Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) SKYROB


SKYROB
tag

Mindazon által nekem nagyon bejött.Sokszor szedem szét.igaz még nincs benne semmi :DD
De csak betellek vele.

[ Szerkesztve ]

(#502) fanofmanu válasza Pulsar (#499) üzenetére


fanofmanu
tag

az oldallap :K

(#503) Pulsar válasza fanofmanu (#502) üzenetére


Pulsar
veterán

a helyén elég jó, nem puffog, kivéve természetesen már ez sen olyan merev :)

(#504) engusz


engusz
veterán

Végül rendeltem magamnak is egy ilyen házat. Nem bírtam ki. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#505) fanofmanu válasza engusz (#504) üzenetére


fanofmanu
tag

milyet? a plexiset?

(#506) engusz válasza fanofmanu (#505) üzenetére


engusz
veterán

Nem, nem plexiset. De csak azért nem, mert a videokártya mellé is szeretnék ventilátort tenni. Hátha úgy elmegy "passzívan". Ha nem, akkor majd szentségelek.

(Plexis van raktáron, az könnyebb/gyorsabb lenne.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#507) Pulsar válasza engusz (#506) üzenetére


Pulsar
veterán

Ezt nem nagyon értem! Nem mindegy, hogy a videó karin van a venti, vagy a ház oldalán? :)

(#508) engusz válasza Pulsar (#507) üzenetére


engusz
veterán

Ebben az esetben nem mindegy. Ha a videokártyán van, akkor az 92mm-es és viszonylag hangos. Ha a ház oldalában, akkor 120-as vagy 140-es, ami lényegesen halkabb lehet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#509) Pulsar válasza engusz (#508) üzenetére


Pulsar
veterán

jah, így már értem! :R

(#510) engusz válasza Pulsar (#509) üzenetére


engusz
veterán

Sokáig nézegettem a házakat, de ilyen jó áron, ennyire szellős darabot, nem találtam. Egyetlen egy dolog bosszant, amire a cikk is negatívumként tér ki, ez pedig a tápegység elhelyezése. Rendben van, hogy lent van, de miért nem tettek oda is porszűrőt? Pár centivel odébb jutott. Akkor már lehetne az egész alja rácsos és porszűrős...

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#511) Pulsar válasza engusz (#510) üzenetére


Pulsar
veterán

Nekem még mikor léghűtésem volt, és átköltöztem ebe a házba átlag -8 fokot hültek a cuccaim.
Igen, ezt énsem értem annyira, de végülis ez legyen a legnagyobb problémánk a házzal :)

(#512) engusz válasza Pulsar (#511) üzenetére


engusz
veterán

A -8 fok jól hangzik. Milyen házad volt előtte? Nekem is jól jönne az a 8-10 fok, azzal már elégedett lennék. A táp alá úgy is teszek valami szűrőt, nem hagyom annyiban.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#513) fanofmanu válasza engusz (#510) üzenetére


fanofmanu
tag

jaja tényleg erre gondolhattak volna, próbáltam azt a porszűrőt valahogy odarakni ami előtte van de azok a kiálló xarok miatt nem fért el

(#514) proci985 válasza engusz (#512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

harisnya esetleg? én ezt az ötletet kaptam, amikor szentségeltem egyet a tápalatti porszűrő hiánya miatt:) esetleg ha valami normálisabb megoldást találnál, az engem is érdekelne, bár végül felfelé került a ventije.

viszont ha lenne jobb megoldás, akkor elmegyek hosszabbítóért, aztán megcsinálom, ennyit megér, h a táp külön saját körön legyen a többi alkatrésztől leválasztva. főleg, hogy így kicsit normálisabb/áttekinthetőbb lenne az egész ház szellőzése.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#515) engusz válasza fanofmanu (#513) üzenetére


engusz
veterán

Annyira nem ismerem a házat, hogy előre tevezgessek. De valamit muszáj lesz kiokoskodni. Hétfőn majd kiderül. Ha sikerül, után osztom az igét. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#516) engusz válasza proci985 (#514) üzenetére


engusz
veterán

Én is azért szeretném lefelé fordítani a tápot, mert akkor a kábeleket normálisabban el lehetne rendezni. A harisnya és egyéb "házi barkács" megoldások annyira nem jönnek be. :) Ellenben a ha más nem lesz, akkor rá kell vegyem magam...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#517) Pulsar válasza engusz (#516) üzenetére


Pulsar
veterán

harisnya?! :D Majd letépem a csajokról... :) Láttam én már ilyen mod boltokban különböző méretű porszűrőt. Csak kérdés, hogy hogyan lehet felfogatni. Másnem valami szilikon alapú ragasztóval felragasztani.

