Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56573440 válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem ezért volt tabletem:) bár azzal sem volt könnyebb, de hamar meg lehetett oldani a "küld már el az órai anyagot please" problémákat :DDD
volt nálunk egy srác áthallgatott más karról, valami manager volt a lelkem, előkapta a sony minicsodáját, nagyobb a telóm kb mint az a lapos volt, csak lestem. aztán a tanár húzott két vonalat és a skac összecsukta a cuccát és kiment óráról a papírboltba beruházni :DDD

(#52) bwoay válasza glutamin (#48) üzenetére


bwoay
nagyúr

volt valami procicsere, de asszem csak jelképes :)
ha jól emlékszem slot1-es 400-as Celeront cseréltem 550-es PPGA-ra, szóval...
PC-n sosem játszom,
meg különösebben erőforrásigényes alkalmazásokat sem futtatok,
a filmek meg faszán mentek rajta, így semmi okom nem volt lecserélni.
Végül haverjaim hozzámvágtak egy 1.8-as PIV procit,
mondván: ratyi a gépem :D Akkor végülis az ő unszolásukra
összeraktam egy újat. Kíváncsi leszek, ezzel meddig bírom,
mert szerintem jelenleg az 1.8-as Core2Duoval szerelt D630-am
a legerősebb gép a lakásban (nyilván leszámítva a 3D-s teljesítményt).
Ja, a régi Celeron gép átkerült egy másik házba,
szóval a mai napig itt van és működik :K

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#53) rumos14 válasza bwoay (#52) üzenetére


rumos14
nagyúr

az tény, hogy alap dolgokra pl. még most is tökéletesen jó egy 6-7 éves alap P4 konfig, csak mondjuk legalább 1 GBram kell nekije.
csak most lárom, hogy milyen sok ismerős tagnak van Dell-je, 1 hónapja én is beléptem a klubba egy Vostro-val, nem volt olcsó, de már ránézésre megérte a különbséget egy Acer TM-hez képest.

(#54) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet-e notival jegyzetelni?

Kedvesem másoddiplomázik levelezőn. Iskolában mostanra odáig jutottak, hogy szinte csak ő jegyzetel - notin - a többiek pedig elkérik tőle később emailben. Sőt, mostanra segítettem neki összehozni egy honlapot, ahonnét letölthetik. Ábrákat, rajzokat nyugodtan lehet mellette papírra skiccelni, utólag szkennelni, vagy fényképezni, és beilleszteni a dokumentumba. Vizsgára készülni pedig úgyis kinyomtatott anyagokból lehet, erre mondjuk tényleg nem igazán alkalmas a kijelző, hiába TFT. Bár én elég sok ebookot olvasgattam notin és PDA-n is, de azért ez tényleg perverzió.

Én meglehetősen gyakran vezetek jegyzőkönyvet megbeszéléseken. Ugyanaz a tempóm kézzel írva, és gépelve, a különbség annyi, hogy a gépelt szöveget később is el tudom olvasni. :D

Mindkettőnknek szubnotija van, az asztali gépemet gyakorlatilag csak multimédiára használom, és olyan dolgokra, ahol a notebook túl nagy kompromisszum lenne (film, játék, illetve adattárolás, esetleg alkalmanként némi fotós utómunka, vagy nagyobb táblázatok, diagramok, prezik elkészítése). A családból rajtam kívül más gyakorlatilag nem is használja az asztali gépet; nagyobbik, hatéves kislányomnak is saját laptopja van, a kisebbik egyelőre azt használja, ami jut neki így kétévesen. Mindkét gyerek internetezik, egyszerűbb játékokkal játszik, rajzol, színez, filmeket, képeket néz számítógépen. Laptophoz egeret a gyerekek igen, mi csak néha szoktunk használni, de különben párom tapipaddal navigál, én pedig élni sem tudnék pöcökegér nélkül.

