Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#451) Yogibear974 válasza nokia123 (#447) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Nap'!

Multira Ezt Német bemutatóban láttam elcsíptem a névfoszlányt :P

meg

Klasszikusra ezt [link]

Bitang jók!

Üdv: -=Yogibear=-

(#452) nokia123 válasza rayman2006 (#450) üzenetére


nokia123
aktív tag

Iris22-24H

(#453) MLA válasza worxland (#445) üzenetére


MLA
tag

Szerintem ha könnyen karcolódik az már elő fordulhat. Az üveg karcolódásról már például volt szó, lehet nem ezen a fórumon.

(#454) ricpet válasza MLA (#444) üzenetére


ricpet
tag

Hát én hétvégén jól odavágtam egy műanyag kertibútor kemény sorjás aljához. Ennél az üveg ill. alumínium azért keményebb, semmi nem látszik. Szerintem, ha nem csapod fémhez, kőhöz... nem valószínű, hogy bármi baja lenne. Nekem is black alu van, nagyon szeressük. ;)

(#455) MLA válasza ricpet (#454) üzenetére


MLA
tag

Köszi, ez megnyugtató.

(#456) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#457) mSchumi87 válasza worxland (#445) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Amugy nem fekete hanem nagyon sotet kek/lila, talan aqua black a neve is ha jol emlekszek

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#458) Erdei88 válasza mSchumi87 (#456) üzenetére


Erdei88
veterán

Egy linket tudnál adni ezekhez? :R

(#459) nokia123 válasza mSchumi87 (#456) üzenetére


nokia123
aktív tag

Ezt a jeweler digital visiont nem találom tudnál segíteni.

(#460) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ja bocsi ezek meg csak keszulnek kb 1 het max 2. Addig nem elerhetoek de a tobbi munkaja is ennyire jo.

Es aki megveszi majd a Jupitert annak ingyen lesz a masik. Egy lengyel csavo csinalja ezeket.

Nem tudom beszurni a linket de irjatok be facebookra hogy:

Samsung Galaxy Watch & Gear

Itt nagyon sok szep ora szamlap van

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#461) denes.hars válasza FuRiONight (#381) üzenetére


denes.hars
újonc

Én is kerestem tokot. Túrázáskor jól jönne az extra védelem.
Én csak ilyen öt darabos csomagokat találtam egyelőre:
https://www.ebay.co.uk/itm/5pcs-Set-Protect-Case-Cover-forSamsung-Galaxy-Watch-Active-2-R830-40mm-R820-44mm/183975138661

(#462) Erdei88 válasza denes.hars (#461) üzenetére


Erdei88
veterán

Én vettem a Watch-hoz, 1x használtam.
Borzasztóan gagyi és bazári hatása van és ocsmánnyá teszi az egész órát
Részemről nem ajánlott

(#463) denes.hars válasza Erdei88 (#462) üzenetére


denes.hars
újonc

Igen, ez kb látszik is rajta. Csak "extrém" körülmények között kéne.

(#464) Yogibear974 válasza icecave (#100) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Úgyszint rendel. Eggyet sporthoz, eggyet általános használatra. (Volt anno seiko chrongraphom) Tetszett a rozsdamentes acél szíj. A bőr meg marad alkalmi. Színház, esküvő stb. (Fithez is volt tartalék, igaz gyári)
Remélem ezeknek a tüskéi nem lesznek gagyik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: -=Yogibear=-

(#465) ljsbudai válasza MLA (#453) üzenetére


ljsbudai
csendes újonc

ennyire tud karcolódni (pár órával a megvétel után)

[ Szerkesztve ]

(#466) Yogibear974 válasza ljsbudai (#465) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Mi a bánat történt?! Betonra esett?! Valaminek nekiütődött?! Végig lett húzva?! Ez borzasztó!!!:O Talán valami polír segítene!

