Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lauda válasza Coccolino_O (#99) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell adót csalni a boldoguláshoz. Pont az a baj, hogy ez az általános gondolkodás. Csalj adót aztán majd boldogulsz. No komment.

(#102) updog válasza Coccolino_O (#99) üzenetére


updog
senior tag

Igen, sajnos az kellene, hogy valaki megmondja az embereknek, hogy "hülyék vagytok, de idővel mindenen lehet változtatni, viszont az nem lesz egy kellemes folyamat".

Viszont abból a tényből kifolyólag, hogy az emberek hülyék, ezt valószínűleg nem igazán értékelnék ;]

Én valószínűleg itt ragadok, mindenféle okból kifolyólag. Szerencsére vannak barátok, és család, akik (még) nem tervezik, hogy elmennek. Az vigasztal, hogy szüleim, nagyszüleim is átvészelték a nehezebb időket, majd lesz nekem is valahogy.

A témához: én még 2016-ban újíttattam fel panelt, a végén már én raktam le a járólapot a folyosóra, kb. akkor kezdett tetőzni ez a kálvária, hogy 6-8m2-es munkával már röhögve rád nyomták a telefont.

Két éve az én járólapom atomstabil, amit a burkoló rakott le 4000/m2 áron, már fél év után berepedezett, mert kispórolta a ragasztót alóla (fun fact: a végén kérdeztem, hogy mennyi volt az anyagköltség, mondta hogy 5 zsák csemperagasztó, 5000... húztam kicsit a számat, mert a P9-est én 4000-ért szereztem zsákonként.. mondja hogy jaa nem, összesen 5000 az 5 zsák).

Azóta már át kellett festenem az egyik falat is a nappaliban, mert ahogy rásüt a nap, látszik hogy tróger pacsmagolt csíkos szutyok volt az egész.

Komolyan fontolgatok egy hidegburkoló, vagy egy szobafestő OKJ-t megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#103) hNp88 válasza updog (#102) üzenetére


hNp88
aktív tag

"mondja hogy jaa nem, összesen 5000 az 5 zsák"

az jó ragacstó lehetett :DD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#104) Phülöp válasza hNp88 (#103) üzenetére


Phülöp
addikt

és még így se jutott belőle mindenhová :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105) Coccolino_O válasza Lauda (#101) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Jól van. Küzdjetek otthon! :C

[ Szerkesztve ]

(#106) Lauda válasza Coccolino_O (#105) üzenetére


Lauda
félisten

Nem küzdöttem soha. Bár nem tudom mire fel ez a lenézés.

[ Szerkesztve ]

(#107) updog válasza Coccolino_O (#105) üzenetére


updog
senior tag

Úgy látom, a pozitív hozzáállás megmarad, bárhová vándorol az ember ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#108) Lauda válasza updog (#107) üzenetére


Lauda
félisten

Tipikus halj éhen ha otthon mertél maradni gyökér gondolkodás. :W Bár ezzel nem az otthon maradtakat minősíti.

(#109) t72killer válasza Lauda (#108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, külföldre távozás után se piszkálom feleslegesen az otthon maradottakat. Igaz ritka de léteznek valós élethelyzetek, ahol Magyarország jó és valós alternatíva. Pl infós haver is költözött haza nagycsaládot alapítani: 3 gyerek+kertes ház már csillagászati tétel UK-ben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#110) Coccolino_O válasza Lauda (#101) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem, az általános mentalitás az, hogy mivel a politikusok is lopnak, én miért ne tenném. Mivel Mo.-n magasak az adók és alacsonyak a fizetések, kénytelen sok ember trükközni valamivel, hogy pluszba jöjjön ki. A közmunka plusz a fusi feketén, pl. tökéletes példa. A cinkos összekacsintás az állam és az állampolgárok részéről is. És mivel ez nem fog változni a közeljövőben, ezért természetesen mindig lesznek olyan emberek, akik nem a csodára várnak, hanem tesznek a saját sorsukért. Ennek egy nagyon radikális változata az, amikor valaki kiköltözik külföldre. Ettől senki sem lesz több, se kevesebb.

#102: Ahogy érzed. A lehetőség mindig adott lesz.