Persze ezek mind-mind egyéni preferenciák, és egyedi szituációk, csak azt akartam bemutatni, hogy igenis lehet élni laptoppal, csak meg kell tanulni (ki)használni. MUnka után itthon pl utálok leülni az asztali gép elé. Laptop ölbe, és fotelben elterülni: nincs is ennél kényelmesebb módja a fórumozásnak, emailek átnézésének... :)

Ja, és mielőtt valaki azzal jönne, hogy na jó de ennyi laptop egy vagyonba kerül: a három laptop összesen nem ér annyit, mint amennyibe a bemutatóban szereplő laptop került, pedig az is jó vétel volt. Egyszerűen meg kell találni a kompromisszumot a használhatóság, az ár, és a teljesítmény bűvös háromszögében.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55) glutamin válasza parandroid (#54) üzenetére


glutamin
őstag

Azért a jegyzetelés nagyban függ az adott előadás tartalmától, de a zömében szöveges anyagnál elképzelhetőnek tartom én is. De mivel én főleg matekos jellegű tárgyakat tanultam, ott agyvérzést kaptam volna tőle. Az olyasmit sokkal kényelmesebb papír ceruza módszerrel, aztán utána lejhet esetleg scannelni.

A jegyzőkönyv dologgal egyetértek, ilyet jomagam is csináltam már. Bár én zömében kulcsszavakban és rövidebb mondatokban szoktam lejegyezni a dolgokat. Szóval már csak emiatt is megy a dolog:)

A pöcökegér valóban megszokést igényel. Én IBM-eken találkoztam velük először, de az újabb gépeken már nagyon jól vannak kialakítva (ráadásul 3 féle kupak közül választhatok - szóval kiforrta magát a dolog) és gépelés közben nem megy el tőle véletlenül az egérmutató.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#56) bdav válasza glutamin (#55) üzenetére


bdav
őstag

jah... bme műinfo tapasztalatok alapján kb. használhatatlan :) amikor a táblára ír a tanár abban sok a rajz / képlet, főleg az elején, amikor vetít akkor meg kényelmesebb az előre kinyomtatott diasorra firkálni (tablet pc-sek előnyben itt is :) )

Nekem mondjuk azért hasznos nagyon a laptop mert messze lakom az egyetmtől (1.5 óra) és ha van lukasórám akkor tudok netezni / dolgozni rajta. + bevallottan nem baj ha pár játék elfutkosik rajta (Civ4 mondjuk :) ) + mondjuk ha fejlesztek valamit házinak, ahhoz se árt a sok ram / erős proc (pláne előfordul hogy virtuális gépben van a cucc)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#57) craine12 válasza (Kolombusz) (#35) üzenetére


craine12
tag

Bocsi, figyelmetlen voltam, ahol szó volt róla, már tényleg leszűkítetted a lehetőségeket a 14.1-es kategóriára.

T61

Itt a 9 cellás akksival van a 14.1-es T61-es, amiből nyilván kilóg, de figyelembe véve a 6 és 9 cellás aksik méretarányát, biztos, hogy a 6-os nem simul teljesen bele? Mondom, én csak a 15.4-est ismerem, úgyhogy ha hülyeséget írok, akkor bocs, csak a képekről nekem nem az jön le, amit te mondasz.

mod: ok, közben megfejtettem. A képernyő arányától (és persze magától az akkutól) függ, hogy melyik lóg ki, és melyik nem. link

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#58) depmod


depmod
senior tag

Hát mivel ez nem gamer széria, értem az x3100-ast.
De a többi paraméter (kivéve a processzort) elég harmatos.
2×512 az bővítéskor nem túlzottan előnyös, üzleti gépbe vista mellé eléggé kétséges.
A 120gb-os vinyó is kevés.

A magnézium ötvözet az ütős dolog, jó szolgálatot tehet strapálás alatt, de a 275.000ft-os ár szerintem nagyon sok, ennyi pénzért jobbat találhattál volna, SZERINTEM.
Vista busineness-t is meg kell fizetni :o

Amúgy nagyon örülök, hogy végre kezdenek LAPTOPos írások is megjelenni a Logout-on, színesedik az oldal, könnyebb informálódni.

Jól írsz, tetszik a stílusod, ha írnék egyet az én notimról, az is ilyesmi lenne.
Ui: jó lett volna több ssaját képpel illusztrálni a cikket, amihez itt is gratulálok :R

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#59) (Kolombusz) válasza depmod (#58) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

1 gigabájt memória mindenre elég, amire használom.
Az asztali gépemben is, és a laptopban is.

120 gigás winchester van az asztali gépemben is. Nincs többre szükségem.
Egyszerűen nekem felesleges.

A Vista Business volume licenszes, úgyhogy pár ezer forintot dobhat az áron.