[ Szerkesztve ]

Üdv: -=Yogibear=-

(#467) ljsbudai válasza Yogibear974 (#466) üzenetére


ljsbudai
csendes újonc

Uszodában hátúszásban nekicsaptam a medence végének. Amúgy nem tűnt erős ütődésnek

(#468) MLA válasza ljsbudai (#465) üzenetére


MLA
tag

Igen, pont erre gondoltam. :Y

(#469) Bilux válasza ljsbudai (#467) üzenetére


Bilux
veterán

Beton csempe vs üveg sosem voltak pajtások.
Biztosítás gondolom nincs rá :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#470) ljsbudai válasza Bilux (#469) üzenetére


ljsbudai
csendes újonc

Nincs, még időm sem lett volna megkötni :) . Kb. vásárlás után 5 órával történt. (SS verzió, azért van rajta szilikon szíj, mert pont az úszáshoz vettem a bőr szíj helyére egy szilikont is)
Egyébként első okosóra, évekig vártam, hogy rászánjam magam egyre.

(#471) predakon válasza ljsbudai (#470) üzenetére


predakon
őstag

Sajnos ez van, én annó rég áhított új pcmbe borítottam bele egy bögre vízet az összerakás utáni 10.percben. Minden meghalt.... Ne idegesítsd magad rajta, sajnos megtörtént. Ezt egyébként bármilyen óra megérezte volna.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#472) Erdei88 válasza ljsbudai (#465) üzenetére


Erdei88
veterán

Részvétem :O

(#473) hitchins


hitchins
őstag

Parom szeretne egy ilyen orat.
Az lenne a kerdesem hogy beerkezo uzenetekre lehet-e hanggal valaszolni?
Ugy ertem bediktalni az oraba beszelve vagy esetleg bluetooth fulesen keresztul.
Messenger / viber uzenetket kezeli?

(#474) nbwpv9 válasza hitchins (#473) üzenetére


nbwpv9
csendes tag

Lehet hanggal válaszolni, de egyelőre magyarul nem ismeri fel a beszédet a rendszer. Nem tudni mikor fogja...
Messenger/viber üzeneteket tökéletesen kezeli.

(#475) hitchins válasza nbwpv9 (#474) üzenetére


hitchins
őstag

Koszonom.

(#476) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

meg tudja valaki mondani, hogy viz alatt úszás monitorozásnál AOD működik-e?
galaxy watch úszás funkciónál régebben kikapcsolta az AODot.

illetve ugye viz alatt szintén nem működik a virtuális lünetta?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#477) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#476) üzenetére


bajnokpityu
félisten

közben válaszolt a samsung ügyfélszolgálat:
"Szeretném tájékoztatni, hogy víz alatti üzemmódban nincs lehetőség a lünetta használatára, illetve az Always on display funkció sem aktív."

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#478) nokia123


nokia123
aktív tag

Most azt nem tudom hogy ha otthon vagyok belehet álltani azt hogy wifin kapcsolódjon a telefonhoz és úgy kommunikáljon a teloval és ne bluetoothon?

(#479) adamklark válasza nokia123 (#478) üzenetére


adamklark
senior tag

Abban egészíteném ki, hogy magában az edzés menü részben be lehet állítani hogy kijelző mindig aktív. úszás közben kipróbáltam és folyamatosan láttam az edzési képernyőt (időt. megtett távot stb)

(#480) ljsbudai válasza bajnokpityu (#477) üzenetére


ljsbudai
csendes újonc

Vízben nem mutat semmit. Viszont ha megállsz egy rövid időre (akár csak 10 másodpercre is), akkor végigpörgeti az adatokat (mennyit úsztál, mekkora a pulzusod, ilyeneket)
Amúgy nagyon jól követi az úszást. Kitalálja, hogy milyen úszásnemben úszol, vezeti, hogy hány hosszt úsztál, milyen távolságot, mekkora karcsapással, melyik táv mennyi idő alatt, hány karcsapással, leggyorsabb táv, leggyorsabb száz méter, legkevesebb karcsapás stb.

(#481) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Alzánál van 20% kedvezmény az órára
kód: Glamournapok19

(#482) adamklark


adamklark
senior tag

[kép] vízben igenis mutat.
ezt a beállítást keresd

annyi hogy pár másodpercenként váltogat képernyők között. most nem vízben voltam de ez a lényeg, nem AOD de edzési képernyő

[ Szerkesztve ]

(#483) gyuri2008 válasza Cseri0058 (#481) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ezt az infót honnan veszed?