#106: Ebben nincsen lenézés. Kár beállítani az otthon élést valami hősies tettnek, meg romantikát gyártani belőle.

#107: Engedtessék meg, hogy cinikus legyek, amikor elkezdik nekem emberek bizonygatni, hogy minden milyen fantasztikus otthon. Szerintem meg egyre lejjebb süllyed az egész ország. De hát aki nem tapsol úgy, ahogy kellene, az ellenségnek számít.

#108: Jól döntöttél, hogy otthon maradtál. Most jobb? :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#111) Depression


Depression
veterán

Na megvolt a csoda.
Új cső, új wc, új tartály
Eredmény: semmi sem változott. Pumpálom lefelé a lépcsőház nagycsövén. Hátha lejjebb megy egy szinttel. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#112) Narxis válasza Depression (#111) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor szegény lent lakónak fog eldugulni, nem? :D

Thanos was right.

(#113) mephi666 válasza Depression (#111) üzenetére


mephi666
nagyúr

esetleg apránként leöntözgetni forróvizet+zsíroldót és megküldeni nagynyomással? lehet leöntenek a szomszédok néha pl birkapörköltmaradékot, amiből a zsír letapad a csövekben és egyre jobban eldugítja (általában hideg víz megy ezeken a csöveken és az nem viszi le a zsírt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#114) Chaser válasza mephi666 (#113) üzenetére


Chaser
titán

Nalunk a cso vizkovesedett el anno, regi cement szeru cso, bolygatni nem lehet mert kette reped, sosavval voltam kenytelen kezelni, nem orultem neki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#115) mephi666 válasza Chaser (#114) üzenetére


mephi666
nagyúr

vannak szép megoldások: nálunk a konyhába 1.5éve bekerült a mosogatógép és elkezdtem vizsgálni, hogy tudnám bekötni... néztem nagyot, hogy a melegvíz vékony, régi műanyag csövön jön, ami eléggé ingatag amúgy is... inkább szerelőt hívtam, aki ránézett és mondta, hogy ott nőtt fel a szomszéd lépcsőházban: ismeri a szitut... vigyázni kell vele, de nem lesz gond: volt aki keményebben csesztette, aztán tört a cső, ázott a lépcsőház, el kellett zárni a főcsapot és bontani a falat csőcseréhez :D nem is kért sokat... anyaggal együtt alig 10ezret, amiben benne volt munkadíj, sarokszelep, stb... (ő számát is eltettem a villanyszerelőé mellé arra az esetre, ha bármi olyan gond van, amit én nem tudok megoldani)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#116) updog válasza Chaser (#114) üzenetére


updog
senior tag

Nálunk a házban (az alattunk lakónál) ilyen betonszerű cső adta meg magát, maradjunk annyiban, hogy nem volt szép látvány, ráadásul a strang a konyhából volt csak hozzáférhető. Na a cső ami mindent elvezet a felső szintekről, egy szép napon önnönmagába roskadt :Y Volt nagy rohanás hozzánk, hogy lécci ne húzzuk le a wc-t egy darabig :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#117) Chaser válasza updog (#116) üzenetére


Chaser
titán

Nalunk egyben csapadekelvezeto is, szerencsere az zaroszinti lakas ( : amit most ujitok az meg foldszinzi, nalam csereltek, tobbi resze 100+ eves:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már Londonban és Berlinben is jobban megéri lakást bérelni, mint Budapesten

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119) Chaser válasza t72killer (#118) üzenetére


Chaser
titán

Ezt azert megkerdojeleznem, nagyon hitvany reszen kell lennie londonnak annak a lakasnak, ami olcsobb mint csudapesten
Vannak itt csunya arak, de azert sztem max egal
Egyebkent meg vilagvaros mindketto, csak nalunk a fizeteseken nem akar latszani ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120) Phülöp válasza Chaser (#119) üzenetére


Phülöp
addikt

nem azt írja, hogy olcsóbb, hanem hogy a bevétel arányában kevesebbet visz el a lakhatás

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121) Chaser válasza Phülöp (#120) üzenetére


Chaser
titán

Ugy oke, nem olvastam, de ez neg mar regota igy van, utobbi evekben durvult el

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) olloczky


olloczky
senior tag

Szintén Miskolc. Nem rég költöztem össze bnőmmel az Avasra. Elkezdett csöpögni a víz a vízóra előtte golyóscsapnál, amire az alattunk lakó hívta fel a figyelmet, hogy ők már napok óta áznak (elég furcsa helyzet volt, mert mi nem láttuk, hogy állt volna a víz a fürdőben). Előtte 1-2 héttel nagyanyámat költöztettük és a lépcsőházban ki volt rakva egy cetli, amin egy vizes hirdette magát én meg lefényképeztem, mert amúgy anyáméknak is kellett már vizes, mondom elküldöm majd nekik.

