Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Gorneck válasza engusz (#599) üzenetére


Gorneck
titán

Gyárilag akkor nincs is biztosítva arra légmozgás? Vagy csak bamba vok és elnéztem a képeken vmit...?!

Gorneck#1239

(#602) engusz válasza Gorneck (#601) üzenetére


engusz
veterán

A ház elejében, közvetlenül a HDD-k előtt van gyárilag is egy ventilátor. Ami "szép" kéken világít.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#603) Gorneck válasza engusz (#602) üzenetére


Gorneck
titán

Nem is láttam... :B

Gorneck#1239

(#604) DeadMeat válasza Gorneck (#603) üzenetére


DeadMeat
veterán

Es veszett mod idegesito am :W

Engusz:Neked azert sikerult valszeg olyan szepen elrejteni,mert nincs harisnyaba a tap kabelei,igy nem annyira "merev",szepen elfekszik..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#605) Gerisz válasza DeadMeat (#604) üzenetére


Gerisz
addikt

Holnap reggel nekifogok és kibontom a harisnyát, hogy nekem is olyan vagány legyen
( utánnozlak engusz :DDD )

(#606) Gerisz válasza engusz (#596) üzenetére


Gerisz
addikt

6 ventilátor! :Y
Az már tornádót csinál. :DD
Én most szereltem szét és kivettem 2-őt. Már csak 3 van. Az oldallapról levettem mert idegesítőén elkezdett megint búgni pedig már 7V-on volt.
Te milyen ventit ajánlasz bele? Te milyet raktál?(gondolom hogy a legjobbat mert azé bótosnak fussa :D )
Most levettem 7V-ra az összeset de búgó hangja van a gyári matyiknak igaz sokkal csendesebb mint eddig meg az öcsém gépe. Csak eddig volt szélzaj, most búgás.

(#607) Gorneck válasza DeadMeat (#604) üzenetére


Gorneck
titán

Az a kék vmi vagy hogy hüleséget kérdezek? :B

Gorneck#1239

(#608) DeadMeat válasza Gorneck (#607) üzenetére


DeadMeat
veterán

Oszinten? ;]
Termeszetesen a keken vilagito ventillator.Elso dolgom volt kicserelni a hatsoval,azt nm latom legalabb :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#609) Gerisz válasza DeadMeat (#608) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem tök jó az a kék. Mellettem van az asztalon és én sem látom :DD
Képeken szépen mutat.

(#610) Gorneck válasza DeadMeat (#608) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD :R

Gorneck#1239

(#611) engusz válasza Gerisz (#606) üzenetére


engusz
veterán

Nexus-ok vannak benne, nem túl drágák. És nincs orkán, mert úgy 6-800 RPM-em járnak. Majd fényképezek, ha kész a teljes gép. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#612) G4ng3r


G4ng3r
tag

Végre rászántam magam,hogy "elcsúfítsam" a házikót,igaz még csak ötleteket gyűjtök,de párat már találtam ami tetszik:greenwater,custom
Ha esetleg láttok/csináltatok valami hasonlót,akkor linkeljétek be légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#613) Gerisz válasza engusz (#596) üzenetére


Gerisz
addikt

szépen én is felrakosgattam a kábeleket az oldalfalra. (szigszalaggal :DDD )
Így nem feszül.

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 8cm-s hely az oldallapon a proci alatt.
Nekem ott dől a meleg. Szeretnék egy ventit rakni oda de nemmegy be a rendes 8cm-s
túl vastag. Tudtok valahol olyat ami befér?
engusz tudsz ilyet? 15-ös szerintem ami befér lehet még a 20-as se. Meg tudod nézni?
Kösz :R

(#614) engusz válasza Gerisz (#613) üzenetére


engusz
veterán

Igen, megnézem.

De fura, mert nekem onnan egyáltalán nem jön meleg. Pedig a proci 4 GHz-en zakatol.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#615) engusz válasza Gerisz (#613) üzenetére


engusz
veterán

Ilyet és ilyet tudok szerezni, de ezek nem olcsó ketyerék. Egyenként majdnem 4000 Ft-ot kóstálnak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#616) cova válasza Gerisz (#613) üzenetére


cova
csendes tag

Haz tetejen van venti nalad? Nalam a felso resz eleg meleg volt, amig nem raktam oda ventiket. Ennek eredmenyekent 3 fokkal csokkent a proci meg a chipset homerseklete. ( Es nem rakodik le a por a haz tetjere :DD )

[ Szerkesztve ]

(#617) Gerisz válasza cova (#616) üzenetére


Gerisz
addikt

Most tettem át oda az oldallapról meg egyet lentre és így tényleg nbem érzek meleget :B
Viszont le kell cserélnem a gyárikat, mert olyan mintha 8as lenne benne és mikor odaér búg 1@ . Ha ez nem lenne tök kuss lenne (7V-ra leszabályozva).

(#618) progabe


progabe
csendes tag

sziasztok!

ilyen házat készülök venni,és tápnak egy CM eXtreme Power Plus 460W-t néztem ki hozzá.a kérdésem annyi lenne,hogy elég lesz-e a kábel hossza,vagy rendeljem majd hozzá az engusz által linkelt hosszabbítókat!?

