Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) engusz


engusz
veterán

Megvan minden ketyere, ami szükséges a porszűréshez. Lehet, hogy még ma megnézem a Silverstone féle PSU Acoustic Cover-t is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#802) Gorneck válasza engusz (#801) üzenetére


Gorneck
titán

Utóbbira nagyon kíváncsi vagyok...

Gorneck#1239

(#803) madman22


madman22
csendes tag

:DD

(#804) nebulo5


nebulo5
senior tag

Helló! Rájöttem valamire!
Néhány éve lehetett szt. boltokban venni (biztosan most is van) porszűrőt, pl. 8 cm.-es elé a rács alá... Akkoriban kemény 450 ft-ot fizettem ezért a kékszínű "habszivacs szerű" porszűrőért.
A múlt héten szétszedtem a házat, és egy rakás port kifújtam, ami kb. 3 hónap alatt gyülemlett fel. És másnap, a melóhelyemen cserélték a klímákban a szűrőbetétet. És kíváncsiságból megnéztem a szűrőbetét anyagát. Pontosan ugyanolyan anyag, csak jóval vastagabb! Viszont símán szét lehet szedni vékonyabb rétegekre. Elmentettem belőle vagy 1/2 négyzetméternyit, és a hétvégén beaplikáltam a házba. Nagyon minimálissan csökkentette a légszállítást, a proci és az alaplap hőmérséklete 2 fokkal nőtt csak!
Hogy a következő 3 hónapban mennyivel kevesebb por fog lerakódni, azt még nem tudom.
Viszont, ha valakit érdekel, és kedve lenne kipróbálni, szívesen adok neki a szűrőbetétből.
És ha neki is bevállik, a legközelebbi klíma szervízkor tudok még szerezni belőle.
Lehet, kissé érthetetlen a fogalmazványom, de most éppen dolgoznom kellene. Éjjel 23-kor már otthon vagyok, ha akad kisérletező hajlamú vállalkozó, jelentkezem majd.

Üdv: nebulo

(#805) Neoka válasza engusz (#801) üzenetére


Neoka
aktív tag

Na ez aljas dolog volt! :)

most már áruld el honnan vannak a szűrők. :))

idegesít a tudat, hogy csak szívja magába a port.

(#806) Gerisz válasza engusz (#801) üzenetére


Gerisz
addikt

Naon király vagy! :R
De ugye árat is írsz mennyiből jön ez ki :U
Arra a tápszigetelőre naon kiváncsi vok. :R

(#807) DeadMeat válasza Gorneck (#802) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mer hallod a corsart?Vagy csak ugybol?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#808) Gorneck válasza DeadMeat (#807) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom, de ez messze van szvsz a halk táptól...3 AC-t elnyomja...
Amúgy az utóbbi kérdésed a helyes...érdekelne valóban okoz e vmit...

Gorneck#1239

(#809) DeadMeat válasza Gorneck (#808) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ott nalad valami fenforgas van,en ha lehajolok a tap melle sem hallom a venti hangjat. :U
Mondjuk ez lehet azert van,mert az enyem friss levegot szii,a tied meg a procihutorol folszallot.Forditsd meg :)

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#810) Gorneck válasza DeadMeat (#809) üzenetére


Gorneck
titán

Azokkal a fülekkel lehet Én se hallanám...:D

Szal 1 hétig Én se...aztán jött a döbbenet...a procitól semmiféle hő nem megy oda...hideg a cpu borda...a tápból hideg levegő jön ki...idle is van hangja...mondjuk 1 biztos...a szigetelt házamból nem hallatszik ki...szal igazából nem zavar, de nála volt sokkal halkabb tápom is...DTK és Noiseblocker. Szal nem vok vmi elégedett a hangjával...de ezt írták már mások is...sajna akkor nagy pofával lepuffogtam őket oszt rá kellett döbbennem arra, hogy ez se az igazi...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#811) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Kicseréltem a gyári hűtést Noctua NF-P12-esekre ,elől 2 alul,hátul1-1 L.N.A-val.S,lőn csendesség :C Öröm,bódottá :))

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#812) Gerisz válasza bandras0226 (#811) üzenetére


Gerisz
addikt

Csak ne lenne olyan csúnya :C
Meg elüt a háztól :DDD

(#813) old gray válasza Gorneck (#810) üzenetére


old gray
addikt

Ezt szomorú hallani a VX450-ről, tegnap rendeltem meg, holnap érkezik. Mivel semmi durva zajkeltő nincs már a gépemben (cpu hűtő 1000-1300RPM-en halk, vga ventije 70%-on halk, hdd hangja megoldva bicikli-belsővel, kieg. venti nincs mert levettem az oldallapját a házamnak) csak a táp ezért gondoltam azt is lecserélem. Kisebb fajta csodát vártam az FSP 350W PNF-hez képest. Úgy tűnik ebből semmi nem lesz. :(

