkesztve ]

(#18270) ribery22 válasza sto1911 (#18269) üzenetére


ribery22
tag

Tehát, ha felfalsheltem a gyári imaget, az nem csak a BL-t nyitotta, de rootolt is?

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#18271) sto1911 válasza ribery22 (#18270) üzenetére


sto1911
veterán

Bakker, felreolvastam, bocsi.

A lerias a toolkit nelkuli factory image installalasara vonatkozott.

Ha rootolni szeretnel, akkor ezt masold fel a tablara. Aztan szedd le a megfelelo TWRP-t innen.
Masold TWRP imaget a fastboot exe (es a hozzatartozo ket dll, lasd elzoz leirast melle, majd cmd-be:

fastboot boot twrp.img

Ezzel bebootolod a tablan levo supersu zipet, majd wipe cache, es reboot.

Ez a fastboot parancs nem flasheli fel a tablara a twrp-t, hanem csak arrol bootol, kovetkezo rebootkor mar az eredeti recovery marad.

(#18273) lakisoft válasza lakisoft (#18252) üzenetére


lakisoft
veterán

Valaki megmondaná nekem, hogy mi a különbség a G N 7 WIFI és a G N 7(2013) WIFI között? a nevén kívül persze.

(#18274) bAtt001 válasza lakisoft (#18273) üzenetére


bAtt001
addikt

1 év a két eszköz bemutatása/megjelenése között :P na meg a kijelző, proci, memória, kamera, forma, anyaghasználat, tehát kb minden, kivéve az androidot :)

[ Szerkesztve ]

(#18275) lakisoft válasza bAtt001 (#18274) üzenetére


lakisoft
veterán

Az jóóó :). Köszi.

(#18276) Kodiak88 válasza sto1911 (#18269) üzenetére


Kodiak88
tag

Köszönöm a választ, akkor valószínűleg én is beruházok egy eredeti Xbox kontrollerre. A kitámasztós tok épp most jött meg :C

(#18277) rena224


rena224
tag

Sziasztok! éppen azon filózok, hogy meglepem magam egy táblával karácsonyra. Soha nem volt még táblagépem, viszont androidos mobilom már volt egy jó pár darab, így csakis droidos jöhet szóba, elsősorban 8-9-10colosakat nézegettem, de csábító a jó vas, szép kijelző, és a frissítések gyors megérkezése, szóval számba vettem a nexusokat is(más komoly versenyző csak az új LG G pad van). Az lenne a kérdésem - főleg azoktól, akik használták már, vagy volt a kezükben az új generációs, gondolom azért akad itt pár emberke - , hogy mi az előnye-hátránya a tavalyi 7-nek, a régivel szemben(nem specifikációkra gondolok, hanem pl problémák mik ezen a típuson, melegedés, szaggatás, fagyások, bármi jöhet). Főleg olvasásra, netezésre, filmezésre facebook-ra, és játékra venném. Azt tudni kell a történethez, hogy elsősorban használtakat nézek, német ebay-en(szinte minden elektronikai cuccom onnan van), ahol is egy előző generációs 7, kb fél évesen 32gigásban, 3g-vel olyan 45-47körül állna meg, egy új gen-es 7es, pár hetes használt verzióban, 32gigás wifisben pedig olyan 65ben. Szerintetek??? megéri az új a felárat,vagy elég a régi 7 is étköznapi használatra? Sokan szídják a tegrát, de tegra-s eszközöm még nem volt, ezért csak sötétben tapogatózok...

Köszi előre is a válaszokat :R

"Ha már nyakig ülsz a szarban, adj hálát Istennek: Köszönöm Uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#18278) Kaminski


Kaminski
tag

Skacok! Megmondaná-e vki, hogy hogy a búbánatba kell a rootolni a KRT16S build számú 4.4-es only wifi verziójú 2012-es tabletet? Már itt kínlódok egész délután! OTAn frissítettem 4.4-re, de eddig a root nem kellett!

Honor 8

(#18279) sto1911 válasza Kaminski (#18278) üzenetére


sto1911
veterán

(#18280) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Rootolt 4.3-ra hogyan tudnám, felpakolni a 4.4-et?(esetleg egy linket dobhatna valaki a letöltendő fileokkal kapcsolatban) mert nem dobja fel az ota frissítést.