(#619) ádika86 válasza progabe (#618) üzenetére


ádika86
aktív tag

szerintem elég lesz. nekem a sima fsp tápom kábele elért simán még hátul elvezetve is, pedig a bluestromok rövidek voltak. ráadásul ez cm táp :D nem hiszem h rövid lenne a kábele bármelyik házukba is :D

Predator G3-571-77QK

(#620) Vigneau válasza Obi-1 (#453) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyon tetszik. Mikorra várható hazánkban - van róla hír?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#621) progabe válasza ádika86 (#619) üzenetére


progabe
csendes tag

közben keresgéltem ez ügyben,külföldi fórumról:

"Another CM690 with the standard CM 460W PSU included,P35DS3P that I had built for someone.... back to the store for extender 4pin 12V ATX."

vicces,mondhatni elcsúszott a CM egy banánhéjon :) az mondjuk igaz,hogy azon a lapon a 4 tűs csati nem pontosan a lap tetején,hanem beljebb (lejjebb) található,én pedig P nélküli,"sima" ds3-at veszek majd,aminek teljesen a szélén van.

a legbiztosabb megoldás,ha rendelek egy hosszabbítót,nehogy azon a 700HUF-on múljon a dolog

(#622) engusz válasza progabe (#621) üzenetére


engusz
veterán

Hétfőn érkezik belőle pár darab. Pontosan nem tudom mennyi, de aki már rendelt, illetve az a pár ember, aki csak most fog, annak szerintem jut.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#623) progabe válasza engusz (#622) üzenetére


progabe
csendes tag

köszi az infót! :R

(#624) nebulo5 válasza cova (#616) üzenetére


nebulo5
senior tag

Okos ötlet!
Volt egy szabad 14-es ventim, és az imént szereltem be. Csökkentettem a fordulatszámot, így szinte hallhatatlan. És nálam is kb. 3 fokot csökkentek a hőmérsékletek.A proc. hűtő ventilátora (AC Freeze 7pro) idle-ben 320 rpm. forog. (mikor végre elindul...)

Üdv: nebulo

(#625) fanofmanu válasza nebulo5 (#624) üzenetére


fanofmanu
tag

és fönt neked kifelé vagy befelé nyomja a levegőt?

(#626) nebulo5 válasza fanofmanu (#625) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hát persze, hogy kifelé!
Az előlapon van 2 db. 12-es venti, azok nyomják befelé.

Jé!! :Y (kvázi tag) lettem! Erre inni kell.....

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#627) fanofmanu válasza nebulo5 (#626) üzenetére


fanofmanu
tag

előlapon 2db? a másikat hogy raktad fel?

(#628) nebulo5 válasza fanofmanu (#627) üzenetére


nebulo5
senior tag

Mivel 5 ODD hely van, és csak kettőt használok, így az alsóból kioperáltam a floppy meghajtó konzolt, és a 12-es venti 4 sarkába behajtottam 1-1 csavart, ami 1-1 centire kilóg a ventikeretből. Ezekre alul, és felül rá lehet hurkolni 1-1 szilikon gumi végét, amit befűztem az ODD keret-vázba.
Megbízható, mert a szilikon gumi elég vastag, és tökéletes rezgés csillapító. Évente (ha másért nem is, de portalanítás céljából), úgyis szét szoktam szedni a gépet. Ha úgy látnám, hogy a vázzal való érintkezési pontokon "kopna" a gumi, símán kicserélhetem.
Egyébként ez a venti az, ami a kegtökéletesebben hűti az alaplapot. Mégha a kábelkötegek lassítják is a légáramlatot valamelyest, akkor is ez adja a legtöbb hűs levegőt. És a ram-okat is tök jól hűti.
Jelenleg 6 venti dolgozik 5 V.-ra redukálva a gépemben, és piszok csendben vannak.
Proci idle-ben: 24/37-37 fok (héj/mag-mag)
Alaplap: 34 fok.
Vinyo: 31 fok.
Orthos-al:
Proci: 38/57-57
Alaplap: 36
Vinyo: 34.
Azt gondolom, így nyáron sem lesz kánikula a gépházban.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#629) engusz válasza nebulo5 (#628) üzenetére


engusz
veterán

Valahogy gyárilag is van lehetőség ventilátort beszerelni az 5.25"-os meghajtók helyére. Láttam olyan CM960-es képeket, ahol nem csak lent látszott, hogy világít a ventilátor, hanem fent is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#630) Gerisz válasza engusz (#629) üzenetére


Gerisz
addikt

Van hozzá ilyen ventilátor(minden házhoz). és ez frankó. ha akarsz ledeset kicseréled a ventit

(#631) engusz válasza Gerisz (#630) üzenetére


engusz
veterán

Félreértettél. Én gyári (sajtó) fotón láttam már olyan CM690-est, amiben fent is is volt egy LED-es kék ventilátor, az 5.25"-os helyeknél.

