Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BCS pixel


BCS pixel
csendes tag

Úgy látom a Cooler Mater ELITE házam ár/minőség,hasznosság,ésszerűség,kinézet szempontjából még mindig a legjobb választás volt a maga 9E forintos árával.
http://dma.net.au/Uploads/elite331.jpg

[ Szerkesztve ]

weblapkészítés http://www.megaoldal.hu/

(#52) Bagira01 válasza BCS pixel (#51) üzenetére


Bagira01
veterán

Én ematt eladtam az elite-m. Már csak a 3db nem túl olcsó venti is megéri az árkülönbséget :K Arról nem is beszélve, hogy jó elosztású, és a lényeg, hogy alul van a táp.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#53) bnss válasza BCS pixel (#51) üzenetére


bnss
veterán

Köszönjük az értékes hozzászólásod...

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#54) Integra


Integra
titán

oldalt becsúsztatós vinyós ez is, vigyázni a tápkábel hosszúságra, hogy elérje az alsó felét is, mert különben szopacs van...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#55) szebike001 válasza Um-By-Key (#9) üzenetére


szebike001
csendes tag

minek eza sok ... szerintem hülyeség a hát elejére egy kijelző, mert biosban ugyis megtudsz nézni midnent és már találtam olyan progit ami irja az iylen adatokat, továbbá ha le akarsz tölteni valamit és este ugyhagyod a gépet akkor teljesen bevilágítja a szobát...
nekem most egy iylen van de nemjó mindigh letakarom :D semmi értelme

(#56) barnam_


barnam_
nagyúr

Nagyszerű lett ez a ház, külön örülök neki, hogy végre olyan jó szellőzése van egy gyári háznak, amit én csak fűrészeléssel tudtam megoldani a saját házamon; és mindezekhez még elérhető ár is társul :)
Ez az oldallap meghajlás mennyire vészes?

Ja és annak is örülök, hogy nincs rajta plexi, meg hogy nem lett ledes/csicsás ez a ház :D

[ Szerkesztve ]

(#57) DarkByte válasza BCS pixel (#51) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem ez a ház nagyon tetszik, csak sajnos az előlapi csatlakozókat én nem díjazom hogy felülre tették, mivel így azok teljesen elérhetetlenek lennének nálam asztalba téve. Opcionális lehetőség hogy csináltatok új asztalt persze :D De jelenleg én is inkább az Elite mellett vagyok. :B Cooler Master ventillátoraim most is vannak :U Az ára egyébként szerintem remek, akinek nem akadályoznak a fizikai paraméterei annak tökéletes választás.

(#58) BCS pixel válasza szebike001 (#55) üzenetére


BCS pixel
csendes tag

A megfelelő átlag led feliratú drótokat lehúzod az alaplapról és nem fog világítani.

weblapkészítés http://www.megaoldal.hu/

(#59) harkai


harkai
tag

Ne nézzetek hülyének, de nekem ez jelenti a csúcsot, amikor ennyi ötletes, innovatív megoldást bele tudnak rejteni egy elvileg középkategóriás 16.000 forintos ;] házba. Lentre egy porszűrő és semmi más, perfecto :) Sajnos az én elitem egy kicsit pici :O

Gigabyte DS3[F10] # E6300@2800MHZ 8] # 2*512/800 Geil Value # MSI 6600GT

(#60) G4ng3r válasza Anubis_9 (#6) üzenetére


G4ng3r
tag

Pedig elhiheted lehet 16k-ért is kapni.Az enyém 16400 ft-ba került kb. 3 hete. :)

(#61) adamfriday


adamfriday
senior tag

Van neki egy ún. "Japan" verzója aminek az elején vannak az USB-k és társaik. Lehet azt itthon kapni vajon vagy az a japóknak jár csak?

(#62) Bagira01 válasza barnam_ (#56) üzenetére


Bagira01
veterán

Lehet hozzá venni plexi lapot is(nekem az jobban bejön)De már annak is örülnék, ha végre megjönne :K tetőszellőzés kifejezetten jó a scythe infinitynek, így nem kár ráerőszakolni a sok ventit :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#63) Cyno


Cyno
tag

Akkor már a ledek és a gombok is mehetek volna felülre, de nálam így is nyerő lesz.

