Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Symbio válasza grunge (#250) üzenetére


Symbio
senior tag

Annak örülnék, mert most a vinyó a "hangadó" a gépben (WD160+320 SATA)
Oldalra nem csak 120-as ventinek van hely?
Én első próbálkozásra megszüntetem az oldalsó ventit, csak elől-hátul lesz 1-1 (a NV6600-ast nem nagyon kell aktívan hűteni). A proci hűtőm (Zalman 7700Cu) pedig kap egy csövet és azon keresztül a friss levegőt.
A mostani házban sem tudom 37 fokra felmelegíteni az XP3000+ -t 40%-os ventivel (1200 körül), pedig nincs hátsó kiszívás :K .

[ Szerkesztve ]

(#252) Csipisz


Csipisz
tag

Nemrégen vettem egy ilyen házat egy CM Cavaliert cseréltem le.
Nálam pontosan az volt a hátrány, ami másnál talán előny, ez pedig a felülre helyezett csatlakozók (asztalban van).
Tetszik a külseje, csavarmentes, szellős és igazából a ház hangját csak az oldalapi venti miatt hallom. De majd rakok alá egy rezgéscsillapító alátétet aztán meglátom.

XCapitol

(#253) grunge válasza Symbio (#251) üzenetére


grunge
addikt

oldalra 2 ventihly van, 8-14 centiseket rakhatsz bele. az oldalsot kikötöttem, passziv karim van és igy sem melegszik, jol szellözik igy is a ház! a vinyo keretben meg vannak gumibetétek amik hatékonyan elnyelik a rezgéseket.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#254) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Szombat óta én is CM690-es klubtag vagyok (engusz-nak külön köszönet! :K ). Nagyon meg vagyok vele elégedve. Olyan masszív, feldönteni sem lehetne (barátnőm gyorsan hozzátette, hogy ő azért fel tudná borítani! :DDD ).

Két kis negítívuma van csak, de ezek nem lényegesek:
- kár, hogy nincs benne speaker,
- a power led csatlakozója nem stimmel az ASUS alaplapomhoz (ezt többen írták).

Nagyon jó kis ház, mindenkinek csak ajánlani tudom! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#255) Biaggio


Biaggio
őstag

Frissen szerelés után írok gyorsan (karácsonyra kaptam :) )

Előnyök:
sok helyen csavarmentesen szerelhető
van benne egy csomó csavar, ha mégis kéne
csendes
jól szellőzik

Hátrány:
a HDD tartókeret elég gyenge műanyag
néhány helyen hosszabb kábeleket igényel (HDD -> alaplap)
ledek egyelőre nem égnek az elején
speaker csatlakozó?

Összességében tetszik, nagyon jó ház, a negatívumok ellenére is ajánlom mindenkinek :))

(#256) grunge válasza Biaggio (#255) üzenetére


grunge
addikt

nincs benne speaker:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#257) grunge


grunge
addikt

a bios szerint az oldalso 12es venti 200al többet forog a hátsonál, lehet innen a zaj... :F

159 SW 1.9 jtdm <3

(#258) Symbio válasza grunge (#257) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha alaplapról van hajtva, akkor cseréld fel, hogy inkább a hátsó dolgozzon.

(#259) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!