(#18281) Atocha


Atocha
senior tag

Sziasztok!

Azon emberek véleményére volnék kíváncsi, aki már rakott fel Nexusára CyanodenMod-ot.
Nekem egy Nexus 7 3g 32gb-s verzió van. Azon gondolkodom, hogy felteszem ezt a cyanogen installert és lecserélem ezt a nagyon fos 4.4-et, mert megörülök tőle olyan lassú lett a gép.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy érdemes feltenni? Vagy rakjam vissza a 4.3-at?
Ha nem érdemes, akkor miért nem, mi vele a gond?

Előre is köszi a választ!

Atocha

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#18282) KPistike válasza gabesszg (#18280) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Szerintem légy türelmes, nekem egy hete - de szerda óta tuti - ott figyel az értesítőn a rendszerfrissítés. Én is rootoltam a saját példányomat.
Előző napon jelezte két kollégám, hogy Ők már frissítettek - igaz, egyiküké az idei modell.

K. P.

(#18283) KPistike válasza rena224 (#18277) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Bár nekem WiFi only modellem van, a vételkor két kínálat versenyzett ~ azonos áron, és ehhez kaptam olyan kiegészítőket, amiket többre értékeltem, hogy lemondjak a 3G-ről.
Átvételkor 4.3 fogadott, és e percig is problémamentesen üzemel, nem volt példa egyik fentebb olvasható hibára sem.
Kolléga új modellt vásárolt - a benti hálózathoz szükséges HTTP Proxy Settings azon picit szimpatikusabban működik, touch érzékelési gondja nem volt sosem. A kijelzője szebb, de személy szerint nem éreztem késztetést arra, hogy azonnal cseréljem a Tegra-s készülékem újabbra.
Mivel Nála megvolt az OTA 4.4-re, most arra panaszkodik, de 4.3-on teljesen jól ment.

Szerk.: Személy szerint szimpátia alapon való döntést tudok javasolni - mindkét sorozatból volt / van a kezemben teljesen hibamentes példány, és mindkét sorozatnál olvastam itt problémás modellekről.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#18284) gabesszg válasza KPistike (#18282) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Az a baj(már ha ez baj), hogy nekem a kiírt 4.3 ra is frissítést ( de nem a 4.4-et) de azt se tudtam felrakni nekem.Szóval a kérdésem lenne, hogy 4.3 frissítést(mármint most is 4.3 van de ugye azon belül is voltak javítgatások) nem rakta fel 4.4 majd megjelenhet is fel is rakja majd ota-n keresztűl?Válaszotokat előre is köszönöm.

(#18285) KPistike válasza gabesszg (#18284) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Ha jól értem, most JWR66Q működik rootoltan Nálad - így a korábbi véleményemet kénytelen vagyok visszavonni. Szerintem akkor jobban jársz a fentebb többször leírt toolkites / ADB-s 4.4 telepítéssel - persze, adatmentés után.
WiFi only és 3G image, valamint Toolkit.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#18286) Gorbesz


Gorbesz
tag

lehetseges a 2012-es Nexus7-re 4Gb-nel nagyobb fileokat rakni alapbol? MKV-k miatt erdekelne.

PS5/iOS

(#18287) KPistike válasza Gorbesz (#18286) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Igen, lehetséges - nálam Galaxis útikalauz és Jonah Hex van fent, amik nagyobbak.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#18288) csimpas válasza leslieke (#18256) üzenetére


csimpas
tag

nekem is befosott a 4.4 frissítés alatt

hátha valakinek segít

én n7 toolkit v5-el hoztam helyre

főmenünél 10-es opció, majd telepítettem a clockworkmod-ot, ezután újra tudtam indítani az n7-en belül a clockworkmod módban, full wipe, cache törlés, szokásos törlések után bebootolt a rendszer.

(#18289) Bozek


Bozek
nagyúr

Minek szórakoztok a 4.4-el?

