Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) djalczo


djalczo
csendes tag

igen sajna álam is de meg probálok feledkezni róla.elég hangos :( :W

(#152) PyroS


PyroS
senior tag

A régi házamból van még egy pár 8cm SilentBlade venti kipróbálom azzal is hátha.De ha nem akkor vennem kellene valami ventiszabályzó előlapot. :W

(#153) krapulax7


krapulax7
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi...vettem egy CoolMaster Elite 331-es házat és van benne egy műanyag bisz-basz /egyik oldala öntapadós/ és egy fémgyűrű... Arra rájöttem, hogy a műanyag az alaplap alá való tartónak, amikor benyomod a memóriákat-CPU ventillátort,akkor alulról megtartsa az alaplapot /igazam van?/, de a fémgyűrű az mire van?
előre is köszi mindekinek a választ és bocs, ha hülyét kérdeztem:)

(#154) szacsee válasza krapulax7 (#153) üzenetére


szacsee
nagyúr

Valamikor a Chifi topikban tárgyaltuk, hogy mire való a ferrit gyűrű, de már nem emléxem.
Asszem a ház kábeleit (power led, power on, hdd led, reset) kellene átfűzni rajta, de nincs semmi értelme.
Nyulat dobni jó, más alternatív felhasználáson nem gondolkoztam.

(#155) szacsee válasza krapulax7 (#153) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#156) krapulax7 válasza szacsee (#155) üzenetére


krapulax7
csendes tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a gyors segítséget!!!
Köszi,

(#157) Tonycs


Tonycs
csendes tag

Hali!

egy tipp annak aki ilyen házacskát akar...

szaladjon gyorsan a "madárbolt"-ba!!!
tegnap felhívtam őket, hogy van-é? mondták van...
ma elmentem és megvettem 16+kicsi pénzért...volt még pár a polcon... ;-)
még nem üzemeltem be...csak megnéztem...az oldallapok elég nehezen járnak, bár így valszeg biztos nem lötyögnek...a csatlakozók áthelyezése meg kis otthoni melóval megoldható előre az egyik nagy helyre...

no, futás...

(#158) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Hello!

Ilyen házam van! :)
Valaki tudja ,hogy lehet leszedni az elejét?Tudom nem sok embernek van ilyen háza, de akinek van az megírhatná nekem, nagyon megköszönném, ugyanis az ODD-t nem tudom hogy kell beszerelni!
Köszönettel!
:R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#159) Gerisz válasza Tonycs (#157) üzenetére


Gerisz
addikt

Szia és az hol van az a márkabolt mert én égen földön keresem két hete (csak akkor nem jó boltban) :DDD
Ha tudsz segíts mert minden áron ilyet akarok és ahol eddig kérdeztem ott dec. közepére végére igérték.
Nem tudok nagykerbe vásárolni. help please
THX!

(#160) AtHoS válasza Gerisz (#159) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bird Computer

read-only mode on the forum

(#161) pd válasza Törzsúr (#158) üzenetére


pd
tag

Elöl nyúlj be alá egy kicsit, ott jól meg tudod fogni, csak előrefele kell húzni az alját, és lejön. 6 pöcök tartja, de elég vaskosak, nem lesz bajuk. De kellett, hogy kapj hozzá egy kis használati útmutatót, abban minden szépen érthetően le van rajzolva. Tényleg minden.

[ Szerkesztve ]

(#162) Törzsúr válasza pd (#161) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Köszi, nem kaptam hozzá semmit :( sajnos

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#163) Törzsúr válasza Törzsúr (#162) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ja de, megtanáltam he :DDD :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#164) Gerisz válasza AtHoS (#160) üzenetére


Gerisz
addikt

Nagyon köszönöm!
Beszéltem velük de.
Van nekik és ki is küldik hétfőn keddre itt is van!

Ezer köszönet :R :R :R

Már csak a GT-t kell be szereznem

[ Szerkesztve ]

(#165) Tonycs válasza Gerisz (#159) üzenetére


Tonycs
csendes tag

Athos jól mondta... :-)

sok szerencsét hozzá...

(#166) pd


pd
tag

Nem tudom, mi ez a nagy para ez a ház körül. Én Fehérváron megrendeltem a szokásos boltomban, és egy hétre rá meghozták. Csak van Budapesten is egy-két üzlet, ahol beszerzik, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#167) Neoka válasza Tonycs (#157) üzenetére


Neoka
aktív tag

Ma én is meglátogattam a "madárboltot" és már itt is van a ház velem. :-)

(#168) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

1,5 cm miatt nem fér be az íróasztalomba: [link].