FSP-d nem volt véletlenül? :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#814) Gorneck válasza old gray (#813) üzenetére


Gorneck
titán

Attól még nálad lehet jó lesz...DeadMeat kolléga nem panaszkodik, pedig tudom, hogy elé érzékeny a hangokra...szal nálad lehet klappolni fog minden...Én csalódtam benne...jobbra számítottam...

HDD-ket lehúzva az Én gépem is halk...de sajna elég jó motorhangja van mind WD-nek...az hallatszik ki a házból...de lehet berágok és felköltöznek a torony tetejébe...

Lesz idő ma ki is fogom próbálni...ha bejön, akkor kitalálom a rögzítésüket és véglegessé teszem a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#815) bandras0226 válasza Gerisz (#812) üzenetére


bandras0226
aktív tag

A színe eléggé eltér a szokványostol,de kívűlről nem látszik :DD

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#816) Gerisz


Gerisz
addikt

Csinált már vki hangszigetelést?
Lehet én rászánom magam :U

(#817) Gorneck válasza Gerisz (#816) üzenetére


Gorneck
titán

Én igen...csak nem ilyen házban...

Gorneck#1239

(#818) Gerisz válasza Gorneck (#817) üzenetére


Gerisz
addikt

hehe :)
és érdemes?

(#819) Gorneck válasza Gerisz (#818) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem igen...

Bár Én bele estem egy hibába...szabadon hagytam a hdd hűtés ventijeinek nyílását...onnan kapom a hdd motorhangját az arcomba...hdd nélkül a gépem nagyon halk és csak a két papst venti hangját hallani...ami elég nagy szó, mivel rajtuk kívül van még pár venti a házamba...
Ha egy kicsit ésszel állsz a dolgokhoz, akkor ki tudod szűrni mi hangos nálad...
A CM felépítése miatt sztem mindenképp megéri megcsinálni...persze azt azért érdemes felmérni, hogy az oldallapok rendesen felrakhatóak lesznek e, ha a szigetelés rákerül...hisz azok a legfontosabbak, mint szigetelők...

Gorneck#1239

(#820) Gerisz válasza Gorneck (#819) üzenetére


Gerisz
addikt

köszönöm :R

(#821) engusz


engusz
veterán

Lassan kész az írás. Először a CM 690 porszűrése lesz porondon. Aztán jön a táp-csendesítő Silverstone okosság.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#822) Gorneck válasza engusz (#821) üzenetére


Gorneck
titán

Kirahh...

Gorneck#1239

(#823) engusz válasza Gorneck (#822) üzenetére


engusz
veterán

Itt is van! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#824) Gorneck válasza engusz (#823) üzenetére


Gorneck
titán

Hangban mit számít a dolog? Hőfokokban?

Gorneck#1239

(#825) Gerisz válasza engusz (#823) üzenetére


Gerisz
addikt

Naon vagány :R

Nagyon zsirály a vidkari hűtésed :C
az a Zerotherm tuningolt változata?

[ Szerkesztve ]

(#826) engusz válasza Gorneck (#824) üzenetére


engusz
veterán

Hangban még nem tudom, hogy mennyit és miben változik. Otthon majd beteszem a helyére, akkor ki fog derülni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#827) engusz válasza Gerisz (#825) üzenetére


engusz
veterán

Igen, az egy meghekkelt Hurricane. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#828) madman22 válasza Gerisz (#825) üzenetére


madman22
csendes tag

:DD

(#829) Gerisz válasza madman22 (#828) üzenetére


Gerisz
addikt

:DDD Neked miért lány az arcképed? :DD

(#830) proci985 válasza engusz (#823) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszönöm:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#831) caleb


caleb
aktív tag

Tegnap énis vettem egy ilyen házikót,nagyon tetszik,de azért hagy némi kívánni valót maga után.
A tápnál nincs porszűrő
A kártyák rögzítése szar úgy ahogy van
Az oldallapot nem lehet normálisan levenni,visszarakni
Az oldallap nyeklik,nincs benne elég anyag

Viszont nagyon szép a házikó
Tetszik a nagy gumi láb
A vinyó nem rezonál
Ha telerakom hűtővel nagyon jól szellőzik

Az élet jó a világ nem!!!

