Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) engusz válasza DeadMeat (#750) üzenetére


engusz
veterán

Accelero S1? Három hónapja nem láttunk belőle egy darabot sem. Elméletileg ma kapunk infót, hogy végre wtf, de nem vagyok túl bizakodó.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#752) DeadMeat válasza engusz (#751) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen olvastam ezt isde gondoltam nem hagyjatok kint a honlapon,ha nem elerheto.Bizakodtam na,hogy van meg dugi tartalek :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#753) grunge válasza engusz (#749) üzenetére


grunge
addikt

köszönjük :R addig meg lehet én is lopok harisnyát:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#754) engusz válasza grunge (#753) üzenetére


engusz
veterán

Ha minden jól megy, akkor már jövő hét szerda este tudok jelentkezni fényképes beszámolóval. Egyáltalán nem lesz drága mulattság a komplett porszűrés. (Ha nagy leszek, biztosan zajcsendesítek is, mindenféle szivaccsal, de előtte még jön a víz. :K)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#755) grunge válasza engusz (#754) üzenetére


grunge
addikt

szép tervek mondhatom:) oldalra raktál ventiket? ha igen milyeneket? nekem ez nme elhanyagolhato hisz még az az egy gyári 12es is rendesens besegit a passziv karimnak. mondjuk 14eseket szeretnék, de azt sehol sem kapni, porszüröröl nem is beszélve.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#756) engusz válasza grunge (#755) üzenetére


engusz
veterán

Oldalra csak a VGA-nak raktam ventilátort, de nincs rá túl nagy szükség. 120mm-es Nexus-okkal van szerelve a házikó.

Küldök privátot.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#757) WiZARD válasza grunge (#755) üzenetére


WiZARD
addikt

lehet kapni 14es aerocool ventit. az más kérdés, hogy van-e értelme.
12es P-s Noctua hasonló mennyiségű (és picit talán nagyobb nyomással) levegőt szállít hasonló hang mellett...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#758) grunge válasza WiZARD (#757) üzenetére


grunge
addikt

igen nézegettem noctuát én is, de az áruk igencsak kemény:( én meg ugy szeretném megoldani a dolgot hogy ne legyen hézag az oldallapon..aerocool-bol is cask a fekete keretes tetszik, de valami led nélküli kellene leginkább.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#759) WiZARD válasza grunge (#758) üzenetére


WiZARD
addikt

könnyű kivenni a ledet belőle :)

vegyél 14-12 cm venti átalakítót, és tedd fel a 12es noctuat :D
aerocool 14es is drága, és ránézésre nem vagyok benne biztos hogy a noctua élettartamát hozná (mellesleg 5 vagy 6 év gari szokott lenni noctuara)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#760) grunge válasza WiZARD (#759) üzenetére


grunge
addikt

mondjuk evvel a vetni dologgal nem 5-6évre tervezek:D az átalakitotol meg a felsö helyen nem férne el a cucc, elérné a proci hütömet sztem. az aerocool meg ráadásul csak 2centi vastag. szoval kiprobálom ezeket:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#761) cova válasza grunge (#760) üzenetére


cova
csendes tag

Felso helyen nalam 2 Noctua figyel :DD , egy Asus Silent Knight mellett. Siman elfernek, a ventik beszerelesehez le sem kellett vennem a hutot.

Amugy nalam kb a kovetkezo a hutesi megoldas:
Fent: 2 Noctua NFS12800, 500RPM-en hajtva
Hatul: Gyari cooler
Elol: Gyari ledes + az oldalso venti atszerelve elolre, ODD helyre
Alul: Noctua NFP121300, 1300RPM

[ Szerkesztve ]

(#762) grunge válasza cova (#761) üzenetére


grunge
addikt

az ugy már elégé huzatos lehet:) nálam ugy lesz hogy 2*streamliner oldalt, elöl, hátul, fennt gyári 12esek. az od helyre mondjuk jo ötlet lenne, még meggondolom:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#763) bandras0226 válasza cova (#761) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Szevasz! Hogy oldottad meg a második venti előre szerelését? Képet tudnál feltenni?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#764) cova válasza bandras0226 (#763) üzenetére


cova
csendes tag

(#765) bandras0226 válasza cova (#764) üzenetére


bandras0226
aktív tag

:C Köszi! Úgy lenne az igazi ha valahogy ki lehetne vágni a venti elöl a felesleges lemezrészeket. Megfelelő szerszám nélkül mondjuk necces.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#766) cova válasza bandras0226 (#765) üzenetére


cova
csendes tag

En tervezek kesziteni oda plexibol valamifele ventitarto dolgot, amire egy porszuro is raszerelheto, de jelenleg nekem is igy van felszerelve.

