Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) modeller


modeller
aktív tag

Azt honnan vette itt pár ember, hogy vérnyomás mérést fog később tudni az óra? Szerintem csak az EKG-t ill. az elesés figyelést igérték.

(#652) wwhy


wwhy
veterán

Alu vs acél megéri a felárat :F más (belső) különbség van a 2 verzió között?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#653) HoldfenyLuna válasza wwhy (#652) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ugyanaz a belső, illetve az LTE az csak acélban kapható, ott nagyobb a RAM méret a sima BT-s alu, illetve SS verzióhoz képest.
Ha minden jól megy, végre én is megveszem az enyémet jövőhéten 40-es változatban. Egyelőre alu felé húz a szívem, már csak azért is, mert nem tudom, meddig bírja majd az óra akksija, és 95 ezret szívesebben adok ki 2-3 évente, mint 135 ezret (ez ugye a 40-es ára alu vs SS).

[ Szerkesztve ]

(#654) bigdigit válasza modeller (#651) üzenetére


bigdigit
addikt

Telóról csak így tudom linkelni. De máshol is írtak róla.

https://m.hvg.hu/tudomany/20190805_samsung_galaxy_watch_active_2_okosora_ekg_vernyomas

(#655) wwhy válasza HoldfenyLuna (#653) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi.
Az LTE csak szolgáltatónál elérhető vagy minden SS LTE-s is :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#656) dave182 válasza wwhy (#655) üzenetére


dave182
senior tag

Itthon az LTE verzió hivatalosan csak a Telekomnál kapható és nem minden SS LTE de minden LTE SS.

(#657) HoldfenyLuna válasza dave182 (#656) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Így van, ahogy dave182 is írta: tehát összesen 3 felé Active 2 létezik: az LTE (szolgáltatónál eSIM névvel találod) változat (ugye ehhez nem kell telefon nálad legyen, hogy tudj telefonálni például, de havi 1000 forint a multi sim) és ez az, ami csak SS házzal van, illetve LTE nélkül kapható SS és alu házas is (őket szokás BT néven emlegetni).

[ Szerkesztve ]

(#658) modeller válasza bigdigit (#654) üzenetére


modeller
aktív tag

Samsung hivatalos oldalon én ilyet nem látok.
Más oldalakon egy 3rd party (Sage Bionetworks) átlal irt programról beszélnek, amit ha kalibrálsz egy igazi vérnyomásmérővel, akkor abból tippel valamit. De ugyanúgy a sima heart rate sensor adatát használja, abból tippel valamit, de ez szerintem használhatatlan, igy nem lehet vérnyomást mérni.

(#659) bigdigit válasza modeller (#658) üzenetére


bigdigit
addikt

A MY BP LAB most is működik vele sőt előző active is ment vele.Én próbaképp feltettem az S9-re és működik is.Az órára még nem sikerült felvarázsolnom mert nálunk hivatalosan nem elérhető.De már dolgozok rajta. Vpn telepítés.

(#660) modeller válasza bigdigit (#659) üzenetére


modeller
aktív tag

Mármint korrekt vérnyomás értékeket mér mondjuk az s9 pulzusmérőjével?

(#661) bigdigit válasza modeller (#660) üzenetére


bigdigit
addikt

Még csak 2 napja tesztelem de eddig 1 esetet leszámítva teljesen korrekt eredményeket produkál.(van karos vérnyomásmérőm is)

(#662) bigdigit válasza bigdigit (#661) üzenetére


bigdigit
addikt

Sikerült végül az órára is felraknom és kalibrálni is.Egy baja van úgy látom,hogy monitorozást nem lehet beállítani.Csak manuális mérés van.

(#663) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Ha minden jól megy rövidesen gazdája leszek egy 44mm-es acl kivitelnek és abból is a szürke verziónak. Nagyon tetszik ez az óra mióta megjelent. Kb a moto 360 megjelenése óta nem volt piacon ennyire jó megjelenésű okosóra. Erre vártam eddig :)
A kérdésem az lenne, hogy a telefon mennyire meríti a folyamatos bt kapcsolat az órával?
Válaszokat köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#664) modeller válasza bigdigit (#662) üzenetére


modeller
aktív tag

Az érdekesen hangzik. Ha ez egy megbizhatóan működő technológia, akkor nem tudom a samsung miért nem beszél róla, se a telefonjainál, se az óráinál.
De ki fogom próbálni.