(#484) ricpet válasza denes.hars (#461) üzenetére


ricpet
tag

Van 1db is:
[link]

(#485) Skynet258


Skynet258
veterán

Ki milyen watchface-t használ? Van egy csomó fizetős ami jól néz ki, de sajnálom rájuk a pénzt mert úgyis gyakran cserélem őket... ;]
Perpill ez van most nálam 1 napja:

Ebbe is bele kéne nyúlni igazából, hogy tökéletes legyen, mert a karaktertábla amit használ láthatóan nincs barátságban az ékezetes betűkkel... mondjuk annyira nem zavar, ha mégis akkor átdobom majd angolra.

Ha érdekel valakit be tudom dobni az ingyenes listámat ami nekem tetszik, hátha találtok közte ti is olyat ami bejön. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#486) mSchumi87 válasza Skynet258 (#485) üzenetére


mSchumi87
senior tag

en jelenleg ezt hasznalom :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#487) worxland


worxland
addikt

sötétben nagyon jól néz ki

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#488) Y72


Y72
aktív tag

Tudom, hogy ezt az órát nem sportolásra tervezték, de hardveresen minden adott hozzá és aki használná mindenre miért vegyen 2-t? Tök fölösleges lenne.
Miért nem lehet letesztelni rendesen? Fórum alapján van bőven érdeklődés ebbe az irányban is. Ezt így kb csak egy hosszú reklámnak minősíteném, nincs semmi extra infó amiből kiderülne miért kerül 2x annyiba mint előző generáció vagy más órák.
Napi mozgás követés és alváselemzés? - vicc, ezért egy lyukas garast nem fizetnék mert értelme nincs.

Minimum az alábbiakat meg kéne nézni szerintem:
Pulzus-idő diagram összehasonlítva mellkaspántos HRM-el exportálva GPX-be, kielemezve az eltéréseket. (Ha van benne szenzor akkor alap hogy le kell tesztelni)
GPS track pontossága?: egy kört lehetne menni budai oldalon gyalog és bringával is, hidakat is érintve. Műholdak választhatóak? Pontok közötti intervallum állítható?
Külső szenzorok csatlakoztathatók-e?: pl bringás sebességmérő vagy mellkaspánt ha az optikai nem mér jól? Üzemidő folyamatos trackeléssel?
Egyéb sport applikáció elérhető-e? (pl Locusmaps-ot elvielg rá lehet tenni, arról is lehetne írni)

Már tavaly óta várok egy jó órára amit kivált MINDENT és nem indokolatlanul drága (Garmin fenix5-6).
De úgy tűnik nincs más választásom mert ennyi infó alapján nem fogok ilyet venni.

Köszi.

(#489) Qorthral válasza Y72 (#488) üzenetére


Qorthral
őstag

Egy ideje fontolgatom én is ennek az órának a megvételét. Pontosabban fontolgattam. Teljesen jogos az, amit írsz. Engem is zavart a kevés infó... Most kicsit jobban utánajártam és látszólag fitness terén gyenge ez az óra. A lépésszámláló nagyon pontatlan (akár 30-40% eltérés), a GPS elmegy, de nem kiemelkedő és a pulzusmérés sem tökéletes, bár jobb, mint az első verzióé volt. Olvass utána, privátban szívesen küldök teszteket. Ja, és ha mindezen még felül is emelkednék kiderült, hogy a kalóriaszámlálása röhejesen primitív az órának, pl nem veszi figyelembe hozzá a pulzust... Szóval nálam ez innentől off, és akinek fontos a fitness szerintem szintén óvakodjon tőle.

