Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) miszterhenci válasza caleb (#900) üzenetére


miszterhenci
csendes tag

Ja szerintem is kula a samsung vinyó hang szempontjából. Egy maxtor meg egy seagate volt a samsungok előtt és semmi zaj nem volt ez a két samsunk meg kerreg mint a húsdaráló. :((

(#902) DeadMeat válasza WiZARD (#893) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem gyengult meg az elolap tole nagyon?Azok a racsok konkretan merevitesre vannak kitalalva,felo,hogy leszedes kozben elreccsen az elolap ezek nelkul.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#903) proci985 válasza WiZARD (#899) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, vinyók hűtése mennyit javult a lépéstől? szerintem is merevítési célok miatt volt ott. végén a csonkokat remélem azért lereszelted;>

Samsung 500assal nekem semmi ilyen bajom nem volt a 690esben (sem). viszont a patás 80gs maxtorom a raptoromat megveri seekhangban:DDD szóval a dolog inkább típus, mint gyártófüggő a vinyóval kapcsolatban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#904) miszterhenci válasza proci985 (#903) üzenetére


miszterhenci
csendes tag

A ház nekem is cm690. Az egyik samsung 400 -as a másik 320-as. Azt vettem észre hogy a régi vinyóknál volt szivacsréteg a nyák alatt ezek alatt pedig semmi. Nem lehet hogy azért hangosabbak? Amúgy gyorsaságra 100x jobbak az előző ata vinyóknál :D
A rácskitőréstől hány fokot nyertél (WiZARD (#899)? Nekem egyik 32 fok a másik a rendszer vinyó 38. Bőven a megengedett alatt. Megéri kitörni?

[ Szerkesztve ]

(#905) WiZARD válasza DeadMeat (#902) üzenetére


WiZARD
addikt

egyáltalán nem érzem hogy meggyengült volna
először direkt csak minden második sort szedtem ki, de nem éreztem hogy gyengülne, így aztán gyorsan kiszedtem a maradékot is.

hőfokról, javulásról több okból nem tudok beszámolni:
kb kicsomagolás után az első lépés volt hogy kitörjem a műanyagot :)
azóta se volt időm beköltözni.
fokban mérhető javulást nem igazán várnék ettől, inkább picit nagyobb légáramot, alacsonyabb szélzajt.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#906) caleb válasza miszterhenci (#901) üzenetére


caleb
aktív tag

Nálam addig nem volt gond míg fel nem raktam a ház oldalát :DDD
Szépen beraktam a helyére,gép bekapcs,örülök megy meg minden,ház oldallapját rakom vissza,hirtelen olyan lármát csap,hogy hihetetlen. Mély búgása van :O
A két mosogató szivacsot felkéne cserélni egy fürdős szivacsra,az nagyobb :D

Az élet jó a világ nem!!!

(#907) G4ng3r válasza WiZARD (#905) üzenetére


G4ng3r
tag

Kitördeltem azokat én is pár hónapja,és még mindig egyben van az előlap.

Ha már annyira a légáramlásra megy valaki akkor a venti fém "előlapját" is átalakíthatja,valahogy így.
Én a házba is belevágtam kicsit,hogy legyen hely bőven a készülő vízhűtésnek.Már "csak" a vízhűtés,pár jó venti meg egy belső festés hiányzik...

[ Szerkesztve ]

(#908) WiZARD


WiZARD
addikt

na beköltöztem.
eléggé kicsi a házm legalábbis a nagytorony chieftec után elég zsúfoltnak tűnik.
kábeleket sehogy se sikerült kultúráltan elrendezni :(

a 9 db alaplaptartó csavarból 4et lehetett normálisan becsavarni. a többit csak fogóval, k*rvanehezen. béna, szar menetek miatt :(
a legfelső 5.25" helyre nem lehet betenni optikai meghajtót, mert a fedlapi csatlakozók kábelei/panelje nem fér el.

pozitívum: a vinyók egész kultúrált halkak benne.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#909) Gerisz válasza WiZARD (#908) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem pl. a felső 5.25"-ös be van a dvd. és még az e-SATA kábel is fölötte van szépen összetekerve. Simán elfér. Mondjuk nekem a csavarok közül 1@ kellett menetfúróval átnyomni mert nem volt jó. Nézd meg engusz hogyan csinálta(nekem is így van) ahol látod és lényeg nincs fölös kábel.

