Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Daert


Daert
őstag

Valaki tudna képet dobni az első ventiről?Fémkeretben van a venti?

(#1302) nike_ válasza Daert (#1301) üzenetére


nike_
addikt

Műanyag a kerete.

Elöl van a rács (előlap), mögötte a konzol, ott egy porszűrő, benne a venti.

(#1303) Gerisz válasza Daert (#1301) üzenetére


Gerisz
addikt

Fémkeretes az első venti igen!

(#1304) Daert


Daert
őstag

Két ember 2 különböző válasszal :U :F
Kép....,link...? :B
Lehet hogy most megköveztek,de nekem úgy tűnik,mintha szerkezeti felépítése alapján az 590 jobban szellőzne(elsősorban a hdd keretre gondolok és annak a hűtéséről)

[ Szerkesztve ]

(#1305) engusz válasza Daert (#1304) üzenetére


engusz
veterán

Nincs fém. Az első ventilátor egy műanyag, lecsavarozható kereten ül, ami egyben a porszűrő is. Képet itt (egy további szűrővel felszerelve) láthatsz róla. Vagy megnézheted a tesztet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1306) Daert válasza engusz (#1305) üzenetére


Daert
őstag

Én csak EZT találtam amíg meg nem néztem a teszted :R

(#1307) joshua7 válasza Daert (#1304) üzenetére


joshua7
veterán

Pontosan uez tart vissza engem is a 690 megvásárlásától.

Semper Fi

(#1308) bozont


bozont
veterán

Nincs ennek egy olyan verziója ahol a táp felül van? Így is eléggé porosodik, ha meg még alul lenne... :U Vagy létezik valami hasonló kialakítású, jó szellőzésű ház ebben az árkategóriában?

(#1309) Daert válasza bozont (#1308) üzenetére


Daert
őstag

Bár nekem nincs ilyen házam,de ha fizikailg meg lehet fordítani a tápot?Vagyis hogy a házból szívja kifele a levegőt.Akkor bejönne?

joshua7:
Na ja.Viszont fentebb asus27 azt írta,hogy a táp előtti fekete keretet kiszedve ventivel együtt be lehet pattintani az 5.25-ös helyekre.Ez,ha valóban megvalósítható akko megint egy kicsit a 690-felé billenti a mérleget.
Én is a 2 közt ingázom.

[ Szerkesztve ]

(#1310) Savanya válasza joshua7 (#1307) üzenetére


Savanya
addikt

Többféle házat próbáltam : CM690-ben csak 3-4 fokkal melegebbek a hdd-k / felesleges kereteket nem szabad benthagyni /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1311) joshua7 válasza bozont (#1308) üzenetére


joshua7
veterán

Az Aprók közt van egy kolléga, akinek, azt írja, azért ment tönkre a tápja (FPS BS 500W- mint nekem, és ugye én is ezt a házat néztem ki...), mert nem kapott levegőt ilyen házban. Valaki ezt megcáfolhatná. Illetve tulajok beszámolhatnának, h megnövekedett-e a táphalálozások száma, milóta ezt a házat használják.

Savanya: pfff, melegebb? :( A mostani házam is azért akarom leginkább eladni, mert melegek benne a vinyó (43-49 fokosak - nem csak ebben a melegben, hanem mindig). Sharkoon-ban megnézted?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1312) engusz válasza joshua7 (#1307) üzenetére


engusz
veterán

Mi tart vissza?! :D Azt, hogy nem szellőzik jól a 690-es az elforgatott HDD keret miatt? Ugyan már. Oda alapból egy lassan forgó venti dukál. Az ott csak a merevlemezek hűtésével foglalkozik. Tanácsos tényleg alacsony fordulaton járatni, mivel ez lesz a legközelebb a füledhez, tehát nagyban befolyásolja a gép hangját. A többi komponensnek pedig számos, akár 140mm-es, ventilátor hely van. Ne vicceljetek már...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1313) Gerisz válasza Daert (#1306) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem meg fém :DDD
Az enyémen mincs olyan mint az engusz-én
Olyan mint amit te linkeltél