Arra vágyom én is, hogy egy óra kiváltson mindent és most pillanatnyilag úgy látom, hogy a Garmin Venu lehet talán ez. :) Igaz, bizonyos értelemben kevesebbet tud, mint az Active 2, de inkább az okosfunkciókban kötök kompromisszumot, mint a fitneszfunkciókban.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#490) Y72


Y72
aktív tag

Csak egyetlen oldalt találtam ahol letesztelik rendesen az okos és sportórákat (DC esőcsináló), de ott még sem ennek, sem a Venu / Vivoactive4 tesztje nem jelent meg.
Ez utóbbiak nagyon vonzanak engem is, csak 5-6 órás GPS üzemidő elég halovány.
Emiatt lenne érdekes egy nem sportóra, mert nagyobb darabszámban eladott készüléknél sokkal többet bele tudnak rakni. És lehet benne is van, csak az a fránya szoftver...

Ebből látszik milyen nagy szerencse, hogy az Android telefonokra elkészült, mert egyébként ugyanaz lenne mint az óráknál: mindegyik gyártó saját OS-t fejleszt és egyik sem jó igazán + nem is kompatibilisek.

(#491) Atlantis válasza Y72 (#488) üzenetére


Atlantis
veterán

Alapvetően ez egy mobilos oldal, tehát szerintem nem gond, hogy inkább az okosórás képességeit vették előtérbe. Miért is kellene egy tesztelőnek sportolónak lennie? Szerintem nem is a sportolók a célközönség a gyártó részéről sem, az óra tendenciát tud mutatni, ami az esetek zömében, átlagfelhasználónak elég. Aki meg kalóriákat számolgat, meg méregeti a kaját, vegyen céleszközt/szoftvert hozzá.

Kompromisszum nélküli eszköz szerintem sosem lesz erre...sem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#492) Bilux válasza Skynet258 (#485) üzenetére


Bilux
veterán

Kell! Mi a neve?
Link is jöhet :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#493) Skynet258 válasza Bilux (#492) üzenetére


Skynet258
veterán

Itt van alább a teljes lista

Facer progi kell hozzá. Csinálsz egy fiókot, érdemes PC-n válogatni kedvencekhez adni vagy rakuldeni az órára, szerintem jobban átlátható az egész. Aminek óra ikon van az ingyenes aminél bevasarlokocsi az fizetős. Az alábbi kedvenceim mind ingyenesek. ;)

Fura amit mutattam képen és most is használom az nincs sehol... :F

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#494) nokia123 válasza Skynet258 (#485) üzenetére


nokia123
aktív tag

Engem érdekelne mert én is elég gyakran cserélgetem a számlapokat.Ez jól néz ki tudnál linket betenni?

(#495) nokia123 válasza Skynet258 (#493) üzenetére


nokia123
aktív tag

Amit használsz most, az óra alatt nincs betű vagy szám? Úgy meglehetne találni.

(#496) Skynet258 válasza nokia123 (#495) üzenetére


Skynet258
veterán

Nincs benn a facer app-ban... :F kerestem mindenhogy, kedvencek között nincs, előzmények menü nincs, rakerestem amikre tegnap... Nem hozza fel sehol. Nem is értem, gondolom lekerült? :U megnézem otthon a tegnapi böngi előzményeket, ott elvileg meglesz.

https://geekpulse.hu

(#497) modeller


modeller
aktív tag

Folyamatos pulzusméréssel, minden második nap egy órás edzéssel, jó sok napi értesitővel, tétlenségi figyelmeztetéssel, minden éjszaka alvás monitoringgal, nálam az akku használat erre állt be:
Reggel felkelés után olyan 50-55%-on ráteszem töltőre, de csak 90%-ig töltöm és onnantól használom. Ha valamiért nem tudok rátölteni reggel, akkor is kibirja a következő reggelig. Nekem ez bőven elegendő.

(#498) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Lehet beállítani több edzés widgetnél, hogy mire mérjen?! Pl. futásnál táv (km), kalória, idő...stb?! Gear fitnél volt ilyen lehetőség.

Üdv: -=Yogibear=-

(#499) modeller válasza Yogibear974 (#498) üzenetére


modeller
aktív tag

Pont ezt a hármat lehet futásnál.

[ Szerkesztve ]

(#500) predakon válasza modeller (#497) üzenetére


predakon
őstag

AOD gondolom off?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.