[ Szerkesztve ]

(#910) WiZARD válasza Gerisz (#909) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem ott kezdődik, hogy moduláris a tápegység, így nem csak 1 helyről jönnek a kábelek, hanem majdnem a tápegység teljes felületéről :(
ráadásul kb az összes kábelt be kell dugni, mert csak így elég úgyhogy jó nagy parasztvakítás ez a moduláris táp baromság. ezek viszont jó vastagok. de még majd próbálkozok kábelrendezéssel, ha lesz időm.

legszívesebben kivágnám fémből is az összes venti elől a rácsot. az oldallapra pl hiába teszek bármilyen ventit, a rács miatt k*rva hangos szélzaj keletkezik, olyan ventikkel amik amúgy tök halkak :(
majd megpróbálom valami távtartóval felszerelni, hátha akkor halkabbak, de akkor nem tudom a szilikonos ventitartókat használni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#911) Gerisz válasza WiZARD (#910) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez faja!
Akkor mégsem veszek moduláris tápot.pedig ez volt tervben.

(#912) kingabo válasza Gerisz (#911) üzenetére


kingabo
őstag

Persze, ha az összes kábelt használod nem sok értelme van! De ha nem használod mindet...

(#913) Gerisz válasza kingabo (#912) üzenetére


Gerisz
addikt

Most csak 2 molexet(a ventiknek), 3 SATA-t és a kötelezőket használom.
Még meglátom

(#914) nygma válasza Gerisz (#909) üzenetére


nygma
addikt

Jól meg van csinálva... :)

(#915) engusz


engusz
veterán

Tudok hozni 590-es házat.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#916) nygma válasza engusz (#915) üzenetére


nygma
addikt

Egy képet tudsz mutatni róla?

Valakit lehet,hogy érdekelne... :)

(#917) engusz válasza nygma (#916) üzenetére


engusz
veterán

Egyelőre én is csak a gyári oldalra tudok hagyatkozni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#918) WiZARD válasza Gerisz (#913) üzenetére


WiZARD
addikt

az alaplapi 12V csati kábelét be kell dugnom.
2 db sata tápkábelt (kábelenként 2 csati) be kell dugnom a vinyók+dvdíró miatt.
2 db molexes tápkábelt be kell dugnom, mert egyikre dugom az egyik vinyót, másikra a vízhűtés pumpáját. persze 1 kábel pont nem ér el a kettőhöz.
van még az ATX kábel fixen, meg van még valami kábel fixen, amit persze nem használok.

egyedül a 2 vga tápkábelt tudom megspórolni a csoffadt kis 8600gt-nek köszönhetően.

mondjuk nem a moduláris mivolta miatt vettem ezt a tápot.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#919) nygma válasza engusz (#917) üzenetére


nygma
addikt

Egy árat PÜ-ben dobj légyszi. :R

(#920) kingabo válasza nygma (#916) üzenetére


kingabo
őstag

TPU!-n volt nem rég tesztelve! Lehet olvasgatni. :K

(#921) nygma válasza kingabo (#920) üzenetére


nygma
addikt

Nézem...

Jó teszt...

Fehér DVD meghajtót raktak bele... :U :D

(#922) nike_ válasza kingabo (#920) üzenetére


nike_
addikt

Ezt a házat vártam mióta! :R Remélem nem lesz drága.

Ilyen kicsi a magassága?

[ Szerkesztve ]

(#923) nike_


nike_
addikt

2 hiba van ebben a házban (590):

- nincs reset gomb

- nagyon hosszúnak kell lennie a 4 pines alaplapi tápkábelnek

Fordítva nem lehet belerakni az alaplapot? :DDD Akkor elég lenne kb. 5 cm-es kábel is.