Igaz engusz mióta ez a házad van azóta neked is csak úgy hullnak a tápok :DDD

Nekem a másik házamban porosabb a táp mint ebben. Ha nem tetszik nem kell megvenni.
Jah és csak november óta van benne ez a konfig. (akkor vettem mindent)
A haverom ezért nem vette meg mert lent van a táp és tönkremegy, vett egy Sopranot.
Mi lett tönkrement a táp. És messze nem a ház hibálya ha tönkremegy valami.
10 éve mi volt volt para ezért? Nem és mentek a gépek! Egy konfig tovább mint most.
Még 4-5 éve is.
A meleg levegó hová száll? Fel! és min megy át a tápon! Az nem baj igaz?

[ Szerkesztve ]

(#1314) Savanya válasza Daert (#1309) üzenetére


Savanya
addikt

Meglehet forditani a tápot , nem fontos hogy lentről a port szivja .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1315) engusz válasza Daert (#1309) üzenetére


engusz
veterán

Meg tudod fordítani a tápot, de egyszerűbb, ha szerelsz rá egy porszűrőt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1316) engusz válasza joshua7 (#1311) üzenetére


engusz
veterán

Dobott egy hibaüzenetet a táp? Air level low? :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1317) engusz válasza Gerisz (#1313) üzenetére


engusz
veterán

Képet!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1318) joshua7 válasza engusz (#1312) üzenetére


joshua7
veterán

Igen, ezt már leírták páran. :)
Van konkrét összevetésed, h más házakban mik az eredmények?
De azért gondolom, nem véletlenül van a CM házakhoz az a keret, amit teszteltél. Bár ott Elite házba raktad, de ott is alapból ~45 fokosak voltak.

szerk: azt írja szikrázott meg fölforrósodott

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1319) Daert válasza engusz (#1312) üzenetére


Daert
őstag

A 140-esek tetszenek,de valóban ez működik:
a táp előtti fekete keretet kiszedve ventivel együtt be lehet pattintani az 5.25-ös helyekre.
?

Más
Én sem gondolnám hogy a ház,vagy a házban való elhelyezkedése miatt döglenek a tápok.Eddig is a meleg ház levegőjét nyomták ki,arról nem is beszélve hogy a meleg felfele száll(bár házhűtés is van sok gépben)

[ Szerkesztve ]

(#1320) Daert válasza engusz (#1317) üzenetére


Daert
őstag

1306-ban linkeltem,ha erre gondolsz.

(#1321) engusz válasza joshua7 (#1318) üzenetére


engusz
veterán

Az a keret azért van a CM házakhoz, hogy az olyanokba, amik pl. végig vannak pakolva 5.25 helyekkel, azokba is gond nélkül tudják HDD-ket szerelni. És ha már szerelsz, ha már van keret, akkor legyen hűtve. Létezik a CM-nek egy ennél szerényebb kerete is, amit a gyári előlap mögé tudsz szerelni. Talán van is olyan háza, amiben egy gyárilag megtalálható. Némileg olcsóbb, mint az általam tesztelt darab.

Ebben az árkategóriában a CM 590/690 házat messze a legszellősebb darabok. El sem tudom képzelni, hogy mivel lehetne őket még hatékonyabbá tenni. Azt pedig egyenesen hülyeségnek tartom, hogy azért lenne rossz ház, mert a HDD keret sok levegőt lefog az elülső ventilátoréból.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1322) Savanya válasza joshua7 (#1311) üzenetére


Savanya
addikt

Pontosan a Sharkoon és CM690 közti különbséget irtam . Rebel 9 32-34 fokosak CM690 35-37fokosak a hdd-k / 2db egyforma WD 16mb cache-s/

