Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) sihu válasza djtoomi (#650) üzenetére


sihu
tag

és a ventik is beférnek???

(#652) djtoomi válasza sihu (#651) üzenetére


djtoomi
addikt

Ventiket még enm próbáltam, de ha jól nézegettem, beférnek alá. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#653) fanofmanu válasza G4ng3r (#637) üzenetére


fanofmanu
tag

am már megoldottam a ventit felcsavaroztam az egyik olyan takarólemezre vagy miaz tudjátok amit így kilehet törni... azt meg belehet csavarozni. namost ahoz képest hogy csak alul van rögzítve(mert felül már úgy vannak a lyukak hogy nem passzol a ventibe) semmi rezonanciát nem tapasztalok :) jha és sikerűlt a ház alja és a táp közé berakni egy fémhálós porszűrőt :K

(#654) sihu válasza fanofmanu (#653) üzenetére


sihu
tag

képeket tudsz lökni???

(#655) fanofmanu válasza sihu (#654) üzenetére


fanofmanu
tag

ahm mingyárt...

(#656) fanofmanu válasza sihu (#654) üzenetére


fanofmanu
tag

(#657) fanofmanu


fanofmanu
tag

am 6db 120mm van a gépbe és szinte semmi hangja igaz vissza vannak fogva egy kicsit a vezérlővel

(#658) sihu válasza fanofmanu (#656) üzenetére


sihu
tag

thx:):)

(#659) cova válasza fanofmanu (#656) üzenetére


cova
csendes tag

Tap alá milyen porszurot hogyan sikerult bevarazsolni? Tudnal arrol is egy kepet esetleg?

Az elso venti nalam is hasonloan van megoldva, csak en meg csinaltam kartonpapirbol :)
egy szelcsatornat az elolap iranyaba.

[ Szerkesztve ]

(#660) Pulsar válasza djtoomi (#652) üzenetére


Pulsar
veterán

nem fér. Csak úgy tudod a ventit rögzíteni, hogy a gép belseje felé van.

(#661) djtoomi válasza Pulsar (#660) üzenetére


djtoomi
addikt

Igen, úgy gondoltam. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#662) fanofmanu válasza cova (#659) üzenetére


fanofmanu
tag

ahm semmi extra [ilyen] 120mm fémhálós szűrő van a táp alá rakva

(#663) Pulsar válasza djtoomi (#661) üzenetére


Pulsar
veterán

jah, ok :R
Csak mert én szétszedtem a házat, kivágtam a teteéből azt a műanyag díszt, ami a rács alatt van, és úgy sem fért be. Mérgelődtem is rendesen. De így legalább jobban szellőzik a ház :DDD

(#664) Gerisz


Gerisz
addikt

Tegnap elkezdte a táp a gyagyázást és bebúgatja az egész gépet. Kutya idegesítő :O
Már kikapcsoltam minden ventilátort uh mást nem tudok ami lehetne

(#665) 7600GT


7600GT
senior tag

Nah gyerekek mostmár egy CM690-ben hűsöl a gépem. Előtte egy Chieftec nagytorony volt, az most egy másik gép otthonául szolgál.
Húha... Jobbra számítottam.
Kezdjük az elején: a festés hólyagos... Az oldallap nyeklik-csuklik, nincsen benne anyag. Az élek nincsenek rendesen eldolgozva. Az alsó ventillátor helybe nem lehet ventit rakni, mert túl rövidek hozzá a csavarok. Az tápnál nincsen porszűrő és nyeli a port. Jah, és az oldallapot le és fel rakni elég nehéz...
Viszont: zseniális szellőzés és kábel elvezethetőség, relatíve könnyű szerelhetőség ( a chieftec házak ebben elég csúnyán elverik).
A Chieftec háznak rosszabb a felépítése de sokkal jobb a kivitelezése.
Összességében 16k-ért egy remek kis házikó, aki a fent felsorolt kellemetlenségektől el tud tekinteni és nem szereli percenként a gépét, annak egy remek alternatíva lehet.

Gerisz: Mi az a gyagyázás? :)

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#666) Gerisz válasza 7600GT (#665) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem tom de búgatja a házat.