Igen, vehettem volna fullos MSI-t például. :DDD
Hidd el, megér ez ennyit.

(#60) depmod válasza (Kolombusz) (#59) üzenetére


depmod
senior tag

Én csak azt akartam mondani, hogy a Márkát és a kialakítást kell keményen megfizetni egy ilyen noti esetében.
Mást néztél a Toshibán kívül?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#61) depmod


depmod
senior tag

Az teljesen világos, hogy nincsen szükséged nagyobbra.
Az viszont érdekes, hogy egy üzleti célra fejlesztett notebookból miért spórolnak ki + 1gb-ot, ami nekik 4-5e ft-ba kerülne felsőhangon.

Erről mit gondoltál volna vásárlás előtt?:[link]

Bocs a mod hiánya miatt :)

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#62) Gabás válasza (Kolombusz) (#59) üzenetére


Gabás
addikt

még egy memóriamodult érdemes megfontolni, ha olcsón hozzá tudsz jutni, a dual channel gyorsíthat a rendszeren:)

(#63) Gabás válasza depmod (#61) üzenetére


Gabás
addikt

ezért egy acert ajánlani egy latitude-dal szemben.. az a gép sokkal melegedősebb, hangosabb, karcolódósabb, a billentyűzete kényelmetlenebb stb...

[ Szerkesztve ]

(#64) craine12 válasza Gabás (#63) üzenetére


craine12
tag

A garanciáról (pontosabban annak hiányáról) nem is beszélve. Meg azért tényleg nem egy kategória a két gép.

#59: szerintem neked nem mennyiségi licences a VB. max a gyártó veszi nagy mennyiségben, ezért kerül neki annyiba, amennyibe. De neked egyedi matricád lesz a gép aljára, aktiválással egybekötve. Az előtelepített VB aktiválva van, és nem is azzal a sorozatszámmal kerül telepítésre, ami a matricádon van.

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#65) depmod válasza Gabás (#63) üzenetére


depmod
senior tag

Kinek mi, de az egyértelmű, hogy a Dell eléggé megkapós kívülről, de belülről az acer jobb (ennek is lehet 3év a garija 16e ft-ért).
Nem reklám vagy fikázás akart lenni a link, a cikk olvasása után néztem körbe gyorsan a piacon.

Találtam Dellt is jó áron :K

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#66) venember83


venember83
nagyúr

Gondoltam, hogy te leszel. Jó kis bemutató, bár a témában kicsit jártasabbaknak felesleges. Dehát úgyis rengeteg az újonc laptopvásárló, hátha meghozza a kedvüket ez a D630 s normális gépeket fognak venni.

Különben a gépnek egyetlen hibája van, az ára, a T-s Thinkpadekkel versenyzik, így pedig elég kevesen engedhetik meg maguknak.

depmod: Max teljesítményre jobb belül az Acer, csak ugye minek akkora teljesítmény egy laptop esetén. Inkább egészségesebb, ha bírja a gyűrődést, nem törik, van benne merevlemez-védelem, stb.

[ Szerkesztve ]

(#67) depmod válasza venember83 (#66) üzenetére


depmod
senior tag

Hát igen, az ára lehetne kevesebb, de ez van.
Azért az jó dolog, ha valaki egyetemre már egy ilyen laptoppal tud menni.

Csak tudd használni arra, amire vetted :DDD

venember83: Igazad van, de ez sokszor emberfüggő.
Nekem ez a 3. laptopom, és azt mondom, ha az ember vigyáz rá, és jól használja, kitart mellette 2-3-4 évig.

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#68) Kroni1


Kroni1
veterán

Haverom építőipari cégénél az alkalmazottak ilyet kapnak kizárólag munka célra, csak nVidia Quadro VGA-sat, eddig 3 notiból 3 tönkrement 1 éven belül, pedig csak céges használatra voltak, nem lett egyik se szétnyúzva 0-24-ig. Persze lehet h a többivel sose lesz semmi baj, de kicsit furcsa. Szép a gép, de én valahogy mégis inkább thinkpad-et vennék.

(#69) (Kolombusz) válasza depmod (#61) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

HP modelleket is néztem, de ott 300 ezer forintért lett volna olyan, amire azt mondom, hogy igen.
T61-es IBM volt még, a cikkben leírtak miatt kiesett.
ASUS-t is néztem, de nem találtam olyat, amit szívesebben vettem volna, mint a Dellt.