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1323) engusz válasza joshua7 (#1318) üzenetére


engusz
veterán

Nem hinném, hogy a levegő hiánytól lenne. Mivel kapna kevesebb levegőt, mint bármelyik másik házban? Igaz, itt annyi különbség van, hogy nem kell a felszálló meleg levegőt elszállítania, tehát valamivel könnyebb az élete, még akkor is, ha a feje tetején áll.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1324) engusz válasza Daert (#1319) üzenetére


engusz
veterán

Nem hiszem, de barkácsolással megoldható. De akkor már inkább egy Scythe Kama Bay.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1325) Savanya válasza engusz (#1324) üzenetére


Savanya
addikt

Kama Bay-nak egy baja van hogy mőgé már nem lehet hdd sint mihez fogatni / már próbáltam /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1326) Gerisz válasza engusz (#1317) üzenetére


Gerisz
addikt

Tessék!
Monnyuk múlthéten kivágtam azért festékhiányos, de majd újtafestem

(#1327) engusz válasza Savanya (#1325) üzenetére


engusz
veterán

Akkor a CM doboza kell. Mondjuk, az még mindig nem tiszta, hogy miért kell bármit is az 5.25-ös helyekre pakolni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1328) engusz válasza Gerisz (#1326) üzenetére


engusz
veterán

Jé, és ez gyári?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1329) Savanya válasza engusz (#1327) üzenetére


Savanya
addikt

Teljesen felesleges , viszonylag jól szellőzik a hdd . Volna felesleges CM690 dobozod ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1330) Gerisz válasza engusz (#1328) üzenetére


Gerisz
addikt

Jah olyan mint amit Daert linkelt
csak mán szítbarmoltam :DDD
Csak én még novemberben vettem mikor megjelent

[ Szerkesztve ]

(#1331) Daert válasza joshua7 (#1318) üzenetére


Daert
őstag

Ha szikrázott akkor zárlat,és füst formájában távozott a táp lelke.

(#1332) engusz válasza Gerisz (#1330) üzenetére


engusz
veterán

Mikor vetted a házat? Gondolom, hogy ez az első darabok között lehetett. Ha nem, tehát az új széria ilyen, akkor a CM-nél gyogyisok ülnek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1333) joshua7 válasza Savanya (#1322) üzenetére


joshua7
veterán

Akkor csak beigazolódik az állításom, h nem elég szellős. Mondjuk eddig is evidens volt számomra. Ha a venti részben a fiók lemezeit hűti a hdd-k helyett, az nem lehet olyan hatékony, mint mikor direktbe a lemezeket fújja.

engusz: egy szóval sem mondtam, h rossz ház, de etéren messze nem a legjobb

Semper Fi

(#1334) Savanya válasza joshua7 (#1333) üzenetére


Savanya
addikt

A normál és nem elforditott hdd keretnél meg az a baj hogy a vinyo rálóg az alaplapra és nem tudod rendesen elhelyezni főleg hoszzú / és már a 8800Gt -nél is / VGA-d van .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1335) Daert válasza joshua7 (#1333) üzenetére


Daert
őstag

Ezzel a mondatoddal: "Ha a venti részben a fiók lemezeit hűti a hdd-k helyett, az nem lehet olyan hatékony, mint mikor direktbe a lemezeket fújja." egyetértek.

Savanya:
Megfelelő hosszúságú házat kell választani,akkor nem éri el az alaplapot a HDD.
Szerintem a mai házaknál nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1336) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

Üdv, a 7végén szereltem be egy gépet ebbe a házba és a konklózióm : " ütném ameik tervezte" mert:
1, a kábelfogó műanyagkarmoktól nemtudom belerakni a lapot
2, táp alulvan, saját CM550-es tápnak máshol van a csavarhelye
3, az 5,25-ös helyre beszerelni a vinyót lehetetlen
4, az oldalsó fiókok nagyon puha anyagból vannak
5, a fiókok beszereléséhez kikell bontani a ház másik oldalát
6, powergomb rossz helyen van és igénytelen, hamar elromlik majd
7, előlapi panelek kivétele komoly fizikai munka
8, bővítőkártyák lefogatására szolgáló lila bizgentyűk használhatatlanok
9,felső kivezetések és a táp elhelyezése miatt kábelrengetek
10, sok 12cm hűtő ellenére se túl jó szellőzés a zsúfoltság miatt
11, 8800gts/G92 VGA alig fért be...mi lett volna ha 9800gx2-t veszek :F
12, CM Gemmini 2 hűtő is éppencsak befért de már koszorálódik a hátsó ventihez
nekem nagyon nem jött be!
előnye a jó ár, igényes és dizájnos külső!
:(