(#665) modeller válasza jacis (#663) üzenetére


modeller
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyire meriti (nem próbáltam kikapcsolt BT-vel) de nekem folyamatos pulzusméréssel, folyamatos BT kapcsolattal bőven megvan a 2 nap üzemidő. Gondolom BT LE-t használ a sima működéshez és csak hanghiváshoz kapcsol át a többet fogyasztó BT módokra, azt én meg nagyon ritkán használom.

(#666) bigdigit válasza modeller (#664) üzenetére


bigdigit
addikt

Beszél róla csak annyira nincs reklámozva mivel mint mondtam csak néhány országban elérhető.Másrészt a szabályozások miatt lehet ez elsősorban.Nem hiába nincs még kint az EKG funkció sem.Gondolom ha nem ér el egy szintet megbízhatóságban és pontosságban soha nem lesz elérhető funkció.

[link]

(#667) babosmiki válasza jacis (#663) üzenetére


babosmiki
addikt

A bluetooth fogyasztása az újabb szabványoknál már elhanyagolható mértékű.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#668) jacis válasza babosmiki (#667) üzenetére


jacis
nagyúr

Ok köszi. Ez jó hír. Várom hogy meglegyen már :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#669) babosmiki válasza jacis (#668) üzenetére


babosmiki
addikt

:)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#670) jacis


jacis
nagyúr

Az NFC-vel gondolom még fizetni nem lehet. Jól gondolom?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#671) thomeee91 válasza jacis (#670) üzenetére


thomeee91
csendes tag

Magyarországon egyelőre nem lehet.

(#672) Skynet258 válasza jacis (#670) üzenetére


Skynet258
veterán

Trukkozve rá lehet telepíteni a Samsung pay-t ami elfogadja a curve kártyát, gondolkoztam is rajta a minap... De végül nem foglalkoztam vele. Egyszerű módja nincs sajnos. :(

https://geekpulse.hu

(#673) Huroq válasza Skynet258 (#672) üzenetére


Huroq
senior tag

Szia!

Esetleg ehhez egy leírást tudsz linkelni? Már ha van. :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#674) jacis válasza Skynet258 (#672) üzenetére


jacis
nagyúr

Értem köszi.
Hátha egyszer ide is eljut mint a mobilos fizetés.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#675) pczinder


pczinder
tag

Tud ez csatlakozni az 5Ghz-es wifire? - Köszi!

(#676) BossBoss válasza pczinder (#675) üzenetére


BossBoss
őstag

Sajnos nem.

(#677) pczinder válasza BossBoss (#676) üzenetére


pczinder
tag

Kár. Köszönöm!

(#678) Skynet258 válasza Huroq (#673) üzenetére


Skynet258
veterán

Nincs, csak rákerestem a neten de már nem tudom merre kószáltam... :(

https://geekpulse.hu

(#679) Andrejhub válasza Huroq (#673) üzenetére


Andrejhub
csendes tag

Szia! Másik fórumon pontos leírás volt erre vonatkozóan:
https://mobilarena.hu/tema/re_samsung_galaxy_watch_idotallo/hsz_3851-3851.html

(#680) jacis


jacis
nagyúr

Srácok, az órának minden wifit meg kell adni külön vagy amit ismer a telót azt az óra is felismeri?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#681) pleslie82 válasza jacis (#680) üzenetére


pleslie82
tag

Szia,

a telefon által ismert wifi hálózatokhoz automatikusan tud csatlakozni,mert a telótól veszi át az adatokat.

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#682) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Szerdától boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen kis szépségnek fekete alu 40-es változatban. Imádom :C Tegnap kezdtem vele ismerkedni.

Az lenne a kérdésem, hogy az ébresztő óra hangerejét tudom e állítani külön külön? Az órán magán külön ébresztőre nem találtam opciót, az ébresztő menüben sem, illetve Wearable alkalmazásban sem, így ahogy az értesítési hangerőt állítom, úgy változik az ébresztő hangja is.

Köszönöm!

(#683) jacis válasza pleslie82 (#681) üzenetére


jacis
nagyúr

Szuper. Nekem még kerek két hetet kell várnom rá. Szürke rozsdamentes 44mm-es verziót akarok venni.
Szíjjakat hol érdemes venni rá? Csak olyan hely érdekelne ahol meg is tudom élőben nézni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#684) pleslie82 válasza jacis (#683) üzenetére


pleslie82
tag

Hát...szíjjat nem olyan egyszerű beszerezni szerintem. Pesten végülis nem lehetetlen eredetit lehet kapni Samsung Store-ban, bár az Allee-ban nem volt túl nagy választék. Webshop-okban ugyanazt az Ebay-es kínait árulják sokkal drágábban, amit te is meg tudsz rendelni. Amúgy azokkal sincs semmi baj, nekem az S3 Frontierhez csak onnan volt mindenféle és teljesen rendben voltak. Most ehhez is várok vagy ötöt kínából! :D
Meg hát az eredetiek borzasztóan túlárazottak!
Én egy szürkét vettem gyárit, amíg nem jónnek meg az Ebay-esek, bár az sem ehhez, hanem Watch-hoz való, de tök mindegy.