[ Szerkesztve ]

(#924) engusz válasza nike_ (#923) üzenetére


engusz
veterán

Nyílván felhasználója válogatja, de nekem még a 690-en egyszer sem lett benyomva a reset gomb. A 4 pines alaplapi tápkábel pedig hosszabbítható, de sok tápnál megfelelő méretű, így még az alaplapi tálca mögött is elvezethető.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#925) nike_ válasza engusz (#924) üzenetére


nike_
addikt

Kár, hogy az 590-nél nem lehet levenni az alaplapi tálcát..

Na sebaj, nagyon király ház ez is, és az 590 is. :)

A végén az árazást nem értem.. :F Európában ennyivel drágább lenne? 1 EUR-t 250-nek számoltam, így jön ki 17.500 Ft. Dollárnál 170-nek számoltam, és 11.900 Ft-ra jön ki.

Nálatok nem lesz véletlen? :DDD

(#926) engusz válasza nike_ (#925) üzenetére


engusz
veterán

De lesz, és olcsóbban, mint a 690-es. Hétfőtől elérhető lesz a webáruházban. És rá egy hétre már érkezhetnek is az első megrendelt darabok.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#927) nike_ válasza engusz (#926) üzenetére


nike_
addikt

:R

(#928) djtoomi válasza engusz (#926) üzenetére


djtoomi
addikt

Hétfő van.... ;]

Nekem a CM RS 620-as moduláris tápomban mind a 4, mind a 8 pines tápkábel felér a lapomhoz, pedig a lap legszélén legfelül van a tápkábel.És még így is bőven laza, ha 10cm-el feljebb lenne, akkor is elérne.... :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#929) engusz válasza djtoomi (#928) üzenetére


engusz
veterán

Bocs, keddtől. Megkavart az ünnep. :)

Nálam is bőven elér a 4 pines. Csodákoztam is, hogy vannak olyan tápok, amiben nem. Nincs lefektetve az ATX szabványokban a hosszúság?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#930) nike_


nike_
addikt

Megnéztem, és kb. 48 cm-es a tápkábel szóval no para.. ;]

(#931) djtoomi válasza engusz (#929) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem tudok róla, gondolom valami minimum csak van. :F

Amúgy úgynézki lehet nemsokára fog kelleni tőled még 1-2db cm690-es. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#932) engusz válasza djtoomi (#931) üzenetére


engusz
veterán

Rendicsek. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#933) proci985 válasza engusz (#924) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért vidkari túlhajtásnál tesztelésnél bőven be lehet állóra fagyasztani a vistát is (jó, abban némi driverpara és feszinstabilitás is bennevolt részemről). nekem legalábbis rendszeresen összejött, és ott azért a reset kényelmesebb.

mondjuk erre annyi megoldás van, hogy fogod, alaplapon beállítod a bootolás billről/egérről opciót, leállítani úgyis windowsból fogod, a powert pedig rákötöd a resetre. kicsit teszkós, de ha mindenképpen kell:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#934) engusz válasza proci985 (#933) üzenetére


engusz
veterán

Nekem van a lapon is reset. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#935) proci985 válasza engusz (#934) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem is... csak a fene fog a kábelköteg alatt egyforintossal lábakat összekötni ;):D

najó, szal elvileg két kábellel meg egy nyomógombbal (ami mondjuk nyomásra összeköti a két véget) ezt a problémát át lehet hidalni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#936) djtoomi válasza proci985 (#935) üzenetére


djtoomi
addikt

De neki ha jól tudom, meg nekem is, a lapon van dirktbe GOMB, amit megnyomsz, és rest, vagy ki-bekapcs, nekem meg cmos clear is.... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#937) engusz válasza djtoomi (#936) üzenetére


engusz
veterán

Így van. Sőt, CMOS Clear nálam is van. Ki van vezetve a hátlapi panelra. Gyárilag, esztétikusan, könnyen elérhető helyen. Igaz, nem sokszor használom. Eddig talán egyszer volt rá példa.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#938) proci985 válasza djtoomi (#936) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sejtettem egyébként, hogy hátlapiról van szó. tuninglapoknál ha még nincs házba építve, akkor eléggé jól jöhet a dolog (bár én jópár barátomat és pár családtagomat kiakasztottam az asztalon elhelyezett géppel és az egyforintossal).