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#1337) Savanya válasza Daert (#1335) üzenetére


Savanya
addikt

Nem teljesen ,mert elég nagy ovál lyukak vannak .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1338) joshua7 válasza Savanya (#1334) üzenetére


joshua7
veterán

Hosszú háznál is fönnáll ez? Mert azoknál távol esik így a hdd a laptól és jobban megoldható. :F

Quan-Chi: basszus, ilyeneket írsz... Pozitívum van azért? :) :U
Daert: ugyanezt gondolom. Ütnél bottal a fejét az illetőnek, aki kitalálta ezt az elforgatós baromságot. Illetve jó lenne ez, ha ugyanúgy megoldható lenne a felfogatás, mint a nem elforgatottaknál. vagyis nem lenne útban semmiféle lemez.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1339) Quan-Chi válasza joshua7 (#1338) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ja van pozitívum, nagyon tetszik :C és nem rezonál be! de télleg csalódnom kellett benne! az 5évvel ezelőtt vett AZona házam akkor volt 8000ft és 100X felhasználóbarátabb!

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#1340) Savanya válasza joshua7 (#1338) üzenetére


Savanya
addikt

pl. a rebel 9 -hez hasonló felépitésű / tt m9 ,aerocool mastige , / házaknál sajnos igen . 4cm -rel lehetnének hosszabbak .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1341) joshua7 válasza Quan-Chi (#1339) üzenetére


joshua7
veterán

Jó, azt írtad, de ez édeskevés. :)
Hátizé, pedig ilyet akartam, de nem tudom... Veszek valami Antec csodát kétszeres áron, oszt kész. :D

Savanya: igaz, néztem is, h a Rebel9 csak 45cm körül van hosszban. Tényleg kb. 5cm hiányzik. Ezért van ott a Rebel12, de az 20k+.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1342) Daert válasza joshua7 (#1341) üzenetére


Daert
őstag

Vedd az 590-et.Lehet nekem is az lesz. :U
A Rebel12-t én is néztem,tetszett is amíg meg nem láttam az árát :(

joshua7:
Az elforgatás helyett építhetnének pár centivel hosszabb házakat,de akkor nem lenne szükség a vinyóhűtőkre ;]

[ Szerkesztve ]

(#1343) Quan-Chi válasza joshua7 (#1341) üzenetére


Quan-Chi
őstag

volt egy CM 534+Centurion házam! na az volt a remek kis kuckó! az pont olyan volt amiennek egy háznak lennie kell, szabvány full ATX forma belülről, semmi felesleges és idegesítő hülyeség, mérsékelt ár, és remek forma! sajna az meg sorjás volt és összekaszaboltam vele magam! de az remek ház volt :B

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#1344) engusz válasza Quan-Chi (#1336) üzenetére