Acert és társait startból kizártam. :)

Itt nem az ár volt a lényeg.
Illetve igen, de csak részben. Volt 250-275 ezer forint, ebből a legminőségibbet akartam megvenni, ami kielégíti az igényeimet.

[ Szerkesztve ]

(#70) bdav válasza Kroni1 (#68) üzenetére


bdav
őstag

nem tudod mi bajuk lett véletlenül?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#71) MC Pite


MC Pite
veterán

Ugyanezt műanyag házzal megkapom százassal olcsóbban is; akkor ez most miért is olyan jó? :F
De ha asztalon van főleg akkor pl miért nem fordítottál a vinyóra nagyobb figyelmet?
Ill miért pont biznisz modelleket kerestél?
OK hogy nem játékra kell, de én az intel használhatatlan 3d gyorsítóját nem szeretem, inkább vmi olyat ai a hd filmekre is rásegít meg nomrális driverek vannak hozzá ha akármihez kellene a 3D is. Nem fikázok; kérdem...
(Hogy messzire ne menjünk ebben a kategóriában is inkább egyel jobbra választottam volna a táblázatból; de ez vszínű az én bajom :) )

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#72) Gabás válasza MC Pite (#71) üzenetére


Gabás
addikt

amit egy százassal olcsóbban kapsz, az nem ugyanaz :P

(#73) MC Pite válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


MC Pite
veterán

Van aki használja is :DD ;]

Gabás: Burkolat kivételével igen ;)
1280×800as... más fontos paraméter nincs is notit kapsz már jóval olcsóbban is. Proci? Notinál? VGA? Ezen sem 'használható'. HDD nem gyors... amúgy minden alap rajta... Nem extrákat várok el, félre ne érts, de van amiért stem pofátlan összegeket kérnek el.
Most is az FS E8410 es melós gépem után utódot nézünk, 830 lesz vszínű, de amikbe ezek is kerülnek... ok, ennél majd az 1920 ami megdobja az árat, de hogy közel enniybe mi kerül egy mezei notin azt nem vágom :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#74) 7 válasza MC Pite (#71) üzenetére


7
addikt

A HP-m műanyag házzal rendelkezik, és esik szét. Cirka 250 km-re lakom az egyetemtől, s igencsak sokszor utazik a masina... ha az ember nem asztali gépnek szánja, igenis kell a strapabíró ház.

Játékra, filmre ott van neki az Xbox (utalt rá), így emiatt nem kell foglalkoznia a 3D-s gyorsítással. :)

(#75) MC Pite válasza 7 (#74) üzenetére


MC Pite
veterán

A sajátom műanyag és nem esik szét. Sőt, télen adtam el a 99es Toshiba notim és az sem esett szét :)

Ha vki nem vigyáz rá akkor titániumból is lehet; ha táskába hordod meg nem dobálod a földre akkor meg a műanyag is tökéletes. Mellesleg ő nem utazás közben fogja használni, hanem szerinte jegyzetelni ill asztalit váltja a koliban.

Írtam hogy ok hogy nme játékra kell, de tervező programoktól kezdve szinte mindennél a hajára kenheti; mííg mondjuk ennek a Turioos tesójában egy normális 3d gyorsító van.

Aztán hogy milyen filmeket néz meg az xboxszal meg miket nem az megint más tészta ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#76) (Kolombusz) válasza MC Pite (#73) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ennyire nehezen érthető, amit már többször leírtam?
Netezni, jegyzetelni, cipekedni kell.
Legyen strapabíró és menjen sokat aksiról, legyen normális szervizháttere.
Se rekordokat döntögető mobil vga-ra, se tonnányi tárhelyre, se superpi bajnokságot nyerő processzorra nincs szükségem.

Ha filmet nézek, akkor vagy xbox, vagy pedig töltő+tv.

(#77) Blaise


Blaise
veterán

A cikk korrekt, ámbár azt kizártnak tartom, hogy 1GB rammal a Vista száguld :)

Én is teszteltem a t60-asomat Vistával amiben szintén 1G ram van, de a sebességgel nem voltam megelégedve, egy firefox+winamp+Matlab kombináció már eléggé ki tudta akasztani, de majd ezzel te is szembesülni fogsz ha komolyabb progikat használsz majd :)

(#78) (Kolombusz) válasza Blaise (#77) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Neked is mondanám, az asztalimon is gyorsabb a Vista 1 giga rammal, mint az XP, ezért gondolom a notin gyorsabb lenne.

