Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Anubis_9 válasza grunge (#300) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem is a házhoz jöttek ezek a molex csatlakozók.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#302) Bagira01 válasza Anubis_9 (#299) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem mindegyik hdd rezeg a házzal együtt :DD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#303) AtHoS válasza grunge (#300) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmmm.. Milyen molex hosszabbítók? Képet tudnátok linkelni róla?

Ami a ventihez tartozik?

read-only mode on the forum

(#304) grunge válasza AtHoS (#303) üzenetére


grunge
addikt

igy van, ott figyel itt is a képen! mert alapbol ugye 3tüs-ek a ventik, az elsöt egy ilyen nélkül nem is tudnám használi mert nem éri el az alaplapot. egy ilyent buherálok majd meg, mert a tápomat nem akarom berhelni.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#305) Cyno


Cyno
tag

Végre valahára nekem is megjött a házam. Teljesen meg vagyok vele elégedve, azt hiszem jó vétel volt. Még a motorhibás vinyóm is elindult benne. :) Akinek csak molex csati van a winchesterén ez készüljön fel egy kis faragásra.
Viszont nekem rövid a tápkábel. Valaki tudja, hol lehet ezekhez hosszabbítót beszerezni(a 4 és a 20 ill. 24 tűsról van szó)?

(#306) Symbio válasza Cyno (#305) üzenetére


Symbio
senior tag

Akinek csak molex csati van a winchesterén ez készüljön fel egy kis faragásra.
Ezt nem igazán értem :F Mi köze a háznak a winchester molex csatlakozójához? Talán túl hosszú, vagy mi?

(#307) AtHoS válasza Symbio (#306) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Keskeny a winyóhely így a molex csati legszéle beleérhet a házba. Tényleg csak tizedmillimétereken múlik, de valóban keskeny a hely neki pl. egy ATA winyó esetében.

read-only mode on the forum

(#308) Symbio válasza AtHoS (#307) üzenetére


Symbio
senior tag

Most már értem. Nekem csak SATA vinyók vannak L csatlakozókkal :D

(#309) Maotun


Maotun
őstag

Valaki segitsen!!!! akinek ilyen háza van ! alul elfér egy 18 cm hosszú táp??? vagy már bele lógna az alsó porszűrő keretre???, Ha valaki megmérné ezt nekem :R

(#310) Cyno válasza Maotun (#309) üzenetére


Cyno
tag

Pontosan 18 cm van a ház fala és a keret között. Nem tom...

(#311) AtHoS válasza Maotun (#309) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt a keretet szépen kiveszed és felrakod az oldallapra a venti alá, hogy az ne zörgjön.
Ezzel egyben ki is küszöbölted az esetleges helyproblémát is.

Ha valóban 18cm hosszú a tápod (és Cyno mérése pontos), akkor mindenképpen ki kell szedned a keretet, hogy egyáltalán be tudd tenni a tápot a helyére, mivel a hátlapon található rezgéscsillapító még el is emeli a tápot a hátlaptól minimum 3mm-t, de ez már a meghúzott csavarok melletti érték.

Sajnos megmérni már nem tudom, mivel az oldallapon figyel a keret :DDD

read-only mode on the forum

(#312) Maotun válasza Cyno (#310) üzenetére


Maotun
őstag

:R köszi
Athos ? a tápot(egy also nagy ventis kialakitásut) hogy raktátok a a ház alol kap levegőt , VAGY fejtetöre és bentröl kap levegőt?

(#313) grunge válasza Maotun (#312) üzenetére


grunge
addikt

alulrol szivja be a levegöt, van számára lyuk [link]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#314) grunge


grunge
addikt

javaasolna valaki jofajta 14es ventit?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#315) Maotun válasza grunge (#314) üzenetére


Maotun
őstag

[link] nem sok 14 es van hazánkban de a 12 es noctua nem gyenge ha ez a 14 es nem elég jo ;)

(#316) grunge válasza Maotun (#315) üzenetére


grunge
addikt

köszi, jonak nétz ki ez az aerocool. na igen a noctua:) én is nézegettem azokat, eléggé jo kis ventik, pláne a csucsmodell amihez 6év garit ad a gyárto :Y , viszont náluk egyáltalán nem találtam 14est..ha már egyszer lehet ebbe a házba ekkorát szerelni..:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#317) djtoomi válasza AtHoS (#274) üzenetére


djtoomi
addikt

Szia!
Bocsi, msot néztem be ide. :B
Nálam a samsung 160-as az 34fokos, a többi wd meg a raptor kivéetlével 25 fokosak(mint a szoba kb)a raptor meg 38fok körül van. Igen, szemből nézve csak jobboldalra tettem gumialátétet, bal odlaon maradt a ráfodítom elcsúsztatom megoldás. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#318) grunge


grunge
addikt

használ valaki ehhez az alaplap felöl 80x80x15-ös ventit? ér valamit, vagy csak felesleges hangforrás?:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#319) Symbio válasza grunge (#318) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha valakinek a többi 6db 120-140-es lapát még kevés, az daráljon a 80-sal is :DD
Igazából nem látom, hogy milyen esetben lenne arra szükség (egyáltalán ki- vagy befelé dolgozzon?)