engusz
veterán

Húha. :D

1.: Hát ki kell szedni a pöcköket, ha nem fér be a lap. Amúgy meg befér, csak ügyesség kérdése. Más háznál nincs ilyen kábelrendező. Nézőpont kérdése.
2.: Még nem találkoztam olyan táppal, amit ne lehetett volna könnyedén a CM 590/690-be szerelni. Az szomorú tény, ha a te tápodon nem szabványosak a csavar lyukak. De így más háznál is gondban lettél volna.
3.: Nem lehetetlen, de mint minden más háznál, kell egy kütyü, keret, doboz, amibe bele tudod szerelni a merevlemezeket.
4.: Puhák, mert így kevesebb rezgést keletkezik.
5.: Nem kell kibontani a ház másik oldalát. Ha csak nem hátul szeretnéd bekábelezni a meghajtókat. De erre is van trükk. Előbb a kábeleket helyezd el, dugd rá a meghajtóra, majd úgy csúsztad be a helyükre.
6.: Szubjektív, hogy jó helyen van-e. Szerintem igen, de tényleg furcsán mozog. Az, hogy hamar elromlik-e, azt majd az idő eldönti. Szerintem nem egy bóvli darab. Ha leszeded az előlapot, akkor magad is láthatod.
7.: Nem is az. Leszeded az előlapot, onnan már csak kézügyesség kérdése.
8.: Használhatók, de nem kötelező azzal rögzíteni a kártyákat. Én szoktam, mert egyszerűbb szerelni, és bitang jól tart.
9.: Erre már nagyon sok példa volt. Mind a két házban (590/690) gyönyörűen el lehet rendezni a kábeleket. Úgy, hogy alig látszódjanak.
10.: Ez bullshit. Iszonyat szellős a ház.
11. GX2 is befér. A G92-es kártyák pedig bőven.
12. A GeminII eleve nagy darab. De még nem találkoztam olyan CPU hűtvel, ami nem fért volna be.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1345) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nálam 26-27 fokos külső hőmérséklet mellett a vinyóim 35-38 fok között vannak (az üres keretek is bent vannak), az Aerocool házban 30-33 fok körül voltak, de ott közvetlenül előttük volt egy 8cm-es venti 12V-on, szal az hangosabb volt.

Nagyon szeretem ezt a házat :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1346) Daert


Daert
őstag

A fent elhangzottaktól függetlenül még mindíg kíváncsi vagyok az első venti felfogatására.Kívül-belül,kép formájában.
Mert ugye "a kép nélküli tanulás,képtelen tudás"

Más.
A Casetek házamban(elforgatott vinyókeret) a WD-nek a hője 37-45°C közt alakul.Előtt e van egy Titan 8cm venti 12V-on.Ergo,hangos és meleg.Pedig egy időben a Casetek ház híres volt a szellőzéséről.Ebben is elég nagy lyukak vannak a vinyókeretben,mégis nagyon visszafogja a hűtést-légáramlást.

[ Szerkesztve ]

(#1347) Gerisz válasza Quan-Chi (#1336) üzenetére


Gerisz
addikt

1. Ahogy engusz mondta szépen ki lehet tekerni.
2. Szerintem nincs máshol a csavarhelye van a háznak ott is biztos ahol a tápnak. nem csak 4 csavarhely van
3. van a winyónak helye is
6. November óta van meg a ház. tök jó a kapcsológomb az már több mint rövöd idő :DDD
7. az előlapi panelt két kis pöcök tartja. oldalra elhúzod és kitolod a panelt
8. Nekem megtartja a 8800GT-t a vf1000-el
9. Simán és gyönyörűen el lehet pakolni a kábeleket, hogy ne legyen útban [link] és már ezek közül sincs mind elől :DDD
11. Nem is hosszabb mint a GT, az röhögve elfér

[ Szerkesztve ]

(#1348) nike_ válasza Quan-Chi (#1336) üzenetére


nike_
addikt

A 8-assal egyetértek, a többi badarság.

(#1349) asus27 válasza Quan-Chi (#1336) üzenetére


asus27
tag

Szia Quan-Chi, nem lehet hogy csak egyszerüen béna vagy, akkor vegyél Zalman GS1000 40K ért.
Mekora oltás vagy, minden háznak van jó és rossz tulajdonságai.
Ja, és én szerintem ezt a tizenkét pontott a PARLAMENT elé kellene terjesztened.

(#1350) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

No, újrapasztáztam a procit :)

24 fokos külső hőmérsékletnél:

idle

load

Ha azt nézzük, hogy a CPU-n a hűtés 4 helyett csak 3 "lábon" áll szerintem nem rossz :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.