(#518) fanofmanu


fanofmanu
tag

most megnéztem nekem van ott alul csavarnak is helye csak félig eltakarja a gumitalp

(#519) engusz válasza Pulsar (#517) üzenetére


engusz
veterán

Nálunk is van porszűrő, több méretben is, majd valamelyiket ráokoskodom.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#520) engusz válasza fanofmanu (#518) üzenetére


engusz
veterán

Ezt én is sajnálattal konstatáltam. Talán még arra van esély, hogy valahogy a tápra rögzítsem a porszűrőt. Kíváncsian várom már.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#521) Pulsar válasza engusz (#520) üzenetére


Pulsar
veterán

csak szerintem úgy az a baj, hogy a házba ugyanúgy bejut a por, ha a tápba nem is.

(#522) phalanx


phalanx
csendes tag

hi
vettem egy ilyen házat (CM690) és hozzá egy FSP bluestorm 2 tápot (alaplap asus PK5 premium) és az a gondom hogy a ATX 12V-os kábel nem elég hosszú és nem tudom bedugni, a cikkben is írták hogy ilyen előfordulhat :(

ha lehet nem vennék új tápot (se házat) ... szerintetek lehet kapni magyarországon ilyesmit: [link]
az az extra 20 cm meg is oldaná a problémát

(#523) nebulo5 válasza phalanx (#522) üzenetére


nebulo5
senior tag

Helló!
Nem hiszem, hogy találni fogsz. Nekem is hasonló problémám volt, és nem sikerült beszerezni. Meg kellett toldanom a kábelt. (forrasztó+cin)

Üdv: nebulo

(#524) SKYROB


SKYROB
tag

Ennek én is örülök. :W :W :W :O

(#525) SKYROB válasza phalanx (#522) üzenetére


SKYROB
tag

Próbáltad bújtatni az alaplapon?Képet tudnál csinálni?Engem érdekel a téma mert nekem is ilyen tápom van és hasonló lap lesz.

(#526) engusz válasza phalanx (#522) üzenetére


engusz
veterán

Délelőtt kiteszek pár fajtát a webshopba. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#527) engusz


engusz
veterán

Tehát: ezekből lehet válogatni, de ajánlom ezt és ezt.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#528) phalanx válasza engusz (#527) üzenetére


phalanx
csendes tag

az Akasa AK-CB8-8-EXT jónak tűnik, meg lehetne oldani valahogy hogy ez még ezen a héten eljusson hozzám, sajnos pestre most semmiképp nem tudok felmenni érte és ha jól értem a futár csak hétfőn érne ide vele :(

(#529) engusz válasza phalanx (#528) üzenetére


engusz
veterán

Egyelőre nincs raktáron, hiszen csak most vittem fel. Kellene rá várni egy kicsit. De jó hír, hogy elérhető, tudunk belőle hozni.

Az Abit-om tuti jól elfér a házban, el tudom vezetni a 24 pines tápkábelt az alaplap tálca mögött. A dupla 4 pineshez rendelek magamnak is egy hosszabbítót a biztonság kedvéért.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#530) Cyno válasza engusz (#527) üzenetére


Cyno
tag

Ha tudom, hogy van ilyen finomságotok, akkor én se vettem vna új tápot.

(#531) engusz válasza Cyno (#530) üzenetére


engusz
veterán

Sorry. Csak most tettem ki. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#532) SKYROB válasza engusz (#527) üzenetére


SKYROB
tag

Húúú ember!
Isten vagy!!!!
Ha minden jól megy akkor majd én is rendelek, ha összeáll a gépem.
:R :R :R

(#533) DeadMeat válasza engusz (#527) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hamar egy kedves pcgear tulajdonos is haztulajdonos,had kerdezzem meg,hangszigeteles volna-e?Esetleg utanneznel?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#534) engusz válasza DeadMeat (#533) üzenetére


engusz
veterán

Sajnos külön szett még nem létezik az RC-690-eshez (szemben több CM házhoz igen), de valamelyik universal midi, illetve nagytoronyé biztosan jó hozzá. (Azokat ugyanis te vágod méretre.) Ha lesz külön hozzá, szerzünk belőle és szólunk.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#535) fanofmanu válasza phalanx (#522) üzenetére


fanofmanu
tag

neee már hogy nemér el odáig :Y nekm is ilyen tápom van, és hétvégén akarom berakni cm690-be, giga p35-ds3 lappal....és sehogysem ér el odáig?? vagy csak az alaplap mögötti elvezetőn keresztül?