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#685) |AP| válasza jacis (#683) üzenetére


|AP|
veterán

nem a kérdésedre válasz, de érdekességképp: ez a fazon elég sok szíjat (és protektort) kipróbált már, vannak egész jók.
Ez és ez pl. eléggé tetszik

(#686) wwhy


wwhy
veterán

Itt gyűrődök, h megéri a 22e Ft-os felárat az SS :)
Segítsetek :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#687) |AP| válasza wwhy (#686) üzenetére


|AP|
veterán

hasonló dilemmában vagyok, de nem a felár miatt. Azért nem tudok dönteni, mert az SS nekem túl fényes, csillogós, ugyanakkor mégiscsak tartósabb és elegánsabb. Viszont all-in-one órának (hétköznap, sport, de néha alkalom is) talán sokoldalúbb a matt alu.
Szóval nem tudok segíteni :)

(#688) wwhy válasza |AP| (#687) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor győzzük meg egymást :D
Fekete matt alu? A tartósabb sztem itt nem sokat jelent, 1-2 év múlva jön az újabb, a szebb, a jobb ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#689) HoldfenyLuna válasza wwhy (#688) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én végül alu mellett döntöttem, hogy miért? Nekem az SS szintén túl csillogó volt. Fénytől függően néz (fehér led, erős hideg fény) ki kékesnek az alu, de ott SS is. Mikor MM-ben megmutatta nekem egy hölgy, ő is kékesnek látta az SS-t, főleg, hogy egy fekete védő valami volt rajta, így sokkal jobban kijött a különbség. A párom szerint SS csajosabb, én pedig szeretek minden csilli villit kerülni, és tényleg nem megbántás, de akkor is karácsonyi üveggömb jut róla eszembe. Ráadásul nekem a kisebb kell, így kissebb az akksi is azaz, 2-3 év múlva ez kuka lesz, úgyhogy akkor úgyis új órát veszek. Ráadásul, ha érzékeny vagy az órára - van benne nikkel az üveg alatt, mégha minimális is -, akkor nem mindegy, hogy mennyit vesztettél az áron. Én a bőrszíjat sosem hordtam volna, így nem kell szilikont venni, bár úgyis veszek más szíjat hozzá, mert ez a belül bujtatás nekem halál, és az egyik luk már kicsi, a mellette lévő még még nem elég feszes. A karcolások szerintem jobban meglátszanak majd SS-en, míg az alut meg egy alkoholos filccel elfeded. Ezeken kívül én vettem rá TPU tokot Aliról, így a végén úgyis olyan színű lesz, amilyet akarok, ha kell hupilila :) Végül, ez a nap végén csak egy óra marad, nem nézegetem az oldalát, itthon úgyis leveszem, estére meg nem hagyhatom fent. A páromnak egy "sima" Citizen órája van, SS, fekete és ég és föld a GWA2 meg az a fekete, pedig az is fényes, ráadásul az egész "szíj". Szerintem pedig az, hogy mennyivel tartósabb az nem igazán valid, mert hiába SS, olyan sok anyag nem hiszem, hogy van benne, ha 10 gramm gyakorlatilag a különbség az alu és SS között a kisebb méret esetén.
Szerdán vettem, szombat este óta használom, többször gondolkoztam, hogy jól választottam e, és igen, végre egy döntés, ami után nem érzem úgy, hogy maradt bennem kérdés. Én újra ezt venném :)
Nézzétek meg mindenféleképpen többször egymás mellett a kettőt, akár több üzletben, hogy ne mindig ugyanott :)

(#690) jacis válasza pleslie82 (#684) üzenetére


jacis
nagyúr

Normál órára való szíj nem rakható rá?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#691) pleslie82 válasza jacis (#690) üzenetére


pleslie82
tag

Ja, dehogynem! :D

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#692) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Regg'!

Mostanában nem monitorozza alvásfigyelésnél a pulzust.
Ki is írta, hogy nem tudta.
Nem találtam a beállításokban, hogy külön kéne engedélyezni.
Sw frissítés volt nemrég+újraindít.
Egyéb ötlet?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#693) HoldfenyLuna válasza Yogibear974 (#692) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Jó helyen van, nem laza a pánt, nem verted a falnak alvás közben?