Miért a ház tetejére rakták az USB-t [link]? Íróasztalba berakva használhatatlan.

Ház eleje nem zárt és nagyon kihallatszik a HDD-k és ventik hangja: [link]

Én is tapasztaltam, hogy a táp mellé gyűlik össze a HDD-k meleg levegője: [link]. Főleg nyáron pont emiatt hangos a tápventi.

Remélem lesznek még olyan házak ahol alul van a táp és nekem is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#169) Gerisz válasza Neoka (#167) üzenetére


Gerisz
addikt

Remélem nem azt vitted el amit nekem küldenének!
Mikor voltál ott?
Én délben tetettem félre. 12.43-kor.
Akkor azt mondták, hogy van 1 db és küldik
Ha átbasznak jaj nekik!

(#170) Neoka válasza Gerisz (#169) üzenetére


Neoka
aktív tag

Nekem eddig csak kellemes tapasztaltom volt velük.
nem hiszem, hogy átvernének.

(#171) PyroS


PyroS
senior tag

Sikerült megoldanom a búgást.Visszavettem 5v az oldallapon lévő 2 db 12cm ventiket (pluszba tettem még egyet ide) és így már semmi búgás.Igaz így kb 2-3 fokkal nőtt a hőmérséklet de ennyit meg ér a csend.

(#172) Gerisz


Gerisz
addikt

Küldik Küldik Küldik Küldik Küldik Küldik
:C
:C
:C
Holnap már nekem is ilyen lesz!

(#173) Neoka válasza Gerisz (#172) üzenetére


Neoka
aktív tag

Naugye!

'megaszontam'. :)

(#174) BullZeye


BullZeye
veterán

nah beszereltem én is szépen jól az elején a ventit azonnal kikapcs;) nem tudnék aludni tőle nagyon kék :D
most egyik venti se üzemelt....gondoltam kiprószálom hát így nem jött be ;) 70 fokot simán elérte a proci...szóóval oldallapot levettem meg valszeg valahova berakom a ventit hogy jó legyen....cska még nem tom hova...lehet az alja lennejó, úgy hogy onnan beszívja a levegőt...és a tetejére egy ami meg kifújja azt....vagy más ötlet? a hátába nem rakhatom bele metr az fal mellet van így nem sok értelme lenne ;)

(#175) djalczo válasza BullZeye (#174) üzenetére


djalczo
csendes tag

hát nekem van ugye egy elöl egy hátul egy az oldallapon és egy a tetején és igy nagyon joa keringése a háznak.minden cucc benen nomrál höfoku,ez a ház marha jo emberek a piacon talán a maga kategoriájában legeslegjobb és amikor megláttam azta sok csavart oldalt :)) ....

(#176) pd válasza BullZeye (#174) üzenetére


pd
tag

Szerintem jobb, ha az elejére és a hátuljára szereled be, mert így a vincseszterek is kapnak hűtést, hátulról pedig kiviszi a melegebb levegőt a processzor környékéről. Az nem baj, ha a fal mellett van, egy kis rés biztosan marad, és az már elég arra, hogy kimenjen a levegő.

(#177) BullZeye válasza djalczo (#175) üzenetére


BullZeye
veterán

nekem télleg az a lényeg hogy minél KEVESEBB FANal legyen megoldva ;) ugyanis csönd mániás vagyok ;) de hihetetlen módon ;) legjobb lenne egy fasza nitrogén hűtés csak nem tellik rá :D
szóval max 2 fannal prószálnám megoldani :) most úgy csináltam meg hogy elöl lent van 1, meg az oldallapon, szemből nézve a bal oldalon a felsőn fújja ki a levegőt, ez pont szembe van a processzor ventivel :)

júj és télleg, ismer valaki olyan programot ami leveszi az FSBt windowsba? tudjtátok laptopokon van olyan hogy megnyomok egy gombot és leveszi az órajelet 1700ról 500ra :) ezt szeretném elérni itt is, mert éjjel ha töltök fölösleges a 2000mhz ;) elég lenne egy helyes 500 is :D ötlet ?;)

pd igazad van de ennyi erővel aprocesszor felett is lehetne a venti nem? metr ott is van hely ;) akkor aztán mégjobban húzná kifelé a levegőt :D

[ Szerkesztve ]

(#178) pd válasza BullZeye (#177) üzenetére


pd
tag

Igaz-igaz. Csak hátra kevesebb szerelőmunkával jár. :) De oldalt is teljesen jó egyébként, szinte ugyanaz, mintha hátul lenne, tökmindegy, hol viszi kifele.