(#64) marcias


marcias
őstag

Nagyon tetszik ez a ház, az ár pedig magyarázza a vékony lemezeket. Én mondjuk a Cavalier 3-ammal is elégedett vagyok, de ha most kéne döntenem, ezt választanám a remek hűtés miatt. De sztem nem fogom lecserélni :)

Steam: marcias88

(#65) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Télleg jó kis ház. :R
Plexis nem lesz?
Összes hány venti fér bele, 7-8?

"Csak úgy mondom"

(#66) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Jó kis kuckó, de nem cserélném el erre a Tritonomat. Árban szinte azonosak, anyagminőségre sem lehet panaszkodni egyiknél sem. Igaz a kialakítás más.. (belsőben is) össz-visz nekem csak az alsó ventihely kellene a 2900XT miatt... hátha kicsit jobb hatásfokkal hűtené.

///

(#67) Savage5 válasza Csapi007 (#65) üzenetére


Savage5
senior tag

Lustaság és a fél egészség. :D

"Cooling System:
Front :120 mm Blue LED fan x 1, 1200 rpm, 21 dBA,
Rear : 120 mm standard fan, 1200 rpm, 21 dBA,
Top : 120 or 140 mm fan x 2 (optional),
Bottom : 120 mm fan x 1 (optional),
Left: 120mm fan x 2 (one is optional)-up to 140mm fans"

...

(#68) G4ng3r válasza Savage5 (#67) üzenetére


G4ng3r
tag

És a 8cm-est ki is hagytad,amit az alaplap mögé lehet tenni. :)
Az egyik felső venti helyet "elcserélném" inkább még egy első(front) venti opcióra.(Az első venti fölé)
így már tök olyan lenne mint az Antec nine hundred.(lehet hogy házilag még "odabarkácsolok" egy 12cm-es kék ledest. :))

Ja,a cikkhez:előlapi szellőzőrács mögötti szivacsos porszűrőt ki lehet szedni.
Egyébként jó kis teszt.

[ Szerkesztve ]

(#69) Michell válasza Templomegere (#24) üzenetére


Michell
tag

Üdv mindenkinek !

Nekem is tetszik ez a ház. De mivel számomra a csend fontosabb mint a maximális hűtés (sok venti .. / a vizet pedig egyenlőre kihagynám) azért egy kérdés :

Ennyire rácsos háznál nem túl akadálytalanul jutnak ki a belső hangok ?

(#70) rudi válasza G4ng3r (#68) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy lehet kiszerni? Nekem úgy tűnt, hogy az a fémrács rá van hajtogatva a sarkainál és nem engedi ki.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#71) Godefroy válasza janos1988 (#36) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nekem is volt olyan házam.
Ajtaja rezonál mint állat.
Ha 3 vinyo van benne rezonál olyan hangja van este mintha II.VH-s repülőgép lenne.

LE is cseréltem stackerre azota nincs gond a szelőzéssel sem :)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#72) Daert


Daert
őstag

Minél többet nézem,annál jobban tetszik.Jó az árfekvése és nagyobb mint a hasonló árú konkurens termékek házai.Hejj de magamnak tudnék egyet :C

(#73) G4ng3r válasza rudi (#70) üzenetére


G4ng3r
tag

Hát igen,csak le van hajtogatva. :D
Egyszer szedtem csak ki én is,és úgy láttam,hogy mégis jó,hogyha benne van,és vissza is tettem.(úgy vettem észre,hogy az a szivacs kicsit visszafogja a ventit,de az a fránya por...)
De jobb nem túl sokat hajtogatni a rácson azokat a pöcköket mert szerintem elég könnyen eltörhetnek.
2 hét után tisztán látszott a porfogó szivacs közepén a cooler masteres címke helye,a többi része már sárgább volt a portól.
Úgyhogy CM690 tulajok hagyjátok csak bent a szivacsot. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) Templomegere válasza arn (#35) üzenetére


Templomegere
senior tag

hangjából itélve fém, a mágnes nem ragaszkodik hozzá ..........