Nekem van lent venti. Kiveszed a porszűrőt, rászereled és visszacsavarozod a porszűrőt
Az oldallap biztos bajáratódik, nekem kezdetben is könnyen lejött.
Nekem a vidkarit nem tartja rendesen a csavarmentes technika ezért hát lecsavaroztam.(a gyári hűtővel simán megtartotta)

(Nekem ez az első drágább házam)

(#667) fanofmanu válasza 7600GT (#665) üzenetére


fanofmanu
tag

am táp alá belehet rakni porszűrőt legalábbis nekem sikerült

(#668) Pulsar válasza 7600GT (#665) üzenetére


Pulsar
veterán

az oldallapon a kis pöcköket, ami belekapaszkodik a házba hajlítsd kijjebb egy kicsit, és könnyen fel fog menni. Nekem az élekkel még nem volt gondom.. régen rendszergazda voltam, sok gépet szereltem, és szinte minden héten elvágta a kezem. Ebbe a házba már rengeteg mindent cseréltem, és még sosem sikerült sérülést szereznem a háztól :)

(#669) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, valaki már nézegette, hogy a ház tetejére esetleg valamilyen ventit be lehet e rakni (nem feltétlenül csak 12esben gondolkodom, alacsony szellőzésű low profile ventik is számbajöhetnek, a memek felől és a hűtő oldaláról gondolkodok némi légmozgatásban)? gondolkozom a felső hűtő beszerelésén, de az IFX 14 miatt nem marad semmi hely a tető alá rögzíteni. megoldás lehetne az IFX elforgatása, de akkor valszeg rálógna a memóriákra/ az IFX10et tovább kéne hajtogatnom a hőcsöveivel, és nem valszínű, hogy így egyáltalán beférne. a 4pines csatlakozó bedugásának problémájára meg gondolni sem merek, a felfogatással együtt:D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#670) tempx


tempx
tag

Sziasztok,

A kék világítást az elején ki lehet kapcsolni?

thx

(#671) Gerisz válasza tempx (#670) üzenetére


Gerisz
addikt

Milyen kék világítást?

Nem kötöd be a ledet ha arra gondolsz. vagy a ventit kiveszed vagy elvágod a led lábát :C

(#672) proci985 válasza tempx (#670) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vagy kicserléd az első és hátsó ventit, esetleg berakod alulra, és igazi falusi sufnintuningrobogó fílingje lesz a háznak:D alsó helyen mindenesetre saját tapasztalat alapján nem látszik, hogy ott van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#673) adman


adman
tag

hi!

az oldalventire mindenképp szükségem lenne, mivel passzív hűtésű a videókari, viszont nálam is eléggé nagyon zúg. tudtok mondani olyan 14-es ventit (+ lehetőleg boltot bp-n), amivel nem zúg? esetleg lehet kapni valami távtartót, amivel beljebb lehet rakni a ventit hogy ne zúgjon?

köszi: a

(#674) engusz


engusz
veterán

Jött megint pár darab 8 pines ATX12V hosszabbító.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#675) nagyamte


nagyamte
tag

helló.
Most vettem egy ilyen házat (ma kapom meg) és azt szeretném kérdezni, hogy hány venit van benne?
vagy van benne egyáltalán?
üdv Máté

(#676) djtoomi válasza nagyamte (#675) üzenetére


djtoomi
addikt

Egy hátul, egy oldalt, és egy kék ledes elöl. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#677) engusz válasza nagyamte (#675) üzenetére


engusz
veterán

Ha jól rémlik, akkor három darab. Egy világítós elöl, kettő pedig hátrébb. Talán pont a hátulján és az oldallapon.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#678) nagyamte válasza engusz (#677) üzenetére


nagyamte
tag

djtoomi & engusz
köszia gyors választ. :R

(#679) DeadMeat válasza engusz (#674) üzenetére


DeadMeat
veterán

Valami hir a hangszigetelesrol?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#680) engusz válasza DeadMeat (#679) üzenetére


engusz
veterán

Sajnos még nincs, pedig már igazán jöhetne. :)

Amúgy, a tegnapi szerelgetés után jöttem rá, hogy igazából sokkal fontosabb lenne porvédeni a házat. Sajnos a Coole Master saját megoldása neem ér túl sokat, legalábbis nem annyit, mint a külön megoldások. Iszonyat mennyiségű por került a gépbe.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#681) Pulsar válasza engusz (#680) üzenetére


Pulsar
veterán

Ezzel egyet ertek!
Plane amilyen lukacsos a haz, iszonyat mi por be nem maszik a hazba...