Na,mah végre meglett a házikó, egy 3D Aurora 570-et cserélt fel, szal az elvárások nagyok voltak. :K
Először is megkaptam:
A doboz nagyon igényes,pofás darab, a ház is jól be van csomagolva,bár én nem dobtam volna bele a házba csak úgy a dobozkát az alaplaphozlemezhez kötve.
Szétszerelés: itt ért az első sokk,és ezt tartom a ház legangyobb hibájának, az oldal lemezek azok nagyon plédarabok, pont olyanok mint a 12k-s másik raidmax cobra házamban, de ott legalább a plexi merevíti őket,itt semmi,és a teteje emg az oldala meg az alja,és az eleje között hatalmas hézgaok vannak,ha totál be van csavarva akkor is.Egyszerűen borzalmas,bár azt megoldottam egy kis szilikonnal.A házat szétszedve igényes a belső, de a gyári ventik hangosak, lecseréltem őket Scythe S-Flexekre, midegyik szigorúan le van véve 5V-ra. A táp tartohelye a létező legjobb amit eddig láttam,az nagyon minőségire sikerült. A csavarmentes ODD rögzítés sz@rt sem ér,rezeg benne a 212D ha olvas vagy ír, a másik oldalon gumialátétet tettem a csavrok alá, de odakellett csavarozni. A HDD tartó viszont tetszik,amiben van HDD nem rezeg,amiben nincs az rezeg, de kivettem őket. Alaplapot könnyű volt beszerelni, illetve a kábelkötegelőket,meg a hátsó kábelelvezetést istenítem! Bárcsak lenne minden házban ilyen. A táppal sem volt gond, egyik oldalról simán át ért a két ram slot,és pci-e csati végén felfele vezetve a 4pines tápcsati. eSATA is jó dolog,csak túl hosszú a kábele, viszont eltörném a kezét aki az audio csatlakozókat elbaxta hogy 666 kis darab 1 pines csatira bontotta az egyik végét, ez elrontotta az összképet, szal hagytam a fenébe.ODD beszerelése trükkös volt,belülről akartam kinyomni, kívülről benyomni sehogynem ment, aztán leszedtem az elejét és pikk-pakk megvolt. :C
A talpak is jók rezgés nuku.A design is rohadt jó, kár hogy nem a plexis veziót vettem,bár nem kell csicsa, de a 3D 570 után talán kissé hiányérzetem volt,de nem baj.A ház mélysége is bőven jó, a GT simán elfér benne, GTX is,amennyivel hosszabb,annyi hely még bőven van mögötte,szal az sem gond,egyedül mondom azh oldallapok minősége és illesztése zavar, de az nagyon, és ez lerontja az összképet ha nem szilikonozom ki,mivel rezegnek.
Hang:
A procin Scythe Infinity van ma óta, a vga-n Zalman VF700CU, 5V-on a tápnak nincs hangja,vinyók is csendesek, és a Scythe ventikkel nem hallom a gépet. :K

Gyárilag,eredeti ventikkel,oldallappal: 7/10
Scythe ventikkel,szilikonozott oldallappal: 9/10

Holnap a Logoutra is teszek fel részletesebb tesztet,hőfokokkal,képekkel,mindennel. :K :R

engusz: Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a közben járást, írtó király a ház, köszönöm mégegyszer! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#260) grunge


grunge
addikt

lenne egy láma kérdésem.. hogy van ez az 5v-rol ventit üzementetösdi? :F

159 SW 1.9 jtdm <3

(#261) djtoomi válasza grunge (#260) üzenetére


djtoomi
addikt

A sárgát átkötöd a pirossal a 4pines molex csatin. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#262) grunge válasza djtoomi (#261) üzenetére


grunge
addikt

jah:D köszi! majd megprobálom!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#263) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

BS II tápnak a kábelei elég hosszúak ebbe a házba? Valaki képet beszerelve talán? Az alaplapon MSI amúgy!

(#264) Sajtli


Sajtli
tag

Érdekelne hogy ki milyen táppal használja ezt a házat, pl. normál hosszu kábelekkel is be lehet e költözni kényelmesen, vagy azért kellenek a hosszabb kábelek? Alul lévő táp miatt kérdem.
Köszi

(#265) grapee válasza djtoomi (#259) üzenetére


grapee
csendes tag

Szia!

Egy kérdés: az oldallapok kiszilikonozása alatt mit értesz? Mert sokminden eszembe jutott, csak félek, nem az, amire te gondolsz :)

Köszi

(#266) grunge válasza Sajtli (#264) üzenetére


grunge
addikt

én evvel használom, minden kábel tökéletesen elegendő hosszúságú [link]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#267) grunge


grunge
addikt

ki szereti a sört?:D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#268) djtoomi válasza grapee (#265) üzenetére


djtoomi
addikt

Úgy értem,hogy ahogy felteszed az oldallapot a ház alja,meg a teteje között van hézag,és oda tettem szilikont. ;) De teszek fel logoutra képekkel tesztet,csak a digitképet kapjam már vissza... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#269) Symbio válasza djtoomi (#268) üzenetére


Symbio
senior tag

Nálam semmi hézag nincs :K

(#270) djtoomi válasza Symbio (#269) üzenetére


djtoomi
addikt

Amikor felteszed,és végighúzod a peremen,akkor teljesen egy síkan van a tető műanyagja meg a fém oldallap? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#271) Csipisz válasza djtoomi (#268) üzenetére