(#75) Templomegere válasza Michell (#69) üzenetére


Templomegere
senior tag

nekem van bent 4 hdd , 1 optika , 7 db 12 cm venti + táp . Az eddigi legcsendesebb léghütéses gépem , este simán tentézhetünk mellette .

(#76) arn válasza Templomegere (#74) üzenetére


arn
félisten

thx - igazabol mind1, csak a foncsorozott muanyagot utalom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#77) Yany


Yany
addikt

Készülök upgrade-elni a gépen (general) és lehet, hogy most meg is találtam az alkatrészek bungalóját, csak kicsit sajnálom, hogy ki kell fizetnem drága 120 mm-es ventiket, mert ha már lehet, inkább 140-eseket használnék alacsonyabb fordulattal.

A porszűréses dolog nekem NAGYON tetszik, s úgy tudom, hogy lehet méretre szabottan külön is vásárolni.

Nekem tetszik... egyelőre nem láttam jobbat ennél (értsd: szellőzés/tágas beltér/porszűrés/ár/alacsony zaj-a szellőzési opcióknak köszönhetően).

Ha a hamarosan megérkező íróasztalomba befér, akkor ő lesz az... ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#78) rudi válasza G4ng3r (#73) üzenetére


rudi
nagyúr

No, akkor ez azért nem nagyon nevezhető kiszerelhetőségnek, mert idővel (rövid idővel) el fog fáradni az az anyag.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#79) G4ng3r válasza rudi (#78) üzenetére


G4ng3r
tag

Pontosan.

Csak megjegyeztem,hogy ki lehet szedni,ha valakinek "bántaná a szemét".
Én sem javaslom a kiszedését.Ezt például nem lett volna olyan nehéz dolog megcsinálni,legalább valami pattintós megoldással.Plussz el tudnám viselni,ha az a műanyag a rács mögött(nem is tudom mi,talán merevítés) is eltávolítható lenne.(az tényleg csak fűrésszel oldható meg :(( )
Na jó nem elégedetlenkedek tovább,elvégre nem egy Stacker kategóriájú házról beszélünk,örüljünk,hogy legalább van ilyen ennyiért. :)

Egyébként tudsz valamit a plexis oldallapról?Expertnél forgalmazzák esetleg?
Mert nekem még nem nagyon sikerült ráakadnom sehol,csak a CM honlapján láttam eddig.

Illetve már látom,hogy nincs az expertes terméklistában... :(
Csak egy tipp kellene,hogy honnan lehetne szerezni/rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#80) rudi válasza G4ng3r (#79) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a baj a CM690-nek, hogy ha egy picivel jobbra csinálják (kiszedhető első rács, felül elég hely a vizes radiátornak, szűrő a táp alatt is), akkor már a Stackernek és a többi felső kategóriás modelljüknek konkurál. :)

A plexis oldalfalakat nem szokta behozni az Expert, gondolom kicsi rájuk az igény. Esetleg TTS-nél kérdezz rá, ő német forrásból szokott szállítani pl. PC Coolingtól. Esetleg magad is megrendelheted online, az EU-n belül pár ezresért leszállítják, és egy ilyen oldallap nem is nagyon tud elromlani, szóval garis gondok sem valószínűek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#81) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Én is azon morfondírozok mostanában, hogy be kellene újítani egy házacskát. Erre éppen készült ez a kis teszt egy nem elhanyagolható házról.

Mikor végigolvastam a cikket kialakult bennem egy olyan érzés, hogy ez lesz a kiszemelt áldozat.

Közben aludtam rá egyet és kicsit átgondolva a ház felépítését felmerült néhány számomra érdekes körülmény.