(#79) Blaise válasza (Kolombusz) (#78) üzenetére


Blaise
veterán

milyen erőforrásigényes progikat használsz ?

(#80) (Kolombusz) válasza Blaise (#79) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Cod2, fix 90 fps megvan itt is, xp alatt is, szóval ez nem mérvadó.
Egyébként néha winrar, 6-8 gigás iso-kkal, amivel terhelem a gépet.
Netezek, zenét hallgatok vele. Semmi több.

Gyorsabban indulnak a programjaim, gyorsabban találom meg a fájljaim, az egész rendszer fürgébb hatást kelt, mint az XP. Átlaguser vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#81) MC Pite válasza Blaise (#79) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezexerint semilyet. Plusz karbantartani mint átlag user nem nagyon szokott vszínű ha XPnél gyorsabb a Vista. Én dolgozok is a géppel, nekem XPn is 2-3 Giga kell, pista meg bugzik még sok dologgal meg ramból is kevesebbet hagy nekem; hogy gorsabb lenne azt nem tapasztaltam, pedig 40 helyett 120 megával olvas a vinyóm, +ghzen kürüm van és HD szériás vga 2 giga 900on járó rammal; mégis pörgősebb a karban tartot xp-m normális használatnál.

Lényeg a lényeg hogy neki megfelelő és kész; szvsz fölös a progik felsorolása/nem sorolása, mindenki azt használja ami neki jó; te is, én is, ő is. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#82) Kroni1 válasza bdav (#70) üzenetére


Kroni1
veterán

Az egyiknek a kijelző szallagkábelje szaródott el, a másik teljesen beszart, a harmadikról nem tudok pontosat.. Mindenesetre a ház kidolgozásával nekem sincs bajom, kemény minőségi anyagok, könnyű az egész gép, jól egyben van, de fura volt h mindhárom elszaródott..

(#83) Gabás válasza MC Pite (#75) üzenetére


Gabás
addikt

nem a vigyázatról van szó, sajnos. első laptopom acer tm volt, mer ugye ugyanaz volt akkor is, mint a többi, csak olcsóbb (az akkori divatos centrino 3, dothan magos proci etc.). nos, egy év használat után a statisztika: írni nem hajlandó dvd meghajtó, letört zsanér (nem hordozástól ám, hanem pár le- és felnyitás után), nagyon hangos venti, nem működő billentyűzet. érdekes módon a mostani vostromnak kutyabaja, pedig erősebb alkatrészek vannak benne, többet használom stb

(#84) parandroid válasza MC Pite (#75) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Írtam hogy ok hogy nme játékra kell, de tervező programoktól kezdve szinte mindennél a hajára kenheti"

Ja, én is 'kenhetem a hajamra' a 2,5 éves notimat. Hihetetlen, de mindenre elég, amire használom. Ok, tömörítés kicsit lassan megy, de ráérek, meg úgyis ritkán csinálom. Irodai szintű használatra (MS Office, net) mi a frászkarikának kéne ennél erősebb proci, VGA, vagy több RAM? HD-ben tömörített filmeket már az én 1,7 Pentium M / 900GMA konfigom is kényelmesen lejátssza, CS Source-ozni, Flatoutozni lehet rajta, ha olyanom van. Ismétlem: kb 2,5 éves gép, mostanra meghalt az akkuja, így ér kb 80-90e Ft-ot. De őszintén: eszem ágában sincs lecserélni. Minek? Bár most egy használt nc2400-on komolyan elgondolkodtam. Majd' fél kilóval kevesebb, kisebb befoglalóméret, wide kijelző, nagyobb felbontás. És az első szériás éppencsak 1GHz fölötti Core Solo modellek egész normális áron vannak már.

Nőjetek fel, gyerekek. Egy notinál magasról le lehet tojni az FPS-eket, meg a Markokat, meg a processzorteszteket. Ami számít az a minőség, a megbízhatóság és az ergonómia. Ezt pedig meg kell fizetni. Van aki hajlandó, van aki inkább vesz valami műanyag dobozba tessék-lássék összehajigált jó erős procit és VGA-t, aztán majd cseréli évente-kétévente.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85) venember83 válasza parandroid (#84) üzenetére


venember83
nagyúr

Wide kijelző? Neked? :Y

(#86) Palika71 válasza Tomics (#5) üzenetére


Palika71
őstag

Iparibb a D630, mint a Vostro.
MOD: egy kicsit elmaradtam... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#87) depmod


depmod
senior tag

Jól összeugrott a társaság :(((

Nem ezt akartam elérni.
Bocs a topicgazdától.