Na pont kapóra jött, felhívom, mondom, hogy folyik a víz, jöjjön már fel nézze meg. Kérdezte a címet, meg hogy 2 óra múlva otthon vagyok-e és megnézi. Kijött, felmérte a munkát ingyen, másnap délelőtt jött, kicserélte, kértem számlát (amit csak később hozott el, mert nem is volt nála a tömb.. :D) megkaptam és mindenki hepi. Mondjuk egy golyóscsap cserére számlával 16 ezer forintot fizettem.. nem vagyok egyáltalán ezermester, így nem is tudtam, hogy konkrétan mi a baj, amíg meg nem mondta és hogy mi ezért az átlag díj. Kifizettem.

Poén, hogy anyámék egy másik vizest hívtak nagyanyámhoz, mert az "új" lakásában neki is pont ugyanez volt a probléma, az a szaki meg 9ért csinálta számlával.

Nekünk kárpitossal gyűlt meg a bajunk de azt később leírom részletesebben.

szerk.: a vízszolgáltató a társasházaknál csak a pincében lévő fő csöveknél illetékes, a társasházkezelő pedig csak a függőleges csövekre a lakásokban.. a vízszintes az én feladatom :D marad a lakásbiztosítás, ami fizeti a számlámat majd

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#123) icemad válasza olloczky (#122) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nem irigyellek, 20 évet húztam le az Avason, ott vannak csuda dolgok... Egyszer volt egy komoly dugulás a WC felől. Általában megoldom az ilyen helyzeteket (műszaki ember vagyok), de ezzel nem bírtam. Hívtam a szakit, ki is jött. Küzdött vele ő is. Pár percre magára hagytam, egyszer csak a káromkodásra figyeltem fel. Jött is rögtön, víztől csöpögő szatyorral, azt mondta ilyet még nem látott. Valamelyik felső szomszéd 4 kölyökkutyát húzott le a wc-n. :F
Még most sem tudom, hogy ki volt az, de lehet, hogy így jobban is járt. :((

(#124) hNp88 válasza icemad (#123) üzenetére


hNp88
aktív tag

atya ég :U :(

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#125) t72killer válasza icemad (#123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aztamocsok, asszem ez kimaxolta a türhőség felső határát :Y. Nem vagyok állatvédő, de az ilyen tényleg megérdemelt volna egy rendőrségi feljelentést és persze pert, hogy a szakit + a te idődet fizesse a barom. (elnézést a barmoktól, nem találtam jobban passzoló kifejezést)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#126) icemad válasza t72killer (#125) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez kb 10 éve volt, akkoriban nem foglalkoztak ilyen ügyekkel. Én sem vagyok elvetemült állatvédő, de van szívem. Ilyet soha nem tennék. Nem bántom az állatokat, de nem is tartok itthon egyet sem. Meg húst is eszek. De basszus, ilyet csinálni? Inkább vitte volna őket menhelyre, vagy valami... Na mindegy. Nem offolok tovább. Csak azért írtam, hogy ilyen is van. És nem kell hozzá messzire menni.