Hat...kivagas megoldhato egy sima vasfuresszel, csak eleg nehez vele szep korivet vagni.

[ Szerkesztve ]

(#767) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, 8 pines alaplapi hosszabbító szerintetek jó lesz nekem a 4 pines kábelt megtoldani (megfelelő fekete-sárga kötésekkel)? ahogy néztem, a tápon a "8pines" csatlakozó két 4pines összeillesztéséből jön össze. a sárga-fekete erek is stimmelnek. viszont csak 8pines hosszabbítóm van, a lapomon meg 20+4 ill 4es elrendezésben mennek rá a csatik.

bár már nem ilyen házikóm van, a Cosmos nagyon-nagyon közel áll ehhez a házhoz, annak a fórumában pedig nulla élet van (és jelen probléma mindkettőre jellemző, csak ahhoz adtak 8pines hosszabbítót).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#768) Gerisz válasza proci985 (#767) üzenetére


Gerisz
addikt

asszem engusz írta, hogy az jó megoldás

(#769) Neoka válasza engusz (#745) üzenetére


Neoka
aktív tag

Szia!

Erre mikor kerül sor?
Már nagyon várm. :))

(#770) engusz válasza Gerisz (#768) üzenetére


engusz
veterán

Persze, van hosszabbító. Van raktáron is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#771) engusz válasza Neoka (#769) üzenetére


engusz
veterán

Tegnap szerettem volna megcsinálni, de nem jöttek meg a csavarok, amikkel felszerelném a szűrőket. Szerintem pénteken, de legkésőbb hétfőn sor kerülhet a szerelésre. De már én is nagyon várom. :) Szereztem sűrített levegős spray-t is, lesz mivel kifújni az addig felgyülemlett port. 2-2500 Ft körül szokott lenni, sok helyen lehet kapni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#772) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na akkor. most mindenki szépen megfordítja a tápját, főleg azok, akiknek a vidkarija a házon kívülre fúj. 3-5 fokot lehet vele nyerni...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#773) proci985 válasza proci985 (#772) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mmint a gpun, ez lemaradt a nagy örömben:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#774) engusz válasza proci985 (#772) üzenetére


engusz
veterán

Az ötlet nem új. De van vele egy kis baj. Ilyenkor a tápegységből kijövő kábelek rossz oldalra esnek, nem lehet őket olyan szép elvezetni a hátlap mögött és/vagy a gyári kábelvezetőkkel. Sőt, akinek éppen elér a 4 vagy 8 tűs 12V-os alaplapi csatija, annak így már nem fog.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#775) DeadMeat válasza engusz (#774) üzenetére


DeadMeat
veterán

Meg kulonben sem a tap dolga a gephaz szelloztetese.Arra ottvan kismillio 12-es hely a hazban.Szerintem.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#776) Gorneck válasza DeadMeat (#775) üzenetére


Gorneck
titán

Jogos...sőt ettől még hangosodhat is a táp...

Gorneck#1239

(#777) proci985 válasza engusz (#774) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, szépnek tényleg nem lesz olyan szép sajnos (bár a ház aljában azért annyira nem feltűnő az a kábel). nekem se ért el eddig az alaplapi csati fordított helyzetben (FSP 500 60GLN), szóval hosszabbító tényleg kell sajnos pár táphoz.

viszont cserébe a táp nem szívja el a vidkari elől a levegőt, és nem keveri meg a házikó szellőzését (gyönyörűen ellenlégáramlatot csinál az alap alulról felfelé eredeti áramlatnak).

szóval irány hosszabbítóért és porszűrőért, minimális költséggel és erőbefektetéssel elég sokat lehet nyerni. szóval nagyon megéri;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#778) Gerisz válasza proci985 (#777) üzenetére


Gerisz
addikt

ezt nem értem :F

Mi az, hogy nem szívja el a befelé fordított táp a levegőt a vidkari elől :F mer?
Miért nem keveri meg a ház szellőzését?
Nekem lefelé van fordítva és semmi köze a ház légáramlásához. alul venti,felül venti, elől és hátul :F

(#779) proci985 válasza Gerisz (#778) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

eddig felfelé volt a tápom ventije. nagyventis kiszerelés, tehát a venti szívja be a levegőt. a táp fölött van a vidkari 10 centin belül, kb a 12es vidkari hűtő az oldalfalon köztük. mivel a tápon 12/14es venti van, a házból kifelé fújó vidkarik légszállítása pedig annak a töredéke, az oldalsó 12es hűs levegőjét a táp elég jól lenyúlja.

ha ellenben a tápod a házon kívülről szívja a levegőt, akkor külön körre kerül és nem szól bele a házikó szellőzésébe. ez jó, mert kevésbé fog melegedni és halkabb marad. valamint jó, mert az előbbi légáramlásba se szól bele.