(#682) proci985 válasza engusz (#680) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és porszűrésre van valami ötleted/ötletetek?

hangszigetelésnél van olyan kit, ami elég lenne némi vagdosással? hozzáláttam a gép behalkításához (vidkarinál kicsit ideges lettem, szóval holnapra jön egy zalman mfc1plus), szóval ha úgy néz ki, h nem lesz retail, akkor van itthon olló^^

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#683) engusz válasza proci985 (#682) üzenetére


engusz
veterán

Én porszűrőkkel fogok nekiesni. De előtte veszek egy flakon sűrített levegőt is. Zajszigetelő szettből van univerzális, midi és big tower-es is. Szerintem az utóbbi elkél.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#684) grunge válasza fanofmanu (#667) üzenetére


grunge
addikt

és hogy sikerált? egyszerüen be lehet oda csavarozni?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#685) snoopy


snoopy
aktív tag

olvasom hogy gigás lapoknál vagy amelyiknek fent van a csatija, egyes tápoknál gond lehet.
mekkora az a táv? 45 cm elég hogy felérjen?

(#686) grunge


grunge
addikt

használ valaki 14cm-es ventit az oldalapon? ha igen milyet és hol elhet szerezni?:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#687) Pulsar válasza snoopy (#685) üzenetére


Pulsar
veterán

a 45cm már jó... ha jól emlékszem 40cm volt az a minimum amit mértem!

(#688) Gerisz


Gerisz
addikt

Lehet már hozzá plexis oldallapot szerezni itthon?

engusz: ha ráérsz csinálhatnál képet a hangszigetelésről!
Mennyi pézbe fáj? :R

(#689) engusz válasza Gerisz (#688) üzenetére


engusz
veterán

Még nem jött ki hozzá gyári hangszigetelő készlet. Olyanról tudok fényképet csinálni a jövő héten, amelyik univerzális, tehát neked kell méretre vágnod. Azok pedig úgy 5-6000 Ft-tól indulnak, s valahol tizenezernél érnek véget.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#690) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na részemről megoldva a porszűrő/szigetelés/alaplapi csatlakozó probléma, meg még az IFX miatti helyhiány és kompatibilitási probléma. avagy nemsokára költözök át egy CM Cosmosba:) és van egy eladó garis makulátlan cm690em:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#691) engusz válasza proci985 (#690) üzenetére


engusz
veterán

Én is, de csak azért, mert rendeltem egy ilyet. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#692) proci985 válasza engusz (#691) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na tökjó:) ha nem lett volna az inkompatibilitási problémám az IFX14el (pontosabban az IFX10 volt inkább a bajos), és emiatt a felső két ventihely nem csak dísznek lett volna, azt hiszem megtartottam volna. szerettem azt a házat, és ezt leszámítva tényleg jó darab.

Cosmos:
+ felül +4-5 centi hely, ami nálam létfontosságú volt.
+ halkabb ventik
+ egyel több vinyóhely
+ van fogó a tetején, ami nagyon-nagyon-nagyon-nagyon praktikus
+ gumirozott oldalfaltartó
+ gyári porszűrés hátul
+ gyári porszűrés alul, ami könnyen mozgatható, és jutott a táp alá is
+ gyári hangszigetelés
+ egyszerűbb és msszívabb 5.25ös rögzítés
+ nagyobb:)
+ 8pines hosszabbító
+ nem fix kötegelők
+ táp gumibakon
+ halkabb
+ űrhajó:D
+ jobb kidolgozási minőség
+ ventikkel megrakva is van hely pakolni a tetejére
+ extrém méretű hardvereket könnyebb beszerelzni
+ oldalra döntve kiváló kávézó/teázóasztal:D
+ könnyen szerelhető
+- ajtó
+- vinyók nem teljesen csavarmentesen szerelhetők, de cserébe a gmírozás és hangszigetelés jobb
+ thumbscrewes kártyarögzítő megoldás, nehezebb kártyáknál jobb
- vidkártya mellett nincs venti, ez üresben 3 fokot számít
- cpuhűtő fölött nincs venti oldalfalon, ez pl gyári hűtőkkel nem annyira jó
- nehezebb
- asus lapokkal inkompatibilis power led
- csavarok külön zacskóban:(