(#127) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nekem erről annyi információm van, hogy én amiket felújítottam a lakásban, ajánlások utáni szakemberekkel, azokkal sem voltam megelgedve.
Magyar nyugdíjassal beszélgettem, aki svédben élte le életét 56 után és most is ott nyugdíjas. Ismer minndekit Nyköpingben a munkájából adódóan, amit én magam tapasztaltam, mikor a város sétáló utcáján beszélgettünk. Kb. minden 3-5ik emberrel összeköszönt.
Kíváncsiságból megkérdeztem, hogy tényleg azért nincsen otthon jó szakember, mert kiment külföldre az összes? Az ő tapasztalata az, hogy dehogy. Ez a szomorú.
azért szóltam be, mert itthon a szülőknél szészedtem a mosogató alatti cső és szifon szettet, hogy kitakarítsam, és mit látok, hogy toldozott foltozott, ragasztott, oda nem való csövet, össze-vissza olvasztva átméretezett darabokból összetákolva. 10x szettem szét majd tettem össze mire rájöttem, hogy ez addig fog így csöpögni, míg vagy be nem tömítek mindent szaniterhez való szolikonos szarral, vagy veszek egy csomó új alkatrészt, és rendesen bemérek mindent, hogy rendes derékszögben, oldal irányú feszítések és csavarások nélkül álljanak majd bent a csövek...
A Pesti lakás fürdőszobai felújításának vízvezeték szereléséről és csempézésről már nem is fogok litániát nyitni, de szánalmas, pláne annak fényében, hogy ajánlás után rendeltük meg tőle a munkát, mert hogy dícsérték... Hát látni szeretném most már azokat a munkákat...... Legközlebb meglátok egy szakmunkást, már a megjelenése alapján el fogom dönteni, hogy munkát kap-e vagy nem. Mert már ez árulkodik... Dániában, Svédben a szakembereknek olyan patika rend van a furgonjukban is, hogy tőlük már ránézésből megrendelnék bármilyen szakmunkát, mert sugárzik a z igényesség és precizitás. Itthon a legtöbbje, meg.... Aztán mindent a pénzre fognak, mikor a rend és igényesség nem csak pénz kérdése... A csodás fürdőszobai burkolati munkánál a csempe és az élvédő sem ál síkban, vonalban egymáshoz képest, aztán állandóan megáll ott a víz... Minden egyes zuhanyzás után egy kisebb takarítást igényel a fürdőszoba a hasonló apróságok miatt...

Jevons paradox

(#128) Aprósólyom válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az én eddigi tapasztalatom az, hogy amit a mérnökök gondosan megterveznek, mit-hogyan kell összeszerelni, illeszteni, stb.. azt elcseszik a lusta, flegma,trehány, oktondi, tudálékos, "azt hiszik magukról hogy már szakik" típusú szakemberek.
Mivel tudom, a környezetből, hogy egy jó klímás és más szakember viszonylag jól keres, lehet rituálés szertartások között elégetem a diplomám és nekiállok kitanulni egy szakmát, aztán jól megszedem magam...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#129) Tikakukac


Tikakukac
titán

Remek sztorik vannak, az biztos. 2 lehetőség volt: idén nyáron végre teljes állásban beállok dolgozni vagy az egész nyarat arra fordítom, hogy 0 Ft bevétel mellett, az év közben keresett pénzt felélve, de megcsinálok mindent, ami az évek alatt gyűlt és a "mesterek" elbasztak.

Egyszerűen ez van. Mindenhez érteni kell és ha 4 óra alvással is élsz, de csináld meg magad. Elég sanszos, hogy elsőre is jobban sikerül és kevesebb idő alatt végzel. Közgazdaságtan alapjait döntöm ezzel romba, de rühellem mások elqrt munkáját javítani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130) Aprósólyom válasza Tikakukac (#129) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Javítsatok ki, ha rossz a logikám, de most ez ugrott be: Lehet hogy azért nincsen (vagy annyi mint a fehér holló?!) a jó szakember, mert az elmúlt hosszú évek alatt, egyre inkább leamortizálódott a szakemberek megbecsültsége és ezért a legtöbb valamire való, ambiciózus egyén a jobb anyagi megélhetés reményében elment felsőfokú képzésekre? Most meg már olyan kevés a jó szaki, hogy az újak sem tudnak tanulni az öregektől? Mintha begyűrűzött volna az ördögi lejtmenet...

Jevons paradox

(#131) Tikakukac válasza Aprósólyom (#130) üzenetére


Tikakukac
titán

A mostani képzés ontja azokat az embereket, akik egy szeget nem tudnak beütni. Ezt tény, ezt anyámék látják.