(#179) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Találtam a User's-nél CoolerMaster RC-690 házat: [link].
Itt a további információk linknél van egy kép: [link] ahol elöl vannak az USB-k.

Van ilyen is?

(#180) VINIKOR válasza BullZeye (#177) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Figyu! Ne a ventikre költs. Nem ettől lesz halk a gép. A legdrágább 12-es ventik a is kurva hangosak ha nem veszed vissza a fordulatukat.

Fő hangforrás a táp és a HDD-k. Procira és a VGA-ra lehet hangtalan hűtőt venni (Thermalright XP-120 és Zalman VF-900 Cu) de a táp és a HDD-k nagy gondot jelentenek.

Ne költsd feleslegesen a pénzed halk ventikre. Pénzkidobás. Sajnos tapasztalat.

(#181) BullZeye válasza VINIKOR (#180) üzenetére


BullZeye
veterán

nekem a proci hűtőm hangos ;) a táp egy elég jó thermaltake silent 400 Ws táp ;)
nem akarok költeni rá :D egyáltalán nem....alapból adtak a házhoz 3 ventit:D azokból kéne berakni 2t...úgy hogy a legjobb legyen :D met ha nincs bent venti akkor 70 fok körül van a proci az oldallapot meg nem akarom leszedni mert akkor nem lett volna értelme a háznak XD
a vinyók meg....hát az egyik hangos de csak amikor dolgozik üresjáratban hangtalan ;)
viszont proci hűtőre nem akarok költeni...majd ha lesz új gép ezt már nem akarom fejleszteni :) házat is csak azért vettem mert az jó lesz késöbb is :D

(#182) BullZeye válasza VINIKOR (#180) üzenetére


BullZeye
veterán

egyébként amin elöl vannak az USBk az a Japán verzió ;) ezért értelem szerüen nem kapható európába ;) sztem, bár lehet van hogy hoztak be, csak qrwa ritka ;) még a standard házat is nehéz beszerezni XD nem hogy a japánt :D

egyébként nekem olyna problémám van ezzel a házzal, hogy a gombok, power, és reset..nos..hogy lehet ilyet kitalálni? >> ha nem lenne annyi jó tulajdonsága emiatt biza nagyon morcos lennék... :D nah meg hogy a power led bevilágítja a szobámat....még lámpát se kell használnom XD viszont a HDD a piros meg alig világít, ami elég zavaró főleg egy 16 ezres háznál >> a régi házamon is ez volt csak ott a power led volt "elcsúszva" és félig világított...így viszont nem elég hogy a gép másik oldalán van mint ahol én látnám :) de még alig is világít :D így értelmetlenné válik az a led >> valami ötlet?

(#183) PyroS válasza BullZeye (#182) üzenetére


PyroS
senior tag

Hello.
Egyetértek veled, ezek a gombok elég szörnyűek :W .Nem értem miért ilyeneket tettek rá.

(#184) pd válasza PyroS (#183) üzenetére


pd
tag

De legalább véletlenül senki nem nyomja be őket. :D
Nem mintha ilyen marha sokszor előfordulna, de nézzük a jó oldalát. :)

(#185) Gerisz válasza BullZeye (#182) üzenetére


Gerisz
addikt

Egyszerű
Tedd át a másik oldalra :DDD :DD :D :)) :) :Y :C ;)

(#186) Gerisz


Gerisz
addikt

megérkezett szerintetek? :F

hát nem! :O :O
azt mondták szólnak ha elvitte a futár

szóltak? :F

hát nem :O :O

(#187) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Tonycs ajánlására 24-én felhívtam a madárboltot, ahol is azt mondták, januárig kizárt dolog, hogy kapnak. Mondták, hogy volt 4 db, de azt mind elvitték.
[link]

Nem értem, hogy miért mondták ezt nekem, hogy rá 1-2 nap múlva meg itt olvasom a hozzászólásokban, hogy többen is szereztek ebből a boltól 690-es házat :F

Amúgy most rendeltem meg egy másik boltban (1-200 Ft-tal kevesebbért) ahol azt ígérték, december elejére meglesz a cucc. :R Már várom!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#188) haris válasza BullZeye (#182) üzenetére


haris
őstag

Szerintem ne kösd be a ledeket.
Ha működik minden, akkor minek a led?
Ha nem működik vmi, akkor viszont a led sem világít.