de végülis belegondolva, ott a reset az alaplapon is, csak a lábakat kell összeérinteni... hülye vicc/szándékos félreértelmezés volt, elnézés:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#939) WiZARD


WiZARD
addikt

no a kábeleket nagyjából sikerült elrendeznem, de hogy ez a k*rva oldallap milyen szar ez hihetetlen.
4 féle ventit próbáltam, mindegyik k*rva hangos lesz amint rászerelném az oldallapra, olyan irányban hogy befelé fújjon.
ha a másik irányba van, akkor nincs gond. csak annak értelme nem sok
vagy ha kívülre tenném akkor se lenne hangos, csak csúnya...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#940) engusz


engusz
veterán

Feltettem a Cooler Master 590-est, de sajnos többe fog kerülni, mint korábban írtam. Elk*rtam. Nem kicsit, nagyon. Rosszul számoltam ki az árat. Sorry.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#941) Fori23 válasza WiZARD (#939) üzenetére


Fori23
őstag

Némi kidolgozási hiányosság és a venti súrlódik a fémen, azt hallod. A gumi venti alátét megoldja....vagy egy kis kalapácsos kezelés belülről ;]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#942) DeadMeat válasza WiZARD (#939) üzenetére


DeadMeat
veterán

Tekerd le a ventit.600-as fordulat kornyeken megszunik... Vagy vagd ki :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#943) WiZARD válasza Fori23 (#941) üzenetére


WiZARD
addikt

nem ér hozzá.
szimplán a levegő hangos a fos rácstól :( illetve a ventilátor lapátjai túl közel vannak a rácshoz.

bezzeg a régi chieftec házamon kicsit kiljebb volt nyomva a rács, hogy ne legyen ilyen gond :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#944) WiZARD válasza DeadMeat (#942) üzenetére


WiZARD
addikt

a ventit a kukába?
végülis tök8 hogy a kukában van 0 rpm-mel vagy 600al a házon, ígyse úgyse ér semmit.
de a kukában legalább tuti halk

egyre jobban gondolkozok hogy kivágjam a házat (kukába), vagy legalábbis a venti elől a rácsokat.
és egyre csalódottabb vagyok a házban.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#945) DeadMeat válasza WiZARD (#944) üzenetére


DeadMeat
veterán

Miert ne erne?Nalam igy mukodik,es az allo es a 600-as fordulatnal 5 fokot szamit a belso cuccok homersekleteben.
Vagy te 2000-en szeretned jaratni a ventit?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#946) WiZARD válasza DeadMeat (#945) üzenetére


WiZARD
addikt

nem 2000-ren, de ha már nemolcsón vettem noctua ventiket, amik 1200 rpm körül is egész halkak, akkor szeretném annyin használni.
vehettem volna harmadennyiért bármilyen gagyi ventit, és 5 voltról persze hogy halkak lennének.

egyre inkább gonodlkozok, hogy eladom a házat, és bepróbálok egy antec p182 házat.
vagy csak eladom, és marad a chieftec

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#947) WiZARD


WiZARD
addikt

noctua 12es videó+HANG!
aerocool 14es videó+HANG!

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#948) Fori23 válasza WiZARD (#947) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem hozzáér ezért az oldalsó kiiktatva.
A hang milyen formátum?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#949) WiZARD válasza Fori23 (#948) üzenetére


WiZARD
addikt

a hang az jó kérdés. havernak átküldtem, állítása szerint semmi extra codec nincs fent, csak ffdshow, és nála volt hang
nálam nincs hang sehogy (telefonon van)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#950) kingabo válasza engusz (#940) üzenetére


kingabo
őstag

Mi a *? Többe kerül az 590 mint a 690? Ezt jól kitalálta a CM! Grat nekik! :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.