:D

Sajnos nem a legjobb, semmiféle értelmes alkalmazást nem lehet felrakni, mivel a megfelelő könyvtár nincs fenn már az oldalukon. Az Ubuntu Touch-ot is néztem először, de az meg akadt rendesen.

(#18290) Gorbesz válasza Bozek (#18289) üzenetére


Gorbesz
tag

engem is erdekel a dolog, neztem YT videokat, bar azok regiek voltak es mocskos lassu volt rajta az OS. most jobb?:)

PS5/iOS

(#18291) Bozek válasza Gorbesz (#18290) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egész tűrhető a sebessége. Bár beraktam egy repo-t, aztán azóta hibaüzenetet dobál, szóval ezekkel óvatosan kell bánni.

(#18292) Gorbesz válasza Bozek (#18291) üzenetére


Gorbesz
tag

nagy keres lenne ha kiprobalnal nekem egy ~3-4Gb meretu MKV lejatszasat?:D koszonom

PS5/iOS

(#18293) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok, gondom van 4.4 alatt a play-el. Amikor elindítom csak felvillan és kilép, csináltam már factory resetet is, nem segített, illetve eleinte ment de aztán egyszer csak nem. Volt valakinek ilyen?

Másik, amikor még ment a play néhány alkalmazásom frissítésére ezt a hibát írta: App could not be downloaded due to an error 403. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Harmadik, Nexus Root Toolkit-tel (1.7.8) tettem fel a 4.4-et, egy build-et: KRT16S de van KRT16O is. Mi a különbség? És ha vissza szeretném tenni a 4.3-at abból is négyféle van, JWR66L, JWR66N, JWR66V, JWR66Y. Melyik kell nekem?

plata o plomo

(#18294) kicsi83 válasza Gorbesz (#18292) üzenetére


kicsi83
tag

Én játszottam már le 7-8Gb-os filmeket minden gond nélkül mxplayerrel.

(#18295) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Az a problémám, hogy ha a tokot becsukom, nem kerül alvó állapotba a tablet, mert ugyan elsötétedik a kijelző, de az akku ugyanúgy lemerül, mintha használtam volna. Szerintem csak az utóbbi időben csinálja, mert úgy emlékszem korábban szinte változatlanul maradt a töltöttség. Most ki kell kapcsolnom teljesen a gépet, hogy nem merüljön egyáltalán.

(#18296) MurdR válasza Subimp (#18295) üzenetére


MurdR
veterán

Az akkumulátor fogyasztásnál mit ír a tablet statisztikája?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18297) leslieke válasza csimpas (#18288) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Újrarakni a rendszert se volt nagy meló, ráadásul így most tiszta telepítés van fent.

Legközelebb meg se próbálom az OTA frissítést, egyből megy fel így. Már, ha lesz még frissítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18298) csabám válasza code1005 (#18293) üzenetére


csabám
addikt

- Google Play alkalmazás adatok törlése/gyorsítótár törlése, majd tedd fel ezt, majd megint alkalmazás adatok törlése/gyorsítótár törléese.

- A probléma szerintem az első miatt áll fent, próbáld meg ha megcsináltad az első lépést.
Ha esetleg nem segített, akkor ezt csináld végig.

- Wifi-s és 3G-s N7 esetében:
Android 4.3 (JWR66Y)
Android 4.4 (KRT16S)
Ezek az utolsó firmek, szóval ezeket érdemes alkalmazni mindig.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#18299) Halo


Halo
senior tag

tegnap nem akart bekapcsolódni az N7. ugyanaz volt a hibajelenség, mint a kollegának: 17393 hsz.

kijelző háttérvilágítás működik és furcsa "zaj" van a kijelzőn, apró színes pixelek villognak, "analóg zajra" hasonlít

mivel 12.12.03-án vásároltam, tegnap gyorsan írtam az ASUS hibásoknak, bejelentettem a terméket, ma meg bekapcsol, megy minden............. ez mi a fene volt? vagy ettől még vigyék el, nézzék meg. biztos ami biztos?

(gyorsan bezárom, aztán jöhet a futár :))

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#18300) #41133696 válasza #41133696 (#18075) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na megérkezett, remekül működik is :) NTFS-re formázva :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.