(#320) grunge válasza Symbio (#319) üzenetére


grunge
addikt

igen, számomra is ez a költöi kérsdés:) egyébként a célja az lenne h a proci foglalatot hütse hátulról. maximum poénnak lehet jo:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#321) Yany


Yany
addikt

Hol lehet plexis oldallappal venni ilyen házat? 140-es ventit hol kaphatok még? Nem találok sehol, pedig azt gondoltam, hogy azért ez nem olyan ritka igény...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#322) grunge válasza Yany (#321) üzenetére


grunge
addikt

pedig ritka a 14es...meg ha van akkor csilivili világitos.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#323) Symbio válasza Yany (#321) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem tudok róla, hogy van plexis kivitel is (a gyártó oldalán is csak az előlapi csatlakozós japán változatot említi)
140-est már keresett valaki, olvass vissza. (pl: itt van)

[ Szerkesztve ]

(#324) G4ng3r válasza Symbio (#323) üzenetére


G4ng3r
tag

Van plexis is,sőt külön is lehet hozzá vásárolni.(persze nem Magyarosrszágon...)

Yany - Priviben elküldöm,hogy itthon hol lehet elvileg kapni plexiset(19-20k)

[ Szerkesztve ]

(#325) Symbio válasza G4ng3r (#324) üzenetére


Symbio
senior tag

Ma is okosabb lettem :))

(#326) G4ng3r válasza Symbio (#325) üzenetére


G4ng3r
tag

Most néztem,pont abban a webshopban lehet kapni a plexiset is, ami a 14cm ventis linkedben van.
[itt]
Nem rossz bolt,van náluk "néhány ritkaság" is.

(#327) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. érdekelne, hogy erről a házról mi a véleményetek? [link] - elég nagy darab, hely van benne bőven sztem, ráadásul elől hátul ventis, jól is néz ki,csak az egyetlen bajom vele, hogy nem plexis. eredetileg iylet akartam [link] - de erről lebeszéltek, mondván mégiscsak egy cooler master a másik...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#328) Symbio válasza G4ng3r (#326) üzenetére


Symbio
senior tag

Upsz, náluk vettem a házat :B Korrekt társulat, ajánlom!

Suti_88: elcsúsztál egy fórummal (Melyik házat!) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#329) volvoguy válasza Symbio (#328) üzenetére


volvoguy
addikt

tudom hogy elcsusztam. csak oda nem nagyon irnak, és mivel én is cooler mastereset néztem, meg a topik is arról szol, gondoltam néhányan tudnak segiteni..

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#330) G4ng3r válasza volvoguy (#329) üzenetére


G4ng3r
tag

Volt régebben egy Elite 330 -as teszt itt a PH-n. Nézd meg,meg olvasd el a hsz-eket,hátha segít,nem hinném, hogy olyan sokban különbözik.
[Elite330]

(#331) Cyno


Cyno
tag

Most már nekem is 5V-ról megy az oldalsó venti. Még az Inno 7900GS gyári hűtésének is elnyomta hangját.

(#332) Nyiscsák válasza Cyno (#331) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Hogy raktad át 5V-ra? Képet tudsz mellékelni! Tudom hogy valami piros meg sárga kábelt kell felcserélni.

(#333) Cyno válasza Nyiscsák (#332) üzenetére


Cyno
tag

Pontosan. Kihúzod a két szélsőt a molexből és egyszerűen felcseréled.

(#334) Nyiscsák válasza Cyno (#333) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

A venti felől vagy a táp felőlit?

(#335) grunge válasza Nyiscsák (#334) üzenetére


grunge
addikt

a venti felöl, a tápot nem bántottam!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#336) Daath


Daath
csendes tag

(bocs, téves)

[ Szerkesztve ]

(#337) grapee


grapee
csendes tag

Sziasztok!

Hétvége óta én is egy boldog 690-es tulaj vagyok. :))

Eddig minden ok, a sokszor emlegetett oldallap hiba is elkerült, valamint az alaplapi tálca mögötti kábelezés is hibátlan, a tápom 4 tűs csatija bőven felér a PS2-es csatik mögött található csatlakozóig - az alaplap mögött elvezetve :DD

A hdd keret eddig jónak tűnik...csak a seek hangot hallom - az is minimális.

A gyári ventik közül csak az első kék ledes maradt bent eddig - hátulra egy Scythe került, az oldalsó meg ki. :DDD

Méretben nagyon kellemes, szerelésre 1/A osztály.