Sok szerencsét a notebookhoz.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#88) bdav


bdav
őstag

egyébként van még egy nagyon nagy érv a drága notik mellet - normális billentyűzet kiosztás. agybajt tudok kapni azoktól a billentyűzetektől ahol az insert-home szenthatságot megbolygatják + minden mást is. Legrosszabbak az MSI gépek, bezsúfolnak numerikus billentyűzetet, amit azért elég ritkán használ az ember netezésre / szövegszerkesztésre, és amiatt nem fér el rendesen a többi. Az Enter gomb különböző rosszabbnál rosszabb mutációiról már nem is beszéljünk

érdekes módon az olcsó gépekbe nem bírnak normáluis billentyűt rakni, a drágábbakba meg igen...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#89) parandroid válasza venember83 (#85) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

12"-en határozottan kellemes dolognak tűnt. Amúgy sem a wide kijelzővel van gondom, hanem a vele járó szélességnövekedésre, amivel a Thinkpadeket pl elkefélték. 12"-en ez nem releváns, egyszerűen annyit tettek, hogy a gép mélységét a kijelzőhöz igazították, azaz a szélessége kb akkora, mint a normál 12" gépnek (talán még kisebb is), a mélysége viszont érezhetően kevesebb. Persze így áldozatul esett a tapipad. Na de kinek kell tapipad, ha van pöcök? ;]

[ Szerkesztve ]

Ráadásul a felbontásnak köszönhetően kapsz némi extra munkaterületet, amit XGA felbontáson amúgy is hiányolok.

[ Szerkesztve 2 ]

nc4400: 30 x 285 x 235 mm - 1,8 kg
nc2400: 25 x 282 x 213 mm - 1,3 kg a 3 cellás akkumulátorral

Amit én néztem, abban hátul kilógó 9 cellás nagy akku volt (ebből egy henger látszott a gép mögött), és még úgy is érzhetően könnyebb volt az én nc4200-asomnál (ami minden dimenziójőában megegyezik az nc4400-zal).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#90) hcl válasza Sianis (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi simán csak lefotóztuk a meredekebb dolgokat... Volt olyan buzi tanár aki nem adta ki a diáit. Na, nekünk megvolt... :-D

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"műanyag házba összedobált gép"

A Compaq E500-am (400MHz Mobile P2) nem rendelkezett belő merevítéssel, de max. annyira volt laza amennyire én kihagytam belőle a csavarokat...

A Gericom 6200-as ami most nincs a közelemben, szintén műanyag, de annak semmi baja nincs kívülről, bedig nem egyszer robbantottam már atomjaira. (és 10 éves)

A HP Omnibbok-om sem mutatja a szétesés jeleit, bár csak egyszer szedtem szét + a kijelzőt 1-2x amikor javítottam. Igaz, ebben van fé merevítés, de inkább csak macera volt vele szerelésnél. És nem kivehetőek a meghajtói, ami idegesítő, mivel most nincs olyan laposom, amiben slim optikai meghajtókat tudnék tesztelni. :-(

Mutogatni való hater díszpinty

(#92) parandroid válasza hcl (#91) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Veterán gépeket emlegetsz. Akkoriban még tudtak laptopot gyártani, nem a profit volt az elsődleges. 5-6 éve még jó gépek voltak a Pavilionok, a Satellite-ek, sőt, még a Travelmate-ek is. Aztán jött a laptopok széles körű elterjedése, a gyártók ráhajtottak arra, hogy lenyomják az árakat, és ennek beáldoztak egy csomó fontos dolgot, ami gyakorlatilag csak az üzleti szériákban maradt meg. Talán most kezd érezhető lenni, ahogy a gépek egyre inkább elterjednek, a vásárlók, felhasználók egyre tapasztaltabbak lesznek, hogy kialakul egy minőségi igény. Persze a szart mindig e lehet majd adni, mert olcsó (nézd csak meg a teszkógazdaságos asztali gépeket), de megjelenik majd talán egy használható otthoni konzumer kategória. Az új Acerek, némelyik új Toshiba már bíztató jeleket mutat, de itt van már a Dell Vostro, vagy a HP középre pozíciónált S-es sorozatai, hogy a Lenovo gépekről ne is beszéljünk.