(#189) Gerisz


Gerisz
addikt

Megérkezett! :C :C :C

Nagyon Zsír!
Elfelejtették hétfőn feladni.
De már itt van az asztalomon
délután meg a belevaló is itt lesz és akkor mehet össze
Nagyon BaBa :C :R :DD

(#190) Gerisz válasza Anubis_9 (#187) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem is mondták, hogy lesz sok boltban dec. közepe vége.
Addig mibe legyen gép?
De szombaton megrendeltem a bird-nél és itt is vigyorog

(#191) Echoes


Echoes
csendes tag

Hali!

Létezik olyan hosszabító, ami megoldani a 12 voltos kiegészítő kábel problémáját? Nekem gps 450-es tápom van, és úgy tűnik annak nem érne el a kábel a csatlakozóhoz.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

(#192) pd válasza Echoes (#191) üzenetére


pd
tag

Szia!

Igen.

(#193) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Akinek már megvan ez a háza: hány tűs a 3 venti csatlakozója? Ugye 3 tűsek? Mert a Zalman fordulatszámszabályzóm 3 tűset tud fogadni. :DD

Szerintetek lehet valahogy a 3 venti csatiját egyesíteni (komolyabb szétbarkácsolás nélkül), hogy együtt tudjam a fordulatukat csökkenteni (ha kell).

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#194) Gerisz válasza Anubis_9 (#193) üzenetére


Gerisz
addikt

Ugye azok

(#195) PyroS válasza Anubis_9 (#193) üzenetére


PyroS
senior tag

Hali.

Igen 3 tűs és molex csatik vannak a ventiken.

(#196) PyroS válasza PyroS (#195) üzenetére


PyroS
senior tag

http://prohardver.hu/dl/rev/2007-11/1808/pic/cm690_fan2_b.jpg ezen a képen valamennyire látszik a venti.Alapból 3 tűs és van hozzá egy molex csativá átalakító.

(#197) Anubis_9 válasza PyroS (#196) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszönöm! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#198) grapee


grapee
csendes tag

Sziasztok!

Keresztkérdés: ki tud olyan boltot, ahol élőben is meg lehetne vizslatni egy ilyen kis kuckót?

Köszönöm

(#199) pd válasza PyroS (#150) üzenetére


pd
tag

Ha még valakinél gondot okoz az oldalsó venti búgása, én a következőt figyeltem meg. A venti alapban nem búg, csak ha fel van szerelve az oldallapra. Ugyanaz pl. a hátsó helyen nem, oldalt viszont bármelyik. És a hiba a következő: valamiért ahogy az oldalsó lyukakon (nálam mindkét helyen) beszívja a levegőt, az berezeg. Ha eléteszem a kezem (majdnem eltakarom a nyílást), megszűnik a zaj.

Úgyhogy fogtam az alsó porszűrőt, és becsavaroztam a venti alá. Ha valaki nem szerel lentre ventit, nyugodtan leszedheti onnan. Lehet neki lyukakat is fúrni (mert ahol a szűrő csavarhelyei vannak, ott oldalt nincs lyuk), de egyszerűbb ugyanolyan menetes csak hosszabb csavarral felcsavarni a porszűrőt és ventit együtt. Azok a csavarok, amik eredetlileg fogják, rövidek, nem érnek át a szűrőn keresztül a venti menetéig. Így megszűnik az az idegesítő rezgő zúgás, és csak a venti alaphangja marad. Biztos a porszűrő kis likai megzabolázzák azt a fránya kavargó levegőt. :)

/#150-152, #171/

(#200) gafz


gafz
csendes tag

Néhány megjegyzés saját példányom alapján:
1) Alulra is beszerelhető 14 cm-es ventillátor, ennél fogva nem lehet 12 cm-est egyszerűen bepattintani, csavarozgatni kell.
2) Az elülső ventillátoron már kiszedhető porszűró van, bár egy tisztításhoz le kell szedni az előlapot mosáshoz a hozzá rögzített ventillátort is.
3) A ventillátorokat tartó oldalfal maga a katasztrófa, semmi merevségen nyeklik-nyaklik, nem csoda, ha rezonál a ventillátoroktól. Lehet, ez egy ösztönzés, hogy vegyük meg a gyári ablakos oldallapot. :(
4) A merevlemezt rögzítő műanyag betétek kemény műanyagból készültek, szerintem inkább elősegítik a vibrációt, mint gátolják.
5) Valahogy a táp is elég fura pozízióban rögzíthető, kissé lejt...
6) Itt is útban van egy merevítő (á la Cosmos), pedig egyébként a 20+4 tűs csatlakozó is az alaplap mögé rejthető lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.