Neked pedig jól van megoldva a szellőzése:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#780) Gerisz válasza proci985 (#779) üzenetére


Gerisz
addikt

Jah!
ÉÁn pont fordítva gondoltam azért nem értettem mi van! :C :R

(#781) Neoka


Neoka
aktív tag

Fél év után kinyitottam a házat.. nem kellett volna!! jó sok szmötyit beszívott.

Engusz!! remélem hamarosan elkészül a teszted, mert valami szűrő kelleni fog nekem is. :)

(#782) engusz válasza Neoka (#781) üzenetére


engusz
veterán

Ma jön meg minden alkatrész. Késő délután/kora este elkezdek szerelni. Utána publikálom a projekt logot. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#783) Neoka válasza engusz (#782) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszi!! :))

(#784) proci985 válasza engusz (#782) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, a kedvemért bele tudsz rakni egy olyat is, hogy porszűrő mennyire korlátozza teljesítményt/mennyit ront a hangon? gondolkozom, h felülre lehet kéne rakni, mert beesik a por:(.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#785) Gorneck válasza proci985 (#784) üzenetére


Gorneck
titán

Ha közvetlenül rakod akkor tuti lesz hangja...és persze fog is vissza rendesen a teljesítményből...Nexus porszűrőt próbáltam...

Gorneck#1239

(#786) engusz válasza proci985 (#784) üzenetére


engusz
veterán

Persze, írok ezekről is. Megjött minden cucc. De úgy néz ki, hogy csak késő este tudom összehozni, illetve még az is lehet, hogy csak reggel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#787) Barett 50cal válasza engusz (#786) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

császtok
melyik szerintetek az ideálisabb
a coolermaster ammo 533
coolermaster rc-690

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#788) djtoomi válasza Barett 50cal (#787) üzenetére


djtoomi
addikt

CM RC690. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#789) Gerisz válasza Barett 50cal (#787) üzenetére


Gerisz
addikt

Mire?
Mert lanra az Ammo (már csak a szállíthatóság miatt is)

(#790) Barett 50cal válasza Gerisz (#789) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

ott honi használat, játék
az nagyon

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#791) DeadMeat válasza Barett 50cal (#790) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ilyet sem hallottam meg :D Jatekra hazat :C
Next:Miert a haz mit befolyasol egy jatekban?En ugy tudom hazat kulseje miatt vesz az egyszeri juzer,esetleg szerelhetosege miatt.Dehogy jatek miatt...

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#792) Barett 50cal válasza DeadMeat (#791) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

képzeld létezik az ilyesmi
XD :C :C :C :DD

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#793) djtoomi válasza DeadMeat (#791) üzenetére


djtoomi
addikt

Ezen jót röhögtem....
Két dolog határtalan, az emberi hülyeség, és az univerzum. Utóbbi nem is biztos, de előbbi az teljesen az. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#794) engusz válasza Barett 50cal (#790) üzenetére


engusz
veterán

Házat veszel proci helyett? Ejnye. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#795) proci985 válasza DeadMeat (#791) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet arra gondolt, h túlhajtani akarja, h jobban fussanak a játékok, emiatt kell neki játékra a ház:)

690es lényegesen jobban szellőzik, ha ez a lényeg.

szerintem még helykínálat és hangerő is lehet szempont:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#796) Barett 50cal válasza proci985 (#795) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

képzeljétek mindkettőt akarok
csak a mostani házam mini ATX
szal zsúfolt
van egy topik ahol van egy jó proci és már érdeklődtem is csak aza baj hogy sokan mondják a tápom se az ighazi meg az alplapom
sztetek meyilk párositást vegyem?
ház+alaplap
ház+proci
ház+táp
alaplap+proci
alaplap+táp
proci+táp
táp+proci
:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :Y :Y :Y :Y :( :( :( :(

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#797) barnam_ válasza Barett 50cal (#796) üzenetére


barnam_
nagyúr

van egy topik ahl már érdeklődtem csak aza baj hogy sokan mondják a tápom se az ighazi

Attól még, hogy itt nem mondják, a tápod akkor se az igazi :)

(#798) Barett 50cal válasza barnam_ (#797) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

ez van

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#799) Barett 50cal válasza barnam_ (#797) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

mivel nem vok egy fanatikus állat
bocsi a kifejezésért
és nem vok 20éves hanem 14XD
tehát nem sok telik ki
örülök ha veszek egy párost
nem hogy négyet egyszerre
úgyh
azért köszi mindent :R :R :R :W :W :)) :)) :DD :DD

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#800) Gerisz válasza Barett 50cal (#799) üzenetére


Gerisz
addikt

Vegyél egy szép házat oszt csókolom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.