Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) engusz válasza TeChNoRby (#1800) üzenetére


engusz
veterán

A plexis 690-esben egyel kevesebb ventilátor van az oldallapon. De az amúgy nem is annyira vészes, mert a CPU hűtő fölöttit bukod el, ahol méretes hűtőn esetén amúgy sem férne el ott semmilyen ventilátor. Tehát jó választás a plexis is. Egyedibb, mint a sima, mert sokkal kevesebb darab van belőle.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1802) TeChNoRby válasza engusz (#1801) üzenetére


TeChNoRby
tag

Akkor jó :) Azon gondolkozok,hogy mivel 4k. a különbség a sima és a plexis között,és láttam hogy lehet rá venni plexis oldallapot,ezért árba kb egyformán jönne ki.Lehet buta felfogás,de ha ugyanazért az árért kapok+1plexis oldalt,szerintem igy jobban megéri.Jövőhét elején ha mennék hozzátok,az jó?

"..The music starts where the end of the words.."

(#1803) engusz válasza TeChNoRby (#1802) üzenetére


engusz
veterán

Igen, a plusz előlap jó ötlet. Bár most nincs 690-esünk, csak plexis, de tudok belőle hozni. Oldallap érkezik pénteken vagy hétfőn.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1804) nike_ válasza TeChNoRby (#1802) üzenetére


nike_
addikt

Nekem plexis 690-em van, nekem ez jobban kéne ha választanom kéne még mindig mint a sima :)

Bár, a sima talán kicsit karakteresebb, mert nem látni be :) És így csak a nagy monstrum van előtted..

[ Szerkesztve ]

(#1805) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Egy olyan kérdésem lenne,ha vennék egy CM 690-es házat,akkor abban elférne úgy egy CM Gemin hűtő (később viz),hogy nem kellene nyomorognom?És egy FSP BS 500-as táp lenne benne.Nem lesznek rövidek a kanócok?

(#1806) engusz válasza zsolt1129 (#1805) üzenetére


engusz
veterán

Nem lesz ilyen jellegű gondod. A tápegysséget nem ismerem, de párszáz forintért lehet univerzális hosszabbítót kapni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1807) Wyll válasza engusz (#1806) üzenetére


Wyll
őstag

Erre mutatnál példát ha megkérlek?
Nekem is CM690 van, FSP Bluestorm II 350 -nel, Gigabyte EP35-DS3-hoz és a négytűs csati nem ért el a tetejéig, így házilag hosszabbítottam-forrasztottam elég hosszúra, pedig kerestem (igaz nem sokat) előtte neten..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1808) Wyll válasza zsolt1129 (#1805) üzenetére


Wyll
őstag

Szia.
A ház jó nagy, a hűtő szerintem kényelmesen elfér benne.
Viszont nekem a BS II 350 (azaz FSP350-60GLN) 4tűs ága nem ért fel a Gigabyte EP35-DS3 ilyen csatlakozójáig. Lásd előző hsz-emben a linket!
Ez persze alaplapfüggő, de érdemes lehet előre utánanézni és eldönteni, hogy forrasztasz, elég hosszú kábelűt veszel, vagy a kolléga az előző hozzászólásomra javasol ilyen hosszabbítókábelt.
Nem hiszem, hogy BS 500-nak sokkal hosszabbak lennének a kábelei..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1809) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Házat akarok venni nem sokára.A mostani CM elite 331es házat akarom lecserélni.
Ez mennyire nyeli el a vinyo rezgését?(tesztben olvastam hogy rezgés elnyelő is van benne a vinyóknál)
Mostani házamban nagyon rezonál a vinyó :(((
Ja az mennyire jó hogy le rakták a tápegységet allulra?

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1810) szeg


szeg
csendes tag

Sziasztok. Nekem egy olyan gondom van a házzal, hogy nyáron amikor 35 fok van kint és játszok egy hardverizzasztó játékkal akkor az egész gép lefagy 5 perc után, úgy hogy csak reset gombbal lehet újraindítani.Chieftek 550 W -os tápom, ati radeon 4850 -es videókártyám (Asus márkájú referenciahűtéssel) és E8200 -as CPU -m van gyári hűtéssel. A házat az alap ventikkel használom, semmit nem cseréltem rajta. Leszedett oldallappal is fagyott sajnos. Most hogy ősz lett így már nincs semmi baja, több órán keresztűl tudok a géppel játszani anélkül hogy valami baja lenne, de gondolom jövő tavasszal-nyáron újra elő fog fordulni ugyanez a probléma. Ha tudna valami bíztatót mondani azt megköszönném.