(#536) phalanx


phalanx
csendes tag

a kétkedők kedvéért csináltam egy képet: [link]

sajnos még ha kiveszem a vid. karit akkor se ér el odáig a kábel (légvonalban) kipróbáltam ..

(#537) engusz válasza phalanx (#536) üzenetére


engusz
veterán

Az alaplap tálca mögött sem ér fel odáig?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#538) fanofmanu válasza phalanx (#536) üzenetére


fanofmanu
tag

bacca meg :((( mindjárt megnézem az enyémet milyen hosszú bár nemhiszem lenne különbség 500w és 400w között...

(#539) fanofmanu válasza engusz (#537) üzenetére


fanofmanu
tag

áhh sztem nem azmég úgy messzebb is van

(#540) phalanx válasza engusz (#537) üzenetére


phalanx
csendes tag

sajnos úgy se :(

(#541) engusz válasza phalanx (#540) üzenetére


engusz
veterán

Rendelek raktárra pár hosszabbítót.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#542) fanofmanu


fanofmanu
tag

nem tom de nekem a fsp bsII 400w tápnak elér odáig, mondjuk lap mögött már nem... [link]
igaz még nincs benne proc. hűtő meg vga sem de sztem elér odáig úgyis

[ Szerkesztve ]

(#543) proci985 válasza phalanx (#536) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fordítsd meg a tápot... nekem is fspm van (bár nem a durvánkék kiszerelés:D), énis hasonló problémába ütköztem. valamint a kábeleket a tápból kifele is bizergáld picit, azon is lehet 1-2 centit nyerni. fordított táppal éppen, de elég lesz a távolság. vész esetén húzd át a kártya alatt, nem szép, ámde hatékony megoldás vészhelyzetben.

szigetelésnek nem tudom ennél a háznál mennyi értelme lenne, ha lenne egyáltalán. kicsit soknak érzem a ventilátorok számát ahhoz, hogy be lehessen rendesen burkolni, de szóljatok, ha tédvedek.

és mégegy: a venti nekem elölről hátra fúj, IFX14, venti középen. ha rakok fölé is egy szívó ventit, akkor szerintetek csökken vagy nő a hatásfok?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#544) Pulsar válasza engusz (#529) üzenetére


Pulsar
veterán

Hogy viszed ek n9g9tte a 24 tőst? Mármint bedugtam mögé énis, de az aplapi tálva vége vissza van ajtva, és ha ott elviszem a tápot, nem tudom rárakni a ház oldlát!

Nem Te voltál a nyomtatóért nemrég, mikor mentem pár cuccért? :)

(#545) fanofmanu válasza engusz (#541) üzenetére


fanofmanu
tag

engusz írj már egy privit vagy ide hogyha érkeznek ilyen hosszabítók thx :R

[ Szerkesztve ]

(#546) DeadMeat válasza engusz (#534) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megvarom,mig lesz,vagy megvarom meg valaki kivagja maganak,aztan en megveszem tole :DDD
Koszi az infot.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#547) Gorneck válasza DeadMeat (#546) üzenetére


Gorneck
titán

Ne légy már lusti...simán vágható a cucc...egy éles szike elég...

Gorneck#1239

(#548) DeadMeat válasza Gorneck (#547) üzenetére


DeadMeat
veterán

Deeehogynem :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#549) Gorneck válasza DeadMeat (#548) üzenetére


Gorneck
titán

Monnyuk Én könnyen pofázok...szabdaltam is, de most olyat tok rendelni ami gyári a házamhoz...:DDD

Gorneck#1239

(#550) engusz válasza Pulsar (#544) üzenetére


engusz
veterán

Lent van egy kis koceka, amin átdugod, oldalt pedig kihúzod. Ugyanígy a 8 (vagy 4) tűst, azzal különbséggel, hogy azt meg fent húzod ki.

Igen, én voltam. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.