Csipisz
tag

Most már én is kíváncsi vagyok. Képeket please. :U

XCapitol

(#272) grunge válasza djtoomi (#270) üzenetére


grunge
addikt

nekem sincs egy sikban,de ahogy elnézem nem is akarták h ugy legyen. kb 1 mm-re "áll ki" de alatta pont ekkora méretben felfestettek egy fekete csikot is h ne üssön el a szin.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#273) grunge válasza djtoomi (#261) üzenetére


grunge
addikt

tehát a piros az 5v. meg lehet azt oldani h a két oldalso ventit sorba kötöm és rádugom a normál 12v-ra? akkro is halkabb lesz elvileg nem?:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#274) AtHoS válasza djtoomi (#259) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az ODD nálam is nagyon rezonál.

A gumialátétes rögzítés meghozta a várt eredményt?
A gumialátéteket, ha szemből nézzük a házat, akkor a jobb oldali csavarok alá tetted és a bal oldalon nem is csavaroztál?

Az Audio kábel legvégén lévő "666 kis 1 pines csatik" kompatibilitási szempontból készültek, ugyanis azért van jónéhány elrendezés, ahol sem a HD sem az AC97-es csati nem jó ill. a lábkivezetéseket is eltérően oldották meg több hardvernél is.

A winyók milyen hőmérsékletűek a Scythe S-Flex ventikkel? Nálam a házhoz tartozó kéken világítós ventivel full fordulata mellett 38ºC és 29ºC fokosak.

Remélem sikerül a Logoutos cikket összehoznod :R

read-only mode on the forum

(#275) grunge válasza AtHoS (#274) üzenetére


grunge
addikt

jok ezek az s-flex ventik, de amint látom 14 centis kivitel nincs. ebböl a méretböl mit éri meg venni? a halk üzemelés a fö szempont nálam.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#276) Anubis_9 válasza djtoomi (#261) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez alatt azt érted, hogy a piros és a sárga vezetéket fel kell cserélni, hogy 5V-on menjenek a ventik? :B
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#277) Oracle


Oracle
senior tag

Én is nemrég vettem egy ilyen házat, könnyen szerelhető semmi nehézségbe nem ütköztem :) tényleg jó ház :))

djtoomi: ez engem is érdekelne megmutatod hogy mit hova kell kötni köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#278) Anubis_9 válasza Oracle (#277) üzenetére


Anubis_9
őstag

Egy kolléga segített. Így kell 5 V-ot adni 12 V helyett: "Az egyik feketét és a sárgát kell kiiktatnod a molexból."

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#279) #96302336 válasza Anubis_9 (#278) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pontosabban a piros, és a fekete ág az 5 voltos ág, ide kell kötni a ventit.

(#280) Anubis_9 válasza #96302336 (#279) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem.

És ha 5 V-ot kap egy venti a 12 helyett, akkor megközelítőleg fele akkora fordulaton fog üzemelni (és ebből kiindulva fele akkora hangon)? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#281) Oracle válasza #96302336 (#279) üzenetére


Oracle
senior tag

Értem köszi. és a fekete gondolom a föld, mind a piros mind a sárga mellett ugye??

(#282) #96302336 válasza Oracle (#281) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen.

(#283) #96302336 válasza Anubis_9 (#280) üzenetére


#96302336
törölt tag

Még halkabb is lehet akár. De kb fele lesz a fordulat. Arra figyelj, hogy nem mindegyik venti tud elindulni 5 volton.
Ha nem indul 5 volton el, akkor lehet 7 volton is használni, az úgy néz ki, hogy a venti negatív sarka a piros, a pozitív sarka a sárga vezetéken van.( 12-5=7volt) De így a venti fordulat érzékelőjét (már ha van ;) ) semmiképp sem szabad az alaplapra kötni!

[ Szerkesztve ]

(#284) Anubis_9 válasza #96302336 (#283) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát, remélem elindul majd 5 V-on.