(#832) pohár


pohár
félisten

Juhuhúúúú :DDD
Nekem szerdán lesz ilyen házam :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#833) engusz


engusz
veterán

Megvan a Silverstone féle tápegység halkítós cikk is. Erre található.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#834) Gorneck válasza engusz (#833) üzenetére


Gorneck
titán

:C

Gorneck#1239

(#835) Gerisz válasza engusz (#833) üzenetére


Gerisz
addikt

:R

(#836) Eddie141 válasza pohár (#832) üzenetére


Eddie141
senior tag

Nekem is elvileg:) És haverral átalakítjuk Hot-Rod feelingűre, és kívül-belül full matt feketére fúuk+plexit is rakunk rá :) Várom már nagyon! :D
:R :R

(#837) Eddie141 válasza pohár (#832) üzenetére


Eddie141
senior tag

Kétszer ment el. F*uck :(
Akkor ez most egy ilyen nyálcsorgatós hsz :)
Amúgy mi kb a véleményetek rólla? Kb 3-ommal alább nem írtatok valami megnyugtatót.

[ Szerkesztve ]

(#838) Gerisz válasza Eddie141 (#837) üzenetére


Gerisz
addikt

Biztos van aki sokkal jobb házat is birtokolt már persze az is biztos, hogy nem ezen az áron.
Nekem pl. de az oldallappal se a kártyák fogatásával nem volt problémám. Mondjuk a GT-t a VF1000-el már nem tartja meg. :DDD
De jó. Én nem adtam még ki ennyi pézet házért a legdrágább az 10e HUF volt tápostól :B
Nekem tökéletes.

(#839) Babilla


Babilla
csendes tag

üdv

Most már csak egyet áruljatok el! Hol lehet megvenni ezt a házat????
Iponon láttam egy ilyet, hogy: "COOLERMASTER 690 RC-690-KKN1-GP" - ez az lenne, az ár nagyjából stimmel.

Amit a teszt ír, hogy Expert Computer Kft. ott is csak ilyet találtam "ATX CM RC-690-KKN1 690 BLACK" ...

Légyszi segítség!
Köszi :R

(#840) Gerisz válasza Babilla (#839) üzenetére


Gerisz
addikt

Hát mert igazából ez a kódja RC-690
Mint a gyártó is írja
Én pl innen vettem novemberben(mert csak ők tudtak szerezni)
De, engusz fórumtárs boltjában is lehet kapni! Még plexi oldallapos is van neki!

[ Szerkesztve ]

(#841) Gorneck válasza Gorneck (#824) üzenetére


Gorneck
titán

engusz, erre vmi?

Gorneck#1239

(#842) Babilla válasza Gerisz (#840) üzenetére


Babilla
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget!!!!

(#843) Gerisz válasza Babilla (#842) üzenetére


Gerisz
addikt

Nincs mit! Ezért van a fórum, hogy segítsünk
(még szerencsére nekem többet segít mint én segítek :) )

(#844) engusz válasza Gorneck (#841) üzenetére


engusz
veterán

Egyelőre nem tapasztalok különbséget, de biztosan van valamennyi. Jön a négy nap pihi, akkor majd megnézem tuning mellett, hogy a szokásos hőfokok mennyivel változtak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#845) Neoka


Neoka
aktív tag

A legfelső 5.25-ös helyen lévő [panelt] nem lehet külön megvásárolni, vagy rendelni?

Tudom már kérdeztem, de még választ nem kaptam. :(

[ Szerkesztve ]

(#846) engusz válasza Neoka (#845) üzenetére


engusz
veterán

Én még sehol sem láttam külön ilyen panelt. Pedig nem csak a CM690-ekhez lenne jó vétel,

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#847) Neoka válasza engusz (#846) üzenetére


Neoka
aktív tag

Pedig benned bíztam, hogy azt írod, nálad lehet ilyet kapni. :)

(#848) engusz válasza Neoka (#847) üzenetére


engusz
veterán

Talán az Aerocool PowerPanel-t tudnám javasolni a helyette.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#849) engusz


engusz
veterán

Csak hogy gyártón belül maradjunk: klikk. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#850) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Tudom láma kérdés lesz, de az mindig is érdkelt, hogy kettőnél több ventit, hogyan üzemeltek be? :F
Nekem a Gigabyte lapomon 3db 3 tűs Fan hely van, ami elég a VGA hűtésre + két nagyobb ventire. Így sem marad hely, mondjuk a táp ventiszabályzására.

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.