(#1811) Gerisz válasza szeg (#1810) üzenetére


Gerisz
addikt

egy laza hűtőcsere a 4850-en és máris vége a problémának

Wyll:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1812) szeg válasza Gerisz (#1811) üzenetére


szeg
csendes tag

Köszi a választ. Ha esetleg tudnál valami jó hűtőt ajánlani azt megköszönném. ;)

(#1813) Wyll válasza Gerisz (#1811) üzenetére


Wyll
őstag

Nem kötekedésből, de még itt sincs igazából sima 4pin-4pin hosszabbító.
Szerintem ez 500Ft-ba bele kéne hogy férjen - harisnyával.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1814) icon válasza szeg (#1810) üzenetére


icon
senior tag

Szia,

először is jó lenne tudni, hogy milyen hőfokok jelentkeztek a vidókarin...

Én 1 8800GTS-el harcoltam, bár igaz, hogy itt nem jelentkeztek ezek a gondok játék alatt, annak nagyon jó a gyári hűtése, de én még sem voltam elégedett vele.
Helyezgettem a oldallapi ventit is annak közelébe, akkor láttam 1-2 fokos javulást, de akkor meg hangoskodott... Ekkor döntöttem úgy, hogy veszek 2db 140-es Streamliner-t,
ezeknek jobb a légszállítása, csendesebbek is, mint a CM ventijei. A végeredmény alapjárat maximum volt mostanában 38, (42-43 fok a nagy melegben )míg tesztelések idején eddíg a csúcs olyan 60 fok körül (70 helyett, én elsősorban emiatt csináltam az egészet), de akkor már 1 órája ment a szőrös fánk :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1815) Wyll válasza Dr.Én (#1809) üzenetére


Wyll
őstag

Szia
Az ezen a képen lévő kis fehét betétek a keretben, na azok puha műanyagok. Szerintem jól elnyelik a rezgéseket, az én samu hd753lj -mét legalábbis igen, de ez vinyófüggő.

Alsó tápegység előnye, hogy hideg levegőt kap, így halkbb lesz, de ügyelni kell, hogy elég hosszúak legyenek a kábelei.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1816) zsolt1129 válasza Wyll (#1808) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a segitséget mindenkinek :R

engusz: Inkább veszek hosszabitót,biztos ami biztos.

(#1817) Dr.Én válasza Wyll (#1815) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nekem 2 vinyó van agépben, a régi 80-as maxtor nem rezonál, de az uj fél éves Western digital 160-as vinyomaz rezonál sajnos :((( De remélem majd az uj házban ez meg szünik. :)
Tápom chieftec 400W-os.Ha jol tudom elég hosszuak a kábelei, de azért pontosan lemérem :)
köszi :R

WOT: kissio

(#1818) B4l!nt válasza engusz (#1801) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Hello!

Lehet, hogy már írtátok de hol lehet kapni plexis 690-et? :))
Nem is tudtam, hogy van olyan is... :DD

(#1819) kavicssli válasza B4l!nt (#1818) üzenetére


kavicssli
addikt

itt

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1820) B4l!nt válasza kavicssli (#1819) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

kösz :R
Most már biztos, hogy ilyet veszek :))

(#1821) #19617792 válasza engusz (#1788) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha jól emlékszem, akkor Nálad régebben lehetett kapni plexis 690-et, vagy mégsem?

(#1822) engusz válasza #19617792 (#1821) üzenetére


engusz
veterán

Épp van is belőle.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1823) #19617792 válasza engusz (#1822) üzenetére


#19617792
törölt tag

Arra gondoltam, hogy jónéhány hónappal ezelőtt is lehetett Nálad kapni pár darabot, egy kis ideig volt az árlistán, utána eltűnt, majd később kisidőre megint kapható volt.

(#1824) engusz válasza #19617792 (#1823) üzenetére


engusz
veterán

Mindig is fent volt az ablakos. A sima és az 590-es ára mozgolódott lefelé. Más nem nagyon történt ezekkel a házakkal.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1825) #19617792 válasza engusz (#1788) üzenetére


#19617792
törölt tag

A honlapon azt írják, hogy 590-re is felszerelhető az oldallap. :)

mod: Nálad lehet kapni a plexis oldallapot külön? Mert nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#1826) engusz válasza #19617792 (#1825) üzenetére


engusz
veterán

Igen, az 590-esre is felszerelhető. Egyelőre még nincs fent a webshop-ban, mert csak hétfőn jön meg. Összesen három darab. Ha sikere lesz, rendelek még bőséggel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1827) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!

Ha felülre teszek ledes ventilátort akkor az kívülről látszik? :U (úgy mint elől)

Báli

(#1828) Gerisz válasza B4l!nt (#1827) üzenetére


Gerisz
addikt

ó jeeee
(lásszik)

(#1829) engusz


engusz
veterán

Nu, akkor érdekel valakit plexis oldallap? Gerisz? Összesen három van. Mielőtt kitenném az oldalra, inkább megkérdezlek benneteket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1830) japy válasza B4l!nt (#1827) üzenetére


japy
őstag

Persze hogy látszik! :K

(#1831) Gerisz válasza engusz (#1829) üzenetére


Gerisz
addikt

Az igazat megvallva fog! De sajnos még ezzel várnom kell. Mert Öcsinek veszek gépet.
De ami marad erre költöm.
Rendes dobozba van vagy csupaszon?
Köszönöm! :R

