Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) DarkByte


DarkByte
addikt

Programtervező szakon tanulok és nekem is az a véleményem hogy a notival nem megy az ember semmire előadáson jegyzetelés témában. Ha a tanyag olyan akkor többnyire prezentáció van, az pedig már többnyire előre fent van valamilyen közös helyen, mert nem változik évről évre, vagy ha mégis, akkor is előtte való nap már fentvan; így ki is nyomtathatod (vizsgaidőszakban egyébként is sokkal kényelmesebb számomra papírról tanulni mint gépről), ráadásul a kinyomtatott papírra könnyebb jegyzetelgetni is (bár én nem nagyon járok előadásra sem már, mert a legtöbb előadó csak felolvassa a prezentációt, amit hozzátesznek azt többnyire a gyakorlaton is elmondják, oda meg ugye kötelező bejárni. Unatkozni senki sem akar fölöslegesen oktalanul.). A többi előadáson amelyeken szóban tart előadást a tanár, ott meg igencsak füstölve kell gépelned ha meg akarod jegyezni (megjegyzem nekem ezzel nem volna gond, de notin két órán át gépelni elég kényelmetlen), a rajzoknál bukott az egész, ahhoz tényleg tablet pc kellene (az meg gépelés szempontjából lenne borzalmas). Esetleg egy digitális fényképezővel karöltve az ábrákat lefotózod (nem egy ember csinál ilyet). A diktafon szerintem egy baromság, a legtöbb előadó annyit ért a kihangosításhoz hogy nem egyszer előfordult már hogy 15 perce mondta az anyagot és utánna kérdezte meg hogy ugye működik ez az izé? És hát az az izé nem működött. :Y Amilyen halkan hangosítanak ki azt diktafonnal fel nem veszed szerintem, én mondjuk mobillal, headsettel próbálkoztam és közvetlen a hangfalak környezetében ültem felvételkor. Nem értettem utánna belőle semmit amikor visszahallgattam. Ezeknek utánna meg a vágása, rendszerezése stb. meg annyi munka volna hogy szerintem ezt senki nem vállalja magára. Talán videókamerával kellene felvenni az egészet, de ez meg besötétített teremben megint borzalmas, a tábláról nem fogod tudni elolvasni a dolgot, a prezentációból pedig egy nagy fehérséget látsz homályos foltokkal (van egy szakom amire netről kell tanulni és fel van téve videóban az egész előadás.. gyakorlatilag a videó nem ér semmit, elég lett volna csak a hangot felrakni, a prezentációt így is mellette kell nézni). És akkor még nem beszéltünk ennek a rendszerezéséről, tömörítéséről. Gyakorlatokon szintén semmi haszna, mivel úgyis gép előtt ül az ember ha infós órája van, a többinél meg mondjuk matekon megnézem hogyan viszel be egy fél táblányi gyökvonásos, integrálos több emeletes törtet olyan gyorsan mint leírsz lapra. Ha infós gyakon vagy a cuccaidat mentheted a hálózati meghajtódra ami ha tényleg tanulásra használod több mint elég, ezt pedig bárhol eléred ahol van net. A noti egyetlen haszna a kötelező progik megoldása, de ezeknél már úgy is otthon van az ember vagy az albérletben. Avagy vannak nagy nyitott termek ahová ingyen bemehetsz diákkal és akár egész délután dolgozhatsz, minden progi készretelepítve és MB/s-es sebességű net is van. Ez meg hülye duma hogy az albérletben nem fér el egy asztali gép. Haveromnak egy Antec bazinagy háza meg 22" os LCDje + 5.1 es hangrendszere van és hárman vannak egy szobának csúfolt kis folyosón végülis.

Nemrégiben gondoltam rá hogy talán notit kellene venni a suli melletti programozgatós munkám végett, de aztán ezt is elvetettem mert otthon úgyis ottvan tesóm gépe aki mostmár barátnő végett ritkán van otthon, útközben meg nem dolgoznék úgysem vele, jobban félteném a vinyót egy ilyen drága gépben. (közben most a munka is szünetel úgyhogy márcsak ezért sem kell) A noti előnye hogy halk és keveset fogyaszt.. és ennyiben be is zárult, egyébként mindenben csak a hátrányait látom. Azért pedig nem veszek notit hogy otthon azt használjam asztali gépnek. Majd ha egyszer gazdag leszek akkor talán, de addig az ésszerű érvek győznek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.