(#338) Yany válasza grapee (#337) üzenetére


Yany
addikt

Én most Egy KWN1-es típusra hajtok... hamarosan eldől, hogy azt veszem-e. Tudjátok, az a plxei oldallapos és csak egy oldalsó lik van rajta, így a porszűréssel sem kell azon annyit szórakoznom. Remélem ez a rezonancia probléma sem vonatkozik arra az oldallapra...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#339) Yany


Yany
addikt

Jut eszembe: azokról a porszűrőkről meséljetek már légszi'. Hatékonyak, rendes sűrű anyag, mint a porszívók atkaszűrős betéte, vagy azért annyira nem okés?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#340) Symbio válasza Yany (#339) üzenetére


Symbio
senior tag

Hát azért nem egy HEPA szűrő :D , de nem is az a szerepe. Ha annyira sűrű lenne, akkor a venti nem tudná átszívni rajta a levegőt (ill fullon kellene járatni, hogy valami légmozgás is legyen). Valahol a kettő között van, szivacsos (mosható), a por nagyobbik részét kiszűri de veszít is a légszállítási értékéből. Tehát valamit valamiért. Én nem használom, inkább 1-2 havonta kitisztítom levegővel (van helyben kompresszor), így még lejjebb vehetem a ventik fordulatszámát.

(#341) Yany


Yany
addikt

Én tuti használni fogom, tudniillik itt bp-en annyira durván porosodik minden (II. és IX kerületi tapasztalat), hogy pillanatok alatt ellepte a por a gépet. Meg is csináltam a régi házamat is, hogy minden bemeneti nyílás mögé beragasztottam olyan alaplapi dobozokban található 8-10 mm vastag szivacsokat. Viszonylag jól végezték a dolgukat, ugyanis 1 évig hozzá sem kellett nyúlnom a cuccoshoz és sokat halkított is a gépen. Ezzel a megoldással csak kívül szoktam leporszívózni a házat és kész is...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#342) Symbio válasza Yany (#341) üzenetére


Symbio
senior tag

És azon a szivacson keresztül mennyi levegő jut be? Szerintem nagyon lefogja a ventiket.

(#343) Yany válasza Symbio (#342) üzenetére


Yany
addikt

Az A64 3000+-om Coolink U8-92-es ventivel és 6600GT Zalman VF700Cu-val teljesen jól elvoltak visszafogott ventikkel odabenn és még beszívó ventim sem volt. A köv gépem is ki fogom tömni, ha lesz hézag a nyílásoknál.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#344) Symbio válasza Yany (#343) üzenetére


Symbio
senior tag

Dettó, csak nekem ua-on a procin van Zalman CNPS7700-Cu és ua-on a vidkarin AC Silencer 6 :C Hát nem egy nagy fűtő egyik sem

(#345) Yany válasza Symbio (#344) üzenetére


Yany
addikt

Mondjuk én tuningoltam mindegyiket elég rendesen (A64:2340, GPU:550, RAM:1200). Nagyon halk lett a gépem a sok szivacstól, úgyhogy ha meg kell emelni egy konfigban miattuk a fordulatszámot, akkor is összességében kapsz egy ugyanolyan hangos gépet, cswak éppen "porszűrt".

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#346) sapek


sapek
csendes tag

a házhoz kaptm 12 pici csavart, gondolom ez kell az alaplap alá. de az laplapot mivel fogtom hozzá? mert ahhoz semmi csavart nem kaptam

(#347) AtHoS válasza sapek (#346) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az 5,25"-ös keretek két oldalán (bal és jobb, így a hátlapot levéve is találsz majd csavarokat) vannak egymás alá/fölé a konzolra fogatva a csavarok.

Mod:
Az alaplap alá való távtartók pedig kis zacsiban vannak ammit a házhoz mellékelt dobozban találsz

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#348) grapee válasza AtHoS (#347) üzenetére


grapee
csendes tag

ott a pont.

A keretbe csavart csavarok közül az alsók a jók, tehát a hdd csavarok

[ Szerkesztve ]

(#349) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Akinek van egy ilyen háza és véletlenül FSP BSII táppal és Gigabyte DS3-R alaplappal használja az dobjon már egy két képet hogy hogy néz ki benne meg elférnek e a kábelek?
Köszi!

(#350) kingabo


kingabo
őstag

A vinyókat az első hűtő mennyire tudja hűteni? A tartó konzol nem fogja fel teljesen a légáramlatot? :F Nekem valahogy nagyon úgy tünik. :W (talán épp ezért is van egy hely alul, ahonnan normális mennyiségű levegő juthat a házba)
Ezen a kis/nagy tesón, már nem merőlegesen vannak a vinyók a légáramlatra. (és még a gombok és az usb-k is jó helyen vannak ;) ) Megéri erre várni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.