Valamelyik fórumban láttam házi-barkács megoldást, ahol a srác csinált egy-két pántot és beszerelt egy ventit, de az nem éppen gyári megoldás.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#632) nebulo5 válasza engusz (#631) üzenetére


nebulo5
senior tag

Persze, hogy nem gyári (én is láttam hasonlót valahol), de a célnak tökéletesen megfelel. És nem látszik. Így azt a 4ezerpárszáz forintot is sikerült félretennem a leendő 3870-es Saphire-ra. :))

Üdv: nebulo

(#633) fanofmanu válasza engusz (#629) üzenetére


fanofmanu
tag

még a cm690es dobozán is rajta van egy olyan kép amin szemből látszik hogy 2db kéken világító venti van :K

(#634) fanofmanu


fanofmanu
tag

(#635) fanofmanu


fanofmanu
tag

én is úgyterveztem hogy rakok oda egyet mert már korábban láttam ezt a képet de amikor meglett a ház akkor láttam hogy gyárilag én sehogy nemfogom azt oda tenni...

(#636) engusz válasza fanofmanu (#633) üzenetére


engusz
veterán

Igen, ott láttam én is! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#637) G4ng3r válasza fanofmanu (#635) üzenetére


G4ng3r
tag

Esetleg úgy,hogy ha veszel egy CM HDD keretet és kicseréled a sima ventit kékre.Szerintem a képen is olyasmi lehet.

De akkor már megint nem elsősorban a házat hűtenéd,hanem a vinyókeretet...

[ Szerkesztve ]

(#638) engusz válasza G4ng3r (#637) üzenetére


engusz
veterán

Könnyen lehet, hogy neked lesz igazad. Fene se tudja. (Láttam képen olyan CM 690-est, ahol nem a tetején vannak az "előlapi" kivezetések, hanem az elején, egy 5.25"-os meghajtóként.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#639) G4ng3r válasza engusz (#638) üzenetére


G4ng3r
tag

Jaja,azt én is láttam,elvileg az a Japán verzió.Lehet jobb lett volna Európában is valami hasonló,bár nekem így is jó mert a lent van a gép a padlón.Akit eddig zavart,hogy fent vannak a kivezetések,annak meg már lassan ott a CM590.Abban meg lehet előre is pakolni ventiket.

[ Szerkesztve ]

(#640) sihu


sihu
tag

a fent említett ház tetejébe elfér egy nexxxos extreme III???

(#641) G4ng3r válasza sihu (#640) üzenetére


G4ng3r
tag

Ha végig mered/tudod csinálni ezt ami a képeken van akkor biztosan.Ha nem szeretnél vágni,akkor nem...

(#642) sihu válasza G4ng3r (#641) üzenetére


sihu
tag

hát, csak ilyen bonyolult módon?? minek kell ennyit vágni, hiszen hosszra elfér, az usb vezetékeket meg odébb tolom, vagy???

(#643) Pulsar válasza G4ng3r (#641) üzenetére


Pulsar
veterán

hát igen, de ha jól megnézitek a képeket, a ventillátorok sem férnek el a ház és a felső burkolat között.. még akkor sem, ha kivágod a műanyagot onnan... tapasztalat

(#644) G4ng3r válasza sihu (#642) üzenetére


G4ng3r
tag

Nem a tetejébe akartad tenni? Az a radiátor amit te írtál az 3 ventis
Fent csak 2db 12cm-s venti férne el alapból,ha még egy 12 cm-s ventit oda akarsz tenni akkor bizony vágni kellene,és akkor "ugranak" onnét a kivezetések is.Egyszerűbb lenne akkor egy 2ventis radiátor.Vagy te ventik nélkül gondoltad? :U

Vagy alacsonyabb ventitvel kellene,vagy kicsit megemelni a burkolaton a rácsot,mert alapból tényleg szűk kicsit ott is.

[ Szerkesztve ]

(#645) sihu válasza G4ng3r (#644) üzenetére


sihu
tag

hát a triplaradit szeretném 2 db 12-es ventivel atetejébe

[ Szerkesztve ]

(#646) engusz válasza sihu (#645) üzenetére


engusz
veterán

Ha elviszed a kábeleket, akkor szerintem befér a tripla is. Csak ne legyen túl vastag, mert akkor az alaplaptól (illetve az azon lévő alkatrészektől) nem fogsz tudni ventilátort szerelni rá.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#647) sihu válasza engusz (#646) üzenetére


sihu
tag

nexxos extreme III-nak nem tom h jó e a vastagsága

(#648) engusz válasza sihu (#647) üzenetére


engusz
veterán

Az attól függ, hány mm. Mi 30 mm-es dual radiátort néztük, azt úgy láttuk, hogy ventilátorral még elfér. De ez nem 100%-os infó.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#649) sihu válasza engusz (#648) üzenetére


sihu
tag

most lesem, a nexxos extreme III az 46mm a pro viszont 30 mm

(#650) djtoomi válasza sihu (#649) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem olyan radim van, és az usb kivezetéseket kiszedtem kompletten, ott vane gy jó nagy darab lyuk, úgyhogy a tripla radi angyon kényelmesen elfér benne.
Nekem is extreme van. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.