(#694) Yogibear974 válasza HoldfenyLuna (#693) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Nem laza! Éppen, hogy szoros. Mondjuk a karomon alszom rendesen, de de ettől még kéne mérnie! Ja, és rajtam van, nem az éjjeli szekrényen! ;-)

Üdv: -=Yogibear=-

(#695) HoldfenyLuna válasza Yogibear974 (#694) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Hát én akkor megpróbálkoznék egy visszaállítással is (persze előtte mentsd el a beállításokat, hogy minden beállítás megmaradjon) hátha, aztán SES.

(#696) HoldfenyLuna válasza Yogibear974 (#694) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Update : érdekes, pont most néztem az alvás adataimat és nekem is azt írja ki a mai alvás reszleteinél a health appban...

(#697) HoldfenyLuna válasza HoldfenyLuna (#696) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Tegnap egyébként a kisfiam szorosan magához szorította a karom, még egy kicsit fájt is nekem, utána lötyögősnek éreztem. Nekem szilikon pánt van rajta (gyári, amit aluhoz adtak), szombat óta használom, talán idővel megnyúlik a pánt, és már nem ér úgy oda. Most megpróbáltam kicsit feljebb rakni az órát a könyököm irányába, kíváncsi leszek, de mostmár legalább értem miért nem volt ébrenlét az alvás adataim között... Neked melyik órád van, melyik pánt?

(#698) Yogibear974 válasza HoldfenyLuna (#697) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szerintem lényegtelen a pánt meg, hogy melyik óra. Feljebb raknod nem érdemes, mert minél közelebb kell lennie a csuklóhoz, különben még inkább pontatlanul méri a pulzust, vagy egyátalán nem.
Arra gondolok, hogy azért nem méri néha mert fut bixby rutin. Amennyiben nem fexem le időben, amit az óra/rutin megtanul. Elkezdi mérni a pulzust. (Ekkor még nincs rajtam az óra) Majd később is. Konstatálja, hogy nem alszom, sőt pulzusom sincsen.(Még jó, hogy nem értesíti a kezelő orvosom, vagy a gyógyszerészemet) Ezért tojik rám és továbbiakban nem mér :D Vagy a különböző alvásfázisokból nem tudja összerakni. De az is lehet egyszerűen, hogy csak az érzékelő nem áll megfelelően a kézen alvás közben, pont amikor mérne. Pedig reggel szoktam nézni a telemetria adatokat pulzust egyebeket. Mikor álmodtam vadakat...stb. :DD Remélem neked is 'beáll' majd előbb-utóbb.
Bringa, futás,túra...stb...tökéletesen rögzíti a pulzust is.

Üdv: -=Yogibear=-

(#699) pczinder


pczinder
tag

Én is vettem egy LTE verziót. Egy nap alatt megjött. Kedvezményekkel 115E volt, plusz két év hűség kellett mellé az eSim-hez (ez kb. 5E/hó, 3+3 GB nettel). Régebbi fizikai Sim-et alakítottam át hozzá, gond nélkül, nem kellett multisimmel se variálni (bár a legenerált QR képet a biztonság kedvéért elmentettem). Xiaomi Redmi Note 5-tel minden működik, egyedül az email alkalmazás hiányzik az óra appjai közül. Viszont az emaileket gyakorlatilag késedelem nélkül megjeleníti.
Tudom, hogy ezért többen felvonjátok a szemöldökötöket, de nekem a Health alkalmazásra csak időnként lenne szükségem. Hogy lehet ennek a működését egyszerűen ki-be kapcsolni, akkukímélés végett?
Túrázáshoz a Locust használom. Az órás app telepítése után gyönyörűen átjön a térkép az órára, természetesen a pozícióval együtt, ajánlom.
Egyedül egy dolog nem tetszik: a nagy órához szerintem keskeny ez a szíj. Előző Huaweihez olyat adtak, ami feltámaszkodott a szíjtartó pöckök mellett az óra házára és a végeredmény sokkal elegánsabb volt. Ezen még dolgozom.
Jó kis óra ez.

(#700) pleslie82


pleslie82
tag

Képzeljétek a két hetes órámon van egy szabad szemmel is jól látható karc. :(
Semmihez nem ütöttem hozzá pedig, valszeg törlés közben valami homok/porszem végigkarcolta. A Frontieren 2 év alatt semmi nem volt, védte a lünetta.
Kicsit gáz.

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.