#1832: oks

[ Szerkesztve ]

(#1832) engusz válasza Gerisz (#1831) üzenetére


engusz
veterán

Rendes dobozban! Holnap lövök róla pár képet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1833) G4ga


G4ga
őstag

Hali all!
A segitségetek kérném!
Adott CM RC690 házikó,
Adott 1db Xilence Pro Fan XPF 120BL
Adott 1db Alap CM Világitós 1200RPM
Adott 4db Slip Stream 1900RPM
Adott 1db 80x80x15 pici venti!
Kérdésem a következő lenne, a legjobb levegöáramlás érdekében hogy hejeznétek el a ventiket?
én erre a felállásra gondoltam:
Elöre bekerül a Xilence Pro Fan XPF 120BL - befuvó állapotba
Legalura egy SS 1900 - befuvó állapotba
Oldalra egy SS 1900 - befuvó állpotba
Hátulra egy SS 1900 - kifuvó állapotba
Tetejére egy SS 1900 - kifuvó állapotaba, és az alap kéken villogó CM venti
plussz a procin is van egy SS 1900!
Továbbá a pici ventit a ház ball oldalára lehet rakni, pont a proci alá, auz befuvó vagy kifuvó állapotba raknátok be?
Segitségetek elöre is köszi!

(#1834) G4ga válasza engusz (#1829) üzenetére


G4ga
őstag

hali!
mi pénz lenne?

(#1835) engusz válasza G4ga (#1834) üzenetére


engusz
veterán

Még nem tudom pontosan, de holnap kiteszem a webshopba, s akkor lesz ára is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1836) G4ga válasza engusz (#1835) üzenetére


G4ga
őstag

oksa csekkolom majd! :)

(#1837) japy


japy
őstag

Most vettem 1 ilyen házat és betettem 1 kék ledes ventit oda az elejére pluszba ami a dobozon is látszik! Szerintem Jól néz ki! Vélemény??? Képek

(#1838) G4ga válasza japy (#1837) üzenetére


G4ga
őstag

egész jó... :) nekem nem látszik ennyire hogy ott kéken villágitó venti van! pfff...

(#1839) zsolt1129 válasza japy (#1837) üzenetére


zsolt1129
addikt

És milyen a ház? Elférni benne? :D

(#1840) icon


icon
senior tag

Ha valakinek felesleges lenne a 3.5-es előlapi takarólemeze a háznak,az kérem,keressen meg. Kéne nekem még 1,hogy be tudjam tenni a ventiszabályzómat a házba.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1841) icon


icon
senior tag

Egy érdekességre bukkantam:
[link]
Lehetne ilyet is rendelni, jó tudni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1842) engusz válasza icon (#1841) üzenetére


engusz
veterán

Hmm, fincsi dolgok vannak itt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1843) icon válasza engusz (#1842) üzenetére


icon
senior tag

Szerintem is... én pl. vevő lennék az előzőleg belinkelt dologra... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1844) nebulo5 válasza icon (#1841) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ha jól látom, az egy floppy meghajtó (esetleg kártyaolvasó) rögzítésére szolgáló modul, takarólappal. Ez alapból jár a házhoz, mikor megveszed.
(legalábbis nálam így volt. De én nem használom, így ha valakinek esetleg kell..... elcserélném egy 12-es ventire)

Üdv: nebulo

(#1845) Gerisz válasza nebulo5 (#1844) üzenetére


Gerisz
addikt

Nagyon jól látod!
Azért linkelte azt mert kell neki a 2.! szab.panel beépítésére!
Ha visszaolvasol pár hsz-t ott írja

(#1846) nebulo5 válasza Gerisz (#1845) üzenetére


nebulo5
senior tag

Jó...jó... igazad van!
Asszem meg kellene mosdanom... így ébredés után.... :DD

(sőt... tegnap is....) :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#1847) icon válasza nebulo5 (#1844) üzenetére


icon
senior tag

Tudom, én egy kártyaolvasóhoz fel is használtam, és kéne egy a ventiszabályzónak is...
Van szabad 12cm-es ventim is, mert lecseréltem az alsót Noctua-ra, szóval van egy keveset futott házhoz adott házventim cserébe, a többit priviben, ha így oké.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#1848) nebulo5 válasza icon (#1847) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ok!
Válaszoltam PÜ-n.

Üdv: nebulo

(#1849) Bekre Pál


Bekre Pál
tag

Halihó,

Belépnék én is a CM690 es táborba, de lökök is egy kérdést is kapásból. :)

Tudnátok mondani valmai jóféle tápot 15k körül, inkább alatta :) aminek bőven elér az összes tápkábele anélkül, hogy keresztül kellene huzni mindenen?

köszi előre is,

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#1850) japy válasza Bekre Pál (#1849) üzenetére


japy
őstag

Ami 15-be kerül annak biztosan elér minden kábele! Chieftech, Corsair, és társai! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.