690:
+ több venti
+ oldalfalon ventik
+ könnyebb
+ jobb hűtés (vidkarinál sokkal)
+ táp gumibakon
+ gumilábak
+ (amíg nem állsz neki ventiket cserélgetni és extrém procihűtőket alkalmazni addig) könnyen szerelhető
+ konvencionális kinézet
+ csavarmentes bővitőkártyák (de lehet csavarozni is)
+ csavarok az oldalsó merevítőn
+- csavarmentes rezgéscsillapított vinyók
+- csavarmentes 5.25
- felül nagyon kevés a hely, nagyob hűtőkkel probléma lehet/rémálom lehet a szerelés
- asus lapokkal inkompatiblis power led
- egyes tápokkal hosszabbító kellhet
- táp alatt nincs porszűrő
- nehezen emelhető

összességében a 690 olcsóbb, jobban hűt, de hangosabb, a Cosmos pedig halkabb, nagyobb, de egy picit melegebb. előbbi jobb túlhajtásra és CF / SLIre, utóbbi meg kirakatgépebb és nagy/hálószobabarátabb. mindenesetre mindkettő szerethető és nagyon jó ház. elvileg a Cosmos S ötvözi mindkettő jó tulajdonságait. ár/értékben a CM690 verhetetlen, bár az én Cosmosom a maga 37es árával már egész jól közelíti (kb a behalkítás/porszűrő-/venticsere is ennyibe fájt volna, és az a helyproblémám még nem oldta volna meg).

szóval kb úgy viszonyulnak egymáshoz, mint a Lamborghini Gallardo Superleggera és a Murcielago lp640:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#693) Gerisz válasza engusz (#689) üzenetére


Gerisz
addikt

És azt ha rávágom és ráragasztom pl. oldalfalakra meg hová kell még?
és kivágom a ventiknek a helyet akkor is sokat jelent igaz?

(#694) DeadMeat válasza Gerisz (#693) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mindenhova kell,hogy a hang sehol ne szokjon meg.Elore,oldalra hatra folulre,mindenhova ahol nincs venti.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#695) WiZARD


WiZARD
addikt

a vinyó beszerelő cucc mennyire gumis, mennyire némítja/tompítja a vinyót?
nagyon gondolkozok egy ilyen házon, de most is a vinyókkal van a fő gondom. (3 db)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#696) Acus válasza WiZARD (#695) üzenetére


Acus
tag

Nem hinném, hogy ebbe a házba bármilyen gondod lenne vele. 5 műanyag winchester tartó van, így túl is teljesítettük kettővel az általad említett létszámot :) A gumi teljes mértékben elnyeli a rezgéseket. Igaz nekem csak 2db winyó van benne, de nem hiszem hogy az a harmadik olyan nagy csodát okozna.
Nem érdemes gondolkozni rajta, szvsz jelenleg a legjobb ár/teljesítményű ház. Az első venti is hűti a winyókat, és nagyon jó kis huzatot lehet benne csinálni. Rosszat nem tudok mondani. A gumitalpa nekem külön egy élmény volt :D :C

(#697) Gerisz válasza DeadMeat (#694) üzenetére


Gerisz
addikt

Az faxa!
Nincs valakinek ilyen blogja(mindjárt megnézem)
Egyébként nekem a táp a fő bűnös és ha azt burkolom be akkor az keveset ér?
mondjuksokkicsi...

(#698) Acus válasza Gerisz (#697) üzenetére


Acus
tag

Háthogyha a venti búg........akkor szerintem sokkal egyszerűbb azt kicserélni, egy neked tetsző 12 vagy 14 centis super silent ventire. Mint burkolni:D De ez csak az én véleményem.

(#699) engusz válasza Gerisz (#693) üzenetére


engusz
veterán

Mindenhova felragasztod, ahová csak tudod. Ha szigetelsz, akkor azt úgy csináld, hogy egy fél cm se maradjon ki! Ahol ventilátor van, ott természetesen ki kell vágni az anyagból.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#700) Gerisz válasza engusz (#699) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Acus: még garis a táp :B , nem hiszem, hogy szét kellene szednem.(mondjuk ettől az élettartama nem változna, a másik gépben kicseréltem de az nem volt már garis)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.