Nagyobb múltra visszatekintő informatikai társadalmakban (mint a távol-kelet, vagy a US-beli) például a belépő kategóriás gépek fogalma is más: nézd meg, hogy náluk mennyi FuSi Amilo - Toshiba Sattelite L kategóriás gépet találsz. Nekik is megvannak az olcsó (500 dollár körüli) gépeik, de ezek inkább a mi barebone-gyártóinkhoz hasonlítanak (Clevo, Gericom, Albacomp). A különbség annyi, hogy egy Averatec, vagy egy Gateway komolyabb névnek számít náluk, mint nálunk az általam felsorolt hazai brandek. Ennek egyik oka a tényleges minőség, a másik inkább az, hogy eleve felhazsnáló-centrikusan építik őket ,és nyújtanak hozzá szervizt és támogatást, mert ők már tudják, hogy az elégedett ügyfél a jó ügyfél, és nem a pillanatnyi haszon reményében kell kiárusítani a saját családjukat is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#93) hcl válasza parandroid (#92) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neked mégúj a "tervezett elavulás" fogalma? ;) Ha sokáig működik valami, akkor nem fogja senki megvenni az újat. Így van ez ruhával, laptoppal, autóval...

Mutogatni való hater díszpinty

(#94) MC Pite válasza parandroid (#84) üzenetére


MC Pite
veterán

Miközben felnövésről írsz nézd meg az aláírás/konfigomat, hogy milyen notim van; utána megint nézd át mit írtam :). Ha úgyse megy, pihenj kicsit.

Rosszabb (driveres) int vga nem kapható a piacon, ezért nem preferálom. Nem azt mondom hogy legyen benne hd2700 alsóhangon; hanem hogy egy 2400 pl lehetne hogy filmekben segítsen, vagy hogy teljeskörűen normálisan működő kártya legyen benne, ami ha atom lassan is de hiba mentesen futtaja a dolgokat és nem szopatja meg a usert időnként. :R (Inkább atom lassan fusson mint ne induljon el vmi)

Tudnék ergonómiára is figyelni jobban komolyabb keretből, addig a venti szabályzáson utólag módosítok és mérgelődök a német logika miatt...

Mindegy, nem vitázni akarok; én egy szmepontot említettem meg ami gépösszerakásnáál/vételnél nem hagyok figyelmenk kívűl, mert ki tudja mit hoz a jövő, és ha kb azonos árban van megbízhatóbb akkor azt választom :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#95) venember83 válasza MC Pite (#94) üzenetére


venember83
nagyúr

Mit is nézzünk az Amilodon? :U

(#96) MC Pite válasza venember83 (#95) üzenetére


MC Pite
veterán

Hogy nem úgy tűnik sztem mintha márkokkal játszanék meg brutál fpseket nyomna ki a gép, használható szinte mindenre és kész. Nem gyorsan, de elindul rajta (szinte) minden; inkább preferálok általában egy lassabb (olyan amúgy se nagyon van) ati/nv lapkát bennük mint az intel/sis-ét. Szal nem erőmű kell, hanem hogy a mi benne van legalább mindig ki lehessen hajtani...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#97) parandroid válasza MC Pite (#94) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"hogy teljeskörűen normálisan működő kártya legyen benne, ami ha atom lassan is de hiba mentesen futtaja a dolgokat és nem szopatja meg a usert időnként."

Ezt a részt végképp nem értem. Pontosan miről is van szó?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#98) MC Pite válasza parandroid (#97) üzenetére


MC Pite
veterán

1, a programok elinduljank a noti vga-jával (tudjuk hogy a notik nem támogatottak pár dolog által, mjátékok-tervező progik)
2, ha el is indul ne bughalmaz legyen

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#99) parandroid válasza MC Pite (#98) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. Azok a játékok, amik el sem indulnak egy integrált VGA-val, azok amúgy sem lennének képesek élvehető sebességet produkálni, ergo minek induljanak el? Ha meg erősebb lenne a VGA, az pont a fogyasztását, hőtermelését dobná meg, amiért kitalálták őket.
2. Pont ezeket a bugokat nem értem. Egyeten féle textúra-bugról hallottam eddig integrált Intel VGA-kon, de azóta már azt is rég patchelték.