Először is a winyók hűtése. Valaki linkelt Chieftec bx-02b-b-sl házról weboldalt. Itt vettem csak észre, hogy a CM690-en nincs lehetőség az oldallapra ventit helyezni a winyók hűtéséhez, hanem az előlapi venti áramoltat levegőt az elforgatott winyók között a kialakított réseken keresztül. Ez a kialakítás milyen hatékonysággal képes hűteni a winyókat? Illetve, ha bepakol az ember 5 winyót a 12cm-es venti elég nagy-e, hogy a 4 kialakított résszintet ellássa friss levegővel?
Az egyik winyómon van egy, az egység aljára szerelhető ventis HDD hűtő. Gondolom erre már nem lenne szükségem a CM690-nél.

Továbbra is a winyóknál maradva. Jelen pillanatban 2sata+1ata winyóm és 1ata DVD íróm van. A "modern" alaplapok korában az IDE csatlakozók száma megfogyatkozott a lapokon. Nálam is csak 1db található már csak. A winyók 90 fokkal történt elforgatása miatt a DVDíró és az ATAwinyó bekábelezése mennyire lwhwt problémás? Jelen pillanatban Sharkoon tápcsatival is ellátott kötehelt adatkábelt használok aminél mintegy 15cm-re van egymástól a 2 csatlakozó. Most, hogy kicsit jobban megvizslattam a kialakítását úgy látom, hogy ezzel a kábellel SlaveWinyó és MasterDVDíró kialakítást lehetne csak eszközölni, ha szabványosan kötném be kábelt ill. ha az el is ér az egységekhez. Bár valószínűleg Serillellel megoldható könnyedén ez a gond, mivel az ATA winyó elsődleges funkciója az adathordozás jelen pillanatban.

A 3.5-es felfogatás kérdése. A cikkben írva vagyon, hogy adnak a házhoz 1db 5.25->3.5 átalakítót. Ezt sajnálattal konstatáltam, mert így a floppy meghajtó és a Thermaltake A2002 egymás melletti elhelyezése kis problémákba ütközik. hacsak nem lehet valahol beszerezni ilyen alkalmatosságot. Igaz, hogy a floppy-t már el kell felejteni, de azért jól jöhet natív Sata winyóra történő oprendszer telepítésnél. (néha jól jön a HotPlug. Ha meg már eSata csatlakozót is raktak a házra, akkor méginkább)

read-only mode on the forum

(#82) Vitya[GP]


Vitya[GP]
csendes tag

Naggyon baba kis ház! :R Valóban minden szempontból ajánlott! De a Cooler Master-től elvárja az ember - a minőséget! :U ;)

Gamer's Pad Online -->> http://www.gamerspad.extra.hu -->> Megnyitotta kapuit az új Gamer's Pad Fórum -->> http://www.gpforum.extra.hu <<--

(#83) AS


AS
félisten

2 helyen láttam eddig és 20 ért vagy több!
Hol 17 vagy 18 ez? Valaki dobna egy linket?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#84) 2shae


2shae
csendes tag

hy
nem tudná megmondani vki hogy hol tudok venni ilyen házat plexi oldal lappal vagy ugy venni hogy a sima ház meg hozzá rendelni a plexi oldallapot
mert néztem a cm oldalán hogy van hozzá plexis változat
szóval???????????

Gigabyte GZ-X3 Black/FSP 400W/Gigabyte GA-945GM-S2/Intel Pentium D 2.8GHz DC/Kingmax 4*512MB DDR2/Inno3D 7600GST 256MB 128bit DDR3/Western Digital 160GB SATA2/NEC 7173S Black

(#85) venember83 válasza 2shae (#84) üzenetére


venember83
nagyúr

Hi,

visszaolvasas? :U

mod: off

[ Szerkesztve ]

(#86) duni84 válasza AS (#83) üzenetére


duni84
aktív tag

link

amúgy én is elgondolkodtam rajta ;)

#metszéspontok

(#87) G4ng3r válasza rudi (#80) üzenetére


G4ng3r
tag

Hát igen,a CM sem hülye.Ők se akartak tökéletes házat csinálni ebben a kategóriában.
Azért bőven meg vagyok vele elégedve,16k-ért elég sok jó ötletet "pakoltak bele".
Már nagyon várom a Cosmos teszet.(meg a lottó sorsolást :DD )

(#88) rudi válasza G4ng3r (#87) üzenetére


rudi
nagyúr

Cosmosba majdnem belesült a proci :DDD persze nem fullos szellőzéssel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#89) blaki


blaki
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek notis vinyokat be lehet valahogy aplikálni a hozzá adott keretbe? Mert olyan HTPC-t építenék amibe notis vinyokat tennék.