Esetleg valakinek van tapasztalata CM-690-es 12 cm-es venti terén: aki 5V-ra kötötte, elindult neki bootoláskor?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#285) Gorneck válasza Anubis_9 (#284) üzenetére


Gorneck
titán

Meg kell nézni a gyári spec-ját utána lehet imádkozni... :)

Gorneck#1239

(#286) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Egy kis segítség, aki 5 V-on akarja üzemeltetni ventijeit. ;) Eredetileg 12 V-os ágra van kötve a venti:
[link]
Csak annyit kell tenni, hogy ki kell szedni az érintkezőtűket és bal oldalon lévő sárga-feketét áttenni a jobb oldalon lévő piros-fekete helyére. És máris 5 V-on üzemel a kicsike. :C

Szerencsére beindul bootoláskor minhárom venti 5 V-on. Így kb. 5-600-at forognak a gyári 1000-1100-as érték helyett... :C

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#287) Gorneck válasza Anubis_9 (#286) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor egész jófajta ventikről van szó...

Motorzaj van?

Gorneck#1239

(#288) Anubis_9 válasza Gorneck (#287) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, valóban jók! Nem hallok motorzajt.

A gépemben, amik keltik a zajt, azok a vinyók: 3 Samsung... :O Halk a Zalman tápom, a Coler Master TX-em, a Cooler Master házhűtőim... A vid, kártyán is Zalman dolgozik minimumra csökkentett fordulattal. Csak a vinyók súgnak. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#289) Gorneck válasza Anubis_9 (#288) üzenetére


Gorneck
titán

Rezonálnak?

Gorneck#1239

(#290) Anubis_9 válasza Gorneck (#289) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem rezonálnak, hanem egyenletes halk süvítést hallatnak. Akkor győződtem meg erről, amikor egyszer 1-2 mp-re úgy kapcsoltam be a gépet, hogy minden ventit lehúztam a tápról.

Amúgy arról több helyen is olvastam már, hogy a Samsung vinyókra ez sajnos igencsak jellemző...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#291) Gorneck válasza Anubis_9 (#290) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem ezt a bazi nagy dögöt rezegteti be...még így is...

Gorneck#1239

(#292) Anubis_9 válasza Gorneck (#291) üzenetére


Anubis_9
őstag

A házad maga az Empire State Building. :C Jó kis darab!

A céges gépemben szintén van egy 500-as Samsung. Nem használok semmilyen rezgés gátlót, ami miatt annyira rezonál tőle még az asztalom is, amin a gépház áll, hogy akik odaülnek hozzám, mind megkérdezik, mitől remeg az asztal. :Y De én már megszoktam, nem is foglalkozom vele. ;)

Szerencsére az itthoniak nem rezonálnak.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#293) Gorneck válasza Anubis_9 (#292) üzenetére


Gorneck
titán

Régi kép...[link], de elveszik benne minden...:D Kb annyiba volt mint a tied...

Gorneck#1239

(#294) Anubis_9 válasza Gorneck (#293) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tényleg óriási! :Y És szépen el van rendezve benne minden! :C Semmi kesze-kusza vezeték-dzsungel! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#295) Gorneck válasza Anubis_9 (#294) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#296) grunge válasza Anubis_9 (#290) üzenetére


grunge
addikt

nekem 250es sata II samu van és dekát nem rezeg, söt még csak nem is hallom, igaz a ventik (elsö, hátso) még 12von mennek;)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#297) AtHoS válasza Anubis_9 (#286) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sárga vezeték: 12V
Piros vezeték: 5V
Mindkét fekete: Föld

Ebből következik, hogy a feketét fölösleges cserélgetni

read-only mode on the forum

(#298) AtHoS válasza #96302336 (#283) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A sárag+piros 7V-os kötést nem ajánlom senkinek. Ventizárlatkor vihet magával 1-2 cumót.

Ui.: ezt nálam hozzáértőbbek ajánlották már jó pár évvel ezelőtt

read-only mode on the forum

(#299) Anubis_9 válasza AtHoS (#297) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én azért kicseréltem a feketéket is! :DDD Biztosra mentem! :))

grunge Nekem is a kettő 500-as Samsung közül csak egy rezeg.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#300) grunge válasza Anubis_9 (#299) üzenetére


grunge
addikt

a házhoz jöttek molex "hosszabitok" valszeg olyanoknak esek neki h átalakitsam

159 SW 1.9 jtdm <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.