Te valami olyasmire akarsz használni alapvetően 2D-re kitalált hardvereket, amire nem valók. Aki rendszeresen játszani, tervezni szeretne a laptopján, az vegyen olyan gépet, amit erre találtak ki. Van bőven kínálat dedikált VGA-s gépekből. Aki integrált videóvezérlős gépet vesz annak elsősorban a hagyományos irodai alkalmazásokhoz kell a gép, azokban pedig nincs különbség egy csúcskategóriás noti VGA és egy i900GMA között. Hacsak az nem, hogy egy erős dedikált VGA-val az üzemidő jelentősen csökken, és problémásabb a hűtés. Néha, kikapcsolódásként pedig az integrált vezérlőkkel is lehet játszani, vagy szükség esetén megnyitni egy .dwg fájlt (igaz, utóbbit én szerkeszteni nem szoktam, csak TrueView-m van), ezt tapasztalatból mondom. Egyszerűen el kell fogadni a kompromisszumokat - ha nem megy, akkor meg elkölteni egy rakás pénzt egy jó minőségű, és erős VGA-val szerelt notira, mint amilyenek az üzleti munkaállomások, vagy még több pénzt egy kevésbé jó minőségű, de még erősebb hardverekkel szerelt játékgépre, azok manapság úgyis divatosak lettek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#100) Proci85


Proci85
senior tag

Ma vettem egy ugyanilyen laptopot 135k-ért a notebooksystem.hu-n. Nagyon tetszik. Szépen néz ki, linux is jól megy rajta, wifi, bluetooth-t is jól kezeli. Állapota új, 5200-as akksiból olyan 4600mAh használható első ránézésre (linux acpi info)
Zömmel 800MHz-re leszabályozza magát, igy a proci & HDD ~40˚C -> venti nem sürün megy:)
Ha lesz még tapasztalat, irkálok róla.

[ Szerkesztve ]

(#101) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Dell D630-am van... xp-vel és jelenleg második oprendszerként win 8-al használom de csak 1 Gb memóriám van.. proci T7500-as

a probléma az hogy túl sokszor lassul be böngészés közben... a flash plugin szarakodik állandóan.. nem válaszol... stb...

úgy gondoltam hogy némi plusz memória nem ártana hátha az segít. Szerintetek megoldja a problémát?

M4 70T2953EZ3-CE6 tipusu ram van a gépben... 667 Mhz samsung EVEREST szerint.

nemrég kicsavaroztam a hátsó kis lapkát is hogy belenézzek.. de konkrétan csak azt láttam hogy ez a B foglalat v mi (DIMM B DDR 2 only) üres.... és lehet én vagyok vak de a benne lévő 1 Gb ramot ami elvileg a DIMM A-ban van...nem látom. ez azt jelenti nem is tudom kicserélni másikra???... tehát csak mellétenni tudok valamit.. és nincs lehetőségem egy 800MHz-t tenni bele?? csak 667-t?

bocs ha hülye kérdések de nem értek hozzá...

egyébként mennyi javulást hozna 667-ről a 800MHZ ha ez egyáltalán lehetséges...

előre is köszi annak aki segít

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#102) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

3g telepítéssel akadt problémám, kérem, aki tud segítsen megoldani.
Szert tettem egy DELL Latitude D630 típusú laptopra. Telepítettem rá egy 64bit-es Win 7-et. Viszont Bármilyen driverrel próbálkozom, a 3G-t nem tudom működésre bírni. Novatel EU870D kártya van benne. Az eszközkezelőben van kettő egyéb eszköz, mindkettő Data interface néven, de egy driver sem tudtam feltelepíteni hozzá. Volt, amelyik nem volt jó a 64 bit miatt, volt amelyiket a Windows digitális aláírás hiányában dobott el. Tudtok segíteni, hogy miért nem sikerül működésre bírnom? Honnan kellene drivert leszednem? Tegyek fel 32 bites Windows-t?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#103) wmati


wmati
addikt

Sziasztok !

Megéri ilyen gépet venni átlag felhasználás mellé ? Milyen árkategóriában mozog egy használható darab :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.