(#90) duni84


duni84
aktív tag

amatőr kérdésnek tűnik, de ha lesz ilyenem, akkor figyelembe véve a hihetetlen mértékü portermelődést ( akár a semmiből is képesek összeállni a porhalmazok a szobának ebben a sarkában :W ) ... merrefele tudnék vajon venni bele szűrőbetétet? vagy ki milyen anyagot javasolna megszűrni a "dzsuvát" ?

( nem budapesti vagyok, így a "leszálsz az x villamosról y helyen és balra indulsz ..." leírások sajna nem jók :DD )

#metszéspontok

(#91) rudi válasza duni84 (#90) üzenetére


rudi
nagyúr

Van az a kalapácsfejű műanyagkígyó, aminek a végére búgós motort szereltek, azt kell pár naponta tologatni a szobában. Proszívó, vagy mi az istennek hívják. Nekem bejött, nyitott házzal is 2-3 hónap alatt gyűlik össze a gép aljában egyvékonyka réteg, amit időnként kiszippantok és kész.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#92) rudi válasza blaki (#89) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem lehet, mert a notis vinyónak máshol vannak a csavarmenetei. Annyit tehetsz, hogy kerítesz pár gumiszalagot, és azokkal függeszted fel. Néz meg mondjuk az Antec P150 vagy Solo megoldását, de külön is lehet ilyen gumis vázakat kapni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#93) duni84 válasza rudi (#91) üzenetére


duni84
aktív tag

:DD

köszi, ismertem a trükköt, csak van, hogy kb 2-3 hétig haza sem jutok, addig a gépnek meg szolgáltatnia kell szorgosan ... és amint van rá mód, hogy egy apró ámde annál bosszantóbb problémától megszabaduljon az ember elfogadható ráfordítással, akkor felmerül a jogos kérdés, hogy "miértisne?"

a kérdés továbbra is áll, a cikkért viszont köszi ;)

#metszéspontok

(#94) Flashback


Flashback
addikt

ELADÓ A CHIEFTEC HÁZAM TÁP NÉLKÜL!!!!!!! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95) Bagira01


Bagira01
veterán

Én már megrendeltem a házat. Csak egy olyan kérdés lenne, hogy a hdd- rögzítő a csavarmenetbe megy bele? Mert nemekem bele van szakítva egy csavar a hdd-be :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#96) joshua7


joshua7
veterán

Király, meg minden, de azért a Ck-1020-at nem cserélném le rá...

Semper Fi

(#97) blaki válasza rudi (#92) üzenetére


blaki
csendes tag

Köszi a választ, már csak akkor egy kérdésem van, tudsz olyan helyet ajánlani ahol ilyen gumis vázat lehet kapni? Vagy mi ennek a pontos neve? :)

(#98) rudi válasza Bagira01 (#95) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, abba meg bele, de szerintem megáll 3 csavaron is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#99) rudi válasza blaki (#97) üzenetére


rudi
nagyúr

[link], de ez 3,5"-os tárhoz van. Pár befőtesgumi és egy kis barkácsolás is megteszi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#100) haris válasza duni84 (#90) üzenetére


haris
őstag

Bemész egy méteráruboltba, és veszel vatelint (mondjuk 30cm es darabot).
Otthon levágod amennyi kell, a többit elteszed későbbre.
Nekem tökéletesen bevált :K

ui:
Vigyázz, nehogy rutinból vazelint kérj a pultnál :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.