Az öregek kihalnak lassan, aki meg bírja az meg vagy kimegy vagy be van táblázva. Otthon szét lehet nézni mi van: vagy minimum Pestig eljárnak a mesterek vagy kiköltöztek/nek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#132) x_o_n válasza Chaser (#50) üzenetére


x_o_n
veterán

Kissé el vagy tévedve,na nem sértésként...a szakmunkákkal nem az a baj hogy nem lehet megkeresni....hanem hogy nincs stabil,biztos megélhetés...télen meg sok szakmában nincs munka,és se szociális hálo nincs ami megvéd se semmi,simán nem fizetnek ki ha éppen olyan helyen dolgozol,vagy körbetartozás...és persze nem jelentenek be vagy minimállal....
Igazábol nem kérdés hogy érdemes e mert...
1,biztos hogy magasabb a jövedelmed szakiként pld Németországban mint Magyarországon..hagyjuk már ezeket az ostoba 0,5-1m...a fekete jövedelem az egy vicc
2,Bejelentett munkahelyed van ha véletlen előfoprdul hogy pár honapig télen nincs melo akkor van szociális segitség stb ..... és nem töredék meg 3 hónapig...
3, lesz nyugdijad...és nem annyi mint otthon.
4,megbecsülnek,emberként kezelnek
5 ,biztositás..ezt ecsetelni sem kell....van rá konkrét példám munkahelyi baleset HU/DE elég elkeseritő a különbség...

(#133) Aprósólyom válasza Coccolino_O (#110) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1 Ezt én is így látom. Divat retrózni, hogy a haza mindenek előtt. Ezt játsza le inkább mindenki magában, de alapvetően az állam és a polgár között kölcsönös megbecsülésnek, tiszteletnek kellene lennie. Ez nincsen meg általában véve, kész. (Tisztelet a kivételnek természetesen.)
Mivel a politikusokra nincsen túl sok hatásom, max szavazni tudok, tűntetni valami mellett/ellen, ezért inkább azt emelném ki, hogy a lakossági felelelősségi hárítás/hanyagság/jogkerülés-kijátszás is elég jelentős.Ez látszódik azon, hogy ki mennyire vigyáz a környezetére, tartja be a szabályokat, van tisztelettel polgártársa iránt, lusta-e vagy konstruktív életet él-e nem csak a saját hanem a környezete nyereségére is (gondolok itt pl. a szakemberek-eladók, stb. tisztességére, és még lehetne hosszan folytatni....)
Külföldön én azt tapasztaltam, hogy a polgárok elvárják és ha kell be isbtartatják egymással a tv.-t és az iratlan szabályokat/szokásokat.
Náluk nem a figyelmeztetés és tanító módszert használja ilyenkor a polgár, hanem ku*vaanyázik, és szítják a hülyeséget, nettó társadalmi destrukciót építve.
Én pont ezért értem meg azokat, akik elmennek, mert ez a fajta átfogó, társadalmi mentalitás változásához először számtalan egyéni akarat kell, ami egy társadalmi akaratot tömbösít, majd pár évtized mire megváltozik 1-2 generáció felnövekedésével. Ha kell valakinek hasonló kutatás/kimutatás akkor visszatúrom a neten.
Szóval akinek nagyon ellentétes a jelleme az itthon megszokottakkal az vagy nagyon frusztráltan fogja leélni életét vagy leéli egy erre alkalmas helyen. Ezt csinálták 56-ban is, ezt csináljuk az EU ideje alatt is. Kicsit különböző a helyzet, de alapvetően a vándorlást akkor is és most is az egyén elégedetlensége váltotta ki a társadalmi/állami szerkezettel szemben. (Anno voltak akik azért menekültek mert az életükért harcoktak, de sokan azért is mert nem láttak jövőt az akkori rendszerben. És pont ugyan ez megvan sokakban is. És én is így látom. Azt pedig senkitől nem kérem számon, mert nem lehet, hogy a saját élete miatt elmegy külföldre vagy felvállalja azt, hogy egy országot szeretne építeni, ami sokkal verejtékesebb lesz és nagy eséllyel még az ő életében kozel sem lesz olyan ideális, mint amilyenre éredemes lenne fejleszteni....)
Nyílván nem sok konkrétumot írtam, de ha kell tudok. Egyszerűen a külföldi és belföldi életem konklúzióját próbáltam szavakba önteni... szigorúan szvsz és jogomban áll változtatni rajta. :)

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.